eldberg blog

Blogs and Chats

Re: eldberg blog

Postby Elbe » 26 May 2010, 13:06

Jūs aizmirsāt grāpi! Man bērnībā pie dzīvesvietas kardinālas maiņas tas bija pilnīgs šoks un grieza ausīs, jo es biju iedomājusies, ka grāpis tas ir žargons un bezmaz vai barbarisms, a jaunajā vietā visi tiiiik nepareizi runā!!!! Fuuui! Nu, bet padirsenis ir pēc Endzelīna, tā ka nekas slikts.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: eldberg blog

Postby energy » 26 May 2010, 13:14

Kas vainas Kurzemnieku stilam? :) Man ar brīžam kāds no šiem vārdiem pasprūk un it sevišķi ēst, bet visumā cenšos piedomāt ko saku.
Interesanti jau, ka valoda atšķiras ne tikai tādos lielos dalījumos, kā Vidzeme, Kurzeme u.c., bet kaut vai salīdziniet kā runā Liepājā un kā Ventspilī.
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 26 May 2010, 22:13

Eklēriņš wrote:eldberg, pats vainīgs, ka pecēli tik interesantu tēmu :medos: , tā kā sorry, ka to te tā turpinam iztirzāt :jautri:

Es jau te negribu monologu ;)
Mačka! tas ar vārds ko visi nezina... (mencu mātīte)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 26 May 2010, 22:17

In other news... vai kā saka, ilgāk laiku nebijām gājuši sportot...
šodien bija +12c, tālab izgājām...
Gāja lab, kādus 7km nobraucām... 5.km ceļam pārlēca stirna... tā kā austrāļi skrien tā pat tad tie ar aizskrēja pakaļ... es uz bremzēm aizšļūcu aiz malamuta... ~20m... bet grāvī tomēr netrāpīju (a tas stāvs... uz 2m)... pieredze... iesācējam 100% garantēju būtu grāvis :)
Tālab baikdžorings ir feins... vienmēr izaicinājums!
Hāgls izdomāja ilgāk dzenāt... mēs 3 braucām prom un ik pa laikam uzsaucām... nenāca... jau biju 500m nobraucis... skatos izlien... bet aizskrien uz otru pusi... uzbļāvu atkal... saprata, bet nu jau atpalika ~800m... atskrēja.. mēle pār plecu - maigi teikts... bet es jau neliku pēc stirnas skriet...
Vispār suņi nobarojušies..
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby zakjiits_a_bisi » 27 May 2010, 07:46

eldberg wrote:Vispār suņi nobarojušies..

Pareizāk būtu teikt, ka saimniekam mīksta sirds! :koncha:
User avatar
zakjiits_a_bisi
Puppy
Puppy
 
Posts: 397
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Ogresgals

Re: eldberg blog

Postby Bafija » 27 May 2010, 09:15

zakjiits_a_bisi wrote:
eldberg wrote:Vispār suņi nobarojušies..

Pareizāk būtu teikt, ka saimniekam mīksta sirds! :koncha:


Aha :jaa:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 27 May 2010, 21:44

Šodien biju nedaudz pieķēries trimerēšanai... ne pļaušanai.
Mums dīķim ir neliela pussala (dīķis ir ? zīmes formas, bet sasvērts pa labi 180grādus un bez punkta... lai gan tas ar no kuras puses skatās :D)
Tātad... pienāca klāt daļa pussalai... izpļāvu to un skatos pērnās niedres... jānopļauj! (kamēr vēl bija benzīns tvertnē)...
Pļauju... un atduros pret ligzdu pašā ūdens malā... kādu 1m no tās gan apstājos... a tur 9 olas.
Tur pat netālu bija sasviesti pērnā gada grieztie kārkli... lai nedaudz maskētu nopļautās niedres, piesviedu priekšā tos.
Cik zinu tai jābūt mežapīlei.
Jūtos nelāgi :(
Nevar jau iet skatīties vai pīle ir atgriezusies, varu izbiedēt atkal, bet no pretējā krasta nevar redzēt.

Mums vispār te ir ĻOTI daudz dažādu dzīvnieku, abinieku, putnu un kukaiņu. un ne tikai daudz bet ļoti DAŽĀDI.

Jau ir novēroti sikspārņi, ķirzakas, vardes, dūres lieluma krupji... un arī čūskas..
Pie mums dzīvo bezdelīgas, stārķi, un kāds mazs bet daudz d***šs putniņš pelēks, kam galvenais ienaidnieks ir auto spoguļi (WC). Te pat ir arī strazdi.
Dzērves, dzeguzes...
Strinas, mežacūkas, zaķi, lapsas, bebrs, ūdensžurkas, cirslīši, peles... it kā arī ūdrs, bet tad tai pīlei sen jau bija jābūt hanā...
Kukaiņus nemaz neuzskaitīš jo nepazīstu...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 28 May 2010, 20:11

JAAAAĀAĀĀĀ! :jiihaa:
Pīle, jeb pat pīles ir atpakaļ!
Vai ligzāda es gan nezinu...
Bet šodien viena sēž uz laipas... sieva jau saka, ka beigta, gan jau suņi piebeiguši :P
No attāluma gan nevarēja redzēt... pieeju, sk ka kustas!
Ielēca dīķi un no otra krasta piepeldēja klāt otra = pārītis! :sirsninas2:

Ceru ka viņas turpina perēt :)

kāpēc bažas ka beigta?
Tāpēc ka ir biebeigti jau kādi 3 strazdi un pāris mazie putniņi...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby Zuks » 29 May 2010, 09:51

Nu gan Tev tur jautra dzīve!!! Nepietiek suņus vaktēt, vēl aitas, kukaiņi.... Tagad vēl par pīļu mazuļiem kreņķis jāķer!!!! :hih:
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: eldberg blog

Postby dresetajs » 29 May 2010, 10:38

Starp citu, a kad aitas būs atpakaļ? Es jau skumstu, par suni pat nerunāju :viltigs:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 29 May 2010, 10:54

dresetajs wrote:Starp citu, a kad aitas būs atpakaļ? Es jau skumstu, par suni pat nerunāju :viltigs:

Šodien braucu runāt, tad ar konkrēti zināšu ;)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 29 May 2010, 21:59

Šodien tīriju skursteni. Bet ne no augšas uz leju, bet ... hm.. no sāna uz augšu.
Respektīvi, no krāsns, aiziet metāla caurule uz skursteni - tīktāl iztīriju, bet no savienojuma vietas uz augšu - viss aizaudzis.
Aizaudzis ar darvai līdzīgu cietu vielu. Protams par šādu problēmu vecā saimniece nebija pastāstījusi... bet protams ka tam visam jau bija risinājums atrasts. Skurstenī ir izņemami ķieģeļi un tā visu var iztīrīt... viltīgi... viltīgi...

Izravējām arī siltumnīcu... sasējām šodien visu ko... ko nebija slinkums nopirkt... iespējams šo to par vēlu... šis tas iznīks, jo suņi nav apmācīti nekāpt dobēs... bet apmācam...

Un jā, biju pie aitām. 90% ka tās atgriezīsies nākamnedēļ, tādas kas nav pieradinātas pie elektriskā gana! Forši vai ne? :aptracis:
Ja ne nākamnedēļ, tad aiznākamās sākumā. Sarunātas ir, tagad tik jāatved.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby dresetajs » 30 May 2010, 07:35

eldberg wrote:
Un jā, biju pie aitām. 90% ka tās atgriezīsies nākamnedēļ, tādas kas nav pieradinātas pie elektriskā gana! Forši vai ne? :aptracis:
Ja ne nākamnedēļ, tad aiznākamās sākumā. Sarunātas ir, tagad tik jāatved.


8-) Tiks pieradinātas, un ne tikai pie elektrisk gana :viltigs:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 01 Jun 2010, 11:27

Gustavam (un gan jau ka visiem bērniem) ir izteikts talants - pēc ēšanas noliec gulēt, viņš būs kluss... pastāvi, viss ok. Aizej līdz gultai (2m) un auzsedz segu = bļāviens... piecelies = klusums... pastāvi pie gultas = klusums, apgulies = bļāviens :D
TALANTS!!!

Pa nakti sežot un barojot, paskatos uz logu... vienam logam priekšā ir novilkts siets (balts, pret knaušiem/odiem), otram nav. Protams ka skats pa katru logu ir dažāds. Pa vienu koki ir zaļāķi, pa otru blāvāki.
Šķiet ka šī ir tā liet ako fotokamerās sauc par White Balance.... (100% gan nezinu).
Tāpēc (arī) man labāk patīk bildēt RAW (digitālais negatīvs), kur pēc tam to visu var piekoriģēt daudz vairāk, kā ja bilde pa taisno ir saglabāta JPG.

Mežā ir atļauts savākt/zāģēt nokaltušus kokus. Tā kā man līdz mežam ~100m, sk ka aičāpoju aplūkot vai kas tuvumā nav pieejams = nevarētu kļūt par malku.
Pie pašas robežas viens nokaltis osis (laikam). Liels... metri 15. Diametrs ar pietiekams (ap 50+cm)
Nogāzu... domāju - te jau jābūt uz kādiem 4+m3.... pamēriju... utt... sanāca lab ja 2,5... bet nu vienalga... malka paliek malka :)
Respektīvi sanāk ka mēs pa ziemu nokurinām ~6 lielus kokus...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 01 Jun 2010, 11:46

Nopirka mums kāds radinieks Abtronic (TV šopa muskuļu trenētāju)... (ar ideju ka kādam citam radam tas palīdzēs notievēt)... atveda demonstrācijas pēc arī mums parādīt...

Uzliku pamēģināt... apķerot elektrisko ganu... apmēram tas pats efekts... kas sanāk lētāk nezinu, bet ja jums jau elektrsikais gans ir, Abtronic nepērciet :D
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby energy » 01 Jun 2010, 11:57

eldberg wrote:Pa nakti sežot un barojot, paskatos uz logu... vienam logam priekšā ir novilkts siets (balts, pret knaušiem/odiem), otram nav. Protams ka skats pa katru logu ir dažāds. Pa vienu koki ir zaļāķi, pa otru blāvāki.
Šķiet ka šī ir tā liet ako fotokamerās sauc par White Balance.... (100% gan nezinu).
Tāpēc (arī) man labāk patīk bildēt RAW (digitālais negatīvs), kur pēc tam to visu var piekoriģēt daudz vairāk, kā ja bilde pa taisno ir saglabāta JPG.

Precīzu definīciju nepateikšu, bet white balance ir saistīts ar to, ka aparāts nespēj piemēroties dažādiem apgaismojumiem nokrāsām), savukārt cilvēka acs tam ir piemērojusies. Tāpēc, lai iegūtu kaut cik līdzīgu attēlu (kā acs pieradusi), tad aparātā nākas spēlēties ar white balance.
No savas pieredzes ar dažādiem Canon aparātiem, varu teikt, ka man kā neprofesionālim prasās regulēt balto balansu fotogrāfējot sniegu un vakarā saulrietu (arī pēc saulrieta, kad gaisma ir ļoti "interesanta"), bet pārējos laikos apmierina automāta darbība :)

Tūlīt jau foto profi mani noliks :)

P.S. Bet varbūt Tev tas skats caur sietu ir saistīts ar citām optiskām parādībām? Piem, gaismas difrakciju? :)
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 02 Jun 2010, 21:40

Sieva šodien izdomāja ka viņa nopļaus zālinu. Palūdza lai es vienīg ieleju benzīnu.
Atstiepu es visas kaniņas, kas bija, un lēju. Bet pajautāja man, kāpēc viens benzīns rozīgs, otrs dzeltenīgs.
Es teicu ka tas rozīgais ir dāmu benzīns :D Stilīgais ;)
Mani pasūtīja 3x mājas tālāk :tomati: (pati atcerējās kāpēc)
Lasītāj, vai tu zini kāpēc atšķirās krāsa? :ragana:
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby Elbe » 02 Jun 2010, 21:55

Nevajag frenderēt zemnieku benzīnu :hih: :hih: :hih:
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 02 Jun 2010, 22:01

Elbe wrote:Nevajag frenderēt zemnieku benzīnu :hih: :hih: :hih:

Nē, nepareizi ;)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby energy » 03 Jun 2010, 07:34

Hmm, vai krāsa neatšķiras no markas? T.i. 95, 98?
Vēl jau laukos pats novēroju ka krāsa atšķiras, kad piegāž eļļu (2taktu pļaujamam vajag eļļu klāt, 4taktu nevajag)
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests