Dalmācietis / Dalmatian

Dog Breeds

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby Aragorn » 26 Sep 2011, 21:26

Esmu 2 dalmāciešu - suņa un kuces - īpašniece. Visu dzīvi man ir šis šķirnes suņi. Protams, ka katrai šķirnei ir savas īpatnības. Dalmācieši, kā jau minēja lauva, mēdz būt alerģiski. Bet nu tfu-tfu-tfu, neviens no četriem man bijušajiem un esošajiem dalmāciešiem nebija alerģisks. Protams, ka viss ir atkarīgs no tā, kādos apstākļos suns aug un dzīvo, kādu barību ēd. :)

Par Linda B. tiešam ļoti nepatīkamiem momentiem varu teikt, ka mans 4-gadīgs vecs kobelis, kad redz kādu par sevi mazāku suni (taksi, čivavu, terjeru) vienkārši apgulās uz muguras, un tajā brīdi mazie suņi var darīt ar viņu visu, ko vien grib. Nu tāds viņš mums ir mazo suņu mīļotājs. Tā kā tomēr, tie bija konkrēti indivīdi, kuri mētās virsū Jūsu mīlulim. Piemērām, mums tieši ringā viens un tas pats dalmācietis-kobelis metās virsū dažas reizes. Tā kā viss ir atkarīgs no katra suņa audzināšanas un psihikas.

Runājot par bērniem, teikšu, ka dalmācietis ir ļoti labs bērnu draugs, viņi ir ļoti pacietīgi suņi. Sākumā domājam, ka tādas ir tikai kuces, bet kad mājās parādījās puika, sapratām, ka viņš ir ideāla aukle. :dejosuns:

Bella1, es ieteiktu Jums ņemt suni, tomēr, ar dokumentiem. Re ku, šeit ir kucēni no ļoti labas Latvijas audzētavas. Viņi piedāvā gan mājas un ģimenes mīluļus, gan arī izstažu suņus.
http://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/da ... aklee.html

Ja gribat uzzināt kaut ko vairāk, droši rakstiet, jo mana ģimene nodarbojās ar šo šķirni jau 20 gadus. :)

Lai Jums veicās! :jaa:
User avatar
Aragorn
Puppy
Puppy
 
Posts: 120
Joined: 26 Aug 2010, 08:02

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby kuncite » 27 Sep 2011, 12:50

Bella1 wrote:Dalmāciešu saimnieki,esam izvēles priekšā, vēlamies sev ģimenes mīli un nevaram izvēlēties starp Sibīrijas haskiju un Dalmācieti abi ir enerģiski,draudzīgi. Tomēr palasot forumus,dalmācieši ir gudrāki. Ko jūs teiktu,kādi viņi ir? Mums ir 6 gadīga meita un persiešu kaķenīte. Kā viņi sadzīvo ar kaķiem un bērniem? Varbūt ir zināms kur var nopirkt dalmāciešu kucēnus, vēlams līdz 150 ls,var būt bez ciltsrakstiem.



Tagad Benfatto audzetava ir 2 braķētie Dalmaciešu kucēni ar ciltsrakstiem par 150 ls. pet tikai ka PET majdzivnieki.
kuncite
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 2
Joined: 01 May 2011, 20:19

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby kuncite » 27 Sep 2011, 12:55

Aragorn wrote:Esmu 2 dalmāciešu - suņa un kuces - īpašniece. Visu dzīvi man ir šis šķirnes suņi. Protams, ka katrai šķirnei ir savas īpatnības. Dalmācieši, kā jau minēja lauva, mēdz būt alerģiski. Bet nu tfu-tfu-tfu, neviens no četriem man bijušajiem un esošajiem dalmāciešiem nebija alerģisks. Protams, ka viss ir atkarīgs no tā, kādos apstākļos suns aug un dzīvo, kādu barību ēd. :)

Par Linda B. tiešam ļoti nepatīkamiem momentiem varu teikt, ka mans 4-gadīgs vecs kobelis, kad redz kādu par sevi mazāku suni (taksi, čivavu, terjeru) vienkārši apgulās uz muguras, un tajā brīdi mazie suņi var darīt ar viņu visu, ko vien grib. Nu tāds viņš mums ir mazo suņu mīļotājs. Tā kā tomēr, tie bija konkrēti indivīdi, kuri mētās virsū Jūsu mīlulim. Piemērām, mums tieši ringā viens un tas pats dalmācietis-kobelis metās virsū dažas reizes. Tā kā viss ir atkarīgs no katra suņa audzināšanas un psihikas.

Runājot par bērniem, teikšu, ka dalmācietis ir ļoti labs bērnu draugs, viņi ir ļoti pacietīgi suņi. Sākumā domājam, ka tādas ir tikai kuces, bet kad mājās parādījās puika, sapratām, ka viņš ir ideāla aukle. :dejosuns:

Bella1, es ieteiktu Jums ņemt suni, tomēr, ar dokumentiem. Re ku, šeit ir kucēni no ļoti labas Latvijas audzētavas. Viņi piedāvā gan mājas un ģimenes mīluļus, gan arī izstažu suņus.
http://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/da ... aklee.html

Ja gribat uzzināt kaut ko vairāk, droši rakstiet, jo mana ģimene nodarbojās ar šo šķirni jau 20 gadus. :)

Lai Jums veicās! :jaa:




Manējam gan 1x bija alerģija pret sauso bariibu.
Linda B -
manejam tieši vairāk patīk maziņie sunīši nekā lielie,
ar māsas taksi ļoti labi saprotas un ļoti uzmanīgi attiecas pret viņu jo saprot ka viņš ir mazāks.
Un manējais arī bernus dievina :sirsninas2:
kuncite
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 2
Joined: 01 May 2011, 20:19

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby Bella1 » 27 Sep 2011, 13:01

Ko nozīmē brāķēti sunīši? Tas saistīts ar vizuālo izskatu vai veselību? Galvenais gribam sev ģimenes draugu,varam gan vest uz izstādēm ( ja tiešām labi dotumi)gan nevest un vienkārši mīlēt. :sirsninas2: Ļoti gribētos tomēr meitenīti, cik dzirdēts viņas tomēr mīļākas. Kādā vecumā jūs ieteiktu pirkt sunīti?
Bella1
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 21 Sep 2011, 13:45

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby Eklēriņš » 27 Sep 2011, 13:28

Brāķēts nozīmē, ka kucēnam ir kāds dzīvību un veselību neietekmējošs trūkums: nestandarta krāsojums, nepietiekama pigmentācija, lauzta astīte, kāda zoba trūkums (šķirnēs, kurās pēc standarta ir jābūt pilnam zobu komplektam) utt. Šāds suns dzīvo pilnvērtīgu dzīvi, ir pilnīgi normāls un jauks sunītis, tikai nevar piedalīties izstādēs un vaislā, citādākā ziņā šā suņa dzīve neatšķirsies no citu šķirnes suņu dzīves, jo sportot ar tādu var, medībās piedalīties (medību šķirnēm) var, mācīties un likt eksāmenus dažādos apmācību veidos arī var un pats galvenais - tas netraucē sunim būt kopā ar Savējo cilvēku, to mīlēt un sniegt prieku! :D
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby Bella1 » 29 Sep 2011, 11:51

Izskatās ka arvien vairāk nobriestam pirkt dalmācieti. Esmu ļoti daudz lasījusi pozitīvu informāciju par viņiem. Lūdzu pastāstiet kādi mīnusi viņiem ir ar ko jārēķinās. Vienīgais ko atradu, ka spalva būs pa visu māju,bet tas jau ar katru dzīvnieku būs,jo īpaši lielu suni un ar to rēķinos.
Bella1
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 21 Sep 2011, 13:45

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby daiga888 » 30 Sep 2011, 08:11

Bella1, palasīju gan haskiju, gan dalmāciešu tēmā izskanējušo vēlmi iegādāties suni, izvēloties starp pilnīgi atšķirīgām (teiktu - pilnīgi pretējām) suņu šķirnēm. Iesaku izlasīt pilnīgi visu - gan atsevišķi par šķirnēm, gan audzināšanu, gan dokumentiem (no sērijas "gribu lētu kucēnu, uz izstādēm neiesim, ar ciltsdarbu nenodarbosimies"). Tad varbūt taps vairāk skaidrs ko sirds vēlas, uz ko būtu spējīgi (piem. ļoti lielu pacietību) un ko varat atļauties. Man pašai ir divi suņi - dalmācietis un kurchārs, atbrauciet uz Jūrmalu, aiziesim vienā garākā pastaigā, nodemonstrēšu atšķirību starp abiem saviem suņiem, tad varbūt būs skaidrāks priekšstats vismaz par dalmāciešiem. Arī atšķirība starp vienas šķirnes suņiem var būt milzīga un liela nozīme būs iedzimtībai. Un to nu gan iesaku - tikai un vienīgi kucēnu no vecākiem, kuriem ir pārbaudīta veselība un to Latvijā var piedāvāt tikai LKF sistēmā esošiem suņiem :jaa: . Aizejiet uz kādu izstādi - tūlīt būs Valmierā un oktobra beigās Rīgā - ļoti, ļoti noderīgi pavērot suņus tieši tādos apstākļos. Aizdomāties par pareizo izvēli gan liek fakts, ka visvairāk pieaugušiem suņiem meklēti saimnieki tiek tieši dalmāciešiem un haskijiem (vismaz 2 gadus atpakaļ tas bija ļoti redzami :lamajas: ) Sanāca kā no grāmatas :sarkstosa: (Piebildīšu, ka man saistība ar šo lielisko suņu šķirni ir vismaz 13 gadus un kaut ko pa šo laiku esmu sapratusi un iemācījusies (man vismaz pašai tā šķiet)
:pedinja: :pedinja: :pedinja: :pedinja:
Image
User avatar
daiga888
Puppy
Puppy
 
Posts: 266
Joined: 24 Jan 2010, 17:43
Location: Jūrmala

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby Bella1 » 30 Sep 2011, 10:32

Patiesībā dalmāciešu iepazīšana man neaprobežojas tikai ar to ka rakstu šajā forumā,cenšos šo sugu iepazīt maksimāli dažādos veidos. Tas ka sākumā šaubījāmies starp haskiju un dalmācieti, es domāju ir normāli,jo reti kurš suņu saimnieks uzreiz zina tieši kuru šķirni ņemt, tāpēc arī interesējos un saprotu ka haskijs nav priekš mums, viņš tiešām ir pavisam savādāks nekā dalmācietis. Es neesmu bezadbildīgs cilvēks,savādāk jau sen būtu vienkārši nopirkusi pirmo dalmācieti kas pagadās un neinteresētos par sugu kā tādu. Esam secinājuši ka dalmācietis būtu piemērots mums. Runājot par ciltsrakstiem, esmu sapratusi,ka tie ir nepieciešami un noteikti arī izvēlēsimies sunīti ar ciltsrakstiem. Tas ka mēs neplānojam piedalīties izstādēs,manuprāt nevar būt nosodāms,jo tas būs mūsu pirmais dalmācietis (ir pieredze ar suņiem,bet ne šiem) un nepārzinu tik labi viņus lai uzreiz ietu pa izstādēm. Līdz ar to būtu negodīgi arī pirkt dārgākos un perspektīvākos suņus,tādus lai ņem saimnieki kuri spēs izmantot viņu potenciālu. Es saprotu ka te pārsvarā raksta dalmāciešu saimnieki ar pieredzi, bet mēs esam jauniņie šajā ziņā,tāpēc varbūt arī esmu uzdevusi kādu muļķīgu jautājumu. :jaut: Es arī esmu redzējusi sludinājumus ka atdod paaugušos sunīšus, īsti nesaprotu kāpēc tā notiek, bet negribētu lai ar manu suni tā notiktu, tāpēc arī cenšos uzzināt iespējami vairāk par viņiem. :rej: Katrā ziņā liels paldies,ka sniedzat man informāciju par dalmāciešiem. :)
Bella1
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 21 Sep 2011, 13:45

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby Bella1 » 30 Sep 2011, 10:43

Vēl gribēju piebilst,papētot sludinājumus, patiesībā ļoti daudz arī paaugušos sunīšus atdod mazo šķirņu (čivavas,tojterjeri,mopši) un arī citus,uzskatu ka tā drīzāk ir saimnieka bezadbildība,bet protams situācijas ir dažādas dzīvē....tomēr mēs esam atbildīgi par to ko pieradinam....kā teica Mazais Princis.... :pastaiga:
Bella1
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 21 Sep 2011, 13:45

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby kuncite » 30 Sep 2011, 12:47

Bella- šeit ir intervija ko sniedzu par dalmāciešiem, ceru ka tev noderes šī informācija. --- http://www.petnet.lv/sky/radio/dod_kepu_029.mp3
kuncite
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 2
Joined: 01 May 2011, 20:19

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby Fetch » 30 Sep 2011, 21:17

Man arī ir laime dzīvot kopā ar diviem dalmačiešiem - Lady Mirta un Sir Pluto :) . Piekritu visiem postiem par šiem skaistuļiem. Vienīgi - mani dalmācieši takšus neēd.

Jā - interese par mazākiem sunīšiem ir milzīga, bet viņiem gribas tikai iepazīties un pēc iespējas - paspēlēties. Tāpat ar kaķiem - tikai reti kurš minka prot to novērtēt vai vismaz pareizi izprast dalmācieša sirdi. Tāpēc Pluto izmanto kaķus kā trenažierus - dzenas pakaļ bet kad panāk - uztaisa skaistu pirueti un skrien atpakaļ pie manis. Mirta vispār ar kaķiem neņemas. (Starp citu, mūsu lauku mājā dzīvo 4 kaķi)

Spalvu met kārtīgi - bet kad nākas paskaidrot kādam, ka šis jaukais baltais matiņš ir no mana sunīša, cilvēks uzreiz prasa - a kāds jums ir suns, kad es atbildu - jebkurš sarunas biedrs obligāti uzsmaidīs - patikami redzēt smaidošus cilvēkus!

Dalmācietis prot sargāt sētu. Mums vēl ir VAS un to dīvāna plīša mantiņu sargāt lauku sētu iemācīja tieši mūsu dalmācieši. Tajā pašā laikā viņi nav pārlieku agresīvi, nevienam pāri nedara, tikai brīdina. Bet tas, protams, viss var būt ļoti individuāli - dzirdēju arī par agresīviem dalmāciešiem. Tomēr domāju, ka tās ir vai nu veselības problēmas vai nepareizas audzināšanas rezultāts.

Mani suņi nekur un nekad no manis tālu nemūk. Dalmācietim ļoti patik izskrieties brīvi un nespēju iedomāties pastaigas tikai pie siksnas. Tomēr jāstrādā pie paklausības no mazotnes. Apmācīt dalmācieti nav grūti. Vienīgi viņš brīvāk skatās uz nepieciešamību pildīt komandu kā piemerām VAS - tas ir paklausīgs kā robots! DALS ir radoša būtne! Saimniekam noteikti jābūt morāli un fiziski stipram!
...Beauty without Vanity,
Strength without Insolence,
Courage without Ferosity,
and all the virtues of Man without his Vices...
Fetch
Baby
Baby
 
Posts: 73
Joined: 23 Mar 2010, 20:39
Location: Rīga

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby Bella1 » 01 Oct 2011, 21:04

Sakiet kā dalmāciešiem kad ziemā ārā salā jāiet pastaigāties,vai dēļ īsā apspalvojuma vajag arī kādu apģērbu? Viņiem nesalst,ja ir kādi 15 grādi un aukstāk?
Bella1
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 21 Sep 2011, 13:45

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby kuncite » 02 Oct 2011, 10:00

Nu nezinu kā citiem, bet manējam nevajag apģērbu arī mīnus 20 grādos, jo lauka viņš vislaik ir kustībā.!! :) :pastaiga:
kuncite
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 2
Joined: 01 May 2011, 20:19

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby Aragorn » 02 Oct 2011, 12:42

Bella1, principā, dalmāciešiem nav jāvelk tos mētelīšus aukstajā laikā. Bet protams, ja ir kādi -20 grādi, un jūs plānojat garu pastaigu, tad tas ir lietderīgi uzvilkt arī sunim speciālo mēteli.

Par izstādēm, protams, ka neviens jūs nesodīs, ka neejat uz tām. Tā ir katra saimnieka darīšanās :) Bet tīri intereses pēc, varat aiziet uz kādu izstādi, paskatīties, saprast kādi dalmācieši ir situācijā, kad apkārt ir daudz suņu. :dejosuns:

Atgriežoties pie jautājuma par dalmāciešiem un kaķiem:
Image
Image
User avatar
Aragorn
Puppy
Puppy
 
Posts: 120
Joined: 26 Aug 2010, 08:02

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby kuncite » 02 Oct 2011, 17:16

Aragorn wrote:Bella1, principā, dalmāciešiem nav jāvelk tos mētelīšus aukstajā laikā. Bet protams, ja ir kādi -20 grādi, un jūs plānojat garu pastaigu, tad tas ir lietderīgi uzvilkt arī sunim speciālo mēteli.

Par izstādēm, protams, ka neviens jūs nesodīs, ka neejat uz tām. Tā ir katra saimnieka darīšanās :) Bet tīri intereses pēc, varat aiziet uz kādu izstādi, paskatīties, saprast kādi dalmācieši ir situācijā, kad apkārt ir daudz suņu. :dejosuns:

Atgriežoties pie jautājuma par dalmāciešiem un kaķiem:
Image
Image



Tik Piemīlīga :sirsninas2:
Manējam arī patīk Kaķi!! :jaa:
kuncite
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 2
Joined: 01 May 2011, 20:19

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby Fetch » 02 Oct 2011, 20:00

Super - dzintara actiņas!

Par mētelīšiem - mums ir džemperi un viens mētelis tieši garām pastaigām. Viņiem reiz bija pat iesnas, un ziemas arī arvien bargākas.
...Beauty without Vanity,
Strength without Insolence,
Courage without Ferosity,
and all the virtues of Man without his Vices...
Fetch
Baby
Baby
 
Posts: 73
Joined: 23 Mar 2010, 20:39
Location: Rīga

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby Bella1 » 20 Oct 2011, 19:13

Gribam pievienoties jūsu pulciņam, nu jau nedēļu esmu saimniece kolosālam dalmāciešu puikiņam (4 mēn.) - Nemo. Ļoti draudzīgs un mīļš. Mācamies viens otram pielāgoties un šķiet patreiz mani uztver kā mammas aizstājēju,neatiet ne soli. Mācamies nokārtoties ārā,bet pagaidām diez ko nepatīk viņam iet ārā, varbūt auksts...? Pēc nokārtošanās skriešus dodas mājās...Tuvākajā laikā esam nolēmuši apmeklēt suņu skoliņu.
Bella1
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 21 Sep 2011, 13:45

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby IraNira » 21 Oct 2011, 00:14

Немного и хвастаюсь и рекламируюсь.

Вот такое теперь есть в моем "арсенале"

Image
www.iranira.jimdo.com..............................Latvijas dalmāciešu un dzinēju klubs
есть мечта-иди к ней!
не можешь идти-ползи к ней!
не можешь ползти-ляг и лежи в направлении мечты!(с)
User avatar
IraNira
Puppy
Puppy
 
Posts: 309
Joined: 14 Jan 2010, 13:53

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby Aragorn » 21 Oct 2011, 06:45

IraNira wrote:Немного и хвастаюсь и рекламируюсь.

Вот такое теперь есть в моем "арсенале"

Image

Pateicoties Irai, mums arī tāda skaista lietiņa ir! Dzīvē izskatās vēl labāk, nekā fotogrāfijā!!! Ирочка, спасибо! :samilejies:

Bella1!!! Apsveicu Jūs ar tik jauko notikumu! :pastaiga: Kāds ir Jūsu mīluļa pilnais vārds? :) Kā mazais sadraudzējās ar bērniem? ar kaķi? Suņu skoliņa ir vienmēr laba lieta. Tas ir gan socializācija kucēnam, gan arī paklausība. Malači!

Par to ārā neiešanu.. Varētu būt jau, ka viņam no sākuma tas nepatiks, jo viņš pavisam neilgi ir kopā ar Jums un mājās viņš jūtas drošāk, nekā ārā. Domāju, ka pēc kāda laika tas pāries. Kādā sadaļā lasīju, ka viņam arī nepatīk kāpt pa trepēm. Tas ir normāli, turklāt ir vēlams kucēnam vispār nekāpt pa trepēm pašam, it īpaši uz leju. Viņam tagad strauji attīstās viss ķermenis, un tik nopietna slodze uz ķepām kā kāpšana pa trepēm, pagaidām būtu nevēlama.

Gaidām Jūsu mīluļa bildes! Veiksmi Jums mazā audzināšanā! :)
User avatar
Aragorn
Puppy
Puppy
 
Posts: 120
Joined: 26 Aug 2010, 08:02

Re: Dalmācietis / Dalmatian

Postby LIENE » 21 Oct 2011, 19:58

sveiki visapkaart! bucas Gosam un mazajai princesei! bildes jau vienreizeejas! :sirsninas2:

es paradisu, kas mums te notiekaas! :)
visskaistakas galvas ipsniekam, Kanadas cempionam Dalijam, sadzimusi 11 mazuli 19padsmitaja sepembri. sakuma visi 11 bja mazi apali bumbulisi bez plankumiem, nu ja paauguies, driz jau dosis uz jaunajam majam, bet vel 3 ir pieejami. paradisu ka mazuliem iet, lai ir neliels ieskats Kanadas dalmaciesos.
Dalijs
Image
Tia - lepnaa maaminja
Image
saakumaa skats bija saads katru dienu, bet nu jau kuceeni pasi saakusi eest
Image
tagad kuceeni jau ir lieli
Image

bildes mums ir daudz un dikti, bt dikti leni sodien pievienojas, ilgu laiku aiznems, tapec citu dienu.
si ir mana milja favoritu meitinja pecinja, mazaka mtiena, bet viss zinkarigaka un jaukaka
radas, ka bus teta galva
Image

metiena 7 meitens un 4 puikas, vel 3 kuceni pieejami. puikam cena 1 400$, meitenem ja plano parot kadreiz, tad nepieiesam pirkt ari parosanas atlauju, kopa anaks 1 700$

ja rodas interese, tad pm, varu paradit kucenu pedigree

jauku dienu :dejosuns:
User avatar
LIENE
Puppy
Puppy
 
Posts: 177
Joined: 27 Jan 2010, 13:48

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests