(Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Blogs and Chats

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby Creme de la Creme » 28 Nov 2013, 09:21

Mans bērns (3 gadi) veikalā ''pērk'' tikai vajadzīgas lietas. Pēdējais pirkums - slota (maza slota, īsā kātā) :kanepe: Viņam takš nav ar ko kakas vākt (suņu, resp.) :jautri: Pirms dažām dienām gribējām pirkt birsti grīdas mazgāšanai (viņam vajagot pašam savu). To gan ņemt neļāvu, gribējām jau pačīkstēt, es ''piedāvāju'' pasēdēt mašīna un čīkstēšanā uzreiz pārgāja. Nu tad mums vēl parasti vajag visu to, kas mājās beidzies - siers, maize,cīsiņi u.tml. Un pašam jāstumj ratiņi/riteņu groziņš. Gadās ka rotaļlietu veikalā gribās nopirkt visu, bet tad jārīkojas taktiski, jārunā, jāskaidro kāpēc to vai šito lietu mēs nepirksim.
Mums līdz šim vienmēr izdevies visu sarunāt. Protams - bez kašķiem neiztikt. Ja j-kungs kaut ko nevēlās darīt, tad izvēlamies nogaidīšanas taktiku. Protams - tas prasa laiku, pacietību u.tml., bet ir to vērts! Bērns pats izdomā ko un kā labāk darīt. Dārziņā arī tiek lielīts par to, ka pats visu dara. Pats māk saģērbties, sakārto mantas, palīdz citiem bērniem. Mēs ļaujam viņam daudz ko darīt pašam (pamācot kā tas ir jādara), ļaujam palīdzēt saimniecības darbos, palīdzēt tētim remonta darbos (tas viņam patīk visvairāk). Ar bērnu ir jārunā. Jāskaidro kāpēc ''nē'', kāpēc ''nedrīkst'', kāpēc ''vajag'' u.c.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby ibika » 28 Nov 2013, 09:54

Balticweim wrote:Tad nu nolēmu pajautāt šeit jums, kuriem ir veiksmīgi dabūti pie paklausības gan suņi, gan arī savi personīgie bērni. Zinu, ka daudziem tādi ir, tad padalieties jel, lūdzu - kādas metodes vislabāk izmantot, lai aug normāls cilvēks, nevis izlutināts preteklītis, kurš atņem mātei 100% no viņas laika.


Mana atbilde ir ar uzmanību un mīlestību. Mazs bērns ir tāds pats kā kucēns (lai arī man ļoti nepatīk šāds salīdzinājums), kam ir nepieciešama mamma, kas viņu māca, pasargā un samīļo kad vajag.
Par to, ka daļa bērni ir izlutināti es piekrītu, bet ne tam, ka par izlutinātu var saukt 1 gadu vecu bērnu. Es pati uz savas pieredzes izbaudīju, ko nozīmē trauksmains, niķīgs bērns. Agri aizgāju atpakaļ strādāt, mazajam vēl gads nebija, nu un tad sākās. Kā pārnācu mājās sākās kliegšana, bļaušana, visu laiku mammai ap kaklu, ne soli tur ne šur. Pa nakti neguļ, pa dienu nervozs un niķīgs. Viss izmainījās kad paņēmu atvaļinājumu, bērns kļuva mierīgs un paklausīgs. Mans secinājums - vecāku uzmanības trūkums. Un tas ir tas, ko te jau minēja, ka savu uzmanību un mīlestību mēs kompensējam ar bērna kaprīžu izdabāšanu.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby Balticweim » 28 Nov 2013, 12:44

julika wrote:
Balticweim wrote:He he, cik sapratu, mums te ir pārsvarā pieejamas lekcijas par pamperu mainīšanu utml., bet ar citām māmiņām es diez vai riskētu ietusēt, gan jau būs tas pats kas darbā, bail jau klausīties tos pierādījumus, ka bērns ir normālas dzīves gals - tāpēc arī jautāju šeit, jo uzticos kolēģēm-suņiniecēm :) Paldies...


nu diez vai visiem ir tā, ka apraksti par kolēģi. kaut arī tev jau labāk zināt, tu tur dzīvo...
jebkurā gadījumā, socializācija ir vajadzīga visiem! :kanepe:



Nē nē, es tieši ar "kolēģēm-suņiniecēm" domāju jūs, meitenes, šeit. Tās, kas darbā žēlojas par saviem bērniem, es esmu pirms dažām dienām sākusi ignorēt - kad sākas šo jautājumu apspriešana, uzlieku austiņas un klausos mūziku kompī :D
Balticweim
Puppy
Puppy
 
Posts: 102
Joined: 13 Jan 2010, 22:54
Location: Ħal Luqa, Malta

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby ash » 28 Nov 2013, 14:14

uij, tad jau tu kļūsi galīgi nepopulāra - ka vairs neklausies par kolēģu dārgo eņģelīšu jaunākajiem nedarbiem! :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby Demiana » 29 Nov 2013, 12:05

čība wrote:Es pazīstu trīnīšu mammu, nu jau puikas gana lieli un stiķu vairs nav, bet bija mazi. Divi veikalā uzvedās kā enģelīši un trešais atsvēra to labo uzvedību - lai ir līdzsvars. Audzināti visi vienādi, vecums vienāds, uzvedība - kardināli atšķirīga.
Es, protams, ceru, ka man izdosies izaudzināt super bērnu, bet tieši tās mammas pieredze man parāda to, ka nekad neko nevar zināt. Pat tad, ja apstākļi visiem bērniem ir identiski!

Es kā dvīņu mamma, varu piekrist, audzinot vienādi, dažbrīd bērni samainās ar lomām, nedēļu viens bērns var būt engeļītis, otro nedēļu otrs.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby Demiana » 29 Nov 2013, 14:13

Laura wrote:b) transporta trobeļi - bērni, kuri raud, kauc, bļauj un vaimanā sabiedriskajā transportā. Īpaši tādi paaugušies (šodien pat - autobusā kauca ~piecgadnieks, par to, ka mamma bija iekāpusi dzeltenajā autobusā, bet viņš bija gribējis braukt ar zilo. Jāpiebilst, ka kauca visu ceļu no Iļģuciema līdz Bolderājai...) Tad es parasti vecākiem pajautāju, vai bērns ir nedziedināmi slims, ja jau šitā brēc. P.S. Esmu ļauna. :kanepe:


Laura, un ja patiešām bērns būtu slims?

Mani bērni iet SPII logopēdiskajā grupā, nākas redzēt un satikt bērnus arī no citām grupām un ar citām problēmām. Pilsēta maza, veikalu ar ne tik daudz lai būtu izvēle iet vai neiet. Vecākiem arī jāiepērkas, un ja bērnam nav acīmredzamas novirzes no normas, tad ir ļoti grūti tā no malas noteikt ka konkrētais bērns varētu būt ar "problēmām". Uzvedās viņi tā kā uzvedās, un ne vienmēr audzināšana spēj palīdzēt :|

ja uz tavu jautājumu atbildētu ar Jā? ko tad Tu teiktu?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby Creme de la Creme » 29 Nov 2013, 16:28

Piekritīšu Demianai. Diemžēl, bet bērni mēdz slimot ar pārāk nopietnām garīgām kaitēm kam nav nekāda sakara ar audzināšanu. Pat nepareiza autobusa krāsa šādus bērnus var novest līdz histērijai...
Bet mums šodien bija ''kašķis'' Alfā. Bērns gribēja lai mamma ņem lielso ratus, bet mamma paņēma ratu groziņu. Es j-kungam piedāvāju iet uz mašīnu, pagriezos un iegāju Rimi. Brēkdams skrēja man pakaļ, apķērās ap kāju un ar to arī kašķis beidzās. Notrausu asaras, piedāvāju stumt groziņu un mierīgi gājām tālāk. Laikam mammas pazaudēšana ir nopietnāka par lielajiem ratiem :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby ash » 29 Nov 2013, 17:53

Cdlc, viss atkarīgs no bērna - uz manu tādi draudi neiedarbojas. viņš tieši otrādi - uzmet lūpu un pagriežas un dodas uz otru pusi. un tad tik pašai jāskrien meklēt, jo mazums, kas tai spītīgajā galvā par apbrīnojamām idejām var dzimt.

piemēram mēs ar māsu bērnībā vienu rītu apvainojāmies uz tēti un aizbēgām no bērnudārza (māsai bija 5 gadi, man 3.5), iekāpām autobusā un aizbraucām uz mājām. vienmēr paturu prātā ka mans bērns varētu ģenētiski mantot spēju radīt šādas dullas idejas. :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby julika » 29 Nov 2013, 18:03

Es savai prasu, vai viņa grīb raudāt jeb iet veikalā vai arī pasaku, ka es eju veikalā un ja viņa arī grib, tad lūdzu bez sound effects.
Ja es pagriežos un eju, tad bērns ar vel trakāku raudāšanu skrien aiz manis, man tas nepatīk, jo mans mērķis ir bērnam dot izvēli un saprast to.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby Creme de la Creme » 29 Nov 2013, 21:01

julika wrote:Es savai prasu, vai viņa grīb raudāt jeb iet veikalā vai arī pasaku, ka es eju veikalā un ja viņa arī grib, tad lūdzu bez sound effects.
Ja es pagriežos un eju, tad bērns ar vel trakāku raudāšanu skrien aiz manis, man tas nepatīk, jo mans mērķis ir bērnam dot izvēli un saprast to.

Man tika atbildēts ka viņš neies uz veikalu :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby julika » 29 Nov 2013, 23:22

Creme de la Creme wrote:
julika wrote:Es savai prasu, vai viņa grīb raudāt jeb iet veikalā vai arī pasaku, ka es eju veikalā un ja viņa arī grib, tad lūdzu bez sound effects.
Ja es pagriežos un eju, tad bērns ar vel trakāku raudāšanu skrien aiz manis, man tas nepatīk, jo mans mērķis ir bērnam dot izvēli un saprast to.

Man tika atbildēts ka viņš neies uz veikalu :kanepe:


aaa, nu tad jā, variantu īpaši daudz nav.
vēl varētu pateikt - nu tad sēdi mašīnā :kanepe: jeb arī ejam uz mājam, bet tad nebūs ko ēst vakariņās.

kaut arī es parasti pasaku - tāda varianta, kā tu pateici, mana jautājuma nebija :medas:
nu bet es jau zinu, ko viņa man pateiks, tāpēc arī jautājumi tādi.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby seila » 30 Nov 2013, 11:48

Kad es biju maziņa, lai veikalā neniķotos un neprasītu rotaļlietas, kuras man bija jau pilna māja, bet katru reizi vajadzēja vēl un vēl - tad mamma jau pirms iet iekšā veikalā pateica, ka nekādas mantas nepirks, es arī esmu mierīgi to uztvērusi, neesmu niķojusies... taču es savos, ja nemaldos trijos gados, izdarīju savādāk! Ja nevarēja izlūgties, lai nopērk, es pati esmu piegājusi pie mantu plaukta un paņēmsi sev tīkamo. Labi, ka mamma ejot laukā no veikala to pamanīja! :D Tad bija nopietna saruna turpat veikalā un vairs neko tādu neesmu darījusi :D
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby fedelta » 30 Nov 2013, 12:58

seila wrote:Kad es biju maziņa, lai veikalā neniķotos un neprasītu rotaļlietas, kuras man bija jau pilna māja, bet katru reizi vajadzēja vēl un vēl - tad mamma jau pirms iet iekšā veikalā pateica, ka nekādas mantas nepirks, es arī esmu mierīgi to uztvērusi, neesmu niķojusies... taču es savos, ja nemaldos trijos gados, izdarīju savādāk! Ja nevarēja izlūgties, lai nopērk, es pati esmu piegājusi pie mantu plaukta un paņēmsi sev tīkamo. Labi, ka mamma ejot laukā no veikala to pamanīja! :D Tad bija nopietna saruna turpat veikalā un vairs neko tādu neesmu darījusi :D


Es, kad biju maziņa, biju no tiem, kas dīca ilgi un dikti (lai gan mantas man bija pilna istaba un visdažādākās), apbrīnoju mammas nervus, jo, ja viņa pateica, ka nepirks es varēju dīkt cik ilgi gribēju, vienalga nepirka, atceros, ka pēc tam tēloju, ka esmu apvainojusies, nerunāju :D
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby seila » 30 Nov 2013, 13:03

fedelta wrote:Es, kad biju maziņa, biju no tiem, kas dīca ilgi un dikti (lai gan mantas man bija pilna istaba un visdažādākās)


Vienmēr tiem bērniem, kuriem pilns ar mantām - vajaga vēl un vēl :D Bet manai mammai agrāk bērnībā bija viena vienīga lelle, bet cik mīlēta un cik daudz spēlēts ar to :jaa:
Njā, rotaļlietu vērtība zūd līdz ar to daudzuma pieaugumu.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby DanaMary » 30 Nov 2013, 17:09

Njā, rotaļlietu vērtība zūd līdz ar to daudzuma pieaugumu.

Te nu var piekrist par visiem 100%. Brālēniem mantas pilna māja,burtiski. Un visas mantas tiek regulāri saplēstas, un regulāri tiek iznīdētas jaunas.
Atceros,ka manā bērnībā man bija apmēram 10 bārbijas (katrai vismaz 5 kleitas bija un viens no skapjiem ar daudziem vertikāliem plauktiem tika atvēlēts lellēm,katrai savs dzīvoklis, savā stāvā , un pat ar mēbelēm :D ),kuras vēlāk,kad jau kļuvu lielāka ar vieglu sirdi izmetu,bet tās dažas mīkstās mantas kas man bija, tās ir vēl jo projām. Viena no šīm mantiņām ceļos līdzi man uz Norvēģiju (liels lācis,kuram bērnībā sēju kakla saites no audumu veikalos nopērkamajām lentām, tā es iemācījos siet kakla saites un pat tauriņus.Jāpiebilst,ka arī šobrīd viņam ir "kakla saite". :D ), pārējās tiešām kārtīgi samīļoju,saķemmēju un tagad atdāvināšu māsīcai. Ik vienai no manām mantiņām ir tāds kā stāsts,kur dabuju,kāpēc utt. :) Nezinu, kā es varēju paiet rotaļlietu plauktiem,bet mamma stāstīja,ka es nemaz nedīcu un nenīdēju veikalos,toties mājās esmu bijusi liela pūce,tādā ziņā, ka ja kaut kas nepatīk apvainojos un gāju uz savu istabu,kur sēdēju kamēr aizmigu un pēc tam atkal viss ok, bet pretēji brālim pretī nerunāju nekad,ja man kaut ko pārmeta,tad vienmēr klusēju,bet brālis runāja pretī. :)
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby maksis » 30 Nov 2013, 20:38

Pilnīgs un absolūts offtopiks, bet es man VAJAG pateikt. :velnins: Es nesaprotu, no kurienes ir ieviesies šis pārpratums, dzirdu to ne pirmo reizi, bet man griež ausīs (gluži kā citiem ka/kad).
DanaMary wrote:
mantas tiek regulāri saplēstas, un regulāri tiek iznīdētas jaunas.

Īdēt = čīkstēt, činkstēt
Nīdēt, iznīdēt = nīcināt, iznīcināt
Par jaunām mantām īd (man gan piemērotāks šķiet vārds "dīc" vai "činkst"). Nezāles no dobēm iznīdē.
DanaMary, nekā personīga.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby pixy » 01 Dec 2013, 07:41

Nū, maksi, kāda vilšanās, ienācu ar domu, ka Tu būsi izteikusies par pareizu bērnu audzināšanu :kanepe: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby maksis » 01 Dec 2013, 09:38

pixy
:medos:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby DanaMary » 01 Dec 2013, 11:56

Maksi, es par to nemaz nebiju aizdomājusies. Man piemēram ļoti,ļoti kaitina,ja saka cepj, nevis cep,utt. Tad pareizi ,cik saprotu, būs izīdētas mantas. Katrā ziņā paldies,ka palaboji, un ka parādīji kā ir pareizi. :jaa:
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: (Cilvēk)bērna audzināšana no suņinieku viedokļa... help?

Postby maksis » 01 Dec 2013, 19:12

DanaMary
Par attieksmi :labipadarits:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests