Mazā Mija un citi zvēri

Blogs and Chats

Mazā Mija un citi zvēri

Postby gilroy » 13 May 2010, 00:09

IEVADA VIETĀ

Image

Mazās Mijas garum garā priekšvēsture sākās pirms 30 gadiem, kad pirmo reizi ieraudzīju īru vilku suni. Tolaik mana sirds un dīvāns nedalīti piederēja vienam lielam, brīnišķīgam sanbernāram.

Palūdzu draudzenei no ASV (80.gadu sākumā!) atvest kādus materiālus par īriem - ticiet vai nē, interneta toreiz vēl nebija, un visi mēs dzīvojām dižajā padomju saimē. Draudzene grāmatu atveda - diemžēl, tā bija standarta haltūra, kur īri tik vien bija kā pāris bildēs un 2 lappuses ar šķirnes vēsturi. Visa pārējā grāmata - vispārējie padomi iesācējam kucēna audzināšanā.

Tā nu vīlusies ieliku grāmatu plauktā un noraku īrisko sapni dziļi sirdī - kaut kad, kad man būs liela māja un daudz naudas, kaut kad...

Pirmajam sanbernāram sekoja otrais, kurš, diemžēl, nebija ne tuvu tik brīnišķīgs kā pirmais. Suni man 90.gadu sākumā no Baltkrievijas atveda draugi un uzdāvināja - laiki bija grūti, un suņukam daudz kas bija trūcis - Ciltsraksti bija jauki, pats suņuks - ne gluži, un pēc ne visai ilgas cīņas ar dažādām kaitēm šim stāstam pienāca skumjas beigas.

Deviņdesmito gadu sākums arī bija smagas krīzes laiks - uz klīnikām saimnieki raudādami veda savus kārnos suņus midzināt, jo vairs nespēja pienācīgi pabarot, pēdējo "ķieģelīti" sadalot uz pusēm... tā manās rokās nonāca 7 mēnešus vecs lenzīrs no pārojuma Igaunijā, kuram gādīgā audzētāja kādā brīdi bija pārlauzusi asti. Suns nezināja, kas ir gaļa, bezpiens un citas labas lietas - viņa mīļākā barība bija lētās reņģes un āboli. Astes traumu atšifrējām viegli - visu savu mūžu nabags paniski baidījās no slotas. :(

Tad kādu laiku mājās suņa nebija vispār, jo darbā pavadīju vismaz 12 stundas 6 dienas nedēļā - nebūtu godīgi gādāt suni. Līdz beidzot pirms 5 gadiem pārcēlos uz laukiem, nopirku kāroto lauku māju un sāku iekārtoties. Kā jau kārtīgā lauku mājā, suns vajadzīgs noteikti - tā mēs Tukuma patversmē tikām pie pirmā "tipa VAS" kucēna. Tam sekoja vēl viens un trešais arī. Vienkārši lauku sētas suņi. Jauki bezgala, un tomēr...
Image
Image

... sanbernāri visu laiku spietoja man galvā. Turpināju vērot un skatīties, pētīt un meklēt to savu, 'īsto un vienīgo" ... Tad mūsu rokās neplānoti nonāca Greisa.

ss.lv sludinājums - pārdod 2 sanbernāru kucēnus, cena 40 LV - skaidrs, ka normāli saimnieki normālu suni tā nepārdod. Piezvanīju. Ciltsrakstu nav, pošu pase kaut kur esot, kāpēc pārdod - atbildes īsti nav... Viens kucēns jau bija iepriekšējā vakarā notirgots kaut kur uz Latgales pusi, otrs vēl gaidot pircējus.... Noriskējām aizbraukt apskatīties - katram gadījumam.

Gadījums bija brauciena vērts! Nepilnu metru garā govs ķēdē piesiets pie ceriņkrūma pagalmā, pats savos mēslos līdz vēderam, kažoks ar mēsliem vietām pieķepis cietos kunkuļos, un pats suns - izmisusi kārna nelaimes čupiņa.

Iepiedām saimniecei tos 40 Ls saujā un traucāmies uz mājām. Visu ceļu mašīnā raudāju kā sen nebiju raudājusi. Mašīnas aizmugurē trīcēja pārbijies, kaulains un ļoti smirdošs suns.

Atvedām - lielākos mēslu gabalus izgriezām, mazliet patīrījām, ievedām mājā un izmisīgi sākām domāt, no kura gala ķerties klāt. Tukuma patversmē sunim vieta bija sarunāta, bet bija skaidrs, ka tādā stāvoklī patversmei lieku nastu uzkraut nedrīkst. Suns, kuram vajadzēja svērt 50-60 kg, pēc nedēlas atbarošanas, kad saņēmāmies viņu aizvest vetam atrādīt un nosvērt, svēra 24 kg. Zem kuplā kažoka bija nenormāli izkāmējis ķermenītis.

Greisas punci pieradināt pie normāla ēdiena izdevās tikai pēc mēneša. Sākumā 8, pat 10 reizes dienā devām vistu ar rīsiem, mazmazītiņām porcijām, dažas ēdamkarotes vienā ēdienreizē. Pēc mēneša jau riskējām ar pirmajiem sausās barības graudiņiem.

Paralēli ķērāmies pie socializācijas - suns, kurš lieliski atrada kopīgu valodu ar citiem suņiem un kaķiem, ieraugot cilvēku, izmisīgi spiedās kaktā un, zobus atņirdzis, rūca. Sanbernāra kucēns!

Ķēdi (pieci mazi solīši uz vienu pusi, apcirsties, un pieci uz otru pusi) no viņas galvas dabūjām laukā apmēram nedēļas laikā, tad pārējiesuņi iemācīja spēlēties, un palēnām arī bailes no cilvēkiem sāka piemirsties... Tomēr par sanbernāru, manu sapņu suni, Greisu nosaukt nevarēja.
Image
Last edited by gilroy on 13 May 2010, 23:42, edited 4 times in total.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby gilroy » 13 May 2010, 00:13

NE VISI SAPŅI PIEPILDĀS

Pa to laiku man sirdī bija iekritis viens izstādē noskatīts sanbernārs. Nu tieši tāds, kādam jābūt manam sapņu sanbernāram. Viens metiens ir Polijā... Bet māte nu pavisam ne tāda, kā vajadzētu. Nākamais pārojums plānots... Igaunijā! Urrā!

Sakontaktējos ar audzētāju - jā, ir, būs, ir jau vienošanās ar suņa saimniekiem... Un man būs pirmā roka uz puiku! Urrā! Tā nu sākās ilgs gaidīšanas laiks, līdz kucei beidzot sākās meklēšanās, un visas plānotās darbības veiksmīgi izdevās. Un atkal gaidīšana... Tikmēr drudžaini sarakstījos ar audzētāju, kalu plānus, krāju naudu... Nu, parastais kucēna gaidīšanas drudzis :)

Pēc mēneša pienāca ziņa, ka nekā - tukšs... :( Bet audzētājai nosatītais suns patika tikpat ļoti kā man, un tika nolemts atkārtot mēģinājumu. Nu jābūt taču! Tā kā plānojās G metiens, tad man pat jau izsniedza kucēnu vārdus, ko izvēlēties - ja būs puika, garspalvains, tad būs Gilroy (rudmatis īru mēlē)... gaidījām... Un atkal nekā.

Tad nu puisim veica spermas pārbaudi un izrādījās, ka pa to laiku, kamēr suņuks pa izstādēm žilbinošus titulus vāca, spermas kvalitāte nobraukusi līdz bezcerīgam līmenim. Tā nu man cerētā kucēna vietā tik vien tika kā mans niks - Gilroy.

Turpināju skatīties un meklēt - bet nekā... Līdz šim brīdim tā arī nevienu citu, "tieši īsto"sanbernāru ieraudzījusi neesmu. Gan jau, gan jau kaut kad, bet pagaidām man ir tikai mana mazā Greisa.
Last edited by gilroy on 13 May 2010, 01:10, edited 1 time in total.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby gilroy » 13 May 2010, 00:26

Tad pienāca diena, kad bija jāpieņem visskumjākais lēmums - Barijam, mūsu vis, vis, vismīļākajam sunim, displāzijas dēļ dzīve kļuva pārāk grūta un smaga.

Image

Joprojām grūti uzrakstīt, bet to, ka šāds lēmums būs jāpieņem, mēs zinājām jau vairākus gadus - visas uzturošās piedevas palīdzēja tikai īslaicīgi, un Barijs nespēja ne skriet, ne normāli piecelties un apgulties, un dzīve bija kļuvusi grūta, sāpīga un ļauna.

Trīs suņi... nu kaut kāds tukšums mājā. Pa laikam pie mums padzīvoja kāds kucēns, bet nu sapnis par īru kļuva aizvien nopietnāks. Ja nav tā īstā, vienīgā sanbernāra, varbūt beidzot varam saņemt drosmi īram? Un kā par spīti, lai lietas padarītu vēl ļaunākas, jums labi zināmais Maksis ar savu pavisam īpašo Frīdu laiku pa laikam iegriezās pacemoties, tādejādi īru drudzi padarot aizvien grūtāk pārvaramu. Pēc makša un Frīdas pēdējā apciemojuma pērnā gada beigās vīrs pateica cieti - viss, sākam meklēt īru!

Jūs taču ziniet, ka veselīgas ģimenes labā dažreiz vajag vīram piekāpties, vai ne? Nu jā, es piekāpos ;) Tā nu pērnā gada decembrī tika pieņemts lēmums - īru, un ātri! Es gribēju :starkisp: , vīrs principiāli :starkism: , bet jautājums palika diezgan atklāts - ja būs meitene, lieliski, ja puika, nu, lai tad būtu!
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby gilroy » 13 May 2010, 00:46

KUCĒNA MEKLĒJUMI

Godīgi sakot, pret īriem man ir viena liela vājība, bet specifisku prasību maz - galvenais, lai ir vesels. Latvijā divas audzētavas. Viens metiens nesen bijis, kucēnu nav. Tā nu sāku rakties internetā, līnijas, metieni, uzvaras izstādēs... Smagi rakos. Noskatīju vairākas audzētavas. Anglija, Īrija, Eiropa... Meklēju metienus... Rakstīju vēstules.

No savas pieredzes varu teikt, ka grūtākais ir izlauzties spamu mūrim ar savu pirmo mailu. Mana kārotākā - Anglijas - audzētava neatbildēja vispār, pat uz atkārtotiem mailiem ar Anglijas tālruņiem un rekomendācijām. Labi, nekā.

Citi metieni, īpaši Anglijā, jau pēc pirmās mailu apmaiņas neviesa ne mazāko uzticību. Uz jautājumiem par vecāku c/r un veselības pārbaudēm - klusums, savukārt pretī jautājumi - vai ģimenē ir bērni, jo kucēnam vajadzēšot ar ko spēlēties! WTF???

Palēnām izcīnījos līdz vienam gaidāmam metienam Holandē, ļoti cienījamā audzētavā. Sagaidīju metienu. 10 kucēni. No tiem - 1 meitene, kas paliek audzētavā, un 9 puikas. Nu labi. Lai būtu. Sazvanījos, izrunājos, dabūju apstiprinājumu - es varēšot izvēlēties vienalga kuru puiku. (?) Cena :soks: bet nu labi... Lai būtu tā. Tomēr ... pēc pirmās un vienīgās bildes un 3 mailiem audzētāja vairs neatbildēja. Klusums.

Labi, es saprotu, viņiem gadā dzimst vairāki metieni, kaudzēm kucēnu īpašnieku, laika nav ar visiem papļāpāt... Es saprotu, bet man tas īsti neder. Ja par sanbernāriem man ir gan kaut kādas zināšanas, gan pieredze, tad ar īriem man pieredzes nav nekādas. Ko es iesākšu ar audzētāju, kurai nav laika/vēlmes ar mani komunicēt, padomus dot un palīdzēt... Jo uz jautājumiem par veselību un iedzimtām problēm konkrētajās līnijās audzētāja lepni paziņoja, ka nekad nekādu problēmu neesot bijis. :soks: (Ir zināms, ka šajā audzētavā bieži vien ir sakodiena problēmas, par smagākām kaitēm nemaz nerunājost)

Sāku meklējumus no jauna. Atradu vienu plānotu metienu Somijā. Metiens izskatās cerīgs, līnijas labas, vecāki - nu ļoti jauki, īpaši tētis... Neķēpājos ar mailiem, ņēmu un uzreiz zvanīju. Kā vēlāk audzētāja nosmējās, tas, ka zvanīju, nevis mailus rakstīju, viņu pārliecināja ar mani "ielaisties" tālākās sarunās.

Atkal gaidīšanas laiks :nagi: Un tad priecīgā ziņa - 10. februārī piedzimuši "manējie"! Viens puika (jau rezervēts) un 4 (!) meitiņas peciņas, no kurām izvēlēties!
Image
(Pirmā no kreisās - Mazā Mija)
Lai lietas izskatītos pavisam cerīgi, audzētāja pa to laiku man jau paspējusi pārdesmit mailus uzrakstīt, sīki iztaujājot par to, kādās mājās mazais varētu nokļūt, un gari un plaši atbildējusi uz visiem maniem jautājumiem. Uz manu nu jau sakrālo jautājumu par veselību un iedzimam kaitēm līnijās, saņēmu detalizētus izklāstus par konkrētajām līnijām un nelaimēm, kas šajā audzētavā piemeklējušas arī citu līniju suņus un to pēcnācējus.

Image

Jo vairāk jautājumu un atbilžu, jo priecīgāks man prāts - šai audzētājai savi "bērni" tiešām rūp! Tas ir cilvēks, kam varēšu prasīt padomus! Un mazie dzīvo istabā, nevis kaut kur prom, glīti iekārtotos, bet - voljēros. :esmilu:
Last edited by gilroy on 13 May 2010, 23:29, edited 1 time in total.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby link » 13 May 2010, 04:43

Paldies, skaisti!
link
 

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby Zuks » 13 May 2010, 08:58

Ļoti lielisks stāsts. Visas emocijas uz ādas sajūtamas! :jaa:
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby Bak-tax » 13 May 2010, 09:48

gilroy

Kolosāls stāsts! :davinuziedus:
Vienu brīdi emocijas, aš līdz asarām... :aizsapnojusies:
Diagnoze- TAKSIS!
Image
Latvijas Takšu un medību Terjeru klubs
http://www.ltmtk.lv
User avatar
Bak-tax
Puppy
Puppy
 
Posts: 285
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Latvija, Rīga

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby Demiana » 13 May 2010, 09:51

Gaidīsim turpinājumu :)
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby maksis » 13 May 2010, 09:55

gilroy wrote: Un kā par spīti, lai lietas padarītu vēl ļaunākas, jums labi zināmais Maksis ar savu pavisam īpašo Frīdu laiku pa laikam iegriezās pacemoties, tādejādi īru drudzi padarot aizvien grūtāk pārvaramu. Pēc makša un Frīdas pēdējā apciemojuma pērnā gada beigās vīrs pateica cieti - viss, sākam meklēt īru!

Tagad mēs mainītās lomās. ;)
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby gilroy » 13 May 2010, 09:56

MĒNESI VECS KUCĒNS

Image
Audzētāja bildes sūtīja regulāri, rakstīja, ko mazajos jau var ieraudzīt, ko ne. Par rakturiem, par uzbūvi... Lēmums vēl nebija pieņemts. Man patika abas gaišākās meitenes, viena mierīgāka, otra jestrāka. Audzētāja izteica pieņēmumu, ka mums ar mūsu lauku plašumiem derētu jestrākā meitene. Tā nu sāku vairāk skatīties un pētīt Pikka Myy. Latviski - Mazā Mija. Pētīt un pieķerties "savam"bērnam.

Image

Image

Un tad nāca bēdīga ziņa - audzētāja pamanīja, ka Mijai divi priekšējie zobiņi vienā pusē saauguši kopā. Viņa jautāja savā pusē, es - tepat apkārt - kas un kā, vai tas atstāj iespaidu uz īstajiem zobiem vai ne - jo zobiņš ir savā vietā, tikai saaudzis kopā ar blakus esošo. Atbildes bija nenoteiktas - gan jau būšot labi. Audzētāja ieguva tikpat nenoteiktas atbildes. Man stāvēja priekšā ļoti smaga izvēle - Mija vai ne Mija... Aizrakstīju uz zobārstniecības klīniku ASV - vai ir sadūrušies ar līdzīgiem gadījumiem, aizsūtīju bildes... Atbilde: atvediet suni uz klīniku, paskatīsimies. :) Līdz beidzot viena slavena vācu zobārstniecības klīnika atbildēja jau pavisam konkrēti - ir gadījumi, bet mūsu praksē visos gadījumos tas nav atstājis iespaidu uz īstajiem zobiem.

Image

Ilgi domājām. Ja zobiņa nebūs, būs tikai un vienīgi pet suns. Bet mazā jau sirdī dziļi iekritusi, nu negribas kaut ko citu vairs skatīties. Un pateicām audzētājai savu lielo un beidzamo "jā" - kā liktenis būs lēmis, tā būs. Atlika vien gaidīt aknu šunta rezultātus.
6 nedēļu vecumā mazie devās uz klīniku pēdējai veselības pārbaudei. Aknu šunts visiem - perfekti, viss pārējais - arī. Nu sākās pēdējais, vistrakākais gaidīšanas laiks.
Last edited by gilroy on 13 May 2010, 23:27, edited 1 time in total.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby Unkas » 13 May 2010, 10:08

Gilroy, cik skaisti un patiesi interesanti uzrakstīts! Apsveicu ar jauna ģimenes iemītnieka lielisko izvēli! :davinuziedus: :pukudupsis:
Unkas
 

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby BaibaB » 13 May 2010, 10:37

vellos, cik feins stāsts :sirsninas2:
vēl tikai trūkst Pikka Mijas (man jau tas vārdiņs Pikka dikti patīk :hih: ) vecāku foto, tā ka studijā, lūdzu.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby gilroy » 13 May 2010, 23:12

TALLINK un kucēns

Image

Satraukums bija pamatīgs. Somija it kā ir blakus un tomēr... Ātri vien kļuva skaidrs, ka visprātīgākais variants ir prāmis Tallina - Helsinki. Mēnesi iepriekš pasūtījām biļetes. Turp man, vīram un mašīnai, atpakaļ vēl piedevām obligātā kajīte un kucēna biļete. Plānojām jauku nedēļas nogali Somijā.

Image
Datums bija pilnīgi skaidrs - 24.- 25. aprīlis bija vienīgā pieņemamā nedēļas nogale gan mums, gan audzētājai. Iepriekšējā nedēļas nogale bija jaundzimušu kucēnu aizņemta audzētājai, un savukārt nākamajā nedēļas nogalē es gribēju būt mājās, lai grūsnu ķēvi pieskatītu - ja nu kas (starp citu, tai blēdei vēl joprojām nav kumeliņš atskrējis, lai gan pupiņi jau sāk suloties - nu jau beidzot laikam kuru katru dienu jābūt).

Tomēr cilvēks domā, Dievs dara... Jo tuvāk nāca braukšanas laiks, jo ātrāk mainījās plāni - vīrs nogrāba nejauku vīrusu, kuru izdevās piekaut tikai otrajā piegājienā ar riebīgām antibiotikām, turklāt mašīnai piemetās visādi lēni labojami niķi, līdz ar to nekādas skaistās nedēļas nogales Somijā vairs nespīdēja...

Viss juka un bruka, līdz beidzot ceļā devos viena pati ar domu - jo ātrāk, jo labāk :) Un teikšu tā - viss ir pavisam vienkārši. Jānopērk tikai autobusa biļeti Rīga - Tallina (nepilni 10 Ls). Ja brauc ar autobusu, kas 01:20 atstāj Rīgas autoostu, tad 06:10 autobuss apstājas tieši pie D termināla Tallinā . Pietiek laika vienai cigaretei, kasē izņemt rezervētās biļetes un uzkāpt uz pirmā prāmja, kas atiet no Tallinas 07:30. 09:30 tas jau piestāj Helsinkos :D No Helsinkiem līdz audzētājai 2 stundu brauciens, vai nu ar vilcienu, vai autobusu, ik pa pusstundai kaut kas iet, tā kā nekas traks... Tomēr audzētāja izdomāja vislabāko variantu - atsūtīt savu vīru man pretī ar mašīnu. Pazīšanās zīme - viens īru vilks :D

Pēc ilgām pārrunām ar Tallink jau laikus vienojāmies, ka mazam kucentiņam to kajīti nemaz nevajag, pietiek ar suņa biļeti (11 Ls vai kaut kā tā), līdz ar to brauciena izmaksas ruka aizvien tīkamākas. Baigu beigās sākotnējie 120 lati kaut kā reducējās par divām trešdaļām.
Otra patīkamā lieta - izdevās vienoties, ka nepilnus 3 mēnešus vecam kucēnam uzpurni tomēr nevajag, ja stiepju viņu somā... Nuu, kucēns ta kucēns, bet savi padsmit kilogrami tam mazulim ir, tāpēc stiepšana somā man neviesa lielu optimismu - bet no otras puses, prāmī visādas kāpnes un kas vēl tur, drošāk tomēr tajā somā stiept. Grūti nopūtos un saņēmos - kas nav darīts un izdarīts.

Vienīgais, kas mani tiešām uztrauca - atpakaļceļam vienkāršākais risinājums būtu tas pats autobuss Tallina - Rīga, bet autobusu kompānijas kategoriski nevedot suņus. Bez izņēmumiem. Bet laipna meitene biļešu kasēs man vienkārši ieteica parunāt ar šoferīti - parasti varot sarunāt gan. Protams, man bija arī backup plāns - ir vietējie autobusi uz Latvijas pusi, un tad jau kaut kā, kaut vai nostopotu.

Tā nu 24. aprīļa naktī devos ceļā...
Last edited by gilroy on 13 May 2010, 23:42, edited 4 times in total.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby ajame » 13 May 2010, 23:21

Lūdzu, lūdzu turpinājumu!!!! :samilejies:
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby gilroy » 13 May 2010, 23:44

Būs jāpaciešas līdz rītam - šodien Mija atkal pavadīja Kuldīgā staļļos, izgulējās sienā, patrenkāja bezdelīgas, pirmo reizi salija, ieguva vēl dažus jaunus draugus, saldi izgulējās mašīnā, bet man tagad acis jau krīt ciet.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby BaibaB » 14 May 2010, 06:17

tas kā seriālā, kur sērija beidzas intrigas kulminācijā :nagi:
gilroy, Mija taču izstādēs piedalīsies, vai ne?
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby Danute » 14 May 2010, 08:34

Gilroy
Burvīgs stāsts un vēl burvīgāks mazulis. Ar nepacietību gaidu turpinājumu. Un jā, tev ir talants nobeigt vissatraucošākajā vietā. :lasu: :nagi: :aizsapnojusies:
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby Cilveeks » 14 May 2010, 08:54

gilroy Barijam - :svece:
Ļoti aizraujošs stāstījums, gaidīsim turpinājumu :dejosuns:
http://cilveeks.jimdo.com
,,Dzīvot prātīgi neprātīgā pasaulē ir neprāts." /Karlsons/
User avatar
Cilveeks
Junior
Junior
 
Posts: 816
Joined: 13 Jan 2010, 13:34
Location: Latvia, Vidzeme

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby ingo » 14 May 2010, 11:50

ļoti jauks stāsts, sirsnīgs un patiess, nepacietīgi gaidīšu turpinājumu ;)
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Mazā Mija un citi zvēri

Postby gilroy » 14 May 2010, 14:21

VIENA DIENA SOMIJĀ

Ja godīgi, man joprojām nav sajūta, ka esmu bijusi Somijā. Brauciens ar autobusu ir pavisam vienkāršs - iekāp Rīgā, aizmiedz, un pamosties Tallinā. Vadītājs gan apgalvoja, ka uz robežas varot būt dokumentu pārbaude, bet šķiet, ka tāds netikums ir sen atmests. Tad osta, biļete, tunelis un esi jau uz kuģa.

Image

Pats brauciens ar prāmi... Nu ko lai saka? Tas man bija pirmais šāds brauciens, un lai gan sapratu, ka Titānika un Estonijas liktenis nedraud, tomēr vilšanās ir palikusi... Gribējās ko cienījamāku, ko satraucošāku... Kā piedzīvojumu, teiksim. Jo šis mans brauciens bija apmēram tikpat satraucošs kā sēdēšana pustukšā 6. tramvajā, kas dodas uz Juglu. :tikainesaki:

Lielākais piedzīvojums - atrast, kurā no n-tajiem bāriem nopirkt manai dzīvībai tik ļoti nepieciešamo kafijas tasi, un lielākais satraukums - kafijas tases cena (2.80 euro)! Turklāt brauciens pats ir kaitinoši īss - pēc satraukumu pilnajām iepriekš negulētajām naktīm snaudiens autobusā bija lielisks, bet nu uz kuģa tās 2 stundas ir nenopietns pasākums - tikko Igaunija pazūd no skatu punkta, dodies iedzert kafiju, un pēc tās - velcies uz izejas pusi, jo Somijas šēras jau aiz loga.

Image

Bet nu labi - man jau pašai gribējās visu paveikt , cik vien ātri iespējams.

Izejot no kuģa (izkāpšana tomēr ir zaimojošs apzīmējums garlaicīgajai soļošanai pa garajiem gaiteņiem), pasu kontroles nebija nekur, līdz ar to sirreālā sajūta par braucienu tramvajā tikai pastiprinājās :D

Un pašā galā mani jau gaidīja - liels, brīnišķīgs īru vilks. Nu jā - ar kaut kādu vīrieti pavadas galā. Sunim vārdu zināju, vīrietim - ne (abas ar audzētāju tādu sīkumu bijām aizmirsušas izrunāt).
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Next

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests