Sāc ar sevi. Māras blogs.

Blogs and Chats

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 12 Apr 2017, 12:26

Toties te rokoties par un ap saluki, uzdūros šai lapai http://www.dogexpress.in/dog_breed/saluki, kas manu uzmanību piesaistīja ar nesmukām saluki bildēm :D
Atveru un lasu. Izcelsme - Ēģipte. Ēm, ko? Kur palika Persija, kas ir mūsdienu Irāna? Nu labi, Arābu valstis turpat blakus. Bet.
Lasu tālāk. Not difficult to train. :kanepe: :kanepe: :kanepe: :kanepe: :kanepe:
Under-coat. Yes. Kas kas? Ja jau ir pavilna, kāpēc man tie mēteļi pilna māja?
Health. Obesity. Nē, nu gan jau noresnināt var JEBKO. Bet kā tendence? Nopietni???
Arī vēl citi minējumi veselības tabulā mani pārsteidz.
Un nobeigumam aicina uz pedofīliju.
With any breed, it is best to consider mating your dog’s once he or she is at least two years old.

Galvenais kko rakstīt, pat ja nesaprot, ko un par ko.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby lauva » 12 Apr 2017, 12:44

Tu esi iegrābusies :kanepe:
Tā iet,kad pērk ar visiem CR :kanepe:
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Henriete » 12 Apr 2017, 12:47

Iepazinos ar situāciju. Neapskaužama. Un ja šāds cilvēks šādu suni pārdod, tad runas par to būs, un kādos vēl toņos.
Es aizdomājos, ka šīs bailes un nervozitāte var rasties gan dzīves gājumā gan būt iedzimtas, tāpēc visādi var būt.
Un pareizi Tu saki, šis vecums varbūt ir pāragrs, lai suni norakstītu.
Uzskatu, ka viņam vieta ir pie šķirnes LABIEM pazinējiem, ar visu, kas viņam ir. Taču tāda cilvēka, kurš vēl varētu veltīt viņam laiku, viņa socializācijai un pārmaiņām.
Un tad domāt par šņikāšanu un tādiem lēmumiem. Bet nākošais vēl neizdibināmais ir viņa veselība.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby ash » 12 Apr 2017, 13:35

jā, es arī pret kastrēšanu izturos ar piesardzību. nogriezt jau viegli, bet atpakaļ vairs nepiešūt. hormonu loma ir krietni vien lielāka, nekā tikai pēcnācēju radīšana. izmaiņas kažokā, izmaiņas vielmaiņā. protams - ir suņi, kuriem pēc kastrācijas viss ir lieliski, ir suņi, kuriem viss nav tik brīnišķīgi. šķirnei arī ir nozīme, īpaši, ja runa ir par spalvu.
ja jau ir tik liela raize, lai suni neizmanto vaislai, var jau veikt to šņak šņak, kad bumbas paliek. Protams - visumā jau cilvēkam ir ērtāk, ja dzīvnieks ir sterelizēts.

Māra wrote: reizēm gribas Kajam vnk ŠŅAK. Bet ja nu tas neatrisina viņa nejauko rakstura pusi? Tās ir tās manas vājās dienas, kad par to domāju. Un slinkās. Jo tas prasa daudz darba no mums. :P Gribas jau vienkāršāko un ātrāko risinājumu. :meitenedejo:

jā, man arī. bet ka es iedomājos, ka raksturā nekas nemainīsies (jo konkrēto uzvedību tomēr vairāk nosaka ieradumi un raksturs, nevis hormoni), toties spalva gan var sabojāties un būs krietni grūtāk kopjama, tā uzreiz tā vēlme vicināties ar šķērēm pāriet. :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 20 Apr 2017, 10:37

Ui jā, kad palasa iespējamās sekas, arī mana vēlme vicināties ar šķērēm pāriet. :kanepe:
Parunāju ar audzetāju un pacēlu Kaja apšņikāšanas vēlmes tēmu arī audzētavas FB grupā un ieguvu ļoti vērtīgu info. Es pat nevaru teikt, ka to nezināju. Vienkārši nespēju aizdomāties - man jau tā šņikāšanas vēlme tikai tad rodas, kad Kajs metas virsū Rūsam šo nolikt pie vietas, kas lielākoties ir vienmēr, kad abi ir bez pavadas ārā. Izrādās, ka tas esot PILNĪGI normāli. Ka viņi pavisam vienkārši nav draugi. Vairāki audzētāji un daudzu saļuku īpašnieki apstiprināja, ka nereti gadās tādi eksemplāri, kuri vienkārši netop par draugiem. Un viss. Tik vienkārši. Un man gadījušies tieši šie divi suņi, kuri draugi nebūs. Sāpīgi tāpēc, ka viņi tikai divi ir. Bija vairāki ieteikumi, ka vēl kāda suņa ieviešana var situāciju atrisināt. Garantēt, protams, neviens neko nevar. (Te uzreiz jāpiebilst, ka tas neatrisinātu Kaja raksturu, bet citādāk šī situācija varētu kļūt mierīgāka.)
Labi, ka man tagad kkā vieglāk, saprotot, ka nu nebūs tur, nebūs :D Un jālaiž tusēt abi atsevišķi. Lielākoties.

Tādi pīrādziņi.

Ja par nabaga Kipras suni.
Tur milzu drāma noplauka. Info visvisādākais uzpeldēja, bet rādās, ka audzetāja sakontaktēta, suni atpakaļ ņemt negrib. Saimniekiem esot sniegts nepatiess info par suņa raksturu, pirms pirkšanas, tādēļ arī vilšanās (kas gan neattaisno darbības, protams). Un glābējiem, kuri cenšas pasargāt šamo no apgriešanas (kas rādāš, ka saļukiem nervozitāti tikai vairojot) laikam arī izdevies sazināties ar īpašniekiem. Nez, kur tas suns nonāks un kas ar viņu, zināms vēl nav. Bet nu ir iestājies klusums. Laikam diskusijas notiek tur, kur tām jānotiek - privātajā sarakstē ar īpašniekiem. Cerams. Sunim gan ir arī brāļi/māsas, bet neviens neuzrādās saluki arhīvos, visi izdzēsti, kuce pārdota uz Ķīnu un karoč, mistika. Kucei kucēni nav bijuši un neuzrādās sarakstos. Stulbi.
Toties pēc lielās drāmas Saluki komūna uzcepa atsevišķu diskusiju par jaunu saluki nobriešanu, nervozumu, kastrēšanu un socializācijas veidiem, ko nu katrs piekopj un ko novērojis, un tas gan bija interesanti palasīties.

Īsumā. Protams, ka suņi iet cauri dažādām fāzēm. Bet izteiktākās, protams, ir pusaudžu. Daudzi minēja, ka savus saļukus līdz 2 gadu vecumam pa lielam nekur neved, ļauj tiem nobriest, jo tikai pēc tam tie nostabilizējas, pārstāj būt tik nervozi un ir atvērtāki pasaulei. Briest gan vēl ilgi arī pēc tam, bet tas pirmais nestabilais posms ir pāri.
Daudz no tur lasītā varu apstiprināt ar redzēto Rūsā, kurš, kopš viņam apritēja 2 gadi, ir krieeeetni mainījies raksturā un atvērtībā. Viedokļi bija no melna līdz baltam. Vieni rakstīja, ka saļuks jāsocializē un jāved sabiedrībā pie pirmās iespējas un daudz, citi uzskatīja, ka nav ko turēt saluki pilsētā, ka saluki ir tikai jānoliek lielā īpašumā, kur tam vnk jāskrien. Tā ka tiem, kuriem interesē saluki, noteikti varu ieteikt šo FB grupu - Classic Saluki World FBā. Ir arī garlaicīgas lietas tur, bet ik pa laikam interesantais un svarīgais uzpeld, tiek apspriesta arī saluki anatomija un veselība un viss cits. Ja doma kādreiz gādāt saļuku, noteikti vieta, kur vajadzētu iemest aci laik pa laikam. ^^
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Spigana » 20 Apr 2017, 15:40

Gan jau tā varētu būt, ka kopumā saluki laimīgāks jūtas laukos (lai gan Rūsa un Kajs ir lieliski piemēri tam, ka var arī pilsētā), es tikai nekad nevaru iedomāties, cik milzīga teritorija ir jāiežogo, lai droši palaižot skriet saluki no tā būtu kāda jēga. Kādas mini pilsētas izmērā sev laukus ieviest vai kā? :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 20 Apr 2017, 15:46

Spigana wrote:Gan jau tā varētu būt, ka kopumā saluki laimīgāks jūtas laukos (lai gan Rūsa un Kajs ir lieliski piemēri tam, ka var arī pilsētā), es tikai nekad nevaru iedomāties, cik milzīga teritorija ir jāiežogo, lai droši palaižot skriet saluki no tā būtu kāda jēga. Kādas mini pilsētas izmērā sev laukus ieviest vai kā? :kanepe:

Nez, man gan maksis teica, ka lielā platība suņiem interesē pirmās nedēļas, pēc tam tāpat tusē ap saimnieku un dīvānu :kanepe:
Un dāmas, kuras min tās platības, viņām ir neizmērojama apmēra fermas USA. Katrs jau iziet no sava skatupunkta, bet es tomēr domāju, ka laimīgi suns var dzīvot jebkuros apstākļos, kamēr vien saimnieks ievēro šķirnei nepieciešamās prasības un spēj tās pagādāt zvēram, jo tas ka dzīoklis mazs, nenozīmē, ka līdz mežam aizbrault nevar. Un ja nevar, tad gan, priekš kam ņemt lopiņu. Plus, manuprāt, suņi tomēr ļoti pielāgojas saimniekam. Un nav tāpēc mazāk laimīgi. (Te es protams nedomāju pieķēdētus vai dīvanā aizmirstus suņus)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Imagine » 20 Apr 2017, 21:06

Bet izteiktākās, protams, ir pusaudžu. Daudzi minēja, ka savus saļukus līdz 2 gadu vecumam pa lielam nekur neved, ļauj tiem nobriest, jo tikai pēc tam tie nostabilizējas, pārstāj būt tik nervozi un ir atvērtāki pasaulei. Briest gan vēl ilgi arī pēc tam, bet tas pirmais nestabilais posms ir pāri.


Vai nav tā, ka šeit drusku par daudz ar suni auklējas? Kur tad paliek tas izturīgais un universālais tuksneša mednieks, beduīnu sabiedrotais un kas vēl ne? Vai nav tomēr tā, ka arī nervozitāte un minētā nestabilitāte ir pārmantota un netieši kultivēta īpašība, nevis šķirnes zīmogs? Jo grūti ticēt tam, ka suns, kurš dabiskajā vidē dzīvo un strādā visai skarbos apstākļos, var atļauties kādā dzīves posmā būt nervozs, trausls un nestabils.

Daudz no tur lasītā varu apstiprināt ar redzēto Rūsā, kurš, kopš viņam apritēja 2 gadi, ir krieeeetni mainījies raksturā un atvērtībā.

Suņi neatkarīgi no šķirnes aug un mainās visa mūža garumā, tāpēc Rūsa vai saluki kopumā nav daudz atšķirīgāki par pārējiem. Man šķiet, ka tas pat ir visinteresantākais - redzēt, kā būs uz priekšu, kas sagaida aiz nākamā ceļa līkuma.

Te tumblr albums, kur dāma ar saļukiem, afgāņiem un to metisiem dzīvo Amerikā tuksneša vidū - skaisti foto un suņi, kas augām dienām tusē ārā, gozējas saulē, rok, spēlējas un dara nedarbus. Bildes - http://desertwindhounds.tumblr.com/archive . Tas laikam ir saluki lauku sētas ideāls - patīkamas temperatūras un plašumi.

Savukārt šis ir pēdējā laika iedvesmojošākais citāts, kur "working terrier" vietā varētu likt jebkuru citu šķirni:
After all, owning a working terrier without allowing it to work is like owning a vintage bottle of fine wine just so you can read the label. To have admired the label without ever tasting the wine is to have missed the essence of the thing.


Pēc šī es sapratu, ka saļuki man vēl joprojām patīk, taču šajā dzīves posmā ambīcijas ir citas. Ar vienu jūtīgu šuneli man šobrīd pietiek, gribas ar kādu, ar kuru nedaudz vieglāk. :) Kādreiz, kad būs tā villa lauku plašumu vidū un kaut ko citādu gribēsies pamēģināt, tad noteikti. Rūsa kā vienīgais satiktais šķirnes pārstāvis savu iespaidu ir atstājis - man šķiet ļoti amizants un mīļš.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Spigana » 20 Apr 2017, 22:28

Imagine, kaut kādā mērā nudien mūsdienu saluki ir mākslīgi uztaisīts par *balto cimdu* suni, ar kuru daži (tai skaitā audzētāji) pārlieku cimperlējas, jo nu... ar kurtu to vienkārši var atļauties. Bet tai pašā laikā jāatceras, ka arī vēsturiski saluki ie bijuši augstā cieņā - saluki ir vienīgie suņi, kam islāma ticībā atļauts atrasties mājās, iet iekšā pie cilvēkiem. Un tiem pašiem beduīniem saluki mājās guļ uz spilveniem un tiek visādi lutināti. Savukārt darbā arī mūsdienu saluki nervozitāte lielākoties neizpaužas, tai pašā kursingā lielākoties instinkti ieslēdzas arī nervozajiem suņiem, kas ikdienā uzvedas ne gluži adekvāti. Ne vienmēr, protams, bet nu kopumā saluki jūtelīgums neietekmē viņu darba spējas. Jutīgums vairāk ir jūtams mūsdienu ikdienas dzīvē, kad ar suni gribas staigāt pa pilsētu, iet ciemos, utt.

Noteikti citi var pastāstīt labāk un vairāk, bet principā saluki arī pie skarbajiem tuksneša apstākļiem varēja atļauties būt jūtīgi, jo tas neattiecas uz medībām.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 21 Apr 2017, 00:46

Imagine wrote:Vai nav tā, ka šeit drusku par daudz ar suni auklējas? Kur tad paliek tas izturīgais un universālais tuksneša mednieks, beduīnu sabiedrotais un kas vēl ne? Vai nav tomēr tā, ka arī nervozitāte un minētā nestabilitāte ir pārmantota un netieši kultivēta īpašība, nevis šķirnes zīmogs? Jo grūti ticēt tam, ka suns, kurš dabiskajā vidē dzīvo un strādā visai skarbos apstākļos, var atļauties kādā dzīves posmā būt nervozs, trausls un nestabils.

Spīgana uzrakstīja labāk, nekā es spētu pat sev galvā noformulēt.
Suns, kurš vēsturiski dzīvojis nekurienes vidū ar savu baru (cilvēkiem un citiem saluki) un ganāmpulku, šobrīd tiek grūsts absolūti liekā vidē - pilsēta, auto, sabiedrība... Domāju, ka pat ģenētiski viņiem tas ir lieki. Suns paredzēts medīt savai ģimenei. Nevis iet uz kafejnīcu, skatīties kā autobusi braukā, vilkt lietus jaciņu un draudzēties ar lieliem pufīgiem ziemeļu suņiem.
Protams, ka selekcionē un Eiropā sastopamie suņi ir krietni draudzīgāki, nekā šobrīd oriģinālajā vidē augošie, deserta saļuki. Tapēc jau tik ļoti brīdinu par tiem, ka var jau ņemt, būs superīgi un tuvāki senčiem gan izskatā, gan raksturā, bet tur nervozums un tas pārējais komplekts var būt vēl krietni lielāks, attiecīgi es pat teiktu, ka baltie cimdi mūsdienu saļukam jau nu galīgi nav tas, kas reāli bijuši senčiem, bet gluži otrādi - mums ir pieejami jau gluži netipiska un pieradināta draudzīgā versija. Bet senajiem beduīniem jau tie baltie cimdi arī noteikti nebija traucēklis, jo neba viņiem bija saluki jāved uz izstādi, agility vai vnk ciemos pie draugiem, kur citi četrkāji.

Suņi neatkarīgi no šķirnes aug un mainās visa mūža garumā, tāpēc Rūsa vai saluki kopumā nav daudz atšķirīgāki par pārējiem. Man šķiet, ka tas pat ir visinteresantākais - redzēt, kā būs uz priekšu, kas sagaida aiz nākamā ceļa līkuma.

Piekrītu, BET.... piemēram, takši, cik nu dzirdēts, jau pusgada vecumā derīgi medībām. Dažādas šķirnes suņi, kas nav kurti, ir pilnīgi ok pārot 2 gadu vecumā, jo viņi ir nobrieduši. Saluki galīgi nav. Pusgadā viņi ir tālu no fiziskā brieduma un vel tālāk - no garīgā.
Es saprotu, ko tu domā par tiem posmiem, bet es tomēr gribētu vēl kkā citādi izdalīt saluki ar mazliet specifiskākiem šiem posmiem, kur tas, kam citas šķirnes iet cauri varbūt pāris mēnešus, saluki prasa pat gadu, varbūt divus.
Atzīstu, ka man ļoti trūkst zināšanu un pieredze maza ne tikai ar saluki, bet suņiem vispār, bet kkā uzklausot citu stāstus un pieredzi, sanāk vienmēr, ka par saluki jāsak BET.
Taču jā, ļoti priecājos, ko man dots piedzīvot ar abiem garkājiem un labi arī, ka viņi divi, ir skaidrs, ka pat šķirnē tas spēj notikt diezgan dažādi.

Te tumblr albums, kur dāma ar saļukiem, afgāņiem un to metisiem dzīvo Amerikā tuksneša vidū - skaisti foto un suņi, kas augām dienām tusē ārā, gozējas saulē, rok, spēlējas un dara nedarbus. Bildes - http://desertwindhounds.tumblr.com/archive . Tas laikam ir saluki lauku sētas ideāls - patīkamas temperatūras un plašumi.

Paldies, albumam esmu atsekojusi jau labu laiku, kopš uzzināju, ka viņasprāt ir forši krustot kurtus savā starpā pa labi pa kreisi un daudz (un nevis tikai tā domāt, bet aktīvi praktizēt). Jo tā esot veselīgāk un tīras šķirnes esot slikti un slimīgi. Gan jau bildes jaukas, bet zinot viņas uzskatus, nespēju tā vienkārši baudīt bildes. Suņi gan jau, protams, laimīgi :)

Savukārt šis ir pēdējā laika iedvesmojošākais citāts, kur "working terrier" vietā varētu likt jebkuru citu šķirni:
After all, owning a working terrier without allowing it to work is like owning a vintage bottle of fine wine just so you can read the label. To have admired the label without ever tasting the wine is to have missed the essence of the thing.

Pēc šī es sapratu, ka saļuki man vēl joprojām patīk, taču šajā dzīves posmā ambīcijas ir citas. Ar vienu jūtīgu šuneli man šobrīd pietiek, gribas ar kādu, ar kuru nedaudz vieglāk. :) Kādreiz, kad būs tā villa lauku plašumu vidū un kaut ko citādu gribēsies pamēģināt, tad noteikti. Rūsa kā vienīgais satiktais šķirnes pārstāvis savu iespaidu ir atstājis - man šķiet ļoti amizants un mīļš.

Citāts, jāatzīst, nudien lielisks!! Nudien :samilejies: Paldies, tas noteikti jānoglabā (ar ieliktu attiecīgo šķirni). ;)
Par saluki...nu jā. Man viņi ir iemācījuši pacietību un mierīgāku skatu (ja neskaita to Smaidiņa mīlestību, tas mani izsita no visām miera sliedēm :D ), bet būtu bijis labi zināt, ka tas prasīs TIK daudz visa, kas dabiski man nav dots (lielākoties - šāda veida pacietība). Ar visu to, ka man pirms tam dzīvē ir bijis neapzināts basets un mazliet apzināta laika, šie ir ārkārtīgi citādāki suņi, par kuru unikalitāti parasti apjaušu tikai stāstot citiem un atbildot uz jautājumiem.
Man vēl daudzus gadus un daudzus saļukus prasīs dzīve, lai drīkstētu izteikties par šķirni, bet es tik un tā klusi pašļupstēšu, ka manuprāt Rūsa nav gluži klasisks saluki eksemplārs. Bet, kas zin, varbūt tieši ir 8-)

Par to, ka Rūsa mīļš un amizants ir ļoti patīkami lasīt, jo tieši tādu viņu redzu es. Paldies par novērtēšanu un saskatīšanu. ^^
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 21 Apr 2017, 21:50

If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby agrita » 26 Apr 2017, 20:17

Jaunākā atklāsme- man patīk skrienoši kurti, bet. Ir BET man nepatīk skrienoši azavaki. Mums mežā uzradies viens, kas katrā pastaigā domā, ka Dharma ir falšais zaķis! Saimnieku brēcienā stāvēt apstājas pusceļā līdz sīkajai. Man kājas aukstas. Kā ir, kurtisti, viņš jau nedomā pieskriet un padraudzēties, es naivi tomēr ceru?
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 26 Apr 2017, 20:22

agrita wrote:Jaunākā atklāsme- man patīk skrienoši kurti, bet. Ir BET man nepatīk skrienoši azavaki. Mums mežā uzradies viens, kas katrā pastaigā domā, ka Dharma ir falšais zaķis! Saimnieku brēcienā stāvēt apstājas pusceļā līdz sīkajai. Man kājas aukstas. Kā ir, kurtisti, viņš jau nedomā pieskriet un padraudzēties, es naivi tomēr ceru?

Cik nācies dzirdēt un saskarties ar azavakiem - nē, viņs nedomā pieskriet padraudzēties. Bet visam jau izņēmumi... Negribētos uzreiz norakt kādu, tikai tādēļ, ka viņa šķirnes brāļi konkrētu slavu nes tautās. Riskēt gan tapēc nevajadzētu, lai pārliecinātos par to slavu. Taču klausa komandai! Tas jau vien ir Kaut Kas. Tad jau līdz galam laikam instinkti neieslēdzas, es minu. Un tiešām varbūt skrien tusēt. Varbūt ļoti jauns suns? Tad jau labi laikus ieradīt mazo sunīti no meža. Protams, saimnieku cītīgi kontrolēti.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby agrita » 26 Apr 2017, 20:33

Pāri gadam jau ir. Kad bija kucēns nāca arī klāt (saimnieki nerunīgi), tagad saimnieki ļoti panikā bļauj stāvēt. Vnk zinot Dharmu, ka noteikti ķērcot metīsies viņam ģīmī, bailīgi. Labāk turpināsim ņemt līkumu, šo redzot.
Šogad mums mežā daudz jaunu suņu, arī ridžbeks (pagaidāmtfu tfu tfu ) draudzīgs ir :)
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Vēja sune » 26 Apr 2017, 22:53

Mani neviens svešs, klāt skrienošs bezpavadas suns nesajūsminātu. :D Bet ar kurtiem, jā, jābūt uzmanīgam, it sevišķi, ja pašiem ir mazāka izmēra suns. Manējais ir draudzīgs un priecīgs par visiem suņiem, spēlējas arī ar mazajiem, bet es neriskētu apgalvot, ka viņš nu nekad, nekad nevienu nemēģinās medīt.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 27 Apr 2017, 13:09

Rūsa čempions reiz divi

Sen neesmu atskaitījusies kā manējie pa karjeras kāpnēm kāpj :kanepe:

Pēdējā nedēļas nogalē 22.04. bija Kurtu specializētā izstāde Dino Arēnas jaunajās telpās (ļoti jauka, plaša, gaiša vieta) un 23.04. devamies uz Smārdi laist suņus paķaļ ļurai kursinga sacensībās nacionālā līmenī.

Izstāde bija skarba - milzīgā 3 suņu konkurencē :kanepe: Rūsa piebeidza savu Latvijas Čempiona titulu. :aptracis:
Konkurējām savējo bariņš - Vēja sunes Dawwas Al Naqawa un manējie.

Rūsa (Red Hawk's Mabrouk Daylam) - Ex1 (Open), CQ, CAC, BM1 un BOB
Kajs (Red Hawk's Qayyam Sharif) - Ex1 (Ch), CQ, BM2

Paldies Spīganai par Kaja glītu atrādīšanu. ^^

Bildes: Jolanta Beinarovicha

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Nākamā diena - kursings.
Konkurence - tā pati milzīgā. :kanepe:
Rūsa arī šodien nejūtas mazāk čempions un paņem CACL titulu sev, ar to noslēdzot Latvijas Kursinga čempiona titulu.

Bildes: Rytis Sapežinskas

Otrais skrējiens - Rūsa un Kajs skrien kopā. Brāļu cīkstiņš.
Rūsa balts, Kajs - sarkans.
Image

Image

Image

Image

Kajs.
Image

Rūsa. Pirmajā skrējienā izlozēja skriešanu mierīgi vienatnē.
Image

Pirmais skrējiens. Kajs (balts) un Elesārs (sarkans).
Image

:pukudupsis: :pukudupsis: :pukudupsis:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Henriete » 27 Apr 2017, 13:56

Apsveikumi Rūsam ar čempionu un BOBu! :samilejies:
Abi skrienoši izskatās satriecoši, atverās čakras :viltigs:
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Imagine » 29 Apr 2017, 20:52

Brīnišķīgi redzēt suņus savā elementā - skaistas fotogrāfijas, uz kurām prieks skatīties. Tavi puiši un Elesārs ir vienīgie saluki, kas kursingā piedalās, vai arī ir vēl šķirnes-brāļi/māsas kaut kur aizkadrā?

Kā ir - ja izstādē ir maza suņu konkurence, tad labas vietas ir dabūt vienkāršāk? Vai arī eksperta novērtējums un piešķirtais tituls ir neatkarīgs no suņu skaita grupā attiecīgajā dienā?
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 29 Apr 2017, 20:59

Latvijā, diemžēl, rādās, ka mūsējie trīs arī ir vienīgie šķirnē skrējēji. Var tikai cerēt uz tuvāku un tālāku kaimiņo vēlīgu ierašanos, lai pulku kuplinātu. Un gaidām uz Spīganas saluki, protams. ^^

Par izstādēm - ļoti atkarīgs no tiesneša. Jo var dot titulus un var jau arī pateikt, ka neatbilstošs suns vai nepietiekami labs. Bet izredzes IR lielākas, ja mazāka konkurence vai šķirnē suns ir vienīgais. Tāpēc jau tie somi ar saviem saļukiem te brauc, jo titulu dikti viegli dabūt. :meitenedejo:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Imagine » 29 Apr 2017, 22:03

Bet izredzes IR lielākas, ja mazāka konkurence vai šķirnē suns ir vienīgais.


Droši vien var vairāk laika veltīt katra detalizētākai izpētei.

Rūsa arī šodien nejūtas mazāk čempions un paņem CACL titulu sev, ar to noslēdzot Latvijas Kursinga čempiona titulu.


Kā tiek kursingā tituli dalīti? Sacenšas suņi tikai savas šķirnes ietvaros/pēc izmēru un svaru kategorijas vai arī ir atklātās grupas?
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests