Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Blogs and Chats

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby agrita » 16 Feb 2017, 18:11

Ne visi tā domā. Man blakus mājā dzīvo dzērājs ar kane korso (nu tuvu kane korso, kaut kādi cr jau ir viņai). No paņemšanas brīža visu laiku runāja par kucēniem. Es cerēju, ka paliks runu līmenī. Bet nē, tagad ir piedzimuši 9 kucēni. Šodien jau pie vietējās maximas stāvŗja ar plakātu, ka tigo :akes: :akes: :akes: :akes:

Es vispār nenormāla, divas kuces un neviena kucēna :D
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby fedelta » 16 Feb 2017, 18:20

Man ar prasa, kad tad pie dāmas vedīšot. Parasti saku, ka nav starpības pie kā vedu, bērnus uztaisīt nevar. Par cik man spalvains suns 00 esamību nepamana un ar to arī saruna beidzas.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby ash » 16 Feb 2017, 18:34

mums ir pārītis - puika un meitene, visiem skaidrs, ka mēs taisīsim suņu biznesu. :velnins:
nu ko tur daudz uzvilkties, cilvēki nezin un nesaprot. es parasti mierīgi pasaku, ka šīs šķirnes kucēni nevienam nav vajadzīgi un naudu ar viņiem nopelnīt nevar un ka man pašai vēl 6 suņi nav vajadzīgi.
bet man reti mācas virsū ar biznesa idejām, laikam gana saprātīgi cilvēki trāpās apkārt. daudzi arī domā, ka mani suņi ir jaukteņi :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Spigana » 16 Feb 2017, 20:23

Interesanti, man ar uzmāksies ar šitādiem jautājumiem, redzot, ka man saluki puika un raseldāma? :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Imagine » 16 Feb 2017, 20:45

Spigana wrote:Interesanti, man ar uzmāksies ar šitādiem jautājumiem, redzot, ka man saluki puika un raseldāma? :kanepe:


Ja tas būtu iespējams, tā noteikti būtu ļoti interesanta kombinācija. Ņemot vērā abu šķirņu visai atšķirīgos temperamentus un darba specifiku. :D

Es domāju, ka ar šādiem cilvēkiem nav ne jēgas strīdēties un pamatot savus argumentus, ne arī ielaisties garās runās. Viņiem tas ne tikai neinteresē, bet vienkārši gribas aprunāties un, ja temats "suns+kuce = kucēni" ir vienīgais, ko cilvēks par suņiem zina, tad ar to arī sāk sarunu.

Kā pretargumentu vari vienmēr minēt, ka mazi suņu bērneļi arī nozīmē daudz kaku, čuru nevēlamās vietās, kā arī sagrauztas čības, mēbeles un paklājus vēlākā vecumā - negribas ar to visu ņemties.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 17 Feb 2017, 08:17

Imagine wrote:
Spigana wrote:Interesanti, man ar uzmāksies ar šitādiem jautājumiem, redzot, ka man saluki puika un raseldāma? :kanepe:


Ja tas būtu iespējams, tā noteikti būtu ļoti interesanta kombinācija. Ņemot vērā abu šķirņu visai atšķirīgos temperamentus un darba specifiku. :D

Es domāju, ka ar šādiem cilvēkiem nav ne jēgas strīdēties un pamatot savus argumentus, ne arī ielaisties garās runās. Viņiem tas ne tikai neinteresē, bet vienkārši gribas aprunāties un, ja temats "suns+kuce = kucēni" ir vienīgais, ko cilvēks par suņiem zina, tad ar to arī sāk sarunu.


Kā pretargumentu vari vienmēr minēt, ka mazi suņu bērneļi arī nozīmē daudz kaku, čuru nevēlamās vietās, kā arī sagrauztas čības, mēbeles un paklājus vēlākā vecumā - negribas ar to visu ņemties.


Spīgana par jaukteņiem taču lielo piķi nedod. To visi zin!
Imagine Kakas un 10 lieli lamzaki mājās ir pirmais ko vienmēr minu... Tas neesot nekas,varot pieciest, liela nauda tak! :aizsvilstas:
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby ash » 17 Feb 2017, 08:25

es vēl arī esmu teikusi ka suņi tiks operēti, lai nebūtu kucēni. kad prasa - kāpēc operēti, saku vēlreiz - lai nebūitu kucēni. tad uzreiz ir skaidrs, ka es esmu kukū un ko tu muļķim padarīsi :akes: :akes: liekas mierā ar savu kucēnu biznesu.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 17 Feb 2017, 09:59

Šodien, kontrastam, esmu priecīga par kucēnu būšanu! Šodien Igaunijā ir piedzimuši(Paulas tēta sarūpēti) 2 Paulas pusbrāļi un 5 pusmāsas! Tāpat,kā Paula, 17. Datumā! Un cerams,viena māsiņa brauks uz Latviju pie manas draudzenes! Lecu gaisā no priekiem un nevaru sagaidīt,kad brauksim ciemos uz Exlibris Canes audzētavu! Piebildīšu, ka šie suņi tiešām bija pārošanas vērti un audzētāja nav nekāda biznesmene :sirsninas2:
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby seila » 17 Feb 2017, 12:34

Zinu, tā ir skarbā dzīves realitāte, vairumam cilvēku suņi/kaķi vajadzīgi tikai lai tos pārotu, kad šeit to jau vienreiz rakstīju, man atbildēja, lai mainu sabiedrību, kurā uzturos... bet nu ir tā, ir :(( Diemžēl tūkstošiem bezsaimnieku dzīvnieku mazajā valstī nevienam neko neizsaka.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 22 Feb 2017, 15:28

Hei, hei! :dejosuns:
Paula tagad naktis pavada savā būrī un visas "nesaturēšanas" problēmas ir kā ar roku noņemtas! :aptracis: Tātad, mans suns to tiešām darīja tīri aiz neko darīt.

Kā arī mums ļoti forši iet ar RAW ēšanu, vīrs sastādija excel tabulu, pēc kuras vadoties man ir vieglāk sastādīt porcijas un vēlāk arī smuki būs pārredzams,ko suns ir ēdis un cik daudz! Paldies Spīganai par paraugu!


Un mēs ļoooti gaidam pavasari! Paula būs sportiska, tā pat, kā viņas saimnieki. Tiklīdz kļūs siltāks, mēs atsāksim ik vakara skriešanas trenniņus kuros suns pavisam obligāti piedalīsies. Vienīgais, kas man šajā sakarā nepatīk ir tas, ka Salaspilī praktiski katrā sētā ir suns, vai pat divi un viņi visi, kā viens ir nenormāli mežoņi, kuriem ejot garām man vienmēr ir bail,ka kāds pārleks pār žogu un mūs nogalinās. Bet gan es ar to trobeli apradīšu... Cerams!

Vēl mēs brauksim ar velosipēdiem. Vai kāds ir lietojis tās cietās sakabes, kas vienā galā stiprinās pie velo, otrā pie suņa pavadas? Pagaidām nevaru izdomāt drošāko veidu, kā to visu pasākumu organizēt!

Nu lūk, un kad mans suns būs sasniedzis nepieciešamo vecumu un būsim jau arī fiziski labi sagatavoti- Paula mēģinās startēt Minipūlingā un Kanikrosā. Minipūlingā teorētiski var startēt no 7 mēnešu vecuma, bet man tomēr prātīgāk šķiet to tik agri nedarīt un pirms tam patrennēties skrienot, tātad tur sāksim piedalīties nākamajā sezonā.(Ziemā)
Savukārt Kanikrosā var startēt no 12 mēnešu vecuma, tāpēc ceru,ka vismaz uz pēdejo posmu mēs varēsim tur ietrāpīt jau šajā vasarā. :dejo:

Ak,jā un es, kura teica, ka izstādēs kāju nespers, gatavojos sūtīt pieteikumu uz "Ogres Kinoloģiskā kluba nacionālā izstāde" un
tajā pašā laikā un vietā norisināsies arī FCI 6.grupas izstāde (Latvijas Dalmāciešu un dzinēju klubs) Tātad divas izstādes vienā laikā. Es gan to daru ar nosacījumu,ka man pašai nebūs jaiet ringā :koslene:
Last edited by MartaK on 22 Feb 2017, 16:35, edited 1 time in total.
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Māra » 22 Feb 2017, 15:44

:aptracis: par izstādi un :aptracis: par raw!

Spīgana, es sapratu, ka tabula netiek dāļāta, bet ja dod, es arī gribu!

Par velo - vienreiz iemēģinājām ar springeri (kkas tāds, noteikti, ka ir arī lētāk (https://www.amazon.com/Springer-Dog-Exerciser/dp/B0017NM4OE) un biju sajūsmā. Paliku gan pie gribēšanas, bet nu tas jautājums sāk aktualizēties un ja atrodi kko par NE par 100 naudiņām, padod ziņu :)

Vēl maziņš Rūsa.
Image

Kādēļ tieši minipūlings un kanikross? Kā ar agility, OB, flaibōlu uc sportiem? Par tiem interese nav?
Sen neesat atskaitījušās par apmācību un progresu, ja kas ;)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 22 Feb 2017, 16:12

Māra wrote:
Kādēļ tieši minipūlings un kanikross? Kā ar agility, OB, flaibōlu uc sportiem? Par tiem interese nav?
Sen neesat atskaitījušās par apmācību un progresu, ja kas ;)


Ui, par tabulu, nezināju, varbūt dabūšu pa ausīm tagad :tikainesaki:

Minipūlings, jo dalmācietī ir tik daudz spēka un enerģijas, ka visādos citādos veidos viņiem ir grūti to visu izlikt, šis varētu būt ļoti piemērots sports. Turklāt, paskatoties rezultātus, tur pārsvarā piedalās Roti un Pitbuli, bet pirmās vietas paņem Kurchārs :medas:
Kanikross, jo mēs paši skrienam, vīrs skrien arī maratonos, kad uzzinājām par Stirnubuka kanikrosu, viņam uzreiz bija skaidrs,ka to darīs, jo parastais Stirnubuks viņam līdz galam nepatika, bet ar suni darīšot to ar lielāko prieku. Par to,ka Paula būs sajūsmā, nav šaubu, viņiem katrs gājiens uz veikalu rezultējas ar skrējienu, nevis nākšanu mājup :jautri:

Kas ir "flaibōls"? Nezinu tādu, varbūt mums tas patīk! :jautri:

Skatoties jūsu Agility video, man liekās, ka es to nevarētu, man viss sajuktu, man jau skatoties, kā to dara citi, sākas stress. :apstulbis:
OB gan pieņemu,ka kādreiz pamēģināsim!

Ar apmācībām mums iet tā, esmu atkodusi Paulu. Viņa visu apgūst ļoti ātri, bet izliekās,ka neko nav sapratusi. Tad tās zināšanas pamarinējas viņai galvā kādu laiku un tad, pati sevis izvēlētā laikā vienkārši sāk darīt visas tās lietas, ko esam mācījušās.
Tā bija gan ar "blakus", gan "stāvi", pat ar "guli", ko es jau biju pieņēmusi, ka mans suns nekad nedarīs. Arī noturība rodās pati no sevis, pamazām ar vien ilgāk spēj palikt nekustīga. Pat negrābt un nerīt ēdienu, kas netīšām nokrīt zemē, mēs pamazām apgūstam! Tāpēc tagad es zinu, mans suns ir ļoti spējīgs, tikai viņai vajag īsto laiku. Kad paliks siltāks laiks, iesim atkal pie Vladas, ziemā es nespēju saņemties.
Man ļooti,ļooti gribētos iemācīt sunim neēst neko bez manas atļaujas, tā pašlaik ir mūsu lielākā problēma, staigājot pa savu rajonu vēl ir ok, bet kad aizbraucam ciemos uz kādu guļamrajonu, nav iespējams staigāt,mana roka visu laiku atrodas sunim mutē,lai rautu ārā visus tos sūdus,kas mētajušies pa ceļam. :aknee:
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 22 Feb 2017, 16:15

Māra wrote:


Par velo - vienreiz iemēģinājām ar springeri (kkas tāds, noteikti, ka ir arī lētāk (https://www.amazon.com/Springer-Dog-Exerciser/dp/B0017NM4OE) un biju sajūsmā. Paliku gan pie gribēšanas, bet nu tas jautājums sāk aktualizēties un ja atrodi kko par NE par 100 naudiņām, padod ziņu :)

Vēl maziņš Rūsa.
Image



Šis būtu sliktāks? http://www.ebay.com/itm/Pet-Dog-Bike-Sp ... 1808067607
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Māra » 22 Feb 2017, 16:37


Ui nez, zinu, ka man patīk tā metāla atspere. Un atradu labā cenā -
http://www.zooplus.de/shop/hunde/sport_training/jogging/leinen/5109
Vecais labais zooplus tak! :aptracis:

Un flaibols ir fun fun fun, ja sunim cepī bumba:

https://youtu.be/Drp8Gu4lx5U?t=2m45s
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 22 Feb 2017, 17:10

Ak tāds ir tas bōls. Bumba mums cepī, bet man liekās Paulai cepī tik daudz kas, ka viņa nekad tik stipri nespētu gribēt nesties pēc bumbas, kuru neviens nemet... Starpcitu, kā tie suņi zin,ka tur galā gaida bumba?

Tu no Zooplus bieži sūti kaut ko? Man ļoti vajag apģerba tīrāmās birstes, tur esot baigi labās. Vai varbūt zini,kurš sūta?
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Māra » 22 Feb 2017, 17:17

MartaK wrote:Tu no Zooplus bieži sūti kaut ko? Man ļoti vajag apģerba tīrāmās birstes, tur esot baigi labās. Vai varbūt zini,kurš sūta?

Sūtam bieži, jā. Tur gan tās našķu somas foršas, KONG mantas lētākas nekā LV un paika un kas tik ne :) Un springeris arī :)
Last edited by Māra on 22 Feb 2017, 17:21, edited 1 time in total.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Māra » 22 Feb 2017, 17:21

Un re ku smuki parādīts, kā to (flyball) māca, tā pati Vlada, starp citu :)
http://www.suni.lv/viewtopic.php?f=5&t=5855
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 22 Feb 2017, 17:30

Super, pasaki man, kad gatavojaties pasūtījumam!

Es tikko uzliku Vladas video, gandrīz bikses pielaidu no tā, kā Paula to bļaušanu "GO GO GO!" dzirdot uz mani paskatījās :jautri: :jautri: :jautri:
Nu tik šķību skatienu, kas nepārprotami izteica:"Nu watafāk, ko tu tur skaties?! " sen nebiju piedzīvojusi no suņa! Bet izskatās interesanti,kas zin, varbūt kādreiz izmēģināsim.
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Spigana » 22 Feb 2017, 17:59

Es tādu springeri iepirku Depo par 27 eiro laikam. Iemēģināt gan tā arī nedabūju, ziema uzkrita uz galvas. :D
Bet pēc tā, ko lasīju atsauksmēs - nudien labāk, ja ir tā atspere un lielākam sunim tas cietais, horizontālais variants varētu būt traumatiskāks, ja gadās uzskriet virsū pašam stiprinājumam.

Par agility savukārt - sākumā tur nav, kam sajukt, jo sākumā neviens trases skriet neliek. Šķēršļu kombinēšana notiek ļoti pamazām, attiecīgi arī hendlerim atmiņa pamazām trenējas. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Māra » 22 Feb 2017, 18:31

Spigana wrote:Es tādu springeri iepirku Depo par 27 eiro laikam.

Bez atsperes, kā Marta rādīja?

Spigana wrote:Par agility savukārt - sākumā tur nav, kam sajukt, jo sākumā neviens trases skriet neliek. Šķēršļu kombinēšana notiek ļoti pamazām, attiecīgi arī hendlerim atmiņa pamazām trenējas. :)

:par: un ļoti ātri trasē ir pofig kas notiek apkārt, ko kāds domā vai kāds skatās - jādomā kā pareizāk rokas vicināt :kanepe:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests