Mio, manu Mio!

Blogs and Chats

Re: Mio, manu Mio!

Postby madja » 17 Nov 2017, 14:19

Berta šausmīgi uzvelkas,kad mēs uz pankūkas mēģinam strādāt, viņa tik ļoti cenšas, ka tas pārvēršas par haosu. man ĻOTI vajadzētu šo risināt agility dēļ, jo mana princese pēdējā treniņā uz šūpolēm uzskrēja ar tik plati pakaļkājam,ka nokrita. man ir bail par BUMu, pagaidām vēl to nedaram, jo mācāmies skrienošo zonu, bet ja viņa sajūsmināti tesīs augšā savā repera solī, tas var beigties nelāgi

varu mierināt par to cilvēkfaktoru ,ka ar katru nākamo suni sanak labāk :kanepe:
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 17 Nov 2017, 14:23

madja wrote:sajūsmināti tesīs augšā savā repera solī


:kanepe: :kanepe: :kanepe: :kanepe: :kanepe: :kanepe: :kanepe:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby Imagine » 17 Nov 2017, 17:41

Es līdzīgā veidā mācīju Smaidiņam, atrodoties blakus, iešanu uz sāniem pa kreisi un tad uz sāniem pa labi. Ārā atradu ar ķērpjiem apaugušu soliņu pareizā augstumā - puisim, priekškājas uz soliņa un tad pāris reizes uz vieniem sāniem uz otriem. Gan priekškājas labi un pareizi strādā, gan pakaļkājas izpilda pareizās kustības. Pievienotais bonuss - man nav jāliecas un roka pati nostājas pareizā pozīcijā, lai sunim ir skaidrs, kurā virzienā jāiet un kas ir jādara. Pēc pāris reizēm tikpat smuka iešana uz sāniem bija arī bez soliņa palīdzības.

Ar pagriezieniem, kas rallijam tik ļoti vajadzīgi, mācoties pēc šīs metodes aī neiet ne viegli, ne gludi - un vēl nav izdvies mājās iemācīto pārnest uz strādāšanu ārā bez paaugstinājuma.

Man video nelikās garlaicīgs - liec vēl! :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 17 Nov 2017, 19:45

Madja, paldies par uzmundrinājumu, tad jau kaut kad uz vecumdienām man ir zināma iespēja kļūt par sportistu. Ja vēl pakustēt varēšu. :kanepe:

Imagine, domāju, ka nudien centīšos vairāk pafilmēt mūsu treniņu procesu, ļoti lietderīgi uz sevi no malas paskatīties.

Atgriežoties pie tēmas par tizliem divkājiem... šodien braucu mašīnā, riktīgi priecājos, ka Mio tik klusi sēž, cītīgi viņu slavēju visu ceļu. Atbraucu mājās. Attaisu bagāžnieku. Atceros, ka suni vispār līdzi nepaņēmu un viņa būrī sēž mājās. :kanepe: :kanepe: :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby fedelta » 21 Nov 2017, 00:07

Spigana wrote:Atgriežoties pie tēmas par tizliem divkājiem... šodien braucu mašīnā, riktīgi priecājos, ka Mio tik klusi sēž, cītīgi viņu slavēju visu ceļu. Atbraucu mājās. Attaisu bagāžnieku. Atceros, ka suni vispār līdzi nepaņēmu un viņa būrī sēž mājās. :kanepe: :kanepe: :kanepe:


Sen nebiju šitā smējusies. Gandrīz bērnu pamodināju :kanepe: :kanepe:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Mio, manu Mio!

Postby Bonny Rain » 21 Nov 2017, 15:16

Spigana wrote:Es šodien uztaisīju drausmīgi garlaicīgu video par to, kā Mio mācās kompleksu un cik milzīga nozīme ir apmācības metodēm.

garlaicīgs šāds video ir tiem, kuriem tas nav aktuāli vai arī tādiem, kam liekas, ka tas ir šausmīgi vienkārši. Man pašai ar kādreiz likās, ka visi tie klausīgie suņi ir normāli un paši tādi izaug, bet neklausīgie ir mežoņi utt.

Spigana wrote:Trenere man ieteica divas metodes

kāda ir tā otrā?

Spigana wrote:Diemžēl video var arī lieliski redzēt to, cik neprecīzi strādāju es. Komanda ar žestu un verbālā komanda gandrīz nekad nav reizē (var redzēt, ka Mio jau reaģē uz žesta komandu, kamēr es vēl tikai saku verbālo), klikeris ir pavēlu, plus dažkārt es Mio apbalvoju par to, ka viņa no guļus pozīcijas uz sēdus pozīciju aizgāja drusku caur "stāvi". Īsāk sakot - ak vai, dikti jāturpina pie sevis strādāt.

O, jā, es jau kuro reizi konstatēju, ka vajag filmēt treniņus, jo tad var redzēt visas kļūdas. Pašai liekas, ka viss ir normāli, bet izrādās... Vai arī otrādāk - liekas, ka tīrās šausmas, bet izrādās, ka tikai pāris standarta kļūdas.
Man pēdējā treniņā ģimene bija līdzi, tad nu pāris īsi video ir uzņemti. Kāreiz ar tiem sliktākajiem brīžiem. Un ko es tur redzu? Pat prātā neienāca, ka man ir tieši tās kļūdas, ko tur ieraudzīju. No augšas skatoties uz savu suni neredzu to, ko var redzēt no malas. Tagad būs riktīgi jāpiedomā, lai izlabotu kļūdu. He, un kas interesanti: es tak pat speciāli piedomāju pie tā, lai piesaucot šurp suni nelocītos pati, bet tak nē. Video tāpat var redzēt, ka pieliecos. A pašai ta likās, ka stāvu kā mietu norijusi...

Spigana, kāpēc nolēmāt kompleksu taisīt no nekustīgā pakaļgala? Cik es noprotu, var izvēlēties kompleksu pildīt, kad uz vietas stāv priekškājas vai pakaļkājas. Man tagad ir pārdomas, kuru mums izvēlēties. No stāvi uz sēdi viņa grupē pakaļu, priekškājas stāv kā iemietas uz vietas, bet no sēdi guļas vispār nesaprotami pagaidām, drīzāk tā kā uz priekšu nevis uz atpakaļu. Stāvi-guli ir smuki (ja grib). Tad nu mums trenere teica, lai tagad izlemjam, kā mēs gribam. Manuprāt vienkāršāk viņai sanāca tas sēdi-guli kad priekškājas iet uz priekšu, bet tad savukārt jāpārmāca savādāk stāvi-sēdi. Vēl domāju, ko darīt. :jaut:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Mio, manu Mio!

Postby Bonny Rain » 21 Nov 2017, 15:20

Ak jā, Spigana, pie mums uz ielas esmu pāris reizes satikusies ar Rasela terjeru, kas iet bez pavadas. Un vēl vairāk: viņu staigina puisītis. Tāds pieklājīgi klausīgs sunīts. Kad puiks pasauc, sunīts tipina tālāk, lai arī cik ļoti manējai gribētos ar viņu draudzēties. :rej:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Mio, manu Mio!

Postby Felix_PS » 21 Nov 2017, 16:47

Mums gan komplekss nav aktuāls, jo ar sportu nenodarbojamies, tikai savam priekam kaut ko ņemos, bet Aļaska arī to dara ar nekustīgu pakaļgalu. Es pat nevaru iedomāties, kā viņai varētu iemācīt pretējo, ņemot vērā ka viņa bieži guļas ar sajūsminātu lēcienu (šo pašu smieklīgo stiliņu esmu vairākos video redzējusi citiem Šveiciešiem, kas liek man domāt, ka tas ir kaut kas šķirnei tipisks. Nezinu gan kā guļas tie, kas Latvijā trenējas pie dresētājs. Sākumā viņa gulēt negribēja vispār un tagad guļas kad vajag un kad nevajag un vispār dara visu iespējamo, nemaz neklausīdamās, ko es saku - ak šie bērni. :kanepe: Un es viņu par to pat slavēju (nezinu gan cik tas pareizi), jo man viņas entuziasms šobrīd ir 100x svarīgāks par precizitāti.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 21 Nov 2017, 16:58

Par kompleksu šausmīgi daudz neko nezinu, jo ilgu laiku domāju, ka Mio jau gan šo nevajadzēs, jo uz lielo OB tak neiesim, un tikai nesen aizdomājos, ka rallijam tak arī to principā vajag, tikai drusku citā kontekstā. Es noprotu, ka lielākā daļa cilvēku izvēlas kompleksu mācīt pēc priekškājām un tā arī bija pirmā metode, ko trenere ieteica. Kāpēc citiem ir šādas preferences par kompleksa mācīšanu pēc priekškājām nezinu, tas jājautā kādam, kas ar to nopietnāk nodarbojas. Es pakaļkāju metodi izvēlējos divu iemeslu dēļ: 1) Mio jau iepriekš prata ar pakaļkājām atrast grāmatu, attiecīgi nevajadzēja tērēt laiku pašas metodes iemācīšanai; 2) agilty sunim ir svarīgi mācēt atrast savu pakaļgalu un to izmantot un šī metode arī tam drusku palīdz.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Bonny Rain » 21 Nov 2017, 16:59

Man savukārt ir pretēji. Viņai tik smuki sanāk no stāvi apsēsties pievelkot to pakaļgalu ar nekustīgām priekšķepām. Es vienkārši paceļu roku ar kārumu mazliet augstāk un viņa smuki pati visu izdara. Man pašlaik šķiet sarežģīti izdomāt, kā lai iemāca apgulties tā, lai tās priekšķepas neizkustas. Pagaidām no sēdus pozīcijas viņa guļās pavisam neizprotami, kustās gan pakaļa, gan priekša. :medos:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Mio, manu Mio!

Postby pixy » 21 Nov 2017, 18:23

Spigana wrote: Es noprotu, ka lielākā daļa cilvēku izvēlas kompleksu mācīt pēc priekškājām
Patiesībā vēl salīdzinoši sen ļoti maz sportistu to mācīja no priekšķepām un pirmajiem suņiem, kas to darīja augstā līmenī, mēdza noņemt kādu punktu, jo "tas tā dīvaini izskatās"... Patiesībā tas vēl notika brīdī, kad sāku mācīt Keli, tātad pirms 6-7 gadiem. Šobrīd arī daudzi suņi kompleksu mācās no pakaļkājām, bet priekškāju metodes popularitāte patiešām pieaug. Globāli priekšķepu tehnika tieši kā tehnika ir stabilāka - suns sevi daudz vairāk identificē ar priekšgalu, kā pakaļgalu, līdz ar to šis uzstādījums viņam ir saprotamāks. Kā saprotu, tieši šis iemesls ir Spīganas pūlēm darboties ar pakaļgalu, katram savi mērķi un motivācija, noteikti pakaļgala darbošanās šo apziņu uzlabo, bet, ja galvenais mērķis ir paklausības sports, tas nebūs primārais kritērijs metodes izvēlei. Protams, vajag pavērot suni un, ja viņš praktiski visu piedāvā pēc pakaļkājām, varbūt būs vieglāk piemācīt to, kas nav stabili, nekā visu pārmācīt. Savukārt, ja suns sēžas no "stāvi" uz priekšu un arī no "guli" uz "sēdi" kustība uz priekšu izdodas viegli - var mēģināt iedīdīt šo sēdi/guli no priekškājām, kas ir grūti tikai pašā sākumā, pēc tam kļūst par dabisku kustību un tad ķerties pie sēdi/stāvi savienojuma, kas ir globāli grūtais savienojums šajā tehnikā. Es zinu, ka turpmāk visi mani suņi kompleksu taisīs no priekškājām, jo, pat, ja ir jāpārmāca dabiskās kustības - apzinos, ka man pēc tam tā būs vieglāk.
Felix_PS wrote:Un es viņu par to pat slavēju (nezinu gan cik tas pareizi), jo man viņas entuziasms šobrīd ir 100x svarīgāks par precizitāti.
Viss kā vienmēr atkarīgs no mērķiem - nevar būt nepareizi, ja Tu slavē par to, kas Tev ir vissvarīgākais ;) tikai paturot prātā, ka precizitāti pēc tam būs grūtāk panākt (manī ierunājās obedenščiks) :kanepe:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Mio, manu Mio!

