Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Blogs and Chats

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby aaairam » 12 Feb 2017, 19:17

Oou, ļoti smukas bildes. :meitenedejo:
Image

Image
aaairam
Puppy
Puppy
 
Posts: 111
Images: 44
Joined: 25 Nov 2014, 23:42

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 14 Feb 2017, 20:17

Labs vakars!
Izskatās, ka Paula straujiem solīšiem tipina pretī RAW ēdienkartei, neskatoties uz to, cik ļoti es vienmēr sevi pozicionēju, kā cilvēku, kuram ir pilnīgi pofig uz svaigēšanu kopumā! Suņa vēders prasa savu un sava suņa un viņa vēdera dēļ, es tomēr esmu gatava pacensties un braukāt uz tirgu, un tēlot miesnieku mājās. Vīrs arī šo lēmumu atbalsta vien piebilstot, ka Paula tagad būs Hipsters, nodarbosies ar svaigēšanu, atlaidīs garu bārdu un iegādāsies vecu Nokia telefonu :jautri:

Kā mēs šitik tālu nonācām?

Paula dziļā bērnībā bija ārkārtīgi naska uz kakāšanu, šķiet, to kaut kad iepriekš te jau apspriedu... Kad nomainījām barību, sāka to darīt pieticīgāk, bet tomēr daudz un bieži, slaīdzinot ar citiem suņiem. Viss būtu labi, ja viņa to nedarītu arī naktīs un kad neesmu mājās... Gandrīz katru nakti! Un pa dienu arī... Kaut pirms eju uz darbu, izdara visu ārā tāpat arī pēdējā vakara ārā iešanas reizē.
Tā kā šāds niķis viņai nepiemīt, kad esam klāt, saprotam, ka tā nav nekāda nespēšana saturēt, bet gan tīra spītība, jeb slinkums paciesties. Pirms nedēļas nolēmu, ka nespēju vairs izturēt to vākšanu aiz teju 7 mēnešus veca suņa, nolēmu pamēģināt šo uz nakti atstāt būrī. Tik tālu netiku... :asaras:
Nekas man nesanāca, jo suni pēkšņi apciemoja "šķidrs" vēders. Manu zaglīgo suni, kurš regulāri pamanās aprīt kaut ko cilvēkiem domātu, taču pēdējo nedēļu, pirmo reizi mūžā, nevienu reizi neko aizliegtu nebija dabujusi! Un šitā notiek!? Nu kāpēc?! Uzreiz iedevu probiotiku kapsulu, taču no rīta viss turpinājās. Vēdera atpūtināšanas nolūkos no rīta ēst nedevu, vakarā likās, ka nu jau ir daudz maz ok, iedevu sauso barību... Pa nakti atkal viss slikti, no rīta arī. Vienīgās manas aizdomas bija uz barību. Itkā nekad tā nav gadījies un barības maiss arī nebija lielais, izēsts līdz pusei, vecs itkā nevarētu būt, bet tomēr... Šodien ēdam rīsus+vistu un ar vēderu beidzot viss ir labi!
Es protams vēl pamēģināšu iedot sauso barību, bet izksatās, ka tomēr sliecamies uz regulāru tirgus apmeklēšanu.
Man dzīve būs grūtāka, bet sunim krietni vien gardāka! :koslene:
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Spigana » 14 Feb 2017, 20:32

Oi jā, ar suni, kurš nesaprot, ka vajag ciesties, ir traki grūta dzīve. Es ar Mio par šo ilgi nocīnījos, bet man beigās sanāca viegli visu atrisināt, jo Mio mājās nokārtojās tikai vienā konkrētā vietā. To es reiz iedomājos kārtīgi nomazgāt ar etiķi un Mio piepeši tur vairs iekšā nelien. Profilaksei gan vēljoprojām izsmidzinu uz grīdas etiķi, bet vispār es biju šokā par tik vienkārši maģisku risinājumu. Nezinu gan, vai tas universāli darbojas, bet varbūt pamēģināt ir vērts.

Savukārt par Raw gan forši! Sākums nudien ir grūtāks, bet pēc tam jau ieietās rutīnā un visi bonusi atsver nelielas neērtības.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 15 Feb 2017, 08:10

Paldies, šodien ķeršos pie etiķa, mums arī ir konkrēta vieta.
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Henriete » 15 Feb 2017, 15:59

Pie vainas tiešām var būt barība. Īpaši jauniem suņiem, reizēm pat līdz 2-3 gadu vecumam. Mums paziņām suns jaunībā bieži dzīvojās ar šķirdu vēderu, vetārsti ieteica nogriezt dažādus produktus, un uzreizi viss pārgāja. Līdz vēders nostabilizēsies, nevajadzētu ēdienus mixēt un dot dažādu paiku, arī sauso nevajadzētu bieži mainīt. Painteresējies vet klīnikā (ja gribi turpināt ar sauso paiku pa reizei, tad tādu, kas palīdz kuņģa darbībai un ir sensitive), saucamā VET barība.
Izslēdz stingri produktus, kurus suņiem vispār nevajadzētu lietot. Nekādus pienus un kefīrus arī provē nedot, pienu suņiem nemaz nevar dot.
Tāpat esi uzmanīga ar augļiem, ja tos dod.

Atbalstu RAW ēdināšanu, galvenais pakonsultēties ar kādu zinošu cilvēku šaj jautājumā, kam ir ilggadēja pieredze, lai nesalaistu kaut ko dēlī. Svaigbarošana nenozīmē dot visu, kas ir svaigs. Tostarp kaulus. Par tiem ir dažādi viedokļi, bet es savējam kaulus nedodu.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby seila » 15 Feb 2017, 17:33

Par kauliem, es savam kaķim mazotnē konkrēti veselību pabojāju, kad barojot ar gaļu nedevu kaulus, jo kur nu tik mazam, knapi mācās ēst, devu kalciju, bet stipri par maz un iedzīvojāmies klibumā, teju līdz krampjiem tikām. Toreiz nebiju noskatījusies simts un vienu video, kur pavisam knīpuči grauž,ka šņakst vien, baidījos. Bet labi, ka kauli nav vienīgais kalcija avots, lai gan visdabīgākais.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 15 Feb 2017, 17:50

Henriete wrote:Pie vainas tiešām var būt barība. Īpaši jauniem suņiem, reizēm pat līdz 2-3 gadu vecumam. Mums paziņām suns jaunībā bieži dzīvojās ar šķirdu vēderu, vetārsti ieteica nogriezt dažādus produktus, un uzreizi viss pārgāja. Līdz vēders nostabilizēsies, nevajadzētu ēdienus mixēt un dot dažādu paiku, arī sauso nevajadzētu bieži mainīt. Painteresējies vet klīnikā (ja gribi turpināt ar sauso paiku pa reizei, tad tādu, kas palīdz kuņģa darbībai un ir sensitive), saucamā VET barība.
Izslēdz stingri produktus, kurus suņiem vispār nevajadzētu lietot. Nekādus pienus un kefīrus arī provē nedot, pienu suņiem nemaz nevar dot.
Tāpat esi uzmanīga ar augļiem, ja tos dod.

Atbalstu RAW ēdināšanu, galvenais pakonsultēties ar kādu zinošu cilvēku šaj jautājumā, kam ir ilggadēja pieredze, lai nesalaistu kaut ko dēlī. Svaigbarošana nenozīmē dot visu, kas ir svaigs. Tostarp kaulus. Par tiem ir dažādi viedokļi, bet es savējam kaulus nedodu.



Paulai stingri aizliegti ir jebkādi cilvēku produkti, esmu pret suņu piebarošanu ar visādu dranķību, ko mēs paši ēdam. (Man tā vienmēr ir bijis- mani mājdzīvnieki ēd daudzkārt veselīgāk, nekā es pati :jautri: )
Mēs esam nolēmuši pāriet uz RAW un jau šodien Paula dabūja savu pirmo vistas korpusa daļu. Sen senos laikos esmu barojusi seskus ar RAW, bet visi sīkumi jau ir aizmirsušies, tāpēc konsultējos ar cilvēkiem,kuri baro savus suņus pēc RAW metodēm.

Drīkst zināt, kāpēc nebaro kaulus? Raw būtība jau itkā ir atdarināt dzīvnieka dabisko barību un tātad, plēsēju ēdienkartē neiztikt bez kauliem... Vai Tu kaulos esošās vielas aizstāj ar kaut kādiem mākslīgiem uztura bagātinātajiem?




Te Paula izcīnījusies ar savu koka sprunguli, mēģina notiesāt savu pirmo vistas korpusa daļu. Protams, bez inspektores seskenes tādos brīžos neiztikt, viņa vienmēr atbalstījusi RAW :jautri:
Jeb bildes nosaukums "Ķo Tu te?"

Image
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Māra » 15 Feb 2017, 17:56

Wīīīī, tas seskis (seske) tik mīlīgs! :samilejies: :samilejies: :samilejies: Nevar uz nākamo pastaigu paķert līdzi? :P
Kā vispār sadzīvo?

P.S. Turu īkšķus par lielisku izdošanos ar RAW. Rīt vai parīt es arī uz tirgu :aptracis:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 15 Feb 2017, 18:27

Nespēju nepadalīties, lūk, suņa viedoklis par jauno ēdienkarti! Paēda un atnaca mani samīļot!
Image
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 15 Feb 2017, 18:29

Māra wrote:Wīīīī, tas seskis (seske) tik mīlīgs! :samilejies: :samilejies: :samilejies: Nevar uz nākamo pastaigu paķert līdzi? :P
Kā vispār sadzīvo?

P.S. Turu īkšķus par lielisku izdošanos ar RAW. Rīt vai parīt es arī uz tirgu :aptracis:



Māra Seskene ir nudien jauka dāma, bet nopietnā vecuma dēļ viņa vairs ārā neiet, ja nav vasara. Paliks siltāks, varēsim arī līdzi paņemt, vai vienmēr varam pie manis uzrīkot suņu dārza balli, lai visi kaimiņi nosirmo :jautri:
Man FB ir video, par to, kā sadzīvo. Paulai sesks ļoooooti patīk. Seskam ir dziļi vienalga. Viņa tādus padumus kucenus savā ceļā neredz, ja vien kucēnam zobos nav vistas korpuss :jautri:
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Henriete » 15 Feb 2017, 18:31

MartaK, Manam sunim ir maksimāli sabalansēta ēdienkarte. Esmu barojusi daž ne dažādus suņus savā dzīvē un katram ir bijusi individuāla pieeja. Kaulus nedodu, jo neuzskatu, ka viņam tie ir nepieciešami, tieši dēļ tā, ka retrīveriem ir jutīgs vēders, kurš ne vienmēr pārstrādā visu , ko dod, mūsu gadījumā arī kaulus. Manējais pieder pie tiem.
Mēs dodam speciālu suņu barību, īpaši izmeklētu viņam ar lielisku sastāvu, pie tās pieturos kā daļas no uztura. Tajā arī atrodās viņa organismam nepieciešamās vielas. Tāpat klāt papildus dodam gaļas, pārsvarā vārītas, reizēm jēlas, atkarīgs no kurienes gaļu esam saņēmuši un cik svaiga tā ir.
Tāpat dodu biezpienu, bezglutēna putras, ja nepieciešams piebarot, tad trekānāku taisu.
Tāpat dodu vārītus dārzeņus. Dienas ēdienreizes man nekad nesastāda tikai graudi, un tas ir mums labākais variants.
Pēc suņa vien var pateikt, cik kvalitatīvi viņš tiek barots. Uzreizi to redz spalvā uz ādas, kā arī citi faktori - masas pieaugumi vai zudumi.

Lai Tev izdodās atrast pareizo pieeju un forši, ka pakonsultējies.
Starpcitu, foršs sesks vai fretka, kā viņu pareizi mūsdienās sauc.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 15 Feb 2017, 18:43

Henriete wrote:MartaK, Manam sunim ir maksimāli sabalansēta ēdienkarte. Esmu barojusi daž ne dažādus suņus savā dzīvē un katram ir bijusi individuāla pieeja. Kaulus nedodu, jo neuzskatu, ka viņam tie ir nepieciešami, tieši dēļ tā, ka retrīveriem ir jutīgs vēders, kurš ne vienmēr pārstrādā visu , ko dod, mūsu gadījumā arī kaulus. Manējais pieder pie tiem.
Mēs dodam speciālu suņu barību, īpaši izmeklētu viņam ar lielisku sastāvu, pie tās pieturos kā daļas no uztura. Tajā arī atrodās viņa organismam nepieciešamās vielas. Tāpat klāt papildus dodam gaļas, pārsvarā vārītas, reizēm jēlas, atkarīgs no kurienes gaļu esam saņēmuši un cik svaiga tā ir.
Tāpat dodu biezpienu, bezglutēna putras, ja nepieciešams piebarot, tad trekānāku taisu.
Tāpat dodu vārītus dārzeņus. Dienas ēdienreizes man nekad nesastāda tikai graudi, un tas ir mums labākais variants.
Pēc suņa vien var pateikt, cik kvalitatīvi viņš tiek barots. Uzreizi to redz spalvā uz ādas, kā arī citi faktori - masas pieaugumi vai zudumi.

Lai Tev izdodās atrast pareizo pieeju un forši, ka pakonsultējies.
Starpcitu, foršs sesks vai fretka, kā viņu pareizi mūsdienās sauc.



Skaidrs, paldies! :) Man jau šķiet,ka Paulai vēders ir gana spēcīgs, tad jau skatīsimies!

Tas ir Mājas sesks. Fretka ir fancy nosaukums, kas patiesībā nāk no Poļu valodas, bet dažiem letiņiem šķiet stilīgāks. :jautri:
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Spigana » 15 Feb 2017, 18:47

Henriete, forši, ka baro suņiem sabalansētu uzturu, bet Tevis rakstītais uz RAW neattiecas nekā. Ja baro RAW, ir jādod kauli. Un kaulu nepārstrādāšana tomēr ir gana specifiska problēma, kas nav visiem suņiem.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Henriete » 15 Feb 2017, 18:50

Spigana wrote:Henriete, forši, ka baro suņiem sabalansētu uzturu, bet Tevis rakstītais uz RAW neattiecas nekā. Ja baro RAW, ir jādod kauli. Un kaulu nepārstrādāšana tomēr ir gana specifiska problēma, kas nav visiem suņiem.


Ha, es neteicu, ka baroju RAW savējo. Es teicu, ka es savam dodu sabalansētu uzuturu ar to, ko esmu pārbaudījusi un atzinusi par derīgu tieši Semam.
MartaK, teica, ka sākuši barot RAW. Palasi augstāk :) Un viņa man jautāja, kāpēc nedodu kaulus, uz ko es arī atbildēju savā postā.

Un tā nav problēma, jo viņam nav iespējas ar to saskarties, ja kaulus nedodu. Personīgi es neatzīstu to došanu, tas nav priekš mums. Neriskēju ar sava suņa veselību, bet es nesaku to par citiem, kuri dod. Par barību un barošanas veidiem vienmēr ir bijušas atšķirīgas domas cilvēku vidū, un tas ir tikai normāli.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Vēja sune » 15 Feb 2017, 18:55

Forši, ka Paulai sākas jauni ēšanas paradumi. :)

Cik nu esmu sapratusi, par jēlbarošanu interesējoties, tad problēmas ar kaulu sagremošanu var būt, piemēram, dēļ nepietiekama kuņģa skābuma, kas, tā teikt, notrulinājies, ēdot sauso barību, putras un tml. lietas. Tādēļ arī daudzi pieturas pie uzskata, ka nevajag jaukt kopā jēlo barošanu ar sausajām barībām.
Ja kauli sliktāk gremojas, iesaka pie ēdiena pievienot ābolu etiķi. Nu to "jēlo", nepasterizēto.
Protams, var gadīties, ka kāds nu galīgi nepanes, bet visādi citādi ar kauliem neredzu problēmas - pierašanas jautājums. Un, protams, pārdomāta došana, lai mazinātu aizrīšanās riskus un tml.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Henriete » 15 Feb 2017, 18:57

Vēja sune wrote:pierašanas jautājums. Un, protams, pārdomāta došana, lai mazinātu aizrīšanās riskus un tml.


:par: Ja ir sākts barot ar kauliem, tad lai tik dod. Tas tiešām katram savs.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby ash » 15 Feb 2017, 20:23

man abiem suņiem bija/ir jūtīgi punči agrīnajā vecumā. Akis mazs mēdza vemstīties, gadījās pa caurejai, maz ēda. viss normalizējās sunim pieaugot. tikai kā bija tievs, tā arī palika. pāriešana uz raw īpaši nelīdzēja uzbarot, kopējā kondīcija gan laba.
sīcenei bija pavisam jūtīgs puncis - kamēr barojām ar sauso, tad varēju dot tikai to, pie kuras bija pieradusi. jebkuras pārmaiņas rezultatējās ar drausmīgu caureju. kad bija pavisam maza, tad reiz sarijās arī vistu kakliņus tā ka nebija labi. tā iemesla pēc baroju ar sauso salīdzinoši ilgi. tagad jau kādu laiku ēd raw un viss ok.
suņi arī ļoti priecīgi par šādu diētu. :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 16 Feb 2017, 13:41

Suņu bizness.
 Vakar Paula bija ciemos pie manis darbā. Visiem viņa patika, viss forši, bet man neliek mieru jautājums, ko saņēmu teju 50 reizes:"O,meitene! Tad jau būs kucēni! Kā nē? Negribi?! Bet naudu taču var nopelnīt!"
 Mana galva nespēj šito saprast. Kā tas var būt pirmais,kas ienāk prātā ieraugot kuci? Itkā jau sen zināms,cilvēki nesaprot,ka apzinīgi vairojot dzīvniekus tur no biznesa nav ne smakas, jo esi ieguldījis iespējams vairāk,kā dabū atpakaļ... Ok, saprotu, cilvēks kam ar to nav bijis sakara, pat nenojauš visu, kas tiek kucēnos ieguldīts, bet tā pati ideja man liekās salīdzināma ar- "Eu, varētu adoptēt bērnu, tad taču pabalstu maksās!"...tā gan diez vai kāds no tiem biznesa piedāvātājiem domā.
Es tiešām nesaprotu,kā cilvēks,kurš no sirds mīl suņus,varētu nolemt par labu kucei, primāri domājot par kaut kādu biznesa plānu. Varbūt esmu neriktīga,bet uzskatu,ka vienīgais iemesls pārot kuci ir,ja tas tiešām ir izcils šķirnes eksemplārs,kura gēnus laist postā ir grēks.
Man ir bēdīgi par šo visu un man ir apnicis nemitīgi kādam skaidrot,kāpēc nekādus kucēnus negribu.
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Māra » 16 Feb 2017, 13:58

Ui jā!!
Man par abiem puikām tik daudz sašutušu seju ir bijis jāpiedzīvo, jo nu PRIEKŠ KAM divus puikas?? Kā tad kucēni??
Sanāk, ka suņus tur TIKAI lai vairotu?
Kad dzīvojām Āgenskalnā, mājas apsaimniekotajs (vai ka nu tādu amatu sauc) pēc maniem pretargumentiem pretī lika vissvarīgo - "Bet viņiem taču gribas!!" un piebilda vel kko no sērijas, ka man taču arī gribas/patīk. Jēziņ!

Nu jau atbildi esmu saīsinājusi līdz aptuvenam "Neesmu tik traka!" :D un tad jau atkarībā no cilvēka reakcijas kāds skaidrojums, ja prasa. Kad man ir īpaši labs garastāvoklis, vai tāds, kad sajūtos pasauli izpratušāka - klusēju un smaidu.
Nereti pieminu, ka "šie suņi nevienam nepatīk, jo nenāk kad sauc un nav apmācāmi" :D Tad ar it kā pierimst, jo nudien - kam tad dumju suni vajag :kanepe:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 16 Feb 2017, 14:52

Māra Jā,jā, atceros to pašu, kad mums bija 2 sesku puikas. :lamajas:
Prasās sākt atbildēt šiem, ka bērniņu nebūs, lai neriskētu,ka viņi pēc tam nonāks pie šitādiem fermeriem-ražotājiem...
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests