Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Blogs and Chats

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Vēja sune » 29 Apr 2017, 21:27

Mājas suns ir pataisīts par visēdāju tīri sadzīves līmenī. Bioloģiski jebkurš suņveidīgais joprojām ir gaļēdājs. Jā, ar iespēju laist caur organismu arī graudaugus un dārzeņus, bet pēc gremošanas sistēmas uzbūves tur visēdājs īsti nesanāk. Bet tā ir diskusija citai foruma sadaļai. :)
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Boulevard » 29 Apr 2017, 21:35

Vēja sune wrote:Mājas suns ir pataisīts par visēdāju tīri sadzīves līmenī. Bioloģiski jebkurš suņveidīgais joprojām ir gaļēdājs. Jā, ar iespēju laist caur organismu arī graudaugus un dārzeņus, bet pēc gremošanas sistēmas uzbūves tur visēdājs īsti nesanāk. Bet tā ir diskusija citai foruma sadaļai. :)

Vegāniem arī ir lieliski argumenti par to, ka cilvēka gremošana ir piemērota tikai un vienīgi augu valsts diētai. Mājas suns nudien nav 'jebkurš suņveidīgais'. Tāpat kā cilvēks nav 'jebkurš primāts'. Es saku, ka suni ir labi barot tā, lai viņš labi justos, bet jūs cenšaties apgalvot, ka viņam ir tiesības justies labi tikai vienā veidā un citi ir slikti.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Vēja sune » 29 Apr 2017, 21:51

Nu vispār jau es apgalvoju tikai par bioloģiskām lietām un suņa anatomiju un fizioloģiju. Labsajūta paliek suņu saimnieku rokās.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Boulevard » 29 Apr 2017, 22:09

Vēja sune wrote:Nu vispār jau es apgalvoju tikai par bioloģiskām lietām un suņa anatomiju un fizioloģiju. Labsajūta paliek suņu saimnieku rokās.

Apgalvojiet tādā nedaudz reliģiskas pārliecības gaismā :) Bet, kā zināms, ticība ir svēta lieta. Es noteikti esmu arī par reliģijas brīvību. :pedinja:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Vēja sune » 29 Apr 2017, 22:21

Daba, un attiecīgi bioloģijas mācība, ir tāda jocīga lieta. Tajā vai nu kaut kas notiek pēc konkrētiem likumiem un procesiem, vai nenotiek. Piemēram, sunim ir īsas zarnas un zirgam garas zarnas. Un, izstiepies vai saraujies, bet tas ietekmē gremošanas procesus un nosaka barības piemērotību.
Var jau to, protams, saukt par reliģiju, bet procesus dabā tas nekādi neizmainīs. :)
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Boulevard » 29 Apr 2017, 22:27

Zarnu garums ir dažādu diētu aizstāvju iemīļots jājamzirdziņš - gan cilvēku, gan suņu :)
Es no visas sirds jums novēlu tikai vienu - lai tad, kad jūsu sunim būs 11 gadi, viņam būtu lieliska veselība. Ja RAW ir jūsu ceļš kā suni līdz tam aizvadīt - patiešām lieliski.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Linda B. » 29 Apr 2017, 23:10

Suns nu nekādi nevar pataisīties par visēdāju zinot faktu, ka sunim vispār nav fermentu, kas spētu šķelt augu šūnapvalkus. Kāds vēl visēdājs? Suns apēd oranžu burkānu un oranžu burkānu arī izkakā, suns apēd sarkanu bieti un sarkanu bieti izkakā, suns apēd termiski neapstrādu graudaugu un tādu pašu to arī izkakā. Nesen savējiem iedevu dārzeņus, tur burkāns, kartupelis, vienkārši sagriezu par daudz savam wokam, tavu brīnumu, kad no rīta šitos pašus dārzeņus, tādā pašā paskatā man sāka vemt atpakaļ, kamēr no dotās gaļas vairs nav ne smakas. Kuri neizvēma, tie tādus pašus izkakāja. Tad kur ir tas visēdājs? Fakts tāds ir, ka suns spēj izdzīvot uz sev nepilnvērtīgas diētas, tā pat kā vilks bada laikos ēdīs ogas un kaut kā citādi savu dzīvību vilks, bet tā nav pirmā izvēle, tā ir tikai bada laika diēta, lai nenomirtu badu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 01 May 2017, 16:43

Tas, ka tā lapa, kur ir raksts par dalmāciešiem un gaļas ēšanu, iesaka Royal Canin, mani nesatrauc,jo raksts ir no 2005.gada, kad Royal skaitījās laba barība.
Paulai pēdējā laikā sāka parādīties blaugznas, pašlaik divas dienas ēd sauso un balugznas šķiet pazudušas. Varbūt tam bija saistība,varbūt nebija,nezinu.
Ja skaitās,ka dalmācietis nedīkst uzņemt daudz purīnu, tas nozīmē,ka no ēdienkartes jāizslēdz visa sarkanā gaļa,un subprodukti, tad sanāk, ēst var tikai putnu vai trusi, trusis Paulas vēderam nepatīk, bet ēdot tikai vistas taču arī nekāds sabalansētais uzturs nesanāks, vēl ņemot vērā, ar ko tās veikala vistas ir piepūstas pilnas.
Pagaidām sliecos uz to,ka barosim viņu tomēr pēc audzētajas ieteikumiem ,ar barību,ko viņas suņi ēd jau vairākās paaudzēs.
Kaulus došu grauzt un laiku pa laikam apēdīs kādu pusvistu.

Otra tēma diskusijai- vai kādam sunim ir bijušas tulznas uz pēdām no staigāšanas? Paulai reiz jau tāda bija,skrienot pa mežu/jūru uzberza tulznu,kas pārplīsa un tad bija sāpīgi staigāt. Tagad mums tādas ir divas, uz katras priekšķepas pa vienai! Staigājam regulāri un nav tā,ka vislaik pa asfaltu, vairāk pat pa zāli sanāk skriet. Ir kādi ieteikumi? Sāku smērēt ķepas ar Evijas ziedi, jo ķepas viņai ir sausas un asas, bet nav ne jausmas,vai tas ko dos. :neparliecinats:
Image
Image


Ak, jā! Mums ir arī superpriecīgi jaunumi, mūsu pusmāsiņa Emma beidzot ir Latvijā! Paula ir sajūsmā, viņa mazajam nes mantas un māca spēlēties! Dikti mīlīgi,kad abas satiekās!
Image
Image
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 07 May 2017, 17:33

Gribējām beidzot nofotografēt Paulas slaveno smaidu. Diez ko labi nesanāca, toties,
tagad man ir skaidrs, kapēc daži man netic, kad saku, ka viņa nav dusmīga, tas ir viņas smaids. Es arī neticētu, no malas skatoties :kanepe:
Pēdējā bildē redzams sagaidītais ciemiņš, mazais šņukurs jau arī saraucies jaukā smaidā,ātri mācās! :jautri:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Magdalena » 07 May 2017, 18:43

Ne tikai dalmācieši smaida, rādot zobus, mūsu vecais suns (VAS krancis + rota krancis) arī tā smaida, tiesa gan - ne tik ļoti plaaatu smaidu. :)
Image

Image
User avatar
Magdalena
Baby
Baby
 
Posts: 54
Images: 2
Joined: 02 May 2016, 15:52

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Spigana » 07 May 2017, 19:54

Hmm, jā, ja man šitāds nāktu pa ielu pretī, es padomātu, ka agresīvs suns un ar steigu savējo rautu prom. :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 13 May 2017, 16:18

Juhuuu! Esam atpakaļ no izstādes ar JCAC, JBOB & JBIS-6 Candidate of Latvian Junior Champion tituliem! Mammīte lepna! :aptracis:
Varēja iet vēl labāk, bet suncim, šķiet, savilkti muskuļi muguras lejas daļā, kas kaut kā ietekmē pakaļkājas kustību, skrienot ringā brīžiem kliboja, brauksim pie DR.Drapčes.
Image
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Imagine » 13 May 2017, 19:50

Apsveicu ar panākumiem! Abas bildē tik lepnas izskatāties. :) Pati izstādīji vai draudzene palīdzēja?
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby ligakrista » 28 Jul 2018, 17:05

Čau, kaimiņien, atradu arī tavu blogu un izlasīju kā sākumos tev gājis. To riteņbraukšanu piekopjat? To man ļoti gribētos darīt, kad suns būs gana liels!
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Previous

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests