Bīgls / Beagle

Dog Breeds

Re: Bīgls / Beagle

Postby Eklēriņš » 18 Aug 2014, 08:07

rucija, viens neliels precizējums: sievietēm ir reizes, kucēm - meklēšanās. Atšķirība ir ļoti liela :)
Kucei normāli dzemdēt ir reizi gadā. MK noteikumi nosaka: 33.1 4. nodrošina, ka sunim, kaķim un mājas (istabas) seskam gada laikā nav vairāk kā viens mazuļu metiens, un mājas (istabas) dzīvnieku un tā pēcnācējus tur atbilstoši labturības prasībām.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Bīgls / Beagle

Postby verun4ik » 22 Aug 2014, 23:44

Steidzami!! Atrasta bīgla kucīte. Pieklīdusi pie privātmājas Langstinos, Garkalnes novadā. Sarkana kaklasīksna Rogz modelim līdzīga. Suns čipots. Audzētavu īpašnieki, lūdzu pārbaudiet, var būt zināsiet īpašniekus pēc čipa numura: 985121004931645. Lūdzu, zvaniet, ja ir info par īpašniekiem:26114329
verun4ik
Baby
Baby
 
Posts: 70
Joined: 19 Aug 2011, 14:47

Re: Bīgls / Beagle

Postby Bpa4 » 25 Aug 2014, 11:22

ldc.gov.lv datu bāze ar šādu čipa numuru info diemžēl neatrod. Būtu forši, ja atrastu.. minūtes darbs un saimnieks rokā! .. Ir vērts visiem, kas nav reģistrājušies - padomāt!
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Bīgls / Beagle

Postby rucija » 10 Sep 2014, 15:31

Labdien!
Te tāds pēcvasaras klusums, bet man atkal ir, ko ņemties:
nesen satikām 5 mēnešu vecu bīgla kucēnu... un viņš bija lielāks par manu rītdienas jubilāri Čelsiju. Esmu jau pieradusi, ka visi pieaugušie bīgli ir lielāki, bet kucēns?? sākumā domāju, ka varbūt jāved pie veta, lai taisa kādas pārbaudes, bet tad apdomāju - nu ko man tas dos, ja man pateiks, ka viņai trūkst kāds augšanas hormons? vai, ka dēļ sliktās ēšanas nav pietieami izaugusi? vai, vēl jo vairāk, ka viņa nav īsts bīgls?
un otrs ir čurāšana pa nakti. pēc pusgada vecuma bija tak pārtraukusi pa nakti čurāt pat tad, ja pa dienu vēl uz paladziņu aizgāja, bet tad kaut kas nojuka un katru, katru nakti piečurā koridoru. lai ar cik vēlu ir pēdējā pastaiga. nu besī ārā :D
rucija
Baby
Baby
 
Posts: 50
Images: 2
Joined: 21 Sep 2013, 15:31

Re: Bīgls / Beagle

Postby Eklēriņš » 12 Sep 2014, 17:03

rucija, neesi padomājusi, ka sastaptie bīgli varētu būt vienkārši no lielajiem un ar Tavu meiteni varētu būt viss kārtībā? ;) Ok, ja baidies, ka kaut kas nav tā, kā vajag, vai pat šaubies par šķirni, tad uzraksti cik viņa šobrīd veca, nomēri augstumu skaustā (tā ir aptuveni tā vieta uz muguriņas, kur sākas lāpstiņa un tad līdz zemei) un pievieno bildi. Tad nu mēģināsim saprast vai ar to bērnu viss ir ok, vai tomēr ne pārak ;)

Kā viņai vispār ir ar čurāšanu? Nav kļuvusi biežāka? Varbūt mitrajā un vēsajā laikā ir apaukstējusies un vienkārši nespēj izturēt visu nakti.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bīgls / Beagle

Postby Robins » 14 Sep 2014, 19:31

Julle, 7,5 gadi
16kg, 39cm skaustā

Image

Image

Juicy Fruit, 1,5 gadi
13kg, 36cm skaustā

Image
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Bīgls / Beagle

Postby rucija » 15 Sep 2014, 07:20

Image

Te var redzēs salīdzinoši īsās ausis :)
rucija
Baby
Baby
 
Posts: 50
Images: 2
Joined: 21 Sep 2013, 15:31

Re: Bīgls / Beagle

Postby rucija » 15 Sep 2014, 07:24

Image

te tāds mokošs mērīšanas pasākums :D vidēji 35-36 cm ir.
Čelsijai ir gads.
bet nu tā jocīgi, ka visi citi bīgli tad būtu no lielizmēra suņiem un mūsējā viena tāda maziņa. un vēl, kas druksu liek šaubīties - pēc visiem bīglu raksurojumiem, viņa ir pārsteidzoši paklausīga. ptu, ptu, ptu, šī nobīde gan man ļoti patīk :D
rucija
Baby
Baby
 
Posts: 50
Images: 2
Joined: 21 Sep 2013, 15:31

Re: Bīgls / Beagle

Postby rucija » 15 Sep 2014, 07:27

ekleriņ par to čurāšanu netieku gudra, jo tas ir ieildzis jau apmēram divus mēnešus. ja būtu apaukstējusi, tad tak būtu jābūt vai nu sliktāk vai labāk? pagājušo nakti izgulēja sausu. piektdien, no vakara pastaigas ienācām ap 22.30, bet ap 00.30 jau kordorā bija peļķe.
pa dienu gan viņai nesanāk baigie pārtaukumi garie, jo ik pa stundām 4 kāds vismaz uz čuŗāšanu viņu izved, bet ir gadījies, ka pē 6 stundām arī viss ir sauss.
rucija
Baby
Baby
 
Posts: 50
Images: 2
Joined: 21 Sep 2013, 15:31

Re: Bīgls / Beagle

Postby Eklēriņš » 15 Sep 2014, 09:18

rucija, augums Tavai meitenei pilnīgi normāls! Daudzi sapņo par mazu, miniatūru bīglu, bet Tu ķer kreņķi! :kanepe: Jā, jā, nebrīnies, šobrīd ir ļoti daudz bīglu, kuru augums jau ir virs standarta. Man savā laikā viena dāma centās iestāstīt, ka man esot divi poketbīgli, bet viņai, lūk, normālais, tipa, parastais bīgls :jautri:
Ja Tu šo meiteni ņēmi priekš sevis, mājām un mīlestības, tad Tev ir normāls bīgls, ja izstādēm un vaislai, tad ir šādas tādas lietas, kam piesieties (kaut vai tas pats ausu garums).

Njā, ar to čurāšanu ir jocīgi. Tev vajadzētu papētīt kad ir tās naktis, kad izguļ sausa un kad sačurājas, kas tur varētu būt atšķirīgs. Vai nevar būt kādi papildus stresi. Kā ir ar dzeršanu uz nakti?
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bīgls / Beagle

Postby rucija » 15 Sep 2014, 11:54

ekleriņ :) paldies, nomierināji! Nē, nu nevar teikt, ka es par to baigo kreņķi ķēru, bet jā, ja visi sastaptie bīgli ir lielāki un pat 5 mēnešu vecais kucēns ir lielāks par mūsējo, tad bažas sāk augt. izvēloties tieši bīglu, protams, valdzināja gan iezīmētās acis, gan ļepatainās ausis, kas čelsim iztrūkst, bet nu jau suns ir iepazīts un ir skaidrs, ka tieši viņas raksturs iederās mūsu ģimenē. nu vīrs gan vēl ļoti gribēja medību suni un skaļi viņam to teikusi neesmu, bet šķiet, ka viņu gan sagaida aplauziens :D čelsija šķiet diezgan bailīga un mežā tālu no saimnieka neiet :D
par izstādēm ir pilnīgi izslēgts, tas vienkārši nav mūsu stilā un par vaislu kā peļņas veidu arī nē, bet tā kā operēt negribam, tad runājām, ka vismaz vienu reizi kucēnus gan vajadzētu. Skatoties uz viņas mazo augumu (kas izrādās ir normāls :D) es gan esmu sākusi šaubīties vai viņai nebūtu pa grūtu piedzemdēt. bet ja nu tomēr, tad jāmeklē bīgs ar garām, garām ausīm, lai kompensējas :dejo:
rucija
Baby
Baby
 
Posts: 50
Images: 2
Joined: 21 Sep 2013, 15:31

Re: Bīgls / Beagle

Postby Vendeta » 15 Sep 2014, 19:11

bet tā kā operēt negribam, tad runājām, ka vismaz vienu reizi kucēnus gan vajadzētu
- un kas vainas pet klases kuci turēt vienkārši savam priekam? Kuces nav jāsterilizē piespiedu kārtā (tā ir katra saimnieka privatā darīšana), bet nav arī jāpavairo viss, kas kustas - ne vienu reizi, ne divas, ne piecas. Sevišķi jau, ja dzīvniekam nepiemīt teicamas šķirnes īpašības, kā paši minējāt - cerējāt uz vienu, dabūjāt pavisam ko citu. Kucēm nav nekādas vajadzības dzemdēt - tas nekādā veidā neietekmē dzīvnieka veselību :ludzu: , kad beidzot "tauta parastā" to sapratīs...
Pietiek jau šādā veidā pavairotu bezdokumentu suņu - citādi cilvēks ierauga bildē tipisku, teicamu šķirnes pārstāvi (ar visiem standartiem atbilstošu eksterjeru, temperament u.c.), bet iegādājas kucēnu visbiežāk par "saprātīgu cenu", vai "mums jau bez dokumentiem, priekš sevis", vai kādā no kreisajiem klubiņiem - un izaug sunītis, kas reizēm vairāk, reizēm mazāk atgādina iecerēto sākuma variantu.
Attiecībā konkrēti uz jūsu šķirni, strādājot ar dzīvniekem ikdienā ko tikai nav nācies redzēt :soks: - bīglveidīgie suņi, kuri vairāk atgādina basetus, suņi ar nopietnām temperamenta problēmām (bailīgi, nervozi), šogad vasarā nācās iemidzināt "gribēju būt bīgls" suni, kurš svēra tuvu 30 kg (un bija ārkārtīgi agresīvs). Tautas selekcijas (un dažu favorītveidīgo klubiņu) darba rezultāts :lamajas:
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Bīgls / Beagle

Postby rucija » 15 Sep 2014, 20:46

vendeta sajutos vainīga, tikai īsti vēl nesaprotu par ko :D par to ka cerējām uz vienu un dabūjā ko citu.. nu, jā, mums bija priekšstats par to kā izskatās bīgls, bet ņemot ne plankumaino, bet ēnoto nebijām painterējušies, piefiksējuši, ka šiem tik izteikti acis neiezīmējas. par ausīm gan vēl neesmu tikasi skaidrībā. lai vaik ā, nopirkām ar visiem papīriem, mamma manai amatiera acij liekas riktīgs bīgls (tēti neesmu redzējusi) pie ārstiem vedam un es vispār nesaprotu par ko tagad taisnojos :ludzu:
rucija
Baby
Baby
 
Posts: 50
Images: 2
Joined: 21 Sep 2013, 15:31

Re: Bīgls / Beagle

Postby Eklēriņš » 16 Sep 2014, 08:33

rucija, centīšos izskaidrot to, ko Vendeta pateica ļoti emocionāli. Tas ir jautājums par kuru cepās visi nopietni audzētāji.
Saproti, ka vaislas darbs tā NAV pleņa. Nopietniem audzētājiem tas "prieks" izmaksā milzu naudu. Bieži vien audzētājs pat nesaņem uz metienu iztērēto atpakaļ, kaut cenas priekš parastā cilvēka liekas kosmiskas. Nevajag jaukt pavairotājus, kuriem princips: man ir kucīte, te re kur skraida sunītis, abi tā kā vienas šķirnes, varbūt pat abiem ir šādi tādi ciltsraksti, nu tad liekam kopā un tirgojam kucēnus par "pieņemamām naudiņām". Visi kucēni izskatās mīļi un smuki, bet kas izaugs, tā vairs nav pavairotāja problēma.
Vaislas darbs ir ļoti atbildīgs un pārdomāts process, kura mērķis ir izkopt, uzlabot šķirni. Kaut vai par mūsu mīļajiem bīgliem. Pati redzi, ka arvien vairāk parādās ļoti liela auguma bīgli. Noturēt augumus ir ļoti grūti un audzētājam ir ļoti jāpiedomā pie asinslīnijām, kuras spēj noturēt augumus, iedot vajadzīgās īpašības utt. Tepat uz vietas bieži vien nav vajadzīgo suņu, asinslīniju utt., tad nākas braukt pārot kuci uz ārzemēm, bieži vien visai tālu. Par pārojumu jānorēķinās uzreiz un par labu suni ir jāmaksā lielas naudiņas. Bet daba ir daba un kuce var palikt arī tukša, var piedzimt ļoti mazs metiens, var arī neizdoties tas, ko audzētājs bija ieplānojis, jo ģenētika nav tik viegli prognozējama. Šī tēma vispār ir ļoti gari un plaši runājama, bet forumā pāris teikumos uzrakstīt visus ja, kas, kādēļ un kā, nav iespējams.

Par to "vienu reizi kucēnus" arī man ir jautājums - priekš kam? Ja kuces veselībai, tad pilnīgi garām, nekādu veselību tas neiedos, tas ir vecs mīts bez jebkāda seguma. Vaislas darbs? Tad ir jāiet uz izstādēm, lai eksperti novērtē kuces atbilstību standartam, ir jāveic veselības pārbaudes, pašam audzētājam ir jāapzinās kuces mīnusus, lai censtos tos pārojumā kompensēt (bet nekur nav rakstīts, ka izdosies), jānovērtē temperamenta atbilstība šķirnei utt. Ja Tev ir jautājums: vai man vispār ir bīgls? Tad es varu izdarīt tikai vienu secinājumu, ka Tev pašai šobrīd nav vajadzīgo zināšanu lai varētu nopietni nodarboties ar vaislu, bet uzražot vienkārši metienu kucēnu pēc - tā būs tā pati pavairošana.

Nē, Tev nav jājūtās vainīgai, Tu vienkārši to visu nezini. Tādēļ jau arī ir vajadzīgi forumi lai cilvēkam būtu kur jautāt un saņemt atbildes, kur diskutēt. Bet vislabākais, ja audzētājs būtu tas, kurš izglīto savu kucēnu saimniekus. :) Tāds audzētājs ir zelta vērts! :sirsninas:
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bīgls / Beagle

Postby mozele » 20 Sep 2014, 11:27

Manuprāt, audzētāju darbs sabiedrībā netiek pietiekami izskaidrots. Tā kā mans suns ir mans pirmais suns, to iegādājoties man arī nebija ne mazākās saprašanas kam jāpievēršs uzmanība iegādājoties dzīvnieku. Laimīgā sakritībā esmu tikusi pie veselīgas bīglu meitenes, kurai nu ir 3 gadi.
Par audzētājiem visvairāk sāku aizdomāties tad, kad nolēmu iegādāties kaķi un saskāros ar labu audzētavu. Zinot, ko audzētāja iegulda šķirnes uzturēšanā, man ir neizsakāmi žēl redzēt tos sludinājumu kalnus, kur tiek piedāvāti kaimiņu starpā sakrustotie it kā šķirnes kaķi, bet kurš tur ņem vērā dzīvnieku raksturu, veselību, utt. Ja nebūtu entuziastu, nez vai vispār būtu šķirnes, vieni kranči.
Audzētājs ir pelnījis katru centu, ko viņš vēlas saņemt par izaudzināto kaķēnu/kucēnu.
Par audzētāju popularizēšanu sabiedrībā... Biju šokā, kad žurnālā Astes izlasīju par to, kā sabiedrībā pazīstama persona lielīgi stāsta kā bez papīriem ir iegādājies sev britu īsspalvaino kaķi. Vismaz žurnālistam būtu jānokomentē, ka tas ir "negadījums" un pareizāk ir nesekot šim piemēram.
Vispār, audzētāji, turaties, un paldies Jums!
User avatar
mozele
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 Sep 2014, 11:05

Re: Bīgls / Beagle

Postby Bpa4 » 22 Sep 2014, 15:35

Es gan gribu palielīties! Pēc saimnieka feilera šaušanā, Barbarai smuki pa atsāto asinspēdu (apmēram 60-70 m) nācās uzmeklēt šo ruksi! Saimniekam prieks un arī sunītis pie darba (reāla medību situācijā) tika. :pastaiga: Paldies Eklēriņam par labām apmācībam! Desas un konservi būs!

Image
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Bīgls / Beagle

Postby Eklēriņš » 23 Sep 2014, 12:07

Re kā! Tieši dienu pirms medībām runājām, ka labākā apmācība ir reālās medībās - un ir!!!! Meitenes riktīgi malači, savu darbiņu padarījušas godam! Ir ar ko lepoties! :jiihaa:
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bīgls / Beagle

Postby rucija » 25 Sep 2014, 07:42

bpa4 super!!! apsveicu! žēl, ka Ekleriņš nedzīvo mūsu galā, mans vīrs aiz laimes lidotu. :)


par pārējo..man laikam vajadzēja apdomāt. un sapratu, ka atšķirības uzskatos, sajūtās, pārliecībās ir tāpēc, ka esam dažādos plauktiņos vai līmeņos šajā jomā. es esmu suņa saimnieks vulgaris :D, kam primārais ir pat grūti noformulēt kas.. pats suns, šķirne bija sekundāra. kaut kādā ziņā atrodos Maslova piramīdas apakšā, jo man svarīgāka ir viņa veselība, pastaigas, ēšana nu tādas..salīdzinoši primitīvas lietas. es neprotu uz suni paskatīties kā uz vaislas materiālu, jo man nav ne tās pieredzes, ne zināšanu (neesmu pārliecināta par vēlmi.)
Visgrūtāk laikam bija atbildēt uz jautājumu - kāpēc gribam vismaz vienu metienu, jo es tā īsti nezinu kāpēc. kaut kā vienkārši automātiski tādu domu pieņēmām. nu, viens varētu būt tas, ka paši gribam vēl vienu bīglu, jo dienās, kad mums ir aizdota kaimiņu bīgle vai draugu taksis, izskatās, ka sunim vajag suni :D Bet neesmu šij domai pieķērusies kā nemainīgai un galīgai. Kad pienāks laiks, tad vispirms jau sāksim ar ārsta apmeklējumu, lai izvērtē veselības stāvokli kā tādu, jo man laikam tas ir galvenais. un jā, es, protams, nekrustotu viņu ar citas sugas suni, bet ar tādu pašu bīglu, jo tik saprašanas pat man ir :)
Par tām pieņemajamām naudiņām..jā, es ne brīdi nesaku, ka tie tirgotāji, kas tam pieiet ārkārtīgi nopietni, brauc krustoties uz ārzemēm un gala izmaksas kucēnam ir daudz lielākas, baigi uzvārās, bet, kad pirku Čelsu (par 250ls) oficiālajās audzētavās bija cenas 500-750ls. un, ja man nebūtu šī lētākā iespēja, man Čelsas nebūtu. un domāju, ka ļoti daudziem lēto bīglu saimniekiem nebūtu bīglu šobrīd, jo pat ja cenas ir adekvātas, tās ne visiem ir paceļamas.

Par saimnieku no kā pirkām Čelsu - pieļauju ka viņš ir tāds pats labticīgais saimnieks vulgaris bez īpašām specifiskām zināšanām. viņš joprojām uztur ar mums kontaktu, viņs aktīvi līzēja domāt kā barot to izlepušo meiteni laikā, kad viņa ēda tikai sirdis, viņš var stundām stāstīt manam vīram par pieredzi medībās, jo slavē savu suni kā lieu mednieci, bet viņam nav nekādas saprašanas par pārējo. tāpēc arī piereģistrējos šeit. viņam ir bīgls ar papīriem, viņš sameklē citu bīglu ar papīriem un lieta darīta. tā, pa vienkāršo un nepareizo :D Bet man tajā laikā bija svarīgi, ka es redzēju kā viņš mīl savu suni, man bija svarīgi, ka tas nav bizness.
rucija
Baby
Baby
 
Posts: 50
Images: 2
Joined: 21 Sep 2013, 15:31

Re: Bīgls / Beagle

Postby zeina » 25 Sep 2014, 12:14

rucija ļoti interesanta matemātika, pārdodot kucēnu par 350 EUR - nav bizness, savukārt 500 EUR ir bizness, ironiski, lai neteiktu vairāk. Lielākā daļa LKF suņu, kas tiek pirkti, kā jūs sakat, biznesa taisīšanai, ne reizi nav kļuvuši par vaislas suņiem / kucēm, atkal bizness?... vai ir vēl viens variants - tie jau biezie, kas par tādu naudu pērk suņus, taču īstenībā lielākā daļa no mums ir krājusi šo summu no daudz kā atsakoties, lai iegādātos sķirnei atbilstošu suni.
Jūs sakāt, ka esat reģistrējusies šajā forumā, lai iegūtu zināšanas, bet man rodas iespaids, ka jūs īsti necenšaties saprast, ko mpieklājīgā formā jums cenšas pateikt citi foruma dalībnieki.
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Bīgls / Beagle

Postby rucija » 25 Sep 2014, 12:32

[b]zeina[/b]
Jūs sakāt, ka esat reģistrējusies šajā forumā, lai iegūtu zināšanas, bet man rodas iespaids, ka jūs īsti necenšaties saprast, ko mpieklājīgā formā jums cenšas pateikt citi foruma dalībnieki.
ja? hmm... pārlasīju savu tekstu un īsti nesapratu no kura teikuma šādi secinājumi.
es tikai pastāstīju savu skatījumu/sajūtas. savu subjektīvo pusi. un nevienā teikumā nesaku, ka tie, kas audzē profesionāli taisa biznesu. Jā, mans viedoklis bija, ka pa dārgo no audzētavām vairāk tomēr pērk tie, kas ir vairāk zinoši šajā jautājumā, kas vēlas suņus vest uz izstādēm un attīstīt sugu, bet pa lēto pērk cilvēki parastie tikai mīlēšanai (es nesaku, ka pirmie nemīl).un vispār es nesaprotu par ko Tavs cepiens, jo izstāstīju to, kas bijis pagātnē, neapstrīdot ne ekleriņa ne vendetas sacīto.
rucija
Baby
Baby
 
Posts: 50
Images: 2
Joined: 21 Sep 2013, 15:31

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests

cron