Mio, manu Mio!

Blogs and Chats

Re: Mio, manu Mio!

Postby nezinīte » 07 Oct 2017, 16:13

Apsveicu! Lai jums vēl daudz, daudz gadu kopā un arī daudz veiksmīgu startu!
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mio, manu Mio!

Postby Imagine » 07 Oct 2017, 18:46

Image

Daudz laimes arī no manis! Tikpat raibus piedzīvojumus un ražīgus bloga ierakstus! :svecipusam:
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Mio, manu Mio!

Postby lauva » 08 Oct 2017, 11:41

Priekā Mazajai Pakaļai un viņas saimiekiem! Domāju,ka nākošie gadi būs tikpat raibi un novēlu,lai viss tiek uztverts kā mācību process, kuru var uzlabot un labos procesus citiem kā piemēru dot!
Suns patiešām ievieš korekcijas dzīvē, tikai uz labo pusi un man prieks,ka jūs viena otrai gadījāties!
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 16 Oct 2017, 12:23

Pēc savas dzimšanas dienas Mio ir izdzīvojusi grūtako nedēļu savā īsajā dzīvē - viņas cilvēki precas, pēdējā naktī šuj kleitu, uz mežu ar viņu neviens neiet, ar velosipēdu nebrauc, ārā līst un vispār nabaga sunītis.
Nav jau, protams, tā, ka Mio pametām novārtā, bet nu nedēļu no vietas viņa nebija tikusi izlikt savu enerģiju, uz treniņiem aizbraukt nepaspējām, uz mežu īsti netikām, jo vakari bija aizņemti un Mio mūs dabūja vien tik, cik mājās ar mantām paspēlēties. Vienu brīdi man šķita, ka nabaga Mio sajuks prātā, viņa gulēja dīvānā un burtiski drebēja no neizlietotās enerģijas daudzuma, bet gods kam gods tomēr izturēja šo trako nedēļu, uzvedās pieklajīgi, bija gatava ar mani sadarboties un vispār bija visnotāļ burvīgs sunītis. Arī kāzu dienā visā gatavošanās jandāliņā mājās uzvedās lieliski un visiem atnākušajiem demonstrēja to, cik uzvedīga viņa prot būt par spīti tam, cik ļoti, ļoti gribētos izlēkāties pa visiem klēpjiem un no visām sejām nolaizīt svaigi uzlikto meikapu.

Vairakus mēnešus pirms kāzām sāku Mio mācīt divus jaunus trikus priekš glītām bildēm, bet šis mums beigās lāga cauri neizgāja. Viens triks bija sēdēt uz pleca, otrs bija uz purniņa turēt mūsu gredzenus. Pret pirmo Mio īpašu iebildumu nebija, bet viņa bija visai uzvilkusies un bija grūti viņu tai dienā uz šo piedabūt, pie kam pabriesmīgi laikapstākļi mums norāva plānoto fotosesiju mežā ar Mio, attiecīgi šo nobildējām tikai mājās. Savukārt otrajam trikam Mio beigās sāka izrādīt milzu pretestību; sākumā mācīju viņai uz purniņa turēt plastmasas objektus, pret tiem viņai iebildumu nebija, bet metāla gredzeni gan viņu nesajūsmināja un jau mācot redzēju, ka iet kā nu kuru dienu - vienu dienu viņa piecieš un neko, citas dienas meta mūsu gredzenus pa gaisu. :kanepe: Kāzu dienā uz purniņa turēt nebija gatava vispār, kaut ko drusku paākstījāmies pāris bildem, bet tas arī viss.

Un uz pašām kāzām Mio, protams, līdzi neņēmām, jo nevienam no tā nebūtu nekāda prieka - ne man vajag nervus tērēt viņu vaktējot, ne viņai ir kāds prieks visu nakti zem galda gulēt, tāpēc viņa pēc trakas nedēļas beidzot dabūja godam nopelnīto izskriešanos visa vīkenda garumā kopā ar Keiko. Pēc šīs nedēļas es arī ļoti novērtēju to, cik labs lēmums bija otru kucēnu neņemt šinī vasarā - ar Mio šo pēdejo trako nedēļu izdzīvot bija salīdzinoši vienkārši, bet es šausmīgi pārdzīvotu, ja šitā nestrādāt nāktos ar kucēnu, un ļoti priecājos, ka saluki atlikām uz laiku pēc kāzām.

Pēc mēnešiem diviem ir gaidāmas vairāk bildes, šobrīd palepojos ar tām, ko mūsu lieliskais fotogrāfs mums atsūtīja ieskatam.
Visi foto: Ģirts Raģelis

Image

Image

Image
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 16 Oct 2017, 12:42

Vienīgais trūkums bildēm - tur NAV saluki kucēna 8-)
Bet citādi pasakaini burvīgas fantastiskas āsam mīļas jaukas skaistas uttt
Nākamie pāris mēneši gaidīt būs diezgan grūti! Ļoti ceru, ka tava mamma padalīsies agrāk. :foto:

P.S. Visās trīs bildēs Mio ir elfa austiņas. Tās nav stresa austiņas? Vai koncentrēšanās ausis? :D
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby nezinīte » 16 Oct 2017, 12:48

Ļoooti skaista kleita!
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 16 Oct 2017, 12:51

Māra wrote:Vienīgais trūkums bildēm - tur NAV saluki kucēna 8-)
Bet citādi pasakaini burvīgas fantastiskas āsam mīļas jaukas skaistas uttt
Nākamie pāris mēneši gaidīt būs diezgan grūti! Ļoti ceru, ka tava mamma padalīsies agrāk. :foto:

P.S. Visās trīs bildēs Mio ir elfa austiņas. Tās nav stresa austiņas? Vai koncentrēšanās ausis? :D


Tur ļoti trūkst PIEAUGUŠA saluki. :kanepe: Bet ar pieaugušu saluki man enīvei vajadzēs fotosesiju. :D
Mana mamma ar Mio neko nesabildēja, tā ka nāksies vien gaidīt. :D
Elfa austiņas nudien ir Mio ne-ikdiena. Pat ne gluži stresa (lai gan drusku arī tas), bet "atkal man liek darīt kaut ko laikā, kad es gribētu pilnā ātrumā skriet pa mežu". Principā ar šitam elfa austiņām Mio man rāda, ka baigā sajūsmā viņa par manām izdarībām nav un ka tās vienkārši piecieš, nevis dara ar prieku. Es cenšos viņai tādas lietas neuzspiest, bet man vajag, lai viņa dažkārt piekāpjas man un šis ir tāds kompromiss kaut kur pa vidu. Un tur, kur viņa man sēž uz pleca vai ir mums rokās - tās ir lietas, kop viņa ikdienā dara ar prieku, bet negribēja ar šo nodarboties stresainākā rītā.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 16 Oct 2017, 13:01

Spigana wrote:Tur ļoti trūkst PIEAUGUŠA saluki. :kanepe: Bet ar pieaugušu saluki man enīvei vajadzēs fotosesiju. :D

Nu nesaki, ka tu neredzi bildi ar sarkanu saluki kucēnu(!) sev klēpī ŠAJĀ kleitā :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas:
Saluki kucēniem ir taāāāādas sejas, ka jāģībst.

Image
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby Bonny Rain » 16 Oct 2017, 21:49

Apsveicu, apsveicu, apsveicu :roze: Skaista līgava, fantastiskas bildes, mazliet nesajūsmināts suns un brīnišķīga ģimene.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 22 Oct 2017, 22:52

Šodien ar Mio un Dobiju veiksmīgi startējām OB rallija sacensībās un jāsaka, ka ļoti lepojos ar abiem suņiem. Abas startēja lieliski savu spēju robežās salīdzinoši sarežģītās trasēs un vēl baisā aukstumā (priekš viņām :D). Ja vēl es būtu saņēmusies tikpat labi, domāju, ka rezultāts vispār būtu izcils.

Mio šodien uzrādīja fantastisku progresu, ļoti jūtu to, kā iknedēļas nodarbības pie Karīnas mums jau tagad nāk krietni par labu. Ir uzlabojusies blakus iešana, bet pats galvenais - komanda "guli" strādā! :jiihaa: Bez kāruma, bez rokas palīdzības, es vienkārsi nespēju izteikt savu sajūsmu par šo, ņemot vēra, ka vēl pirms dažiem mēnešiem suns vienkārši atteicās pildīt konkrēto komandu, bet te jau var izdarīt vienkārši pēc verbālas komandas! :jiihaa: Jā, vienreiz Mio šo izpildīja tikai ar otro piegājienu, bet viņai nenormāli riebjas gulēt aukstā, slapjā zālē, es vienkārši ģībstu aiz laimes par to, ka viņa vispār šo izpildīja. Guli kustībā gan mums vēl nav, Mio vienmēr guļās caur sēdus pozīciju, pie tā strādāsim.
Mio abās trasēs 90% vērtējums (174 un 170 punkti no 180) un 8. vieta no 24 dalībniekiem. Priekš mums šis ir absolūti izcils rezultāts un ja vēl paskatās uz to, ka līdz pjedestālas vispār trūka tikai 8 punkti... Nu dikti lepojos ar to mazo neradījumu.
Un mums ar Mio arī sanāca interesantais gadījums, ka ar vienu citu dalībnieku bija identiski punkti, bet mēs dabūjām augstāku vietu, jo trasi pieveicām ātrāk. Mio vispār šis ir pluss - viņa ir ātra un domāju, ka vēl piedzīvosim šādas situācijas.



Savukārt Dobija šodien pierādīja to, ka viņa var saņemties un strādat arī šitik šausmīgos apstākļos. Auksts, riebīgs, apkārt cilvēki, viss slikti. Bet abas trases izturēja līdz galam un ļoti daudz ko izdarīja lieliski. Arī par Dobiju esmu sajūsmā, ka viņa vispār gūlās un nerāvās augšā. Toties iepriekš nebiju piefiksējusi, ka pagriezieni kustībā mums ar Dobiju ne visai labi iet, par šo padomāsim.
Dobijai 15. vieta no 24 dalībniekiem, abas trases 80% (162 un 160 no 180) - absolūti fantastisks progress! :samilejies: Un jāņem vērā, ka Dobijai šīs vispār ir tikai otrās sacensības viņas dzīvē, priekš viņas šī bija milzīgi skaista un liela saņemšanās.



Biju gaidījusi, ka abiem suņiem otrā trase būs labāka, nekā pirmā, jo parasti uz to viņas jau iesildījušās un nomierinājušās, bet šoreiz otrādi - abas bija krietni uzvilktas un otrajā trasē pat Mio drusku peldēja. Pieļauju, ka pie vainas ir citādi gaidīšanas apstākļi; bija pārāk auksts, lai abas salīgās dāmas sēdētu ārā būros, tāpēc viņas sēdēja mašīnā kopā ar manu vīru, viņš klausījās podkāstu un piedevām mašīnā bija sakrāmētas riepas maiņai un mašīnā tās riepas oda tā, ka es tur nosēdēt nevareju, diez vai suņiem tik stipra smaka bija baigi patīkama. Plus vēl abas viena otru redz, bet padauzīties netiek, domāju, ka bija grūti šoreiz.

Un vēl sacensībās iepazinos ar Bonny Rain un Reinu. Ja pēc foruma ierakstiem biju gaidījusi, ka buldodzēns man tūlīt metīsies virsū un mēģinās apēst, tad dzīvē izrādījās pavisam normāls un diezgan labi audzināts kucēns. Labprāt apsveicinājās ar suņiem un cik nu manīju, izdevās arī drusku pastrādat ar saimnieci un vismaz tanī brīdī, ko es redzēju, Reina ļoti labprāt pieslēdzās saimniecei. Tā ka mans vēlējums - mazāk kritikas, vairāk pacietības un darba un būs labi, jo Reina ir pavisam absolūti normāls suns. :)
Un liels paldies Bonny vīram par Dobija video. :roze: Man šoreiz vīrs speciāli sastādīja kompāniju, lai varētu nofilmēt mūsu startus, bet arī viņš tomēr Dobijai pārāk patīk un viņa rāvās tikai pie viņa, tāpēc uz startu ar Dobiju viņš rādīties nevarēja.

Noslēgumam vēl papriecāšos par divām bildēm no Jura Maurāna kolekcijas:

Mans suns guļ! Un es stāvu! :jiihaa: (Goda vārds, es zinu, ka guli ir pamata komanda un ka tas nav pasaules mēroga sasniegums, bet ak dies, cik priekš mums šis ir daudz!)
Image

Un viena bilde ar glītu blakus pozīciju, superīgu acu kontaktu un pie kāruma nepiekabinātu suni. :samilejies:
Image
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Imagine » 23 Oct 2017, 09:05

Apsveicu ar panākumiem! Lai veicas un izdodas arī turpmāk!

Manuprāt, tas "tu guli", bet "es stāvu" maziem suņiem ir vēl grūtāk izpildāms, jo piepeši saimnieks ir kaut kur tālu, tālu augšā. Smaidiņš šo nelabprāt pilda un arī tikai tad, kad es esmu viņu pārliecinājusi, ka "jā, es patiešām gribu, lai tu tagad guli, nevis sēdi".

Cik ilgi gāja sacensības debitantu klasē? 24 dalībnieki tomēr ir visai ievērojams skaitlis.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 23 Oct 2017, 10:22

Debitanti vienu trasi gāja apmēram pusotru stundu. It kā sanāk ilgi suņiem gaidīt, bet man šķita, ka šoreiz organizatori bija lieliski - nekas nekavējās, viss bija viegli saprotams. Un patīkami, ka šoreiz sacensības gāja paralēli - vienlaikus startēja RO0 un RO1, tas mums ietaupīja daudz laika. Plus, RO0 abas trases bija tādas, ka nevajadzēja daudz laika pārlikšanai.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Bonny Rain » 23 Oct 2017, 11:25

Jūs ar Mio tiekat pārcelti uz RO1 klasi! Pirmās 9 vietas tiek uz nākamo līmeni. Tā kā apsveicam sirsnīgi. Un, starp citu, vismaz to, ko es redzēju ar Mio, bija tas, cik viņa cītīgi skatījās uz tevi un gaidīja nākamo komandu. :rej:
Jā, un paldies par labajiem vārdiem par manu kucēntiņu. Nu nav jau pavisam monstrs, bet aktīviste gan. Tie brīži, ko tu redzēji, ka viņa pieslēdzās, tas arī bija maksimums, ko no viņas varēju izspiest. Iešana blakus nesanāca, nu pārlieku daudz visa kā tur bija, uz ko gribēja skatīties. Un manas kotletes vicināšana gar degunu arī nepalīdzēja. Bet toties iepriecināja tas, ka viņa tomēr spēja arī nomierināties un pasēdēt mierīgi. Tas ir liels sasniegums patiesībā tik kārdinājumiem pilnā vidē. Domāju, ka trasi mēs šoreiz nebūtu varējuši iziet. Tā kā es ietu bez pavadas, tad baidos, ka viņa man aizpeldētu kaut kur prom. Nebija pietiekami izsalkusi.
Zaiga, kas bija tiesnese kucēniem, ir mūsu trenere. Viņa teica, ka labāk iet bez pavadas. Jo pavada nedrīkst nokrist uz zemes, nedrīkst ar pavadu suni koriģēt, pavadas karabīnei brīvi jānokarājas. Man tas liekas šausmīgi neērti un jēgu tad pavadai neredzu. Man treniņu pavada gara un neparocīgi ir piemēram tad, kad vajag suni apkārt vest. Bet skatos, ka tev tas nemaz netraucēja.
Un vēl, es Reinu ļoti cītīgi turēju, lai nemetās virsū citiem. Šoreiz viņai vairāk suņi patika. Arī Dobija patika. Bet mums jau nav nekādas mācības. Vienā treniņā viņai rotiņš gribēja uzbrukt, šoreiz vēl kāds, arī Dobija uzrūca. Bet tas Reinai netraucē - tāpat grib ar visiem draudzēties.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 23 Oct 2017, 12:15

Bonny Rain, nebiedē mani šitā! :soks: Apskatījos to tekstu un tur ir rakstīts, ka *var* pāriet, mēs tak galīgi vēl tam neesam gatavas!
Es gan iepriekš arī biju sapratusi, ka tas teksts ir lasāms kā "pirmās 9 RO1 vietas var pāriet uz RO2", bet nu sāku domāt, ka laikam tomēr tas attiecas uz RO0, kas var pāriet uz RO1. Ai , neko nesaprotu, iešu pajautāt.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Bonny Rain » 23 Oct 2017, 12:26

Nu, tagad paskatījos FB, no turienes pazudis ieraksts par RO0 klasi. Bet vakar toč bija. Tur bija rakstīts, ka pirmās 9 vietas RO0 un RO1 klasē var pāriet uz nākošo. Bet šodien ir rediģēts tas ieraksts.
Nu man jau liekas, ka jūs ar Mio varētu gan. Jums tiešām labs kontakts gandrīz visu trasi bija. Skaisti izskatāties. Gribētos gan zināt, par ko tieši punkti nost ņemti, lai pie tā var piestrādāt. Bet kopumā tiešām ļoti labi izieta trase. :alinji:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 23 Oct 2017, 12:32

Nu tas, ka mēs varam puslīdz labi iziet RO0 trasi vēl nenozīmē, ka esam gatavas uz RO1. Mio šobrīd vēl nav gatava pildīt labu "blakus" bez kāruma, un vakar atcerējos, ka tādas lietas kā "guli kustībā" mums šobrīd vispār nav. Attiecīgi - RO1 mums šobrīd nav, ko meklēt.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Bonny Rain » 23 Oct 2017, 12:37

toties ir zināms virziens izaugsmei 8-)
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 23 Oct 2017, 13:03

Apsveicu ar lieliskajiem rezultātiem rallijā.
Es jau esmu iekrājusi "pa galvu" kaudzīti, ta ka varu vēl vienu :kanepe: - skatījos video ar Mio trasēm un nodomāju, ka wow - tik labi no jums nebiju gaidījusi :D
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 23 Oct 2017, 13:05

Māra wrote:Apsveicu ar lieliskajiem rezultātiem rallijā.
Es jau esmu iekrājusi "pa galvu" kaudzīti, ta ka varu vēl vienu :kanepe: - skatījos video ar Mio trasēm un nodomāju, ka wow - tik labi no jums nebiju gaidījusi :D


Šis nav no "pa galvu" sērijas, šis ir reāls kompliments. Un tak es pati precīzi to pašu domāju. :kanepe:
Šodien atkal noskatījos video un atkal esmu šokā - izrādās, ka mans trakais rasels var smuki startēt uz paklausību un tas viss pat neizskatās histēriski!
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 23 Oct 2017, 13:13

Spigana wrote:Šis nav no "pa galvu" sērijas, šis ir reāls kompliments.

Nu kā, es jūs nepietiekami novērtēju. :medos: Bet nu forši, ka nav pa galvu. Ā, man ļoti patīk jūsu blakus un guli tiešām skaists, zinot vēsturi.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests