Bladhaunds / Bloodhound

Dog Breeds

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby obrija » 27 Nov 2012, 14:28

tikai nevajag draudēt, ka kucēni tiks atdoti patversmē

Man citreiz liekas, ka, cilvēki domā, ka piedraudot ar patversmi, cilvēku maciņi atvērsies un visi skries aiz žēluma kucēnus pirkt :apstulbis:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby Eskimo » 27 Nov 2012, 19:10

Safohouse wrote:
Creme de la Creme wrote:Visu info nelikšu, tikai pašu svarīgāko:
1.Metiens ir reģistrēts kādā no LKF klubiem.
2.Audzētāji ir atceļojuši no ASV, kur ir ''nedaudz'' savādāka domāšana....tas daudz ko izsaka...

Sazinoties ar audzētāju noskaidroju: kucēni tiek tirgoti, atdot tos nedomā, pārdot par ''mazām naudiņā'' arī. Pieprasījums esot...

Situācija ir tāda kā ir.


Laikam jau tam ir jāiziet cauri, lai aptvertu, ka te nedarbojas biznesa likumi. Kucēnu ilgāk noturot pie audzētāja un tajā ieguldot lielākus līdzekļus, cena, diemžēl, nevis pieaug, bet samazinās.
Mums klubā bija viens am.buldogu metiens. Saimnieki apvainojās, kad ieteicu 4 mēnešus veciem kucēniem samazināt cenu, lai vispār pārdotu. Rezultāts ir tāds, kāds ir- nu jau vairākus gadus viņiem ir 3 suņi- māte un divas meitas. Un ne mazākās vēlēšanās kādu no kucēm sapārot.
P.S. Metiens nebija liels, taču konkrētajā gadījumā viss ir daudz nopietnāk.


Offtopic bet nu shis!
Tad kur ir logika,kapec vispaar paarot,ja pec tam janolaiz cena? Kaa kucens/suns zaudee savu vertibu pieaugot?
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby Korland Rein » 27 Nov 2012, 19:22

Labā audzētavā, perspektīvs kucēns, teicams eksterjerā, pieprasītā šķirnē nekad nezaudēs savu vērtību. Bet šis nav tas gadījums! Šajā gadījumā man ir žēl suņu bērnu! ;(

Piezīme: audzētājs, kurš darbojas ne peļņas dēļ, bet sava prieka un šķirnes labā, reti kad skaitīs, cik izmaksājis viņam metiens vai konkrēts kucēns. :koslene:
Ja es saskaitītu visu, visticamāk, ka man negribētos vsp nekad nekādus kucēnus un suņus. Bet tas ir mūsu hobijs! Viens spēlē biljardu, otrs slēpo Alpos, trešais krāj markas, ceturtais nospēlē algu automātos, piektais nodzer! Katram savs! Tāpēc cilvēki ir tik dažādi!
Audzetāji iegluda savā darba un suņos! Tie, kas neiegulda vai sāk skaitīt - nav sava darba vērti! Mainiet hobiju!

Gatavojot semināram materiālus, es rakstīju ievadu konspektam, šīs tēmas ietvaros rodas vēlēšanās iekopēt:
"Audzētājs ir savdabīga „profesija”, kurā nepārtraukti ir jāspēj turēt līdzsvars starp materiāla labuma gūšanu no sava darba un mīlestību pret dzīvniekiem, kas gandrīz vienmēr liek pieņemt pilnīgi pretējus lēmumus."

Domāju, ka man piekritīs daudzi īstenie audzētāji - audzētāja darbam nav ciparu izteiksmē noteiktas vērtības!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby Robins » 27 Nov 2012, 19:25

Eskimo wrote:Offtopic bet nu shis!
Tad kur ir logika,kapec vispaar paarot,ja pec tam janolaiz cena? Kaa kucens/suns zaudee savu vertibu pieaugot?


Kas vispār ir suņa vērtība? Lati kilogramā? Visi te runā par cenu un tikai.
Un cena samazinās, jo pieprasījums pēc pusgadu veca suņa lielākoties ir krietni mazāks nekā pēc 2 mēnešus veca. Neizdevās pārdot par augstāku cenu augsta pieprasījuma apstākļos, jāsamazina cena, lai vismaz cerētu noķert krītošo pieprasījumu. Ar izdevumiem te atkal nekāda sakara, jānoraksta zaudējumos. Tirgus ekonomika un viss.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby Eskimo » 27 Nov 2012, 19:36

Jaa,shis konkretais gadijums ir skumjs,tur nav saubu.

Robin

Labā audzētavā, perspektīvs kucēns, teicams eksterjerā, pieprasītā šķirnē nekad nezaudēs savu vērtību. Bet šis nav tas gadījums! Šajā gadījumā man ir žēl suņu bērnu! ;(

To es arii domaju
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby Suliko » 27 Nov 2012, 21:04

2.Audzētāji ir atceļojuši no ASV, kur ir ''nedaudz'' savādāka domāšana....tas daudz ko izsaka...

Nu nezinu gan, cik ljoti savaadaaka domaashana ir labiem audzeetaajiem ASV. Te (USaa) jau ar ir pilns ar kaktu razzotaajiem, spiezzot uz kvantitaati ne kvalitaati. Hobija pamatprincips jau paliek viens un tas pats jebkuram godpraatiigam audzeetaajam jebkuraa pasaules malaa. Labiem audzeetaajiem peec kuceeniem rindaam staav un var pieteikties gadiem uz priekshu. Ja runaajam par mediibu shkjirneem (citas iipashi nepaarzinu), peerkot vecaaku, apmaaciitu suni (1 - 2 gadi), sunja veertiiba ir dubultaa, jo ir ieguldiits liels darbs, to apmaacot.
Vizslas are my favorite people...
User avatar
Suliko
Puppy
Puppy
 
Posts: 102
Images: 18
Joined: 08 Feb 2012, 03:25

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby Creme de la Creme » 27 Nov 2012, 21:20

Suliko - šie cilvēki nav profesionāli audzētāji.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby Suliko » 27 Nov 2012, 22:25

Creme de la Creme wrote:Suliko - šie cilvēki nav profesionāli audzētāji.

Es jau saprotu, tikai taa vien liekas, ka vinji domaa, importeejot sunjus no ASV, vinjus padariis par paaraakiem un labaakiem. Tagad abloms un jaatiek valjaa no sunjiem. Taa draudeeshana ar patvermi ir vienkaarshi shausmiiga! :aizsvilstas:
Vizslas are my favorite people...
User avatar
Suliko
Puppy
Puppy
 
Posts: 102
Images: 18
Joined: 08 Feb 2012, 03:25

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby Vendeta » 27 Nov 2012, 23:15

Te (USaa) jau ar ir pilns ar kaktu razzotaajiem, spiezzot uz kvantitaati ne kvalitaati.

Latvijā ir pilns, pilns, pilns ar kaktu ražotājiem arī, diemžēl :aizsvilstas: ,un ir pilns ar viņu ražotās "produkcijas" patērētājiem, diemžēl :ludzu: Joprojām cilvēkiem iekšā ir Dosja (vienubrīd populārā s...ga veļas pulvera) princips: - ja nav starpības, kāpēc maksāt vairāk? Tas, ka starpība (un milzīga) ir, viņi apjēdz stipri vēlāk, kad iegrābjas ar sava mīluļa veselību, uzvedības problēmām u.c., bet joprojām valda uzskats, ka "just a dog" apriori nevar maksāt vairāk par dažiem desmitiem latu. Visi, kas prasa lielākas summas, ir nievājami biznesmeņi. Tāda nu ir cilvēka daba :ninja:
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby NARDICUM » 28 Nov 2012, 00:18

Eskimo
Kas ir laba audzētava/ tas ir gadu vai pat gadu desmitu darbs, lai tevi pazītu.
Un nebūt ne visi kucēni ir tik labi, lai viņiem augot cena dubultotos.
Tādus jau paaugušos kucēnus pērk parasti audzētāji, parasts cilvēks grib maaaziiiņuuu :rej:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby Eklēriņš » 28 Nov 2012, 09:12

Jautājums: kurš no jums konkrēti ir saņēmis no audzētājiem informāciju, ka kucēnus taisās nodot patversmei? Interesantākais šajā situācijā ir tas, ka kāds (deleģēts vai pats izdomājis) ir uzrakstījis šādu info un tālāk jau katrs pats to scenāriju izdomā pēc savas gaumes un saprašanas.
Es arī saprotu, ka visi LV suņinieki ir ļoti gudri, viedi, zinoši. Te cilvēki, kā saka "lahanuļis". Ilgus gadus dzīvojuši ASV, pieraduši pie turienes sistēmas, tirgus apjomiem un rocības. Iesākumā domāja, ka "re kur brīva niša", bet nezināja un laikam jau arī īsti nevēlējas zināt patieso situāciju LV ar šīs šķirnes suņiem. Tā gadās iesācējiem, liekas tā lieta aizies, re cik daudziem viss notiek un kucēni tiek tirgoti par vēl augstākām cenām, kādēļ lai mums nenospīdētu labs ienākums. Tikai iesācējs bieži vien pat nenojauš ko nozīmē izaudzēt metienu, kur nu vēl pārdot kucēnus valstī, kurā cilvēks ir maz informēts par suņiem, to kvalitāti, veselības problēmām, ciltsrakstiem utt., visi grib šķirnes suni, bez papīriem un pa lēto!
Un ir tāda cilvēku kategorija, kur skaidrot, stāstīt, pierādīt ir bezcerīgi, viņi mācās tikai paši no savām kļūdām, un tikai tad, kad būs kārtīgi apdedzinājušies, sapratīs, ka "suņu bizness" nemaz nav ne tik izdevīgs, ne ienesīgs.
No manis rakstītā nekas nav fakti, viss ir tikai mans personīgais apcerējums par tēmu. :sarkstosa:
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby Robins » 28 Nov 2012, 09:29

Eskimo wrote:Robin

"Labā audzētavā, perspektīvs kucēns, teicams eksterjerā, pieprasītā šķirnē nekad nezaudēs savu vērtību. Bet šis nav tas gadījums! Šajā gadījumā man ir žēl suņu bērnu! ;(" © Korland Rein

To es arii domaju


Tādi gadījumi ir varbūt kādi 2% - profesionāli sagatavojot medību suni tā vērtība patiešām varētu celties (bet tad tas nebūs līdz 4-6 mēnešiem, bet gan drīzāk gadam, pusotram), vai - ja patiešām audzētājs ar vārdu kādu laiku patur un novēro perspektīvāko kucēnu, bet tomēr izlemj to pārdot.
Tas var būt tik reti, ka faktiski var uzskatīt ka tādu gadījumu nav.

Un pilnīgi šķērsām ir piesaukt šādu scenāriju gadījumā, kad kāds sadomā Latvijā ražot pa 15 bladhaundu kucēniem gadā, un tad, lai interesantāk, vēl paralēli nedaudz nodarboties ar šantāžu.
Last edited by Robins on 28 Nov 2012, 11:06, edited 1 time in total.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby Creme de la Creme » 28 Nov 2012, 09:56

Robins wrote:
Eskimo wrote:Robin

Labā audzētavā, perspektīvs kucēns, teicams eksterjerā, pieprasītā šķirnē nekad nezaudēs savu vērtību. Bet šis nav tas gadījums! Šajā gadījumā man ir žēl suņu bērnu! ;(

To es arii domaju


Tādi gadījumi ir varbūt kādi 2% - profesionāli sagatavojot medību suni tā vērtība patiešām varētu celties (bet tad tas nebūs līdz 4-6 mēnešiem, bet gan drīzāk gadam, pusotram), vai - ja patiešām audzētājs ar vārdu kādu laiku patur un novēro perspektīvāko kucēnu, bet tomēr izlemj to pārdot.
Tas var būt tik reti, ka faktiski var uzskatīt ka tādu gadījumu nav.

Un pilnīgi šķērsām ir piesaukt šādu scenāriju gadījumā, kad kāds sadomā Latvijā ražot pa 15 bladhaundu kucēniem gadā, un tad, lai interesantāk, vēl paralēli nedaudz nodarboties ar šantāžu.

Es varu tikai piekrists Eklēriņam - mēs neko īsti nezinām par reālo situāciju. Nezināms cilvēks, ar mistisku ''niku'' kaut ko ieraksta forumā un visi uzreiz metas nosodīt audzētāju.
Pie mums kucēnu turēšana līdz lielākam vecumam ir patiešām neierasta lieta. Citās valstīs tā ir normāla prakse. Sevišķi ja audzētājs paredz kucēniem lielu perspektīvu.
BET. ''Audzētāju parasto'' bieži pārņem ''panika'' jo kucēni aug lielāki, tie prasa lielākas rūpes, bet pircēju kā nav, tā nav.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby tutta » 28 Nov 2012, 10:43

Creme de la Creme wrote:
Robins wrote:
Eskimo wrote:Robin

Es varu tikai piekrists Eklēriņam - mēs neko īsti nezinām par reālo situāciju. Nezināms cilvēks, ar mistisku ''niku'' kaut ko ieraksta forumā un visi uzreiz metas nosodīt audzētāju.


Nav mistisks cilvēks un niks- lūdzu -es ieliku pirmo ziņu LOLITA KAIMIŅA ar niku tutta, Eklēriņš par manu identitāti var pārliecināties pajautājot Diānai no Valmieras :labipadarits: Paskaidrošu kāpēc to šeit ieliku- pirmkārt izlasīju draugos šo ziņu, uzrakstīju meitenei vēstuli, kurā viņa atbildēja, ka audzētāji lūguši palīdzēt. Uz šo vairāk nereaģēju... :grr: Taču, kad man piezvanīja paziņas , kuri teica to pašu, ka audzētāji personīgi lūguši palīdzēt kucēniem atrast mājas par brīvu, nu varbūt par pavisam simbolisku samaksu, tad nolēmu šo tomēr darīt publiski, jo negribēju palikt vienaldzīga...nu ļoti patīk šīs šķirnes suņi :rej: ES TO NEIZDOMĀJU :aizsvilstas: Paziņas zvanīja man, jo vienmēr savu iespēju robežās cenšos atrisināt ar suņiem saistītas problēmas. Kad pirmie cilvēki, kas atsaucās bija piezvanījuši audzētājiem, atsaucoties uz šo pašu cilvēku, kuriem viņi bija lūguši palīdzēt, audzētāji tikai noteica, ka kucēnus pārdod par x summu. Nezin kāpēc kad citi audzētāji pārdod savus kucēnus par daudz reiz lielākām summām un es zinu kur šī cena rodās, es nekad nesmu cēlusi trauksmi.. tā ir katra paša darīšana un tieši tā, labu kucēnu par atbilstošu cenu var gaidīt no laba audzētāja arī vairākus gadus. Tad kur ir vaina... manī, ka gribēju palīdzēt un sacēlu trauksmi vai audzētājos kuri paši nezin ko gib :aizsvilstas:
User avatar
tutta
Baby
Baby
 
Posts: 60
Joined: 21 Jan 2010, 19:02

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby Korland Rein » 28 Nov 2012, 10:58

tutta, nekreņķē! Tu visu izdarīji pareizi tikai gribēji kā labāk, bet sanāca kā vienmēr.
Tavs niks kā arī pati tu, nav mistika! ;) To zin daudzi! :estevisamilosu:

Pārliecinājos jau atkal, ka daudzi nelasa visu rakstīto, bet tikai izcelto vai pavirši pārskrien tekstam. Šis nav Eskimo teikums, bet gan mans, kas netika iequotēts: ;)

Labā audzētavā, perspektīvs kucēns, teicams eksterjerā, pieprasītā šķirnē nekad nezaudēs savu vērtību. Bet šis nav tas gadījums! Šajā gadījumā man ir žēl suņu bērnu!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby Creme de la Creme » 28 Nov 2012, 11:01

Es tomēr būtu, drošības pēc, uzzvanījusi pašiem audzētājiem. Varbūt patiešām cilvēkus bija pārņēmis izmisums un pietiktu ar sakarīgu padomu! Man ir bijis līdzīgi. Cilvēki gribēja atdot suni jo netika galā. Pēc ~30 min. telefona sarunas, viņi jau bija pārdomājuši. Tik vien vajadzēja kā uzklausīt un sniegt dažus padomus suņa audzināšanā, apmācīšanā u.tml. Ja cilvēkiem šie ir pirmie kucēni, tad visādi var gadīties...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby tutta » 28 Nov 2012, 11:07

Korland Rein wrote:tutta, nekreņķē! Tu visu izdarīji pareizi tikai gribēji kā labāk, bet sanāca kā vienmēr.
Tavs niks kā arī pati tu, nav mistika! ;) To zin daudzi! :estevisamilosu:

Pārliecinājos jau atkal, ka daudzi nelasa visu rakstīto, bet tikai izcelto vai pavirši pārskrien tekstam. Šis nav Eskimo teikums, bet gan mans, kas netika iequotēts: ;)

Labā audzētavā, perspektīvs kucēns, teicams eksterjerā, pieprasītā šķirnē nekad nezaudēs savu vērtību. Bet šis nav tas gadījums! Šajā gadījumā man ir žēl suņu bērnu!


Paldies Korland Rein :estevisamilosu:
User avatar
tutta
Baby
Baby
 
Posts: 60
Joined: 21 Jan 2010, 19:02

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby Creme de la Creme » 28 Nov 2012, 11:20

Atvainojos par to ''mistisko'' :sarkstosa: , bet te (nemaz nerunājot par draugiem.lv) visādi ir bijis. Uz draugiem.lv profilu es saņemu ne tādu vien info! Man pat ienācā vēstulīte ar tekstu: ''Kas jums tur klubā notiek...'' Cilvēks izlasīja reklāmā ka kucēni ir no Ogres raj., neko nenoskaidroja un uzreiz ''ceļ brēku''. Es paņēmu telefonu, uzzvanīju audzētājam, tad noskaidroju kurā klubā viņi sastāv (jo mums nav neviens bladhaunda), tad uzzvanīju attiecīgā kluba pārstāvim, noskaidroju situāciju. Tas viss aizņēma ~ 15 min. (vajadzēja jau vēl arī paklačoties :kanepe: ). Man pers. situācija uzreiz kļuva skaidra.
Tepat bieži ir bijis ka cilvēki sāk apspriest situāciju (pat īsti nezinot kā patiesībā ir), izsaka dažādus variantus kā labāk rīkoties, kā pats būtu rīkojies, kā rīkojās citi...................
Es saprotu ka visiem rūp kucēnu liktenis! Par to jau neiet runa...Bet mēs visi esam atšķirīgi un ar saviem ''putniem galvā''. Nosodīt - tas ir pats vieglākais. Reāli palīdzēt ir grūtāk. Vienīgais ko es pers. varēju darīt - nosūtīt info par kucēniem cilvēkiem, kas pirms kāda laika man bija interesējušies par šo šķirni. Pirkt vai nepirkt no šād audzētāja - tas jālemj viņiem. Bet kucēni jau no tā sliktāki nekļūst.
Piedodiet, bet šādas info izvietošana forumos nav palīdzēšana. Vismaz ja to nav akceptējuši paši kucēnu audzētāji...
Varbūt es domāju pavisam aplam...varbūt kaut ko nesaprotu...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby tutta » 28 Nov 2012, 11:28

Creme de la Creme wrote:Atvainojos par to ''mistisko'' :sarkstosa: , ..


Viss kārtībā :meitenedejo: Es neslēpjos un varu par sevis teikto atbildēt. Nu tad dzēšam šo sadaļu laukā, jo arī slikta reklāma ir reklāma... Lai audzētāji tiek galā paši...
User avatar
tutta
Baby
Baby
 
Posts: 60
Joined: 21 Jan 2010, 19:02

Re: Bladhaunds / Bloodhound

Postby Vendeta » 28 Nov 2012, 11:31

Piedodiet, bet šādas info izvietošana forumos nav palīdzēšana. Vismaz ja to nav akceptējuši paši kucēnu audzētāji...
- bet vai audzētāji ir akcptējuši šo Līgas M. tekstu zem kucēnu bildēm dr.lv? Tās bildes tur stāv joprojām, un teksts zem tām arī nav mainīts :neparliecinats: :jaut:
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests

cron