Bianco un Tea. JRT.

Blogs and Chats

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby Vēja sune » 29 Apr 2017, 19:03

Nu forši tas nav. Cik ļoti slikti tieši jums, tas, manuprāt, atkarīgs no tā, cik jūs esat gatavi tikt galā ar veselības problēmām, ja tādas uzradīsies. Nav jau teikts, ka tādēļ suns obligāti būs slims. Vai tieši pretēji - ka 100% būs vesels, ja būtu tās pārbaudes.
Cik saprotu, raseliem ir pārbaudāmas acis un varbūt vēl kaut kas? Man gan nav ne jausmas, cik tās kaites ir graujošas vai biežas, un varbūt audzētājai ir kāds pamatots skaidrojums, kāpēc nav pārbaudes. Varbūt viņai ir zināma veselības vēsture vairākās paaudzēs pa mātes līniju?
Bet vairāk man rastos bažas par to, cik vispār audzētājs ir atbildīgs, ja pārojis ar dzīvnieku, kuram nav veiktas vajadzīgās pārbaudes (it sevišķi, ja viņa pati ir tās nepārbaudītās kuces saimniece). Ko viņa piedāvā darīt, ja suns tomēr saslims ar kādu no tām slimībām? Vai viņa ir gatava ņemt kucēnu atpakaļ, ja nu rodas tāda vajadzība? Kā kucēni tiek turēti, socializēti? Utt. u.c. jautājumi, kas parasti ir svarīgi, izvēloties audzētāju un kucēnu.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby Spigana » 29 Apr 2017, 19:42

Nu nezinu. Kas tieši kucītē ir tik ļoti iepaticies? Un ja mamma so/so, kur garantija, ka nelīdīs no viņas kas ārā kucēnos? Un kāpēc vispār būtu jāņem kucēns no tik bezatbildīga audzētāja, kurš pat veselības pārbaudes nevar uztaisīt? Man būtu bail, ka izlīdīs vēl citas problēmas, ne tikai veselība.
Tā jau kopumā raseli ir veselīga šķirne un mega veselības problēmas raseliem nav raksturīgas, bet man tieši būtu bail no tā, ka audzētāja izklausās bezatbildīga, plus es neņemtu kucēnu, kuram viens no vecākiem ne īpaši patīk.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby Imagine » 29 Apr 2017, 20:58

Kā ir, cik slikti tas ir? :sajucis: nu, saprotu ,ka nav labi, bet gribu dzirdēt kāda viedokli par šito, jo kucīte tiešām nenormāli iepatikusies.


Veselības pārbaudes vecākiem nedod 100% garantiju, ka ar kucēnu viss būs/nebūs kārtībā. Tā ir laimes spēle. No otras puses - ja LKF ir noteikts minimums pirms pārošanas pārbaudīt acis (un pat suņu šķirnēm, kurām daži audzētāji saka "a, kāpēc vajag, mums jau problēmu ar acīm nav", var atrast kataraktas un citas patoloģijas) un veikt patellas testu - kāpēc nedarīt?

Turklāt vēl vairāk par izskatu, svarīgs ir temperaments - aizej iepazīsties klātienē gan ar mammu, gan ar bērniem. Varbūt attēls un iedomātais suņuks neatbilst tam, ko redzēsi dzīvē.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby aaairam » 29 Apr 2017, 21:16

Spigana wrote: plus es neņemtu kucēnu, kuram viens no vecākiem ne īpaši patīk.


Kucīte ir nenormāli skaista (nu priekš manis, katrs jau sunī meklē ko citu). Par to vecāku būšanu šoreiz nepiekritīšu. Runāšu tieši par raseliem, tagad jau kādu laiku intensīvi skatos piedāvājumu, ir redzēti ļoti skaisti pāri, bet kucēni, so so. Tādēļ, man galvenais kā kucēns izskatās, kāds viņam ir eksterjers. Varbūt tas nav profesionāli no manas puses, bet man svarīgs ir kucēns dienas beigās.


Mani šobrīd mulsina veselības pārbaužu neesamība mammai... ja tā padomā, kur problēma tās uztaisīt? Varbūt kucei tomēr ir taisītas pārbaudes, bet tās nav nokārtotas?
Labi, laikam jau būs par šo dāmu jāaizmirst. Diezgan skumīgi, jo nu iekrita sirdī tā pamatīgi... bet nu pēc visiem viedokļiem šeit, saprotu, ka labāk.turpināt meklēt kādu uzticamāku audzētāju.
Image

Image
aaairam
Puppy
Puppy
 
Posts: 111
Images: 44
Joined: 25 Nov 2014, 23:42

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby aaairam » 29 Apr 2017, 21:21

Imagine wrote:
Kā ir, cik slikti tas ir? :sajucis: nu, saprotu ,ka nav labi, bet gribu dzirdēt kāda viedokli par šito, jo kucīte tiešām nenormāli iepatikusies.


Veselības pārbaudes vecākiem nedod 100% garantiju, ka ar kucēnu viss būs/nebūs kārtībā. Tā ir laimes spēle. No otras puses - ja LKF ir noteikts minimums pirms pārošanas pārbaudīt acis (un pat suņu šķirnēm, kurām daži audzētāji saka "a, kāpēc vajag, mums jau problēmu ar acīm nav", var atrast kataraktas un citas patoloģijas) un veikt patellas testu - kāpēc nedarīt?

Turklāt vēl vairāk par izskatu, svarīgs ir temperaments - aizej iepazīsties klātienē gan ar mammu, gan ar bērniem. Varbūt attēls un iedomātais suņuks neatbilst tam, ko redzēsi dzīvē.


Suns atrodas ārzemēs. Esmu saņēmusi tikai bildes un video. Pēc saņemtā materiāla jau biju gatava sākt plānot kucītes apciemošanu. Tad atcerējos par veselības pārbaudēm,jautāju audzētājai un viņas atbilde "only the father line has health tests done" nebija tas, ko gribēju dzirdēt. Gribēju dzirdēt viedokli no šeit esošajiem suņu cilvēkiem par šo visu.
Image

Image
aaairam
Puppy
Puppy
 
Posts: 111
Images: 44
Joined: 25 Nov 2014, 23:42

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby Spigana » 29 Apr 2017, 21:22

Izskats nudien nav labs arguments, pēc kura izvēlēties kucēnu... Īpaši jau, ja gribi ar jauno suni nodarboties ar sportu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby aaairam » 29 Apr 2017, 21:27

Spigana wrote:Izskats nudien nav labs arguments, pēc kura izvēlēties kucēnu... Īpaši jau, ja gribi ar jauno suni nodarboties ar sportu.



Pēc video arī temperaments man ļoti patika, tādēļ jau gribēju runāt par braukšanu ciemos, lai suni varētu redzēt dzīvē un līdz galam saprast- ir tas, ko meklēju vai nav. Izskats bija pirmais, kas mani uzrunāja.
Image

Image
aaairam
Puppy
Puppy
 
Posts: 111
Images: 44
Joined: 25 Nov 2014, 23:42

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby aaairam » 29 Apr 2017, 22:20

Nu re, "problēma" atrisināta. :sajucis: audzētājas atbilde uz "kāpēc mammai nav veselības pārbaudes" pielika punktu visam. Žēl, jo kucēns tiešām burvīgs.
Image

Image
aaairam
Puppy
Puppy
 
Posts: 111
Images: 44
Joined: 25 Nov 2014, 23:42

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby Spigana » 29 Apr 2017, 22:26

aaairam wrote:Nu re, "problēma" atrisināta. :sajucis: audzētājas atbilde uz "kāpēc mammai nav veselības pārbaudes" pielika punktu visam. Žēl, jo kucēns tiešām burvīgs.


Tīri intereses pēc - ko audzētāja atbildēja?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby aaairam » 07 May 2017, 16:13

Atkal rokoties pa internetu, esmu uzgājusi man interesantu kucīti. beet, atkal ir bet... šī kucīte ir Krievijā

Kad biju pastaigā ar Spīganu, viņa ieminējās , ka no Krievijas labāk suni neņemt.
Vai kāds var pakomentēt? Vai tiešām no turienes vestie suņi ir agresīvāki un bailīgāki? Man ar to visu nav nekādas pieredzes, tādēļ atkal vēršos te. :pukudupsis:
Image

Image
aaairam
Puppy
Puppy
 
Posts: 111
Images: 44
Joined: 25 Nov 2014, 23:42

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby Magdalena » 07 May 2017, 17:49

aaairam wrote:Kad biju pastaigā ar Spīganu, viņa ieminējās , ka no Krievijas labāk suni neņemt.
Vai kāds var pakomentēt? Vai tiešām no turienes vestie suņi ir agresīvāki un bailīgāki? Man ar to visu nav nekādas pieredzes, tādēļ atkal vēršos te. :pukudupsis:

Mani arī tas interesē, - kāpēc gan lai neņemtu suni no Krievijas? Pie tam, ja sunim ir labi ciltsraksti? :neparliecinats: Un vai šis minējums attiecas tikai uz Džeka Rasela terjeriem vai arī uz citām šķirnēm?
Image

Image
User avatar
Magdalena
Baby
Baby
 
Posts: 54
Images: 2
Joined: 02 May 2016, 15:52

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby Spigana » 07 May 2017, 19:52

Tas par Krieviju vairāk bija "es no turienes neņemtu", nevis neiesaku citiem. Skatoties uz kurtiem ir radies iespaids, ka Krievijas audzētavās liela problēma ir suņu agresija un vēl lielāka problēma tā, ka audzētāji šo par problēmu vispār neuzskata. Plus vēl tas, kā Krievijas sportisti mēdz izturēties pret saviem suņiem manī nevieš uzticību tam, ka tai valstī suņu lietas ir sakārtotas un normālas.
Bet es neko nezinu (un mani neinteresē) par raselu audzētājiem un līnijām, iespējams, ka tieši Krievijā ir super puper suņi, par kuriem visa pasaule ģībst.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby Sisija » 07 May 2017, 20:20

Magdalena wrote:
aaairam wrote:Kad biju pastaigā ar Spīganu, viņa ieminējās , ka no Krievijas labāk suni neņemt.
Vai kāds var pakomentēt? Vai tiešām no turienes vestie suņi ir agresīvāki un bailīgāki? Man ar to visu nav nekādas pieredzes, tādēļ atkal vēršos te. :pukudupsis:

Mani arī tas interesē, - kāpēc gan lai neņemtu suni no Krievijas? Pie tam, ja sunim ir labi ciltsraksti? :neparliecinats: Un vai šis minējums attiecas tikai uz Džeka Rasela terjeriem vai arī uz citām šķirnēm?

Varu tikai piekrist Spīganai, un tas attiecas uz jebkuru šķirni. Problēma ir gan agresija, gan bailīgums, gan tas, ka Krievijā nav obligātu veselības pārbaužu. Katrs pāro ko grib un ar ko grib. Lai ņemtu kucēnu no Krievijas, ir jābūt ļoti uzticamai un pārbaudītai informācijai un rekomendācijām.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby Magdalena » 07 May 2017, 21:26

Sisija wrote:
Magdalena wrote:
aaairam wrote:Kad biju pastaigā ar Spīganu, viņa ieminējās , ka no Krievijas labāk suni neņemt.
Vai kāds var pakomentēt? Vai tiešām no turienes vestie suņi ir agresīvāki un bailīgāki? Man ar to visu nav nekādas pieredzes, tādēļ atkal vēršos te. :pukudupsis:

Mani arī tas interesē, - kāpēc gan lai neņemtu suni no Krievijas? Pie tam, ja sunim ir labi ciltsraksti? :neparliecinats: Un vai šis minējums attiecas tikai uz Džeka Rasela terjeriem vai arī uz citām šķirnēm?

Varu tikai piekrist Spīganai, un tas attiecas uz jebkuru šķirni. Problēma ir gan agresija, gan bailīgums, gan tas, ka Krievijā nav obligātu veselības pārbaužu. Katrs pāro ko grib un ar ko grib. Lai ņemtu kucēnu no Krievijas, ir jābūt ļoti uzticamai un pārbaudītai informācijai un rekomendācijām.

Un kā ir ar Ukrainu?
Image

Image
User avatar
Magdalena
Baby
Baby
 
Posts: 54
Images: 2
Joined: 02 May 2016, 15:52

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby aaairam » 07 May 2017, 21:31

Sisija wrote:
Magdalena wrote:
aaairam wrote:Kad biju pastaigā ar Spīganu, viņa ieminējās , ka no Krievijas labāk suni neņemt.
Vai kāds var pakomentēt? Vai tiešām no turienes vestie suņi ir agresīvāki un bailīgāki? Man ar to visu nav nekādas pieredzes, tādēļ atkal vēršos te. :pukudupsis:

Mani arī tas interesē, - kāpēc gan lai neņemtu suni no Krievijas? Pie tam, ja sunim ir labi ciltsraksti? :neparliecinats: Un vai šis minējums attiecas tikai uz Džeka Rasela terjeriem vai arī uz citām šķirnēm?

Varu tikai piekrist Spīganai, un tas attiecas uz jebkuru šķirni. Problēma ir gan agresija, gan bailīgums, gan tas, ka Krievijā nav obligātu veselības pārbaužu. Katrs pāro ko grib un ar ko grib. Lai ņemtu kucēnu no Krievijas, ir jābūt ļoti uzticamai un pārbaudītai informācijai un rekomendācijām.


Paldies par atbildi! Atkal viela pārdomām par to.


Tagad rokos dziļāk par šo audzētavu un skatos, ka RigaIr īpašniece ir paņēmusi šīs kucītes māsu.
Image

Image
aaairam
Puppy
Puppy
 
Posts: 111
Images: 44
Joined: 25 Nov 2014, 23:42

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby Alpina » 11 May 2017, 09:50

Te jau atkal panesās sviests.. :apstulbis: Tā pat kā sistēmas lv, tā arī jebkuras citas valsts kuciks ir jāskatās tieši konkrētais kucēns (attiecīgi arī vecāki, audzētāji utt), nevis valsts vai sistēma. Jebkurā valstī/sistēmā ir gan labi suņi un atbildīgi/godīgi audzētāji, gan slikti suņi un pavairotāji.

Ja kuciks ir iepaticies - roc dziļāk. Iespējams, tieši tas ir Tavs :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby Henriete » 11 May 2017, 13:38

Alpina wrote:Te jau atkal panesās sviests.. :apstulbis: Tā pat kā sistēmas lv, tā arī jebkuras citas valsts kuciks ir jāskatās tieši konkrētais kucēns (attiecīgi arī vecāki, audzētāji utt), nevis valsts vai sistēma. Jebkurā valstī/sistēmā ir gan labi suņi un atbildīgi/godīgi audzētāji, gan slikti suņi un pavairotāji.

Ja kuciks ir iepaticies - roc dziļāk. Iespējams, tieši tas ir Tavs :)


:par:
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Bianco un Tea. JRT.

Postby aaairam » 15 Sep 2018, 18:19

Pacelšu savu pamesto "blogu" :aptracis:

Sen nebiju te rakstījusi... ik pa laikam ienācu, palasīju, kas citiem jauns, bet pašai rakstīt nebija iedvesmas.
Pa šo laiku ļoti daudz kas noticis, mainījies. Dabūju traumu, kura liedza vairākus mēnešus staigāt, raselu pāris bija slinkajā režīmā iegājis līdz ar to.


No pozitīvā- mūsu mājās ģimenes pieaugums. Augusta vidū mums pievienājos VAS kucīte Khali. Tagad staigājam uz treniņiem, darba ar viņu dikti, dikti daudz. :dejosuns:
Image

Image
aaairam
Puppy
Puppy
 
Posts: 111
Images: 44
Joined: 25 Nov 2014, 23:42

Previous

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests