Domiana - mans pirmais sunītis

Blogs and Chats

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 08 Jul 2014, 21:37

čība

Man arī bija doma par būri, bet vīram tas liekas drausmīgi. Laikam būs japieradina pie šīs domas.
Tad būs jāmēģina pakapeniski radināt pie vienatnes. Paldies :)
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby čība » 08 Jul 2014, 22:22

Sola wrote:čība

Man arī bija doma par būri, bet vīram tas liekas drausmīgi. Laikam būs japieradina pie šīs domas.
Tad būs jāmēģina pakapeniski radināt pie vienatnes. Paldies :)


Drausmīgi ir tad, kad saimnieki atnāk mājās un dusmojas uz suni un attiecībās nav prieka.
Būri nevajag mācīt kā sodu, bet kā suņa vietu - tā pat kā gulta. Tā kā Tev ir arī bērns, tā ir iespēja sunim paslēpties un mācīt bērnam, ka tur suni nedrīkst aiztikt. Normāli, ja suns ir nodarbināts, tad pa dienu, kamēr strādājiet, viņš būrī atpūšas.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby julika » 09 Jul 2014, 08:31

Būris ir kā māja sunim :) Ta kā nekā trakā tur nav, daudz trakāk būs, ja mājas parnākot, atradīsiet sagrauztas kurpes/mēbeles/grāmatas vai ko citu. Turklāt, būris ir arī drošība tajos gadījumos, kad nav iespējas izolēt vai paslēpt vadus.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby ash » 09 Jul 2014, 08:48

manuprāt tos uci-puci vajag mest pie malas uzreiz.
kucēns šobrīd ir mazs un saimniekam pirmais suns, satraukums, neziņa utt. bet kucēni aug ļoti ātri. un runa nav par bolonku, bet gan par terjeru - suni ar spēcīgu, enerģisku temperamentu.
var protams paijāt saimniekam pa galvu, bet neredzu nepieciešamību mierināt pieaugušu cilvēku, es teiktu – saimniekam vajadzētu uzreiz pārkāpt pāri vēlmei izturēties pret suni kā pret zīdaini, jo suns nav zīdainis. neļaujiet šķirnes mazajam augumam likt jums domāt, ka jums ir mazs klēpja sunītis, tas ir suns, kura audzināšanā vajag stingru, konsekventu raksturu, pacietību un iecietību un liela nozīme ir arī socializācijai.
Starpcitu – intereses pēc – ko audzētāja jums ir stāstījusi par socializāciju? Kādi ir ieteikumi un uzdevumi tieši socializācijas jomā?

Man reiz nācās pavadīt nedēļas nogali kopā ar 1 gadu vecu rasela terjeru, manam īru terjeram tad bija 4 mēneši, dēlam 1,5 gadi, abi dabūja rasela zobus just ne vienu reizi vien (jā, atļāvās klupt kājās mazam bērnam), saimniece, tā vietā lai suni audzinātu, tik paņēma rokā, paucināja – dūdodama ka tā tak uzvesties nedrīkst. Uz manu aizrādījumu, ka suni varētu varbūt piesiet, atteica, ka viņš taču ir tik maziņš, ka nevienam neko nevar nodarīt, ka viņš jau to nedomā nopietni. Tā bija pirmā un pēdējā reize, kad satikām mazo tirānu, jo sava bērna un suņa dēļ pacentos izvairīties no tikšanās ar šo kompāniju (par laimi tie bija tikai attāli paziņas). Kad pēc kāda laika tai ģimenē ieradās arī zīdainis, suns izrādījās pārāk grūti valdāms un savācams – tas bija kļuvis lieks. :histerija:

p.s. es arī par būri. mums diemžēl nebija. tagad suns pieaudzis - nav nepieciešams, bet nākamajam visticamāk būs.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 09 Jul 2014, 10:57

Es jums pilniibaa piekriitu par buuri, taapeec arii teicu, ka viiru radinaashu pie shiis domas.

Par uci-puci. Manupraat, es neesmu taada uci-puci kaa te piemeeraa par Raselu bija mineets. Mia zin tagad jau vaardu Fuu (tas tomeer vislabaak darbojas) un dazhkaart aiz chupra ir panjemts (lai gan shii peedeejaa metode man ne sevishkji patiik). Katraa gadiijumaa kost es neljauju.

Par socializaaciju. Audzeetaaji ieteica savu treneri peec karantiinas perioda.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 09 Jul 2014, 11:49

Mias 11.diena
Shodien saaku maaciit komandu Dod!
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Elbe » 09 Jul 2014, 13:28

Es no savas pieredzes: vecāko suni atvedu 2 mēnešos, nēsājos ar viņu kā ar kristāla vāzi, ārā riktīgi pirmoreiz izgāja 3.5 mēnešos(gan ziemā). Rezultātā sune ir bailīgi agresīva caca. Viņas meitiņu laidu laukā zemē un pie cilvēkiem no kādu dažu nedēļu vecuma, un sīkā ir pilnīgi adekvāts suns. Pie tam, man ir tāda lēnīga šķirne, kas ļoti labi var gan sēdēt viena pati, gan komunicēt ar da jebko. Raselītis tak ir žipčiks, kam vajag kustību utt (es gan neesmu spečuks).Drīzāk, jāceļ imunitāte, bet tā jau stiprinās norūdoties un pārlieka piesardzība neko dižu nedos. Iesaku pārlieku nebaidīties, bet arī riskēt nevajag. Galvenais, no paša sākuma radiniet piesaukšanu, lai viņa saprot, ka Jūs esat pavēlniece,sargs un glābiņš, un kārumu nēsātāja.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 09 Jul 2014, 14:00

Elbe

Jums taisniiba - Rasels ir zhipchiks, taapeec arii vinjai taadu baudu sagaadaaja skrieshana laukaa. Patiesiibaa taadas arii manas domas bija, njemot Raselu - krosinji pastaigu laikaa.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby seila » 09 Jul 2014, 21:19

Pie mums nav kāds Raselu forums, kur šīs šķirnes īpašnieki dalās pieredzē, padomos, sarakstās par un ap suņiem? :pedinja: \tur jūs abas varētu atrast domubiedrus, rīkot vēlāk kopīgas pastaigas vai iet uz adžility... ^^ Jo pie mums cik saprotu, Raseļu nav daudz :jaut: šodien uz ielas vienu puikuci redzēju! :alinji:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby julika » 10 Jul 2014, 08:58

Man gan liekas, ka Raselu ir pietiekami daudz mums Rīgā...
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby seila » 10 Jul 2014, 10:01

julika wrote:Man gan liekas, ka Raselu ir pietiekami daudz mums Rīgā...

Man kaut kā liekās, ka visapkārt ir tikai takšu jaukteņi un mazie sīksunīši :viltigs:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby julika » 10 Jul 2014, 10:06

Varbūt no rajona atkarīgs :)
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 10 Jul 2014, 13:43

Manā rajonā mēs būsim vienīgās.

Noskrējām lielo apli apkārt Uzvaras parkam. Jau uz beigām Mia vairs nejaudāja skriet. Atpakaļceļā somā aizmiga.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby julika » 10 Jul 2014, 14:47

Skrējāt - t.i. kā sports vai vienkārši spelējoties?
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 10 Jul 2014, 15:09

julika

Vienkārši spēlējoties :) Mia bija sajūsmā. Viņai ļoti patīk skriet. Tagad guļ uzticami pie kājām.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby julika » 10 Jul 2014, 16:46

Es būtu ļoti izbrīnīta, ja ieraudzītu Raselu, kuram nepatīk skriet! :kanepe:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 13 Jul 2014, 10:07

Kādu laiku neesmu rakstījusi. Mia ļoti ir man pieķerusies. Guļ uz kājām, lai vai kur es ietu un darītu. Tiklīdz izeju no mājas bez viņas, pie durvīm smilkst un gaida.
Nākamo nedēļu vairs nebūšu mājās visu dienu. Pienāks jauni laiki gan sunim, gan manam puikam, kuram būs viņa jāpieskaita, kamēr neesmu mājās. Labi, ka nebūšu prom visu dienu pagaidām, bet vien kādas stundas.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby seila » 13 Jul 2014, 16:20

No vienas puses labi, ka būs vairāk laika jāpavada ārpus mājas, jo jācenšās iemācīt, ka vienai mājās paliekot nav jāsmilkst. Mums tā bija milzīga problēma, suņi visur tika ņemti līdzi un mājās vieni netika atstāti - var teikt nekad. Pat tika ņemti līdzi uz darbu :-) un kad pienāca vajadzība atstāt mājās uz vienu dienu, pārnākot ieraudzījām haosu, pilnīgi viss bija ''noēsts''! :sajucis: Tā bija pirmā mācība - ka visas mantas, kas nav domātas suņiem, ir jāpaceļ augstāk. Taču mantu pacelšana neapturēja smilkstēšanu un riešanu, kad mūsu nav mājās. Tagad varam iziet no mājas :jaa: bet vispār tā ir ļoti svarīga lieta, ko noteikti būs jāiemāca pakāpeniski, citādi pieaugot būs ļoti grūti, kad kaimiņiem caurām dienām nāksies klausīties koncertu aiz durvīm. :pagalvu:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Sola » 15 Jul 2014, 17:08

Image

Image

Image
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Domiana - mans pirmais sunītis

Postby Elbe » 15 Jul 2014, 18:35

Jauka meitiņa! :sirsninas2:
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests