Garspalvainais kollijs / Rough Collie

Dog Breeds

Re: Garspalvainais kollijs / Rough Collie

Postby IneseL » 15 Oct 2015, 09:26

Uko25 wrote: Mazliet sabiedēja tas, ka vienā forumā izlasīju, itkā kolliji esot ļoti nervozi,agresīvi un bez iemesla varot iekost.

Dīvains tas forums, visā savā kolliju pieredzē kopš padomju laikiem nācies redzēt tikai 1 nosacīti agresīvu kolliju un arī tas bija pret citiem suņiem, nevis pret cilvēkiem. Bet sabojāt jau var katru suni un vairojot bez "papīriem"un veselības kontroles var droši vien dabūt arī agresīvu kolliju... :aizsvilstas:
Draudzīgs ar svešiniekiem gan viņš nav - es teiktu - atturīgs. Vismaz tie, ar ko man bijusi darīšana, nekad neies klāt svešiniekam, lai laipni apsveicinātu vai sabučotu, kā to darīs labradors. Pacietīs glāstu, ja tie būs gaidīti ciemiņi, bet ne vairāk. Suns ar pašcieņu un ļoti uzticīgs savējiem, pret tiem mīļuma kalngals!
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Garspalvainais kollijs / Rough Collie

Postby Māra » 15 Oct 2015, 14:31

IneseL wrote:Draudzīgs ar svešiniekiem gan viņš nav - es teiktu - atturīgs.

Visam vienmēr ir izņēmumi un man iespējams tieši tas gadījās - nesen pastaigā satikām kollija puiku, kuram tā vajadzēja bužināties ar svešajiem, ka mani gandrīz no kājām nogazā stutējoties virsū. Tik daudz ko bužināt tur ir, hehe :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Garspalvainais kollijs / Rough Collie

Postby IneseL » 16 Oct 2015, 08:02

Māra wrote:
IneseL wrote:Draudzīgs ar svešiniekiem gan viņš nav - es teiktu - atturīgs.

Visam vienmēr ir izņēmumi un man iespējams tieši tas gadījās - nesen pastaigā satikām kollija puiku, kuram tā vajadzēja bužināties ar svešajiem, ka mani gandrīz no kājām nogazā stutējoties virsū. Tik daudz ko bužināt tur ir, hehe :)

:jautri:
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Garspalvainais kollijs / Rough Collie

Postby Uko25 » 16 Oct 2015, 09:11

Uz izstādi brauksim. Mana vīra brālis ar savu VAS vārdā Ezis, arī 15.piedalās.
Par to pavasari un kucēns iegādi, diemžēl, šobrīd bijis tik daudz neparedzētu izdevumu - ar auto iegādi un vēl šo to, ka 500 euro kucēnam man vienkārši nav. Un tas, jau arī nav viss, jo sunim tomēr uzreiz jānopērk guļvieta , siksniņa, pavada un visi pričindāļi pārvadāšanai. Man tas viss ir, tikai takša augumā :jautri: Tā lūk.....
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Re: Garspalvainais kollijs / Rough Collie

Postby gunele » 16 Oct 2015, 16:14

Uko25 wrote:Uz izstādi brauksim. Mana vīra brālis ar savu VAS vārdā Ezis, arī 15.piedalās.
Par to pavasari un kucēns iegādi, diemžēl, šobrīd bijis tik daudz neparedzētu izdevumu - ar auto iegādi un vēl šo to, ka 500 euro kucēnam man vienkārši nav. Un tas, jau arī nav viss, jo sunim tomēr uzreiz jānopērk guļvieta , siksniņa, pavada un visi pričindāļi pārvadāšanai. Man tas viss ir, tikai takša augumā :jautri: Tā lūk.....


Mēs ar Foksīti (kolliju) arī būsim. Varat nākt ņurcīt un bužināt.
gunele
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: Garspalvainais kollijs / Rough Collie

Postby Uko25 » 16 Oct 2015, 16:28

Sakiet,lūdzu, cik ilgu laiku iepriekš ir zināms kad paredzēts jauns kucēnu metiens? Vai ir iespējams kaut kā rezervēt vēl neesošu suni? :| Un kura būtu tā audzētava no kuras pilnīgi droši var pirkt kollija kucēnu?
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Re: Garspalvainais kollijs / Rough Collie

Postby Uko25 » 16 Oct 2015, 18:57

Cik saprotu,Latvijā ir 2 audzetavas. Rējējs un Godlike dolphin.
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Re: Garspalvainais kollijs / Rough Collie

Postby IneseL » 17 Oct 2015, 21:48

Uko25 wrote:Cik saprotu,Latvijā ir 2 audzetavas. Rējējs un Godlike dolphin.

Abas labas tāda nozīme, ka var droši pirkt! ;) Jāskatās konkrētais metiens - kādu tieši gribat - vai krāsa svarīga vai kas cits. Es piemēram meklēju marmora puiku, taja brīdī Latvijā nebija un neplānojās, devos uz Lietuvu. Cits grib piemēram rudu kucīti utt. Tad nu jameklē to, ko gribās! :) Bet ja tādu īpašu vēlmju nav, tad vienkārši jāpainteresējas vienā un otrā, kad viņiem plānojas kucēni.
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Garspalvainais kollijs / Rough Collie

Postby gunele » 20 Oct 2015, 15:13

Uko25 wrote:Cik saprotu,Latvijā ir 2 audzetavas. Rējējs un Godlike dolphin.


Vēl ir Lucky Starline un Rising Light. Visas četras ir FCI. Vēl it kā plānojas 2 metieni ne audzētavās, bet individuālajiem audzētājiem.
Kucēnu iepriekš pieteikt var. Var nolūkot iepatikušos suni vai kucīti, uzzināt vai un kad plānojas pārot un pieteikties uz kucēnu. Tas vairāk tad, kad zin ko grib un tieši šo ir gatavi gaidīt.
gunele
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: Garspalvainais kollijs / Rough Collie

Postby IneseL » 26 Oct 2015, 16:10

Uko25 wrote: Vai suns nav agresīvs, kā satiek ar bērniem, kā ar veselības problēmām,vai kolliji ir slimīgi?

Kaut kā uzreiz visi metāmies rakstīt par saviem suņiem, ka ir veseli, izturīgi utt, bet taisnības labad jāsaka, ka kollijiem kā jebkurai šķirnei ir savas vājās vietas - nopietna kaite ir specifiskas acu slimības, kas gan nevienam no man zināmiem kollijiem nav, bet pasaulē tomēr ar tām slimo, tāpēc noteikti nevajadzētu pažēlot naudiņu un pirkt kucēnu no vecākiem, kam veikti visi atbilstošie testi, kā tas kollijiem paredzēts. Nevajadzētu uzķerties uz "tādiem pašiem, vecāki izstāžu čempioni, tikai nav nokārtoti dokumenti, tāpēc lētāk". ;) Citas vainas kollijiem nebūs vairāk kā jebkuram citam sunim. ;)
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Garspalvainais kollijs / Rough Collie

Postby Essaule » 14 Sep 2017, 11:40

Kas jauns kolliju saimniekiem?
Pati nesen apzināti esmu šai godā (vispār 3. kollijs manā mūžā, bet pirmie divi bija, kad vēl biju bērns, tāpēc daudz nezināmā).
:pedinja: :pedinja: :pedinja:
Essaule
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 14 Sep 2017, 10:48

Previous

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests