Teo!

Blogs and Chats

Re: Teo!

Postby Felix_PS » 04 Oct 2017, 11:34

Ak, nesatraucies, te ir pietiekoši daudz "mammas" paviršās, kas baro ar sauso barību un suņi zviln dīvānos. Tas viss ir atkarīgs no vēlmēm un iespējām. Man suns LV bija 50% raw, pārvācoties uz Šveici 100% ēda sauso barību, jo gaļas cenas te ir kosmoss.
Starpcitu, ja tev tuvumā ir, forša vieta, kur iet ar suni un var atrast nesliktu barību, ir DEPO.
Arī ar madāmu pagaidām nekādi lielie dzīves plāni nav, kā vien izaudzināt par uzvedīgu kompanjonu. Suņu skola tiks apmeklēta vien likuma ievērošanai un ēd viņa graudiņus. To kā ies tālāk, laiks rādīs, šobrīd vēl iepazīstamies. :-)
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Teo!

Postby ash » 04 Oct 2017, 12:07

Es arī no slinkajām. Katru dienu jūtos vainīga, ka ar suņiem nenodarbojos ar sportu vai nopietnu apmācību, jo esmu par slinku un aizņemtu, lai izbraukātu uz nodarbībām citā pilsētā.
Un raw man ir varoņdarbs un milzu cīņa katru nedēļu. (mazajai no barībām bija ta caureja, ta vemšana, svars nenāca klāt un kas tik vēl ne, ja tā nebūtu, iespējams padotos tai slinkuma-raw cīņā), nav viegli saņemties iknedēļas braucienam uz gaļas paviljonu, kurš man tiiiik ļoti nepatīk, ka kopš suņi ēd gaļu, es gaļu cilvēkiem vispār vairs nepērku, ēdu to tikai ārpus mājas, kad kāds cits ir pagatavojis. Un vispār suņi ir vienīgie, kam garantēju ēšanu katru dienu, cilvēkiem var gadīties, ka nav pat tās maizes, ko paķert. Un esmu laimīga, ka suņi ēd tikai 1 reizi dienā, mazāk jākrāmējas.
Un tas kādas kakla siksnas ir maniem suņiem, vispār ir apkaunojums.
Welcome in club. Varētu teikt, ka esmu melnajā sarakstā. Bet īpaši neaizraujos ar salīdzināšanu vai ar ideālās vides radīšanu. Mani zvēri tiek mīlēti un aprūpēti, bet bez tiem man ir arī ģimene, bērns, ar suņiem nesaistīti hobiji, pilnas slodzes darbs, remontējama māja un sociālā dzīve.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Teo!

Postby Bonny Rain » 04 Oct 2017, 12:09

Teodors wrote:Bet es nemaz negribu būt supermamma, tur tā lieta. :D

Paldies par komentāru, madja! Tas nav tik ļoti unikālās sniegpārsliņas sindroms kā cīņa ar vainas apziņu. Tas, kas mani aizvilks uz superbarību, noteikti nebūs centība, bet drīzāk caureja, kā tavā gadījumā. Neviens nepiedzimst par supermammu, protams... bet daži arī nekad necentīsies.


Nu tak es saku - ja pats neizveidojas, tad dažu labu dzīve piespiež :kanepe: . Kā jau te madja rakstīja. Ir tādas situācijas, kad savādāk nemaz nevar.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Teo!

Postby Bonny Rain » 04 Oct 2017, 12:23

Es savukārt aizdomājos par to, vai ir kāds, kuram ir izdevies savu bērnu (cilvēkbērnu) izaudzināt ar šo te pozitīvās audzināšanas metodi? Un tikai ar pozitīvām metodēm. Es savējo izaudzināju kā mācēju un kā sapratu. Vismaz līdz šim brīdim. Manējā nupat sāk iekāpt dīvainajā pusaudžu vecumā. Daudz kļūdas pielaidu savā laikā. Tas ir brīnums, cik viņa ir fantastiska izaugusi, neskatoties uz manām audzināšanas kļūdām. Ikvienam novēlu tādu bērnu. No 4 gadu vecuma līdz pat šodienai nevienu sliktu vārdu nevaru pateikt par savu meitu. Nekādu problēmu audzināšanas ziņā nav. Bet līdz 4 gadu vecumam bija visai smagi. It īpaši ap pašu 4 gadu vecumu. Tad bija īsts cīniņš. Nez, kā būtu bijis, ja es no sākta gala viņu audzinātu ar šīsdienas zināšanām? :neparliecinats:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Teo!

Postby lauva » 04 Oct 2017, 13:10

Es,laikam, gan cilvēkbērnu ar lopiņu nesalīdzinātu (lopiņš ir domāts mīļvārdiņš 4kājanajiem, pirms te kāds iekarst), dzīvnieks tomēr neapzinās sevi un citus tādā līmenī,kā cilvēks, plus cilvēkam šī apziņa pieaug līdz ar pieredzi un uztverto informāciju, kāmēr, suns, piemēram, lielāko daļu lietas dara instinktu vadīts, vai tāpēc ka jādara, jo saimnieks to liek darīt un īsti izvēli nedod. Vienīgais - abi divi agresiiju pārvērtīs vai nu bailēs vai agresijā, tas gan tiesa. Lai gan tas arī atkarīgs no suņa, piemēram.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Teo!

Postby Bonny Rain » 04 Oct 2017, 13:36

Laikam jau taisnība ir. Cilvēkbērni ir savādāki. Ar pārlieku lielu brīvdomību.
P.S. es ar savējos par lopiņiem saucu. Bet tas tā mīļi domāts. 8-)
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Teo!

Postby Teodors » 05 Oct 2017, 21:35

Paldies par komentāriem! Protams, ka daļēji es mēģināju arī kaut ko tādu samedīt - man gribas attaisnoties un saņemt attaisnojumus tam, ka negribu būt sportists vai izstāžu dalībnieks, ka nevaru un negribu savu dzīvi pakārtot sunim, lai vai cik ļoti es viņu nemīlētu. Es esmu gatava paostīties jaunās lietās, aiziet uz kādu izstādi, varbūt pamēģināt agility bet, skatoties un lasot par tiem, kas patiešām ieguldās un ir pakārtojuši šai lietai savu dzīvi, es redzu, ka man nav ne resursu, ne vēlēšanās uz ko tādu iet.

Iesūnojam
Bet par dzīvošanu. Nu jau kādu nedēļu līst un mēs ar Teo esam iesūnojušies - neejam garās pastaigās, jo mani tik ļooooti nesaista doma par slapju, netīru suni manā baltajā dzīvoklī. Un tomēr, šovakar, kad sapratu, ka pēdējā garā pastaiga bija tieši pirms nedēļas, man pēkšņi likās, ka es smoku - un paņēmu savu suni pie pavadas, gatava iet līdz otram Rīgas galam. Pēc kādām 15 minūtēm slapjas pastaigas gan atcerējos, ka tieši šovakar ciemos nāks mamma, un dabūju griezties atpakaļ, bet garās pastaigas ir dzīve, man jātiek prom no pilsētas. Un eh, dzīvokli izmazgāšu.

Līdz ar iesūnošanos var just, ka Teo ir pārlieku daudz enerģijas - viņš pie katras ārā iešanas gandrīz vai sajūk prātā no priekiem, un ļoti bieži nāk pie manis mīļoties - bāž galvu padusē un pie kakla, gāžas virsū, laiza rokas. Kamēr stundām ilgi esmu iegrimusi datorā un strādāju, viņš sēž un dziļdomīgi skatās ārā pa logu, vai reizēm noguļas tā, lai varētu mani pārmetoši vērot.

Piedod, manu sunīt! Rīt izplānoju pastaigu Ozolniekos, parīt Ogrē, un svētdien domāju aizlaist uz Cēsu mežiem.

Bankā ar suni
Vēl šodien biju aizskrējusi līdz bankai darba darīšanās un galīgi nebija, kur atstāt suni - pirmoreiz atļāvos viņu piesiet pie staba, cerībā, ka ātrais apmeklējums patiešām būs ātrs. Pirms tam googlēju, vai Swedbank drīkst ieiet ar suni, un atradu šo eksperimentu, kur tieši bankā ar suni iet iekšā neļāva. Kamēr bankas darbiniece klikšķināja peli, es nemitīgi staipīju kaklu un centos redzēt ārā pa logu, līdz beidzot nenoturējos un teicu - es ātri aizskriešu apskatīties, kā iet sunim.

Man par pārsteigumu, bankas darbiniece gandrīz mani sarāja par to, ka atstāju suni ārā, un teica, lai droši vedu iekšā, un, kad ievedu, laipni smaidīja, jautāja, kā sauc un teica, ka īsts mīļumiņš. Mīļumiņš gan bija galīgi satracinājies no priekiem mani atkal ieraudzīt un vispār piedubļoja visu bankas grīdu (un, kā vēlāk pamanīju, arī manu mēteli), bet visa pieredze bija patīkama un darbiniece bija ļoti, ļoti pretimnākoša.

Man gan ir spēcīgas aizdomas, ka cita darbiniece mani dzītu ārā, ja nāktu ar suni - biju tajā pašā filiālē vakar, un attieksme jau pret mani vienu pašu bija pilnīgi cita. Viņiem nepatika, ka aizmirsu vārdu "izziņa", un neviens nesmaidīja. :| Tā kā viss laikam atkarīgs no veiksmes.

Bet ejiet uz Valdemāra ielas Swedbank Rīgā!

Image
Un noslēgumam - manam piedzīvojumu un pastaigu nobadinātajam Teodoram tik ļooooti patīk kāpt augšā pa kāpnēm (sestais stāvs), ka viņš negrib apstāties arī tad, kad esam uzkāpuši pašā augšā - viņš taču redz, ka tur ir vēl daži pakāpieni, kāpēc Lote never vaļā šito stulbo režģi un nelaiž viņu tālāk?! "Okei, es varu arī apsēsties un pagaidīt, bet laid mani tālāk!" ...uz jumta?
Last edited by Teodors on 06 Oct 2017, 19:10, edited 1 time in total.
Teo! || My wonderful idiot, my velcro dog, the reason I can't do anything social unless dogs are allowed, my biggest fan, my crybaby, my expert at cleaning faces, hands and feet, my night walk companion, my dance partner, my burden, my family.
User avatar
Teodors
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 10 Jun 2017, 13:53

Re: Teo!

Postby Spigana » 05 Oct 2017, 21:57

Suns kā kompanjons ir brīnišķīgs un kamēr vien jūs jūtaties forši, galīgi nav jāsatraucas par to, ka nedarāt lietas, ko dara citi. Un tie paši ar pārcentību pasistie tāpat sevi salīdzina ar citiem, kam iet labāk, tas ir nebeidzams skrējiens.

Savukārt dienām, kad garai pastaigai nav enerģijas Tev, toties Teo enerģija kūsā, varbūt varat mēģināt mājās mācīties pa kādam trikam? Triki no saimnieka pieprasa salīdzinoši maz, pietiek ar dažu minūšu sesiju un suns jau jūtas padarbojies. Plus, nav jākomunicē ar cilvēkiem, visas triku pamācības var youtube atrast.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Teo!

Postby Bonny Rain » 06 Oct 2017, 08:52

Vari minēt trīs reizes, kāpēc es izvēlējos franču buldogu. Pateikšu priekšā - esmu šausmīgi slinka. Nu ļoti šausmīgi. Labi, ka vēl vismaz vienu reizi dienā ar suni esmu gatava piespiest sevi iziet ārā. Nu, vasarā ir savādāk, bet pārējos gada laikos ir tā, ka vislabprātāk meklēju savu dīvānu vai mīksto šūpuļkrēslu vai lielo pufu. Un tas, ka es tomēr vienu reizi nedēļā braucu ar suni uz treniņiem, tas ir liels sasniegums. Toties ne bez upuriem. Esmu tamdēļ upurējusi savus pārējos hobijus. Nu nespēju saņemties būt aktīvāka. Visu laiku meklēju attaisnojumus tam, ka esam ar meitu pametušas zirgu treniņus. Vai arī to, kāpēc plauktā tā arī stāv pusadītā meitas jaciņa. Vai arī tam, kāpēc nevaru atrast laiku aizvest meitu (un sevi) uz gleznošanas nodarbībām. Bet laikam jau jādomā tā, ka visam savs laiks. Gan dzīve atkal mani piespiedīs atsākt treniņus (lai mugura nesāp un locītavas neiesūno).
Bet ja par suņu treniņiem - es vienkārši saprotu, ka bez tiem neiztikt. Dzīve piespieda. Es sapratu, ka savādāk mans suns nebūs tāds, kādu es gribu. Mans ideāls. Nezinu, cik vēl ilgi turpināsim darboties. To laiks rādīs, bet par sportistiem gan diez vai kļūsim. Vairāk tas ir priekš sevis.

Par suņiem sabiedriskajās vietās. Jāsaka tā, ka es labprāt vispār ar suni visur ietu. Bet saprotu, ka laikam nevarēs gan. Esam bijuši ar Reinu Alfā. Ne vienu reizi vien. Protams, nesu suni rokās. Un pašā Rimi ieliku ratos, jo tas mans mazais sunītis nu jau ir gana pasmags, kādi 9kg jau būs. Apsargs neko neteica. Bet es arī ļoti labi zinu, ka manējā nerej ārpus mājas gandrīz nekad. Līdz ar to zinu, ka sabiedriskā vietā viņa būs klusa. Tāpat esam bijuši Ādažu Apelsīnā, arī rokās. Arī neko mums neteica. Bet nezinu, kā būtu, ja suns ietu pats. Domāju, ka tas atkarīgs no cilvēkiem. Man piemēram nebūtu pretenziju pret labi audzinātu suni blakus saimniekam. Vienalga cik liels vai mazs. Bet noteikti ir tādi, kas suni pat redzēt negrib.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Teo!

Postby Imagine » 06 Oct 2017, 12:11

Pārdomas par suņu forumiem un supermammām


Forumā tāpat kā soctīklos un instagramā cilvēki raksta par spilgtākajiem brīžiem, tāpēc var rasties iespaids - o, tas gan katru dienu brauc ar suņiem uz jūru vai bieži iet pārgājienos, tas dienu un nakti pavada adžiliti laukumā, tas - braukā tikai pa sacensībām/izstādēm, tas sēž internetā un cep augšā receptes izsmalcinātām vakariņām savam sunim utt. Aizkadrā paliek fakti, ka 5 un dažreiz pat 6 - 7 dienas nedēļā ejam uz darbu, ja tas ir tālu no mājām, tad suns viens pats sēž mājās 10 - 12 stundas. Dažreiz nav ne laika, ne naudas suni aizvest uz laukumu patrenēties, un ka mums visiem ir personiskā dzīve, par kuru šeit netiek rakstīts, jo tas ir kaut kas tāds, ko ar pārējiem dalīt negribas.

Manas zināšanas un interese par suņiem, par barībām, uzvedību un citām niansēm ir nevis tāpēc, ka es būtu kā apsēsta ar savu suni un man tādēļ nebūtu savas dzīves, bet gan tādēļ, ka mans darbs vairāku gadu garumā ir bijis saistīts ar dzīvniekiem. Profesionāla nianse, nevis idiotisms.

Attiecībā uz savas dzīves nepakārtošanu sunim - pilnīgi piekrītu, taču nevajag iekrist otrā galējībā - paņemt suni un domāt, ka savā dzīvē tādēļ vari neko nemainīt un dzīvot tāpat kā līdz šim, vai arī suni nolikt plauktiņā līdz nedēļas nogalei vai brīdim, kad pašam gribas kaut ko darīt. Būt suņa īpašniekam nenozīmē darīt tikai tās lietas, kas patīk un kas liekas ērtas, tas ietver arī neērto un nepatīkamo - pat ja tās ir pastaigas tumsā, lietū un salā, piespalvots dzīvoklis un dubļainas grīdas.
Last edited by Imagine on 06 Oct 2017, 12:45, edited 1 time in total.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Teo!

Postby lauva » 06 Oct 2017, 12:27

Es atkal ļoti priecajos,ka ir lietas, kuras mainījās,kad ieviesu suni SEV. Gan tās 3x dienā pastaigas jebkuros laika apstākļos,kas ļauj izkustēties pat tad,kad kustēties nemaz negribas, gan jaunās vietas,kas suņa dēļ atklātas, gan fantastiskie cilvēki,kuri satikti un gandrīz jau par ģimenes locekļiem kļuvuši. Bet jāpiekrīt imagine, reālā dzīve ir cits jautājums. Ir cilvēki,kuri nekad neatzīs,ka nav viegli ar suni vai kaķi, nu nav. Vai ka nav bijis laiks lai izdarītu vienu vai otru lietu. Un jā, suns uzliek kaut kādas robežas ikdienā. Kaut vai tā pati ceļošana, vismaz mums, ir pārvērtusies par vienu lielu pānošanu un par spontānu lidināšanos apkārt nemaz nevar būt ne runa, māja vienmēr ir spalvās, suns ēd un darās, līdz ar to ir jānodrošina viss nepieciešamais šim pasākumam, vets, ja kaut kas notiek (nekāds lētais prieks), etc.

Sekoju Instagram vienai malinua saimniecei,kura ir paņēmusi ļoti high drive suni, bet viņas IG ir ļoti reāls un neizpušķots - suns ir DARBS. DARBA suns ir ekstra DARBS. Viņiem ir pilnīgi citāds domāšanas veids, līdz ar to pat pieredzējušu saimnieku var novest līdz baltajām pelītēm. Darba suns nekad nebūs suns-parastais, jo viņa domāšana nav tam nemaz domāta.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Teo!

Postby Māra » 06 Oct 2017, 16:21

Galīgi bez domas par mājieniem vai ierosināumiem, tikai gribēju padalīties, ka es ņēmu suni maksimālam slinkumam. Lai darītu neko. Jo tieši tam saluki domāts. Nu, ja neskaita vakariņu pagādāšanu beduīnu gaumē dzīvojošajiem. :medas:

Atdūros ņemoties pa agility, ar ko saslimstu arvien vairāk, un nu gan slinkumā palaidusies, bet arī OB Rally.
Attiecīgi. Nevar zināt, kur kas aizvedīs. Pat ja it kā sevi un savus ieradumus un vēlmes pazīstam.

Pats pats pats galvenais, lai jūs abus jūsu dzīvesveids apmierina. Un es varu likt galvu ķīlā, ka Teo apmierina viss, kas notiek kopā ar tevi. Pat ja tā ir zvilnēšana mitēklī.

Prieks arī lasīt par banku!

Ja par kāpnēm un suņa prieku tās pievarot. Kad vēl dzīvojām Āgenskalnā, dzīvoklis mums bija 4. stāvā. Ātrāk ļāvām sākt kāpt augšup kucēnam, lejā bik vēlāk. Attiecīgi augšup skriešana ieguva īpašu vērtību un pārvērtām to par spēli, kas arī veicina sadarbību ar saimnieku, kas saluki gadījumā bija jo īpaši svētīga. Katrā stāvā puszemā startā es un mega gatavībā - viņš, sacentāmies kurš stāvu noskries ātrāk. Noliku priekšā roku kā uz akmens-šķēres-papīrītis un liekot sunim nogaidīt, izsaucu "Starts!". Un bija tiiik jautri. Un suns pats izdomāja, ka katrā stāvā šis jādara no jauna.
Ja kādreiz sanāk pie kāda ciemos ar suņiem ejot, kāpt pavairāk stāvus, spēlējam bērnības spēli. Abi galā aizelsušies un līdz ausīm smaidīgi. Tas ir - es un Rūsa :kanepe:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Teo!

Postby Teodors » 17 Oct 2017, 14:58

Hei hei! Galīgi nevar teikt, ka dzīvē nekas nav mainījies un nemainīsies - iespēju robežās jau mainījies ir viss. Daudz regulārāk plānoju pastaigas pie dabas bez cilvēkiem, lai sunim būtu, kur izskrieties, pasākumus apmeklēju tikai, ja var ar suni, ņemu Teo līdzi uz darbu, stiepju pa kāpnēm 18kg suņu barības paku, audzinu, eju pastaigās. Mājās viņš viens nepaliek principā nekad. Ja būtu vadītāja tiesības un automašīna, droši vien mainītos vēl vairāk, bet tā ir vienīgā lielā, radikālā pārmaiņa, kas kavē visu pārējo. Nu nevaru es izbraukāt regulārus treniņus un seminārus ar sabiedrisko transportu vai kājām. Nevaru aizbraukt nopirkt lētu gaļu, atstājot suni mašīnā, kas ir vienīgā vieta, kur viņš ļaujas atstāties viens. Audzināšana nāk grūti, bet bez mašīnas vēl grūtāk. Un saldētavas. Tai man vienkārši dzīvoklī nav vietas.

Man nav nekā baigi daudz jauna, ko stāstīt, audzināšanas vai attīstības frontē, bet te dažas bildes.

Image
Tajās dažās dienās pirms apkures es izmantoju Teo kā termoforu. Viņam gan zem segas nepatīk un vienmēr gribas dauzīties, ja vien nav ļoti noguris un nodauzījies.

Image
Izmēģinājām Rīgas Starptautisko autoostu un ceļu Rīga-Jelgava. Autoostā izliktas zīmes, ka ar suņiem ēkā iet nedrīkst, bet es tās ignorēju un traucos cauri. Izčekojusi šo lapu par dzīvnieku pārvadāšanu. Nekas prātīgs un konkrēts tur nav rakstīts, izņemot to, ka dzīvniekus pārvadāt DRĪKST, un tā es izdomāju, ka tad ir jāprasa šoferim, vai un kā mūs ņems transportā. Mikroautobusa šoferis izrādījās draudzīgs un drīz vien jau ceļojām uz Jelgavu - sēdvietu vairs nebija, tusējām uz grīdas, un uzpurni neviens neprasīja. Man gan ir aizdomas, ka viss atkarīgs no šofera, un es vēl neesmu gatava pirkt biļeti iepriekš, ja nu kāds neizdomā man likt stūķēt Teo bagāžas nodalījumā.

Image
Mans suns drosminieks - no plaukta nokrita grāmata, un viņš izlēma, ka tā ir zīme, lai uz karstām pēdām mestos pie manis un mēģinātu ietilpt manā klēpī. Tiesa, kad nesen izgājām pastaigāties un gājām garām smēķējošiem cilvēkiem, Teo izdomāja, ka ir dusmīgs sargs, un uz viņu (ar manu atļauju sāktajiem) draudzēšanās mēģinājumiem atbildēja ar rūkšanu uz uzriešanu. Nu, labi, sargā. Varbūt nepatika cigaretes.

ImageImage
Pēc izbīļa mēs bijām ļoti mīlīgi un vārtījāmies pa gultu.

Image
Šī arī bija diena, kad Teo atstāju pie Māras ar Rūsu, kamēr pašas apmeklējām Spī vecmeitu ballīti. Teo esot kaucis pie durvīm, bet nebija neapsaucams, bet Rūsam viss besīja, īpaši Teo. Vienā brīdī ar abiem suņiem stundu gājām uz nākamo ballītes vietu - Ezīti Miglā - un Teodors izlēma atrādīt savu sliktāko uzvedību, teju visu ceļu mežonīgi raujot pavadu, kamēr es biju absolūti samulsusi un nezināju, kā to apturēt.

Image
Pēc vecmeitu ballītes Teo atkal nokomunicēja "nekad vairs nekur neejam, lūdzu".

Image
Varbūt kaut kad minēju, ka esmu Teo sagādājusi zarus, ko grauzt savā būrī. Šeit es būri iztīrīju pēc tam, kad zars bija zaudējis savu agrāko formu.

Un noslēgumam - šodien satikām mammu un Teo pazūd uz rudens lapu fona Vērmanītī. Foto no apakšas gan ir glaimojošs tikai Teodoram.
ImageImageImageImage
Teo! || My wonderful idiot, my velcro dog, the reason I can't do anything social unless dogs are allowed, my biggest fan, my crybaby, my expert at cleaning faces, hands and feet, my night walk companion, my dance partner, my burden, my family.
User avatar
Teodors
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 10 Jun 2017, 13:53

Re: Teo!

Postby Bonny Rain » 18 Oct 2017, 11:56

Teodors wrote:Tiesa, kad nesen izgājām pastaigāties un gājām garām smēķējošiem cilvēkiem, Teo izdomāja, ka ir dusmīgs sargs, un uz viņu (ar manu atļauju sāktajiem) draudzēšanās mēģinājumiem atbildēja ar rūkšanu uz uzriešanu. Nu, labi, sargā. Varbūt nepatika cigaretes.[/i]


Es nezinu, kā domā pieredzējuši suņu audzinātāji, bet man gan nepatiktu, ka mans suns izdomā sargāt tad, kad man to nemaz nevajag. Es vienmēr apsaucu suni, ja viņa rej tad, kad es uzskatu, ka nevajag. Nu teiksim uz garāmejošiem cilvēkiem vai mašīnām. Vai arī noteikti apsauktu šādā situācijā. Lai suns nesāk domāt, ka nu viņš būs situācijas noteicējs, ar ko es drīkstu sarunāties un ar ko nē. Arī uz citiem suņiem es neļauju viņai izpausties. Nu, tas gan ir gadījies laikam tikai vienreiz. Man tāds ne pārāk rejošs suncītis. Vismaz ārpus pagalma. :kanepe:

Bet bildes ir foršas. Tev piestāv springerītis. :jaa:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Teo!

Postby Teodors » 18 Oct 2017, 12:09

Bonny Rain wrote:Es nezinu, kā domā pieredzējuši suņu audzinātāji, bet man gan nepatiktu, ka mans suns izdomā sargāt tad, kad man to nemaz nevajag. Es vienmēr apsaucu suni, ja viņa rej tad, kad es uzskatu, ka nevajag. Nu teiksim uz garāmejošiem cilvēkiem vai mašīnām. Vai arī noteikti apsauktu šādā situācijā. Lai suns nesāk domāt, ka nu viņš būs situācijas noteicējs, ar ko es drīkstu sarunāties un ar ko nē. Arī uz citiem suņiem es neļauju viņai izpausties. Nu, tas gan ir gadījies laikam tikai vienreiz. Man tāds ne pārāk rejošs suncītis. Vismaz ārpus pagalma. :kanepe:


O, protams, es suni apsaucu, viņš uzreiz klausīja, es atvainojos un paskaidroju, ka tas man tā pirmoreiz, iespējams pie vainas cigarete.

Teo tiešām reti rej - dažreiz, kad kāds grabinās gar durvīm (kas, manuprāt, ir labi), un reizēm atbildot, ja kāds cits uzrej, bet gandrīz vienmēr ir apsaucams. Izņemot uz kaķiem. Kaķus gan viņš aprej nenormāli. Uz ielas nē, bet visi mēģinājumi draudzēties telpās ir bijuši neveiksmīgi.
Teo! || My wonderful idiot, my velcro dog, the reason I can't do anything social unless dogs are allowed, my biggest fan, my crybaby, my expert at cleaning faces, hands and feet, my night walk companion, my dance partner, my burden, my family.
User avatar
Teodors
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 10 Jun 2017, 13:53

Re: Teo!

Postby Bonny Rain » 18 Oct 2017, 12:35

Nu, mājās jau man ar nav nekāds klusējošais suns. :kanepe: Īpaši liels ļembasts iet vaļā, kad kaķene viņu kaitina. Tad Reina tik rej un rej, aicina draudzēties. Bet kaķene speciāli tā lēnām nekur nesteidzas. :medos:
Un pirmais, kas jādara, kad tiek attaisītas ārdurvis, ir ierieties. Nu tā, profilaksei, ja nu tur kāds briesmonis ārā. Regulāri tiek aprieta kaimiņu sēta. Nezinu, kas tur slēpjas. Varbūt kāds kaķis vai arī tas kaimiņu suns izgājis sētā. Bet kad Reina iziet ārpus sētas, mums ir klusais suns. Pat tad, kad citi kaimiņu suņi uz viņu rej, viņa neatbild. Tikai pāris reizes esmu dzirdējusi, ka viņa rej ārpus sētas. :rej:

Nu cik forša tā bilde ar zaru šķeldotāju. Nu pilnīgi kā no reklāmas. :jautri:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Teo!

Postby Felix_PS » 18 Oct 2017, 12:54

Teodors wrote:Image


He, he, sveicieni Teodoram! Mums pagājušajā nedēļā bija tieši tāda pati bilžu ideja.

Image
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Teo!

Postby Teodors » 18 Oct 2017, 13:18

Akvaimandieniņ, kas par mīļumiņu! :sirsninas:
Teo! || My wonderful idiot, my velcro dog, the reason I can't do anything social unless dogs are allowed, my biggest fan, my crybaby, my expert at cleaning faces, hands and feet, my night walk companion, my dance partner, my burden, my family.
User avatar
Teodors
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 10 Jun 2017, 13:53

Re: Teo!

Postby Teodors » 19 Oct 2017, 09:33

Šī tēma noteikti forumā ir izrunāta jau 10 000 reizes, bet es esmu dusmīga. Uz mani šorīt sakliedza tantiņa uz ielas par to, kā es "spīdzinu savu suni". Tikko bijām pagājuši garām divām citām tantiņām ar Tantiņsuni Mini Rīkļurāvēju Parasto, kas mūs netraucēts aprēja, Teo bija uzvilcies, rāva pavadu, es viņam neļāvu un biju saīsinājusi pavadu, lai viņš būtu man pie paša sāna. Vai tu re, garām aizskrien arī kaķis, un Teo uzsāk sīvu cīņu par dzīvību un nāvi arī par to, bet es turpinu noteikti turēt pavadu vienā garumā un iet uz priekšu ar "nē, nedrīkst!". Teo domu uztver, sāk jau tipināt man blakus mierīgākā solī, es izvelku telefonu, lai apskatītos, cik pulkstenis, un pēkšņi man virsū metas trešā tantiņa.

"BEIDZIET RAUSTĪT SAVU SUNĪTI, UN TO DAIKTU VISPĀR NOLIECIET, KAD EJIET PASTAIGĀTIES AR SUNĪTI."

Es (jau uzvārījusies pēc cīņas ar Teo) diezgan indīgi pateicu paldies par padomiem, tā norādot, ka "saruna" ir beigusies, bet tante paceltā balsī turpināja tirādi, līdz arī es viņai uzkliedzu: "VISU LABU!" un elšot un pūšot dusmās turpināju ceļu.

Teo ielas galā jau bija atpakaļ savā ādā, smuki gāja visas pavadas garumā, to neraujot, un principā lieliski reaģēja uz manu audzināšanu.

Bet nu asdfgh£$%@&! Cilvēki, kuriem pašiem nav suņu, vai nav tāda izmēra suņu, kurus nav iespējams pasist padusē, kad tie nemāk uzvesties, uzskata, ka "jāļauj taču sunītim būt sunītim". Es reāli esmu sūdīgs suņa audzinātājs, bet pat manus nedaudzos ierobežojumus cilvēki no malas mēdz saukt par spīdzināšanu.

Teo sasveicinoties ar priecīgiem cilvēkiem grib lekt un žļembāt cilvēka rokas - man viņš vairs to nedara, jo zina, ka nedrīkst, un es mēģinu citus informēt, ka viņam nedrīkst to ļaut, ka tad ir jāignorē uz brīdi, ka tad es nelaidīšu suni viņiem klāt, bet cilvēki, kuri ir gana spēcīgi un nebaidās, man saka, ka "tas nav svarīgi" un "lai jau", un "viņš priecājas mani satikt". Umm, NĒ. Tas ir gan svarīgi, paldies.

Fū, nolaidu tvaiku.
Teo! || My wonderful idiot, my velcro dog, the reason I can't do anything social unless dogs are allowed, my biggest fan, my crybaby, my expert at cleaning faces, hands and feet, my night walk companion, my dance partner, my burden, my family.
User avatar
Teodors
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 10 Jun 2017, 13:53

Re: Teo!

Postby DesignedForDog » 19 Oct 2017, 10:30

Imunitāte pret večiņām (un citu vecuma grupu padomdevējiem) rodas ar gadiem. Man ir Kavaliera Kinga Čārlza spaniels. No tā izriet 2 lietas: 1) pievilcīgā ģīmīša dēļ ļaudis metas viņu mīļot/žēlot; 2) pats suns arī labprāt metas visus mīļot/žēloties (viņš aiz prieka mēdz pīkstēt). Es tur pa vidu esmu... lieka :)
Pirmie gadi pagāja gan nemitīgi atvainojoties ļaudīm par virsū lecošo suni (lai gan ļaudis paši skrēja mums klāt, nevis otrādi), gan mēģinot panākt, lai suns šajā jūtu karstumā pret svešiniekiem ieklausās arī manī utt. Jāteic, nav nekādu lielu panākumu, par kuriem es varētu uzslavēt sevi. Visu vietās nolicis laiks (5 gadi). Suns kļuvis vienaldzīgs pret garāmgājējiem pats. Tagad, ja kāds nāk klāt ar kādu uķi-puķi, es jau apriori uzskatu, ka viņš/viņa zina, ko dara. Ja suns tādam uzlec ar dubļainām ķepām... Nu, ko... Es daiļi smaidu un saku: "Ak vai!" Bet, ja kāds nāk ar audzināšanas padomiem... Atkarībā no tās dienas noskaņojuma pasūtu padomdevēju uz tuvāku vai tālāku vietu (uzreiz teikšu, ka rupjus vārdus nelietoju un balsi nepaceļu. Arī smaids no manas sejas nekad nepazūd :) ) Zinu, ka mans suns ir viens laimīgs velnēns un ka mums vienam ar otru ir ellīgi paveicies, tāpēc nevienam nav tiesību iespraukties mūsu savienībā ar padomiem, kā vēl vairāk uzlabot mūsu attiecības :kanepe:
DesignedForDog
 

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests