eldberg blog

Blogs and Chats

Re: eldberg blog

Postby Bafija » 29 Apr 2010, 11:08

nu jā, aitas, aitas... šorīt 900 sekundēs uz mirkli parādija aitas un mājā atskaņēja bļāviens ar tekstu rekur bļ (cenzēts) tās tur ...(cenzēts). Godīgi sakot mums ar Raiti tas pasākums patika :paukojas: Ne jau katru dienu stūķējam aitas uz aploku aiz suņa pavadas krizdami, klupdami un pārsmējušies (ak, žēl ka kameras nebija). Un kas par aromātu no mums nāca mašīnā, sevišķi jau no manām biksēm, uz kurām tā gigantiskā izdomāja pagulēt... :ieraujpoda: Zini, bet labs darbs kas padarīts. Raitis vēljorprojām priecīgs, ka viņam sanāca gana cienīgi manevri ar visu ganāmpulku bez ganusuņa :hih: Un tnx par praugdemonstrējumu :apkoku: Tagad mēs ar būsim aitu ganu speciālisti, tikai suņi mums neriktīgie :parvertibas:
ja nu kas, esam atkal gatavi cīņai ar aitām, suņiem un citiem radījumiem :jiihaa:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: eldberg blog

Postby irituska » 29 Apr 2010, 14:07

Lasīju, izsmējos par tām aitām un acu priekšā visu laiku rēgojās ainiņas no "Shawn the Sheep" multenes :jautri:
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: eldberg blog

Postby Zuks » 29 Apr 2010, 15:14

Nu šito uzņēmību jums visiem ņemties - cepuri nost!!!! :ludzu:
Kur Tu rod spēkus un laiku tam visam? Bet vispār baigi forši!!! :dejosuns:
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 29 Apr 2010, 19:39

Pagaidām Aitas 2:0 pret elektrisko ganu, ja rēķina ka ganam piem ir jānostāv vismaz dienu nesalauztam...
Ap trijiem, aitas iegāja norobežotā lauka stūrī (max jācenšas neveido stūrus un kantes) un... kā jau sacīju... man atkal 1h darbs ar mezglošanu ;)
Citādi aitas vēl bija paspējušas izspraukties starp dēļiem un 6 tusēja ap aploku... bet nu tagad visur praktiski ir 4 dēļu rinda...
Elektriskā gana apcelšana varētu iet uz beigām... jo pāris reizes ir atrāvušās no tā un nu jau atraujas retāk... it kā... nāks jauna diena padomi aitām...

Kur es ņemu spēkus? Nez... ne jau es viens... Ar kamanu suņiem tā pat tak... kur mums federācijas biedriem kāds liek taisīt sacensības bez peļņas?
Aitām... nez... līdzīgi... gribēju un realizēju. Finansiāli... nez... redzēs... patreiz skaidrs ka ir ieguldījumi :)
Vispār es te tagad vismaz uz laiku esmu bezdarbnieks... tā ka laika man ir... bet projekts būtu ealizēts arī ja sēdētu vēljoprojām kantorī...

Vēl par elektsisko ganu: tas ir tā - ir izveidota lokveida cirkulācija (4 cilpas) pa ko ik pa 1sekundi iet trieciens... elektriskais...
Ja ar sausām rokām pieķeras... nekas praktiski nav... ja slapjām, jau biki vairāk (izņemiet no šķiltavām laukā elektrodu (?) (ne tās kas krama) un iesitiet sev... nav sāpīgi... bet nu ja pieķer ar slapju roku :D
Nolikt vienu roku pie zemes un ar otru pieskarties vadam ar neiesaku...
Man gan visvairāk bažas rada tas, ka es tam kāpju pāri... nu un protams ka vidusdaļa ta ka pieskaras vadiem... ļoti ceru ka sasvīdis nekāpšu pāri :nagi:
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby energy » 29 Apr 2010, 19:55

eldberg wrote:Man gan visvairāk bažas rada tas, ka es tam kāpju pāri... nu un protams ka vidusdaļa ta ka pieskaras vadiem... ļoti ceru ka sasvīdis nekāpšu pāri :nagi:

Vai tad nevar uztaisīt atkabināmu to konstrukciju? Uztaisi āķi, kuram virsū izolācijas materiāls aiz kura atkabināt un ieiet iekšā.
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: eldberg blog

Postby maksis » 29 Apr 2010, 20:00

energy
Kuru konstrukciju tu domā? :kanepe:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: eldberg blog

Postby energy » 29 Apr 2010, 20:31

maksis wrote:energy
Kuru konstrukciju tu domā? :kanepe:

Ne jau to par kuru uztraucas eldberg (kura var sasvīst) :D
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: eldberg blog

Postby gilroy » 29 Apr 2010, 20:59

Eldberg, ir tāda atkabināma konstrukcija, ko par vārtiem sauc :D

Maksā kādus 2 ls ar kapeikām Lauktehnikas veikalos. Aiztaupa svīšanu par iesvīšanu :D
http://www.bl.lv/public//UserFiles/Imag ... tsperi.jpg
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 29 Apr 2010, 21:19

Paldies par ieteikumiem par svīšanas draudu novēršanu ;)
Nopirkšu... kad pirku gan man to nepiedāvāja, un es ar aizmirsu...
vienkārši uz doto brīdi es vispār tās aitas trenēju uz elektrisko ganu... viņas tādu nebija redzējušas...
man pašam viss (kā jau ex-pilsētniekam) tas ir diezgan "jautri".

Aizmirsu uzslavēt savu asinskāro malamutu... pa dienu tup tagad iekšā (+ pastaigas)... ienāku pēc jau minētā aploka remonta... garīgais tāds, ka labāk pa kājām neblandīties... a malamuts lepni guļ virtuvē... un aiz tā beigta pele! Vienreiz noķēra paši! citād es tik ar lamatām un tad atdevu noķeršanai...
Pienāca malamuts klāt - saka "saimniek, pabužini ja... es te darbu esmu padarījusi". Pabužināju... un pēc tam ķemēju... 20 sukas iznāca... un tās ir tikai ciskas kas izķemējās...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 30 Apr 2010, 20:35

Šodien 2:1 - elektriskais gans palika kur tam jābūt! Zinu, esiet vīlušies...
Bija atbraukusi semināra vadītāja apskatīt situāciju. Viņai ir 2x borderkolliji. Viens īsts aitinieks - mud merle jeb "dubļainais" marmors... izteikts aitinieks.
Spēja strādāt arī elektriskā gana ringā. Izcili.

Aizeju šodien līdz dīķim (mazajam, mums 2x :) )... skatos - jocīgi ka pa dīķi peld niedru saknes... mok pavasaris... ar ledu izrautas... bet nu tak... ledus nav jau mēnesi... pēc brīža pamanu, ka krūmi ap dīķi apzāģēti... nu bet stulbība! kas nāks teritorijā un zāģēs ko tik nevērtīgu kā krūmus? Apskatu tuvāk - mok stirnas apgrauzušas? nē... nozāģēti... bet tomēr kaut kā ne zāģa zobu leņķis... bebrs! net nu ko viņam darīt mazā dīķi? blakus ir tikai novadgrāvis? Pašu bebru neredzēju... vismaz pagaidām.
Kad piegāju pie dīķa gandrīz tajā iekritu... jo kad biju metru no malas (krasti ir stāvi vismaz vienā pusē) - kaut kas izšaujas lakā no zāles... mežapīle. Ligzdu gan neredzēju... mok tikai gulējēja...

Nu un galvenais šodien - Panorāma mūs filmēja! Sižets it kā rīt (vai youtube gan jau būs, ielikšu).
Jautri! Intervija pati par sevi - nez... diez vai interesanta.. bet kā mēs to materiālu gādājām. Suņi ta mums aitas redzējuši maz... komandas... nu tā, Ūre mok ko saprot... Hāgls aitas ieraudzīja 3x dienas apakaļ... bet nu trencām... Ūre jau pat uz sižeta beigām sāka ielenkt un apiet tā kā vajag.
Nofilmēja arī kā auns ar Hāglu badās... :paukojas:
Un noslēdzošo kadru filmēja apmēram 7x...
Tad sajuka teksts, tad uz kameru uzlaidās muša, tad sajuka teksts, tad Ūre aiztrenca tikai vienu aitu, tad sajuka teksts ("ņem ciet" - "visas kopā" vietā vismaz 2x pateica...)... tad vēl kas sajuka... bija jautri :) Gaidu sižetu!

p.s. kāds 2-3day nevar ierakstīt vēlams uz PC - TV3 Beztabu sižetu kad būs? Kā arī PBK sižetu (7day vai 1day, vēl nezinu kad)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby ewita » 30 Apr 2010, 20:59

apsveicu ar dēlu! :davinuziedus:
stāsti ir aizraujoši, lasu kā romānu!



P.s..visu laiku domāju, sievietēm ir tāds vārds Jautrīte, bet nu dažiem vīriešiem arī piestāvētu Jautrais vai :tikainesaki: :viltigs: :nadzinji: :hih: Jautrītis
Image
User avatar
ewita
Puppy
Puppy
 
Posts: 364
Joined: 15 Jan 2010, 12:26
Location: LV

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 01 May 2010, 20:53

Šodien bija mums ciemiņi.. kā par brīnumu sarunas nebija tikai par suņiem (nu lab, bija), bet arī par to ka lauku viensēta dod brīvību... dvēselei varbūt, bet ne jau mieru fiziski :D
Jā, ir mums te zināma "paradīze" "Liepās", bet māja vienmēr prasa darbu, un lauku māja vēl lielāku.

Rudenī nogrāvām milzīgu šķūni/noliktavu... no ~192x.gada. nebūt beigts jumts, nebūtu izpuvis saglabātu... turpinu vēl to novākt... bet ne jau to jūs gaidad izlasīt...

Tā kā aitas tagad ar elektrisko ganu jau ir ničā (2x dienas nav aizbēgušas), tad jūsu izklaidei un manam augstākminētajam sirdsmieram viņas sarūpē ko citu.
Izlaižu es tās uz lielās neierobežotās pļavas. Tusē tur pat... apguļas... aiziet jau nekur nevar... atstāju tās tur... no šķūņa caur krūmiem it kā redzu. Nāku mājās... nav! Nu lab... kur ta paliks... kur? pie kaimiņu robežas jau... lab, aizskrēju garām, apgriezu un aizdzinu mājās...

Kamēr bija ciemiņi, tikmēr atrādot savu neprašanu ganīšanā ar Ūri demosntrējām ko tjipa mākam... sadzīt kopē tomēr mākam un cikrulēt ap aitām ar.

Jautājums uz atjautību, kas nesader kopā?
a) aitas elektriskajā ganā un šāvieni mežā (netālu)
b) aitas aplokā un motoržāģis
c) aitas brīvā pļavā un samērā attālu iedarbināts fleksis (metāla zāģis, ne pavada... ko izlasīja 70% suņinieki ne? :D)

Atbilde? Droši vien ka jebkura... mums bija C.
Pienāca vakars... izlaidu aitas atkal... un izdomāju ka vajag vārtiņus sataisīt... kādus 30-40m attālāk.. iedarbināju... zāģēju... paskatos... aitas nav.
Nu skaidr, aitas atkal pie kaimiņiem. Šoreiz paņemu suni un eju... a nav! REĀLI nekur nav!
F*** ja tās ir mežā, tad tik būs ko ņemties līdz laukā dabūt... ne, tomēr ir pie kaimiņiem (pāri pa pļavu 200m attālumā)
Eju tuvāk... izlec uz ceļa... super, pa ceļu aizdzīšu apakaļ. Pagriežas pat pareizajā virzienā!... un... vēlreiz... nepareizajā otras kaimiņienes piemājas teritorijā...
Kaimiņiene veca tante (ap 90, nepateiksi gam diezgan žirgta), stāv taisni pie durvīm: garām panesas 20 aitas, aiz tās suns, aiz tās kliedzošs kaimiņš (es)... visi pāri pa grāvi...
Lab, Ūre aitas noķēra, aplenca... Bez Ūres... vazelīns maigi teikt... ja vispār noķertu :D
Noķērām... pagriezt apakaļ... nu... tjipa....
Sadalījās maitas-aitas...
Velku aunu... pārējās neseko... liku sunim aplenkt atakal...
Pusi izdzinu laukā pie jau iepriekšējiem kaimiņiem... piemājas puķēs... J*****... Ūre ar tad kad saucu apakaļ neatnāca bet tās patrieca tālāk...
Lab, sasaucu... dzīšu otru pusi... tās apakaļ... nu vēl neliels čakars...
Bet kad visas bija kopā, tad jau pāri pa savu pļavu gar dīķi tomēr mājās dabūju ;)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby Cilveeks » 01 May 2010, 21:20

eldberg pēc varianta c jau nevarēji izdarīt secinājumus, bet forši vismaz kaimiņiem tagad tejāters pa brīvu un mums atkal jauns stāsts no Tavas puses :hih:
http://cilveeks.jimdo.com
,,Dzīvot prātīgi neprātīgā pasaulē ir neprāts." /Karlsons/
User avatar
Cilveeks
Junior
Junior
 
Posts: 816
Joined: 13 Jan 2010, 13:34
Location: Latvia, Vidzeme

Re: eldberg blog

Postby Elbe » 01 May 2010, 21:28

eldberg, nu galīgi nesaprotu, kāds velns tevi dīda ar tiem stulbākajiem no stulbajiem lopiem krauties??!! Man no bērna kājas šitie radījumi ar savu stulbumu ir riebušies, jo nekad tu viņus nevari lāgā dabūt tur, kur vajag, bet izmukt un kaut kur tizli aizšpannēt māk ka tik turies!
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: eldberg blog

Postby Korland Rein » 03 May 2010, 18:22

Zini, elberg, tev tur vairs nav "mierīga dzīve viensēta", bet raidījums "Smieklu pasaule". :hih:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 03 May 2010, 20:45

Elbe wrote:eldberg, nu galīgi nesaprotu, kāds velns tevi dīda ar tiem stulbākajiem no stulbajiem lopiem krauties??!!

Nu mums tak vispār neviens neliek ne ar ko krauties... tai skaitā kam mums suņi... tik jābaro... ja tā ņem...
Bet kad tu ieraugi sava suņa acīs DABĪGU prieku, tu saproti kāpēc esi ņēmies ;)

Korland Rein wrote:Zini, elberg, tev tur vairs nav "mierīga dzīve viensēta", bet raidījums "Smieklu pasaule". :hih:

Mana ģimene un citi zvēri, jā!
Bet ir forši!

LTV1 Panorāmas sižets, man patīk:
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby Shanele » 03 May 2010, 22:26

wow super! malacis eldberg :aptracis: loti labs sizets, apsveicu :roze: taturpinat!
User avatar
Shanele
Junior
Junior
 
Posts: 605
Joined: 20 Jan 2010, 18:44
Location: Rīga

Re: eldberg blog

Postby Korland Rein » 04 May 2010, 11:03

Foršs sižetiņš!
Ūris baigi samacījies jau! :aptracis:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: eldberg blog

Postby eldberg » 04 May 2010, 21:44

Pirmais Aitu ganīšanas seminārs nu būtu galā :1:
Jāsagaida vēl sižeti TV!

Paldies kam?
Vladislavai Akimovai! Ne jau es vienīgais organizēju... mēs to izdarījām un aizsākām! Manā ziņā tehniskā daļa, Vladas organizatoriskā un arī pārmaiņus nedaudz otrādi. Komandas darbs tā teikt ;)
Paldies Birutai par uzticētajām aitām. Ceru ka spēsim sadarboties arī tālāk. (mazdēlam Mārtiņam ar, tai skaitā arī Edvīnam un Simansonam)
Trenerei Marijai - visi saprata visu tikai sākot no otrā piegājiena un tālāk - bet visi saprata un visiem patika (man noteikti).
Ditai un Raitim par transportēšanu, Ivaram par palīdzību konstrukcijā, kā arī Artūram un Rūdolfam! Valdim par piekabi! Normundam un Arturam par baļķu apstrādi ;)
Presei un TV: LTV1, TV3 un PBK!
Un citiem :) Un pašām aitām ;)

Un protams drosmīgajiem dalībniekiem!
Jums un sev par prieku protams turpināsim!!!

Image
Image
(Foto oriģināls: Līga Līvena)

Personiski - protams milzīgs gandarījums ka viss noritēja ok. Cilvēki smaidīja un suņi izskatījās laimīgi! Taču beidzot tiem tika iespēja darīt senču darbu te pat Latvijā.
Milzīgs prieks par Ūri - pa 2x dienām tikām līdz tam, ka spējām aitas pat pārvietot (arī no ganībām atpakaļ pēc semināra). Hāglam vēl ir ko mācīties, bet instinkts ir, tātad tikai darbs! Nogurums? Jā - ir! :apdzerusies:
Bet ir idejas vēl citiem plāniem un jau visa iesāktā turpināšanai!
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: eldberg blog

Postby dresetajs » 05 May 2010, 08:53

Ģirts, paldies par burvīgu komandu!!! Viena es to neizdarītu... Gribu sadarboties talāk (ar Mariju jau runājam par ganīšanas nomentes organizēšanu ne pie viņas Maskavā, bet pie mums, Latvijā 8-) )

Ūre ir burvīga! Ļoti darbaspējīga un apķērīga :)
Image

Hāglam viss priekšā 8-)
Image

Image

Daudz laimes vārda dienā!
ImageImageImage
Last edited by dresetajs on 06 May 2010, 08:12, edited 1 time in total.
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests