Laimes lācis - samojeds

Blogs and Chats

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 29 Aug 2016, 17:35

ash wrote:
karalislauva wrote:
Image
Puķu princese


:samilejies: kāds superīgs pūku lācis! tāda bužināma plīša mantiņa :)

Eh, tiešām žēl, ka virtuālajā vidē vēl pagaidām nevar publicēt TO pūkainumu un mīkstumu, kas viņai ir! :pukudupsis:

Māra
Prieks, ka vismaz tagad viss kā vajag, ir pareizā pase mājās un drīz tev būs sakārtots suns :D
Bāc, kāda nekaunība no pasta! Protams, ej un pierādi tagad, ka viņi to atplēsuši, bet nu nesmuki, nesmuki... Vismaz tad lapiņu būtu ielikusi, ka pārbaudījuši, jo..Blabla, bet gan jau pasta sūtījumu atvēršanu kontrolē kāds likums, neba visu var ta vnk raut vaļā.
Prieks, ka vismaz tagad viss kā vajag, ir pareizā pase mājās un drīz tev būs sakārtots suns :D

Jā.. Nevaru vien sagaidīt. :D Tā vien liekas, ka šeit suņi jāreģistrē simtsunvienā iestādē. :D Bet labs viss, kas labi beidzas. Tagad gaidu (vēl joprojām) uzaicinājumu ierasties ENCI pēc suņa ciltsrakstiem. Man jau liekas, ka tā diena nekad nepienāks.. :jautri:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Māra » 29 Aug 2016, 17:43

karalislauva wrote:Tagad gaidu (vēl joprojām) uzaicinājumu ierasties ENCI pēc suņa ciltsrakstiem. Man jau liekas, ka tā diena nekad nepienāks.. :jautri:

Visas svarīgākās lietas velkas mūžību :D Tapat gaidīji, kad tiksi pie paša kucēna ;)
Ja par to virtuālo pukainības nosūtīšanu - lieliska doma. Es vienmēr esmu domājusi, ka būu forši, ja būu iespējams virtuāli pievienot bildei/video arī smaržu. Sākot no pasakainā salijušā asfalta smaržas līdz pat puvušas izgāstuves aromam, lai, piem, ziņās arī to skarbo mesidžu var nodot spēcīgāk un uzrunāt sabiedrību :D
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Māra » 30 Aug 2016, 13:11

DAUDZ LAIMES DZIMŠANAS DIENĀ! :dzimene:

Lai pūkainums vienmēr tuvumā, veselība un pozitīvais skatījums uz lietām, un daudz suniska prieka, protams. :roze:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Kad būs kūka? :svecipusam:
Image

:pukudupsis:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 12 Sep 2016, 22:15

Māra wrote:DAUDZ LAIMES DZIMŠANAS DIENĀ! :dzimene:

Lai pūkainums vienmēr tuvumā, veselība un pozitīvais skatījums uz lietām, un daudz suniska prieka, protams. :roze:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Kad būs kūka? :svecipusam:
Image

:pukudupsis:


Atveru blogu un ko es ieraugu?! :sirsninas: Aaaaw! Paldies! :estevisamilosu:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 12 Sep 2016, 22:19

Yuki devās brīvdienās uz Itālijas dienvidiem, pieturas punkti Salerno, Sirakūzas un tad Agridžento province. Cenšamies taisīt smukas bildes, kad būsim atpakaļ un pie datora, noteikti dalīšos gan ar bildēm, gan stāstu, kā mums gāja.

Image
Ar šādu smaidīgu bildi sveicieni no Sicīlijas!
Kā smejos, pirmā reize gan uz prāmja, gan pametot kontinetu. Šeit esam ceļā uz Mesīnas pilsētu Sicīlijā. Viena no retajām, kas fotografētas ar telefonu, tā nu varu padalīties. :)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 14 Sep 2016, 12:35

Aizvakardienas izklaide - piņķerēt ārā no Yuki kažoka visādus dadžus. Nezināju, ka šeit pļavās un sētmalēs tik daudz dadžveidīgie augi. Burtiski, Yuki izskriet cauri tādai pļavai ir kā izvazāt mohēras džemperi pa turieni. :D Vienīgā atšķīrība - džemperis nekūļājās nepacietībā uz grīdas un džemperim nesāp stiprāk paraujot vilnas kumšķi. Jā, tas bija pacietības pārbaudījums mums abām divu dienu garumā.
Vairs nelaižu izskrieties nekur citur kā pie jūras. Lai gan arī tur ir šādi tādi pogaļu ezīši, tur zāle īsa un, ja saķeras, tad vien pie ķepām vai "biksēm".
Es nezinu, kā mums klātos, ja mēs dzīvotu Sicīlijā. :D

Ko es novēroju - šeit attieksme ir visai piesardzīga pie suņiem, neviens klāt nenāk un nejautā kas pa šķirni, maksimums - klusi noskatās un bērns kaut ko nočukst mātei - "Paskat, kāds sunītis!" Yuki raušanās pie garāmgājējiem ir drastiski samazinājusies, jo te vienkārši cilvēki vai nu nepievērš uzmanību vai arī izturas rezervēti pret suņiem. Es tikai priecājos! :D
Šis patiesībā atšķiras - jo mazāka pilsēta, jo rezervētāk/vienaldzīgāk. Lielajās garāmejot mēdz iesaukties - "Vai kāda mīkstā rotaļlieta!" Vai arī bērni mēdz nāk klāt un jautāt, vai drīkst paglaudīt. Un protams - mums tak ir haskijs/balts čau čau! Esmu jau pieradusi, ka visi citi zin labāk. :D Par šo mums kuriozs.
Viens krievu tūrists vakar Katānijā jautāja man, vai tas ir haskijs. Es teicu, ka nē, tas ir samojedskaja sabaka. Viņš man prasa parādīt acis (turklāt visu laiku centās runāt angliski) - ja zilas, tad tas esot haskijs. Parādīju un pateicu, ka ir tumšas. Tad pienāca viņa draugs, prasīja kas pa šķirni, teicu, ka samojeds, bet viņš viņam skaidroja, ka tas esot haskijs ar tumšām acīm. :kanepe:

Vēl kas uzjautrinoši un reizē skumji šķiet, ka mazās pilsētiņās dienviditālijā suņi un kaķi tiek uzskatīti kā kaut kas nešķīsts, netīrs un nepatīkams. Šo es sasaistu ļoti ar musulmaņu un kaimiņzemju Tunisijas uc., kultūru. Ka suns iekšā mājā ir kaut kas pretīgs. Jo netīrs un smird. Pieaugušie suņus neaiztiek, tikai pabaro un tie dzīvo pagalmā (es te vispārinu, jo mēdz būt arī izņēmumi, kā jau visur). Aina iz dzīves:
Veikalā iepērkas māte ar dēlu. Dēls krāmē pirkumus maisiņā, māte viņu sarāj, ka suņu barību (iepakojumā!) nevarot likt pie cilvēku pārtikas, tā jāliek atsevišķā maisiņā! :D Tāpat: Nedrīkstot suni slaucīt cilvēku pludmales dvielī, jo tā varot dabūt visādas slimības no suņa, kā arī veļas mašīnā mazgāt suņa lietas nedrīkst, jo tad tur cilvēku lietas mazgāt pēc tam vairs nevarēšot. :kanepe:

Pagalmā vai voljērā dzīvojošs vācu dogs, labradors, kokerspaniels ir normāli. Pat ja klimats teorētiski to atļauj, uzskatu, ka šiem suņiem tomēr jādzīvo ar saimnieku. Turklāt, ar viņiem nenodarboties un tad sūdzēties, ka suns nemāk uzvesties, visu demolē, klaiņo un daudz rej. Apmācība praktiski šeit neeksistē, atskaitot standarta Sēdi un Ķepu prieka pēc. Un mums visi saka -Cik jums paklausīgs un mierīgs suns! Kā tu tā vari iet šopingā vai vakariņās un viņa pacietīgi guļ blakus?! :D
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 14 Sep 2016, 12:40

Lai nebūtu viss tikai uz melnas nots - Yuki ir mednieka gars. Ļoti patīk ķerstīt ķizakas, to te daudz - izlīdušas uz akmeņiem saulītē. Pagaidām tās ir ātrākas un izveicīgākas, pamanās veikli ieskriet atpakaļ akmeņu spraugās.
Septembris ir visai pateicīgs laiks, lai apmeklētu Sicīliju, it sevišķi, ar suni. Cilvēku ievērojami maz pludmalēs, 8 no rīt pludmales ir tukšas, ūdens vēl silts (te gan atkarīgs, kurā provincē atrodies - Agridžento provinces piekraste un vispār liela daļa DR krasta ir aukstāka straume cauru gadu, toties no Palermo uz Katāniju un visa austrumu piekraste ir vēl silta).

Vai par suņa iesnām būtu jāsatraucas, jeb tās pāries pašas? Ievēroju, ka pāris dienas viņa šņākuļo guļot (un vispār "skaļi guļ", lai gan līdz šim tā nav bijis) šņaukājas un ir pārāk mitrs degums.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby lailamasa » 14 Sep 2016, 20:44

Jā, interesanti palasīties par citu tautu attieksmi pret suņiem, mūsu suņiem paveicies, ka tie nonākuši pie mums :)

Par iesnām gan neko nepateikšu, bet pieļauju iespēju, ka sunim tām vajadzētu pariet pašām nu ja pieņem, ka bieži vien cilvēks arī jau sev iesnas īpaši neārstē, ka tur bija - ar zālēm 7 dienas, bez zālēm nedēļas laikā :), jāraugās tik, ka nepaliek stiprākās un nepievienojas vēl kas, bet gan jau kāds zinošāks paskaidros.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 14 Sep 2016, 21:46

Jautāju, jo manam kaķim neārstētas iesnas pārvērtās hroniskās iesnās uz mūžu - kaķis krāc un aizlikts deguns vienmēr. Diemžēl nezinu, kā itāliski sauc iesnas un googke translate neuzticos, bet latviski maz info internetā un par vīrusa saslimšanām vien runā.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Imagine » 17 Sep 2016, 22:04

Kaķiem vīrusu saslimšanas bērnībā var atstāt neatgriezeniskas sekas, un ar vīrusiem sastopas pilnīgi visi. Kuram tas izpaužas kā acu problēmas (radzenes defekti, pilnīgs aklums vai arī periodiski konjunktivīti, asarošana), kuram kā astma, kuram deformējas deguna skrimšļi un tādejādi jocīga elpošana. Piemēram, ja kaķēns ir pārslimojis herpes vai hlamīdiju infekciju, tad viņš uz visu mūžu paliek nēsātājs un situācijās, kad krītas imunitāte, var saslimt atkārtoti.

Tavai meitenei bubuļi ir divi - parvovīruss (caureja un vemšana smagā formā, pret to gan vakcinē) un t.s. audzētavu klepus (bakteriāla/virusāla infekcija, kas izraisa lēkmjveidīgu klepu, ja ceļas temperatūra, tad ir savārdzis un lāgā negrib ēst). Tā ka skaties un vēro - ja īpaši netraucē un citādi jūtas labi, pie tā arī paliec. Ja tomēr tas uztrauc, griezies pie veterinārārsta - izmeklēs un pateiks, vai ir kaut kas jādara vai nē.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 18 Sep 2016, 15:13

Imagine
Manai kaķei ir visai slikta redze - iespējams, tā paša vīrusa/iesnu dēļ.
Yuki ir vakcinēta pret parovīrusu, bet audzētavas klepus bija man pirmā doma. Taču vēl joprojām (par laimi) nav klepojusi. Tikai tek iesnas, krākšana miegā ir mazinājusies, bet šķauda tā, ka puņķi lido pa gaisu. Bija arī vemšana - trīs dienas pēc kārtas - atvēma paiku apmēram 20 min pēc paēšanas. Tas, izskatās, veiksmīgi ir pārgājis vai nu pats no sevis vai palīdzēja maltīšu skaita palielināšana un barošana pēc pulksteņa.
Šodien iebraucam Milānā, skatīšos, vai tuvāko dienu laikā nepāriet. Jo sagurusi neizskatās, kā bija pie paaugstinātas temperatūras. It kā jau negribas "lieki traucēt" vetārstu tikai dēļ iesnām, bet, kā saka - better safe than sorry. Lai arī draugi jau iesmej, ka mēs par daudz uztraucoties par visu, jo "tas taču esot tikai suns". Piebildīšu, ka pašiem ir vairāki suņi mājās (bet neviens netiek apmācīts vai ņemts kaut kur līdz).
Vispār, būs jāsāk man pašai laikam mērtīt suņa temperatūru.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 21 Sep 2016, 23:00

Tas moments, kad vakarā piesēdies beidzot pie datora, atver Suņus un vispirms izlasi aktīvās tēmas un tā arī netiec līdz rakstīšanai savā blogā... Jo ir jau jāiet gulēt. :kanepe:

Īsumā par Yuki pašreizējo veselību. Suns vesels, aktīvs un ar apetīti. Ne temperatūras, ne diarejas nav. Iesnas, ļoti iespējams, bija no vides maiņas (augsts gaisa mitrums + vēsa temperatūra vakaros/no rīta) un atvemt paiku, atsākusi, domāju, ceļojuma stresa dēļ (tomēr daudzas stundas jāpavada mašīnā, kura viņai riebjas, kaut ar visām biežajām apstāšanās reizēm, sveša vide utt.). Jo RIJ, ne ēd.
Vispār, kad māc izsalkums (parasti ap maltīšu laiku), tad tiek kampts jebkas - arī nokitusi koku lapa, nomests papīrītis, akmens.. Lai mums nebūtu jākaro par katru sū* uzlasīšanas mēģinājumu ik pēc pāris soļiem (jo tad ir puskurla un komandu NĒ mēdz dzirdēt tikai ar kājas piesitienu pie zemes), ir fiksi, fiksi jāsteidzas uz māju ēst. Tur gan vaina ir mana, domāju, jo pašā sākumā devu nepareizas devas - nedaudz mazāk, kā vajadzētu, jo vienkārši esmu tik tupa, ka nepareizi nolasīju barošanas tabulu :D Bet mēs te vakar apspriedāmies, ka vēl varētu arī tā rīšana būt dēļ tā, ka pie audzētāja kucēni tika baroti visi kopā no viena lielā trauka - droši vien bijusi konkurence.
Iesnas, izskatās, būs pārgājušas. Parādījās vien vēlu vakarā, vēsumā vai kad bija lijis.

Kā jau vienā citā ierakstā uz jautājumu par ēšanas tēmu iekomentēju, tas tiek risināts ar maltītes izsniegšanu pa daļām un barojot no rokas. Šādi viņa sarijās mazāk gaisa un siekalu. Es gan ceru, ka tā kampšana nebūs mūža garumā. Tas ir, mani tas netraucē, ja vien viņa visu pēc tam patur sevī. :D Savādāk jāsāk apsvērt kādi citi risinājumi, piemēram

Image

Vai DIY variants:
Image
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 21 Sep 2016, 23:18

Vakara noslēgumam, manuprāt, divi lieliski citāti par suņu apmācību.

“Most dog owners expect dogs to THINK like human beings, and not only that, many dog owners TREAT their dogs like humans.”


This is huge fatal flaw that many dog owners are not aware of, and this is where all dog training and behavior issues can go wrong really quick!

The Truth Is: A Dog Is A Dog. They’re not human, they are a CANINE. When you compare a canine to a human, there are vast differences too numerous to count. So why do we think we can talk and treat dogs like humans…when they’re not? Sure, it may sound dead simple, but this is where most dog owners go wrong.

Dogs don’t think like humans…
Dog’s don’t respond to actions like humans…


***
“First we must win our dog's mind…
only then can we truly train the body.”
~ Doggy Dan
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Spigana » 21 Sep 2016, 23:43

Suns nav cilvēks - lielisks citāts. :par:
Skatoties uz paziņām man diezgan bieži ir radies iespaids, ka milzonīgi liela problēmu daļa ceļas no tā, ka suni uztver kā cilvēku un mēģina viņam pielāgot bērnu audzināšanas metodes, kas ir galīgi greizi. Šī paša iemesla dēļ nevaru ciest, ka saimnieki sevi sauc par suņu mammām/tētiem, lielā mērā tas vēl vairāk nostiprina asociāciju par suni-cilvēku.

Īpaši skaļi gan šo parasti nevaru atļauties teikt, jo tad suņu saimnieki ir svētās šausmās un brēc, ka es nesaprotot, ka suns ir viņu ģimenes daļa! Es ļoti labi saprotu šo domu un Mio ir neatraujama manas ģimenes daļa, bet viņai nav jabūt cilvēkam, lai piederētu ģimenei.

Katrā ziņā es zinu ļoti daudz cilvēku, kam derētu iemācīties, ka suns nav cilvēks, ka suns nav audzināms kā cilvēks, ka suņa vēlmes un vajadzības ne vienmēr sakrīt ar cilvēkiem.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Māra » 21 Sep 2016, 23:54

Spigana wrote: saimnieki sevi sauc par suņu mammām/tētiem

Es tā daru :sarkstosa:
Jo nezinu kā sevi tekstā nodēvēt citādāk sunim. Saimnieks šķiet pārāk formāli un tāļi. Varbūt krīpī ir runāt ar suni vispār? :D
Vārdā sevi saukt arī kkā nea.
Ir ieteikumi?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Spigana » 22 Sep 2016, 07:04

Man tīri labi patīk arī "saimnieks", bet vispār diezgan jauks šķiet"cilvēks". Nu, kontekstā, ka Mio ir mans suns, bet es esmu Mio cilvēks, viss godīgi sadalīts attiecībās. :D Un man arī ļoti reti sanāk uz sevi to attiecināt, un nesanāk daudz par to domāt.

Bet, pirms kāds ir sācis justies aizvainots, es negribēju teikt, ka visi cilvēki, kas sauc sevi par suņu mammām nespēj atšķirt suni no cilvēka. :D Man vienkārši šķiet, ka tas mēdz pastiprināt jau esošas problēmas un man personīgi griež ausīs (kas ir mana, nevis citu cilvēku problēma).
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby fedelta » 22 Sep 2016, 07:52

Es citreiz to noformulēju tā - tas ir mans puika un es esmu viņa labākais draugs. Šķietami mīļi un nav arī pārspīlēti.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby lailamasa » 22 Sep 2016, 09:39

Arī piekrītu, ka suns nav cilvēks, bet gribu nedaudz padiskutēt par tēmu, ka suni uztver kā bērnu, man patiešām ir šādas emocijas, bet protams ne tādā nozīmē, kā komunikācijā ar suni, saprotu, ka suns uztver visu un ieklausās mani savādāk, nekā to dara manas meitas, kaut reizēm gribas, lai arī viņas būtu suņi un klausītos manī pēc komandas :kanepe: nevis sāktu pēkšņi ieslīgt diskusijās, kāpēc mamma neļauj vienu vai otru lietu, jo īpaši izteikti tas ir mazajai meitai (5 gadi). Bet kucēna audzināšana tiešam tīri tehniski neatšķiras no maza bērna audzināšanas, sākumā podiņmācība, kad jāceļas arī naktī, lai iznestu laukā pačurāt, es tai laikā smējos, ka labi, ka vismaz nav jābaro. Pēc tam seko un vēl joprojām nebeidzas - ielīst visur, visu pagaršot, izpētīt, tieši tāpat uzvedas bērni vecumā no 1-2 gadiem un vēl šajā laikā bērni izteikti vēl dzīvo tādā kā savā pasaulē un ar viņiem ir diezgan grūti ko sarunāt un izskaidrot kāpēc to nedrīkst un tur nedrīkst, visu laiku jāstaigā pakaļ, patiesībā, sunim pat pielec daudz ātrāk, pasaku stingru Nē un nav pat jāieslīgst paskaidrojumos. Un kad Rufus vēl bija mazs, tad atvieglojums, kad viņš beidzot aizmiga uz nakti, man bija tieši tāds pats, kad zīdaiņa vecumā aizmiga meitas, cik labi, tagad varu veltīt laiku sev, protams, tagad suns vairs neguļ ar mums pat vienā stāvā, pats tā izlēma.

Un es mēdzu teikt mans puisītis, puika, sevi par mammu gan saucu retāk, bet gadās.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby ash » 22 Sep 2016, 09:54

es piekrtu, ka suņu un bērnu audzināšana ir ļoti līdzīga. principi jau vieni un tie paši - laipnība un mīļums, cieņa, konskevence, skaidri saprotamas robežas un noteikumi - tie ir stūrakmeņi gan cilvēkbērniem, gan kucēniem. tāpat arī podiņmācība, socializācija (jā, bērniem arī tāda vajadzīga), sadzīves pamatiemaņu apgūšana.
par mammu sevi nesaucu, bet reizēm mēdzu Biniju nodēvēt par bērnu, tas tāpēc, ka suņi mums divi un reizēm ir nepieciešams izcelt, par kuru tieši tajā brīdī runāju, un viņa mums šobrīd ir suņubērns. Aki saucam par savu zvēru. :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Spigana » 22 Sep 2016, 11:43

Es vairak biju domājusi nevis pra praktisko pusi, kas tiešām ir līdzīga, bet tieši par lietām, ko iemācām, kādu uzvedību prasa. Bērnam tomēr prasās mācīt patstāvīgu domāšanu, spēju atbildēt par savu rīcību un vispār pieaugošu neatkarību no citu viedokļiem, savukārt no suņa pareizāk būtu prasīt piemērošanos cilvēka dzīvei un prasībām, pakļāvību. Tur arī ir galvenā atšķirība - cilvēku audzina tā, lai viņš spētu domāt neatkarīgi, suni māca paļauties uz saimnieku. Ne tādā ziņā, ka katru sekundi jāgaida komandu, bet gan tā, ka zina, kas no viņa tiek sagaidīts un kāda ir pareizā uzvedība dažādās situācijās.

Tas tā, teorētiski. Tas, ka praksē man ar Mio tā gluži neiet, jau cits jautājums. :kanepe: Bet nu tā, ņemot vērā šķirnes un rakstura īpatnības, es tomēr tiecos uz to, lai suns nebūtu brīvdomātājs.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests