Smaidiņš zina labāk

Blogs and Chats

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Māra » 01 Mar 2018, 14:45

Spigana wrote: lv šī vispār ir pilnīgi brīva niša. Un žēl, ka tā, daudziem tādi semināri un lekcijas nāktu krietni par labu.

Brīva kvalitatīvam materiālam, jā. Jo arī DinoZoo paši rīko dažādas bezmaksas lekcijas, bet tie eksperti ir tikai kinologi, nevis konkrētās jomas speciālisti.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby ligakrista » 01 Mar 2018, 15:11

Māra wrote:Noteikti FB vērts piesekot https://www.facebook.com/dogfan.lv/ un https://www.facebook.com/groups/1071118442908499/ - rīko labus seminārus.



Paldies! :foto:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Imagine » 01 Mar 2018, 16:06

Spigana wrote:Plus, seminārs vairāk ar ievirzi tomēr uz sportistiem un sportisti vispār retāk staigā pa izstādēm.


Par semināru sportistiem nepiekritīšu, jo ar "pieredzējušu suņa saimnieku" vai treneri vairāk ir domāti tie, kuri risina sadzīviskas problēmas (agresijas, bailīgums, nesocialīzētība utt.) un kuriem jau ir kaut kāds fons saskarsmē ar suņiem vispār. Viņa daudz stāsta par to, kā uzlabot kontaktu ar savu suni, kā risināt problēmsituācijas, kā bagātināt vidi, kā mācīt sunim uzņemties iniciatīvu, kā palīdzēt tikt galā ar stresu, kā pievērst uzmanību tam, ko suns dara un par ko viņš interesējas utt.

Tā ka jebkurš no blogu sadaļas vai kuram suns ir mājās un kuram gribas uzzināt vairāk, droši var iet un būs tikai ieguvējs. Lektori patiešām rekomendēju! :)

Attiecībā uz semināru rīkošanu - man jau būtu prieks, ja arī letiņi būtu tikpat aktīvi semināru organizēšanā un lektoru piesaistē, jo citādi, piemēram, man iet daudzi interesanti suņu semināri secen tikai tāpēc, ka ar krievu valodu pašvaki. Novembrī bija interesants seminārs par fizioterapiju suņiem, bija T. Baskinas lekcijas (dzirdēju labas atsauksmes), tagad būs T-Touch seminārs. Aiziet jau var, bet, ja puse semināra iet secen valodas barjeras dēļ, tad jāsāk domāt...

No otras puses - esmu bijusi rīkotāja lomā. Zvērīgs darbs, turklāt tā suņinieku komūna mums maza. Nav garantijas, ka, piesaistot labu lektoru, varēsi samaksāt.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Spigana » 01 Mar 2018, 17:12

Jā, lūk, mūžīgais valodas jautājums, kas man arī traucē daudz kur tikt un aiziet. Man gan laikam lielāka škrobe par to, ka pat nemēģina nodrošināt tulkojumu, jo ar tulkošanu attiecīgi nevajadzētu atsevišķām komūnām atsevišķi taisīt seminārus.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Imagine » 01 Mar 2018, 18:11

Godīgi gan jāatzīst, ka dažos semināros ar krievu valodu kā pamatvalodu, ir jautāts, vai ir nepieciešams tulkojums. Uz ko vairākums atbild, ka "nē" , jo dalībnieku sastāvs ir pārsvarā paaudze pirms "jogurta pilnajiem plauktiem". Ja tu viņu vidū esi vienīgais gurķis, kuram vajag to tulkojumu, tad tā neērti. No vienas puses bezkaunīgie dzer šampānieti, no otras - secīgā tulkošana ļoti sagarina semināra gaitu.

Manā profesijā, kur pastāvīgs kvalifikācijas celšanas kursu apmeklējums ir obligāta prasība, situācija ir citāda - daudzi vecākās paaudzes speciālisti neiet uz patiešām labiem semināriem ar ārzemju lektoriem, jo nav tulkojuma no angļu uz latviešu valodu.

Atsaucība ar LV tulkojumu un pareizo reklāmu būtu lielāka, bet suņu entuziastu tāpat pietiek un vietas aizpilda.

Tā reklāmas padarīšana arī - es par šo semināru uzzināju tā "starp citu" un par lielāko daļu citu pasākumu arī - ja Facebook laika joslā neizlektu ārā (vai arī neesi ticis speciāli uzaicināts), tad nemaz neuzzini, ka notiek.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Imagine » 10 Mar 2018, 21:33

Smaidiņš un pārējā pasaule

Es nesen apsvēru domu izveidot rakstu un fotogrāfiju sēriju par tēmu "Smaidiņš un pārējā pasaule", jo ik pa laikam viņš liek man minēt, kas notiek tajā mazajā galviņā. Tā, piemēram, pirms kāda laika, ejot garām autobusa pieturai, Smaidiņš pēkšņi apstājas un, galvu uz augšu pacēlis, koncentrējies skatās uz meiteni ar koši ziliem matiem. Un skatās, skatās, skatās, līdz man, netālu stāvot, radās jautājums, vai pieklājības normas par to, ka uzkrītoši blenzt uz cilvēkiem ir nepieklājīgi, attiecas arī uz suņiem?

Savukārt Smaidiņš un kaķi ir viela asa sižeta filmai un komēdijai reizē, jo nešķiet, ka mans suns vispār ir piefiksējis, ka murrātāji eksistē kā atsevišķa suga vai ka tās vispār ir būtnes, kam būtu jāpievērš uzmanība. Viņš var vēsā mierā noiet kaķim tieši gar degunu, galvu nepagriežot. Cik nav bijuši tādi, kas sabozušies kaujas pozīcijās, sak' es tev tūlīt rādīšu, tā arī paliek apmulsuši stāvam, jo baltais ērms viņus vispār nav pamanījis un iet savās darīšanās. Ir bijuši arī pāris tādi, kas pa gabalu Smaidiņu notur par kaķi un sāk sekot - tip, tip, tip, paslēpjas aiz mašīnas, pabāž ziņkārīgu galvu ārā, un tad tip, tip, tip - seko tālāk, noslēpjas aiz akmens - parādās kaķa galava, un tā tālāk, kamēr nolūkotais mērķis dzīvo pats savā pasaulē un nezina, ka viņam seko.

Te ilustratīvs foto - Smaidiņš sparīgi iejoza minča teritorijā, ko mincis tikpat braši skrēja aizstāvēt.
Image

Un tā arī palika brīnoties - kas tas par ērmu kaķa augumā, kurš ne kā suns, ne kā kaķis uzvedas:
Image
----

Par kursiem angļu valodā runājot - nejauši uzdūros vasaras skolai, ko rīko tepat kaimiņos - Tallinā. No 16. - 27. jūlijam tiks rīkoti kursi "INTRODUCTION TO CANINE COGNITION, BEHAVIOUR AND HUMAN-ANIMAL INTERACTIONS" (Ievads suņu kognitīvajās spējās, uztverē un cilvēka-dzīvnieka mijiedarbību). Lektori gan vietējie (veterinārārste, bioloģijas programmas vadītāja Tallinas universitātē, advokāte ar specializāciju dzīvnieku tiesību jautājumos), gan pieaicināta zinātniece no Norvēģijas ar 20 gadu pieredzi ne tikai pētniecībā, bet arī suņu apmācībā.

Kursu programmā paredzēts apgūt:

1. Suņu dzimtas evolūciju un domestikāciju, ar veterināriju saistītos jautājumus (anatomija/fizioloģija, dzīves cikls, ēdināšana, zoonozes, biežāk sastopamās slimības, vakcīnas);
2. Suņu uzvedību (instinktīvā un iemācītā uzvedība, rotaļas, bailes, sāpes, stress, agresija, kā suņi mācās jaunu uzvedību, apmācību metodes, motivācija, suņu-suņu/suņu-cilvēku attiecības, socializācija, vides bagātināšana, uzvedības problēmas, uzvedības mainīšana);
3. Labturības un tiesību jautājumus;
4. Cilvēku-dzīvnieku attiecības (teorijas psiholoģijā par cilvēka-dzīvnieka saikni, antropomorfisms, darba suņi, suņu izmantošana terapijā, ētika).

Kursu valoda - angļu. Var priekšzināšanu arī nebūt. Mācīšanās ir gan teorētiska, gan praktiska un kursu beigās ir iespējams saņemt gan sertifikātu, gan kredītpunktus (ECTS - tiem, kuriem tas ir aktuāli). Maksa ir 640 EUR, par dzīvošanu jāgādā pašiem un pieteikšanās, nosūtot CV un motivācijas vēstuli.
Deadline - 16. marts.

Sīkāka informācija te - http://summerschool.tlu.ee/introduction ... eractions/
Un te - https://www.facebook.com/events/513571605673528

Man laikam no visa kursa interesanti būtu 2. un 4. punktos apskatītās tēmas, taču tas tāds profesionālais idiotisms - kas daudz jau zina un ar to nodarbojas ikdienā, tam grūti atrast vēl kaut ko, kas jau nav kaut kur redzēts, lasīts un iepazīts. Taču tiem, kas ir ceļa sākumā, jaunizceptiem kinologiem un tiem, kas vēl šmorējas, manuprāt, iespēja ir brīnišķīga un tiešām jāizmanto. :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Imagine » 15 Apr 2018, 19:06

Mēnesis vienā elpas vilcienā

Kad dzīvē viss iet kā pa sviestu, tad nav jau arī īpaši daudz ko rakstīt. Turklāt Smaidiņam tik ļoti nepatīk fotografēties, ka viņam ieslēdzas sestā maņa jau tad, kad es par fotoaparātu tikai domāju. Nav jau nekāda prieka likt bildes ar suni, kas izskatās acīmredzami aizvainots, ka es tā uzdrīkstos ar to mehānisko aci viņa virzienā raudzīties. Toties, atskatoties uz pēdējo četru nedēļu notikumiem, tomēr padarītais salasās gana daudz.

1. Izlasīju Sūzanas Klotjēras (Suzanne Clothier) grāmatu "Bones would rain from the sky"
Image

Ja kādam, kurš studiju laikā ir prātojis, cik jauki būtu, ja mācību grāmatas būtu tikpat interesanti lasīt kā romānus, tad šī reiz ir suņu grāmata, ko var izlasīt no vāka līdz vākam, nenogarlaikoties (neaizmigt pa ceļam), iemācīties kaut ko jaunu un labi pavadīt laiku, lasot patiesus un aizkustinošus stāstus par autores satiktajiem un skolotajiem suņiem un viņu saimniekiem. Autore pati ir darba līniju VAS audzētāja un ar dzīvniekiem strādājusi vairākus gadus, un galvenais vēstījums ir par to, cik svarīgi ir veidot attiecības ar suni. Sevišķi palicis prātā viens citāts, ka viņa ir satikusi "suņus, kuriem ir izcila formālā apmācība, bet nav nekādu attiecību ar savu saimnieku, un suņus, kuriem ir lieliskas attiecības ar savu saimnieku, bet nav nekādas formālās izglītības". Grāmatas vērtību, manuprāt, arī ceļ tas, cik viņa ir paškritiska un atzīst, ka arī pati vēl joprojām mācās un ka pagātnē ir pieļāvusi kļūdas. Jo ir tik daudz suņu grāmatu, kuras dēvē par "revolucionārām" un to autorus par "brīnumdariem/vārdotājiem" utt., pasniedzot viņus kā pārcilvēkus un viņu metodes kā vienīgās pareizās. Lai arī saturs drīzāk mudina pārdomāt un izvērtēt, kā tad iet man ar savu četrkājaini, būtu gribējies, lai dažos situācijas aprakstos tomēr būtu sīkāk izstāstīts, kas tad īsti tika darīts un kādi soļi sperti, lai būtu rezultāts.

Es arī salīdzināju šīs grāmatas vēstījumu ar to vācu autores rakstīto, ar Lizas Telingtonas metodi, un secināju, ka cilvēki dažādās pasaules malās runā par vienu un to pašu tēmu. Un ka būtībā nav svarīgi, kā tu šo domu pasniedz - vai tā ir teorija par baru, katra bara locekļa kompetencēm tā kontekstā un kur atrodas cilvēks, vai tā ir speciāla pieskārienu un uzdevumu tehnika, vai tas ir labi zināmo metožu apvienojums ar zināšanām par suņu ķermeņa un emocionālo valodu.

2. Apmeklēju Anne Lill Kvam semināra otro dienu Rīgā
Image

Tā kā pie viņas biju piedalījusies jauno kinologu apmācībā pirms četriem gadiem, intensīvo kursu veidā piecu dienu garumā, tad mani ļoti interesēja tikai otrās dienas pieteiktās tēmas par dažādiem meklēšanas uzdevumiem (pēdu dzīšana, smaržu atšķiršana, spēles utt.), bet, acīmredzot, iepriekšējā dienā visas tēmas par suņu audzināšanu un problēmsituācijām nebija izsmeltas, publika bija ļoti ieinteresēta un es no semināra aizgāju, tā arī neko jaunu neuzzinājusi. Prezentācijas nebija mainījušās vispār, vienīgais, ko es secināju, ka zemapziņā viss, ko tu esi mācījies, paliek, jo Smaidiņš ir ticis audzināts pēc visiem šīs treneres ieteikumiem. Nav tikai labākā drauga suņu vidū. :)

Ja vajadzētu kritiku, tad tikai par to, ka trenere dažos savos uzskatos ir visai kategoriska un ne vienmēr tie ir savienojami ar reālo situāciju.
Pārsteidza, ka četrkājaino dalībnieku vidū bija vismaz 4 - 5 VASi un tikai 1 borders. Es vāciešus tāda tipa semināros esmu tik reti redzējusi, ka bija palicis iespaids, ka šķirne nav diez ko populāra.

3. Ir cilvēki, kuriem nav lielas pieredzes ar suņiem, bet kuriem sanāk.
Image

Jāteic, ka šo divu gadu laikā, kopš Smaidiņš dzīvo manās mājās, viņš ilgāk par vienu dienu citu pieskatīšanā nav atstāts un saimniece dzimto zemi atpūtai ārzemēs arī nav atstājusi. Sākumā, protams, tāpēc, ka bija tik daudz izaicinājumu sadzīvē, ka tādas domas kaut kur braukt, vienkārši nebija. Vēlāk atrunas, ka citi nemācēs, Smaidiņš baidīsies, stresos, ko es tur citus apgrūtināšu, ja nu kaut kas notiek utt. Bet pagājušajā nedēļā bija tā reize, kad savādāk nevarēju. Ar radinieci un labu draudzeni vienā personā sarunāju, ka atstāšu puisi pa dienu pie viņas un lai vakarā izved ārā. Manas ambīcijas bija tik zemas, ka teicu - priecāšos, ja puika mazākais ārā nokārtosies, jo līdzīga pieredze rādīja, ka Smaidiņš var arī apsēsties un pateikt, ka viņš nekur neies. Pēcpusdienā saņēmu īsziņu, ka abi aizgājuši līdz vietējam mežam un laukā pavadījuši vairāk nekā stundu. Es biju mēma, tad padomāju un secināju, ka laikam jau no svara ir, kāds cilvēks pēc rakstura. Mana draudzene ir no tiem cilvēkiem, kas pa dzīvi iet ļoti mērķtiecīgi un netiek pieļauta doma, ka brīdī, kad viņa kaut ko ir nolēmusi, kāds varētu pateikt "nē". Tas labi strādā uz cilvēkiem un - izrādās - uz maziem pintiķiem arī. Un ļoti iespējams, ka puisis pa šiem gadiem ir tik daudz audzis, mainījies un nobriedis, ka es viņa spējas sadarboties ar citiem cilvēkiem vienkārši novērtēju par zemu.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Varbūt » 15 Apr 2018, 21:30

Par Anne Lill Kvam semināru.. Es biju abas dienas, lai gan biju pieteikusies tikai uz pirmo, vienkārši seminārs nenotika pēc plāna un meklēšana, spēles utt. bija pirmajā dienā. Bet man interesēja tieši uzvedības problēmas, tāpēc biju spiesta nākt arī otrajā dienā. Uz plānu tātad nevar paļauties.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Imagine » 16 Apr 2018, 09:08

Tas gan muļķīgi... Droši vien divās dienās gribēja salikt maksimāli daudz, kaut gan es viņas lekcijas par uzvedības problēmām suņos (tieši tās pašas, kas bija seminārā) klausījos izvērstā veidā piecu dienu garumā, pa astoņām stundām katrā. Ko tad var paspēt divās dienās izdarīt...
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Smaidiņš zina labāk

Postby Varbūt » 17 Apr 2018, 14:29

Par cilvēkiem, kuriem sanāk.. Man ar līdzīgs gadījums, kad mans mazais briesmonis vēl bija sīks un tikai mācījās iet pavadā, pie manis ciemojās mans brālis, kuram suņi vispār tā kā neinteresē un pat neeksistē. Gājām pa mežu staigāties un es kaut ko sāku čammāties un iedevu pavadu brālim, jo man vajadzēja brīvas rokas. Un man mute palika vaļā.. Mans briesmonis tik skaisti gāja pie pavadas, tā kā šī prasme šūpulī būtu ielikta! Un tagad es zinu, kurš ciemiņš ir mūsmājās visvairāk gaidīts. Bet kāpēc tieši viņš..

Admin: blogs slēgts pēc autora lūguma
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Previous

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests

cron