Taksis / Dachshund

Dog Breeds

Re: Taksis / Dachshund

Postby AVEI » 16 Feb 2010, 21:14

brex wrote:nez, vai ta var viennozimigi atbildet - ar ko barosi ? :)

paskaties, kadas veikalos ir sauso baribu cenas (bet ne Chapy vai kas tads), pieskaiti 1x gada potesanu - kadi padsmit lati, vel attraposanu - kadas 2x gada vismaz, tad vel pavadu un kakla siksnu. un vienmer gataviba kadu naudinu, ja notiek kas neparedzets un jaskrien pie veta (kaut vai suns sagriez kaju un jasuj)



nu tās lētās barības nav domas dot!!! :) nu lab tev uzdošu citādāk jautājumu cik kg paika vajadzīga?

ar tiem citiem izdevumiem rēķinos un saprotu. man ir bijis suns kad pie vecākiem dzīvoju, bet tagad ja paņemtu būtu taču finansiāli pašai jamaksā. tapēc pirms ņemu gribu kārtīgi apdomāt :) lai nav tā ka paņemu un saprotu ka nespēju galus savilkt.
AVEI
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 16 Feb 2010, 20:54

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Taksis / Dachshund

Postby brex » 16 Feb 2010, 21:17

skaties, te aprakstiti labi visi taksu veidi
http://www.petnet.lv/taksis/?pageId=3

par esanu - te ir tabula ar vienu no dargakajam (13,5 kg apmeram Ls 40) un skaitas labakakajam baribam - norma uz suna svaru http://www.orijen.ca/orijen/products/6f ... eding.aspx , bet ja loti centigi skaita naudinas, tad ari katru galinu, olu, biezpienu, kefiru, burkanu :D un ko tadu japieskaita klat

domaju, ka var ierakstities ar taksi Ls 15/men, ja nelutina (ar kaklasiksmanm visadam, ar mantinam n+1, smerdeliem utt)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Taksis / Dachshund

Postby Bak-tax » 16 Feb 2010, 21:46

Nu tas patiešām ir ļoti atkarīgs ar ko suns tiek barots!
Man ir trīs Takši, apmēram pusotram mēnesim tiek iegādāts 20kg RC barības maiss +/- 35ls (ļoti lēti, jo tiek pirkts caur audzētavu).
Papildus ēdam arī dārzeņus, biezpienu, kefīru (dodu arī jogurtu bez piedavām ar bifido baktērijām) meža gaļu un gaļas subproduktus.
Nu šis tas atrodams arī kārumu plauktiņā! :D
Tas tāds neliels ieskats mūsu ēdienkartē :) - tas protams ir uz 3 Takšiem.

Bet pie kopējiem izdevumiem vēl daudz lietas jāpieskaita, jo suns galu galā ne tikai ēd- tam vajadzīgi arī regulāri apmeklējumi pie vetārsta, attārpošana, suņu skola, nu protams siksnas un mantas, utt, utjp... :D
Diagnoze- TAKSIS!
Image
Latvijas Takšu un medību Terjeru klubs
http://www.ltmtk.lv
User avatar
Bak-tax
Puppy
Puppy
 
Posts: 285
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Latvija, Rīga

Re: Taksis / Dachshund

Postby zuustrs » 16 Feb 2010, 21:47

Visu diskusiju neesmu lasījusi, bet par barības izmaksām mēnesī, tik tiešām var iekļauties 10ls, pat barojot ar normālas kvalitātes sauso barību. Man ir trīs suņi, kuri augumā ir paptuveni tādā pat svara un izmēta kategorijā kā takši un man viņi mēnesi izmaksā 30ls. Tā tik tiešām ir tikai sausā barība, ja gribas palutināt ar smirduļiem, gaļiņām un vēl visādiem nieciņiem, tad sanāk vairāk.
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Taksis / Dachshund

Postby brex » 16 Feb 2010, 21:49

pa manam - ir ideali, ja ar suni vetu nakas apmeklet 1x gada - uz potesanu :)

mantinas - ja, var pirkt, var pats taisit - tad izmaksu gandriz nekadu

Skolas izmaksas gan janem vera, tapat - ko vel saposta kucena vecuma :lol: ja gadas grauzejs
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Taksis / Dachshund

Postby Bak-tax » 16 Feb 2010, 21:54

Jā, nu tas protams ir pats labākais, ja suns pie vetārsta jāved reizi gadā! :)
Vēl noteikti ir svarīgi, lai mājās būtu "suņu aptieciņa" ar pašām nepieciešamākajām lietām. (mums gan tā "suņu aptieciņa" ir palikusi stipri lielāka par "cilvēku aptieciņu" :D )

Un dažādas inčīgas mantas protams var gatavot arī pats- ja rokas no pareizās vietas aug! :D Man gan viņas biki par īsu! :mrgreen:
Diagnoze- TAKSIS!
Image
Latvijas Takšu un medību Terjeru klubs
http://www.ltmtk.lv
User avatar
Bak-tax
Puppy
Puppy
 
Posts: 285
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Latvija, Rīga

Re: Taksis / Dachshund

Postby AVEI » 16 Feb 2010, 21:55

Bak-tax

Paldies!
mani vairāk uztrauc pamatbarība to ka jadod arī kaut kas bonusā zinu un saprotu, jo suņiem taču arī apnīk ēst vienu un to pašu visu laiku :)
AVEI
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 16 Feb 2010, 20:54

Re: Taksis / Dachshund

Postby AVEI » 16 Feb 2010, 21:58

Bak-tax wrote:Jā, nu tas protams ir pats labākais, ja suns pie vetārsta jāved reizi gadā! :)
Vēl noteikti ir svarīgi, lai mājās būtu "suņu aptieciņa" ar pašām nepieciešamākajām lietām. (mums gan tā "suņu aptieciņa" ir palikusi stipri lielāka par "cilvēku aptieciņu" :D )

Un dažādas inčīgas mantas protams var gatavot arī pats- ja rokas no pareizās vietas aug! :D Man gan viņas biki par īsu! :mrgreen:



vai tu mani mēģini atrunāt no suņa iegādes? :roll: neuztraucies es zinu kas apmēram nepieciešams, bet nezinu naudas izteiksmē cik tas ir ar ko būtu jarēķinās. vēl vienīgi domas ir uz tiem vēlmazākiem suņiem :)
AVEI
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 16 Feb 2010, 20:54

Re: Taksis / Dachshund

Postby Bak-tax » 16 Feb 2010, 22:01

AVEI

Protams nē- nemēģinu atrunāt! ;)

Dalos pieredzē! :)
Protams suns var ēst tikai pamatbarību un pa retam kādu kārumu, galvenais daudz mīlestības un viņš būs laimīgs! :)
Diagnoze- TAKSIS!
Image
Latvijas Takšu un medību Terjeru klubs
http://www.ltmtk.lv
User avatar
Bak-tax
Puppy
Puppy
 
Posts: 285
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Latvija, Rīga

Re: Taksis / Dachshund

Postby zuustrs » 16 Feb 2010, 22:05

Vēl mazākiem sņjiem ,mēdz būt lielākas klapatas :twisted: Man liekas, ka takšuks ir diezgan labs suns skatoties no daudziem skatu punktiem. Slimīgs nav, ļoti alerģisks ar nav, rotaļīgs un vienmēr dzīvespriecīgs, ilgdzīvotājs, tik tā mugura mani biedē. Mans vecais vecītis novilka gandrīz 18gadus.
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Taksis / Dachshund

Postby AVEI » 16 Feb 2010, 22:11

zuustrs wrote:Vēl mazākiem sņjiem ,mēdz būt lielākas klapatas :twisted: Man liekas, ka takšuks ir diezgan labs suns skatoties no daudziem skatu punktiem. Slimīgs nav, ļoti alerģisks ar nav, rotaļīgs un vienmēr dzīvespriecīgs, ilgdzīvotājs, tik tā mugura mani biedē. Mans vecais vecītis novilka gandrīz 18gadus.


man ir jau bijis taksis kad dzīvoju pie vecākiem, un diemžēl tam arī 2 reizes muguras čakarējās ;(
pirmā reizē džekam laikam tik ļoti gribējās dzīvot ka pēc mēneša iemācījās no jauna iet :) bet otrā laikam vecums arī jau bija klāt ;(
AVEI
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 16 Feb 2010, 20:54

Re: Taksis / Dachshund

Postby gabra » 16 Feb 2010, 22:51

Pirmāmkārtām - tas vismazākais taksis naudas izteiksmē maksā visdārgāk un ir visproblēmiskākais. Ja runājam par to. Nu un otrāmkārtām - es tiešām nekad neskaitu cik naudas izteiksmē apēd mans taksis. Pamatbarība - sausā barība - 2 reizes dienā - norma + vēl no galda. + ko nozog. Ja tā sāk rēķināt uz santīmiem, nu nezinu. :D
gabra
Puppy
Puppy
 
Posts: 219
Joined: 15 Jan 2010, 12:00

Re: Taksis / Dachshund

Postby Linda B. » 16 Feb 2010, 23:03

Mana taksene(skaitās "mini") mēnesī noēd apmēram 15ls.Ēdām Advance,bet tagad iemēģinam Joseru.Sauso cik mēnesī apēd neskaitu,bet nav daudz kādi kg 5 varbūt+ mēnesim parasti nopērku vienu veselu vistu,kādus kaulus,ko pagrauzt,subproduktus,smirduļus+ šad tad pastaigu laikā iegriežamies zoobodītē pēc kāda kāruma.
Mantas jaunas nepērku,jo vismīļākās ir tās saplēstās un es ar savām jaunajām un krutajām varu iet uz vienu vietu,siksnas katru mēnesi jaunas nepērku(priekškam tas vispār vajadzīgs?)Mums ir viena kaklasiksna un divas pavadas,reizi pusgadā to visu nomainu.
Protams vēl pote reizi gadā, vasarā kāds pretblusu līdzeklis(bet nav jāpērk,jo jau otro gadu iet viens ļoti labs pretblusu sprejs),attārpošana 4x gadā(mums ļooooti garšo visādas kakas uz ielas)+vienmēr jāreķinās,ka var atgadīties,kas neparedzēts.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Taksis / Dachshund

Postby Bak-tax » 25 Feb 2010, 20:35

Ko pie Takšiem tāds klusums?! :koncha:

Image
Diagnoze- TAKSIS!
Image
Latvijas Takšu un medību Terjeru klubs
http://www.ltmtk.lv
User avatar
Bak-tax
Puppy
Puppy
 
Posts: 285
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Latvija, Rīga

Re: Taksis / Dachshund

Postby irituska » 25 Feb 2010, 20:40

Takši guļ :snauz:

Image
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Taksis / Dachshund

Postby Bak-tax » 27 Feb 2010, 20:12

Mana meitene! :samilejies:

Image

Image

Image

:sirsninas2:

Image
Diagnoze- TAKSIS!
Image
Latvijas Takšu un medību Terjeru klubs
http://www.ltmtk.lv
User avatar
Bak-tax
Puppy
Puppy
 
Posts: 285
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Latvija, Rīga

Re: Taksis / Dachshund

Postby Cleo » 27 Feb 2010, 20:54

Sveiki! Piedāvāju takšu īpašniekiem labu dāvanu un noderīgu mantu - ādas vāciņus suņu pasēm. Ir arī citas krāsas, bet tās visas uz bildēm izskatās sliktāk, nekā dzīvē. Sīkāk - PM :-)

Image
User avatar
Cleo
Puppy
Puppy
 
Posts: 194
Joined: 13 Jan 2010, 13:32

Re: Taksis / Dachshund

Postby Elbe » 27 Feb 2010, 21:31

Bak-tax, tie abi deguni kopā ir burvīgi! :)
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Taksis / Dachshund

Postby gabra » 01 Mar 2010, 23:01

:) Nu sveiki visiem! Nav man laika internetā sēdēt, it sevišķi tagad, kad mums darbā trīs datori vienlaicīgi nojūdzās, nākas strādāt ar personīgo. :)
:dejosuns: Starp citu, man vēl viens foršs žūžiņš gaida savus saimniekus - ruds puišelis - jautrs un atraktīvs un kā radīts izstādēm. Varbūt kādu ieinteresē - variet apskatīt arī fotogrāfijas. :rej:
http://www.ltmtk.lv/Forum/viewthread.php?tid=163
gabra
Puppy
Puppy
 
Posts: 219
Joined: 15 Jan 2010, 12:00

Re: Taksis / Dachshund

Postby Bak-tax » 07 Mar 2010, 10:55

Dūda vakar Daugavpils izstādē saņēma- CAC, Labākā kuce, BOB un BIG 2! :jiihaa: :1: :lv:
Image

Image

Ekskursijā pa D-pili.
Dūda un fonā- Daugavpils cietoksnis!
Image

Apsveicam arī Ievu ar mazo Bebi- BIG 1! :1:

Image
Diagnoze- TAKSIS!
Image
Latvijas Takšu un medību Terjeru klubs
http://www.ltmtk.lv
User avatar
Bak-tax
Puppy
Puppy
 
Posts: 285
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Latvija, Rīga

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests