Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Dog Breeds

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby elijessi » 02 Jul 2014, 14:09

Par ēdināšanu- sauso barību dodu tik daudz, cik norādīts uz iepakojuma. Bet papildus starp ēdienreizēm dodu vēl biezpienu vai gaļu vai zivi utt. Jo nav man bijis vēl tāds kucēns, kuram pietiktu ar barību, kas norādīta uz iepakojuma. Un ja īpaši ēdelīgs kucēns, tad dodu grauzt burkānus :) Esmu no konservatīvajiem, kas uzskata, ka kucēns ir īpaši labi jābaro. :) Pēc bildes izskatās, ka meitēns ir liels un veselīgs :rej: Cik sver, ja nav noslēpums? Par dienām un gramiem gan nemācēšu teikt, bet manējais mēneša vecumā svēra 3,200 kg, tagad 3 mēnešu un vienas nedēļas vecumā 13,200 kg.
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby elijessi » 02 Jul 2014, 14:23

Image
imagehost

Pēc bildēm Džīno šķiet dikti tieviņš, salīdzinotar Džūnu
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Kadiķis » 02 Jul 2014, 16:48

Paldies par vērtīgiem padomiem, draudzene man ar paskoloja. Džuna šodien svēra 5,8 kg. es gan nezinu vai liela vai maza, bet viņa man šķiet slaida, kā stirniņa. Domāju tāda ir šī šķirne, bet vēlas ēst gan vairāk:) šodien testēsim biezpienu ar kefīru atjauktu, jo barību dodam viņai vēl mērcētu.
Kadiķis
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 14:15

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Stella » 02 Jul 2014, 17:07

Kadiķi, pa kāpnēm uz piekto stāvu šajā vecumā nedrīkst ļaut kāpt nekādā gadījumā. Mums tas nav bijis aktuāli tamdēļ precīzi pa laikiem nepateikšu. Varat pameklēt forumos, arī tepat „suņos”. Īpaši jāuzmanās ar kāpšanu lejup, bet 2 mēnešu vecumā arī augšā ir jānes. Palasījos, ka bieži runā par 6 mēnešiem.. bet tad kurchārs jau ir ap 23-25kg plus mīnus.

Ar ēdināšanu ir kā elijessi raksta. Bez sausās iztikt nevar, citādi jāsāk rēķināt papildus visi vitamīni un mikroelementi, tāpēc ir labs variants + dabisko pa starpu, vai arī aizvietojot kādu no „sausajām” reizēm. 200 grami sausās barības dienā var būt arī ir ok, bet jāskatās kas par barību – šis vecums ir intensīvas augšanas laiks tamdēļ vajadzētu kādu no „super premium”. Un nevis dēļ nosaukuma, bet gan sastāva – proteīnu procents un pievienotās vielas.

elijessi, paskatījos pierakstos, mēneša vecumā mums neviens kucēns nav svēris 3200g, visi mazāk. Savukārt uz 3 mēnešiem svars apmēram starp 13 un 16 kg. Bet jāskatās kas par vecākiem un kāds svars vecākiem pieaugušiem. Kurchāri no dažādām līnijām atšķiras pēc uzbūves. :pedinja:
User avatar
Stella
Junior
Junior
 
Posts: 615
Joined: 23 Jan 2010, 19:36
Location: Jelgavas novads

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Kadiķis » 02 Jul 2014, 17:21

man jautājums viss gaļveidīgais jādod jēls vai vārīts/tvaicēts? vistas aknas var dot?
Stella, paldies par padomiem, kamēr spēs panest, nesīsim:)
Kadiķis
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 14:15

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Kadiķis » 02 Jul 2014, 21:37

LABOJUMS, Džuna sver 8,2 kg, draudzene suni vienkārši uzstūma uz svariem:D (nedaudz smieklīgi).
Kadiķis
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 14:15

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Bafija » 03 Jul 2014, 10:27

man ir kokrēts jautājums: kāpēc kurchāru bēbis nedrīkst kāpt pa trepēm? Es šito nekad neesmu sapratusi :ninja:
p.s. Mūsu Mondiņai iet ok, dzīvo laimīgi.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Stella » 03 Jul 2014, 11:41

Bafija, nezinu vai izlasīji - kucēnam ir 2 mēneši un 5. stāvs. Lai izvairītos no subjektivitātes jāmeklē pētījumi par kucēniem un kāpnēm. Vairākos saitos, tajā skaitā „USA Dog Agility association”, tiek citēts Randi Krontveit (Norvēģija) pētījums, kurā teikts „pirmie 3 dzīves mēneši ir kritiski svarīgi lai izvairītos no displāzijas”. Arī „I would still recommend that genetically prone pups should be exercised regularly to strengthen musculature, but extensive jumping/stair use, etcetera should be avoided until growth is completed”. Pētījums balstīts uz šķirnēm, kurām ir lielāka nosliece uz displāziju, bet arī kurchāri nav pilnīgi brīvi no tās. Vai 2 mēnešu vecam kucēnam regulāra kāpšana uz 5.stāvu un atpakaļ ir „extensive stair use”? Manuprāt, jā. Ja iet ārā, kā Kadiķis raksta, pēc katras ēšanas un gulēšanas – vismaz 5 x dienā (?) tad tie ir 25 stāvi katrā virzienā. Kas tad vēl ir „extensive” ja ne šis? :neparliecinats:
User avatar
Stella
Junior
Junior
 
Posts: 615
Joined: 23 Jan 2010, 19:36
Location: Jelgavas novads

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Stella » 03 Jul 2014, 16:32

Kadiķis wrote:man jautājums viss gaļveidīgais jādod jēls vai vārīts/tvaicēts? vistas aknas var dot?
Stella, paldies par padomiem, kamēr spēs panest, nesīsim:)


No savas pieredzes - Kucēnam labāk dot apvārītu gaļu. Bet pieaugušajiem suņiem var dot arī jēlu - liellopa vai vistas gaļu.
Par aknām - jābūt ļoti uzmanīgam, personīgi es kucēnam tās nedotu, īpaši ja viņš ēd pilnu dienas devu sauso barību, jo aknās ir augsts A vitamīna saturs- iespējams pārdozēt. Un arī līdz ar to pieaugušajiem suņiem - dot var, bet ne katru dienu.
User avatar
Stella
Junior
Junior
 
Posts: 615
Joined: 23 Jan 2010, 19:36
Location: Jelgavas novads

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Bafija » 06 Jul 2014, 11:43

Stella wrote:Bafija, nezinu vai izlasīji - kucēnam ir 2 mēneši un 5. stāvs. Lai izvairītos no subjektivitātes jāmeklē pētījumi par kucēniem un kāpnēm. Vairākos saitos, tajā skaitā „USA Dog Agility association”, tiek citēts Randi Krontveit (Norvēģija) pētījums, kurā teikts „pirmie 3 dzīves mēneši ir kritiski svarīgi lai izvairītos no displāzijas”. Arī „I would still recommend that genetically prone pups should be exercised regularly to strengthen musculature, but extensive jumping/stair use, etcetera should be avoided until growth is completed”. Pētījums balstīts uz šķirnēm, kurām ir lielāka nosliece uz displāziju, bet arī kurchāri nav pilnīgi brīvi no tās. Vai 2 mēnešu vecam kucēnam regulāra kāpšana uz 5.stāvu un atpakaļ ir „extensive stair use”? Manuprāt, jā. Ja iet ārā, kā Kadiķis raksta, pēc katras ēšanas un gulēšanas – vismaz 5 x dienā (?) tad tie ir 25 stāvi katrā virzienā. Kas tad vēl ir „extensive” ja ne šis? :neparliecinats:


Paldies par atbildi, protams, ka izlasiju cik mēn. Cik cilvēku, tik viedokļu. Man vets savukārt pateica, ka nav nekādu ierobežojumu kāpšanai lejā augšā (runa gāja par lielo mastifu). Ja sunim ir iezimtas sliktas kājas, tad būs tas gēns un viss. Ja ne, vari kāpt kaut debesskrāpī un nekas nebūs. Kurcis man līdz šim ir saistijies kā ar ļoti veselu šķirni.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Maruta » 06 Jul 2014, 12:55

Bafija wrote:
Paldies par atbildi, protams, ka izlasiju cik mēn. Cik cilvēku, tik viedokļu. Man vets savukārt pateica, ka nav nekādu ierobežojumu kāpšanai lejā augšā (runa gāja par lielo mastifu). Ja sunim ir iezimtas sliktas kājas, tad būs tas gēns un viss. Ja ne, vari kāpt kaut debesskrāpī un nekas nebūs. Kurcis man līdz šim ir saistijies kā ar ļoti veselu šķirni.

:) No savas personiskās pieredzes (40 gadu garumā) varu teikt tikai vienu - ja kucēns ņemts no audzētāja,kurš metienus plāno, iepriekš paredzot visus riskus saistībā ar iespējamām veselības problēmām(izslēdzot to iespējamību),tad neatkarīgi no šķirnes,nav nekādas vajadzības īpaši ierobežot kucēna pārvietošanos arī pa kāpnēm,ja viņš to vēlas.Neesmu nekad nēsājusi ne ņufēnus,ne seterus,kur nu vēl kurchārus - šai šķirnei problēmas ar kājām vispār nemēdz būt,ja tikai nav kāds ''izņēmums'' :neparliecinats: 80.gados pat ieteica (tad kucēnus deva jaunajiem saimniekiem 1 mēneša vecumā) ņufaundlenda kucēnu trennēt dancinot gan aiz priekšķepām,gan ik pa laikam pastaigāt turot aiz paceltām pakaļkājām ,lai kājas nostiprinās. :jaa: .Mana ņufa kuce nodzīvoja veselīgu mūžu līdz 14,5 gadu vecumam,nevienai no seteru kucēm ar kājām problēmu nebija,tāpat arī kurchāra kucei,kurai līdz 15 gadiem ''pietrūka" nepilni divi mēneši...Pārbaudot displāziju (kad to sāka prasīt) rezultāti bijuši tikai AA 00. Vienīgais,ejot pa trepēm lejā (var nejauši noripot )- līdz 5 mēnešiem kucēnu vajadzētu vest pie pavadas. :hug:
Mums ir īru setera kucēni
User avatar
Maruta
Baby
Baby
 
Posts: 65
Joined: 25 Mar 2013, 08:52
Location: Valmiera

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Stella » 06 Jul 2014, 17:35

Medicīnā ir jēdziens „predispozīcija” – tas ir, nosliece uz iespējamību ar kaut ko saslimt. Ja ģenētiski ir šī nosliece, tad ārējās vides faktori var sekmēt šī stāvokļa (vai slimības) parādīšanos ātrāk nekā tas notiktu bez šīs ārējās iedarbības. Displāzija var iedzimt no padsmit iepriekšējām paaudzēm. Kurš audzētājs var pārbaudīt priekštečus 10 un vairāk paaudzēs? Bez tam, Maruta, pareizi raksti – „nav nekādas vajadzības īpaši ierobežot kucēna pārvietošanos arī pa kāpnēm, ja viņš to vēlas”. Mēs arī neesam ierobežojuši savējos. Bet ja dzīvo 5. stāvā - vai kāds prasa kucēnam „vai šoreiz vēlies kāpt vai nē”? Ir jākāpj arī piekto reizi dienā, gribi vai negribi. Piemērs „iz dzīves” – pagājušo rudeni bijām Ungārijā, mūsu Feitas audzētāja stāstīja: pārdevusi kucēnu (2 mēn vecu) uz Kipru. Pēc 3 mēnešiem viņai atraksta, ka kucēns eitanazēts, jo, lūk, esot bijis galīgi slims un neesot varējis pastaigāt. :soks: Izmeklēšanā bijušas pilnīgi sabojātas gūžu locītavas, bez cerībām jebkad izveseļoties. Vecākiem HD-0. Izrādās, ka kucēna saimniekiem visa māja ar pulēta marmora flīzēm! :pilnmeness: Ok, tās nav kāpnes, bet vienalga rodas retorisks jautājums – kur tad ir tā robeža? Ko drīkst un kas ir jau par daudz, un kas to noteiks konkrētajam sunim? Mana pārliecība ir, ka visām lietām jāpieiet ar veselo saprātu + zinātnisku pieeju, kur tas iespējams. Ja ir pētījums, ka pirmos 3 mēnešus ir īpaši svarīgi izvairīties no pārmērībām fiziskajās aktivitātēs lai nerastos displāzija – tad kamdēļ ignorēt?
Un karstas ziņas no Pērnavas – Kvantai pirmā dienā resCACIB, otrā CACIB un BOO. Karlosam abās dienās CACIB, šodien BOB. :latvija:
Ar šo Kvanta 2 gadu un 8 mēnešu vecumā seko savas mammas Jaras pēdās un noslēdz C.I.B un C.I.E. :aptracis: :jiihaa: Tagad atliek kārtot dokumentus. :)

Kvanta ringā esot ļooti lēni kustējusies (te raksta Pēteris, kurš jau nedēļu kā komandējumā tālu prom). Skaidrojums ir depresija; pirms gada līdzīgā situācijā, kad biju prom uz 2 nedēļām, Kvanta pirmo nedēļu vispār atteicās no ēdiena, šoreiz vismaz ēd. Te bilde ar lapsādas aportu - uzmundrināšanai ārpus ringa, un var redzēt, cik ļoti "uzmundrināta" viņa izskatās. Bet par rezultātu esam ļoti priecīgi, ar šo viens liels posms izstāžu karjerā ir noslēdzies. :)
Image
User avatar
Stella
Junior
Junior
 
Posts: 615
Joined: 23 Jan 2010, 19:36
Location: Jelgavas novads

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Maruta » 07 Jul 2014, 06:24

Stella wrote: Kurš audzētājs var pārbaudīt priekštečus 10 un vairāk paaudzēs?

:viltigs: Grūti,bet ne neiespējami.Jāpaiet gadiem,lai par ''savas līnijas'' suņiem varētu teikt - veseli :jaa: (protams,vienmēr gadās izņēmumi,nelaimes gadījumi,un tamlīdzīgi. :pastaiga: Man palaimējies,jo ņufu pēctečiem no manas SERDŽAM NIKES varu sekot jau 14.paaudzē,īru seteriem no manas ČESTER FAITI jau 10.paaudzē,kurchāriem no manas GREI RIOGRANDES jau 6.paaudzē :) (pateicoties personiskajiem kontaktiem un mūsdienu iespējām internetā(datu bāzes,sociālie tīkli u.t.t.)
Lieli apsveikumi mīlulītei KVANTIŅAI un jaunajam tētim KARLOSAM - malači :latvija: :alinji: :labipadarits:
Mums ir īru setera kucēni
User avatar
Maruta
Baby
Baby
 
Posts: 65
Joined: 25 Mar 2013, 08:52
Location: Valmiera

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Ligita Logina » 07 Jul 2014, 14:24

Prieks ka līdz ar vasaru kurchāru lapiņa mazliet sakustējusies uz priekšu un parādās jauni dalībnieki. :rej: Ar interesi sekosim līdzi kā aug jaunā paaudze. Cerams jaunie saimnieki mūs palutinās ar fotogrāfijām iespējami biežāk.
Sveiciens brālītim un māsiņai Kvantiņai un Karlosam. Labi nostartēts kaimiņzemē. Image
Stella, no āra temperatūras +9 grādi pēkšņi +30 daudziem suņiem depresija piemetīsies. Vismaz mūsējie īpaši nepriecājas par tik krasām temperatūras maiņām. Image

Rūjienas raibajiem likās ka kaut kas šogad pietrūkst. Izrādījās ka finansiālu un citu dažādu apstākļu dēļ ir izpalikusi ikgadējā pavasara izstāžu tūre uz Poliju. Visu laiku laiks bija pavēss un lietains negribējās lāga nekur braukt. Bet jūlija pirmās nedēļas nogali solīja siltu un saulainu ( kā izrādījās drusku pa siltu) Tad nu izlēmām mazu līkumiņu izbraukt vismaz pa Lietuvu. Aizbraucām uz Pluņģi. Deleģējām Rolfiņu, pārējie turēja īkšķīšus.
Rezultātā 2x BOB un grupā 2X 2 vieta.
Image
User avatar
Ligita Logina
Puppy
Puppy
 
Posts: 401
Joined: 24 Jan 2010, 21:51
Location: Rūjiena

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Bafija » 07 Jul 2014, 14:28

Apsveikumi visiem kurcīšiem un viņu saimniekiem ar panākumiem izstādēs :latvija:

Marutai saku paldies! Tieši tā es par kurchāriem arī domāju! Lieliska šķirne ar lielisku veselību :par:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Stella » 07 Jul 2014, 16:28

Paldies par apsveikumiem!
Un Ligita Jums arī :roze: ar panākumiem Pluņģē! Rolfa bilde iespaidīga! :jaa:
P.S. un tiešām prieks, ka kurču lapa šeit atdzīvojusies! :dejosuns:
User avatar
Stella
Junior
Junior
 
Posts: 615
Joined: 23 Jan 2010, 19:36
Location: Jelgavas novads

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Ligita Logina » 12 Jul 2014, 17:27

Bafija wrote:
Marutai saku paldies! Tieši tā es par kurchāriem arī domāju! Lieliska šķirne ar lielisku veselību :par:


Par šķirni pilnībā piekrītu, bet par veselību............. tas ir stipri diskutabls jautājums. :jaut:
User avatar
Ligita Logina
Puppy
Puppy
 
Posts: 401
Joined: 24 Jan 2010, 21:51
Location: Rūjiena

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Kadiķis » 14 Jul 2014, 20:54

Sveicieni no Juniper
Image
hebergeur d image

Džuna, ir paaugusies, divās nedēļās par 1,5 kg. Lielāka ar ievērojami kļuvusi. Aktīvi pavadam brīvdienas.

Mīlīga meitene, iet mums jautri : čūrā, kakā uz grīdas; piečurā dīvānus, arī sagrauž (es noteikti gribu jaunu :ludzu: )
Image
image gratuite à télécharger
Gribas sodīt, bet tad tik dzirdami teksti "viņa tik mīlīga" un dusmas ātri pāriet.
P.S. vai kāds zina efektīvu metodi kā likvidēt urīna smaku mājās?
Kadiķis
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 14:15

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby Creme de la Creme » 15 Jul 2014, 08:23

Nu bet šitādas acis - kā tu viņu sodīsi :kanepe: Vairāk aktivitāšu un būs o.k.!
Es lietoju Tri-Bio produkciju. Lietojam gan smaku likvidētājus, gan līdzekli grīdu mazgāšanai (dikti maz vajag jo ļoti koncentrēts un, kas nav mazsvarīgi, ir pilnīgi bez smakas), lietojam arī baktērijas kanalizācijai u.c. tīrāmos līdzekļus.
http://www.cenuklubs.lv/lat/iveikals/ci ... 17930.html
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Vācu īssp. putnu suns / Deutsch Kurzhaar

Postby elijessi » 15 Jul 2014, 08:40

Džīno pēc peldes laivā:

Image
imagen


Dzīvojam aktīvi, kad vēss- skrienam, kad karsts- peldam!

Vēl 10 dienas un uz suņu skolu! :aptracis:
User avatar
elijessi
Puppy
Puppy
 
Posts: 195
Joined: 18 Sep 2010, 19:41

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 30 guests