vau::brīdis

Blogs and Chats

Re: vau::brīdis

Postby murkata » 06 Oct 2010, 11:36

juristu noteikti vajag. bez viņa neko adekvātu nepanāksiet. starp citu, Latvijas likumdošanā ir paredzēts process, kādā suni atzīst par bīstamu. viņam oficiāli tiek uzlikts par pienākumu valkāt sarkanu siksnu, iet pie pavadas un uzpurnī. jūsu minētajam zvēram tas pienāktos. un to var panākt. tad arī saimnieka intelekts var palikt iepriekšjeā līmenī ;)

http://www.likumi.lv/doc.php?id=132534

12.2. sunim ir uzlikts uzpurnis, ja suns ir atzīts par bīstamu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kritērijiem un kārtību, kādā suni atzīst par bīstamu un nosaka turpmāko rīcību ar to, kā arī par prasībām bīstama suņa turēšanai.

http://www.likumi.lv/doc.php?id=127823
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: vau::brīdis

Postby brex » 06 Oct 2010, 12:39

koen - ka mazajam? ka juridiskas lietas virzas?
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: vau::brīdis

Postby koen » 11 Oct 2010, 20:24

>> murkata & brex
sunītim viss labi, paldies. viss kā dzija, tā sadzija. tikai saimnieks viņam tāds, nu, kā lai pasaka...lunis mazliet. vopšem sunīti sakoda dažas dienas pirms manas plānotās pārvākšanās uz vāczemi studiju nolūkā, tad nu paliku ilgāk LR, lai vauvusiņu sakoptu un tā. patiesībā neko citu īpaši tās 2 ned. arī nedarīju - gulšņāju pa māju ar suņuku, spēlējāmies, gājām daudz staigāt, kopām brūces utt. tā arī neko nenoskaidroju par to saimnieku, atmetu visam ar roku un iegādājos gāzes baloniņu, ko māmiņai atstāt, ja nu viņai kādā slinkuma vai pārguruma lēkmē sagribas tās nelaimīgās mājas virzienā doties. tāpat jau, manuprāt, liela jēga nebūtu no kaut kādas ierosinātas lietas, ja galvenais cilvēku valodā runājošais liecinieks un prasītājs vienā personā nevar ierasties uz noklausīšanos. un pat ja būtu jēga, nu jau sen kā nostaigāts. tā lūk. un vispār sunītis, kad otrs saimnieks no konferences atgriezīsies, dosies viņam līdzi uz ēstlandi, tak što kodējsuņa jautājums no tīri egoistiskām pozīcijām ir vien margināli aktuāls, ja maz pastāv kas tāds kā margināla aktualitāte.
properly trained, a man can be dog's best friend.
User avatar
koen
Baby
Baby
 
Posts: 44
Joined: 11 May 2010, 16:17
Location: berlin

Re: vau::brīdis

Postby murkata » 13 Oct 2010, 08:57

man prieks, ka jūsu pūkainim viss iet uz labo pusi :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: vau::brīdis

Postby koen » 14 Oct 2010, 22:56

viens no iemesliem, kādēļ man vienmēr ir patikusi šī valsts, ir suņi. suņi visur un suņi visādi.
tā aizvakar gandrīz uzskrēju nu taisni virsū asfaltpelēkam veimārietim, kurš tā rāmi un brīvi savā nodabā gulēja ievtes malā, kamēr saimnieks bija piestājis parunāties ar kādu paziņu (šo pieminu tālab, ka man tie veimārieši šausmīgi jau nu patīk, un ģermānija ir zeme, kur kādu no šīs šķirnes pārstāvjiem sensenos laikos uzlūkoju pirmo reizi mūžā).
savukārt šodien atgadījums šāds: gaidu rindā uz apkrāpšanu vienā telekomunikāciju kantorī, kura vārdu gan neminēšu, bet kura klientu lokā - paldies par kūkām - jūs mani nekad neredzēsiet. lūk, stāvu rindā un veikalā iedrasē supermīlīgs krēmkrāsas miniplušķis (akurāt šāds :pukudupsis:!). visi kaut ko nospurdzas, bet nekādu tālāku uzmanību tam zvēram nepievērš. nu neko, mazais kaut ko paluncinās un iziet ārā. kad nu es ir veiksmīgi izčakarēts, es dodas uz ielas un tur atkal sastop mazo plušķzvēru, kas cītīgi ošņājas ap koku, ik pa laikam mezdams nesakarīgus riņķus pa ietvi. nu bāc, protams, ka nevar tak tādu mazu zvēru te vienu atstāt uz pašas galvenākās ielas visā pilsētā, ja nu mazzvērs ir gaužām nomaldījies. tā nu es domās fiksi izsver visus ar vauvas pagaidu izmitināšanu saistītos "par" (jo dzīvokļa saimniece tak būs prom vēl vismaz nedēļu), kā rezultātā es paliek turpat, kur stāvējis, un vēro sīkdzīvnieku, kas skraidelē šurpu turpu 3m rādiusā bez kāda nolasāma paterna, līdz kopā ar cienījama vecuma aziātiskas izcelsmes kungu iesoļo turpat blakus vārdā nenosauktajam telekomunikāciju kantorim esošajā juvelierveikalā. es palūr ap stūri un soļo pakaļ, lai bez liekām cerībām jautātu pārdevējai, vai viņa šo suni zina. man par pārsteigumu viņa atbild apstiprinoši, norādot, ka tas ir viņas suns.
juvelierveikala pardevēja. berlīnes centrā.
un tagad visi kopā iztēlojamies rīgu!
nē, es to nesaku tālab, lai veicinātu kurnēšanu. es reti salīdzinu šīs abas pilsētas, tāpat kā reti tulkoju vienu no šīm valodām otrā. tās ir divas vides, divas pasaules, divas dažādas kārtības, kas allaž ir bijušas manas realitātes daļa, bet caur to nav tapušas savstarpēji savienotas. arī šoreiz. rīga šai mirklī vienkārši nostājās pēkšņi man blakus. iespējams, tālab, ka pavisam nesen tur sabiju vienā juvelierveikalā dāvanu lūkoties.

p.s. atvainojiet par salkano toni. a) es vēl nav kārtīgi aklimatizējies un b) es miso savu dzīvnieku. bet laiks darīs savu. in that i trust.
properly trained, a man can be dog's best friend.
User avatar
koen
Baby
Baby
 
Posts: 44
Joined: 11 May 2010, 16:17
Location: berlin

Re: vau::brīdis

Postby link » 15 Oct 2010, 07:10

rrrraksti vēl! :esmilu:
link
 

Re: vau::brīdis

Postby koen » 30 Oct 2010, 15:57

tūlīt būs apritējis mēnesis, kopš dzīvoju šeit puslīdz viena bez sava melnā sīkdzīvnieka, un ap šo brīdi vauvabstinence manās miesās plosās pilnā sparā. meklēju kādu patversmi, kur vēl nebūtu aizsistas visas pastaigāvedēju vietas, bet rādās, ka pārāk liela daļa vietējo šo pasākumu ir atzinuši par labu alternatīvu suņa iegādei, līdz ar to pie komunikācijas ar rejošajiem četrkājaiņiem tikt nav nemaz tik viegli. šitā viendien braucot u-bānī man viens stafveidīgs jaunulis savu slapjo purnu pie rokas piedūra, un, ak jel, kā es no laimes notrīsēju! citādi jūtos kā tādā zoodārzā - skaties, cik gribi, bet pieskarties nevar. un skatīties te tiešām ir uz ko. tikai šausmīgi jau nu gribas kādu no tiem zvēriem sabužināt. nu, tā pa īstam, pa kārtīgam. paārdīties mazliet. bet man laikam nespīd līdz ziemassvētkiem :(

toties saskaņā ar otra saimnieka plāniem ap šo laiku viņš jau būs iesēdinājis mašīnā jaukāko no savu draugu tandēmiem, viņu superīgo bullīšmeitenīti un mūsu ārprātīgo suņupuiku, visus kārtīgi piesprādzējis un devies ziemeļu mazpilsētas virzienā, kur tad nu abi vauvas vismaz pāris dienas varēs draudzīgi eksplorēt mūsu jauko piemājas parku un ne to vien gan jau. tā draudzība gan šiem suņiem ir tāda mazliet dīvaina. manējais šovasar padzīvoja pāris dienas pie bullīšmeitenītes, kamēr mēs ar otru saimnieku mūzikas svētkus baudījām salacgrīvā. nu, tagad mazais melnais ik reizi, kad aizbraucam tur ciemos, kļūst superpaklausīgs, un vina mazājās ačelēs jau no sākta gala diezgan skaidri var nolasīt jautājumu "nu ko, saimniek, atzīmējāmies - tagad braucam mājās, ja?"

citādi - tā kā uz laiku manā gādībā nonākušajā otra saimnieka kompī uzgāju visādas ar sunu tēmu saistītas bildes, tad nu mazliet padalīšos, ja neiebilstat.

pirmajās trīs ieteicams piedomāt klāt vauvas pec paša izvēles - tas ir mūsu jaukais piemājas parks.
Image
Image
Image
bet šis ir mans mazais, trakais mīlulis savā iecienītākajā fotopozā un tālāk tās atvieglotajā variantā.
Image
Image
šeit savukārt mazais melnais tēlo špagetku, bet otrs saimnieks pārliecinoši izliekas nesaprotam attiecīgo žestu nozīmi.
Image Image
un visbeidzot ilustrācija tam, kā abi augšminetie četrkājaiņi mēģina noskaidrot kaut kadus man nezināmus jautājumus.
Image
properly trained, a man can be dog's best friend.
User avatar
koen
Baby
Baby
 
Posts: 44
Joined: 11 May 2010, 16:17
Location: berlin

Previous

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests