Sāc ar sevi. Māras blogs.

Blogs and Chats

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Imagine » 01 Oct 2017, 20:03

Skaisti tie raibuļi - simpātiski un neparasti pēc izskata. Liels paldies par fotogrāfijām! :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 01 Oct 2017, 20:55

Saluki X

FBā sekoju līdzi ne tikai kā sokas saluki audzētajiem visās pasaules malās, saluki īpašniekiem, bet arī dažādām diskusiju grupām par un ap. Tai skaitā ir pāris lurcheru* grupas.
Nereti tām pievienojas jauni biedri, ieliek savu suņu bildes, tā teikt - iepazīstina ar sevi un mēģina uzminēt, no kādiem kurtiem tad viņa mīlulis ir taisīts. Bieži ir acīmredzams, ka tur tiešām bijis iesaistīs saluki, bieži arī redzams, ka tur 100punkt ir kurts, bet 100punkt tas ir kāds cits kurts, ne saluki, jo kad šķirne iepazīta tuvāk, tomēr tās nianses ir uzkrītošākas, bet vienmēr īpašnieki tomēr tā kā cer, ka tas saluki tur ir.
Par to arī mans šodienas ieraksts - vēlmi saskatīt saluki tur, kur saluki nav.
Tas, ko šajos nepilnos 3 gados ar saluki dzīvojot esmu pamanījusi, ka visi ļoooti grib piedēvēt saviem suņiem saluki īpašības un vērtības, vai gluži otrādi - niķus-stiķus. Tik ļoti, ka reizēm šķiet jocīgi, kādēļ tad neņēma saluki, ja to tik ļoti grib visā ieraudzīt. Tā globāli ir jocīgi arī, ka ņem patversmēs miksus, bet par katru cenu grib tomēr tur atrast sķirni (es te ne par visiem, protams, bet ir tāda cilvēku grupa). Nepērc - adoptē! Bet tomēr tā gribas to šķirnīti.... :velnins: Par to ir arī kaudzēm diskusijas vecajā labajā sejasgrāmatā, kā adoptētāji mēdz iepazīstināt ar saviem šarpeja-vas-pūdeļ-labrador-saluki miksiem. Jo tak šķirne skan labāk, nekā vienkārši Bobs. :kanepe: Bet tā jau pavisam cita plaša tēma. Šis ievads ievilkās, bet patiesībā tikai ļoti gribēju atrādīt pērli no vienas saļuku grupas. :velnins:
Cilvēks uztaisījis savam sunim DNS testu un tur esot bijis saluki. Tāpēc pieteicās saluki grupā ar tekstu:
"He has the long legs, the long nose, and is so very fast when he runs. I never knew much about salukis before we had Pace, and I have learned what a wonderful breed they are."
Un lūk, šis saluki mix:
Image
Man šķiet, ka šī jau ir ņirgāšanās.

:aizsvilstas:

*lurcher - the lurcher is the offspring of a sighthound mated with another breed, most commonly a pastoral breed or a terrier type of dog
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Imagine » 01 Oct 2017, 21:38

Man liekas, ka tie DNS testi attiecībā uz šķirnēm ir vienkārši naudas kāšana. Suga taču visiem ir viena.

Ir dzirdēti stāsti, ka tīršķirnes mastifam rezultātos uzrādās, ka senčos ir bijis taksis, aļaskas haskijiem (sporta šķirne) senčos uzrāda ši-cū un čivauvu, bet citiem testa rezultātu saņemšanai vēl vajag pievienot suņa bildi. Ir tādi, kur mikss ir tik neiespējams un dažāds, ka rodas sajūta - tos rezultātus cep augšā tāpat kā raksta horoskopus. No otras puses, ja nemaksātu veselu bagātību, būtu interesanti, kādu miksu uzrādītu Smaidiņam - viņa senči vismaz pēdējos 30 gadus šķirnes suni nav nevienā acī redzējuši. Tīri tā, lai pasmietos. Ko var zināt, Māra, varbūt taviem saļukiem arī senčos ir kāds VAS vai grifoniņš, ko? :)

Manuprāt, nav pareizi arī skatīties uz cilvēkiem, kas savam jauktenītim meklē senčus, no augšas, vēl mazāk vajag sašust par to, ka VAS jaukteni salīdzina ar šķirni, kam viņš ārēji nemaz nav līdzīgs. Ziņkārība ir dabiska lieta un līdzīgi kā mēs meklējam radurakstus, lai saprastu, kas mēs esam un kādēļ, tad ir tikpat interesanti arī par savu mīluli pafantazēt, kā tad tur varēja būt un no kurienes viņš ir nācis. Varbūt daži tieši no šāda DNS testa šo to par savu mīluli saprot labāk un sāk lietas darīt savādāk.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 01 Oct 2017, 22:05

Imagine wrote:Ziņkārība ir dabiska lieta un līdzīgi kā mēs meklējam radurakstus, lai saprastu, kas mēs esam un kādēļ, tad ir tikpat interesanti arī par savu mīluli pafantazēt, kā tad tur varēja būt un no kurienes viņš ir nācis. Varbūt daži tieši no šāda DNS testa šo to par savu mīluli saprot labāk un sāk lietas darīt savādāk.

Piekrītu, būt nudien interesanti un ticu, ka pilns pārsteigumu, ar ko pilns ir Smaidiņš. :pukudupsis:
Un es nebūt nepārmetu interesi par to, kas ir sunī, jo ticu, ka tas ļauj kaut ko izprast, sevišķi, ja suns ir no maz suņiem taisīts, tad paredzēt iespējamās temperamenta vai veselības iezīmes, bet par to, ka iepazīstinot izceļ tas ir tāda-un-tāda-šķirne krustojums, vai arī ar VASu piesakās saluki grupā un saka, ka iepazinusi neparasto saluki šķirni caur šo suni. :apstulbis: Laikam jau tas pēdējais visvairāk. Kad ir absurds.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Imagine » 02 Oct 2017, 10:21

Ko var zināt - varbūt savam ātrkājainajam VASam parādīsies draugs saļuks. :)

Iegūglēju Saluki/VAS metisus un izdeva šādus:

Image
Tas
Image

Pirmais varētu būt laba ziemeļu versija, kaut gan es skatos, ka taviem puišiem arī septembra drēgnums neliedz jūrā mērcēties. Tas tāpēc, ka viņiem patiešām nesalst vai arī tādēļ, ka ātri žūst.

Te viens interesants afgāņa un retrīvera mīlas auglis:

Image

Sen, sen uzdūros šīs audzētavas jauniešu bildēm - http://www.salgreys.ru/en.html - un gribēju pajautāt - saluki kucēni bērnībā arī ir ar kucēna pūku vai arī šī līnija tāda pufīga pagadījusies?
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 02 Oct 2017, 12:22

Imagine wrote:Iegūglēju Saluki/VAS metisus un izdeva šādus
Te viens interesants afgāņa un retrīvera mīlas auglis

Es jau laikus visiem atvainojos, es esmu saluki izlaists estēts - nu vai, ku nesmuki :kanepe: Bet esmu redzējusi arī patīkami glītus mikslīšus (parasti gan tie ir greju vai vipetu vai citu īsspalvaino versijas, garpalvainie uztaisa tādu izplūkātu versiju). Pats pirmais, kā dēļ sāku vispār interesēties par kurtiem, bija šī bilde internetā:

Image
Kurta un kkā maisījums, jo merle kurtiem nav.

Vēl kāds fifīgs lopiņš.
Image

Pavisam nesen atklāju, ka ir populārs krustojums vipets ar bedlingtona terjeru, lai izmantotu medībām. Bet vēl vairāk ir glābējgrupas, kas šos suņus mēgina pēc tam izmitināt.
Image

Un par to kā Ibizas Podenko liek klāt Sārlosa vilkiem es jau te dažas lapas iepriekš minēju... :sajucis:

Imagine wrote:Pirmais varētu būt laba ziemeļu versija, kaut gan es skatos, ka taviem puišiem arī septembra drēgnums neliedz jūrā mērcēties. Tas tāpēc, ka viņiem patiešām nesalst vai arī tādēļ, ka ātri žūst.

Mērcējas Rūsa, saļukiem tas ir diezgan netipiski. Un viņš to dara tad, kad ir saskrējies. Tā ka viņam nav tas tauku slanis, kas palīzētu normali temperatūŗu saglabāt, tad nu regulē pats, arī ziemas ūdeņos lienot. Un nesen radās ideja, kāpēc Rūsam tas nesagadā problēmas - viņam ir paasa spalva, plānā kārtā pietam, kamēr ir krietni biezaku un pūkaināku vilnu saļuki. Tie tad arī lēnāk žūst, sāk salt no tā, ka slapjš utt Tā ka pat saļukos diezgan no indivīda.

Imagine wrote:Sen, sen uzdūros šīs audzētavas jauniešu bildēm - http://www.salgreys.ru/en.html - un gribēju pajautāt - saluki kucēni bērnībā arī ir ar kucēna pūku vai arī šī līnija tāda pufīga pagadījusies?

Saluki kucēni ar pūku nav bieži, bet normāla parādība. Rūsas metienā tāds bija viens, Kaja - neviens. Rādās, ka RUS audzētavas metienā - pavairāk :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Imagine » 02 Oct 2017, 15:42

Bedlingtona un vipeta krustojuma rezultāts ir kaut kas līdzīgs mini-dīrhaundam. Simpātisks. Raibuļi arī allaž acis priecē. :)
Tajā bildē, kur Rūsa iegremdējies, skatoties pašai auksti palika. Pat ar visu tauku slāni. :D
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 02 Oct 2017, 16:09

Imagine wrote:Bedlingtona un vipeta krustojuma rezultāts ir kaut kas līdzīgs mini-dīrhaundam. Simpātisks. Raibuļi arī allaž acis priecē. :)
Tajā bildē, kur Rūsa iegremdējies, skatoties pašai auksti palika. Pat ar visu tauku slāni. :D

Hehe, es ar to pašu par mini-dīrhaundu nodomāju. Tik pieņemu, ka raksturs ar terjeru iekšā ir krietni dullāks, tādēļ arī tik daudz adoptējamā materiāla.
Un ja par Rūsas tējas-maisiņismu - tas laikam tiešām ļoti maz no tauku slāņa atkarīgs, jo viņa "resnais" brālis ūdeni piecieš līdz potītēm. Iegūlies ūdenī ir tikai vienu vienīgu reizi, pirms tam 10 min pa silto(!) peļķi staigājot un domājot, vai tiešām vajag :D
Pēc aukstajām peldēm gan parasti vai nu ļauju labi izskrieties, jo tad viņi arī ir pilni enerģijas, vai arī saģērbju.
Viena vienīga ņemšanās ar tiem saluki, nu! :kanepe:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 03 Oct 2017, 15:27

Rūsas tētis

Skaistais Dahaqin Adabi Atil atgriezies šova ringā 11,5 gadu vecumā un plūc laurus.
Prieks par tik daiļu papiņu!
BIS saluki specenē Zviedrijā.
Jā. Jo viņiem ir pietiekami saluki, lai uztaisītu specializēto izstādi tikai saļukiem... ^^ Ak! :samilejies:

Bildes no Agneta Doverholt FB profila.

Image

Image

:pukudupsis:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Bonny Rain » 04 Oct 2017, 09:49

Nu dikti skaists jums tas tētuks.
Manai meitai patīk kurti. Vari īsumā apstāstīt atšķirības starp greihaundu, saluki un vipetu. Nu, cik saprotu, tad izmēru ziņā ir tā, kā uzrakstīju - no lielākā uz mazāko. Bet raksturi? Līdzīgi? Vai arī ir kaut kas specifisks katram no tiem? Un kāpēc tieši vairāk pie greihaundiem tiek pieminēts tas, ka viņi ir tipiski dīvāna suņi? Pārējie ir aktīvāki?
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 04 Oct 2017, 11:16

Bonny Rain wrote:Nu dikti skaists jums tas tētuks.

Paldies! Ja mana otra suņa tētis man galīgi nepatīk, tad šis gluži pretēji - fantastisks! :samilejies:

Bonny Rain wrote:Manai meitai patīk kurti. Vari īsumā apstāstīt atšķirības starp greihaundu, saluki un vipetu. Nu, cik saprotu, tad izmēru ziņā ir tā, kā uzrakstīju - no lielākā uz mazāko. Bet raksturi? Līdzīgi? Vai arī ir kaut kas specifisks katram no tiem? Un kāpēc tieši vairāk pie greihaundiem tiek pieminēts tas, ka viņi ir tipiski dīvāna suņi? Pārējie ir aktīvāki?

O, šis ir sarežģīts jautājums. Paldies, liek pakustināt smadzeni un informācijas resursus.
Uzreiz piebildīšu, ka manu interešu lokā ir vairāk primitīvie kurti, bet nu centīšos salikt no tā, kas man galviņā ir pieejams.
Dārgie foruma vipetisti, vai te vēl kāds piestāj? Droši drīkst izteikties, ja nu es te ne tā, bet lai iet:

Vipets - pirmkārt ērts jau ar izmēru, jo no trim nosauktajiem vismazākais. Lai gan kurti mājās vietu aizņem tikai tik cik dīvānu. Ja ir vieta dīvānam, ir vieta jebkura izmēra kurtam, tas atkāpei par izmēru. Te drīzāk bōnuss ir cik vietu aizņem auto vai sabiedriskajā, kur es vipetu piem ņemtu klēpī un nemaksātu, kā arī kafejnīcās Latvijā tomēr atvērtaki mazāka izmēra suņiem, nekā lieliem.
Tie vipeti, ar ko man bijis tas gods pavadīt kopā laiku, pavērot un iepazīt, ir ļoti uz cilvēku tendēti (kurtu vidū salīdzinot, protams), vieglāk apmācāmi, ko es pamatoju ar terjeru gēnos (vipeta taisīšanā izmantots arī terjers), manis satiktie ir arī brīvāk laižami no pavadas, turas pie cilvēka vairāk, bet medību suns ir medību un ja garām paskries kaķis/zaķis/lapsa, nedomāju, ka vipets paliks pie saimnieka :D
Vipeti ir arī garīgi noturīgāki. Ja saluki var aizskart uzbļaujot un suns pēc tam, iespējams, noslēgsies, tad vipets neņems galvā. Bet apmācībā tik un tā - visiem kurtiem jāpielieto tikai pozitīvās apmācības metodes, fiziska ietekmēšana var nereāli sabojāt suni.
No fiziskā - vipeti ir sprinteri, ātri skrien īsas distances, kamēr saluki ir izturīgi uz gariem gabaliem, bet neba tapēc vipets nevar noskriet garus gabalus, tas vairāk no sacensību/medību skatupunkta. Ļoti izturīgi suņi, lai to smalkums neļauj apmānīt. Āda gan plāna un pušumi ir bieži, sevišķi vipetiem, pēc skriešanas mežā, kad viegli aizķerties aiz kāda zara.

Saluki - balto cimdu suns. Ļoti maiga dvēsele, viegli aizskarams, aizvainojams. Ja fiziski ietekmēts, pat it kā viegli, var noslēgties, aizvērties, traumēties, ko pēc tam gadiem varēs mēģināt labot. Nav teikts, ka izdosies. Īsāk sakot - pārāk viegli sabojāt. Palaists no pavadas, turas pie saimnieka līdz pat 1000m rādiusā :kanepe: Nu labi, tik traki nav, bet kad esmu runājusi ar nekurtu šķirņu suņu saimniekiem, viņiem saluki pastaigas attālumi no saimnieka jau skaitās aizbēdzis suns, kamēŗ saluki šāda veida attālums ir normāls kopīgai pastaigai. Var arī aizskriet paostīt kādas pēdas mežā, atgriezties 10min vēlāk... Vai 40 min vēlāk... :huh: Jābūt ar ļoti stipriem nerviem un jāspēj nodrošināt pastaigu vietas, kur šādi suns sevi un kādu citu nevar savainot. Nav sargi, riešanas ziņā klusi suņi (es tā globāli, gan jau ir arī rejīgāki eksemplāri). Salīdzinot ar vipetu, actiņās neskatās gandrīz vispār - no tā sadarbības skatu punkta. Ļoti paš-funktierējošs suns, kam nevajag akceptu no saimnieka, lai izdomātu un darītu, jo tāds arī ir šķirnes mērķis - domāt pašiem. Suns, kam neinteresē rotaļas ar saimnieku. Kad sen atpakaļ lasījām ieteikumus kā mētāt bumbiņu saluki, tur bija teikts, ka viņš ies pakaļ bumbai 5 reizes, tāpēc jāmet 4, lai neapnīk. :D Bet nu man ir viens bumbiņmaniakāls saluki, kurš stundu no vietas var ķerstīt, tā ka gadās visādi, bet tomēr pamatā - nav uz rotaļu ar cilvēku.
Pa lielam dzīve ar saluki ir kalpot saluki. Tu nevis turi suni, bet suns tur tevi :D

Greihaunds - lūk šķirne, par ko man ir ĻOTI maz info. Pazīstams ir tikai viens grejčiks, kurš arī ir diezgan tuvu vipeta raksturojumam - labi turas pie saimnieka, nav tik kurls kā saluki. Jārēķinās, ka pasaules ātrākā šķirne. Ļoti mierīgs zvērs.

Īsumā - vipets un grejs vairāk uz cilvēku, bet instinkti strādā visiem, kopīgais visiem trim - ja nekur neiet, mājās mierīgi var nogulēt visu dienu. Nedomāju, ka kādai no šķirnēm tas ir izteikti vairāk, nav vismaz dzirdēts. Saluki krietni jūtīgāks par vipetu/greju, taču kurti kopumā ir emocionāli un jūtīgāki zvēri. Visi trīs nav uzmācīgi suņi ne saimniekam, ne citiem. Kopīga problēma visiem kurtiem - instinkti - ir bīstami laist pilsētu parkos (neiežogotos, es domāju), jo ja nu gadīsies ieraudzīt tālumā kko medījamu, pat ja tas ir tikai maisiņš, skries pāri ceļam neskatoties. Kurtu biežākais nāves iemesls ir nevis vecums, bet auto. Attiecīgi, ja dzīvo pilsētā, būs jo īpaši jāiespringst pie izskraidināšanas. Par grejiem nezinu, bet vipetiem un saluki ir grūti ar palikšanu vieniem mājās. Lai gan te atkal, kā nu kuram - draugiem bija 3 saluki un mierīgi gulēja, gaidot saimnieku mājās. Kopīgais - ļoti viegla kopšana. Saluki tikai laik-pa-laikam ausis un aste jāizķemmē, kas prasa apmēram minūti :kanepe: Ja suns ir pirmais, bez iepriekšējas pieredzes, saluki neiesaka, jo skaitās no sarežģītām šķirnēm, kas nav melots.
Ņemot kurtu un to turot veselīgā svarā, jārēķinās, ka bieži nāksies uz ielas klausīties par to kā badina suni. Nav patīkami.


Bet vieglāk būtu atbildēt uz konkrētiem jautājumiem. ^^
Visvieglāk ir saprast, vai suns ir īstais, uzliekot uz papīra to sarakstu, kā te daudzi jau darīja - par ideālo suni, pieliekot tam arī klāt savus paradumus, ikdienu, aktivitātes līmeni (ilgtermiņā), prasības pret zvēru, brīvo laiku, vēlmi pēc suņa uzmanības utt
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 04 Oct 2017, 11:19

Ā, un vipeti, manuprāt, ir visdraudzīgākie no trim nosauktajiem.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 04 Oct 2017, 11:37

Bonny Rain, es ieteiktu meitai, ja pēc izlasītā kurti vēl interesē, papētīt Afgāņu kurtu. Manuprāt, lieki piemirsta šķirne, kas raksturā ir daudz atvērtāka, draudzīgāka, atrodot pareizo pieeju - krietni sadarbīgāka. Arī nav tik jūtīga, plus ziemā aukstumu izturīgāka, jo grejam/vipetam/sauki ģērbšana Latvijā ir neatņemama sastāvdaļa.
Afgānis ir suns ar humora izjūtu, arī aktīvāks par iepriekšējiem trim, dzīvespriecīgāks, bet joprojām - mājās dīvāna dekors.

Image

Image

Image

Image

Image

:pukudupsis:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Bonny Rain » 04 Oct 2017, 11:57

Vou, cik fantastisks ieskats. Paldies. Es tikai nespēju iedomāties, kā jūs tos kurtus izskraidinat. :huh: Iedomājos savu tuvāko apkārtni un man tajā neierakstās viens brīvi palaists kurts. Bet droši vien, ka pie jūras tādu gan var salīdzinoši droši palaist. A ko viņi dara tad, ja pa ceļam savā skrējienā satiek citus cilvēkus (ar bērniem) un suņus? Un saimnieks ir tos 1000m tālāk. Nevar sanākt problēmas?
Afgāņu kurts - man bija radies priekšstats, ka tie tādi aktīvisti salīdzinājumā ar citiem. Laikam tāpēc, ka esmu redzējusi ne vienu vien skrienot blakus ritenim milzīgus gabalus.
Nu, manai meitai vēl tālu līdz savam sunim. Bet tas jau viņai netraucē pasapņot par savu ideālo suni. ;)
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 04 Oct 2017, 12:28

Bonny Rain wrote:Vou, cik fantastisks ieskats. Paldies. Es tikai nespēju iedomāties, kā jūs tos kurtus izskraidinat. :huh: Iedomājos savu tuvāko apkārtni un man tajā neierakstās viens brīvi palaists kurts. Bet droši vien, ka pie jūras tādu gan var salīdzinoši droši palaist. A ko viņi dara tad, ja pa ceļam savā skrējienā satiek citus cilvēkus (ar bērniem) un suņus? Un saimnieks ir tos 1000m tālāk. Nevar sanākt problēmas?

Problēmas var rasties ar visādiem suņiem un visur :kanepe:
Mēs uz jūŗu braucam agrās rīta stundās vai auksta laikā, kad tur mazāk vai nemaz cilvēku. Kurtiem gan cilvēki ne pārāk interesē, pat nepatīk (vnk nepatīk, noteikti ne agresijas veidā, vnk izvairās no kontakta) un ir jābūt īpašam iemeslam, lai viņi pie tā gribētu skriet. Maniem, piemēram, bērni ļoooti nepatīk un viņi noteikti bērnam klāt neies.
Par citiem suņiem. Man viens ir atsaucamais saluki, tas kurš arī bumbiņu dievina, attiecīgi viņš ir salauzts kurts. :kanepe: Viņš neskaitās. Arī tas grejs un vipeti un afgāņi ir atsaucami no suņiem, ja pašiem labs tusiņš un zin, ka labs kārums par atnākšanu gaida. Jūrai jau bōnuss, ka pietiek vietas visiem. Bet ja iet garām, tad vai nu laikus paņemam pavadās, bet ja noskaidrojam, ka saimniekam un sunim nav iebildumu iepazīties, tad laižam tusēt, jo kurti nav agresīvi un kašķi paši nemeklē (es te vispārīgi, pie temperamentā atbilstošiem, netraumētiem, neadoptētiem un bez citiem izņēmumiem). Vēl ir arī suņu laukumi, kas iežogoti, meži, pļavas, karjeri. Iegūstot kurtu, ātri vien atklājas daudzas vietas, kur suni var aizvest. Bet ja tā ir problēma, tad protams labāk neņemt kurtu, jo tiem nav lielākas laimes kā brīvi izskrieties. Tieši tik maz vajag viņu dzīves piepildījumam. Otru pusi sastāda mīksts dīvāns, nu - to piepildījumu :D
Un nav jau tā, ka kurti ir galīgi mežoņi. Saluki ir. :kanepe: Bet vispār jau visus viņus var apmācīt līdz kaut kādai stadijai, lai pašam ērta dzīve. Bet kurtu neņem, lai būtu ērti. :jaa: Tur ir jābūt kaut kādiem putniem galvā, lai to darītu. Ja gribas SUNI, kurtu nevajag.

Bonny Rain wrote:Afgāņu kurts - man bija radies priekšstats, ka tie tādi aktīvisti salīdzinājumā ar citiem. Laikam tāpēc, ka esmu redzējusi ne vienu vien skrienot blakus ritenim milzīgus gabalus.

To var jebkurš kurts. Es vairāk to aktivitāti domāju no spēlīguma, draudzīguma, tusiņa. Vēlme piedalīties, darboties.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 04 Oct 2017, 12:56

Jebkuram kurtu interesentam iesaku pasekot šī mākslinieka darbiem par viņa dzīvi ar adoptētu greju. Līdz šim vēl neesmu atradusi lietu, kas īpaši atšķirtos no maniem suņiem :D

https://www.facebook.com/richard.skipworth


Image

!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Image

un !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Image

jūtīgi un jutīgi!
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

:pedinja:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby lauva » 04 Oct 2017, 13:04

Pag, jūs Faronus pie kurtiem neskaitat? Man, personīgi, no satiktajiem un pazīstamajiem, Faroni liekas dikti līdzīgi Grejiem. Nu, tikai smukāki (atkal jau-baigi personīga lieta). Diezgan individuāli lopiņi, bet ja saimnieks ir mācējis visu salikt pa plauktiņiem, pat atsauksies uz savu vārdu un nāks atpakaļ, kad saukts (pēc cik ilga laika atnāks, tas gan ir cits jautājums). Mana slēptā mīlestība ir Afgāņi un Īri (paldies Sanitas Banga!), bet Māras dēļ arī par saluki priecājos, hehe. Kurti ir tie maģiskie suņi, kuri grib būt kaķi, bet nevar, vismaz man tāds iespaids radies.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Bonny Rain » 04 Oct 2017, 13:10

Nu jā, es esmu tā sliktā mamma, jo es savējo pat jūrmalā no siksnas vaļā nelaidu. Par mazu vēl bija. Un noteikti nebija atsaucama. Vēl tagad nav, ja pa ceļam gadīsies kāds cits suns vai cilvēks ar sejas izteiksmi: vai cik skaists sunītis! Un manējā ar savu uzbāzību un virsū lekšanu visiem var kādam arī nepatikt. Bez tam, cik mēs gājām pastaigās gar jūru, neviens neizrādīja nekādu vēlmi pat iepazīties ar mums, kur nu vēl kopīgi izdauzīties.

Dīvāna piepildījums - nu gandrīz vai mans ideālais suns :jautri: Un ja vēl kopā ar mani, tad vispār super.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 04 Oct 2017, 13:26

lauva wrote:Pag, jūs Faronus pie kurtiem neskaitat? Man, personīgi, no satiktajiem un pazīstamajiem, Faroni liekas dikti līdzīgi Grejiem. Nu, tikai smukāki (atkal jau-baigi personīga lieta). Diezgan individuāli lopiņi, bet ja saimnieks ir mācējis visu salikt pa plauktiņiem, pat atsauksies uz savu vārdu un nāks atpakaļ, kad saukts (pēc cik ilga laika atnāks, tas gan ir cits jautājums).

Faraoni (un čirneko un ibisas dzinējs) ir kurti, tikai nobāzti 5. grupā. Un viņi ir pirmatnīgie suņi un cik nu man apkārt dzirdēts un redzēts, vēl neapmācāmāki un mežonīgāki par saluki. Protams, zinu vienu atsaucamu čirneko, bet tas ir 1gb pret gan audzētaju, gan īpašnieku info tieši par faraoniem, ka nu tos toč nekur nevar palaist. Tāpat arī Ibisas suņus. Attiecīgi, manā skatījumā šie trīs kurtos cik tālu var būt no greja, tik arī ir :D Un viņi arī vairs nav nekādi dīvānu deldētaji, bet ir aktīvi arī iekštelpās.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Bonny Rain » 04 Oct 2017, 13:29

O, tā visu apdomājot, tagad atcerējos, kāpēc tomēr atteicos no domas par greihaundu. Man tak mājās ir kaķis. Izvēlējos citu dīvāna aizpildījumu ar cerību, ka franči labi sadzīvo ar kaķiem. He-he-he. Nu, ir dažreiz brīži, kad mana francūziete jūtās pārāk piekususi, lai skrietu pakaļ kaķenei... Bet savādāk, man mājās var sanākt boksa cienītāji: vienā ringa stūrī uzbrucēja Tajas kaķene Nikola. Strādā vienlīdz labi gan ar kreiso, gan ar labo. Pārmaiņus un vienlaicīgi. Otrā stūrī franču buldogs Bonny Rain. Veiksmīgi izvairās no pretinieka sitieniem. :kanepe:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests