Bīgls / Beagle

Dog Breeds

Re: Bīgls / Beagle

Postby rucija » 25 Sep 2014, 12:47

ē, bet vispār tas kaut kā ir aizgājis uz nepareizas nots. es atvainojos, ja kādu esmu aizvainojusi, es tā galīgi negribēju. es daudz iegūstu šijā forumā un novērtēju Jūsu viedokļus un padomus!
rucija
Baby
Baby
 
Posts: 50
Images: 2
Joined: 21 Sep 2013, 15:31

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Bīgls / Beagle

Postby Robins » 25 Sep 2014, 12:59

rucija, paskaties uz to no citas puses - no potenciālo nākotnes pircēju viedokļa. Viņi, ļoti iespējams, arī neko daudz vēl nezinās, lasīs sludinājumu - bīgls, 600+ Eur negribēs/nevarēs maksāt, bet tomēr sagaidīs, ka izaugs ... iekrāsotām acīm, garām ausīm, varbūt plānos iet medībās... Bet neizaugs. Kāds būs mazliet vīlies, bet mīlēs tāpat, kāds varbūt būs daudz vīlies, nedod dievs kāds izdomās, ka galīgi nav tas ko gribēja un atdos atpakaļ, vai pavisam slikti - piesies pie koka. Vai Tev to vajag? Ir daudz vienkāršāki (un ļoti ticams - arī lētāki) veidi, kā iegūt otru suni.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Bīgls / Beagle

Postby rucija » 25 Sep 2014, 13:23

Roins aaaaa, Tu domā, ka tas par to manu suni? oj, es pat neuztvēru, jo tas nav tā akmenī kalts, ka būs. es vienkārši atbildēju ekleriņa uz jautājumu, kāpēc mēs domājĀM krustot. tas viss ir sākotnēji bijis agrāk, tur es neko mainīt vairs nevaru. godīguma pēc arī teikšu, ka vēl nesaku, ka nekad arī nebūs čelsai bērnu, bet zinu, ka man vēl daudz informācijas jāiegūst, jāapzelē nu tā.... nē, es nebūšu vieglprātīgais vaislotājs, kas krustos un pa lēto tirgos, ja tiešām būs pamatotas aizdomas, ka Čelsa nav īsts bīgls, tad taisīs šņik-šnak un miers mājās un forumā :D
rucija
Baby
Baby
 
Posts: 50
Images: 2
Joined: 21 Sep 2013, 15:31

Re: Bīgls / Beagle

Postby zeina » 25 Sep 2014, 13:26

rucija es arī pārlasīju vēlreiz, no jūsu postiem pazudis vārds "bizness", kas ciešā sakarā ir ar manu postu. Rediģējot rakstīto, uzreiz pazūd jēga diskusijai.
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Bīgls / Beagle

Postby rucija » 25 Sep 2014, 14:00

zeina NU....es nezinu, kur Jūs šo vārdu "bizness" izlasījāt, JO neko neesmu rediģējusi. Pat nezināju, ka to var. kā reiz tikko mēģināju atrast šo iespēju, lai "roins" izlabotu uz "Robins", bet neatradu. Mans teksts ir tieši tāds, kāds bija visu laiku. varbūt vnk. uzskatīsim to ka pārpratumu un nav ko ņemties, :alinji:
rucija
Baby
Baby
 
Posts: 50
Images: 2
Joined: 21 Sep 2013, 15:31

Re: Bīgls / Beagle

Postby mozele » 25 Sep 2014, 18:32

No malas ir sajūta, ka tiek runāts dažādās valodās. ruucija, te cilvēki grib nodot tev ziņu, ka vairot vajadzētu ļoti kvalitatīvus suņus, lai šķirne nesāk aiziet pa skuju taku, bet cik var saprasat no tā, ko tu raksti, tad tev liekas, ka vairot nevajadzētu bīglu ar kaut ko, vai arī ja tavs suns izrādīs, ka nav īsts bīgls, kas, starp citu, nav saprotams, kā to var apšaubīt... vai tu domā, ka tev ir iedoti viltoti dokumenti?
User avatar
mozele
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 Sep 2014, 11:05

Re: Bīgls / Beagle

Postby rucija » 25 Sep 2014, 20:03

mozele man laikam kaut kādas iztekšanas problēmas. es sapratu, sapratu, ko man saka. :aptracis: un pat ņemu vērā. :)
rucija
Baby
Baby
 
Posts: 50
Images: 2
Joined: 21 Sep 2013, 15:31

Re: Bīgls / Beagle

Postby rucija » 25 Sep 2014, 20:06

bet par to īstuma apšaubīšanu.. nu jau vairs neapšaubu, bet visu laiku man bažas radīja tas, ka viņa ir aizdomīgi neliela auguma, kas kā noskaidrojās, ir pilnīgi normāls. tikai tie citi ir lieli :D
kaut gan, man suns ir ar tā sliktā kluba dokumentiem.. :sarkstosa:
rucija
Baby
Baby
 
Posts: 50
Images: 2
Joined: 21 Sep 2013, 15:31

Re: Bīgls / Beagle

Postby rucija » 25 Sep 2014, 20:07

te šķiet sen neviens nav runājis tik daudz, kā es šodien :D
rucija
Baby
Baby
 
Posts: 50
Images: 2
Joined: 21 Sep 2013, 15:31

Re: Bīgls / Beagle

Postby seila » 25 Sep 2014, 20:23

Īstenībā nevajag būt pat ne 200, ne 300 eur, lai pavairotājs pelnītu un taisītu biznesu uz šķirnei līdzīgiem krančukiem. Pietiek vien ar 20 eur piemēram... ja to kucēnu knapi mēneša vecumā norauj no mammas pupa, pāris reizes samīca bļodiņā lētāko Pedigrī, nevakcinētu dod aši, aši prom- rezultātā viņā pat puse no tiem 20 eur nav ieguldīta! Un, ja kucēni ir 5? 100 eur kabatā... Kas notiek ar tiem dzīvei negataviem, puslīdz veselajiem mazuļiem... tas nevienu nesatrauc, galvenais, lai kuce pēc ''tā gadījās'' nes mājās jaunus kucēnus! Tā ir peļņa uz suņu veselības un labklājības rēķina... un kur jēga vairot tos šķirnei līdzīgos? Nekāda. Tikai patversmēm lieks darbs klāt. :asaras:
Toties sertificētam audzētājam jāmaksā no savas kabatas par to pašu barību gan pieaugušajiem, gan kucikiem,par tām pašām rotaļlietām, pavadām... it kā sīkums, vai ne? Par izstādēm, veselības pārbaudēm, attārpošanām, vakcinēšanām, neparedzētiem gadījumiem, pārošanām, benzīnam, tādiem nieciņiem kā gardumiņš, treniņiem, suņu skolām, kursiem un vēl, un vēl... un naudiņa atpakaļ nāk tikai vienu reizi - pārdodot tos kucikus. Tur nav peļņa!!! NAV!
Bet cilvēks to dara :jaa: aiz mīlestības pret šķirni!
Diemžēl vienmēr atradīsies kāds, kurš paskatīsies sludinājumus un paņems to pa 20, nevis 500 eur, jo nav taču naudas. Bet var taču iekrāt! Var taču paņemt uz nomaksu! "pet'' klases kucēni ir lētāki, manuprāt! Var sadomāt, ja ir vēlēšanās pēc šķirnes suni, var!
Otra lieta ko es nekad nesapratīšu - kāpēc viss,kas kustas ir jāsapāro savā starpā?
Pieņemsim, ka ir uzspļaut uz likumiem par labturības kursiem, vakcīnām,kas domātas veselībai, bet vai tad nav baile - kas būs ar tiem kucēniem nākotnē?
Cilvēki diemžēl nenovērtē to,kas nācis par maz naudiņām vai baltu velti... patversmēs vairāk tomēr ir to, kas nākuši kādam par lētu naudiņu, nevis šķirnīgie par 500-800 eur. Ne tā?
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Bīgls / Beagle

Postby anciitS » 25 Sep 2014, 22:56

Atvainojos par iejaukšanos, bet es te naudas jautājumā. Manuprāt, arguments par to, ka šķirnes suns ir dārgs, ir pilnīgi nevietā. Nē, es saprotu, ka ne visiem ir liela nauda uz rokas, bet iekrāt var vienmēr. Pirms cilvēki nolemj veidot ģimeni, viņi taču visu apdomā, vai varēs atļauties bērnu apģērbt, pabarot, ārstēt u.t.t. Tieši tas pats ir jādara pirms mājās ienāk kucēns.
Ja nu kaut kas atgadās, ko tad? Mums suns satraumēja celi. Operācija nebija steidzama, bet vajadzīga. Rehabilitācijas periods +/- 3 mēneši, par izmaksām labāk nerunāt. Runa te vairs nebija ne par 500, ne 600eur. Un tādu piemēru ir ļoti daudz.
Ja tiešām nav iespējas iegādāties suni par attiecīgu summu, tad varbūt vajadzētu padomāt, vai vispār mājās ir vajadzīgs dzīvnieks. Visām lietām dzīvē ir savs laiks, arī tam. Un, ja nu kaut kas atgadās, ko tad? (protams, to nevienam nenovēlu) Tad taču neteiksiet, ka nevarat sakrāt. Vai arī gaidīsiet, ka cilvēki uzreiz saziedos? (protams, suņinieki ir labi cilvēki, un tomēr...) :lasu:
Lūdzu neuztvert personiski, tās vienkārši ir pārdomas.
Jebkura uzticība tiek kādreiz lauzta, vienīgi suns, kurš patiesi pieķēries savam saimniekam, nekad nenodod šīs jūtas. /Konrāds Lorencs/
User avatar
anciitS
Puppy
Puppy
 
Posts: 178
Joined: 15 Jan 2010, 11:00
Location: Ķekavas novads, Latvia

Re: Bīgls / Beagle

Postby mozele » 26 Sep 2014, 10:58

Galu galā, ja ļoti gribās suni, bet nevar atļauties par to maksāt minētās summas, tad izdariet labu darbu un paņemiet suni no patversmes.

Bet par suņa izmēru runājot, arī mana sunīte ir maza auguma, un man tas ļoti patīk, pārsvarā cilvēki domā, ka viņa vēl ir kucēns :pukudupsis:
User avatar
mozele
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 Sep 2014, 11:05

Re: Bīgls / Beagle

Postby Eklēriņš » 26 Sep 2014, 11:18

rucija, Tu runā par savām jūtām, es pastāstīšu par savām :) Mans monologs būs visai garš, tādēļ sadalīšu to daļās, lai vieglāk lasītos :) Visi mēs, kādreiz esam bijuši iesācēji, cilvēki parastie. Reti kuram ir tā veicies, ka jau ir dzimis kinologa ģimenē, pārējie visi mācās praktiski visu savu mūžu.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bīgls / Beagle

Postby Eklēriņš » 26 Sep 2014, 11:18

Arī es iesākumā izlēmu ņemt suni tikai sev, mīlestībai un savam priekam, bez jebkādām domām līst kaut kur dziļāk, ne izstādes, ne medības, ne sports utt. nebija manos plānos. Tomēr es skaidri zināju, ko gribu – šķirnes suni. Nē, šķirnes suns nav tikai ārējais izskats, kad vienas šķirnes suņi viens otram ir līdzīgi. Ja es izlasu informāciju par šķirnes suni, tad rēķinos gan ar konkrētu izskatu, rakstura īpašībām, temperamentu, veselību utt. Ja es ņemu šķirnes suni, tad gribu spēt arī prognozēt, ko no tā var sagaidīt, nevis paļauties uz domu – kas izaugs, izaugs! Protams arī šķirnes ietvaros, katrs suns ir personība! Bet viņiem visiem ir kopīgās pamatīpašības ar kurām noteikti ir jārēķinās un līdz ar to var prognozēt un zināt, kā tas ir audzināms, lai kopdzīve ar viņu būtu patīkama, nevis vienas vienīgas mocības.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bīgls / Beagle

Postby Eklēriņš » 26 Sep 2014, 11:19

Suns vispār kā tāds nav pirmās nepieciešamības pirkums, līdz ar to jāizlemj, kādēļ gribās tieši šķirnes un tieši konkrētas šķirnes suni. To var salīdzināt kā ar transportlīdzekli. Es varu staigāt ar kājām (dzīvot bez suņa), bet ērtāk man būtu pārvietoties ar kādu transportlīdzekli (ir radusies nepārvarama vēlme iegādāties sunīti) un tad sākas iespējas izvēlēties pēc vajadzībām. Auto tak mēs neizvēlamies tikai pēc izskata vien, bet arī pēc tā spējām apmierināt mūsu vajadzības. Ja es dzīvoju dziļos laukos, kur ceļi ir vienās bedrēs, es varu tikai sapņot par sēdinātu sporta auto, bet vajadzēs man Džipu (dzīvoju mazā, šaurā dzīvoklītī pilsētas centrā, auto izbraukumiem ārpus pilsētas nav un laika nodarboties ar suņu sportu arī nav, bet gribu paņemt haskiju – pilnīgi garām, jādomā par piemērotu sunīti šiem konkrētiem apstākļiem). Kad esam izlēmuši auto marku/ suņu šķirni, tad… nez kādēļ nav šaubu par to, ka man piemērotais/vēlamais auto maksā aptuveni tik un aptuveni tik man ir jāsakrāj vai jāņem auto līzinā. Bet runājot par sunīti sākas murgs ar: bīglu par 50 EUR, bizness utt. Ņemot kucēnu, viņi visi ir mīļi, jauki, forši, bet es gribu zināt, ka man izaugs šķirnes suns, mūsu gadījumā bīgls, nevis kaut kas, kam ausis ir uz leju, bet aste gaisā, nezin kādā augumā un nezin ar kādu raksturu, dziņām un uzvedību! Ja gribam tikai sunīti, tad ņemam kādu kucēnu no patversmes, arī tur ir iespēja izvēlēties kaut kādu līdzību, izmēru, spalvas garumu utt. Tāpat kā ar transportlīdzekli – nevaru atļauties auto, meklēju lētāku variantu, mopēdu, skūteri, velosipēdu utt
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bīgls / Beagle

Postby Eklēriņš » 26 Sep 2014, 11:19

Ir jauki, ka Čelsas audzētājs vienmēr ir bijis tik ļoti atsaucīgs un labs cilvēks, palīdzējis jums tikt galā ar kucēna audzēšanu un audzināšanu! Tas tiešām ir apsveicami. BET! Es uzskatu, ka vaislā ir jāizmanto labs vaislas materiāls, bet lielām nobīdēm no standarta! Redzi, jau Tavam audzētājam ir gadījusies kļūme, ir Čelsai pietiekami izteikti mīnusi. Tālāk! Jūs, atkal bez pietiekamām zināšanām un spēju izvērtēt, sapārosiet savu kucīti un var sanāk vēl lielāka kļūme. Bet cilvēks parastais no jums būs pircis bīgla kucēnu, bet vai viņš saņems tiešam to, ko būs vēlējies? Un tā aiz nezināšanas mēs braucam arvien tālāk prom no šķirnes standarta, kamēr no šķirnei raksturīgajām īpašībām būs palicis pāri viens čiks.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bīgls / Beagle

Postby ivele » 26 Sep 2014, 15:50

Tā ... es te baigi sekoju līdzi diskusijai un nolēmu arī iejaukties.
Pirmā daļa tiem, kas uzbrūk rūcijai:
Kas ir šķirnes standarts Bīglam? Cik es saprotu šķirnes standarts laika gaitā ir mainījies no normāla darba suņa - ne maza auguma, ar lielu krūškurvi, kas var skriet desmitiem km un dzīt dzīvnieku, līdz mazam dīvānu un izstāžu sunim, kas ir skaists, bet nederīgs darbam? Par krāsu es vispār neko nesaprotu - tie paši lemon bīgli un pelēkie bīgli, kas vēl nesen bija brāķis, tagad ir viskrutākie bīgli?
Tas ko mēs šobrīd esam pieņēmuši par bīgla standartu, ir nevis klasiskais angļu bīgls, bet ASV izstāžu bīgls? Kā pamanījāt tie ir jautājumi nevis apgalvojumi, jo es nejūtos eksperts :)
Arī man bīglu ausis ir sāpīgs jautājums, jo arī manam bīglam ir īsas ausis ... bet cik es zinu tad standartā ir teikts, ka ausīm jābūt gandrīz līdz purngalam un nekādā gadījumā ne pāri. Līdz ar to es uzskatu, ka mans bīgls ir ar daudz labākām bīgla ausīm kā tie, kam ir garās basetveidīgās ausis, kas arī ir novietotas pazemu, ne tā kā bīglam vajadzētu :)

Par Čelsijas gadījumu ... es uzskatu, ka mums LV ir iedalījušies cilvēki, kas ņem bīglu priekš medībām (nu tādu ir maz), kas pirks viņu par sakarīgu (300EUR) cenu un tikai no medniekiem ... izskats - ausu garums utt šiem suņiem netiek ņemts tik daudz vērā kā darba īpašības, un maksāts šeit tiek par darba īpašībām. Un problēma sākas tad, kad šo suni dēļ apmierinošās summas nopērk cilvēks, kas nav mednieks, bet pēc laika izdomā, ka viņš ir nopircis izstāžu suni, kuru grib pārot un vairot kā izstāžu suni!

Tagad rūcijai, ko es saprotu un domāju:
Kā mēs jau noskaidrojām Čelsija ir īsts bīgls ar mīnusiem, kas ir praktiski visiem suņiem. Ir ļoti maz suņu, kas ir perfekti, perfekti. Ja kādam ir perfekti, perfekts suns, tad viņš vai nu neaiziet no audzētāja kā kucēns, vai aiziet citam ļoti zinošam auzdzētājam nevis jaunajam šķirnes fanam - saimniekam vulgaris :) Ar to vajag samierināties. Pie tam gaidīti šie kucēni tiek gadiem ... Bet kā jau te tika teikts, pat tad, ja Tev ir bīgls ar mīnusiem, bet Tev gribas viņu pārot, Tev vajag tiekties uz šķirnes attīstību nevis degradēšanu. Tev nav lieguma pārot savu suni, jo asociācija tādu aizliegumu nevienam nedod ... tad atrod puiku, kas atrodas krievijā, portugālē, ASV vai polijā, kam ir tas, kas nav Tavam sunim, kam radurakstos visiem ir tas, kas nav Tavam sunim, pavēro, kas par kucēniem no viņa dzimst no dažādām meitenēm, samaksā saimniekam 800-1500EUR par pārojumu un uz priekšu! To Tev neviens neliegs un pat atbalstīs (es tā ceru) ... tikai jārēķinās, ka pat pārdodot par 500EUR kucēnu, Tu visticamāk šo metienu neatpelnīsi, bet vēl ir iespēja, ka meitene būs tukša. Gadās, ka to zinot puikas saimnieks atļauj braukt un pārpārot bez maksas, bet tas nav obligāts nosacījums, tā ir puikas saimnieka labā griba, bet ceļš gan Tev, gan sunim maksās pietiekami vienalga. Un otrs ar ko Tev ir jārēķinās - asociācijas suni Tu pa federācijas suņa naudu nevari pārdot, pat tad, ja Tu būsi ieguldījusi milzu naudu savā sunī un pārojumā ... diemžēl ... es pat Tev nevaru pateikt kāpēc ... tāpēc, ka LV tā ir iekārtots. :)
Otra lieta, ko nodara pārotāji pa labi pa kreisi, ir daudz briesmīgāka nekā izskats ... tā ir suņa veselība. Bīgliem ne tikai LV, bet visur pasaulē ir sākušās sirds problēmas un ir arī sākusies tā slimība, ko iepriekš zināju tikai stafiem, nu kad ķermenis neklausa vairs, neatceros nosaukumu. Un tas man liekas riktīgi briesmīgi, ka var tā sačakarēt tik veselīgu šķirni kā bīgls ...
ivele
Puppy
Puppy
 
Posts: 121
Joined: 11 Aug 2012, 21:27

Re: Bīgls / Beagle

Postby Robins » 26 Sep 2014, 16:04

ivele wrote:Tā ... es te baigi sekoju līdzi diskusijai un nolēmu arī iejaukties.
Pirmā daļa tiem, kas uzbrūk rūcijai:
Kas ir šķirnes standarts Bīglam? Cik es saprotu šķirnes standarts laika gaitā ir mainījies no normāla darba suņa - ne maza auguma, ar lielu krūškurvi, kas var skriet desmitiem km un dzīt dzīvnieku, līdz mazam dīvānu un izstāžu sunim, kas ir skaists, bet nederīgs darbam? Par krāsu es vispār neko nesaprotu - tie paši lemon bīgli un pelēkie bīgli, kas vēl nesen bija brāķis, tagad ir viskrutākie bīgli?
Tas ko mēs šobrīd esam pieņēmuši par bīgla standartu, ir nevis klasiskais angļu bīgls, bet ASV izstāžu bīgls? Kā pamanījāt tie ir jautājumi nevis apgalvojumi, jo es nejūtos eksperts :)
Arī man bīglu ausis ir sāpīgs jautājums, jo arī manam bīglam ir īsas ausis ... bet cik es zinu tad standartā ir teikts, ka ausīm jābūt gandrīz līdz purngalam un nekādā gadījumā ne pāri. Līdz ar to es uzskatu, ka mans bīgls ir ar daudz labākām bīgla ausīm kā tie, kam ir garās basetveidīgās ausis, kas arī ir novietotas pazemu, ne tā kā bīglam vajadzētu :)



Ja tie patiešām ir jautājumi, tad atbilde uz faktiski visiem ir nē. Ne tas standarts ir tā mainījies, ne divkrāsu kādreiz ir brāķi bijuši un noteikti arī šobrīd nav paši krutākie, par ASV vispār sviests. Vismaz mani bīgli (un man pazīstamie Latvijā dzīvojošie LKF bīgli) bez problēmām skrien 10 un 15km, bez apstājas, pēc tam iet padauzīties ar citiem suņiem. Vismaz Latvijā nevienu bīglu, kuram ausis būtu par garu un zemu novietotas, nezinu. Par īsu un par augstu - daudz vairāk.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Bīgls / Beagle

Postby Eklēriņš » 29 Sep 2014, 09:35

ivele, ja tie ir jautājumi, tad uz kādu no tiem mēģināšu atbildēt. Vēsturiski ir bijuši vairāki bīglu paveidi: mūsu zināmie, parastie bīgli, asspalvainie bīgli un vēl mazie, miniatūrie - poketbīgli. Mainoties medību tradīcijām, veidojoties šķirnēm, palika viens bīglu veids - bīgls, pārējie izzuda, un tā standarts nav rakstīts ASV, tur ir savs standarts, kurā zilā krāsa ir atļauta jau ļoti sen, bet ASV medību bīgliem ir atļauta pat aknu krāsa un tiek diskutēts par baltā astes gala prasības atcelšanu. Toties FCI sistēmā ir tikai viens vienīgs standarts, kurš ir izveidots Anglijā - šķirnes zemē! Tas, ka šķirne ir ļooooti mainījusies un no medību suņa kļuvusi par izstāžu šķirni gan ir mīts, kurš sacerēts vairāk valstīs bez senām medību tradīcijām'. Valstīs, kur medībām ir senas un noturīgas tradīcijas, bīglu apmācība ir ļoti, ļoti populāra un vēl joprojām ļoti daudzi audzētāji un bīglu īpašnieki apmāca bīglus tieši medību prasmēm un ļoti lepojas ar medību pārbaužu un sacensību panākumiem, vienlaicīgi ar panākumiem apmeklējot arī izstādes. Un derētu mazāk skatīties uz ASV, kur raksturīgas visādas pārmērības pilnīgi visās sfērās :kanepe:

Robins ir pareizi atzīmējis, ka vismaz LKF sistēmā lielākā daļa bīglu (pilnīgi visus tak zināt nevaru, tādēļ apgalvot par visiem arī nevaru) var noskriet n-tos km un patiešām pēc nelielas pauzītes vēl iet un patriekties ar citiem bīgliem un būs gatavi vēl un vēl skriet, ja būs kas interesants pa ķērnienam. Kā arī daļa šo "izstāžu" bīglu piedalās vai ir piedalījušies reālās medībās un ar panākumiem. :meitenedejo: Un zini kas mani priecē? Lai arī nu jau liela daļa bīglu sēž uz dīvāniem un izklaidē savus mīļotos cilvēkus, tomēr viņu medību dziņas vēl ir pietiekami izteiktas, lai raksturs krasi nemainītos, kļūstot tikai rāmākiem, nedaudz piezemētākiem. Jau otro reizi strādāju ar bīgliņu, kurš ir atvests no ASV un kā par brīnumu arī viņam ir lieliskas maņas un spēja iet pa pēdu, turklāt ļoti precīzi. Tas kārtējo reizi liecina, ka labs eksterjers netraucē bīglam būt par īstu bīglu :dejo:

Runājot par krāsojumu, nevaru piekrist, ka divkrāsu (ruds, balts) bīgls jebkad būtu bijis brāķis! Absolūtas muļķības! Gan šķirnes zemē, gan citās valstīs, kurās bīgli ir populāri ne tikai pēdējos 10 gadus, bet jau krietni senāk, vienmēr ir bijuši šādi bīgli un ir pat audzētavas, kuras strādā tieši ar šādas krāsas bīgliņiem. Un atkal derētu palasīties šķirnes vēsturi, paskatīties kādas šķirnes ir bijušas iesaistītas bīgla šķirnes izveidē un kādi krāsojumi ir raksturīgi tām šķirnēm, lai būtu skaidrs, ka divkrāsu bīgls ir NORMA, tikai tās salīdzinoši retā parādīšanās ir saistīta ar recesīvo gēnu. To, ka Latvijā tikai pēdējos gados šī krāsa ir ieguvusi popularitāti ir likumsakarīga. Jā, tikai pavisam nesen ir standartā noformulētas dažādas atsevišķas krāsas, kuras kādreiz lieliski sadzīvoja ar formulējumu - dzinējiem raksturīgs krāsojums. Ja jau divkrāsu bīgli izraisa šaubas par šķirniskumu, tad ko lai saka par Latvijā tik neredzētiem krāsojumiem kā harepied un badgerpied? Arī brāķis?

Runājot par ausu garumu, tomēr vajadzētu pieturēties pie standarta, jo tas nav rakstīts tikai rakstīšanas pēc. Ja ir teikts, ka pastiepjot uz priekšu, ausīm vajadzētu sasniegt degungalu (nevis purna galu), tad tā arī vajadzētu būt un arī novietojumam ir liela nozīme. Un atkal runa ir par bīgla vēsturisko funkciju - medībām. Ne velti šāds ausu garums un novietojums ir atrunāts. Un vienādi slikti ir gan īsas, augsti novietotas ausis, gan pārāk garas, zem acu līnijas novietotas ausis, jo ne vienā, ne otrā gadījumā tās nepildīs savu primāro funkciju - pēc iespējas kvalitatīvāk novadīt un noturēt smaržu, netraucējot ātrās suņa kustības.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bīgls / Beagle

Postby ivele » 30 Sep 2014, 11:22

tur ir savs standarts, kurā zilā krāsa ir atļauta jau ļoti sen, bet ASV medību bīgliem ir atļauta pat aknu krāsa un tiek diskutēts par baltā astes gala prasības atcelšanu


ārprāts, ārprāts tā ASV ir šausmīga zeme :)
Tagad es mazliet samulsu par tām krāsām - lemon beagle un aknu krāsas bīgls ir stipri atšķirīgas lietas? :)
Es par 2 krāsainiem bīgliem uzskatīju bīglu, kam nav melnais, bet ir bīgla brūnais ... tas nav pareizi, ja? Un par lemon bīglu, un to zilo(pelēko bīglu) es uzskatīju bīglu, kam trūkst pigmenta - nedavelk līdz bīgla brūnajam un melnajam. Līdz ar to arī acis nav iekrāsotas un deguns nav melns.
Tātad jautājums, kādā krāsā ir rūcijas bīgls?

Un vispār es tagad nezinu ko darīt ar savu bīglu laukos ... viņa man normāli skraidīja pa laukiem, apciemoja kaimiņus, patusējās, nāca mājās laimīga, bet šajās brīvdienās agri no rīta viņa kaimiņam nožmiedza 5 vistas ... visas atlikušās brīvdienas pavadīja piesieta, jo nevar jau strādājot visu laiku pieskatīt viņas neuzkrītošo mēģinājumu aizlavīties pie kaimiņiem ...
Kas tā par dzīvi sunim tagad? :(
ivele
Puppy
Puppy
 
Posts: 121
Joined: 11 Aug 2012, 21:27

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests