Shayas veiksmes un neveiksmes

Blogs and Chats

Shayas veiksmes un neveiksmes

Postby Shaya » 03 May 2014, 17:21

Sveiki.
Šo forumu lasīju jau ilgāku laiku, sava suņa nebija, bet zināju, ka tāds noteikti būs. Tā kā esam tikuši pie sava kucēna, tapa arī mans blogs :)

Kā mēs nonācām pie sava suņa?
Mūsu radu kaimiņu sunītei laukos bija piedzimuši kucēni (pec kaimiņienes vārdiem laikas jaukteņi).Kādu dienu ciemojoties pie radiem aizgājām apskatīties kucēnus (mums nebija doma kadu ņemt) Visi kucēni bija tādi pelēcīgi, dažiem pat brūnumi, taču viena kucīte bija pilnīgi balta. Ka gadījās, kā ne, visi kucēnu nedaudz pēc 2 mēn. atrada saimniekus, izņemot viņu. Kādu dienu atpūšoties laukos sunīte "pielipusi" pie kaimiņu sētas mūs vēroja. To vakar arī izdomājām, ka viņa dosies mums līdzi. Mums nebija nekas sagatavots. Ne sedziņas, ne pavada, ne kaklasiksna. NEKAS. Iecēlām kucēnu uz aizmugurējā sēdekļa, es sēdēju viņai blakus. Braucot mājās izdomājām viņai vārdu Šaja (Shaya),nezinu kāpēc, bet viņa sāka uz to atsaukties tajā pašā vakarā, kad atvedām mājās.

Par mums
Jau sen zinājām, ka velamies suni, taču tas nebija plānots vismaz vēl tuvākos 3 gadus, ne. Itkā jau viss bija. Māja, kārtīgs žogs, mežs blakus.. bet pats galvenais bija laiks un vēlme ar suni nodarboties. Pat nezinu kāpēc neplānoju suni. Varbūt jo bērnībā vecāki vienmēr atteica lūgumu pēc suņa un tagad es nevarēju iztēloties ka man tāds varētu būt...? Nezinu. Katrā ziņā esam ļoti apmierināi ar mūsu sunīti, lai arī viņa nav šķirnes, bet priekš mums tas nemaz nav svarīgi :)

Vakars, kad atvedām Šaju
Kā jau rakstīju sagatavots mums nebija nekas. Iebraucot Rīgā apstājāmies pie Zooveikala. Ieskrēju nopirkt ēdienu, pavadiņu, kaklasiksnu, sedziņu, bļodas, mantiņas. Vakarā Šaja nemaz nebija noskumusi pēc vecajām mājām, vai nogurusi pēc ceļa. Man tika atnestas visas mantiņas ko nopirku, Šaja vienu pīkstošo bumbiņu pārkoda un centās no paslēpt. Kad pateicu, lai viņa dod man, viņa ierāva asti kājstapē un nobijās (lai gan citas mantiņas, kad mēs spēlējāmies ļāva man ņemt) . Es Šaju nomierināju un viņa pati man ļāva paņemt saplēsto bumbiņu. Kad gājām gulēt, Šaja aizvilka savu sedziņu uz istabas vidu un gulēja tur.

Shaya 3mēn.

Image
Last edited by Shaya on 03 May 2014, 18:25, edited 1 time in total.
User avatar
Shaya
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 03 May 2014, 16:26

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Shayas veiksmes un neveiksmes

Postby Linda B. » 03 May 2014, 17:40

Prieks iepazīties!
Bildes var ielikt caur radikal.ru šeit jāmet otrais links
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Shayas veiksmes un neveiksmes

Postby Shaya » 03 May 2014, 18:37

LindaB Paldies, sanāca :pukudupsis:


Man ir viens jautājums par barībām. Laukos Shaya ēda DoGo barību kucēniem, taču viņai tek atctiņas, vets ieteica nomainīt barību.Teica, ka labas esot Royal Canin, Eukanuba, Acana u.t.l. Nopirkām Royal Canin Maxi Junior. Pēc kadas nedēļas actiņas vairs netecēja, taču zooveikala pārdevēja teica, ka Royal Canin nemaz nav labs un varot atrast arī labākas un pat lētākas barības. Kā piemēru minēja Josera, savukārt vetārsts teica, ka Josera ir daudz sliktāks par Royal Canin.....?
User avatar
Shaya
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 03 May 2014, 16:26

Re: Shayas veiksmes un neveiksmes

Postby fedelta » 03 May 2014, 18:49

Kāda viņa ir skaistule :sirsninas2:

Par tām barībām - manuprāt, tas ir katram sunim individuāli - citam labāk der RC, citam Jossera, citam DOGO, citam - Eukanuba.
Jāskatās kāda ir suņa pašsajūta un, vai nepasliktinās veselība, vai sunim garšo.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Shayas veiksmes un neveiksmes

Postby Shaya » 03 May 2014, 19:10

fedelta Paldies, es jau tā sapratu (par tām barībām) pagaidām paliksim pie RC
User avatar
Shaya
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 03 May 2014, 16:26

Re: Shayas veiksmes un neveiksmes

Postby Eskimo » 03 May 2014, 19:47

Mazliet apjuku,jo te jau viena Shaya ir(nee bija,nu jau izdzesusies), bet tai bija husky.
Smuks kuciks, ko noziime Shaya, vai tas poliski?
Par bariibam ir viena gara diskusija sadaljaa baroshana, Josera noteikti butu labaka par RC un nedod dievs Dogo, bet neteiksu vairaak neko,saskries te trakie Dogo aizstaavji un noslauciis mani liidz ar zemi. :kanepe:
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Shayas veiksmes un neveiksmes

Postby Shaya » 03 May 2014, 19:59

Eskimo Paldies :) Es nezinu ko Shaya nozīmē, tāds bija vārds kādam kamanu sunim no vienas filmas (neatceros kādas), tāpēc ar tā izdomāju :)
P.S. Manā blogā droši var izteikties, arī par DoGo :)
User avatar
Shaya
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 03 May 2014, 16:26

Re: Shayas veiksmes un neveiksmes

Postby Linda B. » 03 May 2014, 20:26

Ja jau taj jau-Dogo nekādā gadījumā.Lēta,ekonomiskās klases barība,saviem pat bada laikā nedotu ne sauso,ne konservus.
Ja vari atļauties RC cenas,tad noteikti vari atļauties Acanu vai Orijen,kas savukārt ir labākas gan par RC,gan Joseru.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Shayas veiksmes un neveiksmes

Postby Shaya » 03 May 2014, 21:29

Paldies par ieteikumiem :)
Domāju pamēģināt Acanu, tagad skatīšos kuru un kur tuvāk man var dabūt :) (dzīvojam Bolderājā)
User avatar
Shaya
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 03 May 2014, 16:26

Re: Shayas veiksmes un neveiksmes

Postby wolf-eyes » 03 May 2014, 21:30

Linda B. wrote:Ja jau taj jau-Dogo nekādā gadījumā.Lēta,ekonomiskās klases barība,saviem pat bada laikā nedotu ne sauso,ne konservus.

Zini, es pirms kada laika peetiiju Dogo konserva sastaavu-70% gala. Citiem ...4-25 %...ja var ticet tiem uzrakstiem, tad es no dogo konserva nebaiditos gan.
Esmu devusi saviem kaa parmainju, reti un manejie konservu eeda loti labi.
Salidzinajumam varu minet, ka Dogo sauso need pat kaiminja suns, kurs eed VISU. Nemaz nerunajot par manejiem zveeriem.
p.s nav doma dot sunim galju?
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Shayas veiksmes un neveiksmes

Postby ievish » 03 May 2014, 21:53

Apsveicu ar mazuli un bloga atvēršanu!

DoGo sausās barības galvenais sliktums, ka tajā ir ļoti maz gaļas. Dažos veidos, vien 12%, bet par konservu piekritīšu wolf-eyes, tur gaļas ir gana daudz. Par pārējām minētajām - Acana un Orijen ir ļoti labas, tikai iesaku stingri ievērot ieteikto devu un to nepārsniegt. Mans puika sākumā iedzīvojās caurejā, jo iepriekšējo barību, kas ar mazāku gaļas un tauku daudzumu, ēda cik lien un neaizdomājos, ka organismam par šerpu var būt. Samazināju devu un devu, cik pienākas (vajag mazāk nekā lētās paikas), tad viss OK, bet atsevišķiem suņiem tomēr var arī nederēt, jo ir lasīts, ka caureja no šīm mēdz būt dažiem.
RC , manuprāt, ir neadekvāti dārga savam sastāvam, turklāt, tauta runā, ka tur esot dažādi garšas pastiprinātāji, kas suni padara atkarīgi, ka tas neko citu neēd. Tik ļoti sastāvu neesmu pētījusi, bet es RC neizvēlos. Tai pat laikā zinu audzētājus, kas baro ar RC gadiem, bet viņiem izdevīgākas cenas. Josera ir neslikta vidējā cenu līmeņa barība. Vairāki forumieši ar to baro.
No vidējās klases barībām mans suns ir ēdis Depo dabūjamo Sam' Field. Man tai patīk sastāvs, bet citiem atkal acis ir tecējušas arī no tās. Jāskatā pēc konkrētā suņa.
Es savējo baroju pa pusei ar sauso, pa pusei - ar svaigu gaļu un subproduktiem.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Shayas veiksmes un neveiksmes

Postby Shaya » 03 May 2014, 21:59

Par šo es ar gribēju jautāt. DoGo konserviem vekalā lieliem burtiem rakstits 70% gala.

Wolf-eyes - ir tāda doma, bet vets ieteica pēc barf sākt barot, kad suns jau būšot pieaudzis, lai kucēna vecumā saņemtu vajadzīgos vitamīnus no sausenes
User avatar
Shaya
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 03 May 2014, 16:26

Re: Shayas veiksmes un neveiksmes

Postby Linda B. » 03 May 2014, 22:30

Es konservus neatbalstu vispār.Pilnīgi vienalga,kas tur rakstīts,70 vai cik procenti tās gaļas,es vienalga neticu,ka tā gaļa ir laba gaļa.Svaiga gaļa vienalga būs labāka par jebkuru konservēto produktu.Ja nu kādreiz redzu,ka ir akcija paņemu gran carno,bet tā akcija viņiem ir gaužām reti(nu kad es to redzu,jo Iecavā tos netirgo vispār)līdz ar to suņi tos dabū varbūt reizi gadā pa kādām 6 ēdienreizēm varbūt.Tagad nesen savai barojošajai kucei biju paņēmusi kucēnu konservu,atvēru un tā arī nesapratu vecs,vai tam tā jābūt,bet smirdēja reāli pēc kanalizācijas,izmetu.Sastāvs normāls 70% gaļa,kaut kādi tur procenti rīsi,ūdens un minerālvielas.
Es Acanu pērku pet24.lv Pieved pie mājas durvīm,patstāvīgi tur redzu kādas akcijas
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Shayas veiksmes un neveiksmes

Postby Sympathy » 03 May 2014, 22:38

Ja tomēr dod konservus dod DR.Clauder, manam ar visu jūtigo punci der :) Esot ļoti labi konservi,
kaut piekrītu, tad jau labāk īstu gaļu dot, ja nu vien jadodās kāda pārbrauciena.
P.S Sveicināti bariņā! :rej:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Shayas veiksmes un neveiksmes

Postby wolf-eyes » 04 May 2014, 21:13

Linda B. wrote:Es konservus neatbalstu vispār.Pilnīgi vienalga,kas tur rakstīts,70 vai cik procenti tās gaļas,es vienalga neticu,ka tā gaļa ir laba gaļa.Svaiga gaļa vienalga būs labāka par jebkuru konservēto produktu.

Jā, tam, ka svaiga gaļa ir labāka par jebkuru konservētu produktu, es piekrītu pilnīgi.
Bet aiz svaigas gaļas tomēr nāk konservi, nevis sausā barība.
To es sapratu, kad uzzināju un izpratu, kā konservus gatavo.
Sapilda jēlu gaļu bundžās, aizvāko hermētiski bundžu ciet un tad apstrādā augstā temperatūrā. Iekšā ir vakums un sakarā ar augsto temperatūru tur viss, kas varēja likt gaļai bojāties, ir gājis bojā. Līdz ar to tur nav vajadzīgas nekādas E vielas un konservanti, jo pati metode ir izcili konservējoša.
Jā, zūd daudz vitamīni , protams, B grupas, bet tur vismaz nav tas, kas klāt ir sausajai- papildus indes.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50


Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests

cron