Teo!

Blogs and Chats

Re: Audzināšanas darba programma

Postby Teodors » 08 Sep 2017, 10:09

Spigana wrote:Aaaau, jūtu līdzi par čurāšanu. :sajucis: Vienīgais, ko varu ieteikt - šādos gadījumos mazgāšanai noder etiķis. Noņem visas smakas un sunim pēc tam vairs nav asociācija, ka tā bija vieta, kur varēja pačurāt.

Paldies, Spī! Es nejūtu smaržas (nekad neesmu jutusi), tāpēc man patiesībā nav ne jausmas, ko nozīmē suņa čuru smaka un kad tā ir vēl jādabū ārā, bet esmu nopirkusi Tri-Bio līdzekli tieši smakām, un sestdienas vakarā ciemiņi, kas vārtījās pa manu gultu, teica, ka nekādu smaku nejūt.
Teo! || My wonderful idiot, my velcro dog, the reason I can't do anything social unless dogs are allowed, my biggest fan, my crybaby, my expert at cleaning faces, hands and feet, my night walk companion, my dance partner, my burden, my family.
User avatar
Teodors
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 10 Jun 2017, 13:53

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Teo!

Postby Teodors » 28 Sep 2017, 22:29

Suņu randiņš

Pirms kāda laiciņa man atrakstīja Vēja sune un uzaicināja satikties ar viņu un brīnišķīgo Elesāru Eksporta ielas suņu laukumā. Pēc bildēm izskatās, ka bija baigais grautiņš, bet patiesībā Teodors bija kārtīgi "jākacina", lai atgādinātu viņam, ka tagad ir laiks skriet ar jauno draugu, nevis trīties man gar sāniem vai dzert no peļķes (kurā, neapšaubāmi, ir vislabākais ūdens).

Man bija sajūta, ka Teo ieskrējās, saprata, ka netiek Elesāram līdzi, un tad izlēma izlikties, ka viņu nemaz neinteresēja tā skriešana, ja viņš gribētu, tad noskrietu pavisam mierīgi, viņš vienkārši negrib.

Image
Graciozas būtnes... un Teodors.

Image

Image

Image

Image
Smuks, bet duraks, pareizi?

Tikšanās pagāja ļoti forši, ja neskaita pašas beigas, kad uzradās bokseris (??? neviena nezinājām īsti) un bišķiņ par daudz uzkurbulējās, sāka plēsties un uzplēsa Elesāram lūpu. :/ Teo no nepatikšanām turējās pa gabalu, bet tādā drosmīgā veidā. :)

Noteikti, noteikti labprāt satikšos gan ar Vēja sune, gan citiem, kas grib sarunāt suņu randiņu, un, nezinu, paņemt mani un Teo līdzi uz jūru skriet ar astoņiem suņiem (wink, wink, nudge, nudge... just saying).

Suņu skola
Alleluja! Individuālās nodarbības ir tieši tas, kas man bija nepieciešams. Vakar bijām Ulbrokas angārā tikties ar Karīnu Grigori - šoreiz trijatā, nevis grupā - un man uzreiz bija sajūta, ka ir kaut kādas iespējas uz progresu, es saprotu, kas notiek, un manam apjukumam un lēnībai ir vieta, kas neļauj sadirst visu procesu.

Izrunājām ļoti daudz ko, galvenokārt to, ka Teodoram pagaidām ar mani strādāt īpaši neinteresē, kam ir aptuveni miljons cēloņi, ar kuriem visiem tagad strādāsim. Pirmkārt, ēšana. Teodoru līdz šim pārāk nav aizrāvis ēdiens, kas nozīmē, ka arī kārumi nav lieta, kas apstādina pasauli un kuras dēļ ir vērts kaut ko darīt.

Esmu nomainījusi jau trīs sausās paikas, bet dažreiz viņu neaizrauj pat jēla vistas gaļa. Nu jau kādu laiciņu bēru ēdienu bļodiņā no rīta, ļāvu viņam pašam izdomāt, kad beidzot gribēsies ēst, un tad tukšo bļodiņu atkal piepildīju vakarā, kad arī viņš pats izvēlējās brīdi, kad to iztīrīt. Nu jau otro dienu esmu pārgājusi atpakaļ uz "neēdīsi - labi, nedabūsi" pieeju, atkal ceļu bļodiņu augšā, ja viņš neizrāda interesi, bet tas rezultējās ar to, ka ir vakars un viņš šodien absolūti neko nav ēdis, izņemot dažus (mazus!) kārumus, izpildot komandas. Šobrīd vēl turēšos pie domas "sūdīgi viņam" un ceru, ka viņš drīz sapratīs, kāda ir lietu kārtība, un apetīte uzradīsies vismaz rīt no rīta.

Esmu izmainījusi arī "ēst došanas ceremoniju" pēc Karīnas ieteikuma. Lieku viņam ēdienu "nopelnīt" - ar bļodu rokās lieku viņam sēdēt un gaidīt, tad nolieku bļodu un uz komandu "lūdzu" ļauju ēst. Bet viņš tikai sagaida, paosta un aiziet prom. :)))))))))))) Kad izmēģinājām jauno paiku, viņam no sākuma patika labāk.

Otrais iemesls tam, ka nav uzmanības uz mani, ir tas, ka es "viņam jau esmu līdz kaklam". Vienmēr esam kopā, esmu pašsaprotama viņa dzīves daļa un dažreiz piekāpjos tur, kur nevajadzētu piekāpties. Piemēram, izmainu savu atrašanās vietu, kad mēģinu pievērst viņa uzmanību, bet viņš nav ieinteresēts. Karīna teica: "A kāpēc man klausīt? Mamma pati atnāks, mamma pati izdarīs, mamma pati paklausīs." :) Šo tad nu cīnīsim kopā ar spēju palikt vienam. Esam atraduši un pielietojam "gudrās mantas", trenējamies, kad sanāk, viņš ir sācis meklēt vietas, kur nolīst, un tajās ne vienmēr es varu redzēt viņu vai viņš mani, un nu jau par pavisam drošu un ērtu vietu (pēc tam, kad mana gulta kļuva par neatļauto zonu) ir kļuvis mīkstais, labais būris.

Jau parasti ir tādas dienas daļas, kad viņu ignorēju (jo strādāju), bet tagad to darīšu uzkrītošāk, ieturēšu pauzes starp brīžiem, kad viņš grib manu uzmanību, un - kad es viņam to dodu, biežāk atstāšu pie kādas "auklītes" un principā centīšos vairāk radīt sajūtu, ka tas, ka es viņam pievēršu uzmanību, ir kaut kas ekskluzīvs un foršs.

Mājasdarbu mums ir līdz ausīm, turpināsim iet gan uz individuālām, gan grupu nodarbībām, un vēl Karīna bija sajūsmā, ka Teo ar vislielāko prieku leca virsū kalnam un šūpolēm - izskatās, ka agility būtu kaut kas, kas viņam nu ļoooooti patiktu. To es esmu novērojusi arī pēc tā, kā viņš mājās skrien augšā pa kāpnēm (sestais stāvs). Mums ir komanda "hop" un pēc katra kāpņu laidiena viņš absolūtā sajūsmā uz mani atskatās un gaida nākamo "hop".

Dabūja pa degunu

Image
Rētas daiļojot vīrieti, tā man visi saka. Traumēts, bet priecīgs - nedēļu pēc notikuma, svaigi pēc suņuskolas ar slapjām ausīm no rasainās vakara zāles.

Noslēgumā mazāk priecīgas ziņas. Varbūt Elesāra lūpa bija kaut kāds priekšvēstnesis tam, kas ar mums notiks pāris nedēļas vēlāk, bet pagājušajā trešdienā, mierīgi ejot pa ielu garām diviem šicū (varbūt???? es nezinu, es mēģināju tagad sagūglēt zem "short hairy dog"), Teo piebāza vienam purnu, lai saostītos, un pēkšņi viss aizgāja pa gaisu, asinis šķīda, Teo kauca un centās tikt prom, un mēs no situācijas aizgājām ar pamatīgu caurumu degunā.

Man tikai tagad ienāca prātā, ka pat neapskatījos un neapjautājos, vai otram sunim kaut kas ir noticis, jo man nešķita, ka tur varēja būt abpusēji ievainojumi. Teo vienkārši mēģināja tikt prom, un es biju pārāk šokēta, lai vestu dziļas sarunas ar suņu saimnieku - viņš pa gabalu apjautājās, vai viss okei, es teicu - mana vaina, vajadzēja īsāku pavadu - un metos prom.

Es nezinu, vai būtu varējusi darīt kaut ko labāk tajos konkrētajos apstākļos - runāju pa telefonu, bet ar saimnieku saskatījos, pirms Teo devās ostīšanās misijā. Šicū saimnieks tobrīd smaidīja, bet teica kaut ko par to, ka "puikām varētu nesaiet..." un tad pēkšņi viss bija par vēlu.

Devāmies taisnā ceļā pie vetārsta, šūt nebija ko, bet iedeva tīrāmo šķidrumu un dziedējošu, savelkošu ziedi, ko Teo patīk laizīt nost no sava deguna. Citādi viņš uz notikumu reaģēja kā brīnumsuns - degunu īpaši neaiztiek, nekasās, ar citiem suņiem joprojām grib iepazīties, bailīgāks nav palicis. Nu jau nedēļu katras dienas beigās krevele no deguna ir nokritusi (šodiena bija pirmais izņēmums), un vispār smuki nav, bet var dzīvot.

Image
Smukais, melnais deguntelis pirms sadursmes. Dažreiz Teo māk būt arī cēls.

Image
Bet visbiežāk tomēr nē. Brīnišķīgas brīvdienas ar 10km pastaigu Cēsu mežos.

Image
Teo ar draugu uzmana darba procesu.

Image
Teo ar draugu mācās dalīties (Lotei mājas drēbes un mājas seja).

Image
Because he's worth it. Šampūnu reklāma ar ļoti ilgu laiku nemazgātu suni.
Teo! || My wonderful idiot, my velcro dog, the reason I can't do anything social unless dogs are allowed, my biggest fan, my crybaby, my expert at cleaning faces, hands and feet, my night walk companion, my dance partner, my burden, my family.
User avatar
Teodors
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 10 Jun 2017, 13:53

Re: Teo!

Postby Māra » 28 Sep 2017, 23:32

Milzu prieks, pirmkārt jau, par Karīnu un treniņiem. Malači un tā turēt. :aptracis:
Otrs - prieks, ka Teo sapas ar saļukiem. Nu skaisti, nu! Mājiens saprasts un aicināsim uz kurtu ballēm skaisto sarkano jaunieti. Ā, viņš saimnieci arī drīkst ņemt līdzi ;) Skaisto ausu balle tad būs. :sirsninas:
Ļoti jaukas bildes un man šķiet, ka puisis paaudzies. Tā ir? :pastaiga:

Ā, un par našķiem - man ir suņi, kuri neēd. Ja vajag - ne tikai divas, bet arī trīs dienas. (Nu labi, kopš RAW tā vairs nav.) Bet jā, toties ir kārumi, kuri izlauzuši garu ceļu uz manu neēdāju sirdīm - ceptas aknas un termiski neapstrādāts, ar dārza sķērēm plāni šķēlēts vistu kakls (paldies, pixy!).
Ceptā akna ērta ārpus mājas, jo sausa, tīra, nu apmēram, cik nu gaļa var būt, bet jēlo kaklu lietoju mājās.
Un vēl Spīganas kotletītes kotējas, noteikti viņai paprasi recepti vai vismaz izmēģināt pašu produktu.
Raksti biežāk!
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Teo!

Postby Teodors » 29 Sep 2017, 08:28

Paldies un paaaaaaldies, man prieks, ka mājieni iedarbojās - arī Spīgana man atrakstīja vakarnakt, ka nākamreiz par mums atcerēsies. :)

Es reāli nemāku teikt par paaugšanos, man viņš šķiet tāds pats, kā vienmēr, tikai ar garāku spalvu (ko man ļoti gribas apgriezt, man labāk patīk spavas garums, kas viņam bija, kad viņš ieradās pie manis).

Ceru atrast īstos gardumus, ziņošu, kā man ies. Kas tie bija par gardumiem, ko tu teici, ka sagriez tādās garās loksnēs, lai nekrīt no rokām ārā? Man viss krīt.

Skatīšos, kā ies ar to biežāko rakstīšanu - darba daudz un grāmatu, ko lasīt, vēl vairāk -, bet paturēšu prātā, ka Māra gaida. :)
Teo! || My wonderful idiot, my velcro dog, the reason I can't do anything social unless dogs are allowed, my biggest fan, my crybaby, my expert at cleaning faces, hands and feet, my night walk companion, my dance partner, my burden, my family.
User avatar
Teodors
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 10 Jun 2017, 13:53

Re: Teo!

Postby Bonny Rain » 29 Sep 2017, 09:00

Teodors wrote: Esmu izmainījusi arī "ēst došanas ceremoniju" pēc Karīnas ieteikuma. Lieku viņam ēdienu "nopelnīt" - ar bļodu rokās lieku viņam sēdēt un gaidīt, tad nolieku bļodu un uz komandu "lūdzu" ļauju ēst. Bet viņš tikai sagaida, paosta un aiziet prom. :))))))))))))


O, jā, cik ļoti pazīstama aina... :sajucis: Mums arī tā bija. Sapratu, ka tas mums neiet krastā, jo tā tikai sačakarēju to ēšanas procesu pavisam līdz beigās viņa vispār saprata, ka ēšana vienkārši no bļodas nenotiek. Ja ir ēdiens bļodā, tad to tāpat ēst nedrīkst, bet tikai pēc zināmām komandām. Un vispār tad uz to ēšanu vairs nebija iekāriens. Moš kādam tas ļoti labi nostrādā, bet mums nē. Mēs atradām citu veidu, kā strādāt. Ļāvu viņai kādu mēnesi vienkārši ēst. Noliku bļodu priekšā tad, kad paši sēdāmies pie galda. Sākumā pat durvis uz virtuvi taisījām ciet, lai nevar izšmaukt uz istabu. Tad tā lieta aizgāja. Man pat ir šajā sakarā šajā portālā atsevišķa tēma (laikam zem veselības sadaļas). Tagad ēd normāli. Bet ... vienu dienu gribēju atkal izmēģināt šo pašu treneres ieteikumu - strādāt par savu parasto ēdienu un... kā jūs domājat? Atkal tas pats. Jau pēc pirmās komandas sēdēt, lai dabūtu bļodiņu, sākās tas pats variants: dabūju bļodiņu, paostīju un paldies, man nevajag. Un tā arī nepaēda. Nemaz. Pat ne mazāko kripatiņu. Līdz vakaram. Nu, tā kā man tomēr gribas, lai viņa ēd normāli, tad mēs tomēr no šī atteiksimies. Strādājam par gardumiem. Pašlaik no gardumiem mums vislabāk iet treneres kotletes. Nu jau sāku domāt, ka pašai tomēr tās kotletes būs jāpērk. Un trekns siers. Bet tas nav tas labākais variants, jo tā kārtīgi pastrādājot pēc tam atkal jau ēst vairs normālo paiku negrib. Tā kā esam vēl pareizā veida meklējumos. Gardumiem par ko strādāt vēlams būtu būt netrekniem, bet super super super gardiem (suņa izpratnē). Tītara gaļa vārīta ir ļoti garda, bet ne tik ļoti, cik treneres veikala kotletes :medos: Mājās mums labi iet tā saucamie smirdulīši - liellopa tesmeņi žāvētie. Sagriežu smalkākos gabaliņos un aiziet. Bet ārā mani smirdulīši nestrādā. Pārāk liels kairinājums ārā.
Un jā, palasi meiteņu blogus. Īpaši iedvesvmojoši ir Māras blogs, Spīganas blogs, Pixy blogs. Tur pa ceļam arī var smelties idejas.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Teo!

Postby Imagine » 29 Sep 2017, 11:31

Viņaprāt, ja viņam to piedāvā, tad kkas nav ritīgi un labāk aiziet pagulēt stūrī, lai nesanāk kādas nepatikšanas.


Tu dod tikai sausos graudus? Es savam sunim parasti sauso maisu kopā ar konserviem un viss tiek apēsts pa tīro. Viņš gan nav tas, kurš ēdienu atstās tāpat riņķī mētājamies. Ja nu es pārdomāju un apēdu pati. :D

Mums ir komanda "hop" un pēc katra kāpņu laidiena viņš absolūtā sajūsmā uz mani atskatās un gaida nākamo "hop".


Tev taču ir lēcējspaniels tiešā tulkojumā.
Bet forši, ka pirmā darbošanās individuāli ir sagādājusi tev prieku un ka tikpat labi ies arī nākotnē!
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Teo!

Postby fedelta » 29 Sep 2017, 12:13

Man vel aizvien suns ēd pec komandas (5,5 gadi), ja es nepateikšu, ka var ēst, viņš sedēs pie tās bļodas kaut visu dienu un skatīsies :kanepe:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Teo!

Postby Teodors » 29 Sep 2017, 15:18

Viņaprāt, ja viņam to piedāvā, tad kkas nav ritīgi un labāk aiziet pagulēt stūrī, lai nesanāk kādas nepatikšanas.

Imagine wrote:Smaidiņš reizēm izspēlē līdzīgus jokus, kad viņš ir piekusis un drusku ir apnicis minēt, ko saimniece no viņa grib izvilkt ārā. Viņa sejas izteiksme tādos brīžos saka: "Tas aizdomīgi izskatās pēc strādāšanas." :D


Mani sajūsmina abi šie komentāri no Māras bloga. Man patīk teoritizēt, kas notiek Teo galvā, kad nolieku ēst un lieku viņam to nopelnīt, un droši vien tas ir kaut kas par tēmu: "Okei, es izpildīšu komandas, bet par to es gribu īstu gardumus, nevis vienkārši brokastis, ko tu iedomājies."

Vēl kādu laiciņu pastrādāsim, papētīsim, vai mums ir Bonny Rain variants vai ir cerības uz fedelta tipa nākotni. :D Šorīt Teo izēda gandrīz visu bļodiņu, bet arī ne uzreiz pēc komandas - pēc tās viņš uz mani paskatījās ar "tu joko?" purnu un aizlāčoja uz būri pabakstīt savas mantas. Mazliet atļāvu padomāt un pēc brīža tomēr aizceļoja pie bļodas paēst. Kad lāčoja prom no bļodas, es pacēlu un noliku uz plaukta.

Interesanti, ka, ja paņemu rokā, tad gan viņš ir gatavs strādāt arī ar sauso paiku kā ar kārumiem. Atcerējos, ka tā pirmajā dienā, kad viņš bija pie manis mājās, dabūju viņu vispār ēst. No rokas baroju pie bļodas.

Imagine wrote:Tu dod tikai sausos graudus? Es savam sunim parasti sauso maisu kopā ar konserviem un viss tiek apēsts pa tīro. Viņš gan nav tas, kurš ēdienu atstās tāpat riņķī mētājamies. Ja nu es pārdomāju un apēdu pati. :D


Es dodu visu ko, bet pamatēdiens ir sausie graudi vieni paši, jā. Dažreiz to vietā ir jēli vistu kakli, citas reizes pēc graudiem izvāru griķus, ja man šķiet, ka vajadzētu patīrīt zarnas. Griķus viņš vienmēr izēd tūlīt (griķus!!!), bet vistu kakliem arī dažreiz ir uzlicis pofigu. Konservi izklausās pēc kaut kā tāda, ko varētu izmēģināt. Man nav ne laika, ne resursu (auto pārvadāšanai un saldētava uzglabāšanai), lai nodrošinātu viņam RAW dzīvi. Kādus konservus tu iesaki?

Imagine wrote:Tev taču ir lēcējspaniels tiešā tulkojumā.

Hahahaha, man tas nebija ienācis prātā. Bet man patīk skatīties, kā "kāpņošana" viņam sagādā prieku, un vismaz suņu laukumā tā ir arī ar šķēršļiem. Klausīt mani, lai sēdētu pie kājas, gan nav tik forši vai izklaidējoši.
Teo! || My wonderful idiot, my velcro dog, the reason I can't do anything social unless dogs are allowed, my biggest fan, my crybaby, my expert at cleaning faces, hands and feet, my night walk companion, my dance partner, my burden, my family.
User avatar
Teodors
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 10 Jun 2017, 13:53

Re: Teo!

Postby Bonny Rain » 29 Sep 2017, 15:48

Es dodu Reinai sauso, kas no bērnības bija - Ontario. It kā nav tas labākais, bet labāku tāpat LV neesmu atradusi. Tam pielieku klāt garšai konservus. Atradu par labu Animonda Gran Carno. Tur labi daudz gaļas. Vispār manuprāt, tur ir viena vienīga gaļa. Nu un lai tie sausie graudi būtu gardāki, pieleju nedaudz ūdens, lai samitrinātos tas viss kopā. Tad viņa ēd labprāt.
Esam mēģinājuši no rokas strādāt par sauso barību. Viņa izpilda komandu, paņem graudiņu, bet tad izspļauj ārā. :noliedz: . Nu negribas atkal sašakarēt to ēšanas procesu. Tā kā pagaidām tomēr mēģinam ar kaut ko, kas tomēr iekārojamāks. :kanepe:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Teo!

Postby Teodors » 30 Sep 2017, 11:29

Iespējams, ka pavisam drīz es šo nožēlošu :D, bet esmu nolēmusi padalīties ar pirmo video no manas un Teo dzīves. Ja kāds vēl atceras, Teo sākumā neizrādīja pilnīgi nekādu interesi par mantiņām, un uzreiz atdeva man jebko, ko mēģināju viņam atņemt.

Lielākais pagrieziena punkts šajā jautājumā bija viņa drauga Remīša satikšana - Teodors redzēja, kā ar mantām spēlējas Remis, iemācījās cīkstēties ar viņu, un nu arī mājās pavisam ikdienišķi velk ārā no būra savas mantiņas un svaidās apkārt pa dzīvokli. Šodien es izlēmu viņam pievienoties spēlē un to nofilmēt, jo viņš tiešām turējās. Mājas drēbes, mājas seja un visu darba nedēļu netīrīts dzīvoklis nāk kā bonuss. :)



Kā var dzirdēt, es ļoti daudz runāju, un absolūti nefiltrēju - ko. :D Pamācībās teikts, ka suni jāslavē, un šis pagaidām ir veids, kā es to māku darīt. Mazliet histēriski. :D Tāpēc Teo galvā ir tāda putra, jo es viņam dažreiz saku tādas lietas kā "nedod" un "kod". Cenšos nomainīt uz "turi", ko ieteica trenere.

Rotaļu objekts ir vecs manu zeķu pāris, kuras atdevu Teo tieši rotaļlietu nolūkam, jo bija cerība, ka viņš uz to labāk reaģēs. Pirmajā reizē, kad spēlējāmies, zeķi varēja uzlikt Teo uz deguna un viņam bija pofig. Tagad spēlējas arī ar citām mantām, bet zeķes laikam ir vismīkstākās, visvieglāk iegrābties - tās viņš tiešām man nekad negrib atdot. Citas mantas nāk vieglāk.

Mani arī nenormāli priecē tas, ka būris ir viņa drošā vieta, uz kuru viņš nes savas mantas. Par spīti tam, ka būris ir arī vieta, kur viņu atstāju, kad eju prom - viņam ar to ir labas asociācijas.
Teo! || My wonderful idiot, my velcro dog, the reason I can't do anything social unless dogs are allowed, my biggest fan, my crybaby, my expert at cleaning faces, hands and feet, my night walk companion, my dance partner, my burden, my family.
User avatar
Teodors
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 10 Jun 2017, 13:53

Re: Teo!

Postby Imagine » 30 Sep 2017, 19:24

Es dodu visu ko, bet pamatēdiens ir sausie graudi vieni paši, jā.


Kā man reiz prātīga draudzene izteicās - suņaprāt, sausā barība jau būs vienmēr, bet kaut kā garšīga dēļ vērts sevi pataupīt.

Firmai un brendam nav nozīmes - skaties, kas iekšā. Šobrīd teju visos zooveikalos ir pieejami konservi, kas sastāv tikai no gaļas (subproduktu maisījums), un par saprātīgām cenām. Ja maisa klāt sausajai garšas uzlabošanas dēļ, tad nemaz tik daudz arī nevajag.

Parasti pērku "Gran Carno", "Rinti", "Dr.Clauder's", "Ontario" - kas nu kuro reizi ir uz atlaidēm vai pa rokai. Cenšos neņemt tos, kuros lepni rakstīts, ka pievienoti klāt rīsi, kartupeļi, burkāni, makaroni, bumbieru kompots, dzērvenes un vēl sazin kas. Izklausās jau vareni, bet patiesībā aizpilda masu uz gaļas rēķina un tikai cilvēka priekam. Ja vēl rīsus un makaronus suns pārstrādā, tad kartupeļi un burkāni nāk ārā tādi paši kā tika uzņemti.

Ja Smaidiņam mācībām tiek vārīta gaļa (parasti liellopa diafragmas vai vista), tad sausajai pieleju buljonu klāt. Vienā ēdināšanas seminārā teica, ka sauso barību labi ir apliet ar siltu ūdeni vai buljonu, jo tad barības smarža ir izteiktāka un sunim garšo labāk.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Teo!

Postby Bonny Rain » 01 Oct 2017, 13:09

Imagine :par:
Arī uz sausajām barībām tas attiecas. Bet diemžēl LV par super labajām barībām tiek uzskatītas tieši tās, kurās nav tās vērtības, bet klāt piebāztas tās balastvielas, kuras sunim absolūti nav nepieciešamas. Tādas ir RC, Hills u.c. Es pagaidām vēl dodu to pašu Ontario. Pētu un domāju, ko labāk dot un kur to dabūt.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Teo!

Postby ash » 02 Oct 2017, 16:13

Bonny Rain wrote:Imagine :par:
Arī uz sausajām barībām tas attiecas. Bet diemžēl LV par super labajām barībām tiek uzskatītas tieši tās, kurās nav tās vērtības, bet klāt piebāztas tās balastvielas, kuras sunim absolūti nav nepieciešamas. Tādas ir RC, Hills u.c. Es pagaidām vēl dodu to pašu Ontario. Pētu un domāju, ko labāk dot un kur to dabūt.


var sūtīt barību no ārzemēm, nav nekas sarežģīts un dārgs, izvēle lielāka, par cenām nemācēšu teikt, jo mani ēd raw.
pirms pārgājām uz RAW, baroju ar bezgraudu suņu barību - gribējās ticēt, ka tā ir par kapeiku labāka. ļoti pieņemamas cenas ir Carni Love un Acana (internetveikalos).
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Teo!

Postby Imagine » 03 Oct 2017, 20:39

Tagad jau tās bezgraudu barības ir modes lieta - aptuveni līdzīgā cenu kategorijā un sastāvs ir teju vienāds ir "Taste of the Wild", "Belcando", "Riverwood", "Trainer" un kaut kāds itāļu ražojums, kurš pamatā sastāv no zivīm un kartupeļiem. Ja ir maza auguma suns, tad var izvērsties un izmēģināt visu, kas patīk un acīs iekrīt. :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Teo!

Postby madja » 03 Oct 2017, 21:39

Teodors wrote: Kādus konservus tu iesaki?

es arī suņus ar gaļu baroju, bet priekš kārumiem,kas visās kabatās ( arī darba žaketēm) - sūtu no zooplus.de tā saucamās "auksti spiestās"- viņi apgalvo,ka tur vairāk vērtīgās vielas saglabājas.
maniem suņiem no Lupo bija šķidrs vēders,bet Lukullus iet jau kurā paka. Then again, Lukullus konservi tika turēti aizdomās par caurejas izraisīšanu, līdz ar to vairāk nav mēģināti,bet - tas nudien ir katram individuāli mēģināms.
nezinu,kas no tām barībām ir dabonams Rīgā, bet ja ir interese, noteikti var piemesties kādam koppasūtījumam, jo iesākumam jau nav ko sūtīt lielu iepakojumu,lai arī tur tieši uz kvantumu ir izdevīgāk,protams.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Teo!

Postby Māra » 03 Oct 2017, 21:46

madja wrote: ja ir interese, noteikti var piemesties kādam koppasūtījumam

Man šonedēļ top pasūtījums, ja kas.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Teo!

Postby Teodors » 04 Oct 2017, 10:36

Pārdomas par suņu forumiem un supermammām

Lasu komentārus par labākajām suņu barībām un koppasūtījumiem un jūtu vainīgu kodienu pakrūtē. Godīgi? Man ir ļoti grūti saņemties sev pašai uztaisīt kaut ko vairāk par kartupeļiem, kur nu vēl tik daudz ieguldīties arī suņa ēdienkartē. Es, protams, saprotu apņēmību un ieguldījumu - ar suņu cilvēkiem, manuprāt, reizēm ir kā ar jaunajām māmiņām, kuras var desmit gadus diskutēt par to, kurš biezenis ir bērna attīstībai vislabākais, un kuram apģērbam ir visefektīvākais dizains, lai noturētu ķermeņa siltumu, bet neļautu bērnam pārkarst. Bet tai pat laikā ir mammas, kas iegrūž bērnam sviestmaizi un pasūta viņu ar pliku dibenu plunčāties piemājas baseinā, lai atvilktu elpu un mēģinātu tikt galā ar pārējo dzīvi.

Es to nedomāju kā pārmetumu, drīzāk kā joku - protams, ka suņu forumā būs cilvēki, kas grib runāt par suņu lietām. Un es esmu priecīga par komentāriem un ieteikumiem (ko pati jautāju), bet man nākas sev un jums atzīt, ka es vairāk esmu kā tā otrā mamma, kura knapi var saņemties aiziet uz suņu skolu, un joprojām atmaksā parādu par dārgo kucēna pirkumu.

Šobrīd man piemājas zoo veikalā pārdod gan okei (? Advance) suņu barību, gan kaut kādus konservus (? RAFI), es ļoooti reti tieku līdz tirgum un nopērku jēlu gaļu, bet man nav naudas, nav auto, nav saldētavas un nav, kur atstāt suni, kamēr vazājos apkārt, meklēdama visas pareizās lietas vietās, kur suņus neļauj (piemēram, tirgū vai pastā).

Un visādi jau var spriest, ka varbūt tām mammām, kas nav lietas kursā par visiem superfoodiem, nevajadzētu taisīt bērnus... vai ņemt šķirnes suņus. Vai varbūt tādām mammām nav vieta mammu portālos... vai suņu forumos. Bet varbūt es rakstīšu par to, kā neko nemāku, nekam nevaru atrast laiku un naudu, slinkoju, cīnos, jūtos vainīga... un tam arī ir kāda vieta kopējā narratīvā.

Barošana divreiz dienā un bļodiņas noņemšana, ja neēd, šobrīd ir diezgan efektīva, bļoda tiek izēsta līdz galam katru otro reizi. :) Kombinēju dažus no ieteikumiem, pievienojot sausajai paikai jau minētos konservus (ja kādam ir zināms, ka tā ir pilnīga toksika un man tomēr jāmeklē kaut kas jauns, kliedziet, lūdzu) un/vai siltu ūdeni (kam dažreiz piejaucu mazdrusciņ sviesta) - Teo izskatās visai apmierināts.

Te video no mūsu slinkās dzīves lietus laikā, kas labi ilustrē mani kā sliktu mammu. Vakar publicēju Instagram Stories:
Teo! || My wonderful idiot, my velcro dog, the reason I can't do anything social unless dogs are allowed, my biggest fan, my crybaby, my expert at cleaning faces, hands and feet, my night walk companion, my dance partner, my burden, my family.
User avatar
Teodors
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 10 Jun 2017, 13:53

Re: Teo!

Postby Bonny Rain » 04 Oct 2017, 11:08

Nepārdzīvo :estevisamilosu: . Par supermammu nepiedzimst. Par to vai nu izveidojies pats vai tevi izveido apstākļi. Un ... nav tādu slikto mammu (nu labi, var būt kāda arī būtu). Katrs veido to savu dzīvi tā, kā uzskata par pareizu un labu. Bet šis forums ir atradums. Es daudz ko uzzināju šeit. Un turpinu uzzināt. Ar manu suņu pieredzi, kura pirms tam bija tuvu absolūtajai nullei, te vēl ir daudz ko rakt. Man tak kādreiz pat prātā nevarēja ienākt, ka suni var audzināt arī ar pozitīvo apmācības metodi. Vai teiksim to, ka izrādās ar suni var strādāt visu viņa mūžu. Nemaz nerunājot par suņu sportiem. Un kā izrādās, ne visi suņi ir uz ēdienu motivēti. Utt. Es priecājos, ka atradu šo forumu. Tikpat lielā mērā arī par to, ka neesmu vienīgā iesācēja suņu lietās. :medos:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Teo!

Postby madja » 04 Oct 2017, 11:10

nu gan sasmīdināji.

var jau būt,ka kāds arī piedzimst par ideālo suņu vai bērnu mammu.
varu runāt,protams,tikai par sevi, tā,ka - še Tev mana pieredze, lai nesajūties te tāda unikālā sniegpārsliņa

Frīdu es paņēmu VISPĀR neko nejēdzot no suņiem un mans plāns bija,ka viņa dzīvos pagalmā un ēdīs putru (sic!), bet viņai bija tikai nepilnas 7 nedēļas !!! un būdas vēl nebija, un sieviete,no kuras viņu pirku teica,ka varbūt tomēr vēl pāris nedēļas lai padzīvo iekštelpās.
Pie instruktora aizgāju tāpēc,ka nobijos,ka nemācēšu tikt galā ar tomēr lielu un zobainu radījumu, paklausība mums diezko nepatika, bet eventuāli pavilkāmies uz MGD un tādejādi nonācām "trako uz apmācību" kompānijā.

Daļēji tieši suņa dēļ izšķiros ar draugu un par pēdējiem 500 latiem nopirku mašīnu,jo ne Frīdai, ne man nepatika sabtransports.

Un,tā kā naudas man diezko nebija,baroju ar to,kam akcija, taču Frīda viena baltā gabalā vemstījās un caurejojās, līdz vetārste mani pierunāja pāriet uz veterināro barību,kas izmaksāja 10% manas algas tobrīd (taču ietaupīju uz vetārstu rēķiniem,liekot nopļūtījušos suni pie sistēmas), jo problēma ar caurejām atrisinājās more or less.
Kaķi arī baroju ar to sauso,kam akcija, lai arī vetārste gadiem mēģināja iestāstīt,ka sausā kaķim nav laba, vismaz lai dod konservu; tikai tad,kad kaķis gandrīz atstiepa pedāļus no urīnakmeņiem, sāku skatīties,ko viņam dot.

Man pagāja seši gadi lopkopībā,kamēr sāku barot ar gaļu, jo nudien tas likās neiedomājami ķēpīgs pasākums un pēc pirmajām svētdienām,pavadītām griežot smirdīgu gaļu (manam degunam smird ne tikai kunģi) gribēju teikt nekad vairs, bet tagad tas notiek " pats no sevis"

Jau vairākus gadus šajā forumā ir absolūts klusums, lielākā daļa reiz aktīvo biedru laikam pat nerādās, līdz ar to palikuši tikai pāris plāpīgākie entuziasti, kuri arīdzan ir apsisti ar pārmērīgu centību pa žizņi.

Vienmēr būs kāds,kas darīs vairāk/labāk/augstāk/tālāk; reizumis mēs neaizdomājamies,ka dodam padomus,kā gatavot suflē kādam,kas grib pirmoreiz uzcept olu.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Teo!

Postby Teodors » 04 Oct 2017, 11:15

Bet es nemaz negribu būt supermamma, tur tā lieta. :D

Paldies par komentāru, madja! Tas nav tik ļoti unikālās sniegpārsliņas sindroms kā cīņa ar vainas apziņu. Tas, kas mani aizvilks uz superbarību, noteikti nebūs centība, bet drīzāk caureja, kā tavā gadījumā. Neviens nepiedzimst par supermammu, protams... bet daži arī nekad necentīsies.
Teo! || My wonderful idiot, my velcro dog, the reason I can't do anything social unless dogs are allowed, my biggest fan, my crybaby, my expert at cleaning faces, hands and feet, my night walk companion, my dance partner, my burden, my family.
User avatar
Teodors
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 10 Jun 2017, 13:53

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests