Laimes lācis - samojeds

Blogs and Chats

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 17 Jun 2016, 09:54

Pixy
Es arī pirms teikt JĀ gribu aizbraukt pie viņiem un apskatīties, kur un kā suņi dzīvo. Jo man kucēnu socializēšana ir ļoti svarīgs pasākums, kā arī neizvēlētos voljērā turētus suņus.
Paldies par info testu sakarā, noteikti apskatīšos.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 17 Jun 2016, 10:06

Image

Image

Restu bildes fonā, protams, neko nepasaka, taču liek aizdomāties, kāpēc pēc tādām ir vajadzība... Lai izolētu suņu puikas no meitenēm meklēšanās laikā?

Man tā nepatīk būt piekasīgai, bet nu nav man tomēr vienalga, no kādas vides nāk suns, pat ja tā ir slavena vai laba audzētava, it sevišķi, ja izstādes ir uz jautājuma zīmes.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby ash » 17 Jun 2016, 10:14

Piekrītu Pixy - izvērtē arī audzētāju, ne tikai līnijas, anatomiju, eksterjeru. Bez tam – audzinot savu pirmo kucēnu, padoms no laba audzētāja ir zelta vērts – jo tas tomēr ir cilvēks, kas pazīst konkrētās šķirnes īpatnības, tas ir cilvēks, kas izaudzinājis konkrētā kucēna mammu, varbūt arī tēti, ir audzinājis kucēnu pirmos 2 mēnešus un jau pazīst tā temperamentu un varēs iedot labāko padomu.
mūsu gadījumā bija tā, ka audzētāja izvērtēja mūsu ģimeni un sadzīves apstākļus un no tā vadoties ļāva mums izvēlēties vienu no diviem metiena kucēniem, bijām cerējuši uz kucīti, bet tā neietilpa piedāvājumā mums. No tiem ko varējām izvēlēties, viens suņuks bija tas, kurš man no bildēm bija visvairāk iepaticies, to tad arī panemam. :samilejies:

Kas attiecas uz diviem suņiem – mans vīrs jau pirms pāris gadiem teica – no tās pašas audzētājas paņemsim arī otru suni… tā ka jācer vien, ka ar diviem tikt galā tiešām nav briesmīgi grūti :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 17 Jun 2016, 10:33

Here are some of the criteria you want to follow in selecting a breeder:

• Choose an experienced breeder, one who has had several litters and who knows his breed.
• Choose a breeder who has shown his dogs and has done some winning, which is a fairly good indication that his or her dogs conform to the standard of the breed and will grow up looking like the dogs you saw that attracted you to the breed in the first place.
• Choose a breeder who is using our Puppy Aptitude Test. If he or she hasn’t heard of it, show it to them; avoid one that says “I don’t believe in that.”
• Choose a breeder whose dogs are certified by the applicable registries against breed-related genetic disorders, such as eyes, hips, etc.
• Choose a breeder where you can interact with adult dogs, and get some idea how long they live.
• Choose a breeder where the dogs are well housed and everything is clean.

Whatever you do, don’t try to pick a puppy by having the entire litter together - you will not be able to pick the right one for you. Always interact with a puppy individually, away from its litter mates.


Lieliski padomi, it kā jau pašsaprotami, bet piemirstas tāpat. Izlasīju to testu, izklausās ļoti labs, tik kā ar tā praktizēšanu dzīvē būs, nezinu. Bet nu es sagaidu no audzētaja, ka ieteiks - tas ir mierīgs pēc rakstura, tas - aktīvs, un varētu izvēlēties mūsu dzīvesveidam un videi piemērotāko.
Par to, ka viena kucīte jau ir aizrunāta - ko tas nozīmē? Ka konkrēti fiziski tas kucēns nav pieejams, bet viņas māsa, vai arī tikai fakts, ka viens no abiem kucēniem ir rezervēts un tas nozīmē, ka aizbraucot es varu izvēlēties, kuru (ja vien tas cilvēls nav paspējis pirmais)?
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby pixy » 17 Jun 2016, 10:54

karalislauva wrote:Par to, ka viena kucīte jau ir aizrunāta - ko tas nozīmē? Ka konkrēti fiziski tas kucēns nav pieejams, bet viņas māsa, vai arī tikai fakts, ka viens no abiem kucēniem ir rezervēts un tas nozīmē, ka aizbraucot es varu izvēlēties, kuru (ja vien tas cilvēls nav paspējis pirmais)?
Tas nozīmē, ka tam otrajam ir pirmā roka, viņš izvēlēsies to, kuru grib un otrajam būs jāņem tā, kas paliks pāri. Tomēr arī ir iespējams, ka audzētājs, izvērtējot viena un otra potenciālā ņēmēja dzīvesveidu, apstākļus, izsaka savu viedokli vai pat sadala suņus pēc saviem ieskatiem.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 17 Jun 2016, 13:18

Nu skaidrs. Man gan galīgi nav ne jausmas, vai to cilvēku interesē vaislai un izstādēm, adžiliti, kanisterapija vai mājas mīlulis. Tas arī daudz ko maina kucēna izvēlē.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 17 Jun 2016, 23:52

Šovakar apapriedu šo tēmu ar draugu un esam vienisprātis.
Vispār, pēdējā laikā man dators īst negrib slēgties iekšā un līdz ar to netieku pie savām saglabātajām grāmatzīmēm ar samojedu audzētavām Itālijā. Un tieši tagad, kad man to vajadzētu visvairāk. Nu neko, būs atkal jāmeklē ar Googli pašai no jauna.
Bet vienu gan vēl atcerējos, audzētavu Arctic Arrow. Viņiem nupat pavasarī arī bija skaists metiens. Uzrakstīju viņiem, arī nav tālu un varētu aizbraukt apskatīt, kā suņi dzīvo, aprunāties dzīvē. Ceru, ka šovasar būs arī vēl kāds metiens.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 20 Jun 2016, 09:26

Man atbildēja šorīt no audzētavas Arctic Arrow. Viņi pārcelšanās dēļ tuvākajā laikā neplāno metienus. Sakontaktēsies ar mani tiklīdz būs kāds pārojums. Nu ļoti žēl. Man patīk viņu suņi, turklāt būtu bijis ļoti ērti aizbraukt pie viņiem. Neko, skatīšos tālāk.
Pagaidām par pirmo kucēnu man nav zināms, ko tas cilvēks ir izvēlējies. Uzrakstīju šorīt, jo, manuprāt, nedēļa tā kā būtu pietiekams laiks, lai izlemtu.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 20 Jun 2016, 13:07

Paralēli turpinot bombardēt visus Itālijas audzētājus ar epastiem ar tik svarīgo jautājumu, kad ir nākošais metiens, izklaidēju sevi ar samiju smukbildēm.

Image
Netīrs samojeds arī ir mīlīgs samojeds. :kanepe:

https://www.buzzfeed.com/pedros11/undeniable-proof-samoyeds-are-irresistible-ag52?utm_term=.yqonn5l2o4#.xiN99NWjz4
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Spigana » 20 Jun 2016, 18:33

Sekoju līdzi laimeslāča meklējumiem un laiku pa laikam iedomājos - nu kā cilvēki neapjūk visā tai audzetavu, audzētāju un potenciālo vecāku jūklī? Es laiku pa laikam mēģinu saprast saluki audzētavas, bet viņu tik daudz un galu galā jūtos pagalam apmaldījusies un vairs neko nesaprotu.
Ja es pirms Mio ņemšanas būtu zinājusi, ka normāli cilvēki suni meklē šādi, man laikam suns nebūtu vēl pāris gadus. :D
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Silma » 20 Jun 2016, 20:12

Spigana wrote:Sekoju līdzi laimeslāča meklējumiem un laiku pa laikam iedomājos - nu kā cilvēki neapjūk visā tai audzetavu, audzētāju un potenciālo vecāku jūklī? Es laiku pa laikam mēģinu saprast saluki audzētavas, bet viņu tik daudz un galu galā jūtos pagalam apmaldījusies un vairs neko nesaprotu.
Ja es pirms Mio ņemšanas būtu zinājusi, ka normāli cilvēki suni meklē šādi, man laikam suns nebūtu vēl pāris gadus. :D



Man arī tā savulaik likās, kad sāku apsvērt domu par suni atkal. Sen atpakaļ jau bija divi dobermaņi bijuši, bet tas jau bija laikos, kad interneta nebija un tur izvēles proces bija pavisam savādāks.
Tagad vispirms aktuāls bija jau šķirnes izvēles jautājums, svārstījos starp 3, likās, ka par vienu beigās tā prātīgi un objektīvi esmu izšķīrusies, pat izpētīju visas LV daudzskaitlīgās audzētavas, puslīdz jau noorientējos, lai gan tā galīgā pārliecība neradās... un tad nezkāpēc sāku izklaidīgi pētīt citas šķirnes audzētavu lapas, klikšķināju no vienas uz otras, kamēr atradu vienu lapu, kur apskatot suņus un izlasot visu stāstu "About us", man kā zibens iespēra 100% pārliecību - viss, tikai šitā šķirne un no šīs audzētavas, lai gan pat galīgi ne Latvijā. Kopš tā brīža šaubu vairs nav, klusībā "stalkoju" audzētāju feisbukā un laikoju bildes :viltigs: un gaidu to mirkli, kad dzīvē viss iekārtosies tā, lai arī praktiski varētu tikt pie kucēna. Dīvainākais, ka, ja līdz šim pētot vaislas suņus piekasījos tam un šitam, un Latvijā vispār īsti neviens šķirnes pārstāvis pat neuzrunāja, šajā audzētavā man patīk VISI! Ir kaut kāds klikšķa moments laikam tomēr.
User avatar
Silma
Baby
Baby
 
Posts: 22
Images: 1
Joined: 04 Dec 2015, 15:13

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 20 Jun 2016, 20:48

Spigana wrote:Sekoju līdzi laimeslāča meklējumiem un laiku pa laikam iedomājos - nu kā cilvēki neapjūk visā tai audzetavu, audzētāju un potenciālo vecāku jūklī?

Apjūk, apjūk. :) Man gan ir pāris vadlīnijas pēc kā tad skatos (piemēram, lai radurakstos būtu pēc iespējas vairāk no tādām un tādām audzētavām/tāda eksterjera, kas man patīk visvairāk), bet tās vēl ir biezpieredzes suņinieka vadlīnijas. Profi jau arī ievērtē, cik valstīs un kādi čempioni ir, es uz to mazāk skatos, jo izstādes nav galvenais (bet viss atkarīgs no suņa). Bet tik un tā šodien sāka galva kūpēt.

Silma
Dīvainākais, ka, ja līdz šim pētot vaislas suņus piekasījos tam un šitam, un Latvijā vispār īsti neviens šķirnes pārstāvis pat neuzrunāja, šajā audzētavā man patīk VISI! Ir kaut kāds klikšķa moments laikam tomēr.


Man ir līdzīgi ar Cabakām. Patīk visi! Un, ja kādreiz ņemtu otro samojedu, tas noteilti būtu no tās audzētavas!
Var jau būt, ka varu vēl cerēt uz alternatīvu - kāda suņu mamma no Cabakām ievesta Itālijā un tuvākajā laikā sagaidāms metiens. Bet tā būtu tīrā veiksme.

Pagaidām, labākais, ko esmu atradusi, ir metiens, kas dzimuši pāris dienas atpakaļ - vectēvs pa tēva līniju ir no Cabakām (un tāds skaistulis! :samilejies:), mamma no Samsprings (otra favorītaudzētava). Toties mātes ciltsraksti nav skaidri, zinu tikai to, ka dzimusi audzētavā Itālijā. Itāļi nav diez ko naski gan ciltsrakstu publiskā izstādīšanā, gan mājas lapas info atjaunināšanā (šodien tieši saskāros, ka vairākām audzētavām pēdējie dati par kucēniem ir no 2010., 2011. gada, lai gan sazinoties, atklājas ka metiens ir bijis šopavasar/ir tagad).
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 20 Jun 2016, 21:16

Vēl pieejamas 2 meitenes un 1 puika. Es teicu, ka pāris dienas padomāšu.
Šiem kucēniem cena ir augstāka kā sagaidījām. Un, ja dzimuši šonedēļ, tad ņemami augusta vidū.. Protams, ja kucēns būtu no Cabakām, es varētu mierīgi iztikt arī ar vienu nieri. Joks. :kanepe:

Vispār - dīvaina situācija. Audzētāja no Dream Polar šorīt atrakstīja, ka atvainojas, ka likusi gaidīt, bet tas otrs cilvēks, kura atbildi gaidu, it kā ir izlēmis, bet vēl gaidot ziņu no dēliem galīgā lēmuma pieņemšanai un palūgusi, vai varot vēl vienu dienu.
Audzētāja no Vallombrosina nostādīja fakta priekšā, ka jā, var dot man pāris dienas, lai izlemtu, taču, ja uzradīsies kāds, kurš saka, ka ņem uzreiz - nevarot atteikt tam cilvēkam.
Tas laikam no paša audzētāja personīgi atkarīgs.
Draugs vēl noteica, ka viņam izklausās pēc tā, ka "kurš pirmais samaksā, tam tiek", gadījuma, tīri naudas jautājums.
Es negribu ne piekrist, ne nepiekrist. Taču, neviens, neviens līdz šim man atbildes ziņā/epastā uz manu jautājumu par nākamo metienu, nav rakstījis uzreiz cenu. Un es pat nejautāju. Nē, nu jauki jau, protams, zināt uzreiz ap kādiem cipariem grozās, tas jau sāk apstiprināt aizdomas, ka tā būs visās audzētavās "Ar Vārdu". Un jā. Nemaz nejautāja, kādam nolūkam gribam suni. Nu, izstādes, vaisla, dīvānspilvens..

Bet vispār - šodien ar mani sakontaktējās vairāk audzētāji kā triju mēnešu laikā! :D Es tikai epasta/sejasgrāmatas ziņas apakšā atstāju savu telefona nr... Pārkāpu sev pāri un atbildēju uz telefona zvaniem. Tas jau vien ir ko vērts! :D
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Silma » 20 Jun 2016, 22:06

Kas ir Cabakas? Es laikam esmu palaidusi garām.... Un ja nav noslēpums, kādos ciparos tad Itālijā tādi balti pūkdupši nākas? Just for interest.... man nav ne jausmas, cik mana noskatītā audzētāja gribēs par savējiem :D Būs nedaudz bail prasīt un nezin jau, kad skaitītos tas "pieklājīgais" brīdis, kad to jautāt? Nu ne jau gluži pirmajā vēstulē, bet nu laikam arī ne tad, kad kucēns jau izvēlēts :D
User avatar
Silma
Baby
Baby
 
Posts: 22
Images: 1
Joined: 04 Dec 2015, 15:13

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Felix_PS » 20 Jun 2016, 22:48

Kad es nolēmu, ka ir pienācis laiks piepildīt savu sapni par suni, pacietība nebija mana stiprā puse. Tajā laikā dzīvoju DE, izvēlējos šķirni un centos atrast kucēnu saprātīgā attālumā. Bija viens blonds puika, kuru apsvēru, bet nebija tā, ka justu - jā, šis ir mans. Jāatzīst, ka no līnijām un tml. lietām neko nesapratu. Meklēju FCI audzētāju ar suņiem, kam veiktas veselības pārbaudes. Vēlāk sazinājos ar vēl vienu audzētāju, kura man piedāvāja melnu puiku no cita metiena. Jāatzīst, ka priecājos, ka neviens no viņiem nekļuva mans. Tā kā tobrīd man bija kolēģe no Čehijas, viņa piedāvāja aplūkot sludinājumus tur. Un tur viņš bija, vienīgais brīvais kucēns no metiena, mans lāča mazulis Fēlikss. Laikam pēdējais, ko man vajadzēja lēmuma pieņemšanai bija vēstule no audzētājas, kurā viņa minēja, ka Fēliksam patīk skatīties televizoru kopā ar ģimeni.
Nākošreiz visdrīzāk būšu krietni izvēlīgāka, bet savu spontāno lēmumu ne mirkli nenožēloju. Reizēm vienkārši jāseko sirdij. :samilejies:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 21 Jun 2016, 00:24

Silma wrote:Kas ir Cabakas? Es laikam esmu palaidusi garām.... Un ja nav noslēpums, kādos ciparos tad Itālijā tādi balti pūkdupši nākas? Just for interest.... man nav ne jausmas, cik mana noskatītā audzētāja gribēs par savējiem :D Būs nedaudz bail prasīt un nezin jau, kad skaitītos tas "pieklājīgais" brīdis, kad to jautāt? Nu ne jau gluži pirmajā vēstulē, bet nu laikam arī ne tad, kad kucēns jau izvēlēts :D


Cabakas ir dāņu audzētava. Ir, kas saka, ka vieni no labākajiem Eiropā. Ir, kas uzskata, ka pārvērtēti. Es domāju, kā izstāžu suņi ir vieni no labākajiem. Bet, protams, pie laba izstāžnieka var tikt arī no mazākas audzētavas. Vienkārši man, personīgi, ļoti patīk visi viņu samojedi.

Šeit kā piemērs divi viņu suņi
Image

Image

Vēl man ļoti patīk audzētavas Polar Mist suņi, bet es uz ASV vēl nemērķēju. :D

Par cenu. Jā, es arī ievēroju, ka tas tāds kutelīgs jautājums. Es, kā jau kautrīgais latvietis, jautāju 3.-4. sarakstē. :D Itālijā aptuvenā cena grozās ap tūkstoti. Bet tā audzētava, ar ko pēdējo runāju (un, manuprāt, nav nemaz TIK ļoti prestiža, bet varbūt es ko nezinu) grib 1300. Nu jā, var teikt, kas tur liels - 300€ vairāk. Un, ka man jau būtu vajadzējis būt uz to gatavai, ja suni grib no audzētavas ar tēvu no slavenas Eiropas audzētavas. Taisnība. Bet ar gatavībai maksāt diemžēl nav nekāda sakara ar naudas maka saturu. :D Iepauzēts nav gluži dēļ summas kā tādas, bet gan vai attiecīgā audzētava ir tā vērta? Es nerunāju par suņu līnijām, tituliem utt (un tēvs ir tikai Jch.), bet, kā jau te iepriekš minēja - kādos apstākļos dzīvo suņi, vai ir kā ģimenes locekļi, vai kucēni tiek socializēti. Kā man ļoti patika šodien, kad aizpildīju vienas audzētavas lapā anketu, un tur bija tieši rakstīts, ka, lai izaudzinātu labu suni, kurš nav bailīgs, kucēns ir jāņem uz visādām publiskām vietām, dažādu vidi, lai socializētu un pieradinātu pie dažādiem apstākļiem.
Un pati summa - tā jau savāktos, bet ne uzreiz (kucēni ņemami augusta vidū).
Ko es jau sāku uzskatīt pie mīnusiem, skatoties kucēnus no audzētavām - tiek rezervēti jau uzreiz pēc piedzimšanas, tu saki vai nu jā, vai nē. Nevar, kā Fēliksa gadījumā - klausīt sirdij, jo nav kad: Tu aizbrauc un paņem savu "iedalīto". Nav kad būt "klikšķim". Vai arī jāgaida, kad kāds aizsēdējies kucēns liks iepukstēties sirdij straujāk.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 21 Jun 2016, 00:39

Vai jāņem no cilvēkiem, kam ir labi suņi, bet neskaitās audzētava. Nezinu, kā to tehniski pareizi sauc, vienkārši audzētājs? Tur kucēni tiešām aug ģimenē, katram ir veltītas individuālas rūpes, parasti socializēti, iespējams, pat piemērotāki mājas mīluļa lomai, cena arī draudzīgāka, un vecāki mierīgi var būt ar tituliem, un var noveikties, ka ļoti patīk vecāku līnija. Arī ar bilžu publicēšanu ir krietni vien aktīvāki.
Tāda doma man arī sākumā bija. Bet ar "ne-audzētavām" ir viena problēma - nav iespējams sakontakēties, jo vienkārši nepazīsti. Ir cītīgi jāseko līdzi ierakstiem Feisbukā grupās, kurš paziņo sava suņa grūtniecību/kucēniem.. Jo, ja man tas cilvēks nav draugu lokā, viņš nemaz nepamana manu ziņu. Bet tā kā pašlaik neko nemanu grupā, sāku vienkārši atkal rakstīt audzētavām, bet šoreiz vietējām.
Negribas beigt uz depresīvas nots, bet pēc šodienas sāk šķist, ka pie savas lācenītes tikšu vien uz Ziemassvētkiem (pati vainīga, ka nebiju iedomājusies, ka jāiestājās aptuveni tādā pat rindā kā uz bērnu dārza vietām vēl pirms bērna dzimšanas :D).
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Silma » 21 Jun 2016, 08:03

Smukas tās Cabakas, īpaši pirmā, cik nu mans subjektīvais viedoklis ir relevants :D
Reizēm ir tā, ka tu lauzies, lauzies, ņemies, plosies un meklē un nekas nesanāk. Tad nedaudz atslābsti un tas dzīvnieks tevi pēkšņi atrod pats no negaidīta stūra. Man vismaz tā ir bijis ar zirgiem - tie īstie kaut kā atnāk paši. Tā kā gan jau tavs kucēns jau "nāk", tikai pagaidi :) :starkism:
User avatar
Silma
Baby
Baby
 
Posts: 22
Images: 1
Joined: 04 Dec 2015, 15:13

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby ash » 21 Jun 2016, 15:43

Interesanti palasīties, kā notiek tā nopietnā izpēte un izvēles process. :) Skatoties kādi ir vecāki, vecvecāki, kādas līnijas protams var paredzēt, kāda tipa suns no kucēna izaugs, bet vai var gaidīt, ka kucēns izaugs līdzīgs kādam no vecākiem? Es protams skatos suņus savā šķirnē, ir suns, kas liekas ideāls, taču viņa bērni viņam nav līdzīgi. Tai pat laikā, ir smuka kuce – papētīju 2 viņas metienus un sunēni izauguši ļoti līdzīgi, lai gan katram metienam cits tēvs, pie tam - manuprāt tēvi ļoti atšķiras. Neko nesaprotu no ģenētikas un tā, kā tur tie gēni sakomplektējas un saģenerējas, tomēr man sāk likties, ka īsti droši var būt tikai tad, ja kucēnu ņem no atkārtota pārojuma. Es vnk domāju – ja man būtu jāatrod savs ideālais suns es laikam traka paliktu :kanepe: , lai gan process protams ir ļoti interesants.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby lauva » 21 Jun 2016, 18:31

vai ne? šitā zīlēšana un nezināšana arī mani traku padarītu - būt rindā uz kucēniem,kurus tu pat redzējis neesi nav mans. Kā ir ar neaudzētāju meklēšanu, bet tieši to indivīdu,kuriem ir tie labie suņi un tad vienreiz vai divreiz viņus sapāro un tie kuciki tā forši tad ģimenē aug? Katrai šķirnei tas, protams, citādāk, bet es ļoti domātu vai ņemt, piemēram, rotveileru, kuru pat redzējusi neesmu, nezinu,kā viņš aug,etc.
Apbrīnoju pacietību kucēna meklēšanā! Lai veicas! Es,kā klusais lasītājs, turpināšu sekot līdzi procesam!
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests