Ash & mana suņu tērzētava

Blogs and Chats

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby karalislauva » 26 Sep 2016, 15:43

Runājot par īriem un gremliniem, aizvakar redzēju pirmoreiz dzīvajā īru. Smuka krāsa kažokm, pa tiešām, taču tagad, pēc tava uzskatāmā posta ar līmētām un nelīmētām ausīm, jāsaka, ka man viņa ausis nepatika, bija tādas drusku gremlinīgas. :D
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 28 Sep 2016, 15:46

pārcēlu no eukanubas barības tēmas uz šejieni:

ash wrote:vērtē pēc sastāva. tur katrai barībai pie sastāva ir zaļas un sarkanas krāsas satāvdaļas. zaļās ir labas, sarkanās sliktas, melnās neitrālas. uzlikšķinot uz zaļajām un sarkanajām var izlasīt kapēc ir laba/slikta šī sastāvdaļa.
par reitingu - ja uzklikšķināsi uz tā cipara, tad atvērs linku, kur būs sīki un smalki paskaidrots, kā tas tiek veidots.
man vēl arī patīk ka šajā resursā var ērti salīdzināt dažādas barības un uzreiz redzēt - kāds kurai reitings un kāda ir cena par 1 dienu (nevis vienu maisu), jo nav noslēpums, ka ir barības, kas maksā neadekvāti dārgi, ja paskatās kāda ir kvalitāte, arī nepieciešamā dienas deva atšķiras - jo labāka barība, jo mazāk grami dienā jādod, līdz ar to izmaksas arī mainās. būtībā šis resurss man bija ļoti būtisks, kad vēl baroju Aki ar sauso un mēģināju atrast kaut ko normālu - tā nonācām līdz raw, lai gan acana vēljoprojām tiek turēta mājās dažādiem extra gadījumiem - ja gaļa izbeidzas, vairāku dienu ekskursijas, vai kad atstājam suni pieskatīšanā citiem - jo ar sauso ir vieglāk.

mana beibe tagad ēd acana, par to kas nāk otrā galā ārā nesūdzos. no RC gan bija stingrāki, šie mīkstāki, bet ir ok - viegli savācami. vairs nekasās un neož visa māja. lielam arī šad tad iedodu to pašu acanu - arī viss ok.

šito vajadzētu pārcelt uz blogu, citādi nudien piesārņojam tēmu. :velnins:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 28 Sep 2016, 16:08

karalislauva wrote:domāju Orijen pamēģināt (arī uz vietas nebija vispār), ražotājs tas pats, kas Acanai, vērtējums arī labs (5 no 5). Ceru, ka ar vēderiem draudzējas labāk.

ja pareizi saprotu, tad orijen kucēnu un acana kucēnu barības abas ir aptuveni vienādi treknas. paskat, šeit salīdzinājumu uztaisīju - man liekas ka treknums būs proteīni un tauki. (bet nesit mani, ja nav pareizi)
http://www.allaboutdogfood.co.uk/compar ... -vs-orijen


karalislauva wrote:mūsu tagadējai (Almo) ar baigi zems vērtējums tur. Diez, pēc kā viņas vērtējas? Pēc sastāva vai atsauksmēm?

šķiet, ka šai barībai tik zems vērtējums tāpēc, ka norādītās sastāvdaļas nav skaidri caurskatāmas, kas dod pamatu apšaubīt to kvalitāti, kā arī šajā barībā ir zems gaļas procents.

barības izvēle vienmēr ir grūts pasākums, gribas jau zvēram dot to labāko, lai ir vesels ne tikai tagad, bet arī pēc 10 gadiem. :)

izpētīju sastāvu tam carni love un nolēmu, ka ja būs Bincītim vēl sausā jāpērk, varētu mēģināt arī šo! :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby karalislauva » 28 Sep 2016, 17:07

ash wrote:pārcēlu no eukanubas barības tēmas uz šejieni:

ash wrote:vērtē pēc sastāva. tur katrai barībai pie sastāva ir zaļas un sarkanas krāsas satāvdaļas. zaļās ir labas, sarkanās sliktas, melnās neitrālas. uzlikšķinot uz zaļajām un sarkanajām var izlasīt kapēc ir laba/slikta šī sastāvdaļa.
par reitingu - ja uzklikšķināsi uz tā cipara, tad atvērs linku, kur būs sīki un smalki paskaidrots, kā tas tiek veidots.



šito vajadzētu pārcelt uz blogu, citādi nudien piesārņojam tēmu. :velnins:


Jā, pareizi izdarīji! Bet kā vispār var pārcelt tēmu? :D

To par zaļo un sarkano krāsu jau ievēroju. Nošausminājos, cik RC daudz sarkanās.

(..) jo labāka barība, jo mazāk grami dienā jādod, līdz ar to izmaksas arī mainās.

Šo tieši apspriedām nesen ar draugu. Nonācām pie secinājuma, ka nav jēga dot lētāku barību, ja tāpat deva jādod lielāka. Labāk ir barot ar labāku, dārgāku, bet mazākas izmaksas gan pērkot lielo paku, gan deva pati mazāka. Tikai ar tās barības atrašanu neiet viss tik gludi. :D
Runājot ar vairākiem samojedu saimniekiem, visi apsiprināja, ka līdzi kucikam ticis dots RC maiss. Kaut paši nemaz netika ar to mājās baroti (ar ko tika mūsējā gan man arī nav skaidrs..). Jo sponsors vienkārši ir RC.

ash wrote:karalislauva wrote:
mūsu tagadējai (Almo) ar baigi zems vērtējums tur. Diez, pēc kā viņas vērtējas? Pēc sastāva vai atsauksmēm?

šķiet, ka šai barībai tik zems vērtējums tāpēc, ka norādītās sastāvdaļas nav skaidri caurskatāmas, kas dod pamatu apšaubīt to kvalitāti, kā arī šajā barībā ir zems gaļas procents.


Tas tā vispār ar gandrīz visām (visām, ko es konkrēti pētīju) itāļu barībām ir. Vienkārši, mums RC izbeidzās, nolēmu, ka nav ko vairāk marinēt un paņēmu citu. Gribēju gan pakāpeniski pāriet, kā tas būtu bijis pareizi, bet neko nebiju līdz galam izpētījusi līdz pakas iztukšošanai un tās, ko biju, viņiem tobrīd nebija veikalā uz vietas (mājas lapā gan rādīja, ka viņiem vispārt ir pārdošanā). tā nu paņēmu to Almo un sāku dot uzreiz, kas šķita "vislabākā" no sliktākajām. :D
Sunim vēders arī jūtas labāk, salīdzinot ar RC un citiem Hillsveidīgajiem eksperimentiem.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby lailamasa » 29 Sep 2016, 07:53

Baigi labs tas links, atvēra man acis uz to, ko nebiju pamanījusi, Rufusam tagad dodu Lukullus konservus, ir arī tās pašas firmas sausā barība, bet tā mums it tikai kārumos un lai piebāztu Kongu, sūtu no zoopluss.com. Tas bija vislabākais variants, jo Limbažos vispār grūti nopirkt labu barību pēc sastāva, vienā veikalā ir, bet tik neregulāri, tā nu, lai nebūtu jādzenas uz Rīgu, sūtu internetā.
Nu jā, tikko tik pamanīju, pētot to mājas lapu, ka mums konserviem ir it kā normāls gaļas saturs 60% un tikai 10% graudaugu rīsu veidā (to jau it kā zināju), bet gaļa nav atšifrēta, norāda tik, ka gaļa un subprodukti un iekavās uzskaitījums pa veidiem, bet cik daudz % no visa nav, pēc cenas varētu būt, ka vairāk ir subprodukti, ja skatās cik veikalā maksā liellopa maltā gaļa, par trušiem, tītariem un citām ekskluzīvām gaļām nemaz nerunājot.
Uz Raw nevaram pāriet, ja vēl ēst piespiestu, diemžēl, sagādāt tādu izvēli, kā piemēram Linda saviem takšiem, man būtu augstākā pilotāža, mums tā ēdienkarte būtu ļoti vienveidīga.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby karalislauva » 29 Sep 2016, 10:13

lailamasa
sagādāt tādu izvēli, kā piemēram Linda saviem takšiem, man būtu augstākā pilotāža, mums tā ēdienkarte būtu ļoti vienveidīga.

:par: Mums tas pats.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 29 Sep 2016, 12:24

Akim arī nedabon tik ekskluzīvus ēdienus, kā Lindas takši. pamatā ēd liellopa, vistas, cūkas gaļu un subproduktus , tāpat dabon šo to no tītara, pīles, dažreiz trāpam uz aitas atgriezumiem, arī zivis (lasis, reņģes). un ik pa laikam pērku kādus kaltējumus - trušu ausis, jēru kājas, nezinu gan cik tie ir vērtīgi uzturziņā, bet cenšos viņam sagādāt maksimāli dažāda veida papildinājumus pamatam. tāpat šad tad sanāk pagrauzt sauso.
Kad bija mazs, tad standartā vienu reizi dienā dabūja kk citu, nevis sauso barību - devu gaļu, biezpienu, arī nedaudz putras. manuprāt ja nav iespējams nodrošināt ar raw pilnībā, var vismaz pacensties pāris reizes nedēļā iedot kaut vai vistu spārnus, kājas - tos tak jebkur ir iespējams iegādāties.
Binītis arī dažas reizes nedēļā ēd gaļu. pagaidām gan maz dodu, jo gribu ieradināt lai normāli ēd sauso - ne tāpēc ka sausā būtu labāka par raw, bet tāpēc, ka sunim pilnīgi noteikti ir jāēd tas ko dod saimnieks - vai tā ir sausā barība, raw, putra. dzīvē visādi var gadīties, un es nevēlos nonākt situācijā, kur es esmu pakārtota suņa ēšanas paradumiem. :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 29 Sep 2016, 12:29

lailamasa wrote:Baigi labs tas links


:ludzu: :ludzu: ooo, jā! es neesmu nekāds suņu uztura speciālists, tāpēc man ļoti noderēja iespēja ātri un saprotami pārskatīt kas ir kas un salīdzināt dažādās barības. :jaa:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby lailamasa » 30 Sep 2016, 07:29

raw pilnībā, var vismaz pacensties pāris reizes nedēļā iedot kaut vai vistu spārnus, kājas - tos tak jebkur ir iespējams iegādāties.


Šo es daru, vienu brīdi devu vistas kakliņu, tagad, tieši vakar nopirku, vistu muguriņas, vispār vistu labprāt ēd jēlu, tikai nedrīkst likt bļodiņā :), jāliek tieši uz grīdas. Par tām vistu kājām un šķiņķīšiem, esmu salasījusies, ka nav labi dot lielos vistu kaulus, bet dzirdu, ka daudzi dod, par to nedrīkst laikam attiecas uz termiski apstrādātiem, jēlus tak var dot, ne? Es labprāt dotu šos, lai tiek arī vairāk gaļa un pie reizes graušanas prieks.

Jāpamēģina būs arī reizēm trusis kārumam, mums te lielveikalā, par salīdzinoši draudzīgām naudiņām, reizēm var nopirkt visādus gabaliņus. Tik nedrīkstu teikt mājiniekiem, ka tas trusis, būs šokā, ka sunim tiek glaunāks ēdiens, kā pašiem :)
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 30 Sep 2016, 08:10

jā, svaigus vistu kaulus var. es dodu visas vistas sastāvdaļas, gan kājas, šķiņķus, spārnus, korpusus, visus veikalā pieejamos orgānus.
termiski apstrādātus vistu kaulus gan nedodu, lai gan jāsaka ka domāju, ka no mūsdienu veikala vistu kauliem diez vai kāda problāma varētu rasties - viņi taču mīksti, drupeni un irdeni. mēs ik pa laikam tiekam pie īstajiem lauku cāļiem, kas audzēti mājas saimniecībā tieši ēšanai - tur ne tikai gaļa, bet arī kauli ir pilnīgi savādāki gan pēc proporcijām gan pēc struktūras (un garšas protams). lauku cāļu kaulus sunim nedodu, arī svaigus ne. un veikala vistas cilvēku pārtikai nepērku - nevaru ieēst :apstulbis:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 03 Oct 2016, 12:26

mazais krokodils ir 4 mēnešus vecs. :pastaiga:
rij jēlu gaļu ka šņakst.
pastaigā rūkdama dod pretī niknajiem sētas suņiem.
kož kājās visiem - gan cilvēkiem, gan Akim - tam iet visgrūtāk, kad sīcene sāk šnakstināt zobus, jo viņš ir tik maigas dabas, ka nespēj viņu disciplinēt :kanepe: (es nezinu, kur palika tas skarbais džeks, kas pirmajā nedēļa ņurdēja, tagad mums ir jēriņš, kas piekāpjas katrai viņas kaprīzei, reizēm pat ļauj sev atņemt kauliņu. par mantiņām pat nerunājot)

ir daudz bonusi tam, ka ir divi suņi. bet ir arī viens milzīgs mīnuss - tagad objektīvā neskatās divi suņi, dabūt smukas bildes ir 2x grūtāk :velnins:

Image

dublējas? ;)
Image


Image
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby Imagine » 21 Oct 2016, 12:12

Akim laikam "palikts zem tupeles". :D
Ļoti skaista meitene aug jūsmājās. Kā iet ar skološanos?
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 21 Oct 2016, 16:31

Imagine wrote:Akim laikam "palikts zem tupeles". :D

aha, pilnīgi zem tupeles. pēdējā laikā esmu pasākusi sīko mazliet regulēt, jo sāk palikt žēl tā lempja. vispār skatoties cik viņš ir neiecietīgs pret svešiem suņiem mani pārsteidz viņa neizmērojamā piekāpība Binijai. lai arī cik viņš neliktos skarbs, patiesībā viņam ir īsta jēra dvēsele.

Imagine wrote:Ļoti skaista meitene aug jūsmājās. Kā iet ar skološanos?

paldies, skaista gan.
par skološanos - nosarkstu un kaunīgi paslīdu zem galda. :sarkstosa: :sarkstosa: :sarkstosa: esmu Binijai iemācījusi pāris komandas, bet tāda skološanās vispār nenotiek. tik vien kā diendienā mācam manieres un uzvedību - uz mēbelēm nekāpt, priekšķepas gultā nelikt, virsū nelekt, nākt kad sauc, neaiztikt cilvēku mantas, pārtraukt nevēlamas darbības, doties vietā un palikt tur. ar Aki protams vairāk darbojos, bet attaisnojos ka arī ar bērniem tāpat ir - kad piedzimst pirmais, tad dara visu pēc grāmatas, ar otro jau uz 50% tik :velnins:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby Imagine » 22 Oct 2016, 20:22

Kā tur bija tajā teicienā - kas atļauts Jupiteram, nav atļauts vērsim. Mājiniekam droši vien var atļaut vaļības, ko no cita nepaciestu.
Labas manieres sadzīvē ir pašas galvenās. Vai mazā no lielā arī kādus stiķus iemācījusies?
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 28 Oct 2016, 11:42

Imagine wrote:Vai mazā no lielā arī kādus stiķus iemācījusies?

nav gan. lielais mums tāds ļoti apzinīgs un prātīgs, bez tam, te jau ir skaidri redzams, ka Binijai, kā jau sieviešu dzimuma pārstāvei, tas domu lidojums ir krietni vien spārnotāks :pilnmeness: :pilnmeness: :pilnmeness: jācer, ka Akis nepavilksies līdzi.

life... katru rītu vannasistabā nododos ikrīta rituāliem. vannasistabas durvis ir vaļā, Akis guļ koridorā uz grīdas, Binija vannasistabā uz paklājiņa, manas pēdas kalpo par spilvenu. mīļi. vakaros pie kājām guļ tikai Binija. vēl neesmu sapratusi, pa kuru laiku viņa paspēj aizlavīties uz guļamistabu, nozagt kādu no manām drēbēm un aizvilkt uz savu migu. Akim ir ārpus aizdomām, zinu, ka to dara viņa. jāpiebilst, ka pārsvarā tiek zagts mans apģērbs, vīra un dēla drēbes liek mierā. un tieši es esmu tas cilvēks, kas savas drēbes noliek viskārtīgāk, manas vienmēr ir grūtāk aizsniedzamas. :velnins: varbūt viņa mani visvairāk mīl?? :kanepe:

mazā ņerga ir zudusi. lai dzīvo rīma. pēdējā laikā rij kā negudra. no bļodas vairs nebaroju - dodu tikai no rokas vai grīdas, izberot barību lielākā platībā, lai nevar tik ātri aprīt. pagājušā nedēļā vairākas reizes tā sarijās, ka vēma pēc ēšanas. un vēl pasākusi sargāt ēdienu no Akim. :pagalvu: ja tas notiek manā tuvumā, tad dabon pa ausīm.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 31 Oct 2016, 15:10

Brīvdienās Binija mūs abus ar vīru nolika uz pauzes un lika mūsu sirdīm izlaist pāris sitienus. Bijām pastaigā uz pļavu, tur laukā tāda čupa ar siena ruļļiem. Nezinu cik tur augstu sanāk 2. rullis no zemes, bet nu krietni man virs galvas. Binijai bija lieli prieki, jo viņa pirmo reizi bija iemācījusies ar ieskrējienu uzlekt uz pirmā un otrā ruļļa - tāpat ka lielais brālis. Zemē viņa jau sen kā prot tikt – vispirms no otrā ruļļa uz pirmo un tad no pirmā uz zemi. Bet šoreiz – savu jauno spēju spārnota, viņa nolēma iet pa ”’shortcut” – uz otrā ruļļa ieskrējās, palecās uz augšu un ar slaidu loku piezemējās uz zemes. :pilnmeness: :pilnmeness: Es noteikti dabūju kādu sirmu matu, to redzot. Tā bija tiešām neizmērojami laimīga sajūta, redzēt ka pēc šī lidojuma viņa ne tikai piezemējas bet arī aizjoņo tālāk. Par laimi – neklibo un izskatās ka leciens no vairāk kā 2 metru augstuma nav nekādu skādi nodarījis. Tomēr ceru, ka šo viņa vairs neatkārtos. :aknee:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby karalislauva » 31 Oct 2016, 17:22

Lai gan Binnija, domāju, ir viegla kā pūka, locītāvām tas varētu nepatikt, ja atkārtotos biežāk.
Klau, kā jums ar mašīnu? Viņa pati lec iekšā/ārā vai tiek iecelta?
Yuki iemācījās beidzot ielekt mašīnā, ar ārā izdabūšanu gan tur ir vesels teātris. :D Tā kā grib ārā kāpt, bet tā kā bail no "augstuma" (un tad patiesībā nemaz nezinu, kad skaitās laPs vecums, kad viņa pati var lekt ārā neko netraumējot), un, kad tiek ņemta rokās, lai noceltu, izpleš visas četras ķepas visos debess virzienos un un izlaiž nagus. :D Nemaz nerunājot, ka sastingst un izliek visu svaru un liekas, ka ceļu akmeņu maisu.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 02 Nov 2016, 18:43

karalislauva wrote:Lai gan Binnija, domāju, ir viegla kā pūka, locītāvām tas varētu nepatikt, ja atkārtotos biežāk.
Klau, kā jums ar mašīnu? Viņa pati lec iekšā/ārā vai tiek iecelta.


pūka sver kādus 10 kg jau :flirts: bet nudien ceru, ka šitādus izgājienus vairs neatkārtos.
ar mašīnu ir tā ka ārā jau sen kā lec pati, kopš kāja sadzija, to arī ļauju. iekšā arī lec. pirms pastaigas sekmīgi, pēc pastaigas parasti nespēj uzlekt. :kanepe: mums gan abām mašīnām ir grūtie bagāžnieki - vienai ļoti augsts (džipveidīgā) otrai tāda apmale kā sedanam, lai gan skaitās universālis - tai jātiek pāri, tas arī sanāk visai augstu. bet domāju, ka pēc mēneša lēkās uz nebēdu. viņa mums ir ļoti lecīga. ja mums vēljoprojām būtu volvo universālis, tad tas jau gan būtu sen iekarots.
šorīt ar Biniju pirmo reizi spēlējāmies sniegā - es metu sniega pikas, viņa leca uz augšu un ķēra. vai meklēja pa zemi, nesaprotot, kur palika??? :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby ash » 28 Nov 2016, 15:30

Zaķošana
Pagājušajā nedēļā arī mani rižiki ķēra zaķi. Akis kā vienmēr – azarts tek pa ausīm ārā, apziņas stāvoklis pilnībā izmainīts un tāda sajūta, ka suns atrodas citā laika un telpas dimensijā. Jāsaka ka azarts ir vienīgais ar ko viņš paņem punktus, jo jau uzsākot trasi viņš momentā sadomā, kur “medījums” skries un izmanto savu atstrādāto taktiku – aiziet medījumam priekšā. Skaidrs, ka te nevar būt nekāda runa, ka suns izņems līkumus un sapelnīs punktus. Otrs aspekts, kas iegriež punktu ziņā ir tas, ka īru terjeriem ir “mīksta mute” (nezinu, vai pareizi iztulkoju no “soft mouth”) – taču doma ir skaidra – notvertais medījums tiek turēts, nekāda purināšana, raustīšana, žļembāšana . Protams, es ar to rēķinos un ne jau punktu dēļ mēs piedalāmies, ir taču prieks redzēt, kā sunim strādā instinkti, un kārtējo reizi nodomāju – žēl, ka ģimenē nav mednieku.
Binītim gan bija pilnīgi cita attieksme pret notiekošo pasākumu. Ņemot vērā viņas raksturu, tas mani īpaši nepārsteidza – viņa ir daudz mierīgāka, rāmāka par Aki, viņa ir atsaucama. Un viņa bija izsalkusi. Badā. Ļurai pakaļ gan skrēja (pēc tam kad bija izpētījusi laukuma aprīkojumu), bet tiklīdz deguns ziņoja, ka zem kājām ir ēdiens, viņa uzreiz pārslēdzās uz zemē nokrituša ēdiena atrašanu. Nevarētu teikt, ka tas man radīja izbrīnu. Arī mājās viņa nespēj strādāt, ja ir izsalkusi – vnk nekoncentrējas. Šobrīd esmu iemācījusi ka ir jāapsēžas un jāgaida, līdz tiek dota komanda doties pie bļodas – to tad viņa arī pilda. Taču ja es pirms barošanas sāku atprasīt komandas, tas ir pilnīgi bezjēdzīgs pasākums – viņa nedomā par to kas notiek. Viņa pat nepiefiksē, par ko dabon gardumiņu, jo galvā ir shēma – apsēsties un skatīties uz bļodu.
Tādi redz pretstati vienas šķirnes ietvaros – viens nespēj izrādīt pat minimālu interesi par ēdienu, kad koncentrējies uz ko citu, otrs nespēj koncentrēties ne uz ko, ja gribas ēst. :kanepe:

Par īru terjeru izmantošanu medībās – sākotnēji šķirne tika radīta lai ķertu mazus dzīvniekus, kas dzīvo alās – trušus, lapsas, grauzējus – lielākas izredzes notvert tādu medījumu ir ja aizsteidzas priekšā, lai tas nepaslēpjas alā, jo īru terjeram nav zemā šasija, kas noder lai līstu pakaļ zvēram zem zemes. Sākotnēji īru terjers izmērā bija mazāks kā šobrīd, tomēr garās kājas, izturība un veiklība deva iespēju pavadīt saimnieku arī izjādē, tā radās iespēja darboties kā dzinējam – atrast un izdzīt medījumu, jāpiebilst, ka īri ir arī ļoti neatlaidīgi un drosmīgi, no viņiem sanāk labi dzinēji (šo funkciju Akis aizrautīgi pilda pie katras iespējas), un tā “mīkstā mute” savukārt dod iespējas sekmīgi pildīt retrīvera funkciju – šķiet mūsdienās īri visvairāk darbojas tieši šajā jomā. Manējie gan ne viens, ne otrs neizrāda sajūsmu par kociņa, mantiņas pienešanu, taču mēdz to izpildīt. Un nesamais priekšmets nekad netiek ne grauzts, ne purināts, nedz jebkādā veidā mocīts. Tāpat īru terjerus sekmīgi var apmācīt iešanai pa asinspēdu. Īsāk sakot – īru terjers medībās var tikt izmantots dažādos veidos. Tomēr man šķiet, ka tik spēcīgi instinkti kādi ir Akim nav tik bieži sastopami.
Protams, Binītim nav vēl pat 6 mēneši, līdz ar to vēl nevar pateikt, cik medīga viņa varētu izaugt, taču esmu pilnīgi pārliecināta, ka Akim viņa līdz nekad neturēs. Un teikšu godīgi – mani tas priecē, vismaz vienu suni varēs ņemt līdzi dodoties sēņot. :pastaiga:


Akim vs Brīze
Mazliet par pretstatiem manos īros. Binija visumā ir maigāka, rāmāka, mierīgāka, viņa ir atsaucama (protams ne jau 100%, bet viņai nudien ir labs potenciāls), viņā ir redzama vēlme sadarboties. Viņa nav tik neatkarīga un pašpietiekama kā Akis. Taču zem šīs maigās ārienes slēpjas riktīgs nejaucēns – neganta skopule, ja viņa būrī grauž kauliņu, tad Akim pat nedrīkst iet uz savu vietu, kas ir blakus būrim – rēcošais krokodils metas sargāt savu ēdienu. Pie bļodas Aki nelaiž. Un greizsirdībā sargājot lielo brāli atļaujas izrādīt savu skaisto sakodienu! Mani nedaudz biedē šīs izpausmes, jo salīdzinoši – līdz 2 gadu vecumam Akis nebija uzrūcis nevienam sunim, bet tagad ir tāds nesaticīgs, īgns kašķupods. Un es domāju, ko tad man gaidīt no Binijas, ja viņa jau tagad šņakstina zobus? :ninja:

Cita lieta, ko es novēroju apmeklējot publisku suņu pasākumu, ir manu krokodilu attieksme pret citiem zvēriem. Ar Aki man jau puslīdz viss ir skaidrs – viņš jebkuru suni uztver kā apdraudējumu, tāpēc pirmā reakcija ir izturēties agresīvi. Ja viņš saprot, ka suns neuzbruks, tad agresiju aizvieto neuzticība un neiecietība, ja vēl izdodas izraisīt kašķi – vispār ideāli. Tai pat laikā apmeklējot pasākumus, kur ir daudz suņi, tā pirmā agresīvā reakcija izpaliek. Es domāju, tāpēc, ka viņa pieredze liecina, ka šādos apstākļus viņam neviens neuzbrūk. Varbūt arī tāpēc, ka es esmu mierīgāka (jo zinu, ka šādos pasākumos visi suņi ir pie pavadām un tiek kontrolēti).
Binija savukārt labprāt metas pie jebkura suņa un grib padraudzēties – normāla kucēna uzvedība.
Bet tad nāk komplekts – viņi ir divi. :paukojas: Akim uzņemas gādīgā vecākā brāļa lomu un ir gatavs sargāt sīceni no jebkura suņa – jo viņam taču ir skaidri zināms, ka visi suņi ir ļauni. Un situācijas, kurās viņš citkārt saglabātu savaldīgu attieksmi izvēršas par sargāšanu. Un Binītis kopē lielā brāļa uzvedību, taču man šķiet ka viņu vada nevis vēlme pasargāt, bet gan mazāk cēlas jūtas – greizsirdība. :velnins:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ash & mana suņu tērzētava

Postby karalislauva » 28 Nov 2016, 18:29

Jau palasījos Māras blogā par Zaķošanu un taviem rižajiem. Baigi feinais pasākums izklausījās!

ash wrote:Arī mājās viņa nespēj strādāt, ja ir izsalkusi – vnk nekoncentrējas. Šobrīd esmu iemācījusi ka ir jāapsēžas un jāgaida, līdz tiek dota komanda doties pie bļodas – to tad viņa arī pilda. Taču ja es pirms barošanas sāku atprasīt komandas, tas ir pilnīgi bezjēdzīgs pasākums – viņa nedomā par to kas notiek. Viņa pat nepiefiksē, par ko dabon gardumiņu, jo galvā ir shēma – apsēsties un skatīties uz bļodu.
Tādi redz pretstati vienas šķirnes ietvaros – viens nespēj izrādīt pat minimālu interesi par ēdienu, kad koncentrējies uz ko citu, otrs nespēj koncentrēties ne uz ko, ja gribas ēst.

:kanepe:
Es tevi saprotu, mums arī tā ir - šķiet, ka suns vienmēr badā un nekas cits, kā padraudzēties ar citiem suņiem UN ēst neinteresē :D Jau smejos, ka man ir labradors samojeda ādā. :jautri:
Arī iemācīju, ka ēst drīkst iet TIKAI pēc komandas un pirmajos mēnešos cīnījāmies ar ēdiena momentā izrīšanu un tai sekojošu vemšanu. Kā arī komandu mācīšanu - ja suns izsalcis, viņa nevar sakoncemtrēties izpildīt komandu līdz galam, siekala pil un acis mirdz, skatoties uz kārumu. Iesāku apmācīt puspabarotu suni.
Vispār, jāsaka sava "mūžīgā izsalkuma" dēļ, uzlasot lietas no zemes, kad es neskatos, viņa nu pat mums arī saslima. Kas tikai norāda, cik slikti esmu ar viņu strādājusi.

ash wrote:Un nesamais priekšmets nekad netiek ne grauzts, ne purināts, nedz jebkādā veidā mocīts.

Par šo es vienmēr esmu domājusi - nezinu, vai tas manai šķirnei tā normāli, jeb man vienkārši tāds eksemplārs-mušītājs pagadījies, bet kaut kāds "GribuBūtMednieks" tur viņā sēž. :kanepe: Bet varbūt tas, jo kucēns vēl? Tiešām interesanti.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 34 guests