Smaidiņš zina labāk

Blogs and Chats

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Imagine » 27 Jan 2017, 17:31

var gan, tikai pašiem savas prioritātes jānovērtē


Kā naglai uz galvas!
Man laikam divi lielākie un vienīgie priekšnosacījumi - lai iekšā godīgi uzvedas (nekārtojas, negrauž un nejodelē) un man nekož/neuzbrūk. Ar pārējo tad var kaut kā sadzīvot, kaut kā labot un iekārtot.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Imagine » 30 Jan 2017, 11:56

Vai kāds var ieteikt ārzemju interneta veikalu ar precēm mājdzīvniekiem, kur pasta izdevumi nav kosmiski?
Tikko gribēju amazonē iegādāties gudro rotaļlietu sunim un pasta izdevumu kopējais apjoms divas reizes pārsniedza pašas rotaļlietas cenu. Es gan pieļauju, ka, ņemot vērā mantas izmērus, tā arī varētu būt, bet, iekams tiešām samaksāju pilno summu, gribētos zināt par alternatīvām.

Rotaļlietu, kuru meklēju, sauc "Karlie 47757 Doggy Brain Train Cube Board 32 x 32 x 5 cm" un izskatās tā šādi:
Image
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby madja » 30 Jan 2017, 12:10

laikam negrib ķēpāties ar tādu sūtīšanu. Iegāju paskatīties UK lapā,no kuras sūtīju sev pirksta klikeri, tur visām šādām mantām pierakstīts " uk delivery only"
tās divas Karlie spēles,kas ir pieejamas PetShop jums nepatīk? atzīšos,ka neko no šādām spēlēm nesaprotu, nekad neesmu pētījusi
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Imagine » 30 Jan 2017, 12:27

Tas nav man pašai - es šādu spēli sen, sen aizņēmos, vajadzētu atdot atpakaļ, bet ar pārvākšanos un citām dzīves peripētijām spēle ir pazudusi līdz ar galiem. Tāpēc arī meklēju. Sapriecājos, vēl, ka par divdesmit eiro varēšu dabūt un tad galējā cena uzrādījās pāri piecdesmit. :soks:
Neko darīt - meklēšu tālāk.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby madja » 30 Jan 2017, 12:38

ehh,tad gan.
bet varbūt izdodas, es tos savus pirksta klikerus arī jau gandrīz atmetu cerību dabūt, jo tomēr ir limits,cik esmu gatava par klikeri maksāt, līdz uzgāju oldskūlīgu mājas lapu ar suņu treniņprecēm un piegādi 5 paundi. Starp citu, neesmu droša gan,bet nudien neatminos,ka tad redzēju šīs piebildes par to,ka piegāde tikai UK. Varbūt es viņus ar savu Latviju nobaidīju :D
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Spigana » 30 Jan 2017, 12:41

Pamēģini britu ebay, tur mēdz būt sakarīgas cenas. Otrs variants - mēģini britu vai vācu Amazoni un palūko vai nav lietotas. Tur vienmēr sūtīšanai ir draudzīgākas cenas, nekā no ASV.
Otrs variants - gaidi marta Ķīpsalas izstādi, tur vienmēr šīs rotaļlietas ir.
Un es laikam pārlieku neiespringtu uz tādas pašas pirkšanu - vismaz man stāstīja, ka suns šo ātri iemācās un pēc ilgiem atkārtojumiem vairs neko jaunu ar šo darīt nevar, nav jēgas. Tad nu varbūt vvari to suni iepriecināt ar līdzīga līmeņa jaunu mantu. :)
Vēl ir šī lapa, sūta no zviedrijas, man rādījās, ka sūtīšana būtu 9 eiro. (Šīs ir tās rotaļlietas, kas Ķīpsalā parasti ir)

Madja, kas ir pirksta klikeri?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby madja » 30 Jan 2017, 12:48

Spigana wrote:Madja, kas ir pirksta klikeri?


tādiem tizleņiem kā man,kas paši sevi nevar savākt un klikšķina vietā un nevietā, tas,kas karājas uz rokas ir sarežģīts :D
Reiz biju aizmirsusi savu mājās un pixy iedeva savu pamēģināt - sapratu,ka tas ir izgudrojums tieši man :D nevar pazaudēt un vienmēr ir nospiešanas gatavībā
Image
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby SantaP » 30 Jan 2017, 12:53

Imagine, vācu zooplus.de tā spēle šobrīd ir nopērkama ar atlaidi par 15 EUR, vienīgi klāt nāk vēl sūtīšana uz Latviju 10 EUR. Piegādā apmēram 4-5 darba dienu laikā. http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundespielzeug/beschaeftigung/snackball/158521
SantaP
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 30 Jan 2017, 12:46

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby pixy » 30 Jan 2017, 13:07

Imagine, ja zooplusā ir, sazinies ar Sisiju, vina tur regulāri sūta un tā kā kopā ar kolēģiem, summa mēdz sanākt virs 100 eur, attiecīgi piegāde bez maksas.
Spigana wrote:Madja, kas ir pirksta klikeri?
Tas tiešām ir nenormāli ērts klikera veids, sākumā domāju to lietot freestyle, lai rokas brīvas, bet tad sapratu, ka arī OB nav parocīgāka klikera kā šis.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby SantaP » 30 Jan 2017, 13:13

Paskatījos, ka reģionālajā zooplus.ru sadaļā tas brīnums ir vēl lētāks (parasti ir otrādi) - tikai 14 EUR un no šejienes sūtot piegāde ir 5 EUR. http://www.zoochic-eu.ru/shop/tovary_dlya_sobak/sport_igrushki_dlya_sobak/razvivajushie_igrushki/razvivajushchie_igrushki/176631
Vienīgi diemžēl tagad laikam izpirkts. :(
SantaP
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 30 Jan 2017, 12:46

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Imagine » 30 Jan 2017, 20:34

Liels, liels paldies visiem, kas atsaucās!
Labās ziņas ir tās, ka šovakar spēle atradās - kurpju kastes tālākajā stūrī, ielikta melnā maisā - tā, lai acīs neduras. Es par šo faktu biju aizmirsusi.

Taču, tā kā savam mazajam murmulim noteikti nākotnē arī aksesuārus, mantas un citas derīgas lietas iepirkšu, tad izmantošu iespēju gan kopīgam pasūtījumam, gan izpētīt, kāds piedāvājums ir e-veikalos. Ceru, ka vēl kādam arī noderēs!

Ķīpsalas izstāde arī izklausās labs variants.

Vēlreiz paldies! :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Imagine » 02 Feb 2017, 22:20

Pastrādāsim!

Dažādu darbu un grafiku nesakritību dēļ skoliņā kādu laiku neesam bijuši, taču mācīšanos neesam pametuši novārtā. Galu galā, ja saimniecei gribas izpildīt šī gada apņemšanos un ar suni startēt kādās sacensībās, tad jādarbojas vien ir. Kad oktobrī atsākām skolas gaitas, tad man ieteica iekārtot kladīti, kurā pierakstīt visas komandas, kuras suns mācās vai ir apguvis - gan ar žestiem, gan ar nosaukumiem. Jo - kā es pārliecinājos vēlāk, tad, jo vairāk gudro lietu nāk klāt, jo grūtāk ir atcerēties dažādas nianses. Piemēram, vai griezies pa labi bija "griezies" vai "dejo"? Ka ar "ķepu!" apzīmē tikai labās ķepas došanu, bet kreisajai ir "otru!" Tāpat man vismaz ir vieglāk atcerēties kāda trika būvēšanas gaitu, ja es esmu pierakstījusi vai vēl labāk grafiski uzzīmējusi. Nereti ieraksti palīdzējuši sakopot domas un izdomāt, kā lietas darīt labāk un citādāk.

Te mans rakaris arī kladīti pārskata.
Image

Viena lieta, ko šobrīd esam atmetuši, ir mācīšanās ārā pa tumsu. Lai arī panākumi bija, tad daudz biežāk bija situācijas, kad suns nobijās no ēnām, no ne tādas kustības un prieka no darbošanās nebija ne man, ne viņam. Turklāt es šādi krietni pabojāju komandu "apkārt!" (suns no pozīcijas pie kreisās kājas/atrašanās priekšā apiet apkārt un atgriežas kreisajā pusē) - puika pasāka raustīties un "apkārt" izvērtās par - es aiziešu tev aiz muguras, atkāpšos pāris metrus tālāk un izslēgšos.
Izeja no situācijas izrādījās visai interesanta - vispirms atklāju, ka puisim vislielākā motivācija un prieks ir strādāt tad, kad viņš pēc gara brauciena ir izlaists ārā no mašīnas. Enerģijas un entuziasma tad Smaidiņam ir tik daudz, ka viņš ir gatavs darboties kaut minūtes 15, 20 no vietas. Tāpēc tagad darbadienās viņš brauc man līdzi uz darbu, kur pusstundā pirms manu darba gaitu sākuma mēs brīnišķīgi pastrādājam vietējā pļaviņā un stāvlaukumā.
Tā kā "blakus" tagad, Smaidiņprāt, skaitās superīga komanda (laikam jau tāpēc, ka par to dāsni dod ēst), tad cenšamies blakus iešanu papildināt ar dažādām komandām. Lai pašai būtu interesanti, lieti noderēja internetā pieejamie paklausības rallija iesācēju klašu shēmas (meklējamie vārdi - obedience rally novice course) un mums sanāk. Precizitātes ziņā ir vēl kur augt un augt, taču sajūta ir, ka sacensības mums vairs nav nesasniedzams mērķis. Mācoties neiztiek arī bez smaidiņismiem, piemēram, ieņemt pozīciju blakus pie kreisās kājas, izrādās, var arī šļūcot uz vēdera. :D

Image
Lasot citu rakstīto par viņu suņu darba stilu, es cenšos atšifrēt arī savējo. Šobrīd ir skaidrs, ka Smaidiņš ir suns, kas domā pats ar savu galvu. Viņš akli nemetīsies izpildīt visu, ko es viņam lieku, drīzāk to, kas viņam pašam patīk, par ko viņš jūtas pārliecināts, pārējo atstājot aiz savas komforta zonas robežām. Un man ir jāmāk viņu pārliecināt, ka darīt kaut ko jaunu ir forši, bet, lai būtu panākumi, atzīšanai jābūt no viņa puses. Varbūt tāpēc viņam paklausības repertuārs patiešām patīk, jo tur ir zināma lietu secība un noteikta rutīna.
Augstāk uzzīmētā shēma ir viens no veidiem, kā Smaidiņš mācās. "Zvaizgnīte" jeb "patīkamo apvienojam ar lietderīgo". "Vietā!" (skrien un apgulies uz deķīša) ir viena no viņa mīļākajām komandām un, tā kā tā ietver gan skriešanu, gan reizē atbrīvojošo komandu, tad tā ir ļoti parocīga, lai īsās sesijās mēs mācītos arī lietas, kas nemaz tik ļoti neiet pie sirds. Piemēram, "astoņi", "čūska", "apkārt", komplekss - paliec sēžot/guļot/stāvot, kamēr es apeju apkārt, un kaut vai tas pats "blakus", jo pēc nonākšanas galā un atalgošanas seko komanda, ko viņš zina ļoti labi un pilda labprāt.

Image
Individuālists problēmu risināšanā - pilnīgi noteikti. Tas spilgti izpaužas, viņam darbojoties ar domājamām mantām, no kurām ir jāizķeksē kārumi. Vislabāk viņš darbojas tad, kad es neiejaucos vai vēl labāk - neskatos, jo palīdzēšana no manas puses ir acīmredzama traucēšana viņam. Es pašpikoju no dresētaja ierakstiem par to, kā kucēnam mācīt "grāmatiņu lasīt", un cerēju inscinēt foto, kur Smaidiņš "lasa" kladīti, taču nekas no tā nesanāca. Jo, kamēr kameras acs skatās uz viņu, puika ar neko nezinošu skatienu veras pretī, kā novērsies - tā hops, hops, kārumiņš ir izķeksēts ārā un apēsts. Spēj tik nospiest pogu un iegūt miglas bildi ar suņuku, kas atšķīris klades lappuses tur, kur našķīši paslēpti.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Imagine » 02 Feb 2017, 22:20

Kaut kā mani raksti dubultojas.

Te Krona "lasa" vēlēšanu biļetenus - zem tiem paslēptas kaltētas vistu kājas, bet tas nevienam no malas nav jāzina.

Image
Last edited by Imagine on 03 Feb 2017, 00:18, edited 1 time in total.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Spigana » 02 Feb 2017, 23:40

Ooo, man pašai nekad nebūtu ienācis prātā, ka bildi, kur suns lasa, dabon ar slēpto kārumu palīdzību. Būsim ar Mio šo iemēģināt, jo man jau traki sen gribas tādu bildi, bet nevarēju izdomāt, kā dabūt to momentu, ka suns skatās grāmatā. Paldies! :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Imagine » 05 Feb 2017, 18:53

Kāda šķirne?

Nereti pastaigājoties ir pa cilvēkam, kas apjautājas, kāda tad šķirne Smaidiņš esot? Latvijas parastais lieliskais - visbiežāk, lai gan citreiz uz mēles ir pateikt, ka miniatūrā laika - ar to astīti gredzenā un biezo kažociņu viņš tik tiešām tādu drusku, drusku atgādina. Bet vislabākās pērles var dzirdēt no bērniem. Tā nesen gājām garām stacijai un... "Mammu, mammu, skaties - re, kur dalmācietis iet!" Man jau liekas, ka viņš tāds pikselis no dalmācieša ir, bet dzirdēt tādu komplimentu, protams, ir patīkami. :)

Mans pikselis visā savā godībā.
Image
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Maija_Dakota » 08 Feb 2017, 11:27

šajā bildē ļoti lepns un foršs! :sirsninas2:
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Dylan » 10 Feb 2017, 15:36

Smaidiņš malacis un superīgs. Viņiem ar Dilanu noteikti daudz kopēju rakstura iezīmju. Tā pēkšņā sabīšanās. Varbūt arī stūrgalvība? Ir gadījies, ka Dilans apsēžas ceļa vidū un gribēdama nevaru viņu izkustināt, jo viņš nevēlas iet tieši tajā virzienā un tagad. Ja pavadiņu parauj uz sāniem, mierīgi iet, ja uz atpakaļu, mierīgi iet, bet kā atkal uz priekšu, tā apsēžas, itkā tur būtu novilkta kāda neredzama līnija, kurai nevar pārkāpt pāri. Bet paejot kādus 10 soļus uz sāniem, līnija izgaist un var turpināt ceļu..
Vissmieklīgāk ir, ka viņš sabīstas no acīm. Es, precīzi nezinu kā tas strādā, bet ejot pa Tallinas ielu pirmo reizi, tur vienā pagalmā ir dekoratīvie akmeņi, kuriem ir uzzīmētas lielas acis, un Dilans pēkšņi salecās, jo domāja, ka tā ir kāda dzīva būrne. Parasti viņš akmeņus atpazīst, bet, ja tiem ir uzzīmētas acis - tad ir smieklīgi..

Es skatos blogā, ka pēdējā laikā aktuāli, suņiem tīrīt zobus un griezt nagus. Dilanam nekad neviena no šīm procedūrām nav veikta, vai ir kas tāds, ko es nezinu, vai suņiem patiešām ir jāgriež nagi? Vienīgais kā es uzfrišinu savu suni ir reizēm (reizi mēnesī-divos), Dilanu izķemēju. Domāju, ka nagus griezt ar Dilanu varētu sarunāt, jo ar viņu var sarunāt praktiski visu. Sliktākais, kas var notikt ir, ka viņš apvainojas un kā jau humanoīdi to dara, viņš to dara ļoti cilvēcīgi: ielien dīvānā un speciāli skatās uz citu pusi, kad viņu uzrunā. Un tad nelīdz pat "iesim ārā". Viņam vajag pabūt ar sevi minūtes 5, līdz Tu vienkārši pieej pie viņa un sarunā, ka viss atkal kārtībā.

Par actiņām, ko Tu ar "tekošām acīm" un "brillītēm" domā? Jep, man joprojām pirmais suns, joprojām par suņiem neko daudz nezinu tikai kā viņus izlaist. Pēdējās dienās man suns sācis kasīt actiņas un ir pastiprināti acīs tā saucamais "miedziņš". Agrāk tā nekad nebija, tie izdalījumi zaļganā krāsā. Šodien sazvanīju vet-klīniku Latvijā un man teica, lai mēģinu aptuveni nedēļu tīrīt actiņas 3-4x dienā ar ļoti stipru melno tēju, ja neuzlabojas, lai zvanu vēlreiz un domāsim par pilieniem.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Imagine » 10 Feb 2017, 22:06

šajā bildē ļoti lepns un foršs!


Paldies par labiem vārdiem! Turklāt ļoti bieži viņam ir tā sejas izteiksme un tieši tā lielīgā poza, kas vēsta par to, ka viņš arī zina, ka ir labs un foršs. :)

Tā pēkšņā sabīšanās. Varbūt arī stūrgalvība? Ir gadījies, ka Dilans apsēžas ceļa vidū un gribēdama nevaru viņu izkustināt, jo viņš nevēlas iet tieši tajā virzienā un tagad. Ja pavadiņu parauj uz sāniem, mierīgi iet, ja uz atpakaļu, mierīgi iet, bet kā atkal uz priekšu, tā apsēžas, itkā tur būtu novilkta kāda neredzama līnija, kurai nevar pārkāpt pāri.


Bija, bija mums sākumā tiešā tā un bieži, tikai es viņam īpaši neļāvu cimperlēties. Smaidiņš ir ļoti viegli vadāms un pierunājams iet, ja pavada ir pie kaklasiksnas, viegli parāvu un devāmies tālāk. Tagad gan pastaigu laikā viņš dažreiz vienkārši mēdz tā cilpot, cilpot un apsēsties, padomāt. Paskaties uz viņu, viņš skatās uz tevi un luncina astīti. Tādās reizēs izkustināt no vietas var, vai nu turpinot iet uz priekšu, vai arī pietupjoties un piesaucot klāt. Smaidiņu tad vajag samīļot, sabužināt, viņš man nolaiza degunu, atlec nost un ir priecīgs gājējs tālāk. Ja sākumā es to saistīju ar bailēm un nedrošību, tad tagad man šķiet, ka tas ir vienkārši iegājies kā rituāls. Viena no daudzajām lietām dzīvē, kurām nav loģiska izskaidrojuma, bet "tā vienkārši vajag".

Es skatos blogā, ka pēdējā laikā aktuāli, suņiem tīrīt zobus un griezt nagus.


Smaidiņam šīs procedūras ir vajadzīgas anatomisko defektu dēļ. Zobi jātīra, tāpēc, ka viņam ir ne tikai buldoga žoklītis (apakšžoklis ir nedaudz garāks par augšžokli) un tur priekšzobi bija saauguši cits citam krustu šķērsu virsū - normālam sunim ar normālu galvaskausa anatomiju, tas nav arī nepieciešams, bet Smaidiņš šos zobus pareizi neizmanto un līdz ar to tur krājas viss labums, kas laika gaitā sāk nelāgi ost.

Nagu griežam, jo labā priekškāja stāv nepareizi (vecs lūzums, kas sadzijis, kā nu varējis) - staigāt viņam netraucē, taču nagi šai ķepai pareizi nedilst. Tāpēc aplīdzinām reizi trijās - četrās nedēļās. Es arī pieļauju, ka tavs Dilans ir lielāks skrējējs un darbonis par manu nesteidzīgo dzīves baudītāju, tāpēc arī savus nagus nomanikirē pats.

Tekošās actiņas:
Image

Smaidiņam un esmu ievērojusi, ka daļai viņa radinieku, acis asaro. Sevišķi aukstā un slapjā laikā gar vaidziņiem var redzēt asaru tērcītes, bet "brillītes" ir Smaidiņam visapkārt acīm - arī asaru dēļ apmatojums ir iekrāsojies sārtā krāsā. Ideāli būtu kā blakus blogos Mio vai Bianko. Savukārt vasarā rozā, nepigmentētā āda lielā saulē mēdz apdegt un tad ap ačelēm ir sarkans. Asarošanas cēlonis - mans minējums ir gadiem ilga dzīvošana un atrašanās amonjaka izgarojumos (kā teikts, tad šie suņi visu mūžu bija pavadījuši mazās telpās, netiekot laisti ārā, kārtojoties turpat, kur gulējuši), jo, kad tikko puiku paņēmu, viņam bija diezgan hronisks konjunktivīts. Tā jau arī ir kosmētiska lieta, Smaidiņam dzīvot absolūti netraucē un es arī īpaši par to nesatraucos.

Ka tā paskatās, palasās, izklausās, ka trūkumi vien ir, un suns nez kāds ar īpašām vajadzībām. Sadzīvē šīs lietas nemana vispār - Smaidiņam toties šos trūkumus atsver fantastiskais raksturs, tas, ka nav citu nopietnu veselības problēmu, kas ierobežotu dzīves baudīšanu, un ka viņš var ēst visu, ko sirds kāro. Manā suņu kritēriju skalā tās pēdējās trīs ir vissvarīgākās īpašības.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Imagine » 12 Feb 2017, 19:32

Par otrajiem suņiem un cik viegli tādus izvēlēties

Nesen neapdomīgi izmetu, ka suņus dažreiz saprast ir vieglāk nekā cilvēkus, jo viņiem lietas dzīvē kaut kā vienkāršāk notiek, taču pēdējās nedēļas laikā nācu pie atziņas, ka, lai arī es pa durvju šķirbu esmu ielūkojusies suņu niansētajā uzvedības, komunikācijas un emociju pasaulē, tad ir ļoti, ļoti daudz kā tāda, ko es nezinu un neizprotu, un ka vēl vairāk būs lietas, kuras vienkārši notiek un kuras cilvēka loģikai saprotamas nebūs.

Smaidiņš maz iet suņu sabiedrībā, jo ir izteikts cilvēku suns, viņš pat briesmu situācijās meklē aizsegu cilvēku bariņa vidū. Bet, ja sanāk satikties un kontakts, tad biežāk ir reizes, kad puikam nav intereses un tiek drusku parūkuļots, retāk, kad tiek uzņemts labvēlīgi un pat uzaicināts drusku parotaļāties. Viņš, šķiet, dzīvē ir nonācis pie secinājuma, ka viņam citus suņus laimīgai dzīvei nevajag.

Šodien vēl skaidrāk sapratu, ka tajā brīdī, kad nopietni pievērsīšos otra suņa meklējumiem, lai piepildītu savas ambīcijas par adžiliti, skriešanu, gariem pārgājieniem un citiem aktīviem sporta veidiem, tad man varēs patikt visādi suņi, bet galavārds par to, vai viņš/viņa ienāks mūsu mājās, piederēs Smaidiņam. Te pat nav runa par suņa pakļaušanos un savu noteikumu uzstādīšanu, suņa palikšanu zem tupeles, jo maigāku dvēseli par manu puiku atrast būtu grūti. Drīzāk par to, ka otrs tāpēc varētu darīt pāri viņam, un es nekad negribētu nonākt situācijā, kur Smaidiņš kļūst par gūstekni un nelaimes čupiņu savās mājās, bet man ar smagu sirdi ir jāmeklē jaunas mājas otram sunim, jo attiecības ir tādas, ko cilvēks pie labākās gribas nespēj izmainīt un ir abiem suņiem postošas.

Lai kā arī gāja, man bija prieks šodienas pastaigā atkal satikt Mio, kas, manuprāt, ir fantastiska savas šķirnes pārstāve un lielisks paraugs tam, kāds brīnišķīgs kompanjons var būt šāda, maza enerģijas lode, ja ar viņu aktīvi un mērķtiecīgi strādā.

Iepazīties ar dalmācieti Paulu un noskaidrot, ka dzīvojam viena botāniskā dārza attālumā, kas nozīmē, ka nākotnē noteikti jāsatiekas vēl.

Rūsa, kuram pavasaris galvā, un kurš bija tik ļoti suniski smieklīgs savos gan atklātajos, gan viltīgajos centienos nošarmēt Smaidiņu, ka aizmirsa visas kurtiskās īpašības - gāja blakus, turējās metra, divu rādiusā un Māras vārdiem - nekad nebūtu ienācis prātā, ka vēja suns ir jādzen skriet. Es ceru, ka pēc mūsu aiziešanas Rūsas apmātība beidzās un viņš kārtīgi izskrējās un izdauzījās, kā bija paredzēts iepriekš. Un saimniece savukārt atguva sirdsmieru.
Es mājās arī internetā pasērfoju, lai saprastu, kāpēc dažiem suņiem kastrēti puikas liekas pievilcīgi, daudz minējumu, bet zinātnisku pētījumu nebija, taču noskaidroju, ka Smaidiņš nav tāds pasaulē vienīgais. Diemžēl arī to, ka no viņiem neatstājas un šādi "apceļ" visu laiku. Tur pat ne vienmēr ir runa par dominances izrādīšanu, bet tas, ka, iespējams, "nulles smarža" vai kaut kas cits čaļiem ar testosteronu vēnās liek domāt, ka tas jocīgais puika ir ekvivalents kucei, kas meklējas. Patinot filmu atpakaļ, līdzīgas situācijas ar nekastrētiem puikiem ir bijušas arī iepriekš.
Man tagad ir skaidrs, ka šādās situācijās nevar visu atstāt "suņu rokās", bet gan jāiet projām uzreiz, jo citādi var pilnībā sabojāt izturēšanos un attieksmi pret citu suņu klātbūtni.

Prieks bija arī satikt Elesāru, kaut arī uz neilgu laiku un pa gabalu. Foršs suņu jaunietis. :)

Image
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby MartaK » 12 Feb 2017, 19:55

Mums arī bija prieks iepazīties un prieks, ka beigu beigās, Smaidiņa kungs tomēr atzina Paulu par labu esam! Noteikti tiksimies vēl! :estevisamilosu:
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests

cron