Kaval. Kinga Čarlza spaniels / Cavalier King Charles Spaniel

Dog Breeds

Re: Kaval. Kinga Čarlza spaniels / Cavalier King Charles Spaniel

Postby DesignedForDog » 09 Oct 2017, 13:49

Par šķirni kopumā spriest neņemtos.
Bet man ir kavalieru puika, 5 gadi. Par viņu, protams, varētu uzrakstīt romānu.
Taču īsumā - izcila šķirne, ja tas ir pirmais suns ever. Ļoti viegli apmācāms. Mana puikas labākā draudzene ir labradors. Mājās ir kaķene - nekādu problēmu. Sunim :) .
Mans suns ir arī liels cilvēkmīlis. Vecumam, dzimumam, dajebkam nav nozīmes. Taču... ir nācies sastapt kavalieri, kuru nes rokās, jo viņam bail no visa un visiem. Un, sēžot rokās, viņš rēc uz apkārtējiem kā pūķis.
Lielākās veselības problēmas, ar kurām esmu saskārusies, bija saistītas ar ēdienu. Līdz 1.5 g baroju ar labu sauso + konservi + našķi. Rezultāts - ikmēneša veta apmeklējums, lai iztīrītu anālos dziedzerus, pūžņojošas ausis, acis. Tā bija reāla elle, kamēr es (ne veti :aizsvilstas: ) sapratu, kas notiek. Nu jau 3.5 g sunim ir sava diēta. Viņam ir alerģija uz visām gaļām, izņemot putnus, trusi, zivis. Taču vairs nekādu problēmu ar acīm, ausīm, anālajiem dziedzeriem.
Tā kā suns ir bracefālis, viņam nepatīk karstums, pie +18 C jau sāk elst. Tas nu būtu jāņem vērā, apsverot šo šķirni.
Par aktivitātes līmeni... Mans suns mīl pastaigas, izskriešanos, bumbiņas pamētāšanu, bet, ja vasarā 2 nedēļas ir ļoti karsts un izejam mierīgā pastaigā max 40 min diennaktī, puika būs apmierināts un neko vairāk negribēs.
Suns ir ļoti man pieķēries, tāpēc pat prātā nenāktu nomainīt strādāšanu mājās pret iešanu uz biroju. Taču, es mierīgi varu aiziet bez viņa uz 8 stundām. Ja nu ļoti vajag... Nekādas kaukšanas, riešanas, ārdīšanās. (Vai jau teicu, ka viņš ir izcils suns?)
Ir tikai viens mīnuss. Kavalieri met spalvu 24/7. Ir ĻOTI daudz spalvu. Varētu šķist neticami, jo šunelis nav liels, bet... Taču šķirnē sastopami gan ļoti pūkaini (kā manējais), gan mazāk pūkaini eksemplāri. Par šo ir vērts aizdomāties.

Ceru noderēs:)
DesignedForDog
 

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kaval. Kinga Čarlza spaniels / Cavalier King Charles Spaniel

Postby Xcio » 14 Nov 2017, 16:50

Kavalierīša kucēna video
User avatar
Xcio
Puppy
Puppy
 
Posts: 322
Images: 15
Joined: 25 Jan 2010, 13:08
Location: Rīga

Re: Kaval. Kinga Čarlza spaniels / Cavalier King Charles Spaniel

Postby KarlisJB » 27 Dec 2017, 19:36

Kāds, kuram ir reāla pieredze, var pastāstīt, kā viņiem ar iedzimtajām slimībām? Ir doma meklēt skaistu pārīti. Un raksturs ļauj ņemt uzreiz divus, vai arī labāk ņemt pa vienam, un ļaut mazliet paaugties?
KarlisJB
 

Re: Kaval. Kinga Čarlza spaniels / Cavalier King Charles Spaniel

Postby dresetajs » 04 Dec 2018, 10:36

Turpinām attīstīties un pinveidoties - 2.12.2018. piedalījamies savās pirmās oficiālās frīstaila (dejas ar suņiem) sacensībās, Somijas pilsētā Janakkala. Novice (Iesācēju) klasē startēja 10 dalībnieki, un mūs, Latvijas sortistu, rezultāti iepriecina un iedvesmo:
Zaiga Zvirbule ar šiperke Flešs (Noerkom Morions Krutoy Parnishka) - 1. vietā, 170. (no 200 iespējamiem) un tiesības pāriet uz nākošo klasi;
Vladislava Akimova ar kavaliera karaļa Čārlza spanieli Teri (Royal Fantasy Quality Collection) - 2.vietā, 165.p.
:latvija:
Abu dejas horeogrāfs un producents - Irina Paņkova (RU) :sirsninas2:

Image

Image

Image

Image
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Previous

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests