Basets / Basset Hound

Dog Breeds

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 18 May 2014, 15:58

ruu wrote:Vēders gan ir netīrs pie vismazākā mitruma, un paduses, ja labi neizslauka, iekaist. Tāpēc rudenim plānoju iegādāties šitādu kombinezonu

Kaimiņos mīt pārītis kašķīgu skotu terjeru, kucītes, kas ir dzirdamas vēl ilgāku laiku pēc tam, kad ir pagaisušas skatienam. Mitrā laikā vienmēr ģērbtas saskaņotos kombinezonos. Apģērbt droši vien ir labāk, kā pēc katras pastaigas mazgāt trīs ceturtdaļas suņa.
Par ādas iekaisumiem. Maniem suņiem citreiz ziemā gadās iekāpt ledu kausējošajos reaģentos, un tad ķepas apsarkst uz līdzenas vietas. Francei tas vienreiz attīstījās līdz reālām dermatoloģiskām problēmām. Un tad, izmēģinot visādus ārstniecības līdzekļus, sākot no cinka ziedes un beidzot ar antibiotikām, atradu efektīvāko lietu - cilvēku aptiekās nopērkamais krēms bojātai un kairinātai ādai Bioderma Cicabio. Apsārtumu noņem gandrīz uzreiz un arī ādas bojājumi ātri sadzīst. Turklāt tās pat nav zāles.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Basets / Basset Hound

Postby Robins » 18 May 2014, 16:11

Paklau, Boulevard. Rakstīt, cik var redzēt, patīk, bet lasīt - ne visai? Kur visu šito, kas man tiek piedēvēts, var izlasīt? Starp rindām?
Ja ieskatās, tad es esmu šeit uzrakstījis:
1) konkrētai kucei (mātei) bildēs redzamās acis nav ok. Neskatoties uz to, ka vienā internetresursā rakstīts, ka ja kaut ko vēl redz, tad ir labi, neskatoties uz to, ka vairāki "speciālisti" saka "ja jau kaut kāds eksperts iedevis kaut kad Ex, tad uz viņa godaprātu droši var paļauties", neskatoties uz to, ka amerikāņi saviem ekspertiem saka, zinām, ka nav labi, bet nu ... tā vajag.
2) ka konkrētajam kucēnam nekādu būtisku problēmu neredzu, viņa izcelsmi, utt. neesmu pētījis, un arī netaisos
3) un ka Crufts, kaut arī neapšaubāmi baigi prestižā, bet, manuprāt, viena no bezjēdzīgākajām izstādēm, kam ar suņu eksterjera novērtēšanu ir stipri maz sakara. Kur vieni stagnējoši onkuļi un tantes tiesā otrus un visbiežāk vērtējumu balsta uz apsvērumiem, ka to izstādītāju zin jau 60 gadus, un viņš 48 no tiem nodarbojas ar tādu un tādu audzēšanu, pēdējos 7 regulāri vinnē Crufts, jo tas, kas vinnēja pirms viņa, nomira, un viņš palika vecākais. Ā, suns arī viņam kaut kāds bija līdzi.
Un kāpēc es vispār kaut ko te rakstu - hmm, kāpēc ne?
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 18 May 2014, 16:26

Robins wrote:Rakstīt, cik var redzēt, patīk, bet lasīt - ne visai?

Man tāds pats pretjautājums :alinji: Ja Robina teksta jēga ir - bet kāpēc gan nerakstīt, ja var rakstīt - tad, lai tā būtu. Es tajā nesaskatu nekādu pragmatisma graudu. Vienas vienīgas emocijas. Viss ir slikti, un visa šķirne basets degradējas acu priekšā.
Britu basetu audzētājs, kurš ar šķirni nodarbojas kopš 1974. gada, novērtē kuci kā Polijas Basetu kluba izstādes BIS. Robins: Acis, kādas bildēs redzamas, viennozīmīgi ir "par daudz" un izstādēs vairāk par "labi" nedrīkstētu saņemt. Tā ir pārmērība, kura noved pie šķirnes degradācijas, slimībām. Tā nav norma nevienai šķirnei, jo varbūt puse no nākošās paaudzes jau vairs vispār neredzēs.
Pieauguša baseta īpašnieks, kurš apgalvo, ka viņa sunim nekad nav bijušas nekādas acu problēmas, ievieto forumā sava suņa bildi kucēna vecumā. Robins: Izskatās slikti.
Robins aplūko holandiešu vetārsta audzēto ļoti godalgoto basetu bildes un konstatē: Nu varbūt par kapeiku garākas kājas varētu būt, bet tur jāredz kustības...
Robins par Crufts BOB: Nu, ko lai saka - skumji, ļoti skumji. Teikt jau Crufts var viskautko, kā tik cīnās, kā tik skatās, bet realitātē (bildē) es redzu, ka tukša d..na.
Mana versija par Crufts ir citā foruma tēmā:
Boulevard wrote:Jā, Crufts viena no pievilcīgajām īpašībām ir tā, ka var atbraukt pasaules slavenākais hendleris un abi ar suni kaut uz galvas nostāties, eksperts vienalga izvelēsies kaut kādu necilu, mazliet izpūrušu sunīti, ļoti iespējams, arī pavecu, kuru izstāda kāds pavecs britu džentlmenis vai lēdija, par kuriem zināms, ka viņi šo šķirni audzē jau gadus 50. Es, protams, pārspīlēju, bet tāda tendence ir. To laikam sauc - tradīcijas.

Kas attiecas uz šāgada Crufts basetu BOB, tad mana versija - tas IR solis kaut kādā virzienā prom no pārāk daudz, jo kuce izskatās ievērojami īsa. Iespējams, problēmas, kas rodas pārāk garas muguras dēļ, šķirnē ir aktuālākas par acu problēmām. Ka Crufts veterinārārsti ir kaut kādu deģenerātu bariņš - tā es īsti nedomāju. Let's face it - veterinārija UK ir labā līmenī.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Basets / Basset Hound

Postby zukins » 18 May 2014, 20:49

Es te vēl par to braukšanu :medos: Manai meitiņai ir bez nedēļas 5mēn. Kad viņai bija 4mēn, man bija nepieciešams darba darīšanās aizbraukt uz Viļņu, mazā palika ar tēvu uz visu dienu. Un neko, visi dzīvi, veseli un pat apmierināti. Situācija, protams, ne katrai dienai, bet vienreiz samenedžēt var; varbūt var sarunāt, ka vīramāsa paliek ar bērnu, bet jūs aizbraucat pēc kucēna? Un tad arī varētu, kā Maruta minēja, paskatīties abus pieejamos kucēnus un pieņemt galējo lēmumu. To es tāpēc, ka man ne tikai liekas svarīgi redzēt pašu kucēnu (lai gan tas arī ir būtiski), kā iepazīties ar cilvēkiem, kas šo kucēnu ir izaudzējuši pirmos 2mēn, redzēt, kādos apstākļos viņš ir audzis, ko jau apguvis, kādus iespaidus guvis no vides, kurā ir dzīvojis, pie kā pieradis, redzēt kā kucēna mamma izskatās un izturas, uzzināt un izrunāt ar ko kucēns jau ir iepazīstināts, socializēts. Bet protams, ja nav tādas iespējas aizbraukt, tad nav. Es atvainojos, ka piesējos šim aspektam, man tas vnk liekas diezgan svarīgi, jo īpaši, kad jābrauc salīdzinoši ne tik tālu.

Būtu jauki, ja Aprilia izdotos caur radikal.ru ielikt forumā audzētājas atsūtītās kucēnu bildes :) Te pamācība ar bilžu pievienošanu: http://suni.lv/viewtopic.php?f=18&t=25

Lai gan... man jau liekas, ka Aprilia lielos vilcienos lēmumu jau ir pieņēmusi :jaa: Un drīz uz LV atceļos vēl viens basetiņš. Maz jau mums viņu te (vai arī man galīgi nesanāk viņus sastapt)
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 18 May 2014, 21:31

Image
Image
[img][img]http://s020.radikal.ru/i721/1405/ce/e32f01e7e97c.jpg[/img]
http://s020.radikal.ru/i718/1405/cd/7b363eb449d6.jpg[/img]
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 18 May 2014, 21:33

Image
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 18 May 2014, 21:38

Nevedas tik raiti :)
Jā, neskatoties uz visu, lēmums ir!

Crazy, Crazy, Crazy :sirsninas2:

Kas te minēja par baseta šķirnes "nenormālībām"... ja man ir izdevies pārliecināt vīrieti, kas atzīst tikai krančus un labradorus, mani neatturēs pat taifūns :D

P.S. audzētājs vēlētos, lai Crazy tiktu "izstādīts", jo ir viņas favoritboy... hmm, pat nezinu, ko lai atbild... neesam domājuši par to.
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 18 May 2014, 22:00

Aprilia wrote:Jā, neskatoties uz visu, lēmums ir!
Crazy, Crazy, Crazy :sirsninas2:

:labipadarits: No kucēnu agrākajām stājas profilā un pretskata bildēm Crazy patiešām izskatās anatomiski labāk veidots nekā Cosmic, pievienojos Marutai.
Par basetiem populārajā kultūrā. 1963. gadā skotu ilustrators Alekss Greiems (Alex Graham), sava baseta iedvesmots, radīja komiksa varoni Fred Baset, kurš pamazām kļuva pazīstams daudzviet pasaulē. Freda Baseta komikss tiek publicēts laikrakstā Daily Mail kopš 1963. gada.
Image
Image
Image
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 18 May 2014, 22:07

Aprilia wrote:P.S. audzētājs vēlētos, lai Crazy tiktu "izstādīts", jo ir viņas favoritboy... hmm, pat nezinu, ko lai atbild... neesam domājuši par to.

Audzētājam tas ir obligāts nosacījums vai arī tikai jums iesaka?
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Basets / Basset Hound

Postby Linda B. » 18 May 2014, 22:12

Es te klusais sekotājs kucēnmeklējumos.Es saku,ka ir jāizstāda!
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 18 May 2014, 22:15

Tas bija teikums no pēdējā meila. Piekrīt paturēt Crazy līdz jūnija vidum, prasa info priekš ciltsrakstiemi un šī piebilde... ja godīgi, nebijām plānojuši, nespēju atbildēt viennozīmīgi par to, ko nepārzinu... izstādes- laiks, nauda, kas vēl?

Un dumjš jautājums- kādu info audzētājam vajag par mani? Rakstiem un pasei.

Jūnija vidus vēl tālu, bet man tā gribas to kunkuli sabučot.... tik ilgus gadus gaidīju!!!
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 18 May 2014, 22:25

Aprilia wrote:Tas bija teikums no pēdējā meila. Piekrīt paturēt Crazy līdz jūnija vidum, prasa info priekš ciltsrakstiemi un šī piebilde... ja godīgi, nebijām plānojuši, nespēju atbildēt viennozīmīgi par to, ko nepārzinu... izstādes- laiks, nauda, kas vēl?
Un dumjš jautājums- kādu info audzētājam vajag par mani? Rakstiem un pasei.

Iemetu aci savas frances ciltsrakstos, tur ir vārds, uzvārds un pilna adrese. It kā neko sīkāk nevajag :kanepe:
Par izstādēm. Bet, ja nu jums iepatīkas? Un parasti jau ir tā - ja jau no paša sākuma veicas diezgan labi, tad arī iepatīkas. Un, ja kucēns ir šķirnīgs un arī kucēnam pašam tāds raksturs, ka izstādes patīk - tad tas nav slikts ģimenes pasākums. Laiks un nauda, protams, jā, bet nav jau obligāti uzreiz jābrauc kaut kur tālu. Var aiziet uz kādu vietējo izstādi.
Te var paskatīties aptuvenās izmaksas http://www.latviangundogs.org/?wp=383&lg=2
Turklāt izstāde ir iespēja parādīt cilvēkiem smuku basetu :)
Kurā vietā jūs dzīvojiet?
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 18 May 2014, 22:37

Boulevard

Paldies!
Mēs esam no Rīgas, tūdaļ pārcelsimies uz Mārupi.
Par izstādēm piekrītu... kaut kas tur ir, ja tik daudzi negaidīti pavelkas ;) drošvien tā arī atbildēšu- diži nesolam, bet nebrēcam nē.
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 18 May 2014, 22:47

Aprilia wrote:Mēs esam no Rīgas, tūdaļ pārcelsimies uz Mārupi.

Audzētāju vēlmi, lai viņu skaistos suņus novērtē un redz ne tikai šaurā ģimenes lokā, var saprast. Īpaši, ja audzētava ir maza un katrs kucēnu metiens ir ļoti plānots un gaidīts.
Tas, ka esat Rīgā, izstāžu izmēģināšanas ziņā daudz ko atvieglo. Gan suņu skola, lai kucēnu iemācītu uzvesties izstādē, nebūs tālu, gan pašas izstādes Rīgā un tuvākā apkārtnē notiek daudz. Var jau sev izvirzīt kādu mazu mērķi, tā nosakot eksperimenta robežas, piemēram, ar suņuku iegūt Latvijas junioru čempiona titulu, un tad domāt, vai gribas darboties izstāžu laukā tālāk. No personiskās pieredzes varu pastāstīt - ja suns standartam atbilst un viņam piedevām izstādes patīk, tad junioru čempions ir pavisam viegls mērķis, ko var sasniegt, neizbraucot ārpus Rīgas rajona :tikainesaki:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Basets / Basset Hound

Postby Robins » 18 May 2014, 22:55

Boulevard wrote:Man tāds pats pretjautājums :alinji: Ja Robina teksta jēga ir - bet kāpēc gan nerakstīt, ja var rakstīt - tad, lai tā būtu. Es tajā nesaskatu nekādu pragmatisma graudu.


Kopumā - diezgan labs un precīzs apkopojums, pieklibo tikai interpretācija un konteksts. (pilnīgi lieks) darbs labi padarīts! :roze:
Par pragmatismu runājot - man kaut kā vienmēr ir licies, ka pārmērīgs pozitīvisms kucēna izvēlē var ne pie kā laba nenovest. Labāk lieku reizi pabaidīt, nekā pus gadu vēlāk saimnieks pats saprot, ka kaut kas nav labi. Štrunts par saimnieku, bet suns...
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 18 May 2014, 23:07

Robins

Nu un kas- suns? Ja jau sāki, beidz.
Un kopš kura laika kucēns būtu jāizvēlas smeldzīgi gaudojot? Pat basetēns :rej:
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 18 May 2014, 23:11

Robins wrote:Kopumā - diezgan labs un precīzs apkopojums, pieklibo tikai interpretācija un konteksts. (pilnīgi lieks) darbs labi padarīts! :roze:

Atļaušos nepiekrist :roze: Bet ar teksta kritiku nudien vairs nodarboties nevēlos :)
Robins wrote:Par pragmatismu runājot - man kaut kā vienmēr ir licies, ka pārmērīgs pozitīvisms kucēna izvēlē var ne pie kā laba nenovest. Labāk lieku reizi pabaidīt, nekā pus gadu vēlāk saimnieks pats saprot, ka kaut kas nav labi. Štrunts par saimnieku, bet suns...

Pilnīgi piekrītu. Man šķiet, ka labā un sliktā policista lomas tika godam nospēlētas.
Bet ar baidīšanu ir tā - ja nobaida par daudz ar to, ka visi šķirnes suņi ir slimi un lemti mokpilnai eksistencei, tad nobaidītais dodas uz stacijas tuneli un paņem blusainu kucēnu no bomža.
Protams, neviens jau neatceļ morālo atbildību par to, ka kaut kas tiek ieteikts.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Basets / Basset Hound

Postby Boulevard » 18 May 2014, 23:16

Aprilia wrote:Robins
Nu un kas- suns? Ja jau sāki, beidz.
Un kopš kura laika kucēns būtu jāizvēlas smeldzīgi gaudojot? Pat basetēns :rej:

Robins raizējas, ka jūsu lēmums ir pieņemts mirkļa entuziasmā.
Jums nekas cits neatliks, kā pierādīt pretējo. Un arī uz izstādēm iet :jaa:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 19 May 2014, 09:28

Labrīt!

Pateicamies speciālistiem par rējieniem un ķepas sniegšanu!
Kārtojam papīrus un visticamākais jūnija vidū jūsu pulkam pievienosies
CRAZY FOR YOU BABY VEJAS GLUOSNIUOSE :)

Tā kā suņkopība man kopš tālajiem 90ajiem ir piemirsusies (ģenētiski agresīvs kokers), ko jūs ieteiktu izlasīt, apgūt...
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 19 May 2014, 09:50

Aprilia wrote:jūnija vidū jūsu pulkam pievienosies CRAZY FOR YOU BABY VEJAS GLUOSNIUOSE :)

:aptracis: Apsveicu ;)

Tepat, foruma sadaļā Suņu audzināšana, ir daudz un dažāda vieda informācija par un ap kucēniem. Un vienmēr jau var jautāt arī te ;)
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests