Smaidiņš zina labāk

Blogs and Chats

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Spigana » 03 Jun 2017, 20:41

Apsveicu! Trakoti liels prieks par jums, patīkami sekot līdzi progresam. :roze:
Spigana
Champion
Champion

Images: 279

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Postby Magdalena » 04 Jun 2017, 11:49

Imagine, man gan nav pārāk daudz sajēgas par paklausības rallija noteikumiem, bet, vai pareizi sapratu, ka arī sacensību laikā tiek izmantoti kārumi?
Image

Image
Magdalena
Puppy
Puppy

Images: 2

Postby Imagine » 04 Jun 2017, 12:27

Spīgana, pixy- liels paldies par apsveikumiem!

Magdalena - debitantu klasē drīkst. Te īss, īss raksturojums:

- Kucēni / debitanti - visu trasi var veikt izmantojot kārumus.
- RO-1, jeb Iesācēji - 15 stacijas. Iesācēju līmeņa trase. Var izmantot kārumu atsevišķos trases punktos.
- RO-2, jeb Atklātā - 17 stacijas. Sarežģītāka trase. Bez pavadas. Kārumu izmantot nedrīkst.
- RO-3, jeb Čempioni - 19 stacijas. Sarežģītāka trase, bez pavadas. 2 reizes tiek mainīta puse, daļa no stacijām tiek izieta sunim atrodoties pa labi no hendlera.

Rallijs ir tautas sports - sacensībās der visi sagatavotības līmeņi un piedalās visdažādākie suņi. Cik noprotu tad pasaulē universālu rallija nosacījumu nav un bez standarta zīmēm un nestandarta šķēršļiem/uzdevumiem (vienā vietā jāiet pāri adžiliti šūpolēm, citā - jānes aports) var arī atšķirties nosacījumi par to, kā trase ejama.

Man pašai rallijs patīk tāpēc, ka man ir suns, ar kuru aktivitāšu klāsts ir visai ierobežots, bet šeit mēs draudzīgā gaisotnē varam līdzvērtīgi sacensties ar citiem suņiem. Ambīcijas un medaļas gribas man - puisim patīk pastrādāt un paēst. :) Es arī ceru, ka nākotnē paklausības rallijs Latvijā varētu gūt tikpat lielu popularitāti kā adžiliti un dalībnieku skaits grupās un visos līmeņos būs lielāks nekā šobrīd.

Adžiliti, ko man pašai ļoti, ļoti gribētos, nevaram, jo viņam ir veca priekškājas trauma, līdz ar to svara sadalījums uz ķepām ir nepareizs un pie pārslodzes puisis klibo. Skriet Smaidiņam gan patīk, jo viņš savas pečkas labi koordinē un dinamiska darbošanās viņam ietu pie sirds (paklausība tomēr ļoti prasa koncentrēšanos un lāgiem apnīk), tāpēc dažkārt prātoju, vai līdzīgi kā cilvēkiem ir paralimpiskās spēles, nevarētu ieviest paradžiliti tiem suņiem, kuri tāda vai citāda iemesla dēļ nevar pilnvērtīgi skriet, diet un lēkt (starp citu, ārzemēs ar "paragility" apzīmē sportu, kurā hendleris ar īpašām vajadzībām vada suni cauri trasei) - ar nosacījumu, protams, ka tas nekādā veidā stāvokli nepasliktina.
Es ik pa laikam prātoju - varbūt tomēr aiziet vismaz šķēršļus pamācīties mierīgā garā, bet no otras puses, skatoties uz savu mazo pintiķi, man vienmēr ir bail, ka tad, ja mēs ar kaut ko tādu sāksim nodarboties, manas ambīcijas būs lielākas nekā suņa iespējas, un pret suni tomēr jāizturas godīgi.
Imagine
Intermediate
Intermediate

Postby Magdalena » 04 Jun 2017, 13:28

Imagine, paldies par paskaidrojumu!
Image

Image
Magdalena
Puppy
Puppy

Images: 2

Postby dresetajs » 04 Jun 2017, 22:48

No pedēja treniņa:
Image

Apsveicu! Kopš pirmā starta jūs ar Smaidiņu absolūti viennozīmīgi virzaties uz uzvaru - un re kur pirmais rezultāts! Ātri :labipadarits: Un pārliecinoši! :roze:
dresetajs
Veteran
Veteran

Postby Imagine » 05 Jun 2017, 20:57

Pašiem neticas, ka tik ātri - mēs pie jums no oktobra sākuma mācāmies. 7 mēneši kārtīga kopdarba, pieredzējuša trenera padomi un ir arī rezultāts gan redzams (dzīvespriecīgs, pašpārliecināts šunelis), gan taustāms. Paldies par to - mums kaut kad vajadzēs par šo cielaviņu aiznest. :)
Imagine
Intermediate
Intermediate

Postby dresetajs » 05 Jun 2017, 22:58

Cielaviņa - tas labi! Un garšīgi! :alinji:
dresetajs
Veteran
Veteran

Postby Imagine » 09 Jun 2017, 22:00

Mētelītis

Trešdienas vakarā sapilināju draugam skaustā pilienus pret ērcēm, nemaz negaidot, ka ceturtdienas vakarā mūs sagaidīs pamatīgas lietavas. Vadoties pēc anotācijas - izmirkt draugam nav vēlams, tāpēc izvilku no skapja suņu mētelīti, kas tur, aizmirsts un nenovērtēts, stāvēja no pagājušā gada vasaras, lai kaut cik no lietus draugu pasargātu. Par Smaidiņu ir jāatceras divas lietas - viņam par lietām ir Viedoklis. Un viņš - lai cik maziņš būdams - sirdī tomēr ir īsts Vecis. Es tās abas biju piemirsusi.

Pirmajās pastaigas minūtēs viņš pieņēma domu, ka es tāpat vien muļķojos, tāpēc ar mētelīti pieklājības pēc patirinājās riņķī, stabu ar Dievu uz pusēm apčurāja un drusku paošņājās, tomēr likdams nojaust, ka apģērba gabals nav ērts. Saimniece šos delikātos mājienus neuztvēra, tāpēc tika likta lietā taktika "svētais moceklis".

Lūk, šādi - ielas vidū:
Image

Saimniece, acīmredzot, drusku glupa - pienāk, paslavē draugu, pabužina un iet tālāk. Smaidiņš tā kā drusku sapīka par viņa viedokļa nerespektēšanu, tāpēc, kamēr prātā ienāca nākamā spožā ideja, pagājās drusku uz priekšu.
Līdz beidzot mēmais protests - viss, viņš nekur vairs neies. Viņš neko nezina un nesaprot, un vispār... "Saimniec, vai tev patiešām liekas, ka sevi cienoši suņi lietus laikā valkā kaut kādus mētelīšus???"
Image

Man par mazo klaunu sanāca smiekli, nopūtos, novilku mētelīti, un viņam uzreiz garastāvoklis uzlabojās. Priecīgs aizdieba pa priekšu savās darīšanās, kā sacīdams: "Mētelīšus lai velk nīkuļi un tie, kas taisīti no cukura, Smaidiņš jau neies apkārties ar lupatām." :D
Imagine
Intermediate
Intermediate

Postby Māra » 09 Jun 2017, 22:50

Eu, bet tas tak Supermena tērps! Vai tikai man vienai tas krāsu salikums un tāda apmetnīga nojauta par mētelīti?
(Varbūt, ja pastāstīsi Smaidiņam, ka viņš pēkšņi par SuperSmaidiņu kļuvis, patika pret mētelīti pieaugs? :kanepe: )
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
Māra
Veteran
Veteran

Postby Imagine » 09 Jun 2017, 23:03

Izskatās, izskatās pēc Supermena tērpa (krāsas tiešām tādas), bet Smaidiņu tas nepārliecina. Viņaprāt, mātes Dabas dotais Super-kostīms ir gana labs. :P
Imagine
Intermediate
Intermediate

Postby Imagine » 15 Jun 2017, 21:15

Jaunas lietas

Smaidiņš zooveikalā droši vien izvēlētos acīmredzami ēdamās lietas, taču saimniece laiku pa laikam iepērk viņam mantas, kas sākotnēji suņa prātam itin nemaz nav aptveramas. Tā kā no jūnija strādāju kā visi - piecas dienas nedēļā un no mājām esmu projām ilgi - tad nolēmu, ka uzticamajam gultas sargam ikdiena tomēr ir jāpadara kaut nedaudz interesentāka, lai nav tikai trīs stundu pastaigas ārā pa visu dienu un pārējā laikā vai nu jāguļ vienam pašam vai arī ar saimnieci blakus. Tā kā puisim domājamās mantiņas iet uz "urrā", viņš jau bez esošā klāsta ir ticis pie vēl divām jaunām:

1. Bumba ar ļoti asprātīgu nosaukumu "Catmosphere", kas vienlīdz labi der gan kaķiem, gan suņiem:
Image

2. Un "Buster cube", par kuru sākotnēji man bija lielas šaubas - ne tas labi ripo, ne arī no tā viegli dabūt kārumus ārā. Suņi tomēr ir kā mazi bērni - sākumā visam jaunajam jābūt viegli un ātri sasniedzamam, citādi nav nekāda prieka spēlēt spēli, kurā nevari uzvarēt uzreiz. Pirmajā vakarā puika to pastumdīja riņķī un atstāja uz grīdas guļam. Šodien savukārt es bez sausās barības tur ieliku arī kaltētu tesmeņu gabaliņus un izņēmu ārā izskrūvējamo vidus daļu. Kā Smaidiņš strādāja! Nevar taču Tādu mantu (tesmeņi) atstāt kaut kādā plastmasas kastītē:
Image

Facebook man arī ieteica grupu, kas veltīta "snīpīš-spēlēm" suņiem, un, lai arī vēl neesmu ļoti iedziļinājusies visā, kas tur rakstīts, no dažiem video pasmēlos vēl idejas. Piemēram - ko pārbaudīju arī praksē - domājamā manta var sanākt arī no veca krekla, kur našķi paslēpti gan piedurknēs, gan iekšā, gan, kreklu salokot un pārlokot, visās ielocēs. Smaidiņš arī šo atzina par labu esam, kaut gan pie pēdējā našķa viņš bija izlēmis tikt pa taisnu - izgraužot kreklā caurumu.

Smaidiņš par šādu ik vakara darbošanos ir ļoti priecīgs - pēc pastaigas viņš savā nodabā strādā kādas 45 minūtes, ik pa laikam nākdams apraudzīt, ko es daru, lai pēc tam svarīgā solī un ar lepni paceltu asti atgrieztos pie sava "darba". Kad tas padarīts - man blakus ierušinās laimīgs un piekusis suns.

BET saimniece mēdz arī nopirkt mantas, par kuru lietderīgumu Smaidiņš šaubās. Bildes jau dažkārt pasaka vairāk nekā vārdi, tāpēc...
Image

... absolūta sajūsma, vai ne? :velnins: Tā kā Smaidiņš ir labs peldētājs, bet viņš pats ir pārliecināts, ka tūlīt noies pa burbuli, par saprātīgām naudiņām iegādājos peldamvesti - paredzēta suņiem no 9 - 20 kg. Es kaut kā biju iedomājusies, ka tādā gadījumā Smaidiņš ar saviem 7.5 lepni peldēs ūdenim pa virsu. Kā tad... dārza peldamdīķī (iekārtots netālu pie meža, kur krastā daudz mālu un kūdras, tāpēc puika tik nošmulējies, steidzīgi ārā rāpdamies) puiša iegrime bija tāda pati kā vienmēr. Vienīgais labums, ka viņu pie tās peldamvestes ir vieglāk pieturēt. Sanāca tāda kā fizioterapijas nodarbība, kur puisis naski airējās, kamēr es peldēju blakus, viņu pie vestes cilpas pieturēdama. Varētu jau ar to peldēšanos neņemties, taču puikam kleinai ķetnelei muskulīši vājāki, kamēr veselā iznes visu svaru, gribētos to kaut kā līdzsvarot, bet peldbaseinu suņiem šeit nav un sezona, kad ūdens un ārā ir pietiekami silts, lai puiku "mērcētu", ir gaužām īsa.
Imagine
Intermediate
Intermediate

Postby Spigana » 15 Jun 2017, 22:56

Vismaz man šķiet, ka peldvestes suņiem ir ļoti laba lieta, īpaši par sevi nepārliecinātajiem. Mio jau dažus mēnešus bija iemācījusies peldēt, bet darīja to drusku sakostiem zobiem, jo viņa peldēja kaut kā dīvaini - ar priekšķepām šausmīgi šļakstīja ūdeni, sita to sev sejā un vispār tā kā mocījās. Bet tad sāku vilkt viņai peldvesti un ļoti strauji viss mainījās - Mio ieguva pārliecību, ka viņa tiešām turas virs ūdens pavisam stabili un ar priekšķepām sāka pieklājīgi airēt, nevis vicināties pa gaisu. Tas, protams, nenotika pirmajā reizē, bet progress nenoliedzami bija. Ceru, ka Smaidiņam arī ar laiku varētu līdzēt.
Spigana
Champion
Champion

Images: 279

Postby Imagine » 16 Jun 2017, 21:59

Re, kā - un man likās, ka Mio no dabas bijis ūdrēns un uz peldēšanos nebija ne skubināma, ne mācāma. Paldies, ka padalījies! Vienīgais, kas man tajā peldēšanās pasākumā īpaši nepatīk ir tas, ka es puisi pati nesu un lieku ūdenī un ka viņš pats gluži turp nemaz tā neraujas. Kārtējais - saimniekam liekas, ka vajag, bet suns par to nav tik pārliecināts.

Viņš visu zina...

Šovakar aizvadījām pavisam jauku treniņu laukumā - pirmajā daļā slīpējām paklausības iemaņas rallija vajadzībām, bet otrajā - atkārtojām "Rin!" apiešanu ap konusu, puisis pāris piegājienos iemācījās izskriet cauri adžiliti tunelim, kā arī tika uzlikts uz MGD līdzsvara dēļa, kas balstās uz divām mucām. Princips vienkāršs - sunim pašam jāuzlec (Smaidiņu, protams, uzcēlu) un jāstāv/jāstaigā, kamēr pašu dēli nedaudz kustina šurpu - turpu. Mans suns, vīrietis būdams, piegāja šai lietai pragmatiski - neies taču pārtraukt ēst tikai vieglas zemestrīces dēļ. :) Nākamreiz plānā sākt apgūt šūpoles - un tad jau mēs būsim kvalificējušies Slovēnijas rallija sacensībām. :medas:

Nesen arī pamainījām treniņu taktiku mājās - atgriezos pie pašiem pamatiem ar ļoti īsām sesijām un tikai vienai/divām komandām vienā paņēmienā, ko īstenojam pastaigu laikā. Pagājušonedēļ pēc šāda plāna darbojoties, puikam ar motivāciju viss bija kārtībā, savukārt uz laukuma bez īpašām pūlēm nostrādāja stundu no vietas un izskatījās, ka beigās būtu tā kā gatavs vēl kaut ko pastrādāt.

Image

Pašās beigās ar treneri izrunājām šādas tādas nianses, Smaidiņš guļ izlaidies aptuveni tā kā bildē un pie mums pienāk cita suņa saimniece, kas ieradusies uz IPO treniņu, paskatās uz puiku un saka: "Viņš izskatās pēc tāda, kurš saka - es visu jau zinu." Un tā arī ir, saimniecei tikai jāmācās, kā pareizi grozīties. :)
Imagine
Intermediate
Intermediate

Postby Imagine » 17 Jun 2017, 11:43

Starp citu - tiem, kuriem labi iet ar angļu valodu un interesē suņi no zinātniskās puses, Coursera no jūlija būs pieejams kurss par suņu emocijām un kognitīvajām spējām vairāku nedēļu garumā. Pasākums ir bez maksas, lekcijas, lasāmie materiāli un testi par apgūto ir katru nedēļu, vienīgi, ja oficiālu sertifikātu gribas, tad gan 44 eiro ir jāsamaksā. Izskatās interesanti, pati pieteicos un - tā kā līdz jūlijam ir vēl kāds brīdis - varbūt vēl kāds no suņeniekiem vēlas lekcijas paklausīties.

Image
Saite - https://www.coursera.org/learn/dog-emotion-and-cognition
Imagine
Intermediate
Intermediate

Previous

Return to Blogi un tērzētavas