Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Blogs and Chats

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Spigana » 21 Oct 2016, 22:03

Nezinu, kā citiem bet vismaz mums atdošanas komanda strādā ļoti smagi un mācīšanā nekāda progresa nav. Ikdienas maltītēs problēmu nav - es Mio kaut rīklē varu roku iebāzt, tāpat arī citi cilvēki, un izvilkt viņai no zobiem visgardāko lietu. Bet, ja viņa ir kaut ko garšīgu pagrābusi pastaigā neesot pie pavadas, tad man nav nekādu izredžu. Ne tāpēc, ka nevarētu atņemt gardo lietu, bet tāpēc, ka suni noķert nevar. Viņa zina, ka nedrīkst, zina, ka ņems nost un vienkārši bēg prom. Un komandas tur nelīdz. :sarkstosa:
Ar mantām principā ir līdzīgi, tagad tikai pamazām sākusi iemācīties, ka bumbiņu pēc atnešanas jānomet zemē, bet tas neko daudz nelīdz atņemšanas jautājumā.
Un man ne līdz galam ir skaidrs, kā šo iemācīt, jo metode "iemaini slikto lietu pret kārumu" nekādus baigos rezultātus nedod.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 22 Oct 2016, 11:28

Pagaidām es varu noņemt atņemt vai aiztikt viņas kaulu, aiztikt ēdot, tāpat bāzt roku rīklē, lai izķeksētu ārā no mutes nevēlamas lietas (par ko apkārtējie gan nošokējas, jo domāju, arī tāpat mācīti kādreiz bērnībā, ka sunim roku mutē bāzt un glaudīt, kad ēd, nedrīkst). Taču arī mums īsti labi atdošanas komanda vēl nestrādā. Tas ir - strādā nosacīti un ar atsevišķiem objektiem, piemēra, bumbiņu un graužammantām, taču mīkstās mantas, virves un kociņus atdod nelaprāt. Bumbiņas pārsvarā pienes un nomet manā virzienā vai pie kājām, it sevišķi, kad esmu aizņemta, bet viņa aicina mani uz spēli. Ar mīkstajām mantām tikai baksta manu kāju un bāžas virsū, grib, lai spēlēju "mēģini atņemt" spēli. Kociņus vispār nekad atpakaļ nenes un privātīpašniecisko. Visus aizmestos. :D
Ar atdošanas mācīšanu kļūdījos, varbūt tāpēc. Pirmkārt, izteicu komandu brīdī, kad ņēmu objektu no mutes, bet viņa, protams, nepakam negribēja atdot un viņai tā bija spēle - vilkšana, domāju, tāpēc, viņa vārdu DOD sasaistīja ar aicinājumu vilkt. To ievēroju, kad pēc komandas DOD izteikšanas, vilkšana notika vēl sparīgāk un iekrampējoties priekšmetā. Tagad laboju sevi un DOD izsaku tikai brīdī, kad manta jau ir manās rokās un paslavēšana ir tās atkārtota aizmešana/vilkšana. Lēnām sākusi apgūt.
Otrkārt, tā kā sākumā viņa negribēja adot un manas nepareizās mācīšanas dēļ uzskatīja to par sava veida spēli, viņai nenāk automātiski prātā, ka objektu varēu būt jāatdod pašai uzreiz (un nav jau arī borders vai putnu suns..), bet gan, pienesot man klāt, gaidīja, kad es atkal spēlēšu "atņem-vikšanas" spēli.
Ceru, ka ar laiku mums izdosies, lai nesanāktu tāda situācija kā lailamasa ar bērna zābaciņu, ka paķer pašiem vai citam cilvēkam piederošu lietu un negrib atdot. Jāsaka gan, ka man noveicies, jo vēl nav sanākušas situācijas, ka nācies ķerstīt, lai atņemtu zobos esošo lietu un viņai nav izveidojies ieradums kā Mio ar skriešanu prom.
Ar interesi lasīšu, kā lailamasa un Spigana ies ar atdošanas mācīšanu, varbūt ko noderīgu iegūšu arī mums.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lauva » 22 Oct 2016, 13:17

redz,kā, ja man jebkad būtu ienācis prātā blogot Aslana bērnību, tad varētu apskatīties,kā mums gāja. Bija viens brīdis ar mukšanu prom un mantas neatdošanu, tas,ja nemaldos, bija tajā spožajā pusaudžu vecumā, bet tas tika atmācīts.
Vissvarīgākais ir un paliek tas,ka var atņemt, lai kas tas arī nebūtu.

lailamasa, es jau sapratu,ka ir dažas lietas,kuras ir iesakņojušās un kurām pāri tikt ir grūti, bet tas nav neiespējami. Ja mēs to iemācījām no patversmes atvestam sunim,kurš bija gatavs akmeņus ēst, nemaz nerunājot par kaulu/gaļas gabalu (tas pats suns,kurš saindējās ar saindētu gaļas gabalu,kuru nevarējām atņemt), tas prasīja daudz gadus, jo suns jau bija diezgan gados, daudz asaru un nervu, bet mēs tikām līdz punktam,ka atļāva atvērt žokli (rūca vienmēr kā nelabais, tas gan, bet vairs nekoda) un izņemt to x lietu. Jums vajag labu pieredzējuša cilvēka asistenci un padomus,jo katrs suns ir citādāks. Ja mums viss gāja tikai un vienīgi ar spēku, jums, iespējams, ir cits variants.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 22 Oct 2016, 13:31

lauva wrote:tas,ja nemaldos, bija tajā spožajā pusaudžu vecumā

Oii, tas mums vēl priekšā! :D Nezinu, gaidīt brīnumus un sagatavoties jau uz ļaunāko, jeb cerēt, ka noveiksies un pāries mierīgi? :jautri:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 22 Oct 2016, 19:16

Mums ir trīs situācijas

Mājās:
Mantas man atdod, ir komanda atdod un apmaiņa pret kārumu, bet kopš nokonstatēju, ka reizēm speciāli tiek kaut kas paņemts mutē, tad skatās uz mani, izlaiž paņemto un gaida kārumu, pirms esmu ko teikusi, vairs tā nedaru, paķeru vienkārši aiz siksnas un izvelku to mantu laukā, esmu pat pogas ķeksējusi laukā no rīkles, ar to nav problēmu, ja lieta nav ēdama. Uzslava ir pēc tam, kad manta jau atdota, bet bez kāruma. Samīļoju un saku, ka Malacis. Piebildīšu, ka nav tai mantā arī baigi ieķēries, un parasti diezgan padevīgi man atdod. Un jā, ēdiena bļodu es arī varu noņemt, rakāties par to ēšanas laika, tāpat Rufus neko nesaka, ja viņu aiztiek ēdot un arī kad grauž kaulus var mierīgi mīļot, bužināt u.t.t. tik nedrīkst grūst pirkstus rīklē un ķeksēt kaulu laukā.

Mājas pagalms:
Tieši tā kā Spīgana raksta, skrien prom, bet ķert neķeru, jo tad sākas spēle Noķer mani un suns uzvelkas vēl vairāk, tad nu izmantoju kādu viltību, vai nu atrodu citu mantu ar ko mēģinu ieinteresēt Rufusu, vai nu beigu beigās suni noignorēju un eju prom, ja paķertais nav akurāt ļoti svarīgs. Kad jau eju prom, tad bieži vien Rufus jau pats uzreiz izlaiž mantu un skrien pie manis, tad mēģinu suni saķert, tas prasa zināmu veiklību un eju pēc mantas. Speciāli pamestus priekšmetus vislabāk pienes apmaiņai pēc citu mantu, kas tad arī uzreiz ir jāpamet, kārumi tik labi nestrādā. Tad arī parasti priekšmetu jau izmet man pie kājām.

Pastaigā:
Te nu ir sasniegta augstākā pilotāža, ka Rufus vairs neņem mutē neēdamas lietas, te labi strādā komanda Nē, līdz ko deguns atrod kaut ko neēdamu, tad pēc mana Nē, tas tiek tikai apostīts un iet tālāk, tad parasti paslavēju. No ēdamām mums gādās kauli, es tiešām brīnos, kur tie uzrodas pilsētā, pļavās savukārt domāju tie ir bojāgājušo putnu un sīko dzīvnieku kauli. Un tad nu te ir stāsts par kauliem, bija divi ekscesi ar nelielu rūkšanu, kad jau biju rīklē un stīvēju to kaulu laukā, vienā reizē pat pavirināja zobus, tāds brīdinājums no suņa puses, un te ir problēma manā galvā, ka sabijos un nepabeidzu to kaula vilkšanu laukā, jo diez vai būtu man kodis. Pēc zobu virināšanas reizes gan sodīju ar pilnīgu suņa ignorēšanu visas dienas garumā (pēc The other end of leash autores ieteikuma) un šis nostrādā tajā ziņa, ka Rufus palika rāms kā jērs, un pēc tam bija pat ļoti paklausīs, ne velti autore raksta, ka sunim nevajag tik daudz vārdu, kā viņš lasa mūsu ķermeņa valodu.

Un vēl esmu iemācījusi komandu Zobi, kas nozīmē, ka ir jāļauj man atvērt muti, pēdējā laikā jau pats ver vaļā un tad es varu nobraukt pa zobiem un pat tos saskaitīt, ja vajag. Bet tas noteikti nestrādā, ja ir kas mutē.

Šodien jau izdomāju, ka varbūt jāmēģina sākt ar ne tik garšīgām lietām, teiksim maizi, nomest speciāli zemē, lai paņem mutē un es tad ņemu nost. Principā te ir jātrenē mani, jo tiešām problēma ir man, jo no mazotnes mums mājās bija suņi, kas rūca pie bļodas un jeb kā cita, kas bija zobos, jo protams tos neviens nemācīja un līdz ar to man tā psihotrauma.

Nu tas ka svešie nevar atņemt, man bija pārsteigums, bet te man nav ideju, kā sunim iemācīt atdod visu visiem.
Last edited by lailamasa on 22 Oct 2016, 19:35, edited 1 time in total.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 22 Oct 2016, 19:32

Un mums ir labi jaunumi, Rufus mēģina celt kāju, ilgi jau gaidījām, ieejam jaunā attīstības fāzē, gaidu pusaudžu niķus un stiķus, kaut reizēm jau tagad nav bez niķiem. :)
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Imagine » 22 Oct 2016, 20:33

lailamasa - pašai vienreiz dzīvē nācās atrauties no suņa, kuru iztraucēju ēšanas laikā (suns aizgāja pa gaisu un sakoda rokas). Otrreiz ar jau citu četrkājaini, bet līdzīgā situācijā (biju par tuvu ēšanas laikā) nojauta un visa suņa nogaidošā būtne teica, ka nepatikšanas tuvojas. Par laimi - iztikām bez starpgadījumiem. Pēc tādiem piedzīvojumiem ar bailēm tik viegli tikt galā nav iespējams, tāpēc nedomāju, ka jājūtas vainīgai par to, ka brīdī, kad suns tevi brīdināja, tu darbību neturpināji. Rufuss tomēr ir gana liels, lai būtu draudīgs.

Tāpēc noteikti darbojies un uzraksti, kā jūs šo lietu risināt - lai arī nav viena pareizā ceļa, cita cilvēka pieredze ir nenovērtējams informācijas avots.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby ingo » 24 Oct 2016, 08:20

Tā kā ķert rokā galīgi nav jēgas, nenoskriešu tak suni, tad man komanda "Fū!!" ir tieši šādiem gadījumiem. Un jo tas "fū" ir zemāk un klusāk izšņākts, jo labāk darbojas. Mums šī tiešām ir komanda kritiskiem gadījumiem, ne ikdienas lietošanai. Ar Vasu nostrādā ne vienmēr, bet rijīgajai Greisai pēc paklusa, bet noteikta fū, pat ielas malā paķerta desa izkrīt no mutes un mierīgi ejam tālāk ;)
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Spigana » 24 Oct 2016, 09:06

Es laikam neprecīzi izteicos - es Mio neskrienu pakaļ, tik slikti ar mani nav. Bet pie mega garšīgajām lietām Fu nestrādā, savukārt piesaukt viņu tik tuvu, lai fiziski lietu atņemtu, šādās situācijās nevar. Ja pārējā laikā atsaukšana kaut cik darbojas un nu jau arī no citiem suņiem varu atsaukt, tad ar garšīgajām lietām ne.
Tiesa gan, garšīgajām lietām ir gradācija - piemēram, vakar no zirgāboliem man Mio izdevās atsaukt 100%. Bet, ja viņa pludmalē būs pagrābusi kādu kaulu, tad bezcerīgi.
Vieglāk ir situācijās, kad esmu jau iepriekš pamanījusi potenciāli bīstamu objektu, tad var atsaukt vēl pirms lieta ir pagrābta, bet tā gadās pietiekoši reti - Mio ir maza raķete un lai arī vienmēr turās redzamā attālumā, es ne vienmēr zinu, ko viņa tur saošņās. Un redze man ar nav nekāda ideālā.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby ash » 24 Oct 2016, 13:18

lailamasa varbūt mēģini to atņemšanu vispirms ar balsi, un tad tikai darbības - lai suns zin, ka esi noskaņota atņemt viņam kas nu tur tais zobos ir. ja sāk rūkt - tad uzbrēc savu Fu! vēl skarbāk, ļaunīgāk. lai caur tavu balsi suns saprot ka viņam nav variantu un ka no paņemtās lietas ir jāatsakās. galvenais - nepiekāpies viņam nevienu reizi. ja ir bail bāzt rokas sunim mutē, tad kaut vai stāvi blakus un ar vārdiem piespied viņu nolikt to kas mutē. :paukojas:
Akim no mutes pilnīgi jebko varu izņemt gan es gan jebkurš bērns, arī svešs. no agras mazotnes radināju, ka nekāda sargāšana netiks akceptēta. ja ģimenē ir bērni, tad savādāk nemaz nevar būt. bet viņš mums ir arī ļoti tolerants no dabas, ar diviem aizrādījumiem pietika, lai suns saprastu, kādi ir noteikumi (ap 4-5 mēnešu vecumu)
Tagad mums šis pats vecums Binijai un vakar knīpa izdomāja, ka vajadzētu sargāt bļodu no lielā. Parasti no tās bļodas baroju Biniju, Akis ēd ārā, bļodu neizmantoju. Viņa droši vien ir iedomājusies, ka tā ir viņas bļoda(lai gan skaidrs taču, ka visas bļodas mājā pieder man :velnins: ) Es iesitu Akim bļodā olu, pasaucu un devu cienāties, uzreiz sīcene rūkdama metās virsū. Akim protams atkāpās, bet mani jau nu gan šī rūkšana neiespaidoja – sīkā dabūja pa krāgu, tagad domāju, kā labāk izmācīt, ka ēdienu no otra sargāt nedrīkst, jo Akim bez mana uzaicinājuma Binijas ēdienam pat netuvojas, un ļaut abiem ēst no vienas bļodas nav variants – viņa pēdējā laikā šausmīgi rij, sarijas tādā ātrumā, ka pēc neilga laika atvemj ēdienu. Rādās ka viņa ir ļoti skopa un skaudīga, arī visas mantas ņem nost. Pret cilvēkiem gan tādas vaļības kā uzrūkšana vēl nav atļāvusies, bet ja atļautos runa būtu īsa - skarbs Fu un saņemšana aiz čupra uzreiz ieriktēs respektu kā vajag.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby ash » 24 Oct 2016, 13:31

Aaa, par nevēlamo priekšmetu atņemšanu – tieši sobrīd ar Biniju mācāmies. Ja pamanu, ka pastaigā ko sagrābusi, tad cik nu vien mīlīgi un jautri varu saucu šurp un dodu gardumiņu. Fu! parasti nedarbojas, jo tad uzreiz mēģina mukt. Tāpēc es nedodu iemeslu nojaust, ka vēlos izvilkt no mutes to ko nu viņa ir sagrābusi. Pagaidām strādā.
Akim bērnībā brēcu Fu! tā ka viņš uzreiz spļāva ārā paņemto. Toreiz mani dikti biedēja, ka viņš varētu ko nelabu atrast un apēst, tāpēc ļoti kontrolēju un ņēmu nost pilnīgi visu, ķeksēju ārā no mutes. Nezinu gan vai šīs metodes dēļ vai arī tam ir citi iemesli, bet pieaugušā vecumā viņš vairs tik pat kā neko neņem zobos – retu reizi paspēlējas ar kociņu un no mantām atzīst tikai striķi. Taču visumā viņam nepatīk ņemt mutē neko. Kādu laiku centos viņu iemācīt lai pienes pastaigu pavadiņu – nesanāca, jo viņam ne par ko negribas kaut ko turēt zobos.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Māra » 24 Oct 2016, 13:59

Haha, es tāpat kā ash :D
Čubinādamās, pielabinādamās eju klāt, glaudu, kko runāju un - HA-HĀ - no mutes laukā.
:kanepe:
Bet, ir gadījies, ka kkā nošokējos pati no tā, kas tiek darīts, ņemts mutē, paniski noaurojos NĒ!, tā ka pašai jāsalecas, līdz ar to arī suns aiz šoka izspļauj, bet tas darbojas tikai tad, ja esam tuvu, ja suns attālāk, varu panikot cik gribu.
Pozitīvā pielavīšanās ir daudz efektīvāka.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 25 Oct 2016, 19:24

Ai, meitenes, paldies par padomiem un pieredzi.

lailamasa varbūt mēģini to atņemšanu vispirms ar balsi, un tad tikai darbības - lai suns zin, ka esi noskaņota atņemt viņam kas nu tur tais zobos ir. ja sāk rūkt - tad uzbrēc savu Fu! vēl skarbāk, ļaunīgāk. lai caur tavu balsi suns saprot ka viņam nav variantu un ka no paņemtās lietas ir jāatsakās. galvenais - nepiekāpies viņam nevienu reizi. ja ir bail bāzt rokas sunim mutē, tad kaut vai stāvi blakus un ar


Šis īsti nav mūsu variants, jo kamēr vēl galīgi nevelku laukā to garšīgo ēdamo, neko nesaka, rūkšanas sākās, kad jau pirksti bija rīklē un reāli stīvēju to kaulu laukā.

Bet labas ziņas, šodien Rufus nočiepa no galda cepumu, agrāk dabūja tikai kārtīgu Nē par to, ka līda pie galda, bet to, ko nočiepis, nost neņēmu, šodien rīkojos savādāk, saķēru pie siksnas, devu komandas Atdod un Zobi un cepumu izmakšķerēju laukā, bija jau rīklē, pašai prieks, ka nenobijos un suns vispār neprotestēja. Pēc tam, kad jau viss bija izveikts, paslavēju un pacienāju ar pāris graudiņiem sausās barības, gadījās pa rokai. Neatkāpšos un turpināšu mēģināt makšķerēt laukā visu, kas nočiepts/atrasts nesankcionēti.

Es jau bieži smejos, ka šo suni man liktenis iedeva, lai beidzot audzinu raksturu, jo pēc būtības esmu ļoti piekāpīga, citu vēlmes man ir svarīgākas par pašas, bet esmu bieži aplauzusies, tad nu, ja man nepieliec, tad Dievs iedeva suni, tā teikt - bez variantiem, nekādu atkāpju. Man pat lielā meita šodien teica, kopš mums ir suns, es esot kļuvusi stingrāka. Iepriekš abas meitas ļoti lutināju.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 06 Nov 2016, 19:44

Iegriežos pie visiem, palasos, kā iet, bet pašai pirksti neaizvelk kaut ko uzklabināt, bet šodien sagribējās gan kaut ko uzrakstīt.

Visi noteikti pamanījuši, ka pie mums ir dziļa ziema iestājusies, bija vajadzīgas tik dažas dienas, šodien mūspusē velk pamatīgi, viss jau saputināts un protams Rufusam šis ir pirmais sniegs viņa dzīvē un tādi prieki, būtu gatavs lekt un dauzīties nepārtraukti, ja pavada netraucētu. Nesanāca aiziet uz mūsu pļavām, lai palaistu vaļā, tad nu bija jāiztiek pavadas garumā.

Un šodien bija kārtējā nodarbība suņu skolā (no rīta vēl tik ļoti nepūta), mans puika parādīja klasi, man reāls prieks :aptracis: , Rufus jau bija ieguvis iesauku Huligāns, jo viņam skolā tik dauzīšanās prātā un uz kaut kā darīšanu bija ļoti grūti piedabūjams, bet nu šodien darīja visu, ko liku un pat slalomu izskrēja, kur es jau biju ieņēmusi galvā, ka viņam ir bail, jo iepriekš, kā bija jāskrien, tā ar visām četrām zemē un ne par ko nav izkustināms. Tā nu man ir cerība, ka varbūt reiz arī leksim šķēršļus, jo patreiz to negrib skolā darīt, mežā gan pār kokiem lec ļoti labi un mašīnas bagāžnieka pēc komandas ielec. Bet nu katrā ziņā, man bija taisnība, ka Rufus nav VAS un ar viņu vajag pacietību un laiku un nevar mācīt uzreiz daudz komandas, tāpēc patreiz atstrādājam komandu Blakus, pie kuras ir jānostājas pareizi pie kreisās kājas. Ar Sēdi un Guli jau viss notiek, man pat bieži vien pat nav jānoliecas un var arī uzreiz nerādīt kārumu, tad nu gribu šo pašu sasniegt ar Blakus un tad virzīties tālāk. Protams ikdienā jau tāpat sanāk arī citas komandas, bet nu šīs gribu atstrādāt tā, lai suņu skolā, kad blakus ir citi suņu, izpilda bez aizķeršanās. Un starp citu ar Atdošanu esam progresējuši, uz ielas vienu reizi izdevās arī kaulu izķeksēt no rīkles un nekāda vaina, pirksti veseli un suns nevienu skaņu neizdvesa, bet vispār pedējā laikā diezgan labprāt atdod mantas un visu citu, ko nesankcionēti ir paķēris. Es te tūlīt saslavēšu un rīt tepat žēlošos, kā mums neiet :)

Bagāžnieks ir vēl viens sasniegums, tā kā Rufus beigu, beigās ir liels suns, tad nu salonā vairs nav vietas un nolēmām pārcelt viņu uz bagāžnieku un izrādās, ka tur pat ir labāk, ir vairāk vietas un arī stabilāk, nekā balansēt uz slīpā sēdekļa. Mums mašīnai ir arī speciāls auduma siets ar ko var atdalīt bagāžnieku no salona, sākumā nelietojām, bet kad vienu reizi Rufus braukšanas laikā vienkārši pārlīda par mazo spraugu uz salonu, sapratām, ka tomēr to vajag.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Imagine » 07 Nov 2016, 14:47

Prieks par panākumiem un malači, ka turpināt darboties.

Par barjerām runājot - vai esi mēģinājusi viņam mācīt pakāpeniski? Mans suns savu barjeru karjeru sāka, mācoties pārkāpt uz zemes noliktu priekšmetu (arī tur dažu labu reizi bija jādomā, kas tas tāds un kāpēc neapiet apkārt). Pēc tam paceļ drusku augstāk - var kaut slīpi pret kaut ko atbalstīt. Kad sunim labi sanāk, latiņu burtiskā nozīmē celt vēl augstāk. Mājas apstākļos šim mērķim der arī slotaskāts vai jebkurš kāts, kas pa rokai.

Slalomu savukārt var arī mājās mācīt - pašreiz nav pie rokas, bet te viens no adžiliti cilvēkiem bija ielicis smuku video, kur suns līkumo caur zemē iespraustiem zariņiem. Uz Rufusa masu zariņi varbūt arī nederēs, bet kaut ko līdzvērtīgu gan jau ka atrast var.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 23 Nov 2016, 08:54

rieks par panākumiem un malači, ka turpināt darboties.


:( par ātru sapriecājos, Rufus atkal ir palaidnis suņu skolā, laikam to vienu reizi labi gāja, jo bija tikai 3 suņi kopā, līdz ar to tā nenovērsās uzmanība, tagad abas pēdējais reizes atkal tik pa bišķim kaut kas sanāk, tā visu laiku raujas pie citiem suņiem, vajag dauzīties. Lekt pār šķēršļiem Rufus māk ļoti labi, mēdzam lēkāt pār soliņiem autoostā (nez ko citi domā) , tik skolā nav laika, jādauzās. Par slalomu man jau visu laiku perinās doma, ka jāuztaisa pašiem mājās, varbūt sākumā tik dažus stabiņus, lai pierod, bet tak rokas neaizvelkas līdz darīšanai.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 23 Nov 2016, 09:11

Bet vispār izskatās mums sākās trakie pusaudža gadi, nu man mājās ir divi tīņi - lielā meita un suns :)

Rufus pasācis reizēm runāt man pretī, vai pieprasīt no manis uzmanību un tas notiek rejot uz mani, kad jau paskatos niknāku skatu un saku Nē, tad pieplok pie zemes, nolaiž ausis un caur pieri skatās uz mani, bet tomēr mēģina vēl tā klusi riet, vairāk kā īdēt. Laikam būs jāatsāk kādu laiku piekopt kādu stingrāku audzināšanas metodi.

Un šajā sakarā gribu padalīties ar grāmatu, drīzāk gan bukletu, ko izlasīju dažus mēnešus atpakaļ, autore tā pati, kas "Other end of the leash" ( to vēl neesmu pievarējusi)
https://www.amazon.com/Leader-Pack-have-Your-Love-ebook/dp/B001D4TMXS/ref=la_B001ILMAOY_1_13?s=books&ie=UTF8&qid=1479884338&sr=1-13&refinements=p_82%3AB001ILMAOY

Nopirku Kindle formātu, tur ir reāli ieteikumi, kā likt sunim saprast, kurš ir galvenais un ka saimnieks ir jāklausa un galvenais, kas man patīk, ka tas nav jādara visu suņa dzīvi, tikai periodos, kad jūti, ka ir pašķobījies lomu sadalījums par labu sunim, vai arī suns ir humāni jāsoda. Un nebūt nav jāievēro viss, jāskatās pēc situācijas un konkrētā suņa, mums labi strādāja suņa ignorēšana, kad kaut ko ir sastrādājis, man nācās pāris reizes pamēģināt, vienu reizi pēc tam, kad briesmīgi aplēkāja mani un neklausīja manam Nē un otro reizi ķēra man rokā, kad pieturēju pie kakla siksnas. It kā neko nedarīju, vienkārši nerunāju, neskatījos un vispār nulle emociju no manis visas dienas garumā, dienas beigās suns bija maigs kā jērs un visu dienu jau staigāja man pakaļ, nolaistu galvu un visu laiku mēģinot tomēr dabūt manu uzmanību, pabakstot ar purnu vai sēžot blakus. Tā, kā suņi tiešām lasa mūsu ķermeņa valodu. Pēc tam protams viss pa vecam, ir samīļojieni un viss pārējais.

Bet turēšana pie kakla siksnas Rufusam vienalga nepatīk un cenšos tā vairs nedarīt, labāk tad paņemu pie īsās pavadas, vai, ja gaidāmas situācijas, kad būs vēlams pieturēt, jau laikus uzlieku iemauktus un turu aiz tiem.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby ash » 23 Nov 2016, 10:19

lailamasa wrote:Bet turēšana pie kakla siksnas Rufusam vienalga nepatīk un cenšos tā vairs nedarīt, labāk tad paņemu pie īsās pavadas, vai, ja gaidāmas situācijas, kad būs vēlams pieturēt, jau laikus uzlieku iemauktus un turu aiz tiem.


tā gan nevajag. sunim ir jāpieņem pilnīgi jebkas, ko saimnieks dara. nagu griešana, zobu tīrīšana, turēšana aiz kaklasiksnas - nedrīkst būt pilnīgi nekas tāds kas sunim nepatīk, tāpēc to labāk nedaram.
jā mans suns arī ļoti satraucas, ja kaut kādās situācijās viņš tiek raustīts aiz kakla siksnas, tas viņu uzvelk un traucē savākties. un ja vien ir iespējams, es jau tīšuprāt viņu aiz skisnas neraustu. bet tai pat laikā, jebkurā mirklī varu viņu grābt aiz kakla siksnas un turēt - ja man vajag, viņam tas vnk ir jāpieņem. bez variantiem. situācijas dzīvē mēdz būt dažādas...
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 23 Nov 2016, 10:38

Oi, nē, nav tā ka vispār neņemu vairs pie kakla siksnas, ir situācijas, kad nākas tomēr to darīt, bet tikai īslaicīgi, teiksim lai izliktu no virtuves koridorā, bet tomēr, ja paredzu, ka būs ciemiņi, tad jau laikus uzlieku iemauktus un turu pie tiem, ja piemēram izbēdzis uz kaimiņu dārzu ( šitā mums ir bijis) tad neeju un nevelku mājās aiz siksnas tos 20 metrus, bet paņemu īso pavadu un vedu pie tās.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby ash » 23 Nov 2016, 12:17

kāpēc? jo tā vieglāk? jo ja vilksi aiz siksnas, tad satrakosies?
es tīšuprāt visur kur vadātu tieši aiz siksnas, lai sunim neienāk prātā, ka man tas ir par grūtu, ka tas ir kāds vājais posms, kurā viņš var gūt uzvaru. bet kas attiecas uz suņiem, tad es arī esmu ļoti dominanta - nevienam sunim vēl nav ienācis prātā, ka man var uz galvas uzkāpt. :velnins:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests