Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Blogs and Chats

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 09 Sep 2016, 17:50

Nezinu par sakodienu, bet zobi viņai asi kā žiletes. :D Mācu ņemt kārumus maigi bez kampiena vai ar mēli, savādāk man bija visi pirksti vienos caurumos.. Arī atmācu, ka spēlējoties cilvēka ķermeņa daļas netiek zelētas. Tā kā nezinu..vai pirkt parasto sarkano kongu vai uzreiz melno? Puppy noteikti nē, domāju, ka nav jēgas.


Piena zobi tādi ir, bet patiesībā tie ir diezgan trausli, tāpēc bieži neiesaka šajā vecumā dot īstus kaulus graušanai (es gan Rufusam devu), jo jāuzmanās nolauzt, man Rufus nolauza vienu ilkni, jo bija liels akmeņgrauzis. Tagad jau praktiski visi zobi būs nomainījušies un īstie nav tik spici, bet izskatās stipri brangāki un pamatīgi, kam tā arī jābūt.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 12 Sep 2016, 07:35

Rufusam vakar bija kārtējais pārbaudījums ar troksni - pilnīga panika. Bijām izskrieties uz mūsu pļavām, tur varu laist vaļā no pavadas. Jau bijām mājupceļā un labi, ka jau paņēmu atkal pavadā, jo uz ceļa parādījās mopēds, tagad moderni saka motorollers, bet principā tāda padomjlaika uzparikte vien bija un tieši ar to spalgo, aso troksni. Rufus jau man pilsētā, kad šur tur izdzird šo skaņu, noraustās un saspringst, bet te nu tieši garām. Paņēmu jau uzreiz pie sevis un turu pie iemauktiem un protams sunim pilnīga panika, spēks liels, bet es tomēr noturēju, stāvējām kamēr nomierinājās, prasīja kādu laiku. Suns gan rāvās mājas virzienā, tā kā domāju, ka ja būtu bijis bez pavadas, būtu aiznesies uz māju, jo to teritoriju labi pārzina.
Būs mums jāstrādā tomēr pie tiem trokšņiem, kaut lielas cerības nelieku, ka izdosies, jo izskatās viņam tas ģenētiski iedzimts, bet ja no gājiena ar bungām mēs varam izvairīties uz to vienkārši neejot, tad šādas situācija gan nevar izslēgt un tas var radīt problēmas. No mašīnām un citiem ielas ikdienas trokšņiem gan nebaidās un pēdējā laikā pat vairs nepievērš uzmanību skaņas avotam.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 13 Sep 2016, 14:41

lailamasa wrote:Un šodien pēc suņu skolas ar meitenēm aizgāju uz veikalu un veikalā saucu mazo meitu "Rufus, nāc šurp" :kanepe:


O, jā, man tā ir bijis, ka, skatot vienu latviešu meitenīti šeit, esmu pārteikusies "Yuki, nāc šurp" viņas vārda vietā. Tas nozīmē, ka laikam pavadu daudz laiku ar suni kopā. :D

Bet par to stūrgalvību un raustīšanu aiz siksnas - Yuki ieslēdzas "es tevi nedzirdu un vispār, arī nesaprotu, ko man saki" skatiens. :kanepe: Tā kā pašlaik meklēju citu, dzirdīgāku veidu, kā savākt uzmanību uz sevi. Viens no vispārzināmajiem veidiem ir izskraidīties un izlikt enerģiju, bet ne vienmēr mums tas ir iespējams.

Lailamasa, kāpēc tu izlēmi iet uz suņu skoliņu? Jo baidījies, ka netiksi galā vai dēļ socializēšanās Rufusam? Es vēl joprojām nevaru izlemt - mums vajag skoliņu vai tomēr tikšu galā pati.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 13 Sep 2016, 18:10

karalislauva

Es tieši tāpēc gāju, ka saka pixy blakus tēmā, mums te tēmas krustojas :), ka tomēr ne visu var izlasīt un atrast netā un tieši tā, ka katram sunim vajag savu pieeju. Un vēl, kaut gan man reizēm liekas, ka manam sunim vajag citu pieeju nekā instruktore skolā prasa, man tomēr patīk tur iet un instruktore mums forša, ieklausās arī tajā, ko es saku, pluss satieku citus cilvēkus un vēl, jā, skola man dod iespēju Rufusam mācīties sevi kontrolēt citu suņu klātbūtnē.

Bet vispār mans liekas, ka mans suns nestrādā uz kārumiem (Rufus vispār ir sliņķis :), visu dienu var nogulēt), labāk uzmanība un motivācija ir ar mantu, bet te atkal cita problēma, ka negrib īsti pildīt komandas, tik dauzīties. Pasūtīju
šādu grāmatu par nosework https://wordery.com/the-canine-kingdom-of-scent-anne-lill-kvam-9781929242726 Šodien pamēģinājām pirmo uzdevumu, kārumu meklēšana, nu gariem zobiem, kādas 4 reizes pirmo soli izpildīja un tad vispār ieņēma pozīciju "Meklē pati", būs jāmēģina triki, kur izmanto mantas meklēšanu.

Vēl nopirku klikeri, mēģināsim to, bet vispār, ja suņu skolas apmācība mums pieklibo un arī patreiz ikdienā nesanāk īpašus treniņus sarīkot (man rudenī daudz pasūtījumu, jāstrādā), Rufus ļoti progresē uzvedībā uz ielas, pie tā gan strādāju katrā pastaigā pa pilsētu. Un vakar man viņu izdevās atsaukt no kaķa :aptracis: , bez jebkāda cita palīglīdzekļa (pēdējā laikā izmantoju mantu), par to man bija reāls prieks, Rufus saņēma tik daudz sajūsmas vārdus un mīļojienus. Mans mērķis ir panākt, ka viņš nepievērs īpašu uzmanību cilvēkiem, suņiem un kaķiem, pēdējiem diviem vēlams spēt vismaz novērst uzmanību, vēršot to uz sevi. Ar cilvēkiem jau ir tikts galā, vairs īpaši nevienu neosta un ja arī grib to darīt, man viegli izdodas pārslēgt uzmanību uz sevi.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 13 Sep 2016, 18:18

Un te mums jaunumi, Rufus tika pie pirmās īstās guļvietas, suņu Dormeo :), pasūtīju zoopluss.com memory foam matracīti. Rufus gan sākumā to uztvēra kā mantu un mēģināja uzlikt uz kārā zoba. Nākamais rindā ir suņu būda, lai ir patīkami gulēt laukā, kad grib, jo labprāt labā laikā guļ uz lieveņa.
Image
Image
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lauva » 13 Sep 2016, 20:13

suņu skoliņa ir lielisks veids,kā socializēties ar dažādiem suņiem, tev - ar saimniekiem :kanepe:
plus,var jau būt,ka tev pašai liekas,ka dari visu pareizi, bet skoliņā instruktors, tā kā to visu redz no malas, tevi var gan pakoriģēt,gan ieteikt citu metodi,utt. Man liekas,ka suņu skoliņa kā reiz ir baigi labs pasākums,it īpaši jaunajiem suņu saimniekiem. Es tagad pati meklēju skoliņu,lai aizietu ar savu opi atsvaidzināt atmiņu un pasocializētos.

Uhh, kāda Rufusam būs salda dusēšana tagad! Mēs manam opim ar nopirkām labu matraci, tagad vairs neceļas ar stīvām kājām no rīta.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Imagine » 13 Sep 2016, 20:20

Man arī ir tās autores grāmatiņa mājās. Smaidiņam gan ar to meklēšanu ir tā - viņam nepielec, ka tad, kad viņam acu priekšā uz zemes ir salikti našķīti, viņš drīkst tos iet un uzlasīt. Skatās acīs un gaida, kad es aiziešu projām. Jo dīva taču nevar, kad skatās. :D
Varbūt, lai draugam motivācija lielāka, piedāvā citus kārumiņus? Kaut ko, kas nav bijis? Vai arī vienu ēdienreizi vari tā arī izlikt, lai puisis pastrādā un to pameklē. Es tā vienu citu audzēkni mācīju neaprīt paiku vienā paņēmienā - paņēmu vecu džemperi ar garām rokām un vakariņas sadalīju, tās paslēpjot piedurknēs, jakā iekšā, locījumu vietās un beigu beigās, vēl visu satinu kārtīgā murskulī. Sunim patika un tas parasti ņēmās kādas minūtes piecpadsmit, divdesmit.

Prieks par panākumiem suņu skolā! Citkārt jau arī pauzīte pie mācīšanās noder. Tā es savam draugam - divas nedēļas gandrīz katru dienu mācījāmies, līdz jutu, ka viņam sāk pietrūkt uzmanības. Pāris dienu pauze dara brīnumus - sunim atkal prieks darboties.

Atbildot uz karalislauva jautājumu - tas, ka tu ej uz skoliņu neizslēdz to, ka tev mājās pašai būs jāstrādā. Daudz. Instruktors tev var palīdzēt atbildēt uz neskaidriem jautājumiem un situācijām, kā arī ierādīt metodi, kā kaut ko jaunu iemācīt, bet pārējais tā vai tā būs tevis pašas rokās. Turklāt suņu skola ir lieliska iespēja socializēties ar līdzīgi domājošiem pilsoņiem un varbūt Yuki atradīs sev labus draugus un spēļu biedrus. Suņu cilvēki tomēr ir visai dzīvespriecīga un draudzīga tauta. :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 13 Sep 2016, 20:49

Imagine

Vispār jau laikam ar to jāsāk, kā autore iesaka, atrast tieši tos kārumus, kas strādā un ir visvilinošākie, bet Rufusam vispār vajag kā restorānā, viens kārums visu laiku ātri apnīk un vislabāk, ja, piemēram pastaigā tiek piedāvāti vienlaicīgi vairāki viedi, šodien piemēram man bija līdzi cepta vistas fileja, kaltēti brieža gaļas gabaliņi un sausā barība (jauna, līdz šim neēsta). Un tad nu uz pārmaiņām viss rullēja.

Bet vispār man jautājums zinātājiem, vai ir normāli pusgadā pāriet uz vienu ēdienreizi dienā, pēdējā laikā Rufus ēd ar gariem zobiem, protams pie vainas ir arī kārumi, kas tomēr tiek ēsti un tāpēc par badā būšanu es nesatraucos, bet patreiz liekas, ka brokastis varētu arī izlaist. Mēs esam pārgājuši tomēr uz rūpnieciski ražoto pārtiku (saimniecei nav laika, jābīda jaunas biznesa idejas :)), ēdam Lukullus konservus un šad tad uzcienāju arī ar sauso barību. Varbūt ja izlaistu tās brokastis, labāk arī strādātu uz kārumiem :neparliecinats:
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Imagine » 13 Sep 2016, 21:00

Tu jau vari sadalīt tos ēšanas momentus sekojoši - no rīta našķu veidā apmācībai un vakarā dod kārtīgo pārtiku. Divas ēdienreizes sanāks un, manuprāt, pusgada vecumā tā jau vairs nav problēma. Sevišķi, ja tavs puisis nav caurbira (cik iedod, tik noskrien un ribas spīd) un ja viņam tiešām vairāk arī neprasās. Parasti tas, ka suns sāk ņergāties ap ēdienu, liecina, ka viņam labās mantas vienkārši ir par daudz.

Pati paeksperimentē un paskaties, kas strādā.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 14 Sep 2016, 20:50

Rufus šodien apguva pirmās iestrādes ķepas došanā, izmantoju klikeri (pirms tam jau to izmantoju uz acu kontaktu, lai puika saprot, kas tas tāds), ko es no viņa gribu, saprata visai fiksi, sākumā turēju kārumu priekšā saujā un kad beidzot pielika ķepu manai saujai, noklikšķināju, rīt mēģināsim saslēgt darbību kopā ar vārdisko komandu. Būs beidzot apguvusi sunim nepieciešamo zināšanu minimumu :)
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 16 Sep 2016, 09:30

Nu Rufus ir kārtīgs suns - dod ķepu, un dara to pat tad, kad neprasa, cerībā, ka tiks iedots kārums un mums abiem tik ļoti iepatikās šī trika mācīšanās process, arī suns bija riktīgi priecīgs, tā nu nolēmu, ka jāiemācās vēl kāds. Klikeri tomēr atmetu, mums jau ir tik pierasts vārds "Malacis", ka man bieži pašai aizmirstās klikeri laicīgi nospiest, kas atkal īsti nav pareizi un arī Rufus jau ļoti labi saprot, ka ja saku "Malacis", tad darbs labi izdarīts un būs kārums. Tā kā brokastis vairs nedodu, tad ir atgriezusies interese par kārumiem.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Linda B. » 16 Sep 2016, 10:33

Skatos, ka tu pilnīgi citādi esi mācījusi dot ķepu. Nez vai man būtu sanācis, ja es liktu bakstīt kārumu ar ķepu, es pēc tā principa mācīju fū, kā pārstāj rosīties ap duri ar kārumu, tā atdot. Es vienkārši paņēmu suņa ķepu un devu komandu "ķepu", pēc tam pietika tikai ar pikrstu pabakstīt un dot komandu. Vēlāk "ķepu" nomainija "labo" un "kreiso". Jā, jā, viņas man atšķir labo ķepu no kreisās :D Gandrīz nekad nekļūdās. Mamma, kas ir bērnudārza audzinātāja pavisam mazajiem (līdz 3 gadi), bija šokā, mani suņi esot gudrāki par 3gadniekiem, jo tiem taču māca labo no kreisās atšķirt tāpat un neesot spējīgi to izdarīt :kanepe:
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby fedelta » 16 Sep 2016, 14:01

Mums arī ir "labā" un "kreisā", tāpat kā skrienot vai braucot ar riteni ir "pa labi" un "kreisi"
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 16 Sep 2016, 14:13

Man ir tāda grāmatiņa "Skolots suns", ļoti kompakti izskaidrots, kā iemācīt sunim gan paklausības komandas, gan dažādus trikus, pēc tās arī mācīju, jo, kad gribēju paņemt to ķepu, tad Rufusam bija pretreakcija, ko es te iedomājos, viņa ķepas aiztiks, rāvās prom, kaut guļot ļauj man apskatīt savas ķepas, bet stāvot ne, tad nu bija jāpanāk, ka viņš paceļ ķepu labprātīgi.

Patreiz uz Ķepu tiek celta labā, kad sajūk, tad paceļ kreiso, bet reti, kad būsim kārtīgi nostiprinājuši uz labo ķepu, būs jāiemāca komanda arī uz kreiso.

Šodien jau sāku ievirzīt komandu Beigts, baigi jau sunim process patika, sanāca arī pāris reizes, triku mācīšanās izskatās sunim sagādā lielāku prieku, nekā paklausības komandu apgūšana, laikam būs jāmēģina mainīt taktiku uz paklausību arī, jārada lielāka rotaļašānas sajūta.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Spigana » 16 Sep 2016, 16:58

Oi, triku mācīšana ir brīnišķīga lieta, kas suni gan izklaidē, gan nodarbina, gan ierāda, ka ar saimnieku ir forši strādat. Mana Mio vispār ar mani nestrādātu, ja es pa vidu trikus nemācītu. Mums gan drīzāk ir otrādi - pa vidu trikiem aši iemetu kādu paklausības komandu klāt un tad jau atpakaļ pie trikiem. :D Mums palīdzēja arī tas, ka vienlaikus vienmēr mācamies vairākus jaunus trikus un pamīšus atkārtojam vecos, tad arī neapnīk tā ķepas došana utt.
Par metodi, ka ņem ķepu rokās atzīstos, ka pat dzirdējusi nebiju, bet uz Mio arī nedarbotos, jo viņa vispār nevar ciest, ja viņu piespiež kaut ko darīt, tad nu tikai pa labam un ar pacietību jāgaida, kamēr suns sapratīs, ko tā saimniece atkal izgudrojusi, šķiet, ka Rufusam iet tāpat. :)
Un triks "Beigts" ar ir traki labs (mani gan tracināja tā nobeigšanās spēlēšana, tāpēc mācīju šo triku kā "čuči"), forši, ka no šī tālāk var mācīt velties. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 16 Sep 2016, 19:26

O jā, Rufusam arī ar varu neko neiemācīsi, tikai, ja pats grib, tad būs, nu tad tā gribēšana jāizmāna.

Man arī ne visai tas Beigts patīk, bet Čuči mums jau aizņemts, tā ir komanda uz nakti, kad aizvedu uz savu vietu un lieku čučēt, un tas nozīmē, ka jāguļ un vairs nekādas kustības pa māju, vai nu sagadīšanās, vai kā, bet Rufus šo ievēro.
Bet citu nevaru izdomāt, ko sasaistīt ar šo darbību.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby fedelta » 16 Sep 2016, 20:23

Ir jau arii valodu variācijas - krieviski, angliski, kaut vai vāciski ;)
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby dagi » 16 Sep 2016, 22:20

Veiksmi Rufusam un saimniecei. Ar interesi lasu, kā jums klājas :) Man arī nepatīk video redzamie šaušanas atdarinājumi un tamlīdzīgas lietas. Man sunim kādreiz bija divas komandas-guli-standarta gulēšanai un otra-plakans1-un tad viņš burtiski izplājās pa grīdu kā tepiķis.
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 17 Sep 2016, 19:20

Es patreiz arī tomēr domāju īsto komandu, ko dot, jo šodien Rufus tikai beidzot saprata, ko es no viņa gribu un jau to apgulšanos izpildīja bez aizķeršanās, rīt mēģināsim jau pieslēgt komandai nosaukumu. Laba ideja par Plakans, bet gribas ko jancīgāku, citu valodu gan negribas.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 19 Sep 2016, 17:02

Nu tā Rufus ir Gatavs :kanepe: , tāda nu mums ir alternatīva komandai Beigts, mēs šo vārdu šad tad lietojam, ja labā tusiņā kāds pavairāk iedzēris, tad nu apzīmēju šādi arī šo komandu, jo gadās arī tā :) Šodien jau aizgāja raiti ar to gulšanos, tagad tik jānostiprina, lai vēlāk nav jatupjās un ar rokām jāvicinās, lai panāktu, lai suns apguļas plakaniski.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests

cron