Mio, manu Mio!

Blogs and Chats

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 23 Apr 2017, 20:15

Māra wrote:Ak, cik skaisti! Dari tā ar fotoaparātu vēl!!


Paldies. :sarkstosa:
Man gan mājās atbraucot bija sāpe par to, ka neprotu dabas foto un ainavas, galīgi nav izdevies noķert to maģijas sajūtu mežā.

Ak jā, pavisam piemirsu mūsu apmaldīšanās noslēgumu - dīvainā klasisko pasaku apvienojumā mēs ceļu atpakaļ atradām pēc tam, kad uz ceļa atradām kādas jaunkundzes pazaudētu cimdu, kam bijām gājuši garām jau turpceļā.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 25 Apr 2017, 21:51

Šobrīd atkal strādājam pie trikiem, īpaši dienās, kad Mio ir nācies ilgāk mājās sēdēt; un šodien vispār atkal ārā skābe krita no gaisa un princese atteicās iet pagalmā, jo tur taču ir pretīgi, tad nu finalizējām ilgi lolotu triku - stāvēšana uz priekšķepām. Beidzot ir tiktāl, ka Mio pret sienu atspiežas bez konkrēta mērķa (līdz šim bija jāmērķē uz grāmatu) un drusku varu arī noņemt roku ar kārumu, kad Mio ir nostājusies. Nav vēl pavisam stabils triks, bet pirmais lielais rezultāts ir. Tagad gaidīšu, kad Mio drusku nostabilizē šo triku (šobrīd vēl mēdz ļodzīties uz sāniem) un tad no šī pamazām tālāk taisīsim staigāšanu uz priekšķepām.
Bet vispār - es šovakar esmu diezgan lepns suņa saimnieks. ^^

Image
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby lauva » 26 Apr 2017, 10:02

wow! Kā to vispār var iemācīt? super! man patiesi žoklis atkārās , malaces jūs abas!

jāpiekrīt Mārai - bildes tik maģiskas! Vēl,lūdzu! :samilejies:
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 26 Apr 2017, 10:13

Lauva, paldies! :sarkstosa:
Mācīšanas tehnika nav ārkārtīgi sarežģīta - liku Mio atmuguriski kāpt uz grāmatu kaudzes. Sākumā viena grāmata, lai vispār saprot, ko gribu, pēc tam pamazām kaudzes augstums pieaug, suns mācās, ka uz konkrēto komandu jāmēģina kaut kur uz atpakaļu kājas stutēt un meklē to īsto punktu. Beigās kaudzi vairs neliku, tikai turēju slīpi un vēlāk vertikāli grāmatu pie sienas. Protams, šis gan ir vieglāk ar mazizmēra suni. :kanepe:
Toties laika ziņā gan šis ir ilgs triks. Pirmkārt, nedrīkst sākt mācīt pirms gada vecuma, jo mugurkaulam jābūt stabilam. Otrkārt, jāmāca ļoti pamazām, lai to pašu muguru netraumētu. Grāmatu augstumu palielināju ļoti pamazām pat tad, kad Mio jau uz esošā augstuma kāpa stabili, lai viņu netraumētu. Un arī šobrīd vēl triku lieku taisīt tikai pa mazam brīdim, jo redzu, ka ne vienmēr nostājas stabili un drusku mugura ļogās uz sāniem neveiksmīgākos mēģinājumos. Pieļauju, ka raselam šis ir par kapeiku grūtāk, jo mugura ir pagarināta, kājas salīdzinoši īsas, bet pie uzmanīgas apmācības tas netraucē. Plus, šis triks stiprina muguru un palīdz *atrast* pakaļkājas, Mio tieši tas vajadzīgs. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 26 Apr 2017, 10:25

Un kā tu nosauci stutēties komandu?
Ja to pārvērtīsi par iešanu uz priekšķepām, tad tā jau būs cita komanda/darbība, ne?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 26 Apr 2017, 10:32

Nosaucu "kājas!". :kanepe: Nekas prātīgs nenāca prātā un šo triku sāku mācīt, lai Mio labāk darbotos ar pakaļkājām, tad nu tā sanāca. Iešanai pagaidām komandu mainīt neplānoju, jo būtība šausmīgi nemainās, bet jāskatās, kā Mio reaģēs. Dažkārt viņai vajag piedomāt jaunu komandu, dažkārt pietiek ar to, kas ir.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby ash » 26 Apr 2017, 15:43

paldies par skaisto reportāžu no Čužu purva! man personīgi ļoti tuva un ļoti īpaša vieta. pilnīgi noteikti maģiska, ar Čužu purvu man ir īpašas attiecības, atskārtu, ka sen neesmu bijusi un arī sagribējās aizbraukt. un protams - tā daļa pa kreisi no takas mežā, līdz plašajām pļavām - tā ir visskaistākā. :samilejies:

superīgs jaunais triks :meitenedejo: es arī brīnos, kā kaut ko tādu var iemācīt.

p.s. mums arī smalkais kundziņš vakar cēli atteicās no dabisko vajadzību kārtošanas, jo ārā iet tak nebija iespējams. :sarkstosa:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 27 Apr 2017, 14:52

Es jau labu laiku cenšos saņemties un uzrakstīt kopsavilkumu par Paņevežas semināru pie čehu tiesneša Thomaš Glabažna, bet kā nesanāk, tā nesanāk. Bet šodien beidzot saņēmos, nolēmu, ka būs vērtīgi visu atkārtot pirms 3 dienu sacensībām, kas gaidāmas šonedēļ (visi tur īkšķus, lai ir labs laiks).

Seminārs viennozīmīgi bija vērtīgākā no dienām, ko pavadīju Paņevežā un es biju stāvā sajūsmā. Ir ļoti vērtīgi pamācīties pie kāda, kurš nezina ne mani, ne manu suni un uz visu skatās svaigu aci, plus vēl atšķirās skriešanas un apmācības stili, plus Glabažna izceļas ar sarežģītām trasēm, attiecīgi arī māca sarežģītas lietas. Šis seminārs bija ļoti praktisks, daudz skrējām un testējām skriešanas variantus, teorijas un analīzes bija ļoti maz, kas šobrīd mums ar Mio bija ļoti vērtīgi.

Galvenokārt seminārā atkārtojām it kā jau zināmas lietas, tomēr daudz kas parādījās jaunā perspektīvā. Bija gan arī divi jaunumi – iemācījāmies divus jaunus “pagriezienus” pie barjerām, kur es Mio uz lecienu aizsūtu atmuguriski, pati pret barjeru nepagriežoties. Ar šo pagriezienu mācīšanos mums negāja viegli un man ne līdz galam patika Tomaša metode, kur viņš gribēja, lai es Mio šo lecienu mācu statiski stāvot, nevis skrienot, bet Mio šāds apmācības variants īsti neder. Beigās gan, protams, visu iemācījāmies, bet nu laiku arī tam notērējām pamatīgi. Paši pagriezieni toties ir absolūti fantastiski un atbilstošās vietās trasē ietaupa laiku, jo, kamēr suns lec, hendlers jau var skriet uz priekšu. Video vietām var redzēt, kā izmantojam šos pagriezienus trasē.

Pa abiem video gan nav iekļautas visas trases, ko skrējām, un izgriezu arī gabalus, kur Thomašs man kaut ko skaidro vai mācamies konkrētu pagriezienu. Pie kam seminārā pirmo reizi redzēju, ka Mio agility var arī apnikt. Ap pieciem vakarā (sākām 9.30 no rīta) Mio beidzot bija izbesījusies un vispār tā kā gribēja tusēt, nevis skriet. Pareizāk sakot, viņa neatteicās skriet, bet tikko kā es kaut ko sāku darīt neprecīzak viņa vairs nepūlējās saprast, ko es gribu un vienkārši pagrieza muguru, lai aizskrietu patusēt ar cilvēkiem. Šis patiesībā bija arī lielisks piemērs tam, cik daudz ikdienā Mio pati domā līdzi un tulko to, ko es viņai rādu un cenšas izdarīt to labāko arī tad, kad es neesmu precīza.





Pa punktiem, ko iemācījāmies/atkārtojām:

    *Hendlers nav zirneklis, kuram kājas iet katra uz savu pusi. Skrienot visiem signāliem, ko dodam sunim, ir jābūt saskaņotiem, tas nozīmē arī to, ka neder variants, kur uz barjeru suni sūta ar labo roku, bet uz priekšu ir kreisā kāja. Ļoti daudz uzmanības pievērsa tieši tam, lai neveidotos kāju un roku krusti.

    *Mēs skrienam agility, nevis spēlējam tenisu. Man joprojām ir raksturīgi šausmīgi vicināties ar rokām, īpaši uz muguras pagriezieniem, no šī nudien vajag tikt vaļā.

    *Daudz trenējām variantu, kur suni izsūta apkārt un viņš lec barjeru no aizmugures, bet hendlers tikmēr pa barjeras priekšu skrien tālāk. Tomašs man pa soļiem rādīja, kā paspēt vienmēr būt sunim priekšā, un mums šis semināra laikā sāka sanākt diezgan labi, vēlāk arī treniņos ir labi gājis un nu jau 100% Mio piezemējas man aiz muguras šai pagriezienā, kas arī ir mērķis, jo man pēc tam ir jāvar brīvi skriet uz abām pusēm un Mio nolikt pie vajadzīgās rokas.

    *Jauna lieta, ko Tomašs visiem ieteica bija – pagriezienos aiz barjeras (īpaši pie tik-takiem, bet arī variantā, kur apsūta suni un hendlers pēc tam ir sunim priekšā) ar roku nesagaidīt suni, bet jau skriet uz priekšu, suns sekos automātiski. Principā mums ar Mio šis padoms der, jo daudz esam mācījušās tieši pagriezienus aiz barjerām, bet man nešķiet, ka šis ir universāls padoms, jo ir nepieciešama gan precizitāte, gan iepriekšējs treniņš. Vēlāk sacensībās arī vienā vietā dabūjām disku, kur Mio aiz barjeras roku neparādīju, bet sākotnējā izsūtīšana uz barjeru nebija bijusi precīza.

    *Svarīga lieta, ko iesaka daudz kur un kas mums ar Mio tieši būtu jāiemācās ir – hendleram nav jāgaida un jāredz kā suns aiz barjeras piezemējas. Neviens suns vēl gaisā nav palicis, un ar to, ka hendlers ir redzējis kā suns sāk lecienu, pilnīgi pietiek. Diemžēl es vēl esmu lēna un neesmu iemācījusies Mio pilnībā uzticēties, attiecīgi man bieži sanāk kaut ko tālāk darīt tikai tad, kad Mio jau ir piezemējusies. Arī no šī man ir jātiek vaļā.

    *Skrienot liela uzmanība būtu jāpievērš roku līnijām un tam, lai kustības ir plūstošas.

    *Ir gadījumi trasē, kad hendlerim ar vienu roku nepietiek un ir jārāda ar abām. Galvenokārt šis darbojas tad, kad suni vajag atvilkt no nepareizā šķēršļa. Tomašs ieteica roku pozīciju “spēlē ģitāru” un mums šis lieliski darbojās, arī sacensībās ļoti bailīgā vietā perfekti izdevās Mio aizvilkt uz pareizo tuneli prom no kalna.

    *Man daudz vairāk būtu jādomā par rokas augstumu. Kā teica Tomašs – vertikāla roka sunim nozīmē “nāc pie manis”, savukārt horizontāla signalizē “skrien prom”. Un šī horizontāli izstieptā roka lieliski palīdzēja Mio izsūtīties trasē krietni tālāk un nešaubīgākm nekā es jelkad būtu ticējusi.

    *Tomašs vispārīgi aizrādīja, ka man ar Mio ir krietni vairāk jāstrādā uz distancētu skriešanu, Mio ir jāvar labāk izsūtīties un neatkarīgāk skriet. Seminārā arī redzēju, ka Mio nudien uz to ir spējīga, bet jau atkal – ir nepieciešama lielāka precizitāte no manas puses.

    *Tomašam bija iebildumi pret to, ka šķēršļiem izmantoju atkārtotas komandas. Piemēram, “tu-tu-tu” vai “tik-tik-tik”, pēc viņa domām šis bojā suņa treniņu un ka komanda būs jāatkārto arvien biežāk. Daļēji es šim piekrītu un Mio patiešām tunelī skrien daudz pārliecnošāk, kopš esmu pārslēgusies uz garu “tūūūū”, nevis atkārtojumu. Bet no otras puses es esmu diezgan pārliecināta, ka “kalns-kalns-kalns” Mio skan kā viena komanda, nevis viena komanda atkārtota trīs reizes. Lai nu kā, tagad cenšos verbāli komandas atkārtot mazāk, jo tas tomēr arī pašai ļauj labāk savākties un nekavēt ar nākamajām komandām.

Nezinu, cik daudz no šī ir saprotams un vispār noderīgs citiem, bet vismaz atkārtojusi esmu. Tagad atliek vien cerēt, ka sacensībās pārlieku nelažosimies...
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Sisija » 27 Apr 2017, 15:37

Spigana wrote: Glabažna izceļas ar sarežģītām trasēm

"Sarežģītas", tas nav piemērotākais vārds, viena ļoti pieredzējusi sportiste šī tiesneša trases, manuprāt, apzīmēja ļoti precīzi "adžiliti caureja"... :kanepe:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 27 Apr 2017, 15:47

Sisija wrote:
Spigana wrote: Glabažna izceļas ar sarežģītām trasēm

"Sarežģītas", tas nav piemērotākais vārds, viena ļoti pieredzējusi sportiste šī tiesneša trases, manuprāt, apzīmēja ļoti precīzi "adžiliti caureja"... :kanepe:


:kanepe: :kanepe: :kanepe: :kanepe: :kanepe:
Jā, nu A1 debija uz šādām trasēm bija *interesants* pasākums. :D
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Alpina » 27 Apr 2017, 19:52

Sisija wrote:"adžiliti caureja"... :kanepe:


:kanepe: :kanepe: :kanepe:
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 29 Apr 2017, 06:54

Izskatās, ka šodien mums briest *brīnišķigas* sacensības - man jau kopš vakardienas ir čīkstīgs suns (mūsu skrienampļavu ir apsēdušas dumjas stirnas, bet mežā visi ceļi uzarti, skriešana nesanāca), ārā ir slapjš un pretīgs, bet man sprāgst zupas bļodas.
Bet nu labi, līdz mūsu startam vēl dažas stundas, varētu cerēt, ka Mio ieraudzīs agility un sapriecāsies, vai arī lietus varētu beigties, vai arī man baldriāņi varētu palīdzēt. Vēlams, lūdzu, visus trīs kopā. :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 29 Apr 2017, 22:20

Mans satraukums par izgāšanos sacensībās nepiepildījās un šodien sacensības iesākām uz perfektas nots - noskrējām tīru, skaistu trasi. :) Acīmredzot agility skriešanai tā skābe, kas krīt no gaisa, Mio netraucē, kas mani ārprātīgi iepriecina, pie tādas Mio sajūsmas pat slapjās botas un aukstums netraucēja.
Toties uz apbalvošanu gan Mio pateica, ka vienkārši tāpat viņa ārā nelīdīs, tad nu uz pjedestāla stāvējām kā liels dzeltens kokons. :kanepe: Mājās gan biju rēķinājusies ar šādu Mio reakciju, speciāli vilku līgavaiņa burāšanas jaku, lai mums abām tur vieta pietiek.

Image
(Nē, es neskrienu garajos svārkos. :kanepe: Tie svārki turas uz 2 pogām un ir apliekami, speciāli šuvu sacensībām, lai var ātri noraut, bet uz apbalvošanu negribējās izģērbties un palikt plānajā kluba formā.)

Visus video, aprakstus un iespaidus šeit salikšu kopā pēc tam, kad pirmdien beigsies sacensības, bet šodien varu padalīties ar dienas un mūsu līdzšinējās agility karjeras labāko kuriozu.

Mācos Open trasi. Forša, skrienama trase, viegla nav, bet interesanta un man patīk. Bet pa vidu ir viens mazs loks ar trim šķēršļiem sarežģītās kombinācijās - kalns un divi tuneļi. Baidījos, ka šo neizdosies noskriet un rēķinājos, ka tur būs kļūdas. Skrienam, viss iet smuki, tuvojas trases beigas un es jau nopietni sapriecājos - jā, bija sākumā viens atteikums, bet pārējais iet lieliski un Mio pat sarežģīto vietu lieliski izskrēja! Saslavēju Mio, atgriežamies pie savējiem, tur visi skatās uz mani gariem ģīmjiem un prasa, kur kalns palika, vai tad es nolēmu sev trasi atvieglot? Un es absolūtā neizpratnē strīdos pretī, ka noskrējām tak to kalnu ar visiem sarežģītajiem pagriezieniem. Bija nepieciešami 3 cilvēki, lai mani pārliecinātu, ka es patiešām trasē izlaidu veselu gabalu... :aknee: Un piedevām ne jau tā, ka vienkārši aizmirsu trasi. Nē, smadzenes man uztaisīja fantastisku gļuku - man reāli ir atmiņas par to, kā mēs ar Mio skrienam to sasodīto kalnu! Tas nekas, ka realitātē ne tuvu tur nebijām. :apstulbis:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby aaairam » 29 Apr 2017, 22:28

Lieliski, ka satraukumam nebija pamata un Mio lietus netraucēja.

Gaidu video, man tos vienmēr patīk skatīties.

unun, nevaru sagaidīt kad mēs beidzot tiksim uz pirmo treniņu, visi adžilitī ieraksti ļoti iedvesmo.
Image

Image
aaairam
Puppy
Puppy
 
Posts: 111
Images: 44
Joined: 25 Nov 2014, 23:42

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 30 Apr 2017, 08:45

Nebiju domājusi šodien ko rakstīt, bet ak, ak, ak, ieraudzīju Jura Maurāna bildes. Absolūti perfekti noķerta vakardienas noskaņa, nevaru nepadalīties.

Lidojam!
Image

Fuuuuu, slapjš! (Un atkal jau vardes kājas...)
Image

Mio acīmredzot pa pieradumam lec treniņaugstumu.
Image

Image

Nekad iepriekš nebiju ievērojusi, ka Mio atspērienu taisa tik tālu no barjeras. Nav ne jausmas, vai viņa so vienmēr dara, bet vismaz barjeras viņa nekad negāž.
Image
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 30 Apr 2017, 11:47

Ārkārtīgi skaisti noķertas bildes, Maurāns kā vienmēr super! Un bildēm liels bōnuss - ļoti iedvesmojošas, skaistas un neredz kļūdas. :velnins: Tā ka mums ar Rūsu jāsaņemas, jāstrādā un kāddien jāstartē, lai arī tiktu pie tādām bildēm ^^ :foto:
Ļoti gaidu atskaiti no sacensībām un turam īkšķus, lai jums šodien un arī rīt viss sanāk un izdodas vēl kāda tīra trase. :koslene: Un nav trases gļuki. Ar izdomātiem noskrietiem sarežģītiem posmiem :kanepe:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 02 May 2017, 12:29

Šodienas mini atgadījums.

Mājās ģērbjos, lai ietu uz autobusu, pekšņi Mio sāk ārdīties, vājprātīgi riet un nekā nespēj aizvērties pēc aizrādījumiem; pametu acis uz pagalmu, a tur ģeniāls skats - caur dzīvžogu mūsu pagalmā iemaldījusies vižla (izskatījās, ka vēl kucēnvecuma), kuru saimniece izmisīgi caur to pašu žogu mēģina sasaukt. Bet vižlai pretī par nelaimi patrāpījies mans kaķis, kas šņāc un rūc tā, ka pat iekšā dzirdu, bet vižla brīdinājumus neņem pierē un visādi izrāda, ka grib paspēlēties ar to rudo spalvu kamolu.
Nezinu īsti, ko biju plānjusi darīt, bet tāpat halātā un basām kājām nesos pagalmā, bet pa to laiku Meja jau paspējusi iztriekt iebrucēju no pagalma un vižla trīcēdama slēpjas saimniecei aiz kājām, bet Meja nekur lāga nav manāma. Pēc saimnieces sejas izteiksmes nopratu, ka viņa bija gatavojusies uz trīsstāvīgu nolamāšanu un jutās tādu arī pelnījusi, tāpēc viņas šoks bija neaprakstāms, kad pajautāju, vai viņas sunītim viss kārtībā. :kanepe:
Ja tas būtu cits kaķis un ja nebūtu redzējusi, ka suns nudien gribēja spēlēties, būtu jau lamājusi ar, bet man godīgi vairāk bija bail, ka Meja ko nodarīs sunim, nekā otrādi. Mejai ir nenormāli bail no lieliem, svešiem suņiem, bet viņa no tādiem nevis belg, bet gan ļoti agresīvi iet uzbrukumā, šoreiz ar vižlai metās ar nagiem virsū, bet veiksmīgi suns ātri aizlaidās no teritorijas un Meja šamo vairs neuzskatīja par draudu; uzbrūk viņa tikai savā teritorijā.
Galu galā jau viss veiksmīgi - suns neskarts, saimniecei drusku mācība un es Meju veiksmīgi izķeksēju no dzīvžoga un iestiepu mājās.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Imagine » 02 May 2017, 20:14

Fotogrāfijās lietus lāses notikumiem dod papildus "dramatismu". Izskatās skaisti un apsveicu ar trešo vietu!
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 05 May 2017, 12:27

Šodien neveiksmīgā kārtā atcēlās ilgi gaidītais suņu pārgājiens, esmu tikusi pie vienas brīvas dienas un beidzot svaigu galvu un mazāk emocijām varu palūkot atpakaļ uz pagājušās nedēļas agility sacensībām.
Mēra kausā skrējām visas trīs dienas, kopā noskrējām 8 trases, no tām pusotru trasi noskrējām skaisti. Kopā pa brīvdienām sakasījām 1 tīru trasi, 2 medaļas par 3 vietu un labu bariņu pārsteigumu. Ne pārāk iepriecinoša statistika, bet ko padarīsi, dikti mums pieredzes trūkst un atliek vien cerēt, ka viss vēl priekšā.

Sestdiena.
Pirmā sacensību diena bija slapja. Ļoti, ļoti slapja. Kad skrēju trases, botās žļurkstēja ūdens un Mio izmirka mazāk kā minūtes laikā. Bet Mio mani ārkārtīgi iepriecināja un spēja ignorēt lietu, lai skrietu agility. :jiihaa:
Sacensības atklājām negaidīti veiksmīgi un sestdien pirmo trasi noskrējām tīri, tātad mums ir pirmā trase no trim, kas nepieciešamas pārejai uz A2. Diemžēl sanāca pārpratums un šo trasi neviens nenofilmēja, bet nu taisnība jau ir - no tīras, skaistas trases neko iemācīties es nevaru, ja nu vienīgi pašapziņu celt. :D Par šo trasi dabūjām 3. vietu un medaļu, ar kuru bezgala lepojos, jo tai ir pamatīgs segums - tīra trase, kas noskrieta sliktos apstākļos.

Image

Savukārt otrajā trasē Mio nolēma atgriezties Mazās Pakaļas ampluā un noskrēja šūpoles tās pat neizkustinot. :aknee:
Neticamā kārtā Maurāns noķēra arī bildi:
Image

Loģiski, ka griezos trasē apkārt un liku šūpoles skriet vēlreiz, attiecīgi par šo trasi disks. Un arī tālāk jau vairs neko labu nenoskrējām, jo man bija pārāk škrobīgi par tām sasodītajām šūpolēm, tā arī nesakoncentrējos pārējai trasei. Vislielākā sāpe ir tā, ka Mio no šī stulbā šūpoļu lēkšanas trika treniņos nekā nevaru atmācīt, jo treniņos viņa šūpoles vienkārši nelec, šo viņa izpilda tikai sacensībās. :aizsvilstas:



Sestdienu noslēdzām ar Open trasi, kurā manas smadzenes uztaisīja smieklīgo gļuku un izlaida veselu trases gabalu. (Pēc sienas bija jāgriežas pa labi un jāskrien tunelis zem kalna, nevis jāskrien taisni uz barjeru, ja skatās video ar skaņu, lieliski var dzirdēt, kurā vietā aizskrienam ne tur. :kanepe: )



Svētdiena.
Ja sestdien uz sacensībām braucu ar diezgan bezcerīgu sajūtu un tiku patīkami pārsteigta, tad svētdien viss pagriezās otrādi. Laiks lielisks, Mio tika paskraidīties bez pavadas, bet uz noskrietajām trasēm kauns skatīties.

Open trasē kļūdas bija manas. Man nezkāpēc ir problēmas atcerēties, ka trasē ir liela atšķirība tām barjerām, kas jāapskrien apkārt un pēc tam jāskrien man pie otras rokas (apsūtīju ap ar labo roku, savācu pie kreisās, piemēram), no tām barjerām, kas jāapskrien apkārt un pēc tam jāturpina skriet pie tās pašas rokas. Ar pirmo variantu mums problēmu nav, savukārt otro variantu Mio mēdz nelekt, jo man mūžīgi bail par to, ka būšu pārak lēna un rezultātā nesagaidot Mio par agru sāku skriet uz priekšu; tieši to var redzēt pašā trases sākumā - Mio nevis pārlec barjeru, bet apskrien tai apkārt un seko man, jo neesmu jau to barjeru parādījusi. Stulbi. Mana nākamā kļūda bija aiz kalna - pieskrēju pārāk tuvu tunelim, jo bija bail, ka Mio neiesūtīsies, un pēc tuneļa jau vairs nepaspēju un sāpīgi saskrējos ar Mio. Nu, un beigās, kur barjeru nepareizi parādīju (starp tuneļiem barjera bija jālec no izmugures, nevis pa taisno), jau vispār nav ko komentēt - stulbi noskrēju. Šinī trasē gan ir divas lietas, par ko priecājos: 1) slaloms, kuru Mio nsokrēja perfekti un bija ļoti skaista gan ieeja, gan izeja; 2) uz komandu "Go!" Mio perfekti noskrēja trases beigas.



Pēc Open trases noskriešanas mums bija jāgaida 6 stundas līdz A1 skriešanai, visu šo laiku notusējām pa sacensībām, Mio daudz sēdēja būrī un vakarā sākās brīnumi... Mio piepeši aizmirsa, kas agility trasē jādara, absolūti nebija gatava ar mani strādāt, skrēja izklaidīgi un principā mani ignorēja. :aizsvilstas: Pirmajā trasē gan mani drusku apčakarēja - pēc saraksta mums bija jāskrien 6., bet uz trasi mūs izsauca jau 3., jo organizatoriem nešķita nepieciešams starta sarakstā norādīt izmaiņas, rezultātā knapi paspēju pārvilkt botas un uz startu izgājām vispār neiesildoties. :aizsvilstas: Otrajā trase gan redzams, ka tā nebija Mio galvenā problēma, bet vienalga neglīta rīcība.

Nudien nebiju gaidījusi no Mio to, ka viņa varētu piepeši skriet prom no trases, vai taisīt variantus kā ar tuneli - it kā smuki izsūtās, skrien uz tuneli un skatās uz ieeju, bet pēdējā brīdī vienkārši nolemj apskriet tunelim apkārt. Atzīstos, ka vakarā biju ārprātīgi dusmīga uz Mio, un šī nu reiz ir retā reize, kad slikti noskrieta trase un disks nekā nebija mana vaina. Īpaša dusma par to, ka svētdienas A1 trases bija absolūti elementāras un normāli mums ar Mio būtu 0 problēmas tās noskriet, bet nē, viņai putni galva iespēlēja. Dusma arī par slaloma ieeju, jo nākamajā dienā Mio lieliski parādīja to, ka šāds slaloms viņai problēmas nesagādā.



Par otro trasi pat dabūjām 3. vietu un medaļu, bet man par šo medaļu prieks nekāds, jo trasi noskrējām briesmīgi, un nav jau nekāds baigais prieks uzvarēt tāpēc, ka visiem neveicas, nevis tāpēc, ka labi noskrienam labā konkurencē.
Joprojām nesaprotu, kas Mio notika uz šūpolēm un kā Mio no tām iemanījās notirināties, bet tā kā šūpoles jau bija piezemējušās, nekas traks tas nebija.



Pirmdiena.
Pēc dusmīga svētdienas vakara pirmdien ņēmu un salažojos es. :akes: Nudien taisnība tiem, kas saka, ka agility uzvar tie, kuriem ir stabilākie nervi. Mums ar Mio šobrīd nav (cerams, ka tikai pieredzes trūkuma, nevis citu iemeslu dēļ), tad nu stulbas kļūdas.

Sākām ar Open trasi, kas šoreiz bija salīdzinoši sarežģīta un piedevām skrienama ļoti precīzi; rets gadījums, kad vēlāk nobrūk visa trase, ja sākumā ir kaut kas nokavēts. Ar šīs trases sākumu (līdz 16 numuram) es patiesi lepojos. Viss gribētais sanāca perfekti un sarežģīto gabalu starp slalomu un riepu noskrējām labāk nekā viens otrs profiņš, un šī tad arī ir tā puse no pusotras trases, ko visās sacensībās noskrējām labi. Man no sirds žēl, ka sačakarēju beigas un notizlojos pie tuneļa, un pēc tam neparādīju barjeru.



Pēc tam noskrējām vienu A1 jumping trasi (pirmdienā visām grupām bija tikai 1 trase) un šeit nu atkal var redzēt to, cik stulbi Spīgana var lažoties. Neparādītas barjeras, neparādīti tuneļi, nepareizi pagrieztas kājas un rokas pa gaisu. #VissIrSlikti


Noslēgumam jāsaka, ka man ārkārtīgi patika šīs tiesneses trases (Sari Mikkila, Somija) un nebija neviena tāda trase, par kuru gribētos raukt degunu. Visas trases atbilstošas grupām, ļoti interesantas Open trases un vispār viss forši. Īpaši patīkami, ka tiesnese arī medaļas pasniegt nāca ar milzu smaidu un patiesi radās sajūta, ka viņa apsveic visus uzvarējušos sportistus, nevis mehāniski pasniedz medaļas.
Par mūsu tālākajiem plāniem - šobrīd galvenokārt strādājam pie zonām. Sacensībās Mio bumu skrien šausmīgi un vispār aizmirst, ko es no viņas tai buma galā gribu, kalnu ir sākusi lekt. :aizsvilstas: Dīvainā kārtā šūpoles sacensībās kopumā kļūst labākas, bet vienalga Mio kādā trasē gribas šūpoles nolekt. Šobrīd domāju, ka ņemsim klāt arī trešo agility treniņu katru nedēļu, lai varētu trenēties ne tikai angārā, bet arī āra laukumā - šonedēļ treniņos izskatījās, ka daļa no svētdienas problēmas varētu būt tā, ka Mio ir kļuvis grūtāk koncentrēties brīvdabas laukumos uz skriešanu, jo šogad āra treniņos pirms sacensībām vispār nebijām skrējušas. Citādi jau nekas nemainās - jāturpina strādāt, jāmācās savākt savus nervus un neļaut emocijām (gan pozitīvām, gan negatīvām) ietekmēt trašu rezultātus. Jāturpina braukāt pa sacensībām, rūdīties un vākt pieredzi gan man, gan Mio, un atliek vien cerēt, ka kādreiz skriesim skaistāk.
No šīm sacensībām priecājos par to vienu skaisto, tīro trasi un medaļu par to, un par pēdējās dienas skaisto Open pustrasi. Prieks, ka samazinās slaloma problēma un milzu prieks, ka Mio agility ir gana svarīgs, lai to skrietu pat lietū. Pārējais - ir sāpīgas lietas, bet ko padarīsi.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 07 May 2017, 22:01

Kādam nevajag atlētisku raselu? Lēti atdošu.
Ja nē - varbūt zināt kādu, kas lēti suņus pārstrādā desās?

Šodien bijām Paņevežā uz agility sacensībām.
Īsā versija: Mio no Mazās Pakaļas apgreidojās par Ekstra Lielu Pakaļu un es šovakar esmu bezgala nikna uz viņu. :aizsvilstas: :aizsvilstas: :aizsvilstas: :aizsvilstas: :aizsvilstas: :aizsvilstas: :aizsvilstas: :aizsvilstas:

Garā versija:

Vispirms skrējām Open. Pareizāk sakot, neskrējām. Aizvedu Mio uz startu, viņa kaut kā nebūt pārtirinājās pāri pirmajai barjerai un ar to arī skriešana beidzās, jo Mio vienkārši aizlaidās no trases un absolūti mani ignorēja. Dārgākā barjera Mio karjerā - 6 eiro par vienu lecienu.

Vēlāk skrējām A1.
Pirmo trasi tā arī nepabeidzām, jo Mio izdarīja to pašu, ko Open, tikai šoreiz trases beigās (galvenokārt tāpēc, ka trase sākās otrā laukuma pusē un līdz blakus esošajam dīķim nonācām vēlāk)



Otrajā trasē Mio šūpoles nolēma izmantot kā laipiņu lecienam dīķī un vēlāk nolēma inspicēt otru dīķi.



Un tas viss pēc tam, kad es ņēmu vērā svētdienas neveiksmi, kur Mio nevarēja sakoncentrēties, un pirms katra starta ar Mio kārtīgi pastrādājām, plus es viņai šoreiz neliku ilgstoši sēdēt būrī, pa vidu daudz izgājām pastaigāt un drusku varēja paskriet arī bez pavadas. Kad iesildījāmies, Mio bija pati uzmanība un paraugsuns. Berjeru lec perfekti, pie manis atgriežas perfekti, trikus pilda perfekti, nekas cits bez strādāšānas ar mani viņai vispār neeksistē. Pēc pusminūtes izejam uz startu un puff, suns atslēdzas, mani ignorē un vispār neprot uzvesties. Pēc trases atkal tas pats - kad sadabūju Mio rokā, viņa piepeši absolūti pieslēdzas man un strādā izcili. Izejam uz startu - suņa nav. Un tā trīsreiz pēc kārtas.
Man nav ne jausmas, ko ar visu šo iesākt (pareizā atbilde, protams, ir "neiesākt neko", bet man nepatīk). Nav tā, ka Mio agility būtu apnicis vai būtu par daudz - viņa ar milzīgu entuziasmu iesildījās, arī treniņos skrien lieliski. Nav arī tā, ka būtu par maz dabūjusi enerģiju izlikt, ir skrējusi katru dienu un esam darbojušās ierastajā režīmā, kas līdz šim ir lieliski strādājis. Principā man ir sajūta, ka Mio piepeši ir iestājies kaut kāds agility pusaudža vecums, kur viņa nespēj koncentrēties un savākties un vspār neatšķir agility no parastas skriešanas. Un man nav nekādu opciju Mio atmācīt no šādas uzvedības, ja viņa treniņos tā neuzvedas. Galvenokārt jau laikam jānorij lepnums un vienkārši jāturpina braukāt pa sacensībām, cerot, ka kādreiz Mio izaugs un saņemsies.
Ir sajūta, ka ar skriešanu šobrīd ir līdzīgi kā bija ar izturību un zonām. Kucēnskolā izturību iemācījāmies perfektu, bet kā sākām agility treniņus, tā izturība pazuda un ne ar kādām metodēm nav dabonama atpakaļ. Arī zonas treniņu sākumā Mio skrēja izcili, bet tagad piepeši izdomājusi būt Pakaļa. Un nu viss agility - labprāt skrēja sacensībās, bet tagad piepeši čušs. Es, protams, ceru atdabūt atpakaļ visas trīs lietas, bet nu tādās dienās kā šī vienkārši nolaižas rokas.

Lieta, uz ko lieku cerības - maija vidū braukšu ceļojumā, Mio līdzi nebrauks, atpūtīsimies viena no otras un varbūt Mio atklās, ka sēdēt dīvānā un norīties līdz nelabumam nav nemaz tik pievilcīgi, un atcerēsies, cik jauki ir skriet kopā ar mani. Pagajušajā gadā šāda veida pauze iekrita tiešu Mio pusaudža vecumā un daudz ko sakārtoja mūsu attiecībās, atliek cerēt, ka šoreiz būs līdzīgi.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests