Mio, manu Mio!

Blogs and Chats

Re: Mio, manu Mio!

Postby seila » 01 Dec 2015, 23:27

Meja cītīgi rāda,ka arī pelnījusi sev tādu gultu! Image
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mio, manu Mio!

Postby Elbe » 02 Dec 2015, 11:04

Gultiņa kolosāla! Bet par džemperiem - es domāju, ka nav īpašas vajadzības normālu suni tuntulēt lupatos. Ja nu vienīgi ir brrrriesmīgi auksts vai gāž kā ar spaiņiem, vai ir veselības problēmas.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 02 Dec 2015, 11:44

Es par tiem džemperiem vairāk biju domājusi nopietnas ziemas gadījumā - kad lielajos sniegos staigājām ar vecāku raseļiem viņiem bez džemperiem sala. Bet šitādā "ziemā" jau skaidrs, ka nevajaga.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby lauva » 02 Dec 2015, 16:43

super gultiņa! taisnība vien, tās pirmās gutlas citreiz nemaz ilgi neizvelk.
Man DinoZoo piedāvājums nekad nav paticis, kavlitāte un cena, ļoti bieži, nav salīdzināma. Esmu pasākusi visu pirkt internetā. Paicinieku, gultu un tā. Un gultas ziņā, tas,ko es esmu sapratusi, priekš mana suņa, vislabākais variants ir gulta no mākslīgās ādas, uz kuras var uzklāt kaut ko pufīgāku (mums tā ir sega, jo princis uz plikas gultas gulēt atsakās), tas atvieglo tīrīšanas ziņā. Āda neko neuzsūc, līdz ar to nebojājas matracis, un netīra paliek tikai tā sega,kura,pēc vajadzības, tiek iemesta veļas mašīnā un voila! gulta tīra!
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 06 Dec 2015, 08:45

Pirms pāris dienām saņēmu ļoti gaidīto ziņu, ka 12. decembrī varēšu braukt pakaļ kucēnam! ^_^ Atlicis pavisam nedaudz, bet es jau tagad nevaru naktīs gulēt no satraukuma.
Šodien braukšu iepirkt visas lietas, kas vēl nav sagādātas, varbūt būs sajūta, ka kaut ko daru ar kucēnu saistītu, nevis vienkārši mājās sēžu un gaidu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 06 Dec 2015, 13:44

Sveicu ar jauno blogu, lēmumu un jaunu dzīvi, kas sāksies pavisam drīz un liks aizmirst iepriekšējo ar domu "kā es vispār dzīvoju pirms tam?".
Lielākā apbrīna no manas puses ir šķirnes izvēle, sevišķi cilvēkam, kuram suņi nav bijuši mūža sapnis. Lai izdodas kā iecerēts, bet negaidiet neko konkrētu, jo viss tik un tā būs pilnīgi citādāk, nekā gaidāt. :D
Vēlu daudz prieka, veiksmes, veselību un daudz jaunu draugu, kas ir diezgan neizbēgami ar sunci :pukudupsis:
Arī es, kā pārējie fōrumieši, ļoti gaidīšu stāstus, iespaidus, emocijas un galvenais - daudz bildes!
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 06 Dec 2015, 17:48

Šķirnes izvēle mani pašu pārsteidza pilnīgi nesagatavotu. :soks: Jo īpaši tāpēc, ka man bērnībā cītīgi klārēja, ka īsts suns esot tikai tāds, kuram nepieliecoties aiz auss var pakasīt, visi pārējie esot stulbi un izskatoties pēc žurkām. (Nu kā var bērnam tādas muļķības mācīt?!) Labi gan, ka man patīk laiku pa laikam parakties savā galvā un izrevidēt no turienes stulbus stereotipus.
Bet faktiski jau šķirne vairāk bija kompromiss, nevis sapņu izvēle, jo Dāvids nemaz nebija tik lielā sajūsmā par ideju "mums vajag suni", savukārt uz Raselu piekrita uzreiz un jau iepriekš par to runāja. Atzīstos, ka līdz pat brīdim, kad Mio turēju rokās vēl šaubījos, vai tiešām saprotu, ko daru, un vai esmu pie pilna saprāta, bet Mio mani pārliecināja, ka neko labāku šai dzīvē vēl neesmu izdomājusi.

Tagad ļoti, ļoti cenšos sevi noskaņot uz to, ka suns nav algoritms, kas darbojas pēc manām vēlmēm, bet gan personība ar savu raksturu, kas jārespektē. Kas nu no mūsu kucēna izaugs, to mīlēsim, un viss būs labi. :)
Last edited by Spigana on 06 Dec 2015, 18:33, edited 1 time in total.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 06 Dec 2015, 18:33

Vļē, vļē, vļē. Iepirkšanās svētdienā "Ziemassvētku laikā" ir neaprakstāmi pretīga lieta. Nu kāpēc viņiem tās Ziemassvētku lietas ir tik agri visiem jāuztiepj? Un kāpēc vajadzīga tāda panika par dāvanām un spīdīgiem rotājumiem? Ai, bet neņemiet vērā - es katru gadu pirms Ziemassvētkiem par Grinču pārvēršos. Un ko padarīsi, ja šoreiz sanāk tā, ka iepirkšanos ar mašīnu citā dienā ieplānot nevar.

Šodien braucu Mio gādāt pēdējās lietas, kas vēl nebija iepirktas - būri, ēdienu, ēdiena trauciņus un vairāk rotaļlietas. Vislielākās cerības liku uz lielo Depo, bet kārtīgi aplauzos - piemērota būra tur nebija. Visi vai nu par mazu vai lielu. Vēl biju pārsteigta par bļodiņām - vecāku raseļiem ir tādas uz statīva, regulējama augstuma, biju plānojusi ņemt tādas pašas, bet veikalos pieejamais S izmērs ir baisi milzeņi, kuros mans kucēns teju vai gulēt varētu, nevis ēst no tādām. Galu galā klausīju atsaucīgas pārdevējas ieteikumam un nopirku tādas, kurām augstums neregulējas, bet ir uz neliela statīva. Toties Depo rotaļlietu izvēle gan man patika, tur arī klikeri iepirku (būsim mēģināt arī to lietu, cik esmu redzējusi un lasījusi - man patīk).

Nu neko, būri dodos meklēt Dino Zoo, apskrēju vairākus un nekā. Vienā mani pārdevēja pamatīgi sakaitināja - rāda man būri, kurā 3 raseļi varētu mierīgi dzīvot un stāsta, ka tas jau esot mazākais, ko vispār varot sunim dot. Un piedevām sabesījos par to, ka apskrietajos Dino Zoo nebija man vajadzīgā barība. Galu galā nokāru degunu, braucu mājās un domāju, ka nāksies pirkt uz dullo internetā (es gan internetos iepērkos bieži, bet tikai preces, par kurām saprotu, ko pērku, savukārt būros man tādas pieredzes vēl nav).

Tā nu bubinoša braucu mājās, bet Dāvids pa ceļam piezvana, vajag vēlreiz ieskriet veikalā. Nu neko, braucu vietējā Rimi, tur arī miniatūrs Dino Zoo ir, bet nemaz nebiju plānojusi tur iet, jo šķita, ka ko tad tik mazā veikalā atradīšu, ja lielajos nekā nav. Man gandrīz žoklis atkārās, kad ij barību, ij būri tur dabūju! Piedevām vēl pārdevēja mani jau atceras, zina, kādas šķirnes suns man būs, un vispār ir ar mieru man veltīt savu uzmanību. Nekad vairs šitā neskraidīšu pa citiem veikaliem, ja man tepat vietējais ir tik labs.

Tā nu mana jaunkundze dabūja šādu būri:
Image

Starp citu, audzētāja mani ārkārtīgi iepriecināja - izrādās, ka viņai mājās arī ir Roomba un mazuļi visai labprāt ar to spēlējas. Un kas vēl labāk - Mio pati ļoti labprāt pie izdevības ielien tēva būrī diendusu pasnaust, tā ka man ir cerības, ka mūsmājās pierašana pie būra un Roombas būs vienkāršāka, nekā biju iedomājusies.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Lafanyette » 06 Dec 2015, 18:51

Sveika, Jūs to būri domājat istabā turēt vai tieši transportēšanai? :)

Manai sunei nu galīgi nepatīk šādā būrī dzīvoties esot dzīvoklī, dod priekšroku šāda tipa: http://www.happypets.lv/products/lv/80/ ... -50cm.html :) Bet tas jau laikam katram individuāli.
Lafanyette
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 06 Mar 2015, 21:15

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 06 Dec 2015, 19:01

Es arī ļoti cerēju uz tādu metāla būri, bet tādu nebija vispār.
Būris ir paredzēts gan braukšanai mašīnā, gan mājās gulēšanai, bet pieļauju iespēju, ka šis ātri pārvērtīsies tikai par braucamo būri, bet mājām pasūtīšu metāla būri - tas atkarīgs no Mio reakcijas.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby lauva » 06 Dec 2015, 20:01

nu Tevis nopirktais gan ir transporta būris, mājās turēšanai,laikam, tomēr labāks ir tas metāla. Lai kāds JRT saimnieks palabo. Lielāks,salokāms,vieglāk pārredzams, lai radītu tās mājiņas sajūtu, var vienkārši apklāt.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 06 Dec 2015, 20:23

Grrrhm. Pārlasot forumu, secinu, ka mazliet esmu nepareizi izlasījusi lietas - man nezkāpēc šķita, ka kāds no forumiešiem rakstīja, ka mājās suns arī guļ šādā būrī. Atkal jauns satraukums par būra lietu, bet šobrīd neko nemainīšu, skatīšos, ko Mio teiks - ja viņai patiks, priecāšos, ja nepatiks, mājām gādāsim jaunu būri.

Ir kāds iemesls, kāpēc šāds būris mājām neder, ja neskaita to, ka suņiem mēdz nepatikt?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Elbe » 06 Dec 2015, 22:59

Nu, manām dāmām tieši tāda tipa būri arī ir, tikai bišķi mazāki, ar ručku augšpusē - var ietupināt suni un nest kā čemodānu. Un manējām tā ir drošā vieta, reizēm tur arī guļ mājās. Braucienos un izstādēs arī.
Mums laikam metāla būris skaitītos brutāla ierobežošana, jo man ir tāda saliekama sētiņa, kur kucēniem telpu norobežoju savulaik, bet tagad to mēdzu aizlikt priekšā durvīm, kur dotajā momentā nav vēlams iet. No tās sētiņas man abas dāmas intensīvi vēlas tikt ārā.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Mio, manu Mio!

Postby Alpina » 07 Dec 2015, 12:48

Manam duksim arī ir būris, kurš nu jau ļoooti reti tiek lietots, bet nav tā ka nemaz. Mājās viņš pat labprātāk izvēlējās gulēt tur, ja durvis bija vaļā. Bet tagad man viņš stāv šķūnī, jo vnk apnika "dizaina elements" :D un vēl man prasītos viņš kripatiņu lielāks, bet tas lielā mērā ir manā galvā :D man gan būris bija pirms suņa, precīzāk, kad suns pat vēl konkrētos plānos nebija, tik tālās vīzijās un tikai manās, nevis ģimenes :D lietošanai mašīnā man arī gribētos citu, bet tie, kas man ir pa prātam maksā khem, khem daudz :D man ir parastais, kantainais metāla būris un atstājot vietu suņa ērtai iekāpšanai/izkāpšanai, gandrīz viss bagažnieks ir pilns :sajucis: un zūd teju visa manas lielās mašīnas vērtība :D bet pirkt tādu pašu, tik ar slīpām malām (rezultātā "ietaupītu" pusi bagažnieka), pietrūkst motivācijas :D bet manā galvā maisās doma par man tīkamo, bet jau divvietīgu būri, jo tas otrs suns būs :)

Blogu rakstīt vajag :) te ir daudz kluso novērotāju ;)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 07 Dec 2015, 17:42

Nuuu, mums ir tāda mašīna, kur bagāžniekā būri ar suni nelikšu šā vai tā (bagāžnieks nav savienots ar salonu).
Par būra tipu runājot - skatos, ka Raseliem ir diezgan populāri arī mājās turēt pārvadāšanas būri, vienīgi vasarā būs ļoti jāseko tam, vai būrī nav karsts (visticamāk būs, attiecīgi meklēsim citus risinājumus). Sabijos gan pie viena video, kur pieaudzis Rasels šāda tipa būrim iemanījās viltīgi izlauzt durtiņas... :soks: Jācer, ka mana meitene būs uzvedīgāka.

Ai, bet sestdienu tik grūti sagaidīt, tas nekas, ka rīt un parīt lielas bildēšanas priekšā, plus vēl intervija, visas domas tikai par kucēnu. Pat savu runas pasniedzēju šodien pabrīdināju, ka nākamnedēļ uz nodarbību nebūšu, jo gribu pirmo nedēļu pabūt mājās ar kucēnu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 07 Dec 2015, 22:20

Jau kopš pirmā gada, kad iepazinos ar Dāvida vecākiem, ir tradīcija, ka uz Ziemassvētkiem dāvinu kalendāru, kuram visu gadu cītīgi bildēju viņu suņus.
Protams, es ļoti tipiski visu daru pēdējā brīdī, tāpēc kalendāram bildes atlasīju tikai tagad, un vispār šogad ir tā čābīgāk gājis ar bildēšanu, ļoti žēl arī, ka sniega bilžu šogad nava. Nākamā gada kalendārā iekļāvu arī abu kucēnu bildes - ir jau gan žēl, ka bildes tikai no tās vienas tumšās fotosesijas, bet ilgāk gaidīt vairs nevar, tad līdz Ziemassvētkiem kalendāru nepaspēs nodrukāt. Šogad lāga arī nav izdevies uztaisīt suņu kopbildi, bet nu tas vienmēri ir bijis ārkārtīgi sarežģīti ar šiem suņiem.

Janvāris. Mio un Keiko.
Image

Februāris. Keiko, kuru dēļ tumšās sejiņas būs īpaši grūti bildēt.
Image

Marts. Mio.
Image

Aprīlis. Kori, pāris pienenes un fonā Lepo.
Image

Maijs. Kori.
Image

Jūnijs. Lepo.
Image

Jūlijs. Kori izrāda jauniegūto gps raidītāju.
Image

Augusts. Kamēr Lepo spēlējas ar kociņu, Spīgana spēlējas ar platleņķi.
Image

Septembris. Kori.
Image

Oktobris. Beidzot esmu noķērusi bildi, kas perfekti attēlo Lepo raksturu.
Image

Novembris. Kori sniegā (bildi aizņēmos no saviem iepriekšējo gadu arhīviem)
Image

Decembris. Reta iespēja novērot sagurušu Lepucīti.
Image

Pašai sev jāatzīst, ka iepriekšējo gadu kalendāri gan bija skaistāki un jāatceras nākamgad cītīgāk bildēt (kas gan nebūs problēma, jo savu Mio gribēsies iemūžināt uz katra soļa).
Atrādīšu tikai divas vecākas bildes, kas man pašai ir ārkārtīgi mīļas.

šī bija pirmā pastaiga, kurā devos kopā ar Dāvidu un viņa vecāku suņiem. Tad arī pirmo reizi uzzināju, ka Raseļus galvenokārt dzīvajā var novērot šitā.
Image

Mana visu laiku mīļākā suņbilde - princese nogurusi un atteicās iet tālāk, tapēc Dāvidam nācās viņu nest.
Image
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby lauva » 07 Dec 2015, 22:45

Dāvida cimdi liekas kaut kur redzēti :soks: :huh: :-)
bet bildes super! man vienmēr patikusi kalendāra ideja! un jo vairāk darbu, jo ātrāk tas laiks paiet, drīz jau Mio būs pie savejiem!
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 07 Dec 2015, 23:16

Dāvida cimdu kāds varbūt būtu varējis redzēt, ja būtu atradis, kur Dāvids nozaudēja. Es šos viņam uz kādiem svētkiem uzadīju, bet viņš pazaudēja tikpat ātri kā visus pārējos. :D

Jā, kalendāri ir forša lieta, pie kam tagad arī ar citu aci skatos uz bildēm, kad pati gaidu savu kucēnu un esmu internetus pārrakusi par suņiem info vācot. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 07 Dec 2015, 23:20

Te nu nav citu variantu kā vien striķītis/gumija.... :D

Image
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 07 Dec 2015, 23:42

Ja cimdus piesien pie mēteļa, pastāv risks kaut kur mēteli aizmirst... :D
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests