Sāc ar sevi. Māras blogs.

Blogs and Chats

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby magnola » 14 Oct 2014, 12:51

Nu vispār jau nebija tik saspringti. Kad jau tiešām izlēmām ,ka ņemsim, tad nedēļas laikā tika sagādāts viss nepieciešamais. Atvaļinājumu arī darbā 2 ned. nokārtoju bez problēmām. Galvenais ir sajust un izlemt. Iespējams, ka mums bija vieglāk ar to izlemšanu, jo kucēnu redzējām dzīvajā , nevis fotogrāfijā - sadeva kārtīgas bučas un bija mūsējais, ar sirdi un dvēseli :)
Ziema mūs īpaši netraucēja, un vispār praktiski nebij nekādu kucēna laika problēmu, jo Zipai jau pija 6 mēnesīši. Kā saka, bērns jau bija pieņēmies prātiņā, zināja, ka jāprasās ārā, zināja, ko drīkst grauzt un saprata ko nedrīkst, arī viens mājās palika bez problēmām, pēc dzimtajām mājām vispār ne reizi neskuma.
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Creme de la Creme » 14 Oct 2014, 12:52

Kucēns jau nav vairs nekāds mazais un līdz ziemai jau arī vēl tālu :kanepe:
Viss kas notiek, notiek tikai uz labu!
Smuka peciņa...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby magnola » 14 Oct 2014, 12:54

tā mēs to Māru te vēl pielauzīsim pa visām kopā :dejo:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 14 Oct 2014, 13:10

magnola wrote:tā mēs to Māru te vēl pielauzīsim pa visām kopā :dejo:


Man jau šķiet, ka mana zemapziņa lika man atskaitīties par Pandoru šeit, lai dabūtu vēl kādu apstiprinājumu. Jo kad vīram prasīju - "Nu? Kā Tev Pandora?", atbilde bija "Normāls suns. Man taču vienalga, dari kā gribi." :D Tātad viss ir manās rokās.
Sagaidīšu atbildi no audzētavas (apbēru viņus ar tonnu jautājumu) un tad jau skatīs...

Laikam jau Creme de la Creme taisnība... Tagad 3 mēneši jauna, decembrī jau būs 5 mēneši..nemaz jau tik mazs tas suns nebūs. Es te laikam tikai meklēju kaut kādas muļķības :sarkstosa:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby ash » 14 Oct 2014, 13:11

Māra, man gluži nebija tāda situācija, bet drusku līdzīga – bijām tikko ar vīru vienojušies, ka ņemsim suni, pārrunājuši visus praktiskos jautājumus, izlēmuši. Bija sācies pasākums ”meklējam kucēnu” . nākamajā dienā internetā pilnīgi nejauši atradu kennelkluba mājas lapā publicēto informāciju, ka piedzimuši mūsu noskatītās šķirnes kucēni. Un tad bija milzu apvērsiens – sazvanīšanās un aktīva sarakste ar audzētāju un pārrunas mājās - bijām vienojušies meklēt kucēnu, bet jau nākamajā dienā bez maz vai jau jāsniedz atbilde – jā, ņemam, šo (mums šķirne mazskaitlīga tāpēc ilgai lemšanai laika nebija). Un protams mūsu īstais suns bija dzimis šajā metienā, to sapratu, kad paskatījos dzimšanas datumu (mums ģimenē visiem dzimšanas dienas ir 4. datumā)
Pēc pāris dienām apliecināju savu gatavību ņemt kucēnu un saņēmu apstiprinājumu no audzētājas, ka atbilstam prasībām un varam pieteikties uz kucēnu. Un vēl pēc mēneša pa mūsu māju jau cilpoja mūsu ceturtais no lieliskā četrinieka – mūsu visīstākais suns.  un neskatoties uz to ka viņš mūsu mājās ieradās negaidīti ātri un lēmuma pieņemšana notika lielā steigā, nožēlojuši neesam nevienu mirkli – tas noteikti bija iepriekš nolemts. Tā ka ieklausies savā sirdī! :pastaiga:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby magnola » 14 Oct 2014, 13:13

lai notiek kā jānotiek....ja viss būs lemts, tad drīz lasīsim šeit par mazo Pandoru (tiešām skaists vārdiņš) :kanepe:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby julika » 14 Oct 2014, 21:56

Māra wrote:Sagaidīšu atbildi no audzētavas (apbēru viņus ar tonnu jautājumu) un tad jau skatīs...

Laikam jau Creme de la Creme taisnība... Tagad 3 mēneši jauna, decembrī jau būs 5 mēneši..nemaz jau tik mazs tas suns nebūs. Es te laikam tikai meklēju kaut kādas muļķības :sarkstosa:



es kā cilvēks, kurš arī plānoja ņemt pavasarī, a dabūja suni rūdenī, 4.5 mēn. vecu, jo suņa bilde bija iekrītusi sirdī, ieteiktu saņemt atbildes uz visiem jautājumiem un tad izlemt.

turklāt, ja tici liktenim, karmai, kaut kādam zīmem - tad gaidi arī tos :) varbūt būs īstais sapnis. jo ne visu mūsu dzīvē var izskaidrot un izlemt racionāli un loģiski. un man, Māra, škiet, ka tu neesi no tiem cilvēkiem, kuriem racionālais pa priekšu.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 14 Oct 2014, 22:28

Ak, julika, šobrīd racionālais visu mēģina pavērst pret mani. :(

Tātad, Pandorai aste ir augstāk nekā citiem suņiem, bet tā neesot "fault", tāpat esot arī viņas vecmāmiņai, kas neliedzot vākt čempiones titulus. Nu ok, par šo man vispār nav nekādas saprašanas. Cena dāmai minētie 15 000 sek jeb 1650 eur. Uuuuuuuun - man viņai jābrauc pakaļ pašai.
Šodien visu dienu esmu bijusi uzvilkta kā atspere un tik viegli saraudināma, ka raudāju vismaz 3x pa visu dienu.
Epasts šķiet kūp no tā, cik bieži to spaidīju.
Dienas laikā no punkta, kur man jābrauc uz ciemu 400km no Stokholmas, esam nonākuši pie iespējas tikties Stokholmā, ja viņiem par to piemaksāšu 90eur (benzīna izmaksas).

Principā, atduros pret to, kas mani sagaidītu arī februārī/martā, vienīgi tam laikam būtu vairāk laika sagatavoties (gan morāli, gan ar visādām kajīšu rezervācijām un atvaļinajumu).

Ar šādiem faktiem (iešu rīt darbā prasīt - kā ar atvaļinājuma iespējām) man līdz rītdienas "dinner" laikam jāizlemj - ņemu es Pandoru vai nē. Esot vēl viena sieviete, kurai interesējot saluki sune.

Man škiet, ka ir iespējams nosirmot 2 dienu laikā.... :sajucis:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby julika » 14 Oct 2014, 23:53

Un kā viņai ar rakstūru?
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby julika » 14 Oct 2014, 23:56

Vispār, ja tā racionāli padomā :kanepe: - tev jau ir rezervēta vieta metienā, tātad, ja tu neņem Pandoru, tev tik un tā tiek kucēns. Līdz ar to, suns būs. Tas ir laika jautājums.
4 mēnešu vecs kucēns - ir savi plusi un ir mīnusi.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 15 Oct 2014, 00:01

julika wrote:4 mēnešu vecs kucēns - ir savi plusi un ir mīnusi.


Kādi ir plusi, kādi mīnusi?
Par raksturu uzrakstīja vien to, ka guļ un spēlējas.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby ash » 15 Oct 2014, 08:16

laika jautājums, pavisam noteikti, bet kucīte vēl nav sākusi meklēties, pārojums nav noticis, kucēni nav piedzimuši, līdz ar to 100% garantija, ka janvārī piedzims tieši izsapņotais kucēns arī nav.
jebkurā gadījumā te jāpaļaujas uz intuīciju - ja tā saka, šis ir īstais, tad praktiskā puse ir vnk jārisina, ja sirds čukst, ka jāgaida, tad arī tai jāklausa.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby pixy » 15 Oct 2014, 08:25

Māra wrote:Par raksturu uzrakstīja vien to, ka guļ un spēlējas.
Tas ir krietni par maz tik "vecam" kucēnam - šai vecumā jau ļoti labi var redzēt, kāda ir viņas attieksme pret svešiem cilvēkiem, pēkšņām skaņām, vai viņa ir drosmīga vai bailīga, vai ziņkārīga vai ne sevišķi, cik viņa grib kontaktēties ar cilvēku, cik viegli mācās tās lietas, ko no viņas prasa (ceru, ka kaut ko jau prasa...). No tā visa galvenais, lai nav bailīga, tas ir tik sarežģīti, ja suns no visa baidās... No vienas puses ar četrus mēnešus vecu kucēnu varbūt ir mazliet vieglāk, bet es nekad negribētu laist garām iespēju redzēt to, kā viņš līdz tiem četriem mēnešiem izaug. Man jau bija žēl, ka Habī varēju 10 nedēļās, nevis 8 paņemt. Viņš tik ātri mainās un aug un ir kā maza švammīte, kas ātri mācās un apgūst to, ko grib viņam iemācīt - tieši dzīvei. Un vēl - es Tavā vietā tomēr brauktu pakaļ - redzēt kucēna mammu, apstākļus, kādos viņš ir audzis šos pirmos mēnešus - tam ir tik liela nozīme tajā, kāds viņš būs pēc tam. Un tas vienkārši ir nenormāli interesanti, redzēt radiņus, pabužināt lielos suņus un iepazīties ar audzētāju mazliet vairāk, nekā tikai ostā ar konteineru rokā... Tomēr seko sirdij, tā ir tikai mana pieredze un vēlmes, ja domāju par savu suni - Tev var būt pilnīgi savādāk :jaa: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby LindaS » 15 Oct 2014, 09:09

Es goda vārds nezinu, cik maksā saluki un mani laikam apmētās ar tomātiem, bet priekš 4 mēn.kucēna attieksme +cena kaut kā nesaliekas kopā man.
Okei, ja labs kucēns- tad man nav steigas viņu pārdot un es uzlieku cenu nu piem.1800 eiri,(ārzemniekam,kurā pati priekš sevis iekļauju benzīnu līdz Stokholmai,sarēķinu savus izdevumus,lai gala cipars jau ir noteikts).
Ja kucēns ir vnk kucēns(parastais)- tad es viņu gribu pārdot fiksi fiksi, jo viņam ir trūkums un esmu gatava pa 1500 aizbraukt un viņu atdot,ja ir kāds ņēmējs.
Un par tādu cenu,vai patiesībā jebkādu cenu- pircējam ir iespējas uzzināt, ko vairāk par ēd un guļ. Nesen draugi nopirka kucēnu- cena tiešām bija vidēja, bet bildes/video jau n odzimšanas brīža, voljērā kamera,kur netā vari sekot līdzi kā tavs kucēns aug...jo cilvēks taču par to maksās...
Man ĻOTI nepatīk tās tirgošanās- 50 eiro tur/50 vēl klāt par to, ka iebraukšu statoil pēc hotdoga..nu kamoon....bet tas ir tas,kā man patīk pirkt un es zinu,ka audzētaji ir loti dazādi, nebūt ne slikti,vnk tāda dzīve, apstākļi.
Mums bija līdzīga situācija ar lielo suni, piedavāja 6 mēn. kuci, tobrīd mazie vēl nebija un visa jau degu ņemt, racionālais tomēr ieslēdzās un audzētāja arī redzot,ka izsveru tomēr aspektus un esmu NOPIETNI gatava izvēlēties ĪSTO suni, nevis ķert pirmo ko piedāvā- pamainīja attieksmi un mums izveidojas feins kontakts.
Ja gribat izstādes- tad pēc manas saprašanas- jāizvēlas visskaistakais- tieši tāds,kātu gribi, lai tev ir lepnums un acis sāp no skaistuma mājās ik dienu :) un par to ir jāmaksā, par to nav šaubu. Bet tad tu nekad nenožēlosi ne centa.
Ja sunītis nav izstādēm- tad izvēlies,kas uzrunā no bildēm/video... kaut šķībāks, greizāks, bet sirsniņa pateiks priekšā- jā,šis ir mans un gribēju baltu, bet šis ir melns, bet tieši melns ir īstenībā vissmukākais :D
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 15 Oct 2014, 10:01

LindaS wrote:Es goda vārds nezinu, cik maksā saluki un mani laikam apmētās ar tomātiem, bet priekš 4 mēn.kucēna attieksme +cena kaut kā nesaliekas kopā man.
Okei, ja labs kucēns- tad man nav steigas viņu pārdot un es uzlieku cenu nu piem.1800 eiri,(ārzemniekam,kurā pati priekš sevis iekļauju benzīnu līdz Stokholmai,sarēķinu savus izdevumus,lai gala cipars jau ir noteikts).
Ja kucēns ir vnk kucēns(parastais)- tad es viņu gribu pārdot fiksi fiksi, jo viņam ir trūkums un esmu gatava pa 1500 aizbraukt un viņu atdot,ja ir kāds ņēmējs.
Un par tādu cenu,vai patiesībā jebkādu cenu- pircējam ir iespējas uzzināt, ko vairāk par ēd un guļ.

Man ĻOTI nepatīk tās tirgošanās- 50 eiro tur/50 vēl klāt par to, ka iebraukšu statoil pēc hotdoga..nu kamoon....


Par cenu - tāda ir saluki cena (diemžēl).
Jā, par attieksmi varu daļēji piekrist, nav superduper, bet varu saprast arī viņus - ja mēļo patiesi, tad tā ir audzētava, kuras suņi kotējas un ir pieprasīti un gadu gaitā viņu taktika varbūt tāda ir izveidojusies, lai atlasītu gribētājus. Doma, ka ja vari suni par pusotru tūkstoti, tad arī pārējais nebūtu problēma.

Kaut kā gribas ticēt mazliet liktenim, ka ja tā alku pēc saluki un viens iekrīt klēpī, tad nav ko mēģināt dikti pētīt un meklēt slikto. Es tā mēģinu domāt.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 15 Oct 2014, 10:07

pixy, pilnīgi piekrītu, ka vajag uz audzētavu aizbraukt, bet tad man izmaksas braucienam vismaz trīskāršojas un jau suns no manis izžmiedz pēdējo santīmu. Pietam - pati audzētāja teica, lai braucu, tad jau nekā slikta vai slēpjama tur nav.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby pixy » 15 Oct 2014, 10:20

Māra, ne mirkli neiedomājos, ka viņiem tur varētu būt kas slikts vai slēpjams. Vienkārši tā ir tā vide, kurā šis kucēns ir pavadījis četrus mēnešus un tas kucēnam nav maz. Bet tas tā - var braukt, var nebraukt, man svarīgāk liktos tomēr uzzināt ko vairāk par konkrēto suni, raksturu, temperamentu, ko viņš jau māk un to visu, ko jau augstāk rakstīju. Un, ja Tu viņu pirmo reizi ieraudzītu audzētavā - Tu redzētu to tādu, kāds viņš ir. Tagad atvests uz svešu tālu vietu, viņš var būt i bailīgs, i nervozs un neviens nepateiks, vai tas ir mirkļa šoks, kurš nekad mūžā vairs neatkārtosies, vai rakstura iezīme, ar kuru jārēķinās... Tāpēc vismaz, ja vari paspēt, varbūt tomēr sīkāk noprasi par uzvedību dažādās situācijās, attieksmi pret svešiem, pret citiem dzīvniekiem, pret pārvietošanos - arī tā būs problēma, ja suns līdz četriem mēnešiem neko vairāk par pagalmu nebūs redzējis. Cik saprotu, Tu gribi suni, ar kuru var klīst riņķī, kuru var paņemt līdzi uz pasākumiem - ir ļoti liela starpība, vai suni sāk socializēt divos, vai četros mēnešos. Iespējams, pie tā ir strādāts - suns krauts bagāžniekā un vadāts apkārt vai vismaz nākuši daudz un dažādi sveši ļautiņi, bet varbūt arī ne. Tad, ja būs šādi robi, šai vecumā jārēķinās jau ar daudz lielāku ieguldāmo darbu. No otras puses - varbūt viss ir absolūtā kārtībā un tas ir tieši tas, kas Tev vajadzīgs :samilejies: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby čība » 15 Oct 2014, 11:24

LindaS wrote:Es goda vārds nezinu, cik maksā saluki un mani laikam apmētās ar tomātiem, bet priekš 4 mēn.kucēna attieksme +cena kaut kā nesaliekas kopā man.


Cena - pilnīgi normāla. Tas Latvijā mums ir izkropļots tirgus :sajucis: Piekrītu, ka par to benzīnu tā dīvaini, bet citādāk - manā skatījumā adekvāta cena. Show stāram cena pat manā skatījumā varētu būt augstāka... Ir jārēķinās, ka Skandināvija ir Skandināvija un viņiem neinteresē, ka Tu esi no Latvijas, kur par cenu lielākā daļa cilvēki izbolīs acis.
Daudzi audzētāji vispār nešķiro un pārdod visus kucēnus par vienu cenu, neatkarīgi no potenciāla izstādēm. Jo darbs visos ir ieguldīts vienāds. Ok, šķirnēm, kur uzreiz var pateikt kas ir pet un kas show - citādāk, citādāk, ja ir diskvalificējoši trūkumi utml. Un vecāks kucēns pie laba audzētāja nozīmē, ka viņā ir ieguldīts daudz darba.

Pixy pilnībā piekrītu, Tev ar suni ir konkrēti mērķi un sākotnējais socializācijas posms šim kucēnam jau ir aiz muguras. Svarīgākais ir saprast to vai suns ir piemērots Tavai ikdienas dzīvei, jo izstādes nav katru dienu un pārējā laikā Tev būs jāsadzīvo ne tikai ar suņa izskatu, bet galvenokārt- raksturu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 15 Oct 2014, 11:38

Paldies Jums visiem, Jūs esat kā eņģelītis uz viena pleca un velniņš uz otra, kas visu saber līdzsvarā un parāda abas iespējamās puses. :kompisbietee:
Aizrakstīju audzētājai jautājumus par suņa aktivitātēm, satiktajiem cilvēkiem un tā, ceru, ka atbildēs godīgi un suns būs jauks. Varbūt izplūdīs sīkākās detaļās par suneni. Citādāks mums nemaz nedrīkst būt. Stumsim visās vietās un situācijās, lai suns gana socializēts būtu. :pastaiga:
P.S. Ticu, ka nabadzīgajam info par pamatu varētu būt arī manāmi sliktās angļu valodas zināšanas.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby čība » 15 Oct 2014, 11:45

Māra wrote:Paldies Jums visiem, Jūs esat kā eņģelītis uz viena pleca un velniņš uz otra, kas visu saber līdzsvarā un parāda abas iespējamās puses. :kompisbietee:
Aizrakstīju audzētājai jautājumus par suņa aktivitātēm, satiktajiem cilvēkiem un tā, ceru, ka atbildēs godīgi un suns būs jauks. Varbūt izplūdīs sīkākās detaļās par suneni. Citādāks mums nemaz nedrīkst būt. Stumsim visās vietās un situācijās, lai suns gana socializēts būtu. :pastaiga:
P.S. Ticu, ka nabadzīgajam info par pamatu varētu būt arī manāmi sliktās angļu valodas zināšanas.


Šaubos, ka melos audzētāja. Jo jāsaprot, ka ja suns nebūs tāds, kā stāstīts - neņemsi (un to Tev vajag sev apsolīt arī, ja tiec līdz braukšanai). Ir tadi varianti, ka audzētāji sastāsta brīnumus, kas nav patiesība un tad jau kad redz kucēnu - atteikties grūti (uz to arī paļaujas). Bet šaubos, vai laba Zviedrijas audzētava tā darītu...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests

cron