Postby Bonny Rain » 21 Nov 2017, 19:30

Kamēr es te vēl štukoju ko un kā, Reina laikam būs jau atrisinājusi manu problēmu: kamēr taisīju vakariņās vistas filejas, pa drusciņai atgriezu arī zvēriem, protams, arī Reinai vajadzēja kaut ko padarīt par tādiem gardumiem. Un kaut kā nolēmu arī no stāvus pozīcijas apguldīt. Un liels bija mans pārsteigums, kad mana meitene to izdarīja tik perfekti sagrupējot savu pakaļgalu un priekšķepas nemaz neizkustinot, ka man pat likās, ka viņai tā netīšām sanāca. Bet kad tas vairāk vai mazāk sanāca vēl 5 reizes, tad laikam pie tā arī paliksim un kompleksu taisīsim no priekškājām. Kā man patīk mans suncīts! :samilejies:
Starp citu, vai jūsu suņi arī atraugājas, vai arī tas ir tikai buldogu knifiņš :kanepe:? Man ir purkšķinošs, atraugājošs, šņākuļojošs, krācošs un rukšķošs suns :jautri:, bet kas ir interesanti, mani tas nemaz netraucē :koslene:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 24 Nov 2017, 20:06

Visu šo laiku es esmu neveiksmīgi cīnījusies ar to, ka Mio velk pavadu; izmēģinājos visas pieejamās apmācības metodes un īsti nekas no tā visa nestrādā, kā rezultātā es ar Mio pie pavadas faktiski vispār nestaigāju, kā rezultātā Mio neprot iet pie pavadas, kā rezultatā man nepatīk ar Mio staigāt pie pavadas un tā uz riņķi. :D
Un tad vakar man ieteica absolūto maģiju - iemauktus, kas neļauj sunim vilkt pavadu. Es biju super skeptiska. Jo iemaukti taču vēl vairāk pamudinot suni vilkt pavadu un vispār jau gribās tā pa smuko, kur es suni apmācu, nevis vienkārši ķeros pie palīglīdzekļiem, un kā punkts uz i tas, ka man patiesībā vizuāli nepatīk tas, kā suņiem izskatās iemaukti. Ai, nu visa tradicionālā plejāde, plus pāris manas dīvainības. Bet pēc divām nedēļām mēs braucam pārgājienā, ticami, ka bez pavadas Mio skriet nevarēs, nolēmu, ka var jau pamēģināt tos ieteiktos superiemauktus un paņemt tos ar domu, ka izmantošu pārgājieniem kombinācijā ar ap vidukli stiprināmu pavadu, vismaz rokas vakarā nekritīs nost.

Un tad es pamēģināju tos iemauktus. Un paliku bez valodas. Uzlikām Mio iemauktus, es turu pavadu un stāvu uz vietas, bet viņai parāda vissvētāko no svētākajiem objektiem - bumbiņu - un mētā Mio priekšā tā, lai viņai gribētos skriet pakaļ; es turpinu stāvēt, Mio grib pakaļ bumbiņai. Normāli tādā situācijā es būtu sen kaut kur aizvilkta, a te piepeši - Mio raujas, bet es rāvienu jūtu pavisam minimāli. Es jau šokā. Bet pēc pāris rāvieniem arī Mio saprot, ka nekur netiek un vispār pārstāj raut pavadu. :apstulbis: :apstulbis: :apstulbis: Stāv un skatās uz to lidojošo bumbiņu. Uz pīkstēšanu, protams, izpildās pilnā skaļumā, bet stāv, neraujās. Ar šo vien pietika, lai es absolūti mainītu savus uzskatus par pretvilkšanas iemauktiem, bet šodien mans šoks turpinās - izrādās, ka es ar savu psiho suni varu iziet patīkamā divstundu pastaigā pie pavadas un mana roka un nervi pēc tam vēl ir savās vietās un piedevām es esmu divas stundas svētlaimīgi klausījusies audiogrāmatu. :dejo: Pilnīga maģija.

Tā maģija izskatās šitā: https://www.companyofanimals.co.uk/brands/non-pull-harness

Tagad mūsu nākotnes izredzēs ietiplst arī daudz, daudz skaistu pie-pavadas pastaigu un es beidzot varēšu nopietnāk pieķerties nūjošanai. :dejosuns: Par agru vēl spriest, vai Mio ar šo iemācīsies smuki iet pie pavadas arī bez šiem iemauktiem, bet izredzes ir, jo arī pastaigā pēc pirmajiem rāvieniem viņa saprata, ka nekur tādā veidā netiek un ļoti skaisti staigāja kopā ar mani, pārbaudot manu atrašanās vietu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 25 Nov 2017, 23:50

Pakaļa pakaļojas

Pagājušajā sestdienā sapratu, ka man beidzot skauž tas, ka citi skrien agility sacensības, bet mēs te sēžam mājās, un spontāni nolēmu pārraut mūsu sacensību pauzi - šodien skrējām Tartu. Nu, cik nu skrējām.
Īsumā - Mio gļuks ar apstāšanos trasē nekur nav maģiski izgaisis. :histerija:

Bet nav arī tā, ka šī pauze mums neko nebūtu devusi, un galvenās izmaiņas ir manā galvā. Kaut kādā mērā pateicoties grāmatai "In Defence of Dogs" (par to rakstīšu atsevišķi) un vēl lielākā mērā pateicoties divām lieliskām trenerēm, kas ar mums pacietīgi strādā, esmu šo to salikusi pa plauktiņiem savā galvā un man pēc tādām trasēm kā šodien vairs nav vēlme nokārt ķepiņas un suni atdot pirmajam pretimnācējam, tā vietā ir gandrīz vai azarts atkost, no kurienes radies tas dīvainais apstāšanās gļuks un kā to risināt vai sliktākajā gadījumā apiet. Un papildus šim, es spēju novērtēt, ka par spīti Lielajam Ļaunajam Gļukam, kaut kāds agility potenciāls mums ir un bija lietas, kas šodien izdevās lieliski.

1. trase. Disks par neizlabotu kļūdu slalomā. Kļūdu redzēju; nelaboju speciāli. Mums ir teorija, ka Mio šausmīgi nepatīk labot kļūdas un tieši pie atkārtojumiem viņa mēdza uzkārties, tad nu jaunā programma ir tāda, ka kļūdas laboju maksimāli maz un slaloma kļūdas noteikti nelaboju. Toties šausmīgi priecājos par perfektām šūpolēm un to, ka Mio skrien ar azartu.


2. trase. Sasodītais gļuks uz slalomu. :histerija: Bet toties vismaz perfektas šūpoles un bums, un glīti sanāca pagrieziens aiz barjeras.


3. trase. Šis man bija vissāpīgāk. Mio noskrēja izcilu, perfektu slalomu, zonas bija, pat no pirmā gļuka atguvās, bet nē, nevar pārtirināt savu pakaļu pāri pēdējai barjerai! :histerija: :histerija: :histerija:


Loģiski, ka šos video skatīsimies un analizēsim ar trenerēm, bet pagaidām dažas manas pārdomas pa punktiem visa šī sakarā:

*Mio šo visu nedara man par spīti. Galvenokārt tāpēc, ka suņiem visticamāk nepiemīt emocionālā kapacitāte atriebībai, bet arī tāpēc, ka Mio tai apstāšanās brīdī acīmredzami kaut ko no manis gaida. Viņa neskrien prom, nav citu, interesantāku lietu; viņa skatās uz mani un gaida kaut kādu viņasprāt pareizo rīcību.

*Kaut kādā mērā iespējams, ka Mio galvā pietiekoši cieši nav sajūgusies agility skriešana ar atalgojumu trases beigās. Iespējams (tikai iespējams), ka tas, ko viņa gaida ir bumbiņa, un viņa īsti netic tam, ka trases galā tiešām gaida atalgojums.

*Es neticu tam, ka šis ir stress. Ja tas būtu stress, viņa nevarētu strādāt rallija sacensībās, bet tā nav, pie kam iesildīšanās zonā Mio strādāja vienkārši izcili, pat izturību uz guli uztaisījām pailgu laiku. Un iesildoties stress nav mazāks kā izejot trasē.

*Šie gļuki neceļas no tā, ka mums būtu komunikācijas trūkums. Pēdējā laikā mums ir reti harmoniskas attiecības un mūsu sadzīve ir forša un patīkama. Un, atkārtojoties, Mio trasē ļoti mani vaktē un cenšas visu izdarīt, viņa skatās uz mani, seko manām norādēm līdz brīdim, kad ieklemmējas pilnībā.

*Esmu dzirdējusi versijas par suņiem, kas šausmīgi baidās pieļaut kļūdas, un beigās uzkaras, jo šķiet vieglāk neko neizdarīt, nekā pieļaut kļūdu. Īsti neesmu pārliecināta, ka tas ir Mio gadījums, bet varbūt šī ir izskatīšanas vērta iespēja.

*Pastāv iespēja, ka Mio īsti nav spējusi ģeneralizēt agility apmācību un savā prātā īsti nespēj pārnest treniņu pareizo uzvedību uz sacensībām. Šādā gadījumā vaina teorētiski varētu būt tanī, ka treniņi pārāk maz atgādina sacensības. Teorētiski var arī gadīties, ka šādā gadījumā visu atrisina pacietība un turpināšana regulāri braukt uz sacanesībām, bet mani satrauc tas, ka es trasē esmu bezspēcīga un nevaru piedāvāt Mio citu motivāciju kā vien komandas un uzslavas.

*Pieļauju iespēju, ka Mio atslēdzas brīdī, kad es apstājos, bet par šo neesmu baigi pārliecināta, jo video izskatās, ka 2. trasē pie slaloma viņa apstājas drusku pirms manis.

Drusku jau mani dzen izmisumā tas, ka kaut kur Mio galvā ir kaut kāda klemme, ko es nespēju saprast un atrisināt, drusku tā kā ir sāpe par šo visu, bet es beidzot esmu iemācījusies nevainot suni. Meklēsim risinājumus, apkārtceļus un šobrīd esmu gatava mēģināt un testēt visdīvainākās versijas.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby nezinīte » 26 Nov 2017, 10:02

Nu jā, es saprotu, ka ir liela škrobe, ja viņa šitā dara, un sacensības līdz ar to, tā teikt, pa kāju. Bet nu latiņa jau arī ir visai augsta uzstādīta, un vispār jau jūs abas esat baigās malaces.
Mana versija, ka tā trase tiešām viņai ir par garu, un viņa vienkārši nespēj tik ilgi koncentrēties. Un patiešām un no sirds tajā brīdī aizmirst, kas bija jādara ar to barjeru/slalomu.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Mio, manu Mio!

Postby Imagine » 26 Nov 2017, 18:47

*Mio šo visu nedara man par spīti. Galvenokārt tāpēc, ka suņiem visticamāk nepiemīt emocionālā kapacitāte atriebībai, bet arī tāpēc, ka Mio tai apstāšanās brīdī acīmredzami kaut ko no manis gaida.


Manuprāt, sarūgtinājums par "it kā spītību" ir tikai tāpēc, ka jūs tik daudz darbojaties, strādājat, tu velti daudz laika un pūļu un ka šķiet - ne vienmēr suns dod tikpat daudz pretī, kaut gan viņš dod tik daudz, cik viņš var un spēj.

Viņa neskrien prom, nav citu, interesantāku lietu; viņa skatās uz mani un gaida kaut kādu viņasprāt pareizo rīcību.


Skatoties video, šis ļoti atgādina brīžus, kad es pastaigas laikā izvēlos jaunu maršrutu, kas atšķiras no ierastā, un Smaidiņš apstājas un kādu brīdi uz mani skatās, kā gaidīdams apstiprinājumu, vai mēs tiešām tur iesim. Ja tas, viņaprāt, ir pilnīgi un galīgi nepareizais virziens, tad viņš iebremzē. Paskrien, paskrien un apstājas, lai pajautātu - tiešām?

Turu īkšķus, lai jums izdodas atrast problēmas sakni un tikt tai pāri! :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 01 Dec 2017, 23:30

Šādu jautājumu par suni man vēl nebija nācies piedzīvot... Atnāca ciemos cilvēki, iekārtojās dīvānā un tad klēpī iemīcījās Mio. Un seko šaubu pilns jautājums: "Vai viņa virsū nekakā?"
:apstulbis: :apstulbis: :apstulbis:

Laikam jau manā sejā bija redzamas visas emocijas un pārdomas par cilvēku saskari ar suņiem, jo steidzīgi sekoja skaidrojums, ka cilvēkam nesen bijusi tāda pieredze ar savu zīdaini. :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby nezinīte » 02 Dec 2017, 22:39

Jā, smieklīgs gadījums. Bet gadās arī tādi ciemiņi, kam pašiem ir suns, bet vairs neatceras, vai 4 mēnešu vecumā suns čurā vai nečurā turpat kur apgūlies. :D
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 04 Dec 2017, 21:59

Šodien dzimšanas diena gan manai mammai, gan viņas Dobijai (2 gadi) un atzīmējām šo pasakumu ar mīlīgu pastaigu pie jūras.

Pēdējā laikā par Dobiju rakstījusi esmu maz, jo viss iegājies rutīnā - katru ceturtdienu ar Dobiju trenējos pie Karīnas, mēģinu atrast to foršāko pieeju tieši šim sunim, un progress ir. Arvien labāk Dobija var nosēdēt izturību, "blakus" kļūst arvien precīzāks standarta tempā, arvien labprātāk Dobija kopā ar mani mācās jaunas komandas. Bet kopumā ļoti jūtu, ka Dobija ir viena cilvēka suns. Lai arī kā viņa nedievinātu mani un māsu, Dobijai absolūti vajag savu saimnieci un punkts, un pārējie pēc būtības ir tikai interesanti rotaļbiedri.

Bet, jo vairāk strādāju ar Dobiju, jo vairāk gribas raudāt par to, ka neeksistē tāda Dobijas šķirne, jo, ja viņa būtu šķirnes suns, Dobija būtu mans sapņu sporta suns. Perfekts temperaments, darboties vēlme, aktivitātes līmenis, perfekts izmērs un galu galā - burvīgs izskats (Dobija izskatās tieši kā saluki kucēns). Dobija pēc savas dabas ir maiga un mierīga, viņai gribas mīļoties un būt ar cilvēku, bet viņa ir arī fantastiski ātrs un gudrs suns, kas būu piemērots ikdienas apmācībai. Ar tādu kompanjonu kalnus varētu gāzt... Bet man nāksies vien samierināties ar to, ka Dobija ir vienīgā, īpašā un unikālā, un es priecājos, ka man vispār ir iespēja pazīt šo burvīgo suni. :samilejies:

Kad šodien braucām ārā no Rīgas, biju sajūsmā par laikapstākļiem - migla un sniegs, nu ko vēl vairak varētu vēlēties bildēm. Bet tikām līdz Ragaciemam un tur nekā - pavisam garlaicīga gaisma, sniegs minimāli - un tā nu doma par mega, mega foršajām bildēm izpalika, bet nu man sirdsapziņa neļāva tā vienkārši lieki staipīt kameru līdzi...

Šodien fotosesijas tēma: "Suni redzi?" :kanepe: Bet patiesībā abas dāmas šodien bija lieliskas - klausīja komandām, atsaucās momentā un, ja neskaita dažus Mio pakaļisma izlēcienus, uzvedās priekšzīmīgi.
Image

Image

Image

Dobijas stratēģija brīžiem, kad Mio apnicīgi un skaļi uzbāžas: "Ja es to rejošo gremlinu tur lejā ignorēšu, varbūt atšūsies?"
Image

Ok, neatšuvās.
Image

Neliels ieskats Mio un Dobijas auguma atšķirības, žēl, ka nekad nesanāk nobildēt abas vienu pret otru "stājā".
Image

Image

Image

Viens no Mio mīļākajiem skriešanas paņēmieniem: "Vertikāli lejā pa nogāzi; augstumam nav nozīmes."
Image

Image

Image

Ko vaig?!
Image

Ups, saimnieks, es te neko, es mazs un balts, un pūkains.
Image

Image

Image
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 05 Dec 2017, 14:27

Es gribu būt pēdējā bildē.
Daudz laimes jubilārēm! :svecipusam:

Un par superīgajiem krancīšiem - tu vēl neesi satikusi Bellu, tāpēc ir pat vairākas klonēšanas opcijas lieliskam sunim kompanjonam + sportistam. ^^ :pukudupsis:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests