Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Blogs and Chats

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Alpina » 05 Dec 2016, 22:11

Dalmācietis piestāv fortiem :)

Vēl viens khem khem organizatoriem - varēja vismaz dalībniekus painformēt par to, kur ir LOC stāvvieta, lai visi necenstos sarūmēties tajās pāris vietās, kas ir ap pašu LOC.

Besti tiešām kavējās ļoti.. :( Redzēju Jūsu bestu otrajā dienā, daudz mazuļu bija :pukudupsis:

Laiks bija interesants, ņemot vērā, ka pirms izstādes un jau vakar pēc izstādes Liepājā bija plusi :D Es vakar sarūmējos no -8 no rīta, kad braucu uz LOC līdz +4, kad braucu mājās :D

Labi, ka grāvis beidzās uz pozitīvas nots :)

Panākumus arī turpmāk :) Un vairāk veiksmes ceļā un pasākumā kopumā :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Retrīvers » 05 Dec 2016, 22:59

Apsveicu!

Veicināšanas balva ir PP (Promotion Prize). Parasti tā ir violeta rozete, man arī ir bijis, ka nedod rozeti, tikai mazo sertifikāta lapeli, jo rozetes izbeigušās. Lielākās izstādēs par to, ka Tu esi labākais no savas škirnes kucēniem neko īpašu nedod.
Specializētajās izstādēs parasti iedod kausiņu un kādu feināku balvu. ;)
Pieaugušo klasēs, ja ir BOB, tad arī kauss vai rozete, vai medaļa. Valmierā vienu gadu deva medus sveci un koka medaļu.. Bestos parasti ir iespēja iegūt kādu lielāku kausu, barību, rozeti. ;)

Rekur bilde no manas pirmās izstādes. (Specializētā izstāde, Baby BOB un Bestos mums bija pirmā vieta.)
Image

Tā kā balvas atkarīgas no tā, kādā izstādē piedalies. :D
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Spigana » 06 Dec 2016, 17:26

O, nu interesanta jums bijusi pirmā izstādes pieredze!
Par lietu nesaprašanu pilnīgi piekrītu - es kā skatītājs ejot uz saluki izstādi vienmēr jūtos mega apmulsusi un neko nesaprotu, ja pašai būtu jāiet ringā, vispār nezinātu, ko iesākt. Un pēdējā reizē secināju, ka arī cilvēkiem, kam suņi piedalās izstādēs, nojausma par tur visu notiekošo lielākoties ir tikai aptuvena, nav brīnums, ka cilvēki, kam iepriekš saskarsme ar šo nav bijusi, pilnīgi pazūd šais lietās.
Bet ar visiem piedzīvojumiem jums labi gājis, atliek vien novēlēt, lai nākotnē panākumi nāk bez piedzīvojumiem. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 06 Dec 2016, 20:06

Mans suns ir profesionāls zaglis.
Vai kādam ir bijusi saskarsme ar zaglīgu suni? Vai ar to ir jāiemācās sadzīvot,(tas ir, turēt VISUS pārtikas produktus aiz slēgtām durvīm
vai to var kaut kā iemācīt nedarīt?
Paula tagad mani klausa visādos gadījumos, bet brīdī, kad paliek viena tuvumā kaut kam ēdamam, paliek nekontrolējama.
Nesen mums bija eklēru gadījums. Šodien ciemojās draudzene un atveda kūku. Prom braucot, atstājām visu uz galda un
mēs ar Paulu gajām āra pavadīt. Atgriežoties, ģērbos nost, Paula, kā parasti, gaida uz trepēm(mums virtuve 2. stāvā un kāpnes ļoti stāvas,
suns līdz šim pats nemāceja tikt līdz augšai) es neko ļaunu nenojauzdama velku nost zābakus, te pēkšņi dzirdu rībienu otrajā stāvā un skaļu,
histērisku šņakstināšanu...Skrienu augšā, bet ko tur vairs...Kūka norauta no galda un jau norīta.

Resnais vēders aizvilkās uz manu gultu gulēt, visai drīz vairs tik apmierināta viss neizskatījās, laikam jau vēders saka sāpēt.
Lūrēja uz mani tā,itkā es to kūku būtu likusi ēst. Pavaimanāja savā stilā un aizmiga. Nolēmu,nu jau gulēs, noiešu lejā zobus iztīrīt...
Netikusi līdz lejai, dzirdu, rīma izlec no gultas, un skrien virtuves virzienā! Es lēkšoju atpakaļ, taisnā virziena uz virtuvi....
Bet protams, nepaspēju, sīkais bada kāsis jau rij baltmaizi! Nu tas ir normāli?! Kurš suns zog pliku maizi, pie tam tad,kad pilns vēders ar torti?
Un izlikties,ka guļ, bet patiesība gaidīt,kad es iziešu no telpas,lai atkal dotos zagt ēdienu? :apstulbis:

Mazā glūņa
Image
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Imagine » 06 Dec 2016, 20:31

Ar suņiem ir kā ar maziem bērniem - visu to, ko tu negribi, lai aiztiek, sagrauž, aiznes, apēd, liec labi augstu, paslēp. Un pat tad sunim izdomas netrūkst, lai piekļūtu kārotajam, vai arī taisni otrādi - liekot lietā iztēli, izdarītu kaut ko tādu, ko būsi vismazāk gaidījusi. Kad man pagaidmājās bija kucēns, tad arī dzīvoklis kļuva ekstra-kārtīgs, bet tāpat atrada lietas, kur zobus, man neredzot, pielikt.

Tāpēc tavā gadījumā - ja nevari visu novaktēt, tad neatstāj neko Paulai pa ķērienam. Ja grib raut projām kaut ko tādu, kas tavā redzeslokā, tad paskaļš "Nē!" vai "EU!" varētu novērst uzmanību. Vari jau virtuvi vispār uztaisīt par tabu zonu - zinu, ka daži ieliek bēbīšu vārtiņus, lai suns iekšā netiek.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 06 Dec 2016, 21:01

Imagine wrote:
Tāpēc tavā gadījumā - ja nevari visu novaktēt, tad neatstāj neko Paulai pa ķērienam. Ja grib raut projām kaut ko tādu, kas tavā redzeslokā, tad paskaļš "Nē!" vai "EU!" varētu novērst uzmanību. Vari jau virtuvi vispār uztaisīt par tabu zonu - zinu, ka daži ieliek bēbīšu vārtiņus, lai suns iekšā netiek.


Mums jau praktiski viss ir sacelts un sabāzts visur, lai netiek.. līdz šim nebiju informēta, ka viņa tomēr var uzkāpt pa trepēm! Kā arī vēl nesen viņa bija tik maza, ka pie galda virsmas netika klāt, tāpēc šis man ir kas jauns. Kā arī pirmais tāda izmēra suns, ar mazajiem šitādu joku nebija. Virtuvi atdalīt nevaram jo mums tā ir kopā ar istabu. Atliks visu bāzt ledusskapī, līdz brīdim, kad viņa iemācīsies atvērt arī to! :kanepe:
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Spigana » 06 Dec 2016, 21:20

O, laipni lūgta zaglīgo suņu klubiņā. Mana Mio ir gatava nočiept absolūti visu, kas viņai ir trāpījies pa ķērienam un netīšām zemē nokritušu jebko (šobrīd cieņā piparkūkas) paķer gaismas ātrumos. Es kādreiz maizi glabāju tāda zemākā plauktiņā, kuram Mio iemācījās tikt klāt, uzlecot uz būra. Vienu dienu atnāku mājās - viss maizes klaips ievilkts dīvānā un tur apēsts. Drupačas vēl nedēļu tīrīju. :pagalvu:
Un kaut kā nemācēšana arī ir ļoti nosacīta - reāli suns jau kādu laiku būtu varējis izdarīt to vai šito, bet vēl nav sabīdījis galviņā visas lietas, bet tad vienā dienā viss saslēdzas un aiziet! Piepeši suns prot zilus brīnumus.

Katrā ziņā kucēna vecumā ir jāvāc prom pilnīgi viss, kas potenciāli varētu būt apēdams, vēlāk jau varēs izvērtēt, ko suns aiztiek, ko ne. Manējā, piemēram, nekad nelec uz virtuves letes, bet pie lielākas gribēšanas vēsā mierā uzlec uz ēdamgalda (kad manis nav mājās, protams); un tas nekas, ka abas virsmas vienādā augstumā.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby fedelta » 06 Dec 2016, 21:29

Mums TABU ir cimdi un "krokši", bet tam ir pamatots iemesls - bērnībā mazā māsa paņēma pumpainos celtniecības cimdus un gāja ar suni(vel kucens bija) spēlēt vilkšanu (no sākuma to nezinajam, likas ka ņem auduma virvīti, sunim paredzēto) un kad cimdi tika slēpti un aizliegti spēlēm ar suni, mētaja mammas āra krokšus, jo "e kā vauva cmuki nēsā man" :kanepe:

Tapec arī tagad citreiz paķer cimdu, atnes un baksta vai nodīrā kamēr neredz, ja neesmu nolikusi vietā. Bet es to zinu un ar to rēķinos, un tās lietas suņa redzes lokā nestāv.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby ash » 07 Dec 2016, 09:44

apsveicu ar pirmo izstādi un tajā gūtajiem panākumiem!
malacis, ka pati tiki galā ar izstādīšanu.

zaglīgie suņi...welcome to club
kad Akis bija mazs, viņam bija daži fetiši - piemēram regulāri nočiepa trauku švammes, ko saplosīja un izmetāja pa maksimāli lielu terotoriju. ar ēdiena zagšanu problēmu gan nebija. ja esam mājās, viņam pat prātā neieināk inspicēt galdu. bija laiks, kad sāka zagt visu ēdienu - pat pliku baltmaizi. pēc laika sapratu, ka tas sākās, kad nomainīju barību - jaunā barība bija par liesu, tādēļ bada sajūtas dēļ viņš zaga visu iespējamo. sakārtojām ēšanas lietas - zagšana pārgāja. kas attiecas uz Aki - es varu pārnākt no veikala ar gaļas maisu un nolikt to uz grīdas - viņš nepieskārsies tam maisam. tagad baroju Aki tikai ar raw. no rīta ņemu ārā no saldētavas gaļas porciju vakaram, lieku bļodā ko atstāju virtuvē uz darba virsmas. tā viņa tur godīgi stāv līdz vakara, nekad nav nozadzis pats savu gaļu, lai gan virtuve viņam ir brīvi pieejama :kanepe:
toties Binija :aknee: :aknee: :aknee: zog. viņa mēģina līst uz galda ne tikai tad kad esam mājās, reizēm pat esmu virtuvē uzgriezusi muguru galdam un viņa metas šņakarēt. cenšos neko neatstāt, bet reizēm jau gadās iziet no telpas uz mirkli. cepumi, maize, bērna brokastu putra (starpcitu - karsta), pagājušā nedēļā halva :apstulbis: un es vēl nezinu, ko viņa ir nozagusi, ko es neesmu pamanījusi. tāpat arī zeķes un apakšveļa - iecienītākās lietas ko noraut no veļas žāvējamā. un manas drēbes, ko no rīta sagatavoju vilkšanai bieži vien atrodu viņas migā. :pagalvu: :pagalvu:
lielā mērā pieauguša suņa uzvedību nosaka ieradumi - ja kucēna vecumā neradīsies iespējas zagt, pastāv lielāka cerība, ka pieaugušā vecumā suns godīgi uzvedīsies. ja izveidosies ieradums zagt, to izmācīt būs daudz grūtāk. bet ja suns ir mūžigi izsalcis putekļusūcējs, kas aprij visu, ko atrod, es domāju ka būs jāslēpj ēdiens vienmēr. es domāju, ka Binija zags vienmēr - vīrs visu noveļ uz gēniem :velnins: :velnins: izskatās ka šito huligānu man neizdosies apmācīt.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 07 Dec 2016, 13:01

Paldies visiem par sviecieniem :)

Baroju es viņu ar Applaws, svaigu gaļu un ik pa laikam biezpienu... Nedomāju,ka viņa varētu justies nepaēdusi, tas drīzāk būs Dalmācieša gēns. Es zinu vēl dažus zaglīgus šķirnes pārstāvjus :jaa:

Pašlaik Paula vairs nespēj paiet garām virtuves letei, nepieslienoties kājās un nepalūrot,vai tur kaut kas nav atstāts. :pagalvu: Mana lamāšanās diži daudz nepalīdz. :aizsvilstas:
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby ash » 07 Dec 2016, 13:38

pataloģiskie zagļi zags arī tad, ja būs paēduši. mums radiem ir suns pataloģiskais zaglis + pataloģiskais rīma. neskatoties uz to ka ir labi barots un viegli apvēlies - aprīs visu neiespējamo. pat kartupeļu mizas no mistkastes, par uz galda atstātu maizīti pat nerunāšu. reiz mans dēls (6 gadus vecs) stāstīja ka suns-putekļusūcējs pieslējās pie galda un sāka ēst no viņa šķīvja, tiklīdz visi pieaugušie bija izgājuši no virtuves. un mans dēls prot komunicēt ar suņiem. :paukojas:
tā ka tie pilnīgi noteikti ir gēni :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Felix_PS » 07 Dec 2016, 13:58

Man hovis sākumā arī zaga tiklīdz pagriezu muguru, okšķerēja pa galdiem un fiksi skrēja ar trofejām aiz dīvāna slēpties. Es domāju, ka tas nekad nebeigsies, jo arī viņš ir pataloģiska rīma. Bet vienā brīdī, kāds nospieda podziņu, un tas beidzās. Cik dīvaini bija pierast, ka uz galdiem var stāvēt paika. Vienīgais izņēmums, ja kaut kas stāvēja tādā augstumā, ka viņš paliekot uz četrām kājām varēja uzstutēt purnu uz galda un ar mēli kaut kur iebraukt. Izmērs tāds izcili piemērots. Man vēl kaut kas ciemojoties nesen nobrīnījās, jo uz grīdas stāvēja maiss ar viņa našķiem - kaltējumiem. Un viņš neņēma neko pats ārā. Godīgs pilsonis palicis. Tas tā cerībai, ka no tā izaugs, tikai jāturpina 300x atgādināt, ka nedrīkst. :kanepe:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby pixy » 07 Dec 2016, 15:24

Felix_PS wrote:Tas tā cerībai, ka no tā izaugs, tikai jāturpina 300x atgādināt, ka nedrīkst. :kanepe:
Es abām savām pie šādiem izgājieniem viņu jaunībā esmu "atgādinājusi" ļoti rupji. 300x nebija nepieciešamas Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Māra » 07 Dec 2016, 15:28

pixy wrote:Image

AK JEL! Dievīgi! Mana jaunā mīļākā emocija forumā. Aizņemšos lietošanā :stiligs2:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Felix_PS » 07 Dec 2016, 16:32

pixy wrote:
Felix_PS wrote:Tas tā cerībai, ka no tā izaugs, tikai jāturpina 300x atgādināt, ka nedrīkst. :kanepe:
Es abām savām pie šādiem izgājieniem viņu jaunībā esmu "atgādinājusi" ļoti rupji. 300x nebija nepieciešamas Image


Fēlim arī 300 x nevajadzēja. (To tak publiski bail rakstīt) Man dažās jomās bija ļoti strikti noteikumi. Arī par līšanu caur krūmiem ārā no pagalma. Ciest nevaru, ka šmauc aiz muguras un ja dabū tā, ka otrreiz negribas, tad kaut kā arī aiz muguras šmaukt vairs nav garšīgi.

Mums lielākas problēmas bija ar diedēlēšanu, īpaši pēc kastrācijas murgiem. Es viņu žēloju un tad nu viņš tādu aktiermākslu izkopa, ka mani stingrie nē pārvērtās smieklu lēkmē par viņa kreativitāti un domīgo ģīmi. Un tas ģīmis kļuva nu dikti apmierināts sagaidot to brīdi, kad es ar savu bargo toni vairs nespēju uzturēt un sāku ķiķināt. :kanepe:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Māra » 09 Dec 2016, 20:43

MartaK wrote:Es jau no sākta gala zināju, ka nebūšu pie tās kārtas, kuriem patīk piedalīties šādos pasākumos,
bet ja reiz audzētājai esmu apsolījusi, būs vien jādara...

Zinu cilvēkus, kuriem arī nepatika doma un sākums, bet ar laiku pat ļoti iepatikās, guva azartu.
Novēlu jums to pašu, jo kad apgūst tos labirintus ar birokrātiju un noteikumiem, tas viss nemaz nav tik dulli.



MartaK wrote:Ieejot iekšā sapratu,ka neko nesaprotu. Suņu izstādes ir pasākums,kur bez kāda drauga profiņa,
parastais cilvēks nesaprot NEKO.

Vai arī pamatīgas iepriekšējās izpētes pirms tam, kā darīju es. Braucu līdzi draugiem, jautāju, lasīju un pirmo izstādi apmeklējām specializēto kluba rīkoto, lai apkārt tikai savējie un sajūta drošāka. Kad viss beidzās, iekāpu auto un sāka trīčēt viss un kļuva slikta dūša. Laikam dikti biju pārdzīvojusi un rijusi nost satraukumu.


MartaK wrote:Laikam jau visu izdarījām pareizi, tiesnesei Paula ļoti patika un dabūjam labu novērtejumu:
BOB baby un PP (tajā brīdī man nebija ne jausmas,ko tas nozīmē).
Nebija ne jausmas arī,ka ja dabū PP, tad vēlāk jāiet uz "Bestiem".

Liels prieks par panākumiem, no sirds apsveicu. Panākumus arī turpmāk! ^^
Par bestiem - uz tiem gan jāiet tāpēc ka dabūjāt BOBi. BOB (best of breed) nozīmē bestus. Un besti, ja tiek topā, nozīmē tās kārotās balviņas. Bet kad nedabon tās balvas, ātri vien atradu to īšto sāli un prieku doties uz izstādē - pašu procesu, protams, un aprakstus. ZInu cilvekus, kuru suņiem vajadzīgie tituli jau ir, bet dodas pie konkrētiem tiesnešiem, kuri patīk un interesē, lai uzzinātu viņu domas par savu suni. Tas arī labs veids kā iepazīt šķirni, izpētīt, sadraudzētos ar citiem uz vietas, sevišķi ciemiņiem.


MartaK wrote:Mani secinājumi pēc izstādes ir tādi, ka parastam cilvēkam bez priekšzināšanām tur kaut ko saprast ir neiespējami, ne izstādes kārtību, ne novērtejumus. Saplānot laiku arī neiespējami,jo viss notiek ar nokavēšanos.

Te nu gan jāpiekrīt, bet jūs nudien arī ekstrēmi, neizzinot visu, devāties. Man tam dūšas nepietiktu :D
Un jā, kavēšanās ir vienmēr ar kaut ko. Lielākoties. Ar izstādi jārēķinās, ka diena ir pakāsta, ja tā to var saukt. Bet zinot sistēmu jau, iemācās izmantot laiku. Ja no rīta rings un besti (lielākoties) ir ap 16 vai 17iem, tad var pa vidu doties vel ekskursijā, paēst un izkalidēties un ierodoties tik un tā nekas vēl nebūs sācies. Te gan jāsaka, ka kurti cieš visvairāk kā pēdējā grupa, gaidot, kad iztiesā VISUS kucēnus, juniorus un pārējās grupas pirm viņiem. :sajucis: Nu jau pat sākam priecāties, ja netiekam tālāk uz bestiem (nedabon BOBi). Var braukt prom un izdzīvot visu garo dienu. ^^

Bet gavenais nemest plinti krūmos ar attieksmi un meklēt labo. Tusiņu, izbraucienus, jaunu pieredzi, iespēju meklēt pieeju sunim, jo lai dabūtu ne pārāk satrakojušos un arī ne pārāk lēmētu suni ringā - tā ir māksla. Skatīties, ko paralēli var apvienot ar izstādi kādā pilsētā, ko apskatīt, kur aiziet. Sevišķi labi, ja ir kāds kaislīgāks izstāžu fans draugos, kurš var parādīt to pozitīvo. Un ja arī tad nu galīgi nepatīk, tad galu galā ir hendleru pakalpojumi, kuri i aizved, i aprūpē, i izstāda suni un atved jau ar medāļiem/rozetēm mājās. :pastaiga:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Māra » 12 Dec 2016, 01:02

Netīšām uzdūros burvīgam ievadam, kas noder zaļiem cilvēkiem ieejot izstāž-pasaulē ^^
http://www.ventspilsdog.lv/?p=142

Vismaz pats pamats ir ^^
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 13 Dec 2016, 16:43

Paldies Māra par uzmundrinājumiem, bet mums izrādās ir vēl viens iemesls nedraudzēties ar izstādēm,
Paula ir dabūjusi "Audzētavu klepu", ar visu temperatūru un pietūkušiem kakla limfmezgliem bonusā.
Tagad 5 dienas jādzer antibiotikas, nedrīkstam iet staigāt...Par laimi, viņa pati nezin,ka ir slima un jūtās labi.
Man gan ir baigās dusmas par to, ka cilvēku izklaižu dēļ, tagad kucēns jāpačkā ar zālēm. ;(
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby karalislauva » 13 Dec 2016, 17:05

MartaK wrote:Par laimi, viņa pati nezin,ka ir slima un jūtās labi.

Mums tas pats bija ar Yuki, kad saslima - no vienas puses bija labi, sunim vieglāk, no otras - ārā tad staigāties vest nedrīkst, bet sunim enerģija tik krājas un krājas... :D

Lai ātrāk izveseļojas Paula un apsveicu ar panākumiem pirmajā (ceru, ka ne pēdējā) izstādē!
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Māra » 13 Dec 2016, 21:28

MartaK wrote:Paula ir dabūjusi "Audzētavu klepu", ar visu temperatūru un pietūkušiem kakla limfmezgliem bonusā.
Tagad 5 dienas jādzer antibiotikas, nedrīkstam iet staigāt...

Vecākais no manējiem arī Ķīpsalā tādu ieguva. Es vismaz minu, ka tur, bet to klepu var uzlasīt arī zālienā.
Piesardzībai tagad vienkārši neļāuju katram nākt glaudīt suņus, jo tieši tā ir vislielākā iespēja, ka apmeklētaji no viena suņa pārnes otram.
Bet neko - piecas dienas paslimoja, dzēra zāles, mazliet piemīza dzīvokli no zālēm, bet nu āra gan vedu. Kur ta nokārtosies? Vien ne uz sabiedriski aktīvām vietām. Otrs suns neaplipa, guļot blakus.
Jo ja vadās pēc Audzētavu klepus, ka nevar uz izstādēm iet, nevar iet uz suņu laukumiem, nevar vest sabiedriskās vietās...Dzīvot nevar :D
Novēlu ātru izveseļošanos!
Ļoti žēl, ka šādi sakritis, gribēju kā reiz 7dien piedāvāt suņu balli jūras krastā.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests

cron