Laimes lācis - samojeds

Blogs and Chats

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Māra » 23 Jun 2016, 23:12

karalislauva wrote:OH MY, OH MY, OH MY! Es laikam tomēr būšu atradusi kucēnu! :aptracis:

Kurš tad ir laimīgais Līgo vakara kucēns? No kurienes, kad? Stāsti visu! :aptracis:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 25 Jun 2016, 10:44

Detaļas būs jaunnedēļ, jo tagad braucam uz kāzām.
Bet long story short: Braucam ciemos jau nākamsestdien! Nāk no audzētavas Del Colle Ombroso. Ieraudzīju viņu ierakstu FB lapā ar mammas un kucēnu bildi, turklāt teksts angļu valodā, kas man liek domāt, ka mērķēts uz ārzemju auditoriju. Momentā aizrakstīju (bet uz neko necerēju un ieraugot atbildi, bija bail vērt vaļā).

Vecāki smuki, čempioni, abi tādi, kā man patīk eksterjerā. Ir brīva viena meitene un atrodas Itālijas Ziemeļaustrumos, netālu no Venēcijas. Ir savs gabaliņš ko braukt, bet ko vajag, to vajag.
Kucēns var doties uz jaunajām mājām jau jūnija vidū. Tur gan nedaudz prieki apslāpst, jo lieta tāda, ka es tai laikā esmu Latvijā (starpcitu, piesakos satikt kādu no jums ar visu bužināmo materiālu (noteikti Danutes mākoņus, un gribētos arī Māras saluki puišus redzēt dzīvajā :)), dodiet ziņu - 25.07 būšu Rīgā :)).
Taču palikām tā, ka, ja ņemam, tad augusta sākumā, kas viņiem ir ok.

Momentā atsūtīja gan bildes ar vecākiem, gan video ar kucēniem.. Arī kucēna cena ir tāda, ko bijām sagaidījuši un arī gatavi maksāt. Un uz jautājumu, līdz kuram ir jāizlemj, atbildēja, ka pagaidām lai par to nedomājot. T.i., droši varam atslābt līdz satiekamies. Ai, cik forši! Varbūt naktīs beidzot labi gulēšu. :)
Tikmēr vakar man atbildēja arī no Dream Polar. Atvainojās, ka likusi tik ilgi gaidīt, esot bijušas tehniskas problēmas. Kucēns ir rezervēts, tie otrie pateica jā, kā jau biju sapratusi.
Laikam jau viss tiešām notiek tā, kā tam jānotiek. :starkism:
Ps. Gribēju īsi, bet sanāca kā vienmēr. :D
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Silma » 25 Jun 2016, 19:17

Nu ko es teicu, kucēns bezmaz pats atrada tevi :) Super, man liels prieks! :jiihaa:
User avatar
Silma
Baby
Baby
 
Posts: 22
Images: 1
Joined: 04 Dec 2015, 15:13

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 28 Jun 2016, 15:07

Nevaru vien sagaidīt, kad redzēšu, kur kucēni aug un kā dzīvo suņi, kā arī satikt mammu dzīvē, uzzināt par vecāku raksturiem utt. Bet, ko nevaru sagaidīt visvairāk - ka pateiksim jā un kucēns būs mūsu. Es tiešām vairs nevaru izturēt to pastāvīgo trauksmes sajūtu un sirdi uztraukumā sitamies, verot vaļā atbildes ziņu no audzētājiem - ka tik nepasaka nē, mums visi aizņemti; palikuši vien puikas; nākamie plānoti 2017. utt. Traks var palikt.
Pat tagad man bail sapriecāties, pirms jāvārda. Es pārāk pieķeros laikam.

Kā jau te rakstīja iepriekš - kad notiek, tad notiek viss uzreiz, nekad pa mierīgo. Jā, izskatās, ka mums būs tāpat. :D
Jūlija beigās ievācamies jaunajā dzīvoklī. Augustā viss vēl kastēs, izņemot drēbes, jo skapis mums ir. Tā kā virtuve līdz septembrim vēl nebūs ierīkota, teorētiski man būtu jāpārtiek no sviestmaizēm un salātiem. Un jāguļ uz grīdas, jo gultas arī vēl nav. :D Tas, ja palieku Milānā, jo draugs darba dēļ uz laiku dzīvo Šveicē un mēģina mani pierunāt, lai es līdz septembrim braucu pie viņa.. Tā kā augusts ir neeksistējošs mēnesis Itālijā, atvaļinājuma laiks, un man tā pat nebūs ko darīt.. Lai gan es jau pretojos - man te ir puķes un tā. Tagad mēģinu viņu pārliecināt, ka gulēt uz grīdas, svaigēšana un trauku mazgāšana vannasistabā ir tas, pēc kā ilgojos. Protams, ja vien mums ir kucēns. :kanepe:

Un sunim būs socializācija viiiiisos iespējamos veidos (sveši cilvēki nāks mājās, pieradīs pie dažādiem trokšņiem, kad tiks iegādātas trūkstošās mēbeles, trīs mēnešu vecumā sāksim braukāt ar vilcienu...). Taču, kas man patīk vislabāk - kucēni dzīvo vidē, kur ir daudz dažādu mājdzīvnieku (1 zoss, 3 vistas, 2 papagaiļi, 3 kaķi, 1 trusis, kas tika atrasts uz ielas, un 2 jauktenīši no patversmes. Ko gan vēl var vēlēties. Varbūt zirgu. Vai iguānu - eksotikai. :D
Jā, to jau uzreiz noskaidroju, ka viņa suņi nedzīvo voljēros. Viņš tos neatbalsta, tāpēc pārējie suņi ir izdalīti pa ģimenēm (t.s., kopīpašums?). Tātad kucēni aug mīlēti un loloti. Nezinu, var jau būt, ka White Noblese arī tur savus suņus šādi, kā lai citādi izskaidro 3 metienus vienlaicīgi, pluss 3 dažādu suņu šķirņu audzēšanu. Bet es arī speciāli nejautāju, jo tā audzētāja nebija pārāk ieinteresēta komunikācijā.
Lai nu kā, viņa paša mājās dzīvo tikai 3 beļģu aitu suņi, 1 samojeds un 3 papiljoni. Kā viņš pats saka - ar desmit beļģiem vai samojediem - gribi, negribi, tev vajag voljērus, jo fiziski tikt galā ar tādu suņu daudzumu ir grūti (it sevišķi, ja jāpiedalās izstādēs). Nu forši, forši. Nevaru vien sagaidīt kad redzēsimies!
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 28 Jun 2016, 15:27

Ko atradu par pašu audzētāju internetā (un atvainojos jau iepriekš par slikto tulkojumu, tulks no manis neiznāks :D) - ir 50 gadu pieredze Grīnendālu un Tervjūrenu audzēšanā, no kuriem 2 viņa suņi ir pasaules čempioni, 15 - internazionālie un vairāk kā 50 valsts čempioni. Ir 40 gadu pieredze samojedu audzēšanā, pievēršot uzmanību sākotnējajai morfoloģijai (uzbūve?) un veselības pārbaudēm,
kā arī nesen viņu ģimenē pievienojušies 3 papiljoni.

Teicu, ka dzīvojam Milānā, bet esmu no Latvijas. Tādā sakarā viņš sāka stāstīt, ka viņiem ir arī papiljoni. Kāda sakritība! Tā ir suņu šķirne, kura mani tik ļoti apbūra, ka kādreiz man varbūt būs arī papiljons vai falene (bet - kā tas notika, tas stāsts citai reizei). Papiljoni no kuriem viens suns ir no Latvijas (no audzētājas Diānas Smirnovas). Tas tā, varbūt kāds papiljonu audzētājs iemet aci arī te :D
Varēšot apčamdīt pie reizes arī šos mazulīšus.

Image

Tēvs: Dorian Spring Magic King

Image

Mamma: Sophie del Colle Ombroso

Image
Mazie lāčuki ņammā.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 28 Jun 2016, 15:31

Man ir neskaidra viena lieta. Kad par kucēnu prom došanas laiku teica, ka "piegādājot" (kas tad tulkotos no delivery) sākot no jūlija vidus.
Paskaidrojiet man, lūdzu, ko kucēna saņemšanas sakarā nozīmē "piegāde"? Tas ir kā - viņi ved tev uz māju, jeb tu brauc pakaļ pats? Es laikam gribētu, ka mēs braucam paši pakaļ, bet es saprotu arī audzētāja vēlmi redzēt, kur kucēns dzīvos. Tikai mūsu gadījumā tas izskatīsies visai dīvaini - pustukšs dzīvoklis, kastes... Es ceru, ka nepārdomās vēl. :D
Last edited by karalislauva on 28 Jun 2016, 15:59, edited 1 time in total.
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 28 Jun 2016, 15:58

Last edited by karalislauva on 28 Jun 2016, 19:58, edited 1 time in total.
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Spigana » 28 Jun 2016, 17:29

Apsveicu ar straujo progresu! Abi vecāki izskatās bezgala skaisti. :sirsninas:

Feisbuka lapu never vaļā, saka, ka neeksistē.
Savukārt to "delivery" es tomēr uztvertu tā, ka jums pašiem jābrauc pakaļ, bet to obligāti vajag noskaidrot. Par pustukšu dzīvokli gan es nesatrauktos - sunim jau to jūsu gultu nevajag un normāls audzētājs noteikti to neuztvers kā pasaules galu.

Vienīgi par tiem voljēriem nesapratu - sanāk, ka audzētāja paša suņi dzīvo voljēros, ja? Un tikai kucēni aug ģimenē?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 28 Jun 2016, 20:08

Es palaboju linku, izskatās, ka tagad verās.

Spigana wrote:Vienīgi par tiem voljēriem nesapratu - sanāk, ka audzētāja paša suņi dzīvo voljēros, ja? Un tikai kucēni aug ģimenē?


Nē, nē. Neskaidri varbūt uzrakstīju. Neviens suns viņam nedzīvo voljēros - gan tie 7, kas dzīvo pie viņa, gan pārējie kopīpašumā. Jautāju viņam, jo rakstīja, cik viņam ir suņu un tā un gribēju jau laicīgi noskaidrot šo jautājumu, nevis atklāt pati aizbraucot pie viņiem.
Viņa paša mājā dzīvojošie lielie suņi dzīvo galvenokārt ārā, tikai trīs mazsunīši iekštelpās.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Spigana » 28 Jun 2016, 20:17

Noskatījos video (Mio vēl tagad nevar rimties riet, neattapos skaņu izslēgt). Nu baigi skaistie pūkudupši. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Silma » 28 Jun 2016, 21:37

Tas skats, kur visi tie mazie baltie rullīši deso lielajiem pakaļ - nu izkust var! :samilejies:
User avatar
Silma
Baby
Baby
 
Posts: 22
Images: 1
Joined: 04 Dec 2015, 15:13

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Alpina » 29 Jun 2016, 17:30

Kucēnu meklēšanas var būt dažādas :) Citam jāmeklē līnijas, citam jāgaida uz kaut ko, citam jāņem to, ko vispār var utt... :)
Arī mūsu mājās nupat ir ienācis mazulis :) Meklēšanas kā tādas nebija vispār - viss bija pavisam vienkārši - mammu jau zināju, atlika tik sagaidīt, kad viņa par tādu kļūs :) Pirmais brauciens pie puiša bija bez rezultāta, sanāca gaidīt nākamo un tā +/- gads jau riņķī :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 29 Jun 2016, 20:29

Alpina, apsveicu! :pukudupsis: Kas par suņa bērnu jums ir (droši vien kaut ko esmu palaidusi garām un esi jau iepriekš kur forumā ieminējusies)?

Arī man bija tāds plāns - trīs mammas jau zināju, kurām rindā būtu gaidījusi, bet beigās tomēr ilgi jāgaida - visas plānots pārot 2017. gada pavasarī. Man pacietības nav tik daudz.. Vismaz ar pirmo suni noteikti.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Alpina » 29 Jun 2016, 20:49

Nu jā, man šis nav pirmais :)
Tā īsti nekādas konkrētas runas nav bijušas, kopš jau ir mājās. Kamēr plānojās, tad gan, šur tur kopējā kontekstā, kaut kas ir ticis pieminēts - mūsu mājās ir ienākusi amstaff princesīte :pukudupsis:
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 30 Jun 2016, 18:13

Samojeds kā sargsuns :D

Image
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby seila » 30 Jun 2016, 19:47

:D :D :D labs!
Apsveicu ar sava kucēna atrašanu! Es kā klusais lasītājs cītīgi sekoju līdzi, turu īkšķus. Vakar arī pārlasīju tēmu kur Jūs tikai prasāt padomus šķirnes izvēlē, 2 gadi vēlāk un kuciks tūlīt, tūlīt tiks sagaidīts :sirsninas:
Tad paliekat pie šā metiena, ja? Tikai jāizvēlās konkrēts mazulis?
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 01 Jul 2016, 01:06

seila
Tad paliekat pie šā metiena, ja? Tikai jāizvēlās konkrēts mazulis?


Pagaidām izskatās, ka jā. Bet arī nekas jauns tāpat nav uzradies. Ja viss būs forši pēc sestdienas, tad rezervējam. :) Suņu meitenes ir tikai 2 (kaut kā tie čaļi baigi vairākumā visiem dzimst), neesmu arī vairs viņam jautājusi, vai kādam jau ir priekšroka uz izvēli. Ceru, ka mēs tomēr būsim tie laimīgie, lai izvēlētos, kuru tieši no abām (un arī uzklausītu audzētāja ieteikumus).
Nevaru pagulēt naktī ne tik vien, ka karsts iekšā, bet arī dēļ priecīgā satraukuma...
Jā, 2 gadi kā riņķī. Kā laiks skrien! Tie baltie, pūkainie samijlāči jau man ļoti sen patikuši, taču nekad nebiju īsti domājusi, ka mēs tādu arī varētu. Bet, jo vairāk interesējos par viņiem, plus vēl suņu forums ļoti palīdzēja, jo dziļāk zemapziņā iesēdās ideja. Un nu jau nepacietīgi dīdos un nevaru vien sagaidīt, kad mājās ievelsies baltais bumbulītis! :sirsninas:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 01 Jul 2016, 01:17

Starpcitu, jā, pārlasot pašas rakstīto par suņa izvēli - es nez kāpēc savā galvā biju iedomājusies, ka medībnieks vai dalmācietis ir "vieglāks" suns dzīvei dzīvoklī pilsētā kā samojeds. Eh, cik maz es tomēr vēl zinu par suņiem.. :D Taču medību suņos tomēr ir kaut kas... Varbūt es iepriekšējā dzīvē esmu bijusi kāds veimārietis vai vižla. :kanepe:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 04 Jul 2016, 00:10

Fotoreportāža, kā mums sestdien gāja.

Pavisam bija 14 samojedi, brīdis svētlaimes, bet visus bija grūti iedabūt vienā kadrā.

Šāds skats mūs sagaidīja, ieejot mājās. Kucēni, no karstuma slēpjoties, bija salīdušī zem virtuves mēbelēm. Jau pavisam drīz nekas vairāk par galvu nesatilps apakšā :D

Image

Mazie dauzoņas pagalmā
Image

Image

Nu ir taču jāpakož brālim!
Image.

Kad piekusums dara savu.
Image

Lielie samiji bija vienkārši čubināšanas atkarīgie. :D Nu tik ļoti meklē kontaktu ar cilvēku! Kāds piespiežas tev pie kājas vai uzguļas tai. Tas taču nekas, ka ārā ir 28 grādi... :D Kāds demostratīvi pieprasa - "Nu, čubini taču mani!" ar balsi vai klusi ar purniņu bakstot roku. Burtiski bijām samojedu ielenkumā. :samilejies:

Image

Image

Kucēnu vectēvs. Neizdevās iemūžināt bildē brīdi, kad uzskatāmi redzams viņa izmērs, bet Saša dzīvē tiešām ir īsts milzenis!
Image

Draudzēšanās ar mājas trusi.
Image
Arī visi pieaugušie samojedi ir labā kontaktā ar visiem viņu mājas dzīvniekiem - kaķim, papagaiļiem, vistām, kaķiem uc. Vienīgi zosij ir pretenzijas pret kucēniem, tādēļ tā uz kuciku laiku ir savā aplokā.

Guļošā peciņa. Nu jau varam teikt - mūsu. :sirsninas:

Image

Image
Mūsu smaidule. Nevaru vien sagaidīt! :aptracis:

Image
(fonā redzamie būri nav vis suņiem, bet gan amazonu papagaiļiem)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 04 Jul 2016, 00:27

Kucēna spēle ar mammu
https://youtu.be/HRc2cc6TeUg

Vispār - gribu atzīties.Vēl nevienam, izņemot šo forumu, neesam teikuši, ka mums pavisam drīz būs suns mājās. Tuvākie draugi un mana ģimene zin, ka esmu pārņemta ar samojediem, tas ir mans sapņu suns, bet neko vairāk par "kādu dienu" īsti nezin. :D Tikai divi cilvēki zin, ka skatijāmies kucēnus, bet neko, vai ņemsism, neesam neko nevienam teikuši.

Grūti nociesties un nepublicēt feisbukā mūsu abu pirmo selfiju, jo priekš bildes gaidu brīdi, kad viņa jau būs pie mums. Bet, cik labi, ka ir tāds suņu forums! :D :samilejies:

Tad nu te būs -
Our 1st selfie
Image
Pardon kvalitāti.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests