Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Blogs and Chats

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Imagine » 31 Aug 2016, 21:06

It kā jau pie KONG ražotāji saka - šī manta nav iznīcināma. Diemžēl lielu žokļu spēka priekšā pat tādas mantas neiztur. Paziņām kaukāzieša metiss lielā izmēra KONGU bija sasmalcinājis gabaliņos un norijis. Tāpēc pat pie šādas mantas ir ļoti jāskatās, cik uzcītīgs grauzējs ir suns (nav runas par sīksuņiem).

Ideja par "Smuki" man arī ļoti patīk - tāpēc ikdienas treniņos centīšos izmantot to, jo par "Blakus = ejam cieši, cieši pie kreisās kājas" Smaidiņam ir visai abstrakts priekšstats.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 31 Aug 2016, 21:23

Šodien tieši skatījos uz KONGiem. It kā, cik sapratu, melnais ir īpaši grauzelīgajiem suņiem.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Imagine » 31 Aug 2016, 21:49

Tas melnais arī tika sadīrāts. Tiesa gan - tavai dāmai ar kucēna zobiem to būtu krietni vien grūtāk sasmalcināt.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 01 Sep 2016, 05:58

karalislauva wrote:Šodien tieši skatījos uz KONGiem. It kā, cik sapratu, melnais ir īpaši grauzelīgajiem suņiem.


Jā, melnais ir suņiem ar spēcīgu sakodienu, tas no šķirnes atkarīgs, es domāju, ja tavam lācītim nav spēcīgāks sakodiens kā manējam, vismaz neesmu dzirdējusi, ka samojedus pieskaitītu pie šiem suņiem. Puppy līnija, cik saprotu, ir domāta vēl piena zobu periodam, Rufusam gan ļoti strauji mainās zobi, tā kā nezinu, var jau būt šo drīz nodīrās, bet vispār viņš mantas negrauž, graužšanai der viss, kas ir no dabiska materiāla, visādi ādu kauli, cūku ausis, speciāli suņu kaltējumi, kociņi un viens kulbkrēsls viesistabā :), jau kaķi bija iesākuši to dīrāt, tagad Rufus izskatās, ka pieliks punktu :)
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 01 Sep 2016, 06:02

Imagine wrote:
Ideja par "Smuki" man arī ļoti patīk - tāpēc ikdienas treniņos centīšos izmantot to, jo par "Blakus = ejam cieši, cieši pie kreisās kājas" Smaidiņam ir visai abstrakts priekšstats.



Vissmieklīgākais, ka ja Rufus Smuki iet pie kreisā sāna, tad viņam sanāk smukāk un pareizāk nekā laukumā pie komandas Blakus, bet vakar izdomāju, ka tas atkarīgs, kā turu rokas, Blakus gadījumā daru kā māca instruktors, turu roku ar kārumu sunim degungalā un tad nu kā tā roka man sanāk, tā nu sanāk sunim, bet pie Smuki varu roku turēt jau augšā pie krūtīm un tad suns arī ir man cieši blakus un ziktē kārumus, bet kārumu izsniedzu tikai tad, kad ieskatās man acīs, nu vismaz cenšos ķert mirkli.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Imagine » 03 Sep 2016, 20:34

Lasu un ir drusku skaudība pa lielizmēra dukšiem, ar kuriem to - kārums pie augšā sevis vai kārums pie rokas - var ērti izdarīt. Manējais bez visa tā, ka deguna galā našķis, tomēr vēro arī apkārtni - t.i. gan, kas uz priekšu notiek, gan kur kājas jāliek. Par to, ka varētu iet, galvu atgāzis uz augšu, runas nav un sīkaliņam arī to fiziski grūti būtu izdarīt.

Skatījos arī jūsu iepriekšējās bildes - nu ļoti smuks puika aug, turklāt tāds samērīgs izskatās.
Neko sliktu nesakot, pie jauktenīšiem nereti arī anatomiski brīnumi ir redzēti.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 04 Sep 2016, 06:21

Es savukārt agrāk biju mazo suņu mīļotāja, jo ar tiem var dalīt gultu (Rufus par lielu mūsu gultai), tos var visu dzīvi ņemt klēpī u. t.t., bet tagad, kopš ir Rufus, esmu sapratusi, ka man patīk šis izmērs, ka mazu sunci vairs negribu, bet lielāku arī nē. Un tieši no tā viedokļa, ka vieglāk mums kopā darboties, jo es pati esmu vēl piedevām gara auguma (1,78).

Par to anatomiju :), man te mūsu mazpilsētā novērojums, bet iespējams tād tikai man, ka visu bezšķirnes sunīši ir kaut kur līdzīgi, laikam jau savā starpā sajaukušies, ir vai nu takšveidīgie vai vilciņi. Rufus šo kompāniju patīkami atsvaidzina un jā Rufus tiešām ir ļoti proporcionāls, un tieši tāds augums, kāds man patīk suņos, man ne visai patīk tādi drukni, kā piemēram labradors, un arī ne ļoti tievi suņuki.

Un vispār es dievinu suņus ar tādu acu skatu, kāds ir Rufusam un tās nošļukušās austiņas, un kad mani sagaida, tad tieši tajās ausīs visa mīlestībā ir izteikta, tik mīļi pieglaustas. Tāpēc man visu dzīvi ir patikuši takši un pačukstēšu, ka esam domājuši par vēl vienu ģimenes locekli pēc pāris gadiem, kad Rufus būs izaudzināts par kārtīgu suni, šoreiz šķirnes, un es skatos uz mednieciņiem, jo tiem lielākoties ir tās foršās austiņas un actiņas. Bet tas noteikti nebūs taksis, man par zemu :) Bet nu tas baigo sapņu līmenī, tagad jāskolo Rufus.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Imagine » 04 Sep 2016, 12:52

Es līdz brīdim, kad adoptēju Smaidiņu, arī domāju, ka mans ideālais izmērs ir vidēja auguma duksis (vecais suns bija tieši tāds). Nākamais tiek plānots lielāks augumā, jo gribētos kādu, ar kuru varētu kopā skriet un iet garos pārgājienos.

Radniecība kādā pakāpē nav izslēgta - sevišķi, ja viens no otra suņus ņēmis un audzinājis. Par to, ka bezšķirnes suņi pēc skata var atgādināt savus vecākus, pārliecinājos, kad strādāju pie haskijiem Lapzemē, kur uz vietas dzīvoja gan mammas, gan tēti, gan bērni divās paaudzēs. Un tik amizanti redzēt, ka bērnelim ir mammas augums, tēta seja un komunikācijas veids (pat rējieni/gaudojieni līdzīgi) vai raksturs (bailīgai, neuzticīgai mammai, kas ir labs darba suns, meitas izturēšanās pret visu jauno bija pilnīgi identiska).

Man liekas, ka audzētājiem, kas ar kādu šķirni darbojas turpat 20 - 30 gadus - ir vēl interesantāk jaunajos suņos, ieraugot atblāzmu no kāda tuvāka vai attālāka sencīša.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Lafanyette » 04 Sep 2016, 14:53

Es līdz brīdim, kad adoptēju Smaidiņu, arī domāju, ka mans ideālais izmērs ir vidēja auguma duksis (vecais suns bija tieši tāds). Nākamais tiek plānots lielāks augumā, jo gribētos kādu, ar kuru varētu kopā skriet un iet garos pārgājienos.


Man jau liekas, ka augumam nav nozīmes skriešanai un pārgājienos, man jau maza auguma dāma (kādi 8-9 kg tagad varētu būt), bet problēmas noiet 20 km viņai nav vispār, tieši otrādi- kad mēs jau noguruši, viņa grib skriet un iet vēl un vēl.
Lafanyette
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 06 Mar 2015, 21:15

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 04 Sep 2016, 15:42

Es šodien nonācu pie apjausmas (patiesībā jau sen jutu), ka mans suns patiesībā nezina, ko nozīmē vārds Rufus, izdarīju kļūdu, ka pavisam maziņam vārdu speciāli nemācīju, likās nu takš' pats sapratīs, it kā jau saprot, bet nesaprot, ka izdzirdot šo vārdu ir vismaz jāpaskatās uz saucēja pusi. Un tagad, trenējot acu kontaktu un paralēli lietojot vārdu Skaties, man suns sācis gandrīz perfekti atsaukties uz vārdu Skaties (ja uzmanībās novērsējs nav ļoti spēcīgs - kaķis vai cits suns), man tagad ir suns, vārdā Skaties :). Labā ziņa, ka reaģēt uz Skaties iemanījās divu dienu laikā, tā nu no šodienas Skaties vietā ir Rufus un turpinu speciāli strādāt pie acu kontakta kombinējot to ar vārdu.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lauva » 06 Sep 2016, 14:18

:kanepe:
tas tā kā tajā jokā,ka suns domā,ka viņa vārds ir Nedrīkst! :jautri:
man no sākuma bija paranoja,ka tik Aslans,neiedomājas,ka viņa vārds ir kaut kas cits, tā ka ''Aslan,Aslan,Aslan,Aslan!'' skanēja pa māju visdažādākajās intonācijās,ka tik saprot :jautri:
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Māra » 06 Sep 2016, 14:22

lauva wrote::kanepe:
tas tā kā tajā jokā,ka suns domā,ka viņa vārds ir Nedrīkst! :jautri:
man no sākuma bija paranoja,ka tik Aslans,neiedomājas,ka viņa vārds ir kaut kas cits, tā ka ''Aslan,Aslan,Aslan,Aslan!'' skanēja pa māju visdažādākajās intonācijās,ka tik saprot :jautri:

Man vienu suni sauc Rūsa, bet otru KajNē!. :kanepe:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lauva » 06 Sep 2016, 20:37

looool! :kanepe: :kanepe:
mammas suns,kuru no patversmes paņēmām bija TimsFūūūūūūūū!
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 06 Sep 2016, 21:57

lauva wrote:tas tā kā tajā jokā,ka suns domā,ka viņa vārds ir Nedrīkst! :


Es gan šo ne kā joku lasīju vienā suņkopības grāmatā, bet nu tiešām diezgan komiski izklausās. Strādājam tagad pie vārda Rufus, bet tik spīdoši kā ar Skaties mums neiet, bet nu pacietību un vēlreiz pacietību.
Last edited by lailamasa on 06 Sep 2016, 21:59, edited 1 time in total.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 06 Sep 2016, 21:59

Man vienu suni sauc Rūsa, bet otru KajNē!


Nu mums arī nav tālu līdz RufusNē, jo nu mājā, ja neguļ, tik uz blēņām vien velk.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby fedelta » 07 Sep 2016, 08:30

Grāmatā "kā saprasties ar suni" bija nodaļa par šo. Kā vīrietis pateica Nedrīkst, tā suns pārtrauca iesākto un aizgāja pie viņa un tad speciālists skaidroja kas un kā un kāpēc. Un ieteica pirms komandas nosaukt suņa vārdu, lai tas saprot, ka tiek uzrunāts un turpmākais teiktais ir veltīts vińam.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 07 Sep 2016, 13:32

lailamasa wrote:
karalislauva wrote:Šodien tieši skatījos uz KONGiem. It kā, cik sapratu, melnais ir īpaši grauzelīgajiem suņiem.


Jā, melnais ir suņiem ar spēcīgu sakodienu, tas no šķirnes atkarīgs, es domāju, ja tavam lācītim nav spēcīgāks sakodiens kā manējam, vismaz neesmu dzirdējusi, ka samojedus pieskaitītu pie šiem suņiem. Puppy līnija, cik saprotu, ir domāta vēl piena zobu periodam,

Nezinu par sakodienu, bet zobi viņai asi kā žiletes. :D Mācu ņemt kārumus maigi bez kampiena vai ar mēli, savādāk man bija visi pirksti vienos caurumos.. Arī atmācu, ka spēlējoties cilvēka ķermeņa daļas netiek zelētas. Tā kā nezinu..vai pirkt parasto sarkano kongu vai uzreiz melno? Puppy noteikti nē, domāju, ka nav jēgas.

Imagine
Lasu un ir drusku skaudība pa lielizmēra dukšiem, ar kuriem to - kārums pie augšā sevis vai kārums pie rokas - var ērti izdarīt.

No šī aspekta es tiešām nevaru sagaidīt, kad mana sasniegs pusaugu suņa izmēru, kad mācu iet smuki blakus.

lailamasa
man suns sācis gandrīz perfekti atsaukties uz vārdu Skaties (ja uzmanībās novērsējs nav ļoti spēcīgs - kaķis vai cits suns), man tagad ir suns, vārdā Skaties :)

Man tā bija pirmajās divās nedēļās, kad vārdu kārtīgi neiemācīju un suns reizēm uz vārdu neatsaucās, un mums bija suns Šurp un . :D Tad sapratu savu kļūdu un momentā izlaboju kā Lauva
''Aslan,Aslan,Aslan,Aslan!'' skanēja pa māju visdažādākajās intonācijās,ka tik saprot

Nu jau tikai viņu "aprunājot" vien vai, kad kāds jautā, kā sauc sunīti, viņa zin par ko iet runa un momentā pagriež galvu. :D
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lauva » 07 Sep 2016, 23:09

par tiem kongiem - manam rotveileram, kuram neviena manta nekad nav īsti ilgi izdzīvojusi un tikai tagad viņš ir iemācījies spēlēties akurāt uz sitiena neizdriskājot visu (tai skaitā Kongus) visilgāk kalpojošā manta ir Kong regbija bumbas stila bumba, caurspīdīga, ar vēl vienu bumbu iekšā, ļoti atsperīga,negrimst ūdenī un labi paņemama rokās. Pīkstulis tikai tagad,gandrīz pēc 3 gadiem, ir beigts. Esmu ļoooti apmierināta, 25 eiro labi iztērēti un nevienu citu mantu nemaz nevajag, to kasti ar mantām varam kādam atdāvināt.
šitā:
https://www.kongcompany.com/es/products ... r/jumbler/

un mums ir bijušas diezgan daudz Kong mantas, kvalitāti nevar noliegt. Man bija tā laime sapirkt visādas lietas Specializētā Lielo suņu veikalā (saimniekam Cane Corso suņi, foršu biznesiņu uztaisīja,zina kas svarīgs haha)
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 08 Sep 2016, 21:38

Man ir divi suņi, viens ar mani uz ielas un visur citur, kur kopumā savam vecumam un mednieka gēniem ir klausīgs, nu tā uz labu trijnieku, saprot gan ko es no viņa gribu, gan labprāt izpilda un otrs suņu skolas laukumā kopā ar citiem suņiem - nu pilnīgi nevaldāms, ka tik skriet un dauzīties, šodien izdevās uz 5 minūtēm noturēt uzmanību uz sevi (nodarbība ilgst stundu) un tad jau instruktore mūs paslavēja, vismaz tas mani uzmundrināja, jo savādāk likās, ko es vispār te daru, citiem kucēni jau to un šito dara un es zinu, ka mans arī to prot, bet te, laukumā, pilnīgs nonsens, suns vispār nekāds un es tik ar vārdiem varu palepoties, ka mēs mākam to un šito. Ar instruktori gan vienojāmies, ka mēs necentīsimies iedzīt visu to ko citi dara, sākumā, lai Rufus vispār kaut ko dara, bet jau neliela spēja noturēt uzmanību uz mani, neskatoties uz citu suņu klātbūtni, būs sasniegums. Un vēl, es tomēr nelietošu kakla siksnu, raustot aiz tās, Rufus vispār vairs neko negrib darīt, ieslēdzas spīts un viss, es varu kaut uz galvas stāvēt, ar iemauktiem mums iet labāk, šodien nodarbībā kakla siksna atvērās un es pārliku pavadu pie iemauktiem un uzreiz suns palika mierīgāks.

Bet humoram, man meitām vārdi Diāna un Anete un kā jau tas nereti gadās, tad bieži pārsakos un tagad man ir trešais vārds - Rufus. Un šodien pēc suņu skolas ar meitenēm aizgāju uz veikalu un veikalā saucu mazo meitu "Rufus, nāc šurp" :kanepe:
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lauva » 08 Sep 2016, 22:07

tavām meitām varu teikt, ka tas ir normāli.
Mēs esam 3 māsas un mammai ne reizi vien ir izsprucis "Tims, Rūdis vai Aslans" mūsu vārdu vietā :kanepe: gadiem viens un tas pats. Es jau sen sava vīra vārda vietā saku suņa :kanepe:
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests