Domiana - mans pirmais sunītis

Blogs and Chats

Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 28 Jun 2014, 21:44

Rīt mūsmājās ienāks itāļu princese - Džeka Rasela terjera kucīte Domiana jeb Mia.

Šodien nopirkām mazu mājiņu - vietiņu, bļodiņas ar stativu, rotaļlietas.

Esmu tik saviļņota, ka jau otro vakaru nevarēšu mierīgi aizmigt. Arī bērni nevar sagaidīt mūsu Miu. :)

Centīšos rakstīt, kā mums iet. Varbūt kādam arī noderēs mana pieredze.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby seila » 29 Jun 2014, 10:40

Apsveicu ar jauno ģimenes locekli! :roze: Un bloga atvēršanu! Prieks, ka parādās arvien jauni aktīvi rakstītāji un tie klusie (arī es) paliek mazākumā :D
Noteikti rakstiet kā jums iet, kādus nedarbus un priekus sagādā kucēns un jautājiet padomus, lieciet bildes, lai visi redz mazo mīļumu Miu! :alinji: :sirsninas:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 29 Jun 2014, 20:45

Seila

Paldies par sveicieniem.

Domiana del Connora jeb Mia ir ļoti gudrs bērns. Pirmo reizi pačurāja aiz galda, es iemērcu autiņu un jau otro reizi nokārtojās tur. Guļ savā midziņā, kur ir dvielitis ar māmiņas smaržu. Daudz spēlējas un mīļojas. Bučmīlīte.
Nezinu, kā šeit ielikt bildes...
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 30 Jun 2014, 12:05

Mias 2.diena mājās.

Nakts pagāja labi. Mia negribēja gulēt savā mājiņā, tāpēc pie mūsu gultas nolikām sedziņu, uz kuras viņa ātri vien aizmiga un nogulēja gandrīz visu nakti.

Rīts sākās piecos. Manuprāt, agri, bet tas jau ir bērns, kurš nespēj tik ilgi nogulēt. Iekoda, paspēlējās un septiņos ielīda man blakus gultā (jā, mana pirmā audzināšanas kļūda, bet man tā nāca miegs, ka es ļāvos) un abas nogulējām līdz deviņiem.

Drīzumā cēlās ar bērni un spēles varēja sākties. Tomēr šodien viņa jau mazāk vēlas spēlēties. Vislielāko prieku un sajūsmu viņai izraisīja nomazgāts bērza zars (mazajai Miai ir tikai 9 nedēļas, tādēļ viņa vēl nevar iet laukā). Leca, rēja (pirmo reizi dzirdēju, ka mazajai ir arī rejamā rīkle :) ), rūca, dusmojās uz koku. Tomēr pārējās mantiņas viņai vai nu apnikušas, vai citu iemeslu dēļ negribēja spēlēties. Arī ēst viņa kaut kā nevēlas. Esmu nedaudz uztraukusies, kāpēc tā...Pārsvarā grib dzīvot tikai pa rokām...

Varbūt kāds var ieteikt - vai dot man viņai kārumus (tos gan viņa ēd), vai tomēr nedot kārumus un nedod neko citu, kamēr sausā barība iemaisīta gaļas konservā nebūs apēsta?
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 30 Jun 2014, 12:35

Kamēr mazā guļ savā būdiņā, uzvārīšu viņai griķu putriņu, ko samaisīšu ar gaļas konservu (pēc audzētājas ieteikuma). Bet varbūt laiks tāds, kad uz miegu velk?
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 30 Jun 2014, 12:46

Šī ir mana mazulīte :)

2508
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 30 Jun 2014, 13:11

Sazvanījos ar draudzeni, kas ir pieredzējusi suņu īpašniece. Viņa mani nomierināja. Tas taču ir mazulītis, tāpat kā bērns un tāpēc ļoti ātri piekūst. Bet protams, kā es to ātrāk neiedomājos? Tā notiek - pirms iegādes ļoti daudz meklēju un lasīju informāciju, bet tagad pēkšņi viss aizmirsies un pat loģiskā domāšana atslēgusies. Bet nekas - es saradīšu arī ar suņa, ne tikai cilvēka bērnu audzināšanu.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 30 Jun 2014, 15:24

Image

Un arī savā midziņā guļ mazulīte
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby seila » 30 Jun 2014, 15:46

Ak, vēlreiz apsveicu! Tāds jaukums! :sirsninas: Viņa ir asspalvainā? Tik maziņa! :estevisamilosu:

Es jau audzināšanā esmu diezgan stingra :viltigs: varu teikt, ka vienreiz paņemot gultā - tagad tā būs norma un kucēns prasīsies augšā visu laiku. Tagad kucēna vecumā tas vēl būtu diezgan forši, bet iedomājaties pieaudzis suns, tikko atnākot no āra ziemas laikā slapja, pilna ar smiltīm ievelsies gultā vai kādreiz ļoti nepiemērotā brīdī ielēks uz miega. Vai tas nekad netraucēs?
To visu labāk jau tagad kārtīgi pārdomāt, jo pēc tam atmācīt ir diezgan grūti, vajdzēs priekšā dīvānam celt ''mēbeļu kalnus'', taisīt durvis ciet vai pirkt būri... Ja kaut kas traucēs turpmāk, labāk jau tagad labāk ni un ni un nevienu pašu reizīti saimnieks nedrīkst kaut ko aizliegtu atļaut.

Par barošanu arī esmu stingra :D tagad, vecumā, kad garšo viss izņemot sausā barība - viņa iespītēsies neēst to, jo gaidīs gardos našķus. Laikam esmu pārāk stingra audzināšanā :sarkstosa: taču labāk našķīšus - visādus suņu cepumus un graužamos dot tikai brīžos, kad kaut ko ļoooti labu izdarīja, piemēram nokārtojās paredzētajā vietā. Bet gaļiņas, biezpienu un visādas putriņas - tās jau var droši dot, tikai visu pakāpeniski. Un vēl var sauso izmērcēt siltā vārītā ūdenī, arī sanāk dikti ņammīgi. Manējiem garšo.

Par bildītēm, es arī agrāk cīnījos ar to ievietošanu forumā :smarzas:
Iesaku šo http://postimage.org/
paņemiet ''pārlūkot'' un izvēlieties attēlu no kompja, tad augšupielādējot izvēlieties ''Hotlink par Forums (1)'', vismaz es tā daru, lai bildes būtu lielāka izmēra, ērti un vienkārši! :jaa:

Bet par to nevešanu laukā, varbūt palasiet te viewtopic.php?f=6&p=188566#p188566
:estevisamilosu:
Jā, un šajā vecumā visi kucēni, paguļ, pieceļās pačurāt, paēst, padauzās un atkal gulēt :jaa: protams, reālajā dzīvē peļķīšu un ''piramīdiņu'' ir daudz vairāk :D
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 30 Jun 2014, 21:16

Paldies. Mēģināšu caur to lapu. Mia, manuprāt, būs broken, lai gan pagaidām ir gludspalvaina, tikai pie austiņām ir spalva un uz purniņa nedaudz, kas varētu liecināt, ka izaugs broken.

Šodiena tomēr izvērtās jauka. Neliela cīņa par varu vakara pusē (uzspeju noskatīties pāris video par šo tēmu) un pēc manas uzrūkšanas (pēc 1 video padoma) pamazām rodas sapratne par Fu un Dod.
Pēc tam viņa pati bija tik priecīga, ka labu brīdi skraidīja turpu šurpu pa māju ar mantiņu zobos. Arī paēda kārtīgi.
Tagad guļ meitai uz rokām. Drīz jāiet gulēt. Cerams, šī nakts arī būs tikpat mierīga.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby julika » 01 Jul 2014, 11:56

Man suns guļ gultā ar mums, bet ja negribam, tad pasakam - ej pie sevis uz būri un sledzam ciet. Nekādu problēmu. Ja atnāk mājās slapja/netīra, tad izmazgajām vannā un kādu laiku neļaujam iet gultā, kamēr izžūst. Vēl man ir kombinezons, ko vilkt slapjā laikā, tad tikai ķepas vajag nomazgāt un viss. Var iemācīt komandu "Dīvans", lai suns saprot, ka tur var iet tikai pēc komandas.

Bet par gulēšanu - kamēr kucens, tiešām daudz guļ!
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 01 Jul 2014, 12:31

Domianas 3.diena

Šis rīts man bija grūts. Man, nevis sunei :D Pamodās atkal 5 un gribēja spēlēties, turklāt ne vienkārši spēlēties, bet kost man rokās un naktskreklā (mazā nerātne!!!). Nācās rāties un pat pāris reizes pavisam viegliņām (knapi jūtami) uzšaut pa dupsi ar avīzi. Viņa bija izbrīnīta par tādu gājienu. Tiesa, tas bija pats pēdējais mans solis un tik viegli kā tauriņa spārns, tomēr viņa bija izbrīnīta un kost pārstāja....līdz nākamai reizei...
Es jau saprotu, ka bērns - zobi niez, tomēr vēlos iemācīt nekost jau no mazotnes.

Kāpēc vēl bija grūts šis rīts? Mans klēpja sunītis vēlējās gulēt tikai uz rokām. Tiklīdz es viņu noliku uz paklājiņa pie mūsu gultas, tā sākās smilkstēšana, bet tā kā es negribēju, lai vīrs pamostas, nācās atkal celties un ņemties ar mazuli.
Tomēr galu galā pāri 7 mēs abas - pavisam nomocītas - aizmigām.

Pamodāmies 10. Spēles, spēles, spēles un vēlreiz spēles. Šodien Mia ir pavisam jautra, dzīvespriecīga. Jau atradusi kurpes un sākusi tās grauzt (nācās āra kurpes salikt maisā, atstāt tikai čības). Tiesa, ne tikai grauzt - tā ir vieta, kur viņa mēdz noslēpt savu gardumu - kauliņcepumu. Noslēpj un ja es neiedodu, tad izvelk no slēptuves un apēd.

Pašlaik mazule, pavisam piekususi un noskrējusies, beidzot atlūza.

Paldies, ka lasiet un komentējiet manu blogu. Man daudz nozīmē sveša pieredze, jo esmu iesācēja suņkopībā. Viss jauns un nezināms. Tāpēc tik labi, ka kāds uzraksta arī savas domas un pieredzi. :)
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby julika » 01 Jul 2014, 16:10

Es tomēr radinātu pie tā, ka smilkstēšana 5 no rīta rezultātu nedos, ja nu vien suns neprasās uz tualeti...
Iemacīt nekost - vienkārši dot spelēties ar mantam, un ja kož rokas, tad pateikt nē un dot mantu.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 01 Jul 2014, 17:10

julika

Kaa Juus radinaajaat savu kuceenu nemosties tik agri? :)

Es jau teicu nee un devu mantu, bet vinja bija paaraak satrakojusies.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby seila » 01 Jul 2014, 18:17

Ar laiku viņa naktī gulēs arvien ilgāk un nebūs agrā celšanās augšā, bet pirms gulētiešanas mēģiniet kārtīgi nospēlēties un pabarot ar siltu ēdienu, tad jau miegs būs ciešāks un ilgāks. Atradināt no tā pa lielam nevar, viņa ir maza, grib uzmanību un spēlēties.
Bet par košanu, viņai niez zobiņi un jā - kad kož rokās, stingrāk pasakiet ''fū'' un iedodiet viņas rotaļlietu, novērsiet uzmanību ar to, lai nekož vairs. Ja rokas ir interesantākas, tad ejiet prom, pātrauciet spēli un viss!
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 01 Jul 2014, 18:54

seila

Paldies. :)
Jaa, varbuut uz nakti vajag kaadu siltu putrinju ar galju, jo tagad vinja eed siltu eedienu 8, bet uz nakti es veel vinjai ieberu sauso bariibu. Nospeeleejusies vinja, manupraat, ir daudz, jo mani abi beerni ir aktiivi speeleetaaji. Vinja jau tagad ir sameeraa miegaina. Peec bioritma ciiruliitis.

Ar koshanu centiisimies tikt galaa. :)
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby agrita » 01 Jul 2014, 19:21

Nevajag aizrauties ar siltu ēdienu, sunim tas tav tā nepieciešams kā cilvēkam. Var sauso barību apliet ar siltu ūdeni, lai tā uzbriest, tā kucēns labāk ēd un vieglāk sagremot. Bet visp ēdienam ir jābūt istabas temperetūrā.
Ņemiet vērā, ja šajā vecumā lutināsiet ar - šo neēd, došu citu, tad uz priekšdienām būs izvēlīgs un grūti piemeklēt barību. Bet tas ir jādomā pašiem, kā vēlaties.

Veiksmi!
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Linda B. » 01 Jul 2014, 19:37

Es vēl pirms pāri nedēļām karoju ar 7 razbainiekiem,kas piecos no rīta izdomājuši skriet.Kā tiku galā?vienkārši un skarbi.Avīze rokā un visus ar to sadzīt migā,ja kāds lien ārā aiz čupra un aiznest atpakaļ,vēlāk pietika tikai gaisā pakratīt avīzi,kad visi jau satinušies un guļ :D
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 02 Jul 2014, 07:41

agrita
Linda B.


Paldies jums par komentaariem. :) Shodien es nepaljaavos un neceelos augshaa 5, kaa rezultaataa mazule iemiga liidz pus 8 :aptracis:

Tagad no riita apeedaam vistas kaklinju (peec audzeetaaju ieteikuma - laba manta) un dauzamies. Meegjina kost rokaas, bet es noveershos un - izskataas, ka pamazaam meitene iemaaciisies vaardinjus Nedriikst un Fuu.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby julika » 02 Jul 2014, 09:48

Es neradināju, man vienkārši paveicas ar suni šajā ziņā - viņa mums ir liela guļava un guļ kamēr mēs guļam :kanepe: vienīgais, pie kā man bija viņu jāradina - lai nečīkst, kad ieslēdz būrī. Teicu "Klusi" (šo komandu suns jau zin) un nereaģēju uz smilkstēšanu.
Nu un kārtīgi izspēlēties pirms gulēšanas, tas palīdz.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Next

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests