Mio, manu Mio!

Blogs and Chats

Re: Mio, manu Mio!

Postby lauva » 06 Apr 2017, 16:08

Māra wrote:
lauva wrote:Būtu es Latvijā, apgrieztu tos nagus,man rokas netrīc un ņaudēšana no suņu puses ir pie kājas

Brauc šurp!
Bet man laikam tā ņaudēšana un trīceklis tik ļoti netraucētu, ja pati saprastu, ko ciktāl var, bet nagi melni kā velni. Kā saprast, ka vispār tuvojos? Kāds tur vēl rōzumiņš? Man ir nags nags nags - bladākš - asinis. :sajucis: Un KLIEDZOŠS suns (it kā kāju grieztu nost).


nu man jau tas pats, bet esmu iemācījusies pamanīt, kur tas nags sāk beigties un dzīvnags sākties. Tici man, Aslans vēl arvien ar aizdomām uz mani skatās,kad paņemu tās knaibles rokās, ja var, aiz dīvāna aizlien,ja nevar, tad aižmiedz acis un pagriež galvu uz pretējo pusi. Teātra cienīgu izgājienu mums te nav trūkuši, bet kas jādara, jādara, kaut kā ar visu rakšanu, skriešanu,ālēšanos tie nagi nenodilst tik ātri, cik vajadzētu.

Bet šitai metodei ir labs padoms - griezt no dažādām pusēm. Šķelt pa bišķītim, līdz tiek tam dzīvnagam klāt, kurš Aslanam ir pelēcīgi rozā krāsā.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 06 Apr 2017, 16:18

lauva wrote:Bet šitai metodei ir labs padoms - griezt no dažādām pusēm. Šķelt pa bišķītim, līdz tiek tam dzīvnagam klāt, kurš Aslanam ir pelēcīgi rozā krāsā.

Nu, tad jau bez jumtiņa neiztikt un turpināt censties un darīt. :alinji:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 07 Apr 2017, 01:16

Pirms lieliem agility pasākumiem gulēt acīmredzot neprotu, tad nu saņēmos garākam "dzimšanas dienas" ierakstam.
Mana brīnišķigā, skaistā, gudrā Mio šodien kļūst 18 mēnešus veca. Šādas pusgada jubilejas gan atzīmēt nav pieņemts, tomēr agility šis ir liels notikums, jo 18 mēneši iezīmē to vecumu, kad drīkst piedalīties oficiālās sacensībās un sākt startēt A1, un tieši to mēs arī darīsim.

Mio pusotra gada jubilejai mums plānā ir varens trīsdiennieks - šodien braucam uz Paņevežu, kur visu dienu pavadīsim agility seminārā pie čehu tiesneša Thomas Glabžna, rīt un parīt skriesim mūsu pirmās A1 trases. Kā es smejos - pati sev es nekad nerīkoju tik dārgas dzimšanas dienas ballītes kā Mio.

Šobrīd īsti nezinu, ko gaidīt no mūsu pirmajām oficiālajām sacensībām. No vienas puses jūtos diezgan gatava - slaloms mums ir un pat diezgan labs (ieejas slalomā ir lieliskas, izejas mazāk, bet A1 trases neizceļas ar sarežģītu slaloma novietojumu), arī zonas pēdējos treniņos ir bijušas ļoti labas un Mio ir stvējusi pat tad, kad ar bumbiņu skrienam. Līdzšinējās sacensībās arī man ir bijusi sajūta, ka dotās A1 trases mums būtu bijis vieglāk noskriet, nekā A0. Bet. No malas ne vienmēr var labi spriest par trasi, jo nav viss redzams. Un sacensību skriešana atšķiras no treniņa, tā ka patiesībā nudien nezinu, ko gaidīt un uz ko cerēt.

Pēdējās nedēļās un jo īpaši pēdējās dienās arī ļoti redzu to, ka Mio galvā iestājies pamatīgs pavasaris. Pastaigās viņai kļūst arvien grūtāk savākties un viņa kļūst arvien aktīvāka, nupat jau sāk šķist, ka ikdienas skriešana mežā stundu no vietas ir par maz. Nudien nevaru sagaidīt laiku, kad Mio atkal varēs peldēt katru dienu. Pie šādi noskaņotas Mio nezinu, kā būs sacensībās. Lielākoties viņa savācas, bet šoreiz būs citādas trases, jaunas lietas un papildus nakšņošana viesnīcā.

Tuvojoties jubilejai esmu daudz domājusi par to, kāda ir Mio un kādas mūsu attiecības. Ja runājam par pēdējo - nevaru nedomāt, ka suns ar Mio darba spējām būtu pelnījis labāku, pieredzējušāku hendleri, kādu kurš spētu turēt viņai līdzi. No otras puses - pieredzējuši hendleri neņem tādus suņus kā Mio, tā ka atliek vien domāt, ka abas esam dabūjušas labāko iespējamo. Un es esmu ļoti pateicīga, ka ātrāk neatklāju savu mīlestību pret kurtiem, un esmu ļoti pateicīga, ka man ir tieši Mio, par spīti visam es viņu ne pret vienu citu suni nemainītu. Viņa man ir iemācījusi fantastiski daudz un viņa turpina mani audzināt. Bez viņas es nebūtu atklājusi, ka agility ir kaut kas brīnišķīgs. Un bez Mio šai ziemā būtu bijušas dienas, kad es diez vai piespiestu sevi izrāpties no gultas.

Kāda ir Mio? Pirmkārt jau gudra. Atlētiska, izturīga, ātra un pašpietiekama, bezbailīga. Bet viņa ir arī bezgala spītīga un viņai trūkst jebkādas paškontroles. Un viņa ir pilnīgi psiha. Ārkārtīgi grūts suns, īpaši cilvēkam bez pieredzes, bet viņas trakumā ir kaut kas mežonīgi fantastisks un viņa nebeidz mani fascinēt.

Mio ir arī ļoti vokāls suns un mājās lieliski redzu to, cik dažkārt viņai ir grūti ar sevi cīnīties, piespiest sevi klausīt. Viņai vinemēr vajag apriet visus Briesmīgos Briesmoņus, kas iet gar mūsu sētu un viņa šo pienākumu uztver ar milzu atbildību. Bet viņa arī lieliski zina, ka man nepatīk viņas riešana, un ļoti bieži pat vēl pirms mana aizrādījuma no Mio nāk ārā neaprakstāmas skaņas, kas ir kaut kur starp riešanu, gaudošanu un smilkstēšanu, jo viņa vienlaikus gan rej, gan mēgina neriet un rezultātā iesprūst kaut kur pa vidu. Principā diezgan bieži redzu, ka Mio no visas sirds grib man klausīt un būt laba, bet putni galvā neļauj, un man ir aizdomas, ka brīžiem Mio pat mokās apspiežot savu dabu. Savukārt treniņos to trakumu jūtu brīžos, kad mēģinu mācīt kaut ko, kas pieprasa pacietību un gaidīšanu. Ļoti šis ir redzams ar izturības mācīšanos. Kad mācāmies individuāli, izturība viņai ir. Varu atiet pieklājīgu gabalu, varam arī izturīby atkārtot pāris reizes. Pat individuālajos agility treniņos izturība lielākoties ir, nosēdinu viņu aiz barjeras, aizeju prom un viņa sēž. Bet tas viss pazūd pat grupas treniņos, savukārt sacensībās vispār nav ko domāt pat par komandas mēģināšanu. Jo agility viņu uzvelk tik ļoti, ka kaut nedaudz saspringtākā atmosfērā viņai pazūd spēja sevi kontrolēt un saglabāt pacietību. Viņa spēj tikai akli dragāt uz priekšu un mans pienākums ir viņu kontrolēt. Nevarētu gan teikt, ka tā ir mana labākā prasme...

No otras puses - patinot filmu atpakaļ un atceroties, cik šausmīgi bija mūsu pirmie mēneši grupu treniņos, un salīdzinot to visu ar to, ko grupu treniņos varam izdarīt tagad, progress ir fenomenāls un visvairāk jau tieši tanī, kā Mio savācas. Tas man dod cerību, ka arī sacensībās mūsu lielākā problēma ir nevis prasmju, bet gan pieredzes trūkums, un pieļauju, ka laiks labos ļoti daudzas lietas, kas šobrīd šķiet problemātiskas. Protams, mēs joprojām esam pilnīgi zaļknābji un mums trūkst lērums prasmju un ir milzum daudz lietas par kurām pat nenojaušu, ka tās nezinu, tomēr esmu diezgan pārliecināta, ka mums trūkst tieši pieredzes. Un tā nu reiz ir lieta, ko diemžēl ātri iegūt nevar un tas viss prasa daudz sāpīgu pārdzīvojumu. Abas pēdējās sacensības ir mani izsmērējušas pa grīdu un iemācījušas, ka es pārāk daudz gaidu. Bail pat domāt, ko iemācīsimies šinīs sacensībās, bet nu nav jau arī liegts cerēt, ka piepeši atveras kāda čakra un viss iet pa diedziņu. :kanepe:

Galvenokārt ceru uz to, ka pārlieku neapkaunosim sevi sacensībās, net visvairāk gaidu tieši semināru, jo esmu cieši pārliecināta, ka ir vērtīgi pamācīties pie dažādiem treneriem, un dažkārt pat vienkārši atšķirīgs formulējums tai pašai lietai atver acis un ierāda jaunu ceļu, kas ejams.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 07 Apr 2017, 11:33

Forši uzrakstīts par Mazo Pakaļu un jūsu sadarbību. Daudz laimes agility jubilejā un turēsim par jums īkšķus nedēļas nogalē! (Starp citu, šis vecums nozīmīgs arī, piem, izstāžniekiem - suns izkāpj no Junioru vecuma un iet sacensties ar Lielajiem ^^ )
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby Felix_PS » 07 Apr 2017, 14:26

Šajā visā es visvairāk iesmaidu par to, kā Spīgana, ar jaunieguvumu Mio bēbja paskatā, priecājās un stāstīja, cik viņai netipiski mierīgs rasels. :kanepe:
Prieks par to, ka tāpēc rokas nav nolaidušās, bet gan gluži pretēji. :rej:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Mio, manu Mio!

Postby fedelta » 07 Apr 2017, 14:31

Man jau šķiet, ka ar Džokeru ir traki, jo enerģijas daudz. Nespeju iedomāties vēl vairāk enerğijas.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 07 Apr 2017, 21:41

Felix, es arī joprojām smejos par šo iedomīgo naovumu. :kanepe:

Fedelta, un tagad iedomājies, ka Mio nebūt nav pats trakākais un enerģiskākais suns pasaulē. :D
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby fedelta » 07 Apr 2017, 21:55

Spigana wrote:Felix, es arī joprojām smejos par šo iedomīgo naovumu. :kanepe:

Fedelta, un tagad iedomājies, ka Mio nebūt nav pats trakākais un enerģiskākais suns pasaulē. :D


Reiz redzēju malinuā Rīgas suńu parkā, kas bija gatavs priedē uzkāpt sekundes simdaļā. Paskatijos uz savu suni, kas blakus sēdēja un sapratu, ka tāds lāćuks vien ir :kanepe:

Bet brīžiem es to aizmirstu,kad viņš 180. reizi ķer kocińu :kanepe:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 10 Apr 2017, 16:06

Pie agility pieaugušajiem

Pēdējās trīs dienas aizvadījām intensīvā agility zīmē un Māra man drīz ar kaut ko metīs, ja es te visu sīki un smalki neuzrakstīšu. :kanepe:
Piektdien bija fantastisks agility seminārs pie tiesneša, bet tas ir pelnījis atsevišķu stāstu, ļoti daudz iemācījos un sapratu, žēl tikai, ka sacensībās īsti neizdevās izmantot. Bet jau atkal - pieredzes trūkums.

Abas sacensību dienas pirmā trase bija Open (savā starpā kopā sacenšas A1, A2 & A3), kas priekš mums ar Mio bija lieliski - tā kā no Open trasēm šobrīd negaidu absolūti neko (mums nav un kādu laiku arī nebūs izredžu uzvarēt profiņus), tad tā mums bija lieliska iespēja iesildīties un pirms "īstajām" sacensībām izskriet pa vienai trasei savam priekam. Tiesnesis gan bija pacenties un trases bija krietni sarežģītas, tā ka iesildīšanās sanāca tāda pamatīga un nopietna, bet mēs ar Mio visnotaļ labi izklaidējāmies par spīti tam, ka kopumā sacensības skrējām slikti. Krietni, krietni sliktāk, nekā biju cerējusi.
Pirmkārt, atklājās, ka sacensībās Mio slalomā ir 0 patstāvības. Ja neskrienu precīzi paralēli slaloma līnijai, ja neuzturu vienmērīgu balss komandas ritmu, ja pagriežos par ātru, ja mēģinu iesūtīt no lielāka attāluma - slaloma nav. Šis man bija diezgan liels trieciens, jo treniņos slaloms strādā labi, īpaši jau ieejas, bet jau atkal - sacensības nav treniņš. Cita atmosfēra, cits nervu stāvoklis, viss pilnīgi citādi. Slaloms tātad ir viena no lietām, ar ko nopietni strādāsim.
Otrkārt, zonas bija mega dīvainas. Šūpoles Mio leca vājprātīgi, lai gan treniņos tieši šūpoles skrien mega piesardzīgi un tikai līdz vidum. Savukārt uz buma, par kura zonām visvairāk baidījos, Mio izdarīja otrādi - stājās nez kur vidū un pēc tam bija jālūdzās viņu atlīst līdz zonas beigām. Man bija burtiski ar pirkstu jābaksta zemē, lai Mio atnāktu. Un kas stulbi - video redzu, ka no malas izskatās, ka zonās dodu Mio kārumus, kas ir absolūti un totāli aizliegts, bet patiesībā tikai turu roku uz zemes. :|
Treškārt, kaut kas ir jādara ar mūsu startu. Kopš uz startu izejam pie pavadas, nevis es Mio nesu rokās, Mio vairs tik ļoti neuzvelkas un ir trasē valdāmāka, bet viņai nu jau vairākas reizes ir uz starta izdevies man izrauties no rokām, otrajā dienā Open uz šo nopelnījām atteikumu, jo Mio aizskrēja garām barjerai. Plus vēl svētdien iemanījās startā man arī iekost rokā (nu, ne jau iekost iekost, bet ieķert tā teikt "skrienam taču!"). Protams, par izturību šobrīd vispār nav ko sapņot sacensībās, bet uz pēdējo trasi, kad bija maz cilveku apkārt pamēģināju un izdevās Mio apsēdināt man blakus pozīcijā un tikai tadņemt nost pavadu un startēt kopā. Šo Mio nosēdēja, par ko man liels prieks. Es, protams, saprotu, ka apsēdināt suni sev blakus ir tieši nekāds sasniegums, bet priekš mums pat tas ir liels solis uz priekšu.
Viss pārējais sacensībās diezgan nemainīgi - es joprojām vicinos pa gaisu ar rokām un kājām, tuneļus nerādu, komandas bļauju tad, kad Mio jau sen ir barjeru pārlekusi, un vispār uzvedos kā jau pilnīgs čaiņiks. Vienīgais, kas iepriecina - arvien biežāk trasē varu kompensēt savas tizlās kājas ar hendlingu. Arvien labāk Mio izsūtās uz tuneļiem, arvien labāk iet pagriezieni aiz barjerām. Kopumā progress ir un brīžam pat ir cerības, ka kādreiz mācēsim skriet skaisti.

Par spīti tam, ka pati redzu - progress ir, sacensības aizvadīju ļoti stresaini un neomā, ko vēl vairāk pastiprināja tas, ka nevis vienkārši lažojāmies, bet lažojāmies palielas auditorijas priekšā. Open skrien visas klases, savukārt sestdien A1 bija uzreiz pēc Open, attiecīgi visi vēl ir uz vietas. Svētdien, kad A1 skrēja pēdējie, man bija krietni vieglāk savākties. Bet tur atkal otra problēma - visu dienu sēžot būrī, Mio bija izbesījusies un uz pašu pēdējo trasi jau vairs skriet negribēja. Arī par palikšanu viesnīcā Mio nebija milzu sajūsmā, lai arī nebija pirmā reize, kad to darījām. Pirmā nakts vēl bija puslīdz okei, bet mēs bijām vienā numuriņā kopā ar otru suni no mūsu kluba un Mio dikti gribējās sargāt mani un "savu teritoriju", pie kam vienu pašu numuriņā viņu atstāt nevar vispār. Savukārt otrajā naktī es pieļāvu kļūdu un atļāvu Mio gulēt pie manis, nevis būrī (šādu atļauju Mio laiku pa laikam dabū par īpaši labu uzvedību vai ko labi izdarītu, sacensības skaitās), bet otrajā naktī viesnīcā bija arī citi suņi un vēl 4 naktī koridorā bļaustījās kāds vīrietis un Mio mani modināja ik pa stundai ar kādu rējienu vai ņurdienu. Beigās jau iebāzu būrī, bet vienalga biju negulējusi. Mio uzvedība viesnīcā ir sāpīgs punkts, jo ne vienmēr būs iespēja Mio atstāt mašīnā, nevis numuriņā, kamēr ēdam brokastis, piemēram, bet es vēl ļoti ceru uz to, ka Mio pieradīs un sāks uzvesties adekvāti.

Kopumā par sacensībām jāsaka - es esmu visnotaļ neapmierināta. No 6 trasēm 5 diskvalifikācija, 1 trase ar atteikumu (par šo sāpe vislielākā, jo bija visas iespējas uz tīru trasi), diezgan sāpīga statistika. Protams, es nebiju gaidījusi, ka pirmajās sacensībās pāriesim uz A2, bet biju cerējusi vismaz kādu trasi noskriet tīri (mums tagad vajag 3 tīras trases, lai pārietu uz A2; Open trases neskaitās). Ir, protams, arī labās lietas un es to novērtēju, bet vispār ir zināma vilšanās par mūsu debiju. Kas interesanti - šoreiz ir tā, ka visvairāk sāp tieši tā trase, kur dabūjām medaļu, jo tā viena stulbā kļūda mani ļoti grauž; savukārt par otrās dienas Open trasi, kur dabūjām disku pat tīri vai lepojos un priecājos, ka noskrējām labāk, nekā biju gaidījusi. It kā dīvaini, bet no otras puses arī tīri loģiski - man vairāk gribas skriet tīri un skaisti, nevis pelnīt medaļas, un tādai medaļai, kas nopelnīta, pieļaujot rupju kļūdu vērtība ir krietni mazāka. Vienīgais, par ko man tiešām, tiešām ir prieks - A1 trases nudien ir patīkamāk un zināmā mērā arī vieglāk skriet, nekā A0. Rezultātos tas īpaši redzams nav, bet vismaz trases man patika.

Sestdiena
Open



Sarežģīta trase, mega grūts slaloms priekš mums un īpaši sarežģītas vietas, kur ir tunelis zem buma un kalna. Ja būtu patstāvīgāks slaloms, es būtu varējusi nodrošināties uz ieskriešanu tunelī, bet šobrīd mūsu variantā tur nbeija nekādu cerību, jo pirms tuneļa biju Mio aiz muguras un buma uzeja Mio bija tuvāka, uz to arī aizskrēja. Varu sevi mierināt vienīgi ar to, ka šo trasi arī profiņiem nebū tik labi neizdevās noskriet un vispār šais sacensībās diski bira viens aiz otra.

A1



Tā kā esmu pieradusi, ka treniņos Mio šūpoles skrien piesardzīgi, "Stop" komanda bija krietni par vēlu un Mio jau aizlidojusi tālēs zilajās. Jau iepriekš biju nolēmusi, ka labāk diskošos, nekā radināšu Mio pie tā, ka drīkst zonas skriet nez kā, attiecīgi šūpoles skrējām vēlreiz. Vienīgais par ko man ir MEGA sajūsma, ir tas, ka izdevās Mio pēc tuneļa izvilkt uz tuneli zem kalna un ka Mio neaizskrēja taisnā līnijā uz kalnu. Par to vietu ļoti baiļojos, kad mācījos trasi, bet izdevās lieliski.

A1



Šeit trasē beidzot bija viegls slaloms, attiecīgi izdevās noskriet veiksmīgi un taisnā līnijā varēju izskriet arī uz priekšu līdz nākamajam šķērslim. Šeit trasē gan pieļāvu klasiski stulbu kļūdu - trasi iemācījos vienā veidā, bet tad no malas skatoties mēģināju pārmācīties un tieši tā vieta, protams, rezultējās ar disku. Biju nolēmusi skriet kalnam pa otru pusi, bet tad nolēmu klausītm padomam un skriet pa to pusi, kur noskrēju, bet uz sitienu neizdevās pielāgot hendlingu, Mio mani nesaprata un attiecīgi arī disks. Un, protams, kad trasē kaut kas jau ir aizgājis greizi, viss turpina iet uz leju un tas, kā es Mio nevarēju iedabūt tunelī pēc tam, bija reti idiotiski. Nu, un tā kā man jau bija disks, nolēmu notestēt, cik tālu no Mio varu atiet, kamēr viņa stāv zonu. Secinājums, protams, gaidītais - sacensībās atiet varu tieši necik.

Svētdiena
Open



Šis bija pirmais gadījums, kad redzēju tādu trasi, kuru nebiju spējīga iemācīties ar pirmo vai otro piegājienu. Visas 7 minūtes, kas atvēlētas, lai mācītos trasi, es pavadīju vienkārši mācoties šķēršļu secību un man tā arī nebija laika domāt par hendlingu. Un tā kā šī bija ļoti skrienama trase, briesmīgi arī satraucos par to, kā visur paspēšu, bet man par pārsteigumu, šī mums nebija lielākā problēma. Protams, tizli, ka paskrēju garām tunelim un to tā arī Mio neparādīju, tāpat tizli, ka uz pēdejo barjeru disks ( ja būtu vienkārši taisni skrējusi uz priekšu, nedodot komandu, domāju, ka Mio būtu izskrējusi pareizi),bet kopumā man par šo trasi liels prieks, īpasi jau tāpēc, ka labi strādāja vietas, kur Mio pārlec barjeru man priekšā un pēc tam pagriežas uz otru pusi un tāpēc, ka man izdevās nodrošināt labu slalomu par spīti grūtai izejai.

A1



Šī trase man ir pilnīga suņu nagla pakaļā. Trase uzbūvēta absolūti fantastiski, kā tieši priekš mums ar Mio likta, bet nē, es ņemu un visu sačakarēju vienkāršā vietā. Otrajā tunelī Mio neieskrēja tāpēc, ka es pagriezu kājas prom un reāli viņu uz tuneli nemaz nesūtīju (balss komanda neskaitās); brīnums vēl, ka Mio neuzskrēja uz kalna un nedabūjām disku. Jā, par šo trasi mums bija otrā vieta un medaļa, bet man ir sāpīgi šo skatīties, īpaši jau tāpēc, ka es no tā sasodītā tuneļa skrienu prom, lai paspētu būt tālāk īstajā vietā, bet tur laiks būtu bijis pietiekoši jebkurā gadījumā, tā nebija skrienamā vieta.

A1



Un šeit mēs redzam suni, kam viss ir apnicis un saimnieci, kas ir pilnīgi un absolūti padevusies. Kalnu Mio noleca. No buma noskrēja. Barjeru nepārleca. Slalomu neizskrēja. Pēc buma vēl lieliski var redzēt, kā nevaru izlemt - atgriezt uz zonas vai nē, bet nolemju, ka tomēr atgriezīšu, jo it kā buma galā uz īsu mirkli nostājās pareizajā pozā, drusku vēl cerēju uz tīru trasi, jo nezināju, ka Mio jau ir kalnu nolekusi un mums jau ir 5 soda punkti. Par to nepārlekto barjeru stulbi - kad mācījos trasi, nepaskatījos, ka Mio nesanāks uz to brajeru skriet taisnā līnijā un ka man ir viņa jāizstumj uz barjeru, centos skriet ātrāk, lai paspētu uz slalomu, bet rezultāta pie visa arī devu komandu par vēlu, Mio nebija īstajā vietā un barjeru nepārleca. Un neko, tā arī noslēdzām pirmās pieaugušo sacensības uz pilnīgi stulbas nots.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 10 Apr 2017, 16:55

Lai gan video biju jau redzējusi iepriekš (paldies! ^^ ), tagad ar visu tekstu blakus, lasot un skatoties, nosvīdu jūtot līdzi!
Uh!
Adrenalīns pa gaisu.
Bet nu meeeega aizraujoši. Man reāli škrobe, ka nevar šādās sacensībās lūzeri (tādi kā es, ne jau dalībnieki) pirms tam tās trases izmēģināt priekam un pieredzei, jo man ļoti interesē kā ko tādu paveiktu mēs ar Rūsu.

Bet vispār, ar visu adrenalīnu, nav tik traki kā tu mālē. Nu jā, tizlas kļūdas, bet jūs jau mācāties un progresējat gana ātri, nav ko stresot. Es ar raselu jau sen būtu atmetusi skriešanu un suni atdevusi kādam :kanepe: :kanepe: Tā ka visu cieņu tavai izturībai, apņēmībai un pacietībai. :alinji:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby Alpina » 10 Apr 2017, 19:17

Māra wrote: suni atdevusi kādam :kanepe: :kanepe: Tā ka visu cieņu tavai izturībai, apņēmībai un pacietībai. :alinji:



:kanepe: :kanepe:

Bet vispār es apbrīnoju Tavu pacietību, mani nervi neturētu tādu kvankšķi :kanepe: Man jau no video izbesīja :kanepe:


A par viesnīcu, oi, kā saprotu :) Mēs esam riktīgi lauķi, ārpus mājas vienīgās ikdienišķās skaņas ir dzīvnieki un putni. Manas darba izbraukuma sezonas sākumā arī pirmās naktis viesnīcā ir negulētas, jo suns reaģē uz visiem, kas iečekojas naktī. Labi, man viņš pa dzīvi nav rējējs un parasti tā ir vairāk tāda bubināšana no kuras es esmu augšā, jo arī esmu pieradusi gulēt klusumā :D Ar jaunāko suni saprātīgā vecumā vēl neesam nakšņojuši viesnīcā, nezinu kā būtu, jo viņa gan rej, kad kkas ne tā skan apkārt. Lielais mājās rej vienīgi ja man zirgi no aploka izlīduši :D Šis arī ir labs variants, kā pamosties nakts vidū. Pirmajā tādā reizē likās, ka sirds pa muti izleks :D
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 10 Apr 2017, 21:37

Man laikam agility pa brīvdienām ir pamatīgi smadzenes izmasējis. Šodien iesēdos mašīnā, vajadzēja stāvlaukumā apbraukt citu mašīnu pirms izbraukšanas uz ielas. Vispirms es apdomāju to, pa kuru pusi labāk braukt, lai pēc tam ērtāk mašīnu izsūtīt uz ielas, bet pēc tam labu brīdi nopietni mēģināju saprast to, kā tad mašīna redzēs, kur jābrauc, ja es sēžu iekšā un viņa neredzēs manas rokas.
:neparliecinats:

Alpina, kvankšķēšana, pīkstēšana un purpināšana nudien ir Mio riebīgākā īpašība, ko man grūti pieciest, bet atmācīt arī nevar un agility vispār nebūtu labi nosist sunim sajūsmu par pasākumu aizliedzot kādu prieka izpausmi. Ļoti daudzi suņi ārprātīgi kvankšķ trasē, tas ir iemesls, kāpēc agility video vajag bez skaņas skatīties. :D
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Alpina » 10 Apr 2017, 21:55

Spigana wrote:Man laikam agility pa brīvdienām ir pamatīgi smadzenes izmasējis. Šodien iesēdos mašīnā, vajadzēja stāvlaukumā apbraukt citu mašīnu pirms izbraukšanas uz ielas. Vispirms es apdomāju to, pa kuru pusi labāk braukt, lai pēc tam ērtāk mašīnu izsūtīt uz ielas, bet pēc tam labu brīdi nopietni mēģināju saprast to, kā tad mašīna redzēs, kur jābrauc, ja es sēžu iekšā un viņa neredzēs manas rokas.
:neparliecinats:


:kanepe: :kanepe: :kanepe:


Manam uz IPO "aizveras", bet viņam tāds bass, tā vairs nav kvankšķēšanas :kanepe: Prieku aplauzt nevajag, tas gan :) Tev arī vajag sevī atrast turbo :D Vai arī ātrāk pārslēgties uz distancēm :) Video izskatās, ka vairums problēmu rodas tur, kur Tu nepaspēj viņai pateikt/parādīt nākamo šķērsli un tad viņai aizveras :koslene:
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 10 Apr 2017, 23:49

Jā, ātrumu nesaderība nudien mums nepalīdz. Arī seminārā man aizrādīja, ka būtu vairāk jāstrādā pie distances, ir tikai neliela problēma - to ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt. :D
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby eldberg » 14 Apr 2017, 16:54

Mio un Falšā zaķa aparāta kombinācija šodien radīja pirmo Raselu skrējienu Latvijā. Info un bildes no Spīganas sekos...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 14 Apr 2017, 18:30

eldberg wrote:Mio un Falšā zaķa aparāta kombinācija šodien radīja pirmo Raselu skrējienu Latvijā. Info un bildes no Spīganas sekos...

:aptracis: :aptracis:
Gaidu!:)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 14 Apr 2017, 19:19

Jā, pavadījām pāris ļoti jaukas stundas, Mio paskrēja un beidzot būs skriešanas sacensības, ko ļoti, ļoti gribēju. :aptracis: Vairāk info sekos pēc Lieldienām, bet uzreiz varu pačukstēt, ka skriet drīkstēs ne tikai raseli.

P.S. - no šodienas man vislabāk patika Eldberg dēla jautājums, cik man ir suņi, un sejas izteiksme, kad uzzināja, ka tikai viens. Pieņemu, ka līdzīgi varēja izskatīties kristiešu misionāri, ieraugot barbarus. (Kā jūs cilvēki variet tā dzīvot?!) :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby eldberg » 15 Apr 2017, 18:16

Spigana wrote:eldberg dēla jautājums, cik man ir suņi, un sejas izteiksme, kad uzzināja, ka tikai viens. Pieņemu, ka līdzīgi varēja izskatīties kristiešu misionāri, ieraugot barbarus. (Kā jūs cilvēki variet tā dzīvot?!) :kanepe:

Tātad pareizi bērnu audzinām :velnins: :dejo:
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 23 Apr 2017, 18:11

Man visu laiku gribas iemēģināt un apgūt jaunas pastaigu vietas un brīvdienās var pabraukt arī kur tālāk, tad nu šodien atklājām, ka Čužu purvs pie Kandavas ir absolūta maģija.
Protams, mēs neesam cilvēki parastie, un norādēm sekojām epizodiski, tāpēc sākotnēji nemaz uz purvu neaizgājām, bet pa taisno ielīdām mežā, kur pa maziem celiņiem un mazliet nojaušamām stigām izložņājām ļoti skaistas ainavas ar pasakainiem kokiem, sūnām un strautiņiem. Ar laiku gan sapratām, ka šī diez vai būs domāta tā oficiālā taka un Mio par milzu sajūsmu papildus izgājām arī oficiālo taku, kas nudien ir ļoti civilizēta. Man, protams, vairāk pie sirds iet tie nepieradinātie meži un izlīšana caur brikšņiem, bet jāatzīst tomēr, ka šodien nebijām labā ekipējumā tādam pasākumam. Toties Mio bija dabūjusi jau stundu brīvi noskrieties pa mežu un pēc tam purva takā (tas purvs tur tāds knaps un sauss) viņa jau skraidīja mierīgāk, turējās mums tuvāk un drošu sirdi laidu viņu skriet bez pavadas, lai arī oficiāli norādīts, ka suņi jāved saitē.

Mio vispār mani šodien sajūsmināja līdz pārākajai pakāpei. Jaunajā mašīnā viņa brauc vēl labāk, nekā iepriekš, acīmredzot būris vairs nešūpojas un viņai ir komfortablāk, tumšie logi arī liedz ko redzēt un tagad viņa arī gaidī mašīnā var ilgus laika periodus. Pēc pastaigas piestājām paēst un iebraucām pāris veikalos, visu laiku Mio palika mašīnā bez jelkādiem protestiem. Bet arī pastaigā Mio uzvedās fantastiski - bija atsaucama un turējās pieklājīgā attālumā; bet visskaistākais bija tas, ka vairākas reizes man izdevās viņu nosēdināt un patrenēt izturību, vienlaikus iebildējot kādu pozēto bildi. Vispār sēdēšana uz izturību pēdējā laikā atkal uzlabojas; vēl esam ļoti tālu no tā, lai agility sacensībās to varētu izmantot, bet varbūt kādreiz...

Image

Image

Laikapstākļi mums šodien tādi interesanti trāpījās - neatceros, ka būtu kādreiz redzējusi snigšanu pie +7 grādiem un spīdošas saules.
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Daži domā, ka tad, ja viņi tur neko neredz, tur nekā nav.
Image

Mana kalnu kaza. Sen jau esmu atmetusi satraukšanos par to, ka Mio lien vietās, no kurām šķietami netiks ārā. :D
Image

Taka vispār ļoti simpātiska - izvijas gan caur mežiem, gan pļavām, ir purvainākas vietas, kāds gabals iet arī gar Amatu. Čužu purvs ir vienīga vieta Latvijā, kur savvaļā aug krūmu čuža - skaisti, dzelteni rožveidīgi augi. Droši vien vasarā uz ziedēšanas laiku brauksim atkal.
Image

Image
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 23 Apr 2017, 19:39

Ak, cik skaisti! Dari tā ar fotoaparātu vēl!!
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests

cron