Ronas ikdiena - piedzīvojumi (blogs - slēgts)

Blogs and Chats

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby peecis » 01 Feb 2014, 14:38

Rona wrote:
fedelta wrote:julika

Tieši to pašu iedomājos, un ir jau speciāla apmācība, kad suns pēc komandas aizstāv.


Tieši tā. Ne ja Rona kož kam grib, bet viņa tam ir speciāli apmācīta, lai gan vēl tas nav bijis jāpielieto sadzīvē, ceru ka arī nebūs tāda situācija ;)

Dana Paldies par ideju, būs laiks uztaisīšu ;)

jā, ideju sapratu, tik pats baidos, ka suns kādā brīdī varētu ko pārprast un brīdī, kad metu biedram atslēgas ar tekstu "ķer" (vai kāda tur ir komanda), suns tam iekamptu rokā. reizēm, redzot kādu viņai domātu daļas gabalu, suns ir gatavs darīt visu pēc kārtas, lai tik saņemtu kārumu, piemēram, pēc visu zināmo komandu izpildīšanas pajautāju "un ko vēl tu proti?" un suns mūs pamatīgi uzjautrināja dodot ķepu :D Iedomājos, ka nosiekalojusies sune, kura tajā brīdī cenšas visu saprast no pirmās zilbes, labu gribēdama iekampj kādam rokā :D
suņu skolā bija viens liels slīkoņu glābējs, viņam bija atvieglota pārtikas neņemšana no svešiniekiem, jo viņam esot "jāmīl visa pasaule". Man labāk patiktos lai suns "mīl visu pasauli" un saprot, ka iekampt jebkam dzīvam nedrīkst nekad un nekādos apstākļos.
paskaidrojiet lūdzu kur es kļūdos, jo no suņu psiholoģijas neko nesaprotu un par šo tēmu spriedumus izveicu vadoties no paša niecīgās pieredzes un dažādās vietās (to skaitā šajā forumā) sagrābstītās informācijas. tieši šeit tēmā par pavadām kāds pauda viedokli, ka suņi, kuri ir mācīti uzbrukt, ir bīstamāki.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby Rona » 01 Feb 2014, 14:58

Šodien no rīta eju ar suni ārā, izeju pa durvīm un priekšā viss aizputināts. Nevienas taciņas.Nu labi, tad tās izveidojām mēs :D. Lai Rona garajā dienas pastaigā klausītu, no rīta vienkārši palaidu vaļā lai skrien, jo citus viņa neiztiek, var atsukt un sestdienas rītā ap 7:00, 7:30 daudz cilvēkus uz ielām neieraudzīt.
Vēlāk mēs braucām uz Jelgavu. Ceļi tādi paši kā taciņas (nu labi varbūt ne tik traki).. Katrā ziņā uz Jelgavas šosejas no 2 joslām izbraucama bija tikai viena. Pēkšņi priekšā braucošais Golfs izdomā apdzīt BMW pa aizputināto joslu.Viņu protams sanesa. Tas Golfs mums priekšā nēsājās, kamēr sāka griezities uz riņķi. Sajūta nebija patīkama, jo manam tētim pat gribot nebija kur paraut, jo pa labi grāvis un aizmugurē vesela rinda mašīnu. Par laimi mūs neziķēra, bet tažus brīžus līdz tam nebija tālu. Golfs gan ieskrēja tajā metāla ceļa nodalījumā. Žēl jau viņu, bet kāpēc apdzīt, ja tā josla nav izbraucama? Pat izbraucamā bija apledojusi...
Atbraucām mājās un gāju ārā ar Ronu.Nostaigājām kaut kur ap 2h. Viss tā kā bija ok, līdz brīdim, kad Rona apēda kaut kādu kaulu vai kaut ko tādu. Pēc tam nāca pie manis ar asti kājstarpē, lai gan es viņai neko pat neteicu. Kad atnāca, tad gan sabāru. Par šo gan piezīme sev - ja suns apstājas, jāapstājas arī man nevis jāpaiet nedaudz uz priekšu un tad jāapstājas. Visādi citādi bija ok, beidzot sāka labi klausīt blakus. ("labi" tas ir, ka Rona var noiet minūtes 15 man blakus pa mežu un man nav ne reizi jāatgādina, ka devu tādu komandu)

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Rona
Puppy
Puppy
 
Posts: 300
Images: 0
Joined: 30 Oct 2013, 12:54
Location: Rīga

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby Rona » 01 Feb 2014, 15:28

Last edited by Rona on 25 Feb 2014, 21:07, edited 1 time in total.
User avatar
Rona
Puppy
Puppy
 
Posts: 300
Images: 0
Joined: 30 Oct 2013, 12:54
Location: Rīga

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby julika » 01 Feb 2014, 18:48

Mēs tieši nesen ar vīru runājam, ka ja mūs kāds izdomās apzagt, tad Kira viņam seju aplaizīs, nevis apries :kanepe: jo mīl visus.

Man liekas, ka ja apmacīts uzbrukumam suns ir bīstams, tad viņš vai nu līdz galām nav apmācīts, jeb kaut kas ar psihi...
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby Rona » 01 Feb 2014, 19:06

julika wrote:Mēs tieši nesen ar vīru runājam, ka ja mūs kāds izdomās apzagt, tad Kira viņam seju aplaizīs, nevis apries :kanepe: jo mīl visus.

Man liekas, ka ja apmacīts uzbrukumam suns ir bīstams, tad viņš vai nu līdz galām nav apmācīts, jeb kaut kas ar psihi...



Tieši tā! Bet Kira jau ir maziņš sunīts, turklāt katra šķirne ir radīta kam citam ;)
User avatar
Rona
Puppy
Puppy
 
Posts: 300
Images: 0
Joined: 30 Oct 2013, 12:54
Location: Rīga

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby DanaMary » 01 Feb 2014, 19:18

Julika, nesaki viss, es arī tā domāju pirms pāris mēnešiem, bet tad Kardess sāka šķirot tos, kuri nāk pie mums mājās. Savējos viņš atpazīst un redz (guļ pie balkona un redz kas iet,kas nāk), bet, ja nāk kāds svešs, vai arī bungā ļoti skaļi, tad viņš uzrej. Uzrej kādas 2-3 reizes, bet tomēr rej. Un sargā viņš mūs,nevis māju,mantas. Vasarā bijām pļavā visi uz plediem apgūlušies,baudījām saulīti, suns tur pat blakus,no meža nāca ārā paziņas, Kardess 1 reizi ierējās, pēc tam skrēja pie paziņām mīļoties :D, bet tomēr ierējās, laikam domāja, ka mēs visi guļam.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby fedelta » 01 Feb 2014, 20:47

DanaMary

Mums ir tieši tāpat - savējos Džokers sagaida luncinot asti un dodot bučas, taču ja setā nāk kāds iepriekš neredzēts, tad rej uzreiz citā balss tonī - zemu, gari un ilgi, nelaiž garām (iekšā sētā,bet ja ir pamanījis vēlāk, kad jau ir sētā - tad rej un it kā "stumj" svešinieku uz vārtiņu pusi un pie durvīm nelaiž, bet, ja izeju ārā un pasaku - savējais, Džoker nāču, uzreiz liekas mierā, atnāk pie manis un nākamajās reizēs to cilvēku jau sagaida draudzīgi). :jaa:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby Rona » 01 Feb 2014, 21:00

.
Last edited by Rona on 25 Feb 2014, 21:08, edited 1 time in total.
User avatar
Rona
Puppy
Puppy
 
Posts: 300
Images: 0
Joined: 30 Oct 2013, 12:54
Location: Rīga

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby seila » 01 Feb 2014, 21:11

Ja suns kārtīgi apmācīts skoliņā, nedomāju, ka varētu būt bīstams. Tāds pats suns kā visi! Daudz bīstamāk ir, kad pats mājās mēģina kaut ko iemācīt bez zināšanām vai arī slavē suni, kad tas rej uz ciemiņiem utt. Ja cilvēkam nav zināšanu - tad ''audzināmais'' var kļūt bīstams.
Uzreiz atceros kadrus no savas mīļākās filmas ''Cietsirdības ieaudzināšana sievietēs un suņos'' (krievu) par rīzenšnauceru, kur suni iemācīja aizstāvēt saimnieci bez komandas un tad teica,ka tas ir bīstami, jo suns jebkad uz draugu, radinieku var padomāt, ka kāda kustība bijusi draudīga un attiecīgi bez komandas uzbrukt. Un tur arī bija parādīts kā dzīvesbiedrs apķer saimnieci un suns tajā saskatīja bīstamu situāciju. Nezinu kā ir reāli, bet tad jau visi aizsardzībā apmācītie suņi būtu bīstami, kaut kas īsti neštimējās kopā. :viltigs:

Varbūt kāds te zina, ir reāli tāda apmācība, ka suns uzbrūk bez komandas?Kad pašam jāizdomā ir kaut kas bīstams vai nav.

Ā, un vēl, tas, ka neapmācīts vienalga kāda izmēra suns aizstāv savu saimnieku kaut vai uz ielas rejot vai rūcot, spalva gaisā utt. nav nekur teikts, ka tāds suns zinās kā rīkoties situācijā, kad reāli kāds uzbruks saimniekam. Suns apjuks un ko tad? Domāju,ka neko reāli nedarīs, tikai apries, jo suns, kurš baidās vai nav pārliecināts savos spēkos - rej. Bet, ka kodīs neticu! Neapmācīts arī nekodīs rokā, jo viņš reāli nezinās kā tas jādara.

Mums agrāk bija liela auguma sune, kripatu mazāka par VAS. Paņemta pieaugusi no patversmes un atceros pirmo ciemiņu, kas nāca - onkuli. Mēs nezinājām kāda būs suņa reakcija, bet viņa metās aizstāvēt savu mājokli iepriekš nevienu skaņu neizdvesusi uzreiz metās virsū svešajam vīrietim. Un kur gribēja kost? Kājās! Jo bez apmācības suns nesaprot kur būtu jākož. Par laimi, pēc apmācības, sapratām kā tikt galā un ko darīt. :-)
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby Rona » 01 Feb 2014, 21:21

seila wrote:Daudz bīstamāk ir, kad pats mājās mēģina kaut ko iemācīt bez zināšanām vai arī slavē suni, kad tas rej uz ciemiņiem utt.


Ne tikai pats nevar mācīt, kuram katram arī nevar mācīt. Jebkurš suns pirms apmācības aizsardzībai tiek testēts. Ja testa rezultāti rāda, ka suni var apmācīt, tad apmācība notiek trijos etapos. – Pirmajā etapā, sunim tiek attīstīti aizsardzībai nepieciešami instinkti un tiek nostiprinātas nepieciešamas aizsardzības reakcijas.Apmācība notiek suņu apmācības laukumā. – Otrajā etapā tiek atstrādātas standarta situācijas paralēli ar suņa apmācību paklausībai aizsardzības laikā (suņa uzbrukuma kontrole uz pavadas un bez). Apmācība notiek suņu apmācības laukumā. – Trešajā etapā tiek pārbaudītas otrajā etapā iemācītas iemaņas uz citiem figurantiem un citās vietās, maksimāli pietuvinot apstākļus reālai situācijai. Kopēts no linka, ko devu peecim ;)
User avatar
Rona
Puppy
Puppy
 
Posts: 300
Images: 0
Joined: 30 Oct 2013, 12:54
Location: Rīga

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby DanaMary » 01 Feb 2014, 21:27

seila wrote:Daudz bīstamāk ir, kad pats mājās mēģina kaut ko iemācīt bez zināšanām vai arī slavē suni, kad tas rej uz ciemiņiem utt. Ja cilvēkam nav zināšanu - tad ''audzināmais'' var kļūt bīstams.

Gluži manas domas! Bet daudzus cilvēkus nobaida pat tas, ka suns ir blakus. Atceros, kā samērā nesen parkā staigāja kaut kāds vīrietis, ļoti cītīgi pētīja bērnus, pamanīju, ka sāka arī uz mani lūrēt, bet novērsās ļoti ātri, laikam jau dēļ suņa. Ir bijušas reizes, kad apkārt staigā kāds dzērājs, nāk uz mūsu pusi, tad es parasti klusi un nemanāmi dodu sunim komandu balsi, līdz šim šie dzērāji ir metuši līkumu, par ko man prieks. Un man ar to pilnīgi pietiek, ka suns kaut vai pats negribēdams, bet aizbaida nevēlamos ļaudis. Un manā gadījumā labāk, ka ir šādi, ka suns vienkārši rej pēc manas komandas, pat neapzinādamies, ka tajā brīdī mani kaut kādā mērā sargā mani, nevis viņš pats domā, ka sargā mani.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby seila » 01 Feb 2014, 21:28

Diemžēl ne katrs saimniek to saprot, a samācīt savu suni aizstāvēt ta gribās :velnins:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby fedelta » 01 Feb 2014, 21:52

seila wrote: a samācīt savu suni aizstāvēt ta gribās :velnins:



Un tādu cilvēku ir daudz, piemēram man pašai nepatīk, ka suns visu laiku bez apstājas rej (mums te apkārt ir daudz tādi suņi -diena vai nakts - rej un rej :lamajas: ) - un ja Džokers ir kādā brīdī ir izdomājis, ka vajadzētu pariet uz kaķi, suni, vai garāmgājēju, tiek dota komanda "čušš" un suns saprot, ka riešana tajā mirklī nav vēlama. Un ir arī pretēja komanda - balsi, ko neizmantoju bieži, parasti pietiek ar to, ka man VAS pie sāniem, divas reizes man tas ir palīdzējis un ceru, ka nebūs tāda situācija, kad būtu nepieciešami Džokera zobi.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby Rona » 01 Feb 2014, 22:21

:pedinja:
Last edited by Rona on 25 Feb 2014, 21:09, edited 1 time in total.
User avatar
Rona
Puppy
Puppy
 
Posts: 300
Images: 0
Joined: 30 Oct 2013, 12:54
Location: Rīga

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby anciitS » 02 Feb 2014, 14:45

Lielākā daļa cilvēku aizsardzībā iet nevis tāpēc, lai iemācītu sunim uzbrukt, bet tieši otrādi - iemācītos kontrolēt suni uzbudinošās situācijās. Un tas arī ir tas galvenais, ka šādi apmācīts suns ir atsaucams, lai kas arī notiktu.
Jebkura uzticība tiek kādreiz lauzta, vienīgi suns, kurš patiesi pieķēries savam saimniekam, nekad nenodod šīs jūtas. /Konrāds Lorencs/
User avatar
anciitS
Puppy
Puppy
 
Posts: 178
Joined: 15 Jan 2010, 11:00
Location: Ķekavas novads, Latvia

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby Rona » 02 Feb 2014, 16:45

Sniega suns :pukudupsis: :-)
Image

Image
User avatar
Rona
Puppy
Puppy
 
Posts: 300
Images: 0
Joined: 30 Oct 2013, 12:54
Location: Rīga

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby julika » 02 Feb 2014, 22:00

Rona wrote:
Tieši tā! Bet Kira jau ir maziņš sunīts, turklāt katra šķirne ir radīta kam citam ;)


nu protams, būtu stulbi no ganu suņa gaidīt aizstāvību :kanepe: kaut arī vīna vakaros ļoti uzmanīgi skatās uz visiem cilvēkiem tumsā, vienreiz pat saka riet uz kādu vīrieti. nu un defaultā viņai visādi antisociālie elementi tipa bomži, alkanavti utt. nepatīk.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby Doggyy » 04 Feb 2014, 14:02

julika wrote:nu protams, būtu stulbi no ganu suņa gaidīt aizstāvību


Mazs suns jau gribēdam nekādus diženos bojājumus nevarēs veikt :-) :kanepe:
Image
Doggyy
Baby
Baby
 
Posts: 20
Joined: 20 Jan 2014, 20:37

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby ievish » 04 Feb 2014, 14:09

Doggyy wrote:
julika wrote:nu protams, būtu stulbi no ganu suņa gaidīt aizstāvību


Mazs suns jau gribēdam nekādus diženos bojājumus nevarēs veikt :-) :kanepe:


Korgijs kardigan nebūt nav mazs suns, es teiktu vidēja izmēra, tikai uz īsām kājām. Ir vairākas vidēja izmēra šķirnes, kuras negribētos satikt uzbrukumā.
Tas, ka korgijs ganu suns bez īpašiem sargāšanas instinktiem ir cita lieta.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Ronas ikdiena - piedzīvojumi

Postby ash » 04 Feb 2014, 14:20

julika wrote:
nu protams, būtu stulbi no ganu suņa gaidīt aizstāvību :kanepe: kaut arī vīna vakaros ļoti uzmanīgi skatās uz visiem cilvēkiem tumsā, vienreiz pat saka riet uz kādu vīrieti. nu un defaultā viņai visādi antisociālie elementi tipa bomži, alkanavti utt. nepatīk.


domāju - precīzāk būtu teikt nevis nepatīk - bet biedē, jo riešana pēc būtības ir signāls, ka suni šis cilvēks biedē.
aizstāvību kā no VAS, protams nav ko gaidīt, bet arī ganu suns var izrādīt nepatiku pret svešinieku tuvošanos, īpaši, ja jūt, ka arī saimniekam tas ir nepatīkami. un uzriet.
man reiz bija takšelis, tas arī mēdza tumsā riet, ja mums tuvojās sveši vīrieši, bet domāju tas tāpēc, ka juta, ka es baidos. arī mūsu īrs pāris reizes ir norējis negaidīti sastaptu svešinieku. bet ne jau tāpēc ka mūs aizstāvēja, bet tāpēc, ka pats nobijās :kanepe: grūti pateikt, kā viņš reaģētu, ja man tiešām draudētu kādas briesmas, jo pret cilvēkiem ir ļoti miermīlīgs, nav bijis iespēja pārbaudīt.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests