Happily ever after

Blogs and Chats

Happily ever after

Postby rebeka » 15 Mar 2015, 20:41

Rīt man liela diena. Braukšu pakaļ savam jaunajam draugam - sen izsapņotajam VAS kucēnam. Mana pieredze ar suņiem nav liela, tikai tik, cik bērnībā pūdelītis, kurš gan vairāk bija mammas suns, un abpusējas simpātijas ar visu izmēru un šķirņu suņiem, kādus vien esmu satikusi. Tāpēc esmu krustu šķērsu izstudējusi suni.lv, noskatījusies virkni youtube pieejamo apmācību video un izlasījusi divas Jan Fennel grāmatas (The Dog Listener un The Puppy Listener).

Sunim gultiņa, pirmās mantiņas, bļodas un ķemme sagādātās, vēl jāveic pēdējie priekšdarbi, sagatavojot māju pēc iespējas kucēn-drošu. Šonakt droši vien murgošu par to, kā mani sagaida jauni un jauni piedzīvojumi kā grāmatā Mārlijs & es (tomēr klusi ceru, ka tik traki nebūs). Bet mana kaķenīte, kuru pirms vairākiem mēnešiem paņēmu no patversmes "Labās mājas", spīdina savu panteras spalvu un nenojauš, kādas pārmaiņas mūsu mājās ienāks rīt.

Image



Uz tikšanos!
Last edited by rebeka on 18 Mar 2015, 14:16, edited 5 times in total.
rebeka
Baby
Baby
 
Posts: 12
Images: 5
Joined: 21 Aug 2014, 16:33

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Happily ever after

Postby anciitS » 15 Mar 2015, 22:26

Apsveicu ar lielisku izvēli! :samilejies: No kurienes tad kucēns pie jums ceļos?
Jebkura uzticība tiek kādreiz lauzta, vienīgi suns, kurš patiesi pieķēries savam saimniekam, nekad nenodod šīs jūtas. /Konrāds Lorencs/
User avatar
anciitS
Puppy
Puppy
 
Posts: 178
Joined: 15 Jan 2010, 11:00
Location: Ķekavas novads, Latvia

Re: Happily ever after

Postby rebeka » 16 Mar 2015, 06:30

anciitS wrote:Apsveicu ar lielisku izvēli! :samilejies: No kurienes tad kucēns pie jums ceļos?


Paldies! Kucēns ceļos no Mārupes, no Pārslas Indāres http://haussonder.lv/?p=1600
rebeka
Baby
Baby
 
Posts: 12
Images: 5
Joined: 21 Aug 2014, 16:33

Re: Happily ever after

Postby vuks55 » 16 Mar 2015, 09:01

Kā vārdiņā?
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

Re: Happily ever after

Postby rebeka » 16 Mar 2015, 18:16

vuks55 wrote:Kā vārdiņā?


Mozers :rej:
rebeka
Baby
Baby
 
Posts: 12
Images: 5
Joined: 21 Aug 2014, 16:33

Re: Happily ever after

Postby rebeka » 16 Mar 2015, 18:38

Mūsu pirmā diena ar Mozeru iet uz vakara pusi. Sunēns guļ man blakus, bet kaķis slapstās pa pagalmu un nevar saprast - riskēt nākt iekšā vai tomēr nē. Taču Dī jau paguva apliecināt, ka par sevi mācēs pastāvēt, tāpēc par viņu esmu mierīga.

Aizbraucu mazulim pakaļ un nevarēju noticēt, cik liels viņš jau paspējis izaugt pa pāris nedēļām. Labi, ka iebraucu Depo un nopirku kaut cik lielu pārvadājamo būri, jo citādi man bija tikai kaķa būris, kas, pirmkārt, būtu daudz par mazu, un, otrkārt, pazemojums sunim, kā mans vīrs izteicās.

Brauciens mājās sākās ar lielu raudāšanu, kas tomēr, pievarot 1/4 ceļa, beidzās. Bija arī slikta dūša, bet to jau Mozers ir aizmirsis. Atbraucis mājās, pēc labākajiem grāmatu ieteikumiem kucēns tika aicināts izmantot kungu atpūtas vietu brīvā dabā, bet interesantāk bija paskatīties uz kaķi un pagaršot čiekuru. Staigājot mājā iekšā un ārā vienā brīdī izcēlās juceklis: kaķis sāka šņākt, man no rokām izkrita kafijas krūze un saturs izlija pa pusi virtuves, bet Mozers tieši tad izlēma pirmo reizi pačurāt zāliena zaļajā paklājā istabā. Tad visi nomierinājāmies (izņemot Mozeru), paklāju aizvācu, un ... Man radās spontāna un pilnīgi nepedagoģiska ideja aizbraukt uz vietējo veikalu (6 min) kopā ar Mozeru. Šoreiz sēdināju viņu sev blakus pasažiera sēdeklī (atkal jau pārkāpums), paklājot apakšā sedziņu. Un - notika brīnums. Mozers bija 'impressed'! Kaut kā tas uz viņu atstāja lielu iespaidu.

Veikalā es, protams, ieskrēju mērkaķa ātrumā un domās sunīju pārdevēju par to, ka viņa nenolasa manas domas un nepielāgojas mērkaķa ātrumam, bet atgriežoties konstatēju, ka Mozers sēž kā sēdējis un neizdveš ne skaņas. Un tad mājupceļā bija lūzuma punkts - viņš pārrāpās pāri ātruma pārslēgam un iekāpa man klēpī (es taču piesaucu to "Mārlijs & es", un lūdzu). Kopš tā brīža esam nodibinājuši saikni, un suņuks no manis neatkāpjas ne soli.

Kungu atpūtas vietu izmantošanas rezultāts 2:1 par labu brīvajai dabai.

Līdz jauniem piedzīvojumiem!
rebeka
Baby
Baby
 
Posts: 12
Images: 5
Joined: 21 Aug 2014, 16:33

Re: Happily ever after

Postby Amalija » 16 Mar 2015, 18:48

Apsveicu ar kucēnu! Mums arī pilnā sparā notiek gatavošanās kucēna ienākšanai ģimenē. Kaķis, tikai nesen pieradis pie bērniņa, laikam pārdzīvos visvairāk!
Kurā rajonā jūs dzīvojat? Kad mums būs kucēns, varētu satikties kādu dienu uz kopīgu pastaigu, lai sunīši socializējas (mums gaidāms vidējais šnaucers) :rej:
Image
User avatar
Amalija
Baby
Baby
 
Posts: 29
Images: 2
Joined: 09 Feb 2015, 22:59

Re: Happily ever after

Postby rebeka » 17 Mar 2015, 09:39

Amalija wrote:Apsveicu ar kucēnu! Mums arī pilnā sparā notiek gatavošanās kucēna ienākšanai ģimenē. Kaķis, tikai nesen pieradis pie bērniņa, laikam pārdzīvos visvairāk!
Kurā rajonā jūs dzīvojat? Kad mums būs kucēns, varētu satikties kādu dienu uz kopīgu pastaigu, lai sunīši socializējas (mums gaidāms vidējais šnaucers) :rej:


Paldies! Mēs esam Saulkrastos. Maz ticams, ka esam tuvumā :) Lai jums veiksmīga adaptācija - gan kucēnam, gan pašiem un kaķītim. Manējā šodien uzskrēja priedē tik augstu, ka es jau baidījos, ka būs jāsauc ugunsdzēsēji, bet tomēr prata pati norāpties, nabadziņš.
rebeka
Baby
Baby
 
Posts: 12
Images: 5
Joined: 21 Aug 2014, 16:33

Re: Happily ever after

Postby Amalija » 17 Mar 2015, 16:10

rebeka wrote:
Paldies! Mēs esam Saulkrastos. Maz ticams, ka esam tuvumā :) Lai jums veiksmīga adaptācija - gan kucēnam, gan pašiem un kaķītim. Manējā šodien uzskrēja priedē tik augstu, ka es jau baidījos, ka būs jāsauc ugunsdzēsēji, bet tomēr prata pati norāpties, nabadziņš.


Tad gan esam patālu :snauz:
Novēlu atrast vietējos suņu draugus ar ko sapazīties un paspēlēties :)
Image
User avatar
Amalija
Baby
Baby
 
Posts: 29
Images: 2
Joined: 09 Feb 2015, 22:59

Re: Happily ever after

Postby rebeka » 17 Mar 2015, 19:16

2792

2793
rebeka
Baby
Baby
 
Posts: 12
Images: 5
Joined: 21 Aug 2014, 16:33

Re: Happily ever after

Postby rebeka » 17 Mar 2015, 19:22

Hmmm, nesanāk man normāla izmēra bildes ielikt, lai gan lieku tepat no suni.lv galerijas. Varbūt kāds pamācīs, lūdzu :apstulbis:
rebeka
Baby
Baby
 
Posts: 12
Images: 5
Joined: 21 Aug 2014, 16:33

Re: Happily ever after

Postby Alpina » 17 Mar 2015, 19:27

Image
Image

Bildei vajag šo - Image-URL:
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Happily ever after

Postby rebeka » 18 Mar 2015, 14:13

Liels paldies, Alpina, par bildēm un padomu!
rebeka
Baby
Baby
 
Posts: 12
Images: 5
Joined: 21 Aug 2014, 16:33


Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests