Džokera dienas un nedienas

Blogs and Chats

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby Linda B. » 27 Dec 2013, 00:23

Fu,mums par laimi,šitas riebīgais paradums,kaut ko no galda dot,nav.Draugs pārāk skops,lai suņus vēl no sava šķīvja barotu.Omei šad tad uznāk kāda spīdošā ideja ,ka suņiem varētu iedot kādu sapelējušu mērci,bet tas tiek ātri iznīdēts tādas lietas izgāžot miskastē pirs viņa paspēj to ielikt bļodā.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby fedelta » 27 Dec 2013, 00:31

LindaB

Jā tā tas ir, man arī šausmīgi nepatīk, ka dod kaut ko kam jau beidzies termiņš, kaut ko no cilvēku pārtikas, ar uzskatu -sunis taču noēdīs (riebjas ko tādu klausīties, it kā sunis būtu kāds atkritumu spainis) ceru, ka būšu izskaudusi šo niķi no mājiniekiem, ļoti ceru, citādāk baidos, ka var notikt kas trakāks par spalvas lūšanu.

Par omi - man laikam noveicies, jo, kad aizbraucam pie tēta un omes suncis tiek cienāts ar to pašu gardāko - cauraudzīti, sieru(to gan neļauju vairāk par vienu šķēli), no tēta pat šķiņķi dabūja :jautri:, bet nu tajos gadījumos es ļauju, jo tas notiek labi ja reizi 3 mēnešos, normas robežās (3-4 gabaliņi un ne vairāk) un par komandas pareizu izpildi.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby seila » 27 Dec 2013, 07:28

fedelta wrote:Par omi - man laikam noveicies

Tas labi! Lielākaji daļai tieši ar omītēm ir visgrūtāk :jaa:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby fedelta » 27 Dec 2013, 11:55

Šodien kārtējo reizi nopriecājos, ka man tabletes nav kaut kā īpaši jāiemāna Džokim, citādāk 2 mēnešus pa 3 tabletēm katru dienu iemānīt kaut kā - es nojūgtos.

Atceros kā pirmo reizi bija - biju salasījusies, ka tikai retajam suncim var ieodot tāpat vien, parasti kaut kur jāieliek utt. Ņēmu gaļu, spraudu iekšā tableti (tablete ta diezgan liela un Džokim ,pietam,divas uzreiz jādod), kā rezultātā sucis pat uz gaļu neskatījās. Izņēmu taleti un dodu vienu pašu (mēģināts nav zaudēts) un suncis vienā mierā apēda. Šīs tabletītes, par laimi, arī neskādē. Pasmaržojot viņas - smaržo pēc baltās šokolādes, ja tādas būtu cilvēkiem un man būtu viņas jādzer, es noteikti ļoti labprāt dzertu, jo baltā šokolāde ir mana vājība :jautri:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby DanaMary » 27 Dec 2013, 12:22

Nabaga Džokers, lai veseļojas! :estevisamilosu:
Jā,vecāki brīžiem ir bezgala kaitinoši. Jau kopš Kardesa ienākšanas mājās mamma cenšas sunim vis kaut ko dot, līdz šim problēmu nebija. Svētkos ciemos bija krustmātes ģimene (kurus pa durvīm ar ēdienu iekšā vairs nelaidīšu, tas redz viņu atnests gardumiņš sunim) , deva no galda sunim VISU, zirņus,rausīšus utt, bet cepumiņus,kurus es izcepu sunicm, bez sāls un citām neveselīgām lietām, protams neviens pat neievēroja. Rezultāts- sunim vemšana,mammai VARBŪT beidzot pieleks,ka ja es saku ka nevar dot, nu tad nevar! Jācer, ka tavējie arī reizi pa visām reizēm sapratīs. Sabojāts kažociņš jau ir daudz nopietnāk. :( Brīžiem kad es kaut ko ēdu, un nevaru visu apēst, es ielieku ledusskapī, vēlāk pielieku kaut ko klāt, un sunim vakariņas/brokastis nodrošinātas. Jāpiebilst, ka es ēdu ēdienu bez sāls,cukura, pēc iespējas veselīgāku, dārzeņi,augļi utt, tā kā tas sanāk gandrīz tas pats, kas suņa ēdienkartē, ja neskaita jēlu gaļu. :jaa:
Vēlreiz sveicinu Džokeru, ceru, ka drīz atveseļosies!
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby fedelta » 27 Dec 2013, 12:45

Paldies, Dana, es arī ceru, ka drīz tas murgs beigsies un vairs neatkārtosies, jo negribu piebāzt suni ar zālēm kāda cita stulbuma un nolaidības dēļ. Mums mājās ir vesela atvilktne ar suņu kārumiem, cik reizes neesmu teikusi - gribi dot nu iedod to, ko drīkst, bet dzird jau to ko grib dzirdēt. Es jau arī skatījos ar šausmām uz palikušo zirņu pikuci un domāju, ka kādam ienāks prātā "spīdoša" ideja iedot sunim, jo tas taču ēd visu, bet par laimi zirņi līdz bļodai netika.

Mums, par laimi, ciemos bija tikai lielā māsa, kura no suņiem baidās un par došanu nemaz ar nedomāja :jautri:. Es neteikšu, ka ēdu īpaši veselīgi )neēdu vienīgi ēļļainu, piparotu un taukainu), bet es esmu liela augļu un dārzeņu mīle, tāpēc bieži vakarā ar Džoki nograužam kādu burkānu, ābolu.



Man radās jautājums, kā ir ar biezpienu - cik bieži var dot un olas labāk jēlas vai vārītas?
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby DanaMary » 27 Dec 2013, 13:23

Par biezpienu nezinu, bet olas jau man liekas labāk vārītas. Kaut kur lasīju, ka ēdot nevārītas olas ir maza, bet iespēja saķert kaut kādu tur slimību. Bet tas bija attiecināms uz cilvēkiem. Par suņiem nezinu.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby Linda B. » 27 Dec 2013, 14:50

Nedomāju,ka uz biezpienu ir kāds ierobežojums.Tas ir ļoti labs olbatumvielu avots.Savējām reizi 2x nedēļā dodu biezpienu ar vienu jēlu paipalas oliņu ar visu čaumalu.Olu kā tādu var dot 2x nedēļā,ja olas pērk legāli neko dabūt nevajadzētu,tātad var dot jēlu.Es dodu tikai dzeltenumu,jo jēls baltums pēc tam pa otru galu nāk laukā kā šķidrs,nedaudz saputojies glumeklis.Tā slimība,ko no olām var dabūt ir salmonella,bet to var dabūt arī no jēlas un nepietiekami apstrādātas gaļas.Taču,ja pērkat gaļu un olas pie legāliem ražotājiem,nevis no lauku tantēm,no parazītiem nebūtu jābaidās.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby seila » 27 Dec 2013, 15:45

Mums vecais suns vēma, kad nezināšanas dēļ iedevām Lieldienās vārītas olas, tikai vēlāk uzzināju, ka nedrīkst vārītas, bet tika jēlas un, ka dzeltenums ir labāks. Takšiem dodam tikai jēlas, gan vistu, gan paipalu. Ne pārāk bieži, nu reizes 2 mēnesī, varbūt trīs. Biezpienu dodam arī aptuveni tikpat bieži, vienīgi mums viņi neēd labprātīgi biezpienu, tāpēc to mazu pikucīti, tad iemoka. :viltigs:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby Linda B. » 27 Dec 2013, 15:47

Es nemaz nezināju,ka varītas nedrīkst.Es vienkārši esmu par slinku,lai vārītu un pēc tam vēl lobītu :D
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby fedelta » 27 Dec 2013, 16:30

Liels paldies ^^ Džokim biezpiens ārkārtīgi garšo, tāpēc prasīju, lai nepārforsētu dodot viņam.

It kā jau nedrīkst lielīt pirms laika, bet esmu tik priecīga, ka nevaru nepastāstīt.

Tātad šodien devāmies 4h garā mācību pastaigā (mācību, jo paralēli ejot neļauju bez komandas ostīties, skriet pa priekšu utt.)
Gājām uz pils pļavu turpināt mācīties šurp tikai jau citā vidē, vēlreiz paldies Danutei par garo brezenta pavadu, kura mums ir tik ļoti nepieciešama.
Ievietotu pāris video, taču neprotu Vienreiz gan aiznesās pa pļavu zirga ātrumā :aknee: , taču nevis pie svešā cilvēka, bet plastikāta maisiņa, kuru viņš bija pamanījis pār visu milzīgo pļavu :jautri: , tad gan aizgāju pakaļ, paķēru aiz pavadas, sarāju un kādu brīdi atkārtojām komandas un tikai tad laidu vaļā.

Speciāli gāju cauri pieturām, kur daudz cilvēki un centos noturēt suņa uzmanību sev, bet izrādās, ka īpaši pat censties nevajadzēja vienkārši kārumiņš rokā un komanda
"turpinam" (zinu, ka izklausās smieklīgi, bet tad, kad mācīju blakus, tad, lai nezaudētu kontaktu visu laiku runāju un slavēju un ļoti bieži teicu vārdus -malacis, turpinam- kā rezultātā uz blakus suns nereaģē bet uz turpinam ir manāms rezultāts un es īpaši nepārdzīvoju, galvenais, lai es zinu ko tajā brīdī gribu no suņa un suns saprot ko no viņa gaida). Dzirdējām ejot komplimentus cik viņš skaists un redz ka arī klausa :jautri: (ja vien viņi zinātu kā ir patiesībā, bet tas visiem nav jāzina :tikainesaki:, jo mēs cenšamies un darām kā vien protam, lai būtu kontakts starp mums abiem).

Tad vēl mācamies iet brīvi, taču ar nenostieptu pavadu, nu jau ir ļoti manāmi rezultāti, tikai pāris reizes dabūju apstāties kamēr viņš nostājas pareizi, no sākuma to vien darīju kā dabūju stāvēt, bet mēnesis mācīšanās dara savu, par ko man ir ļoti liels prieks :aptracis: .


Danute Jau nākot mājās, pie Alunāna parka pastaigājās vīrietis ar sammiju, taču pēc tām pāris minūtēm cik redzēju, secināju, ka viņš ir vēl neklausīgāks par manu Džoki - rēja, vilka, priecājos, ka Džokis paklausīgi sēdēja, kamēr viņi pagāja garām (pirms pāris mēnešiem es būtu vilkta un stumta uz suņa pusi, bet Danutes meiteņu kompānija mums palīdz un Džokis neraujas arī pie sētā skrienošiem suņiem, pie kuriem kādreiz rāvās). Zinot tavas meitenes bija diezgan jocīgi redzēt ne visai klausīgu sammiju.

Džokis ejot blakus iet nevis šādi, bet
Image

Šādi
imag
Image

Nezinu kā ir pareizi un vai tam vispār ir kāda starpība, bet rezultāts mani apmierina.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby fedelta » 27 Dec 2013, 18:45

Solītie video no šodienas, video ir īsi, jo šodien nebija noskaņojuma filmēt, bet gan mācīties un praktizēties komandu izpildē. (atvainojos par kvalitāti, filmēju ar tele., jo šodien somā vairs neatradās vieta kamerai)

atsaucu no attāluma


atsaucu sēžot

ejam blakus un skatāmies kas jādara tālāk un kur jāiet
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby seila » 27 Dec 2013, 21:20

Malači, ka darbojaties! Visvairāk patika pēdējais video, viņš tik koncentrējies skatās uz tevi un kārumu!
Man personīgi vairāk patīk kā suns iet blakus otrajā bildē un kā to dara Džokers, izskatās, ka suns ir vairāk koncentrējies uz saimnieku, gaida ko darīt tālāk un kontakts kaut kā vairāk redzams.
Bet pirmajā bildē izskatās, ka suns zina, ka jāiet blakus, bet domās ir tālu prom no saimnieka :D

Garā pavada arī ir ļoti laba manta, priekš apmācīšanas der ideāli!

Zinu kad kaut ko dari un tas padodās, redzi sava darba augļus un labos rezultātus, parādās stimuls darīt vēl un uzstādīt sev jaunus, augstākus mērķus! Jums padodās un vari lepoties ar sevi, ka proti apieties ar suni. Džokeram ir ļoti palaimējies ar saimnieci un tev ar suni! :pedinja: Un mammu, kura pasniedz TĀDU dāvanu :sirsninas:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby fedelta » 27 Dec 2013, 21:52

seila

Liels paldies pa labajiem vārdiem. :estevisamilosu:
Par tiem darba augļiem - tā tiešām ir, līdz ko Džokis saprata šurp un uzreiz skrēja pie manis sētā, tā pārcēlām darbības vietu tur, kur ir grūtāk, taču nav vēl tik daudz kairinātāju kā piemēram parkā (tas būs nākamais solis), kad būšu iemācījusi suni nobremzēt un atsaukt pat tad, ja otrā pļavas gala ir vilinošs plastikāta maisiņš :jautri:, pārcelsimies uz parku, kur ir daudz krūmu, koku un var gadīties vēl kāds 4kājains kompanjons. Man jau ļoti gribās, lai varētu aiziet vienalga uz kurieni, vienalga ar ko un satikt vienalga ko un es varētu būt droša, ka atsaukšu suni un viņš atnāks, kaut vai mētājot to pašu bumbiņu vai kociņu (jo tagad to varam darīt tikai un vienīgi pie garās pavadas, jo nav mums tā paklausība tādā līmenī, lai varētu laist vaļā pavisam, bet mēs uz to tiecamies) tā ir mana sava veida ilūzija par to, ko es gribu iemācīt un par to, kādiem jābūt rezultātiem.

Par to iešanu - man ar tā labāk patīk, jo tajos brīžos sunim interesēju es un kārums nevis apkārt lidojošie putni vai garāmgājēji un, manuprāt, skatoties acīs suns saprot labāk ko no viņa gaida un vismaz man ir pārliecība, ka viņš tiešām saprot - nevis pa vienu ausi iekšā, pa otru ārā, jo viņš taču uz mani skatās ar savām gudrajām actiņām.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby fedelta » 28 Dec 2013, 21:28

Šodien bijām nosacīti garajā pastaigā (nesanāca sevišķi gara, tikai aptuveni 3h, jo laicīgi nevarēju izčammāties no mājām), iegājām parkā, gribēju pārbaudīt ka ir ar šurp un sapratu, ka līdz nākamajai vietas maiņai (parkam) vēl ir daudz jāstrādā, jo suns nereaģē, kad saucu, bet ošņā atstātās vēstulītes, tāpēc tagad mūsu apmācības teritorija lielākoties ir pils lielā pļava, kur iet cilvēki, citreiz arī kāds cilvēks ar sunci uz horizonta parādās, bet tomēr nav koki un krūmi, kas manam detektīvam ir liels kārdinājums.
Pie sevis sasmējos - testa pārbaude vai ir labi apguvis atsaukšanu no attāluma būs - jāpalaiž vējā plastikāta maisiņš :jautri: , ja vidū atsaukšu, tad varam pārcelt mācību vietu uz parku.

Bez kurioziem, protams, mūsu pastaigas nav iedomājamas:

1. Kamēr vācu suņa atstātos "dārgumus" zālītē viņš izdomāja, ka grib padraudzēties ar suni, kurš ir turpat aiz sētas, kā rezultātā Egija ir uz pēcpuses ar kājām gaisā (labi ka kaut kā paspēju viņu nobremzēt, citādāk būtu uzēdusi zāli :jautri:, kamēr šis gar sētu skrietu ar mani nopakaļ :D )

2. Ejam pāri dzelzceļa tiltam, kur tieši ved ogles vagonos, Džokis pēkšņi saspringst un lūr vienā punktā (pirmā pazīme, ka, ja nebūtu pie pavadas, tad sastrādātu pigorus), lejā izrādās bija kaķis. Labi, ka tiltam bija margas citādāk būtu komisāra Rekša cienīgs lēciens lejā. :soks:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby fedelta » 28 Dec 2013, 23:27

Kad vakarā nav ko darīt, paskatos šos, smieklu deva visam vakaram (vismaz man) dikti sanāk smiekli, ka suns izdomā pārvarēt šķērsli pa savam un cik labi saimnieki izkļūst no situācijas, ja nokrīt, bet no malas skatoties dikti smieklīgi tas viss kopā izskatās. It īpaši, ja saimnieks skrien uz vienu pusi un suns pilnā ātrumā uz otru (pirmajā 4:36), vai arī - kamēr suns skrien cauri tunelim, saimnieks uzmet kūleni(pirmajā video 3:52).

Ja kādam ir vēlme paskatīties un iespējams arī pasmieties, lūk 2 video

šis tāds garš, bet bija brīži, kad smējos kā kutināta.

Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby julika » 30 Dec 2013, 07:54

Džoks baigais skaistulis! Un tā smaida! Paskatījos video, kā viņš iet blakus un padomāju - cik laikam ir ērti, kad suns ir liels un nevajag gandrīz līdz zemei klanīties :kanepe:
Es Kirai vēl papildus mācu, lai skatās tieši man acīs, nevis uz kārumu (lai es zinātu, ka viņu es interesēju) un nedodu gardumu, ja viņa tieši uz to skatās. Un vēl papildus lieta, ko iemācīju - pieskarties pirkstiem, arī noder tad, kad jāseko rokai, lai nav tā, ka neseko ja nav kārums līdzi.

Tie adžiliti video man lika atcerēties mūsu treneres 2 frāzes - 1) vienmēr skatāmies uz suni (jo daudzos momentos hendlers vispār neskatās, kur ir suns, tik skrien uz priekšu) un 2) suns labi, saimnieks slikti jeb cits variants "suns nekļūdas, ja suns noskrēja nepareizi, tad mēs kaut ko nepareizi parādījām/izdarījām trasē" ( jo izskatās, ka paši saimnieki traucēja suņiem normāli noskriet)... Taču redz, arī pasaules čempionātu dalībnieki kļūdas un psiho :jautri:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby seila » 30 Dec 2013, 12:45

Tie video, protams, smieklīgi. Daži momenti gan vairāk pārsteidza, piemēram, tas kādā ātrumā saimniekam jāpaspēj viss izdarīt, gan pašam skrien, gan rādīt sunim virzienu, kontrolēt to... Tur sadarbībai un kontaktam jābūt perfektam un varu iedomāties kā jūtās saimnieki :lamajas: kad kaut kas neizdodās jau pašā čempionātā. Izjūtas ne pašas labākās. Bet nu jā, kļūdās visi un tas nav nekas briesmīgs, jāiet tik uz priekšu un jāmācās no savām kļūdām.
Es arī youtubā bieži ielūkojos, pārsvarā gan skatos trikus ^^ tie vairāk piesaista, gan suņu, kaķu un pat žurciņu. :sirsninas:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby seila » 30 Dec 2013, 12:48

Es te piesārņoju tavu blogu :sarkstosa:
A, kā Džokis reaģē uz salūta trokšņiem un gaismām?
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Džokera dienas un nedienas

Postby agrita » 30 Dec 2013, 12:50

Iejaukšos par iešanu un kāruma došana. Ar korgiju jā jāliecas, bet tgd, kad mācu iet pie pavadas tojam (1,6kg, varat iedomāties izmēru), es ārā praktiski rāpoju, garāmgājējiem ir ko pasmieties :D
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests