Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Blogs and Chats

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby Bak-tax » 29 Apr 2010, 15:32

Foršais stāstiņš Sinty, ar lielu interesi lasiju un jau nevaru sagaidīt turpinājumu! :koncha:

Mēs noteikti nāksim pie jums ciemoties! :estevisamilosu:
Diagnoze- TAKSIS!
Image
Latvijas Takšu un medību Terjeru klubs
http://www.ltmtk.lv
User avatar
Bak-tax
Puppy
Puppy
 
Posts: 285
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Latvija, Rīga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby Sinty » 29 Apr 2010, 15:55

Bak-tax wrote:Foršais stāstiņš Sinty, ar lielu interesi lasiju un jau nevaru sagaidīt turpinājumu! :koncha:

Mēs noteikti nāksim pie jums ciemoties! :estevisamilosu:


Tu man tagad uzliec pienākumu ātrāk vēl kko uzrakstīt ;) Un, protams, welcome))) :nadzinji:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby Sinty » 29 Apr 2010, 16:00

Vēl ielikšu divus video:

Šis ir ar Doru galvenajā lomā, kad viņai bija bišķi vairāk kā divi mēnesīši :kucens:


Un šo biju likusi arī dogos, varbūt mazliet bērnišķīga, bet ātra montāža, pateicoties kurai nu jau vismaz trīs cilvēki (no man zināmiem) ir palikuši mazliet izglītotāki un nav "ieberzušies" ar bezpapīru "šķirnes" suņirm)))
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby čība » 29 Apr 2010, 16:06

Tas video "Kucēnu saruna" ir ļoti labs :jaa:
Bērnišķīgs - un tad? Viegli uztverams un saprotams.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby energy » 29 Apr 2010, 19:33

Video labs, tieši arī gribēju teikt, ka nevis bērnišķigs, bet viegli uztverams jebkura vecuma cilvēkam!
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby Sinty » 01 May 2010, 10:02

čība, energy, paaaldies ;)

Tagad atkal idille. :kanepe: Es sēžu pie datora un Dora ir laimīgākā suse pasaulē, jo saimniece ir atļāvusi gulēt klēpī... Skatos uz viņu un domāju - cik gan viņi visi , hmm, saldi izskatās čučot, pilnīgi kā mazi bērniņi))) :samilejies:
Tā nu izdomāju, ka padalīšos vēl ar bildītēm (pašai ļoooti patīk bildes skatīties, tad nu ceru, ka vēl kādam ir tāpat) :pedinja:

Tatad suse susot (pirmajā bildītē vēl maziņa būdama) :kanepe:
Image

Image
Šeit uzmodināta)))
Image

Un, mazliet atkāpjoties no tēmas, nu patīk jau tie haskiji, tā kā esam tikuši arī pie šāda: :kanepe:

Image
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby Sinty » 06 May 2010, 12:31

Mūžīgā "cīņa pret monstriem" sākās jau pavisam agrā Doras bērnībā... Visi suņi, ko izdevās satikt bija daudz lielāki par Doru... Droši vien, ka tad viņa domāja: " Nekas, nekas, gan es tāda pati izaugšu...", bet nekā. :parvertibas:
Kad Dora iepazinās ar vecāku VASiņu, ar lauku lielajiem suņiem, ar Greylove labradoru Beketu, likās, ka viss ir ok un mazās attieksme ir normāla pret lielajiem, savukārt lielie ir normāli pret viņu. Līdz brīdim, kad Dora uzzināja, ka mēdz būt arī lieli kucēni. :kanepe:
Elfas ienākšana Doras un Beketa pastaigu "barā" bija īsts piedzīvojums, kurš īstenībā pat vēl turpinās. Abas meitenes, kā jau kucēni, dauzīties gribošas, bet... Dorai laikam ne pārāk patika vārtīties zem Elfas kājām, tāpēc glābiņš tika meklēts man klēpī, skaļi bļaujot)))
Taču tagad abas ir kļuvušas gudrākas - Elfiņa iemācījusies spēlēties maigāk, bet Dora sapratusi, ka kost, lekt un skriet kopā ar tik dzīvespriecīgu labradorīti ir forši, pat neskatoties uz to, ka diezgan bieži sanāk pabūt Elfai apakšā... :P
Diez, kā mēs - cilvēki - justos, rotaļājoties ar ziloni? :kanepe: (© Greylove)
Ieskatam - šīsdienas pastaiga:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby Demix » 06 May 2010, 12:48

Trešajā bildē,kur uzmodināta,izskatās,kā baigā mazā viltniece :viltigs: Nu ceturtā jau vispār no comment :samilejies:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby Greylove » 06 May 2010, 13:55

Sinty wrote:Elfas ienākšana Doras un Beketa pastaigu "barā" bija īsts piedzīvojums

Es gan būtu vārda piedzīvojums vietā rakstījusi - pārdzīvojums. :kanepe:

Paldies par foršo video (vai es drīkstu labradoru tēmā arī ielikt?), man baigais prieks, ka šodienas pastaigā abas meitenes beidzot bija atradušas veidu kā normāli spēlēties, godīgi sakot, es jau biju atmetusi cerības. :tikainesaki:
Kā Doriņai kuņģi?
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby Sinty » 06 May 2010, 14:03

:kanepe: Viņām tas tiešām bija pārdzīvojums, katrai sava veida. :kanepe:
Video, protams, ka drīksti likt, kur vien sirds vēlas))) :nadzinji:
Kuņģīti viņa apostīja, mēģināja tajā gabaliņā, ko iedevu, pavārtīties, vairākas reizes paņēma mutē/izspļāva, bet tā arī neapēda... :velnins:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby s_solv » 06 May 2010, 23:26

Superīga tava Dora, un man īpaši tuva, jo ļoti atgādina manu Tiku, kas arī ir bezšķirnes sunīte aptuveni tāda paša izmēra. un tie video! :) gribētos satikt dzīvē .
Kurā vietā jūs dzīvojat?
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby Sinty » 07 May 2010, 08:08

s_solv, paldies par jaukajiem vārdiem :) Mēs dzīvojam Sarkandaugavā, praktiski pie paša Mežaparka. :pukudupsis:
P.S. Gaidām ciemos, vai arī jāštuko kāda lielāka kopīgā pastaiga kkur citur, kad būs foršāks laiks ;)
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby Sinty » 17 May 2010, 09:53

Doras pirmās BH (un ne tikai) sacensības!!!

Neskatoties uz manu nepārliecinātību un sava veida bailēm nolēmu, ka abas ar Doru piedalīsimies kluba "Mans draugs" rīkotajās BH(A) sacensībās, precīzāk - otrajā posmā, kas norisinājās "Argo kausa" ietvaros...
Tā bija pirmā šāda veida pieredze gan man, gan Dorai. Ļoti labi sapratu, ka reāli viņa nav tam gatava, bet nu, kāpēc nemēģināt. :D
Atbraucām no rīta, dabūjām numuriņu un vēlreiz dzirdējām, ka startēsim iesācēju grupā, kur būs atviegloti noteikumi.
Notika jauka jaunā suņu centra BIS apmācības laukuma atklāšana un sacensības varēja sākties.
Image
Kad ieraudzīju konkurentus ( ja tā to var nosaukt, jo mēs toč nebijām konkurētspējīgas :kanepe: ), biju mazliet šokā, jo biju iedomājusies, ka visi būs kucēni, bet nekā...nezinu kādēļ, bet iesācējos piedalījās arī reāli pieauguši ( es nerunāju par 1-1.5 gada vecumu) un apmācīti suņi...
Nedaudz kritikas:
Es zināju un domāju, ka jebkurš, kas zina kaut ko par BH, ir dzirdējis, ka motivācija ar gardumu un barošana nav pieļaujama... Stāvēju, skatījos iesācējus un redzu, ka dažs labs suni baro... Savā galvā padomāju, ka cilvēks intereses pēc piedalās sacensībās, bet reāli punktus dēļ barošanas nesaņem... Taču nekā...
Vārdu sakot, pienāca mūsu kārta - man pirmajai bija suns jaatstāj guļot, kamēr otrs veic trasi... Protams, Dora atskrēja pie manis un tālāk jau aizgājām stāvēt (un gulēt) kopā... Un ko viņa darīja tajā laikā - ķēra skudras, raka bedri... :kanepe: kā nekā uz smiltīm mēs nebijām nodarbojušās ar apmācību un vispār uz pirkstiem var saskaitīt tās reizes, cik mazā smiltis ir redzējusi...
Tātad par gulēšanu uz izturību mums jau nullīte...
Tālāk samainījāmies ar otru suni un devāmies veikt trasi... Es nolēmu, protams, motivāciju neizmantot un ļoti grūti bija pēkšņi suņa uzmanību pievērst sev bez nekā, bet ar komandu... Tā - nekā arī izgājām visu, priecēja tikai tas, ka mazā sēdās, kad apstājos un nebija problēmu iziet starp cilvēkiem.
Bez pavadas jau bija mazliet labāk līdz brīdim, kad skudra kļuva interesentāka... Un no manis suns aizgāja prom vairāk kā metru...Atsaucu un gājām tālāk...
Nākamais uzdevums - sēdēšana kustībā... Dora apsēdās...Pēc kādas otrās, ja ne trešās reizes, kad devu komandu... Bet nu godam nosēdēja, cik vajadzēja... :)
Un pēdējais - gulēšana kustībā... Tur mums gāja vislabāk - suns apgūlās, vienīgi es gan pagriezos un piebildu: "Guli, guli..."... Atnāca arī uz šurp ( gribētos gan taisnāk :kanepe: ) un pēc tam blakus apsēdās. :dejo:
Devāmies uzklausīt ekspertu - mīnuss par distanci pie pavadas, mīnuss par distanci bez pavadas un pagriezieniem, īsāk sakot - par diviem pirmajiem uzdevumiem nullītes.. (ak, es naivā, tā priecājos, ka suns vismaz sēžas, kad stājos...) Talāk mīnuss par atkārtotām komandām pie sēdēšanas kustībā un par šo uzdevumu 2 punkti, bet par gulēšanu kustībā vismaz uzslavu dabūjām - 8 punkti un kopā 10, no kuriem tabulā pec tam tik 8 parādījās nez kāpēc, bet negājām noskaidrot, jo šā vai tā bijām pēdējās...

Kā rezumē varu pateikt - bija škrobe, bija - par to, ka es negāju ar gardumu purnā kā dažs labs to darīja... Nekādas pirmās vietas jau tas ne tuvu neatnestu, bet labāk būtu...oi, cik labāk... Bet vispār esmu apmierināta un saprotu, kas tieši man tagad ir jātrenē Dorai, domāju, ka vēl paspēsim uzvarēt ne vienu vien lielo, mazajai taču vēl tikai 8 mēneši ;)
Pāris bildītes no BH:
Image
Image

Bezšķirnes suņu rings.

Jā, tāda lieta ar bija sarīkota. :aptracis:
Sākumā visi krancīši noskrēja pāris goda apļus... 8-) Pēc tam bija jāpilda tādi uzdevumi, kā jāparāda aste, jādod buča, kur Dora pēkšņi atteicās man lekt klēpi, ko parasti prot ļoti labi, bet nu ar manu palīdzību tika pacelta gaisā un sabučojāmies. :esmilu: Bija jāpilda komandas - sēdēt, gulēt, balsi. Pēdējo mēs aizstājām ar "dejošanu", jo Dora ir mācīta tikai rūkt nevis riet uz "balsi", un arī tad ne vienmēr to dara. :kanepe: Vēl ar suņiem sasveicinājās, pārbaudot draudzīgumu.
Šeit mēs nopelnījām godpilno otro vietu. :2: Un vēl Vika padalījās ar mums ar specbalvu mazajai Susei - suņu našķiem. :meitenedejo:

Image

Pitch & Go.

Jau sākumā tika nolemts - nepiedalīsimies. Dora vēl nav mācīta nest aportu, ja nu vienīgi mājās mantiņu... Bet sagribējās, nu ļoti... Savas mantiņas mums līdzi nebija, pamēģinājām ar to, kuru ieguvām balvā bezšķirnes suņu konkursā - par lielu, lai nestu, priekš Doras tā ir reāli graužamā... Bet ātri kaut kas jāizdomā... Somā atradu no vēsā laika aizķērušos cimdu, tajā tika ielikts akmens un sasiets mezgls... Aportēšana varēja sākties. :kanepe:
Sapratu, ka tālu nemetīšu, jo maz ticams, ka mazā atnesīs, orientējāmies uz to sadaļu, kur bija 10 punkti, bet trāpot salīdzinoši mazā aplī - uzreiz 30. Vienu reizi izdevās pat trāpīt tur un divas reizes skrēju aportam pakaļ pati, bet gods godam kādas 5 reizes Dora skaisti atnesa aportiņu man atpakaļ... :dejo:

Image


Piesaukšana uz laiku.


Nu šeit nav daudz ko stāstīt. Suse skrēja, no visas sirds, bet īsās kājiņas tomēr nenes tik ātri kā tos lielākos... ;)
Image

Apbalvošana.

Īsumā - Pitch & Go sacensībās mazo suņu konkurencē ( vispār tie kopā bija tikai kādi 3-5, atkarībā no konkursiem), ieguvām, ja nemaldos :sarkstosa: , trešo vietu, piesaukšanā - tāpat, bet saņēmām apbalvojumu arī par pēdējo vietu BH sacensībās. :meitenedejo:

Image

Suns bija katastrofāli noguris, viņa miga ciet pie katras mazākās iespējas, bet mājās tomēr izdevās piedabūt mazo samiegojušos susīti nofočēties ar savām pirmajām trofejām:

Image

Nobeigumā vēlos pateikt, ka neskatoties uz pāris lietām, kuras tā vien gribas pakritizēt (bet tā jau ir vienmēr un visur), pasākums bija izdevies. Ļoti laba iespēja socializēt suni, saprast, ko viņš māk, ko nemāk utt.
Paldies organizatoriem un paldies Greylove par līdzi jušanu un fotografēšanu, kā arī prieks bija redzēt tur šī foruma dalībniekus - Paulu un Sisiju. :davinuziedus:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby Greylove » 17 May 2010, 10:16

Dora tiešām malace! :1:
Reku, man ar fotoaparātā ir aizķērusies kāda bilde, no bezšķirnes suņu konkursa:
Image
Un redz kā Dorucis jož, ko kājas nes:
Image
Jā, par barību BH sacensībās, es jau teicu, tas mani ļoti pārsteidza! :apstulbis: Labi, iesācēji, ok, kāpēc ne, ja tā vienojas (lai gan, nopietni jau tas nav), bet kāpēc dažiem jā, bet dažiem nē...
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby Sinty » 17 May 2010, 10:32

Ooo))) Greylove, paaaldies par bildītēm. :esmilu:
Es apsolos tuvākajā laikā pieķerties visam kalnam, kas bija manā fočukā un izrevidēt, lai varu Tev pārsūtīt Tavējās. Vēl ir arī no tās pastaigas ar bumbiņu. :kanepe:

Vispār es štukoju un domāju, un meklēju, kā lai gudrāk iemāca tik mazam sunim kā Dora - skatīties vairāk, ko es daru, ejot blakus??? Būtu ideāli, ja viņa praktiski spiestos klāt man kājai... Tikai kā?
Iedomājos pamēģināt ar klikera palīdzību - nu, piemēram, uzlīmēt kādu skoča gabalu uz biksēm un tad, kad viņa ies blakus tam pieskaroties vai kaukā tā, klikot un apbalvot... :kanepe:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby Greylove » 17 May 2010, 10:50

Sinty wrote: Būtu ideāli, ja viņa praktiski spiestos klāt man kājai... Tikai kā?
piemēram, uzlīmēt kādu skoča gabalu uz biksēm :kanepe:


Moš, vienk. ar skoču suni pie biksēm pielīmēt? :kanepe:
Ja nopietni, es domāju, ka tas ar laiku pats notiksies. Viņa taču ļoti maziņa vēl. :) Tas viss jau ar treniņu nāk. :)
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby brex » 17 May 2010, 10:54

Sinty - super, jus esat baigie malaci! Ar suniti 8 men - tas ir sasniegums jebkura gadijuma!! :) Apbrīnoju un mazliet apskaužu Tavu apņēmību ar mazo ta stradāt!!
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby Sinty » 17 May 2010, 11:16

Greylove wrote:Ja nopietni, es domāju, ka tas ar laiku pats notiksies. Viņa taču ļoti maziņa vēl. :) Tas viss jau ar treniņu nāk. :)

Nu es jau klusībā arī tā ceru)))

Brex, paldies ;) Šķiet, ka Dora mani vienkārši ir apbūrusi ar savu vēlēšanos un spēju strādāt, tagad vairs nedrīkst apstāties. :D
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby paula » 17 May 2010, 11:37

Es domāju, ka vajag sarīkot talku, un izindēt (vai izķert? :kanepe: ) jaunajā laukumā skudras. :dejosuns:
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: Sinty & Suse :) (jeb Dora)

Postby Sinty » 19 May 2010, 15:00

paula wrote:Es domāju, ka vajag sarīkot talku, un izindēt (vai izķert? :kanepe: ) jaunajā laukumā skudras. :dejosuns:

Es par))) :velnins:

Dora "dzied" līdzi savai vienīgajai mīļajai dziesmai)))
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 23 guests