Ash & mana suņu tērzētava

Blogs and Chats

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 28 Nov 2016, 19:55

atļāvos aizņemties bildes no Māras bloga. :)
Māra wrote:
Image

Akim deso. Mazo knīpu nesanāca man noķert procesā.
Image

Image

Image

Knīpai 4. vieta bērnu skrējienā.
Image
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 30 Jan 2017, 18:49

Ilgāku laiku blogā klusums… nav arī jaunu bilžu, kas liecina par aizņemtību. Esam realizējuši pirmo posmu mega-projektam ar dzīvesvietu – pārcēlušies, uz māju plašāku un ērtāku - arī no suņu viedokļa. Akim visa līdzšinējā dzīve bija pagājusi iepriekšējā mājā, tāltālā pilsētas nomalē, jaunu māju rajonā, šī ir jūtams pretstats – esam tuvu pilsētas centram, mazā, salīdzinoši noslēgtā old school ieliņā. Viss ir citādāks. Brīzei pa lielam vienalga, bet Akis pirmās nedēļas ļoti skuma pēc vecajām mājām. Un dikti sargā māju – man šķiet, tas liecina par zināmu nedrošību. Brīze protams visu dara pakaļ. :grr: Bet ir arī bonusiņi – uzreiz aiz vārtiem ir upīte (varēs nopeldēties) un pļaviņa, kur var palaist suņus paskrieties, nav tālu līdz piepilsētas mežam, beidzot ir iespēja doties pastaigās arī diennakts tumšajā laikā, jo iela ir apgaismota un pilsētas centrs ir rokas stiepiena attālumā, pa taku gar māju mēdz šad tad pārvietoties cilvēki, kurus var apriet, vakaros pie vārtiem šiverē lapsa. Un mega bonuss – kaimiņiem ir VAS, kuram ir kas kopīgs ar maniem krokodiliem – kaislīga vēlme izkauties ar tiem, kas aiz žoga. Reizēs, kad vienlaicīgi ārā ir gan kaimiņu suns, gan mūsējie jandāliņš ir ne pa jokam. Man šis nepatika jau pirms pārcēlāmies un nepatīk ar katru dienu vairāk, pavasarī gan plānojam globālus darbus attiecībā uz žogu un vārtiem, pagaidām jācieš kā ir. Manējie ar saprātu šai ziņā neizceļas – abi kaut kā pamanās savus purnus piebāzt pie žoga tā, lai VASam būtu iespēja atstāt manāmas zobu pēdas rudajos ģīmjos. Protams, Brīze izceļas – pa spraugu gar vārtiem varēja iebāzt galvu pie kaimiņu sunīša. :pagalvu: :pagalvu: Eemmm, tas varēja beigties pavisam bēdīgi, labi, ka kaimiņš novērsa nelaimi un operatīvi parūpējās arī par spraugas aizbultēšanu. Jāpiebilst – ja mani zvēri ir ārā pa vienam, tad nav nekāda skandāla, tas tomēr ir komandas darbs. Visumā šķiet, ka vide abiem nešpetneļiem tīri labi patīk.
Protams mega-projekts paņem ļoti daudz laika, maz sanāk laika padarboties ar zvēriem – tās ir retas pastaigas un vēl retākas sesijas ar komandu atkārtošanu. Mājā norit remontdarbi, bieži nedēļas nogalēs ierodas palīgi kopā ar saviem bērniem – tad sunīšiem tiek nodrošināta nemitīga izklaide un uzmanība, jāsaka, ka Brīzei ļoti patīk. :smarzas: Akis kā vienmēr - ir pacietīgs. :kanepe:

Gaidam pirmo meklēšanos. Pagaidām nav. Drusciņ stress – kā tiksim galā.
Pagājušajā nedēļa pirmo reizi trimmēju Brīzi – noņēmu kažoku no muguras un sāniem. Patīkams secinājums – viņa stāv rāmi un ļauj sevi trimmēt, atšķirība no Akim, kurš 3 stundas nepaguris dīdas, knosas un cenšas izvairīties no rokām. Toties nagus viņai nogriez vnk nav iespējams, kāmēr Akis šo pacieš salīdzinoši mierīgi.
Nu jau kādu laiku Brīze pārsvarā ēd raw, sauso tik pa retam. Baroju abus suņus vienlaicīgi, 1-2 metru attālumā – mācu, ka jāēd katram savs un pie otra barības nedrīkst līst tuvumā. Sīkā vēl joprojām rij trakā tempā, bet nu jau vismaz nemēģina otram no mutes izraut pēdējo kumosiņu. Ja dodu abiem sauso, tad vispār problēmu nav – pēc komandas katrs dodas pie savas bļodas, maksimāli ātri to izrij (Brīze vienmēr ātrāk) un tad bez konfliktiem dodas pārbaudīt otra tukšo bļodu. Agrāk abus suņus baroju atsevišķi, taču tieši ēdiena sargāšanas dēļ mainīju kārtību, jo negribas piedzīvot, ka suņi sakaujas zemē nokritušas ēdiena drupatas dēļ.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby Henriete » 05 Feb 2017, 23:59

Apsveicu ar pārvākšanos, liels solis, bet patīkams ;)
Pirmais, ko izlasīju, nepārsteidza - lai suņiem būtu labi :D Bet,protams, no suņinieka mutes tas jau ir gaidāms.

Par žogu, noteikti ticu, ka atradīsiet risinājumu. Vai nu necaurskatāms žogs, drošvien, vai visā garumā gar šo malu kādus dzīvžoga elementus, vai kādu žoga "fasādīti". Gan jau nomierināsies, pieradīs viens pie otra, arī tāds pavērsiens varētu iznākt :)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 06 Feb 2017, 17:05

Henriete wrote:Apsveicu ar pārvākšanos, liels solis, bet patīkams ;)
Pirmais, ko izlasīju, nepārsteidza - lai suņiem būtu labi :D Bet,protams, no suņinieka mutes tas jau ir gaidāms.


paldies :) protams, ka meklējot jauno dzīvesvietu vērā tika ņemti arī suņu ērtību kritēriji.

Henriete wrote:Par žogu, noteikti ticu, ka atradīsiet risinājumu. Vai nu necaurskatāms žogs, drošvien, vai visā garumā gar šo malu kādus dzīvžoga elementus, vai kādu žoga "fasādīti". Gan jau nomierināsies, pieradīs viens pie otra, arī tāds pavērsiens varētu iznākt :)



Jā, žoga jautājums jārisina, tāpēc pavasaris tiek ļoti gaidīts.
Vienu vakaru pārbraucu mājās, pagalmā mani sagaidīja tikai Brīze. Akim nav. Man satraukums, jo suņi pa mājām dzīvojas bez kakla siksnām. Sāku saukt, pēc 2 minūtēm caur krūmiem no upes puses atskrēja mans huligāns, uzmeklēja caurumu, pa kuru bija izlīdis un bez teikšanas aizcilpoja uz māju, priekšnamā stūrītī nosēdās un nokāra galvu, acīs neskatījās. Zina, ka bez atļaujas ārpus pagalma iet nedrīkst. :pagalvu: :pagalvu:
Un nākamā rītā uz otru pusi izlīda Brīze. Tai gan nekādas vainas sajūtas nebija, drīzāk gan prieks par iespēju kaut ko sastrādāt. :velnins: Vīrs ņēma sietu un taisīja ciet caurumus, bet zeme sasalusi, ierakt neko īsti nevar. Brīnos par caurumu izcelsmi, jo domāju, ka mūsu suņi necenšas izplēst caurumus zem žoga. Brīze ar prieku izlien, ja kāds atrodas, bet nedomāju, ka plēš. Bet visu laiku jau es nestāvu suņiem klāt un nevaktēju, ko viņi dara. Tā kā abi caurumi parādījās tieši tajās vietās, kur ir iestaigāta dzīvnieku taciņa (un kur mēs caurumus jau reiz aiztaisījām pirms pārcelšanās), man krīt aizdomas uz lapsām. Arī kaimiņi stāstīja, ka mūsu pagalmā lapsas iepriekš esot dzīvojušās. Bet no otras puses man lielas šaubas, ka ir kāda lapsa, kas no laba prāta līdīs pagalmā, kur 2 suņi dzīvo. Pat ne veco labo laiku dēļ ne.
Tā nu gaidu pavasari un sapņoju par pamatīgu žogu. Ar iebetonētiem stabiem un uzticamiem, necaurredzamiem dēļiem. Tikmēr vakaros aiz žoga pa krūmiem kaut kas čabinās. Stirnu pēdas pļavā redzamas, lapsa arī ir vairakkārt manīta. Un vēl jau mums tepat kaut kur mitinās iepriekšējais mājas iedzīvotājs – cauna, kuru padzinām no bēniņiem.

Pirms pāris nedēļām likās, ka tūlīt Brīzei sāksies meklēšanās, pāris reizes manīju, ka Akis tā kā mēģina uzlekt virsū un cītīgi vakaros bužina viņai ausis – tā viņam ir lielas mīlestības izrādīšana. Taču nu jau atkal kādu nedēļu atkal ir pilnīgs miers, sīkā viņu nekā īpašāk neinteresē, protams abi spēlējas, bet uzmanību viņš vairs neizrāda. Nesaprotu, kad beidzot būs tā meklēšanās?? Bet ka parēķinu, ka pēc pusgada būtu nākamā, tad drīzāk jāpriecājas, ka vēl nav sākusies, jo tad ir cerība ka jūlijā vēl nebūs – tas man atvaļinājuma laiks un būtu daudz foršāk, ja varētu ar abiem suņiem visur kur vizināties, nevis domāt par meklēšanos. Brīžiem nesaprotu – kāpēc gan bija jāņem kuce?? :kanepe: :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby pixy » 06 Feb 2017, 20:25

ash wrote: Bet no otras puses man lielas šaubas, ka ir kāda lapsa, kas no laba prāta līdīs pagalmā, kur 2 suņi dzīvo. Pat ne veco labo laiku dēļ ne.
Vai tad Tev suņi arī pa nakti ārā, ne tak? Mums lapsa gandrīz katru nakti ir nostaigājusi pa pagalmu - aizgājusi kompostkaudzi pārbaudīt un paskatīt, vai kāds puvušais ābols nav nokritis. Ja snidzis, vienmēr uzreiz pēc tam svaigas pēdas. Tā, ka viņas, ja nočeko, ka suņi pa nakti ir iekšā, mierīgi turpina ierastās gaitas :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby fedelta » 06 Feb 2017, 21:24

pixy wrote:
ash wrote: Bet no otras puses man lielas šaubas, ka ir kāda lapsa, kas no laba prāta līdīs pagalmā, kur 2 suņi dzīvo. Pat ne veco labo laiku dēļ ne.
Vai tad Tev suņi arī pa nakti ārā, ne tak? Mums lapsa gandrīz katru nakti ir nostaigājusi pa pagalmu - aizgājusi kompostkaudzi pārbaudīt un paskatīt, vai kāds puvušais ābols nav nokritis. Ja snidzis, vienmēr uzreiz pēc tam svaigas pēdas. Tā, ka viņas, ja nočeko, ka suņi pa nakti ir iekšā, mierīgi turpina ierastās gaitas :) .


Lapsas iet, pat ja suns ir. Nereti ir tā, ka iesaucu suni iekšā un skatos pēc mirkļa, ka kāda lapsa turpat pie suńu būdas šiverē, pa pagalmu, stirnas tāpat dara.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 07 Feb 2017, 11:18

nē, naktis manējie pavada aizkrāsnē uz spilvena :pukudupsis:
tiešām nezināju, ka lapsas varētu būt tik pārdrošas, ka lavās iekšā pagalmā, kur suņi staigā. jo īpaši tāpēc, ka es vēl ļoti vēlos vakaros mēdzu viņus palaist, lai paskrienas pa āru. tas nav diez ko iepriecinoši, būs tagad katru dienu jāapskata žogs, vai nav kāds jauns caurums. :pagalvu: tagad man top skaidrāks, kāpēc suņi vienmēr pa durvīm metas ārā tādā ātrumā - Akis noteikti zin, ka medījums tepat kaut kur staigā... :velnins:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 01 Mar 2017, 15:18

Suns ir dzīvnieks un var sadarīt kaut ko pilnīgi negaidītu. tā vienu vakaru mani bandīti izlavījās ārā pa vārtiem. :aizsvilstas: Jā, protams, tā ir mana atbildība, ka izlaidu suņus pagalmā, kad vārti vaļā. Es gan viņus ar vienu aci pieskatīju un vispār jau viņi bez atļaujas neiet ārā no pagalma. Parasti. Bet tas nebija parasts vakars. :pilnmeness:
Tumšs, auksts, dubļi. Pārbīlis un milzu dusmas. Stundu ilgi meklējumi. Zvanīju māsai izstāstīt savu sāpi un lūgt, lai tur acis un ausis vaļā. :ludzu: Jāpiebilst, ka māsa dzīvo netālu, šad tad ar suņiem līdz viņai aizstaigājam, pēdējā reizē mājās nākot sastapām stirnas pa ceļam. Skaidrs, ka Akim bija jāiet paraudzīt – vai tās stirnas tur vēl ir vai ne, un tad jau tur netālu māsas māja, māsas suns un stirnas, kas apgrauž māsas ābeles. Tur arī atradās manējie. Abi.
Dusmas, ka tas kriminālis sīko paņēma līdzi. Un atvieglojums, ka tā bija izturējusi līdz galam, jo par viņas spējām orientēties es neesmu diez ko pārliecināta, un par spēju turēt līdzi Akim tempam ne tik. Labi, ka stāstam laimīgas beigas. Visas tās šaušalīgās ainas, ko zīmēja mana iztēle, cenšos neatcerēties. Jāpiebilst, ka sunīši galīgi nesaprata, kāpēc man tik drūms vaigs un izpaliek priecīgā apsveicināšanās. :velnins:

Barošanas jautājumos arī ir izmaiņas. Brīze ir iemācījusies ēst kripatiņu lēnāk. Tas ir radījis situāciju, ka Akis cenšas viņai atņemt barību. :velnins: Tā teikt – nu pozīcijas ir mainījušās. Protams, protams – kaut kas tāds notiek tikai tad, ja es esmu uzgriezusi muguru. Toties konkurence nāk par labu, ja jāiebaro suņiem jocīgās lietas. Senajos laikos, kad mums nebija Brīzes Akis cūku ausīm klāt neskārās un reņģes ēda nelabprāt, tikai sasalušas un tikai ja bija tiešām ļoti izsalcis. Kopā jautrāk, tagad visu šņakā nost tā ka prieks un man tiešām nav izdevies iegādāt kādu neēdamu lietu. Noēd visu pa tīro.

Raizes man dara Brīzes ne-meklēšanās. Pēc audzētājas teiktā, bija jābūt 6-7 mēnešu vecumā. Rīt Brīzei pilni 9 mēneši, Akis viņai neuzmācas, uz manu aci liekas, ka pat netuvojas. Brīžiem mani pārņem paranoja – varbūt viņai tā meklēšanās jau kaut kā pa kluso ir bijusi un es nepamanīju? (saprotu, ka tā nevar būt, bet nu visādas domas nāk prātā, pat tik tālu ka sāku skatīties, vai viņa neslēpj grūsnību no manis – paranoja, es zinu) :kanepe:
Un vēl Brīzei izveidojies nejauks niķis – viņa nenāk man klāt, kad saucu viņu iekšā, vai tāpēc, ka gribu pieturēt, kaut ko apskatīt – īsāk sakot, ja saucu viņu ar nolūku. Pienāk pāris soļu attālumā, mīņājas, lēkā un nedodas rokās. :pagalvu: :pagalvu: Gardumiņš ne vienmēr līdz. Par laimi, pastaigās šāda problēma nav, vismaz pagaidām. Bet tik un tā kaitinošs niķis.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby Spigana » 01 Mar 2017, 16:01

Par meklēšanos - Mio māsau tā sākās tikai ap gada vecumu un pēc tā, ko esmu lasījusi, noprotu, ka tā mēdz būt un ka tas ir normāli.

Par aizmukšanu - nudien, ka labi beidzās! Man ar laiku pa laikam mēdz uznākt noskaņojums no sērijas "ai, nu mans suns jau gan šito nedara" un tad Mio nākamajā dienā 100% tieši tio izdarīs... :aknee:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 01 Mar 2017, 16:24

Spigana wrote:Par meklēšanos - Mio māsau tā sākās tikai ap gada vecumu un pēc tā, ko esmu lasījusi, noprotu, ka tā mēdz būt un ka tas ir normāli.


Ceru gan, ka tā meklēšanās drīz sāksies. Gribu pieteikties uz kādu izstādi aprīlī, maijā, šobrīd galīgi nevar saprast, kā lai tos termiņus saskaņo. Gads viņai paliek jūnijā, man visu laiku bažas bija, ka vasaras vidū ”nelaikā” varētu būt jau 2. meklēšanās, bet tagad vispār vairs nekas nav skaidrs. Jātaisa tas šņik-šņak ātrāk. :kanepe:

Spigana wrote: Par aizmukšanu - nudien, ka labi beidzās! Man ar laiku pa laikam mēdz uznākt noskaņojums no sērijas "ai, nu mans suns jau gan šito nedara" un tad Mio nākamajā dienā 100% tieši tio izdarīs... :aknee:


Tas nav gluži noskaņojums – suņus apzināti mācu, ka nedrīkst iet ārpus teritorijas. Mēdzu arī ik pa laikam speciāli atstāt vārtus vaļā un pati paslēpties, lai patrennējas neiet ārā no teritorijas, kad neviens neredz. Akis tikai 2x atļāvās iziet pa vārtiem un pēc mana brēciena mudīgi bija mājās. Taču nejauka sagadīšanās, ka tieši tajā vakarā viņi nevis izgāja pa vārtiem, lai apčurātu tuvākos kokus un paošņāties pa pļaviņu - parastā programma, ko regulāri realizējam, bet uzreiz aizlaidās. Es saprotu, ka uz šādu mācīšanu paļauties nevar, bet tomēr ļoti noder, ka suns, nu vismaz saimnieka klātbūtnē nepaņems brīvsoli tiklīdz vārti paveras.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 10 Mar 2017, 15:10

atlika publiski pažēloties un Brīzei sākās meklēšanās. tūlīt 1 nedēļa jau būs cauri. suņus turu nošķirtus. ārā gan šonedēļ vēl eju ar abiem reizē. Akis zolīds džeks, neuzmācas. pastaigā tik nopakaļ un izpēta vēstulītes. ja pareizi esmu visu sapratusi, nākamā nedēļa visbīstamākā, augstākā uzmanīšanas pakāpe. nevaru vien sagaidīt, kad viss šis pasākums būs galā. :neparliecinats:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 16 Mar 2017, 17:53

Lasīju Pixy blogā par putnu barošanu un atcerējos mūsu baiso šīs ziemas pieredzi. :pilnmeness: :pilnmeness:
Biju nopirkusi putniem tās bumbiņas – gatavo barību un izkāru pārīti dārzā. Nezinu, vai vārnas noplēsa, vai tomēr Brīze norāva (viņa ļoti augstu lec, bet vai nu tik augstu??), bet bumbas bija norautas. Un aprītas. (protams, ne jau Akis). Un tad vēlā vakarā Brīze sāka rīstīties. Mocīties. Putas pa muti nāca. Gārdza. Locījās. Man kājas stīvas, nevarēju saprast – vai zvanīt uz diennakts klīniku, vai labāk pa taisno braukt turp, kāmēr neziņā mīņājos, viņa atvēma abas putnu barības bumbas. Formu bija nedaudz zaudējušas, bet atpazīt varēja, izgāju uzreiz ārā, tiešām - putnu barība kokā vairs nekarājās un pagalmā atradu to tīkliņu, kurā tā bija ielikta. (tas arī izskaidroja tās baltās putas). Interesanti, ka tajā pašā vakarā noēstās vakariņas gan palika vēderā, lai gan domāju, ka putnu barību bija aprijusi pirms vakariņām. :ieraujpoda:
Izvēma bumbas un aizgāja gulēt it kā nekas nebūtu bijis. Uuhhh! Mācība – putni baroti vairs netika. Varbūt nākamajā ziemā, kad uztaisīsim kārtīgu barotavu.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 30 Mar 2017, 13:23

Mans lielais bieds meklēšanās ir beigusies. Uuuhhh… Gribētos izkārtot Brīzei operāciju, pirms nākamā sākas. :smarzas:
Visumā nebija tik traki. Pirmajā nedēļā viss bija puslīdz mierīgi. Otrajā nedēļā Akis kļuva nemierīgāks, mēdza paraudāt un pasmilkstēt pie durvīm, kad neviena nebija mājās izlādējās plosot savu midziņu. :pilnmeness: Dažas dienas gāja pavisam augstos toņos. Un tad tas viss beidzās. Kopumā 20 dienas. Prieks, ka netika skrāpētas durvis un nenotika gaudošana, apetīti neviens nebija zaudējis, un visumā neskatoties uz saspringto situāciju, Akis bija labi kontrolējams un vadāms. 2x pie vārtiem manīju svešu suni, lielu, melnu. Bet bija gana tramīgs un naski aizlaidās, kad norādīju, ka viņam te nekas nav meklējams.
Tad nu trakumi beigušies un varam nodoties pavasarim.

Brīzei galvā iemitinājušies putni. Kaut kādi traki kraukļi. Neklausa vairs it ne maz. :velnins: Lec virsū, kož rokās, kājās, kad esam ārā, pagalmā. Mājā vai pastaigā gan ne. Un nedodas rokās. Bieži no rītiem mums jau jādodas prom, bet Brīze ne par ko nenāk iekšā. Gardumiņš protams nelīdz. Manta arī ne. Vienīgais veids, kā viņu apmānīt – parādīt pavadiņu. Tad gan uzreiz nāk, un lai būtu godīgi, es pielieku pavadiņu, drusku paskraidu pa pagalmu, tāda kā mini-pastaiga lai sanāk, lai neradītu asociāciju, ka pavadiņa nozīmē tūlītēju arestu. :kanepe:
Viņa vispār ir izteikts “’āriņš”, ļoti labprāt pa lauku dzīvojas un iekšā nāk nelabprāt, Akis tādā ziņā ir vairāk “iekšiņš” – ja ārā nav cilvēku, tad arī viņš grib nākt iekšā.
jāsaņems kaut kad suņus notrimmēt, lai var beidzot kādu foto pasaulei parādīt :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby Boulevard » 24 Apr 2017, 16:49

ash
Apsveicu ar suņu ģimenes pieaugumu :)
Šodien, šķiet, pirmo reizi pēdējo trīs gadu laikā bijām Jelgavā (vajadzēja LLU klīniku :( ). Ar pateicību pieminējām rudo sunīti, apmeklējot arī ierādītos plašumus. Tur šobrīd ļoti skaisti, zosu bari.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 26 Apr 2017, 15:50

Boulevard wrote:ash
Apsveicu ar suņu ģimenes pieaugumu :)
Šodien, šķiet, pirmo reizi pēdējo trīs gadu laikā bijām Jelgavā (vajadzēja LLU klīniku :( ). Ar pateicību pieminējām rudo sunīti, apmeklējot arī ierādītos plašumus. Tur šobrīd ļoti skaisti, zosu bari.


Paldies par sveicienu! :) vai esmu pareizi nopratusi, ka arī jūsu suņu ģimenē ir jaunpienācējs? jeb ko pārpratu?
žēl gan ka jelgavas apmeklējuma iemesls ne tas patīkamākais, ceru, ka nekas nopietns.
mēs paši gan pļavās neesam bijuši jau ārkārtīgi sen - ziemā bija dzīvesvietas maiņas process, un pavasarī pļavām noteica liegumu līdz 1. jūnijam. tā nu pacietīgi gaidam, kad liegums būs beidzies, tad gan dosimies kārtīgā ekspedīcijā - līdz vietai, kur abas upes satiekas. :samilejies:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby Boulevard » 26 Apr 2017, 20:52

ash wrote:
Boulevard wrote:ash
Apsveicu ar suņu ģimenes pieaugumu :)
Šodien, šķiet, pirmo reizi pēdējo trīs gadu laikā bijām Jelgavā (vajadzēja LLU klīniku :( ). Ar pateicību pieminējām rudo sunīti, apmeklējot arī ierādītos plašumus. Tur šobrīd ļoti skaisti, zosu bari.


Paldies par sveicienu! :) vai esmu pareizi nopratusi, ka arī jūsu suņu ģimenē ir jaunpienācējs? jeb ko pārpratu?
žēl gan ka jelgavas apmeklējuma iemesls ne tas patīkamākais, ceru, ka nekas nopietns.
mēs paši gan pļavās neesam bijuši jau ārkārtīgi sen - ziemā bija dzīvesvietas maiņas process, un pavasarī pļavām noteica liegumu līdz 1. jūnijam. tā nu pacietīgi gaidam, kad liegums būs beidzies, tad gan dosimies kārtīgā ekspedīcijā - līdz vietai, kur abas upes satiekas. :samilejies:


Mūsu gvarde ir tā pati vecā :) 'Jaunpienācējs' nupat iesoļoja veterāna vecumā.
Jelgavas apmeklējuma iemesls izrādījās vētra ūdensglāzē no manas puses, problēma bija, bet maza. Bet es, protams, nevaru naktīs mierīgi gulēt skaidri nezinot, ka tā ir vētra ūdensglāzē.

Par pļavām smieklīgi - man par liegumu nebija ne vismazākās nojausmas, sanāk, ka mēs kā tādi īsti bandīti tur klīdām apkārt, labi, ka neviens nenoštrāfēja. Liegums, interesanti, gājputnu dēļ? Mani suņi gan par putniem nekādu interesi neizrāda.

Būtu jau jauki kādreiz kopā... bet baidos, ka tagad, ar mazo rudo draudzenīti kompānijā tur varētu kaut kas arī nesaskanēt. Kā viņai saprašanās ar citām kucēm?
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 26 Apr 2017, 21:08

Minēšu - makšķernieki noplēsušu zīmes, kur skaidri norādīta lieguma teritorija un periods :pagalvu:
Mani suņi ar par putniem neliekas zinis, bet tomēr apzinos, ka pastaigas traucē putniem, tāpēc klausu liegumam.
Brīze ir draudzīga ar citiem suņiem, arī kucēm, vismaz pagaidām. Ja kāda vecāka dāma izrāda nepatiku, tad turas tālāk. Kas zin, kādi radziņi izaugs vēlāk :paukojas: bet ja jums gadās kāds Jelgavas brauciens, dodiet ziņu, labprāt satiktos.
Labi gan, ka jūsu barā visi veseli, miers mājās un labs miegs :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 09 May 2017, 17:51

Šodien jāsteidz uz darbu, bet suņi ne par ko negrib nākt iekšā, abi rosās dārza malā, kur mums kaut kādi grauzēji sarakuši veselu alu sistēmu – maniem zvēriem ik pa laikam patīk tur parakties, bāž galvas alās, meklē peles, vai kas nu tur mitinās. Piegāju tuvāk, Brīze pārlaimīga kaut ko žļembā, tas kaut kas spirinās un pīkst. Akim arī guvums zobos, taču mana intonācija viņu pārliecināja, ka labāk to tūlīt pat spļaut ārā. Izspļautais kustonis vēl kādu laiku pīkstēja un mēģināja kustēt, līdz man par lielu prieku šīs dzīvības pazīmes drīz vien beidzās. Brīze pa to laiku izbaudīja pilnīgu laimi mētādama un ķerdama pīkstošo grauzēju. Mani vienmēr māc šaubas, vai šādi medījumi nav saēdušies kādu indi, tāpēc Brīzes priekiem pievienojās superīgās ķerenes, centos viņu notvert un atņemt trofeju; 10-0 Brīzes labā, noķert viņu man neizdevās. :pagalvu: Par laimi grauzējs pārāk ilgi neizturēja žļembāšanu, kad pīkstēšana un tirināšanās bija beigusies, izdevās Brīzi pārliecināt, ka gabals siera ir vērtīgāks par peli. 20 minūtes dārgā laika zaudētas, divi laimīgi suņi un divi beigti grauzēji. :velnins:

nez, vai ūdensžurka varētu būt tik kādus 8-9 cm gara? varbūt mazuļi? man protams liels prieks, ka suņi dara savu darbu, tik raizējos, ka tās peles nav kautkur apēdušas kādu indi, nepavisam negribētos saslimušus suņus. :apstulbis:

[url][url=http://radikal.ru]Image[/url][/url]
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 09 May 2017, 18:00

lai nebūtu tikai beigtu grauzēju attēli - te mana Brīze, viena no retajām foto, kur kadrā viss suns :kanepe:
Image

Akim :samilejies:
Image

Tipisks foto - mani mīļie sunīši :velnins:
Image

un te dublis nr. 17 - vienīgā iespēja dabūt kadrā abus - turēt cieši :kanepe:
Image
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby SantaP » 09 May 2017, 18:23

Ūdensžurkas ir lielākas. Visticamāk, ka suņi būs nomedījuši lauku strupastes Microtus arvalis Pallas. Mierinājumam jāpiebilst, ka tās tāpat mēdz postīt dārzus, kā citas viņu radinieces.
SantaP
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 30 Jan 2017, 12:46

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests