Domiana - mans pirmais sunītis

Blogs and Chats

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 02 Jul 2014, 11:46

agrita

Aplietu bariibu nez kaapeec vinja neeed. Visdriizaak nav pieradinaata.

Mias 4.diena

Kaa jau prieciigi mineeju no riita, Mia pamodaas atkal 5, bet shoreiz mana strateegjija bija citaada. Es ieliku eedienu - vinja neeeda. Es apguulos atpakalj gultaa un nepieveersu uzmaniibu. Mia paspeeleejaas kaadas minuutes ar mantinju, tad saak grauzt savu maajinju, es piegaaju klaat un teicu: "Fu!", vinja iekoda man rokaa, uz ko es pateicu "Nedriikst!" un aizgaaju atpakalj guleet. Kopsh taa briizha augshaa neceelos, lai gan vinja centaas izsaukt mani uz speeli. Peec kaadaam 10 minuuteem arii Mia apguulaas savaa midzinjaa blakus muusu gultai. Es glaudiiju vinju un teicu miiljus vaardus, glaudot veederinju. Mazaa driiz vien jau guleeja.

Pamodaamies ap pus 8. Pabaroju ar vistas kaklinju. Paspeeleejaamies ar vinjas miiljaakajaam miikstajaam mantinjaam - dzeltenu kjeeminju un peliiti (aizguutas no manas meitas kolekcijas), veel es padzenaaju ar vinju bumbinju. Miai ir 2 bumbinjas - viena rozaa kaa ezis un otra zalja ar speciaaliem robinjiem un zobinjiem niezoshajiem zobeljiem. Tomeer shii otraa nez kaapeec vinjai tik ljoti neiet pie duushas.

Driiz vien pieceelaas meita un saakaas beernu speelees. Starp citu, Mia ir iista beernu miile. Vinja tik ljoti vinjus miiljo un bucho - gandriiz nemitiigi. Arii beerni ir burtiski atplaukushi peec sunjuka ienaakshanas muusu maajaas.

Otro reizi centos Miu pabarot ar sauso bariibu, tomeer vai nu vinja nebija izsalkusi, vai atkal gaidiija vistas kaklu (bet nevaru tachu es vinju barot tikai ar naturaalo bariibu), bet taa arii neapeeda. Iespeejams, nav veel izsalkusi. Nekas...Atstaaju bariibu bljodinjaa, gan apeediis veelaak.

Kaa mums iet ar tualeti...Kauns suudzeeties - mazaas dariishanaas vinja ir gudra un taisa uz paladzinja, bet lielaas dariishanas gan censhas atrast kaadu kaktinju un nokaartoties tur. Tomeer - cik nopratu no audzeetaajiem - tas esot normaali. Vinja censhas nosleepties, lai to lietu nodariitu.

Tagad mazule atkal gulj. Kameer vinja gulj, noskatiijos kaarteejo video (labi, ka tagad ir taada youtube, kuraa var skatiities kaut simtiem padomu sunju audzinaashanaa), kaa atmaaciit suni no neatljautu lietu graushanas -> http://www.youtube.com/watch?v=BtScU76aVVw
Kad Mia celsies, tad centiisimies maaciities. Ceru, ka man izdosies, jo izskataas, ka sunene ir no grauzeeju kaartas - vinja maak maajaas atrast taadas vietas un lietas, kuras man pat praataa neienaaktu, ka suns vareetu saakt grauzt. Tas viss neskatoties uz to, ka vinjai tiek veltiita gandriiz nemitiiga mana vai beernu uzmaniiba, tiek piedaavaatas dazhaadas mantas un speeles.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby julika » 02 Jul 2014, 12:03

Var barot arī tikai ar naturalo barību, tepat forumā ir temas par to.
Par youtube video - iesaku šo meiteni https://www.youtube.com/user/kikopup, viņai ir daudz dažādu video, tai skaitā arī par kuceniem.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 02 Jul 2014, 13:56

julika

Paldies liels par ieteikuma video sakaraa :) Diemzheel man anglju valoda nav tik augstaa liimenii, lai viegli saprastu shaadas pamaaciibas.

Kameer mazaa veel gulj (kaut kaads ilgais miegs vinjai shodien atkal), skatos Ceezara Milano un Vitaalija Golota video. Arii labi.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Linda B. » 02 Jul 2014, 14:19

Paskaties Victoria Stillwell vai kikopup, Krietni labākas pamācības audiznāšanā kā Cēzaram ar viņa suņu pakāršanas un spārdīšanas metodēm.Abas minētās sievietes darbojas tikai pēc pozitīvām metodēm.Pirmajai arī ir savs šovs,tikai iekš UK,saucās It's me or the dog.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby fedelta » 02 Jul 2014, 14:23

Linda B. wrote:Paskaties Victoria Stillwell


Jā, viņas apmācības metodes man arī ļoti patīk, un var saprast domu arī tad, ja angļu valoda nav stiprā puse, jo viņa parāda kas un kā. Cezars vairāk koriģē agresīvus suņus un tendē apmācību uz hierarhiju utt, taču iepriekšminētās trenneres vairāk pamāca kā komunicēt ar suni un iemācīt komandas.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 02 Jul 2014, 14:30

Linda B. wrote:Paskaties Victoria Stillwell vai kikopup, Krietni labākas pamācības audiznāšanā kā Cēzaram ar viņa suņu pakāršanas un spārdīšanas metodēm.Abas minētās sievietes darbojas tikai pēc pozitīvām metodēm.Pirmajai arī ir savs šovs,tikai iekš UK,saucās It's me or the dog.


Ak, vai, tik taalu veel nebiju tikusi - tas par Ceezaru un spaardiishanu. Nee, taadu agresiju neatziistu. Taapeec man patiik Golota, jo vinjsh bez vardarbiibas apmaaca.

Paldies. Apskatiishos ieteiktos video :)

:aptracis: Esmu tik prieciiga - mums sanaaca Seedeet! un aciis skatiishanaas peec vaarda nosaukshanas, kad saucu Mia! :)

Tagad peec treninja speeleejaas ar savu piikstuli - cuucinju. :)
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby fedelta » 02 Jul 2014, 14:34

Sola wrote: Esmu tik prieciiga - mums sanaaca Seedeet! un aciis skatiishanaas peec vaarda nosaukshanas, kad saucu Mia! :)


Apsveicu ar pirmajiem panākumiem! :jaa:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 02 Jul 2014, 14:41

fedelta

Paldies :)

Tas ir kaa uzmundrinaajums peec peedeejaam dienaam, kad man jau saaka likties - suns mani neklausa. Klausa gan un ir gudra sunene. :)
Tagad gribas treneet veel un veel, bet saprotu, ka tik maziem kuceeniem veel gruuti ilgi notureet uzmaniibu uz maaciishanos.

Nez, cik reizes dienaa var atkaartot apmaaciibas kursu?
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby julika » 02 Jul 2014, 14:50

tur jau arī bez angļu valodas var labi saprast, jo tas takš ir video :)
trenēties jau var cik grib, galvenais, lai kucēnam interesē nepazūd un nav parāk liela noguruma/slodzes. tāpēc labāk taisīt īsos piegājienus pa 10-15 min. mācības-spēlē/atpūta-mācības.
nu vismaz man tā bija vieglāk.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 02 Jul 2014, 17:07

Izskataas, ka meita ir veel labaaka trenere nekaa es. Vinjai sanaak ideaali. Vinju klausa uzreiz ar pirmo reizi. Mia pati seezh tik un skataas aciis. Un komandu Seedeet! izpilda ar pirmo reizi!
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Kiwy » 02 Jul 2014, 21:19

Sola wrote:Izskataas, ka meita ir veel labaaka trenere nekaa es. Vinjai sanaak ideaali. Vinju klausa uzreiz ar pirmo reizi. Mia pati seezh tik un skataas aciis. Un komandu Seedeet! izpilda ar pirmo reizi!


Apsveicu ar panākumiem, ātri mācās. Tomēr vēl viņa baigi, baigi maziņa :roze:

Par to ko rakstījār par Cēzaru. Nav tik traki. Viņš jau suņus nespārda, bet iebaksta vai kaut kā tā, tādējādi tos koriģējot, es gan vienalga labāk atbalstu pozitīvākas metodes, bet man nelikās ka ir tik traki :sarkstosa: . Man liekas, ka tas vairāk der liela izmēra suņiem. Lai gan Cēzaram ir arī video kur koriģē un apmāca mazus (izmērā) suņus...
Pievienojos par Victoria Stillwell :par: :par:
Kiwy
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 02 Jul 2014, 20:48

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby julika » 03 Jul 2014, 08:36

Sola wrote:Izskataas, ka meita ir veel labaaka trenere nekaa es. Vinjai sanaak ideaali. Vinju klausa uzreiz ar pirmo reizi. Mia pati seezh tik un skataas aciis. Un komandu Seedeet! izpilda ar pirmo reizi!


Tā dažreiz mēdz būt, ka suns pats sev izvēlas saimnieku :) mums treniņos ir viens korgijs, viņam saimniece ir 14-gadīga meitene, kura suni gan trenē, gan arī izstāda.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby seila » 03 Jul 2014, 09:29

Forši, ka meitai izdodās! Es jau ar no agra bērnība kaut ko knibināju suņiem gar deguna ar kārumiem un samācīju sēdēt, gulēt, ķepu dot, visādus trikus. Bija laiks, kad arī savus tagadējos takšus mācīju visu laiku, visas idejas smēlos no youtube, galvenais, lai kucēnam būtu jautri tajās mācībās - tad jau būs arī rezultāti, jo viņa maziņa un baigi pārcensties nav jēgas.

Vai uz suņu skoliņua arī plānojat iet? :alinji:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 03 Jul 2014, 11:20

seila wrote:Vai uz suņu skoliņua arī plānojat iet? :alinji:


Jaa, protams - no kaadu 3,5-4 meeneshu vecuma.

Un paldies visiem par apsveikumiem! :) Man pashai liels prieks!

Mias 5.diena

Shodien es pati nejuutos kaut kaa labi, lai gan Mia ir taaaada malaciite - noguleeja liidz 10! Pashlaik grauzh beerza zaru. Taa vinjas miiljaakaa mantinja. Uzreiz var redzeet un just - dabas beerns.

Koshana rokaas turpinaas. Ja godiigi, nezinu, kaa ar to ciiniities. Laikam vnk vajag pacietiibu. Taa jau vinja saprot, ka nedriikst un jaalaiza, nevis jaakozh, bet kost var mantaas, bet nespeej paarvareet kaardinaajumu iekosties - zobinji paaraak niez.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 04 Jul 2014, 09:31

Mias 6.diena

Shodien Mia pamodaas pus 9. Man jau patiik shaads rezhiims. Redz, viss iespeejams. :) Nav taa, kaa biju domaajusi, ka tagad man vilgu laiku naaksies celties 5. :D

Shis gan nav peec video, bet - domaaju, ka doma taa pati -> maacaamies komandu Dod! Iedodu vinjai mantinju, paspeeleejamies, tad saku Dod!, ja vinja atlaizh, iedodu garduminju.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 04 Jul 2014, 10:26

Varbuut kaads man var ieteikt? Miai ir buudinja, bet es vinjai lieku arii spilvenu vai klaaju sedzinju pie muusu gultas, uz kuriem vinja arii paarsvaraa gulj (savu buudinju kozh). Tad nu nez kaapeec vinja ir pasaakusi apchuraat shiis lietas. Kaapeec taa vareetu buut un kaa reagjeet?
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 05 Jul 2014, 14:26

Šodien tikām pie somas, pirmās kaklasiksnas un pavadiņas un beidzot somā devāmies laukā. Bija labi - Miai ļoti patika laukā vērot apkārtni. Uzvedās priekšzīmīgi. Atgriežoties mājās, apēda cāļa akniņu un tagad laimīgi guļ savā būdiņā.

Esmu priecīga. Beidzot varēsim arī kaut kur doties, nevis tikai sēdēt mājās.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Elbe » 05 Jul 2014, 14:54

Kāpēc Tu Raselu gribi nēsāt somā? Tas tak ir riktīgs suns, nevis paduses rota! Vai tikai kamēr nav potes?
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 05 Jul 2014, 15:02

Mums audzētāji stingri pieteica pošu periodā tikai somā nest. Pēc tam, protams, ka ies pie pavadiņas.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 06 Jul 2014, 17:21

Izrādās, ka Miai ļoti garšo burkāni. Saēdās kārtīgi un manās rokās aizmiga. Tik jauki, kad tāds siltumiņš guļ klēpī.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests

cron