Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Dog Breeds

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby dresetajs » 25 Sep 2015, 16:56

Pēc Bertas zinu, kā tomēr katram saprāšana par socializāciju atšķiras - vai nu ņemšu 2 mēn. vecu kucēnu, vai nu neņemšu vispār. Izņēmums - audzētājs-glābējs :)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby madja » 18 Apr 2017, 11:21

tikai pamanot ierakstu pembroku sadaļā apjautu,ka kopš Bertas ierašanās ne reizi neesmu neko pastāstījusi par vienu no,kā izrādās, stipri retajiem kardiganiem Latvijā.

Pa pusotru gadu lēnām sāku pierast pie tā,cik skaļa šķirne ir korgijs. Viņa visu laiku runā, izsaka savu veidokli, viņai viss bezgalīgi interesē - mans vīrs nebeidz sajūsmināties, cik rūpīgi viņa mēdz vērot,kad viņš pie šķūnīša ko zāģē, urbj vai ko tādu - šķiet,ka Berta dvēselē ir galdnieks :D Tapat arī,braucot mašīnā viņa ļoti izteikti vēro apkārtni, piemēram, braucot pār Dienvidu tiltu pielec kājās un ar acīm vai apēd dzletenās vantis.
Image

Lasot šķirnes aprakstu, es nepiegriezu vērību aspektam,kas visvairāk apgrūtina mūsu kopdzīvi - korgijs uzskata par savu pienākumu signalizēt par jebkurām izmaiņām,ko saredz, sadzird vai pat tikai saož. Un dara to skaļi, ja saprot,ka toč dabūs no manis bietē, tad dara to klusi rūcot no vietas,kur no manis noslēpusies.

Tāpat arī, lasot šķirnes aprakstu, nenoticēju tam,cik lieli klauni šie suņi ir. Es esmu tāds īgnais Iā, bet Berta mani spēj sasmīdināt un bieži.
Image

Pa šo laiku nekādus milzu kalnus sagāzušas neesam - iknedēļas treniņi MGD (meklēšanas un glābšanas dienests) ir viena no Bertas mīļākajām nodarbēm, ceru šoruden nokārtot atestāciju Igaunijā
Image

Nenoliedzami, korgijs savu īso kāju dēļ nav piemērotākā šķirne skriešanai pa mežiem, kopbildēs izskatās,ka viņa ne tai kompānijā iemaldījusies, bet par laimi viņa pati to nezin
Image

Tad,kad Berta pie manis bija jau gadu, beidzot saņēmos trenēties Obedience - jo,lai nokārtotu meklēšanas atestāciju, puse pārbaudījuma ir paklausības un veiklības daļa. Izrādījās,ka Bertai,atšķirībā no manis, obedience neriebjas. Savās pirmajās sacensībās februārī Berta pat pamanījās noķert pirmo vietu nacionālajā klasē
Image

Ar izstādēm mums gan ne pārāk veicas - jo man īpaši neinteresē un nav bijis laika/vēlmes apmeklēt hendlinga nodarbības, tāpēc ringā izskatāmies pēc divām idiotēm. Marta Ķīpsalā bija tāds dusmīgs tiesnesis, kuram ļoti nepatika,ka es nesaprotu,kur man jāskrien. Kad viņš pacēla sarkano kartīti, es sapratu,ka esam diskvalificētas un jāiet malā, labi ka aiz ringa stāvēja Pixy,kas paskaidroja,ka sarkanās kartītes Obedience un izstādēs nozīmē dažādas lietas.
Vismaz man ir skaidrs,ka suns atbilst standartam un vēl visādas labas lietas aprakstos bijušas - kā arī 2 tiesnešu piezīme,ka jāiet mācities hendlingu :(
Image

Tā kā es pati esmu baisa mājas sēne,kas nekur neiet un pie kuras neviens nenāk, sapratu,ka vajag to mainīt, un kopš janvāra mēs arī esam sākušas iet uz agility - savādi gan, bet mums patīk arī šis sports, tā nu skrienam 2x nedēļā. Bertai sanāk labi, man ne pārak...
Image

Korgiji tiek raksturoti kā baisi rīmas ar noslieci uz lieko svaru - tā arī ir, ēst viņa grib vienmēr un man ļoti rūpīgi jāseko līdzi, jo tikko dodu nedaudz vairāk - un ar visiem treniniņiem nereti sanāk nojukt no dienas normas (Berta ēd tikai jēlu gaļu) - ta sāni paliek stipri mīksti, atšķirība no Frīdas un kaķa,kam galīgi neiet labumā.

No darba brīvajā laikā Berta kaujas ar kaķi vai guļ
Image
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby Henriete » 18 Apr 2017, 11:35

Lasīju ar aizrautību, tiešām :samilejies:
prieks, ka korgiji nekur baigi nav pazuduši, un kāds vēl ir. Pie tam aktīvs darbonis.
Apsveicu ar panākumiem! ^^ Manurpāt, labākie ir tie, kuri arī pašam sunim no sirds patīk.
Saka jau, ka saimnieks panāk sunī šo aizrautību, bet es teikšu, ka ne vienmēr. Arī sunim ir lietas, kuras viņam patīk un kuras nē. Suns pats reizēm izvēlas, kas viņam būs "profesija".
Prieks, ka tik daudz kur darbojies!

Es klusībā arī vienmēr esmu bijusi tieši korgiju fane! Kad Sintija aktīvi darbojās ar saviem korgijiem, tad mēdzu kādās izstādēs iet glaudīt mazos un arvien vairāk iemīlējos. Grūti teikt, vai spētu saņemties šaj' šķirnei, bet nevar zināt :)

Par izstādēm, nav nekas traks. Ja iemācās, tad visbiežāk arī iepatīkas. Rīgā ir forša iespēja, kur mācīties un pie kā apgūt prasmes, ja interesē tomēr, uzraksti PM, pastāstīšu sīkāk. :)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby madja » 18 Apr 2017, 13:27

Henriete wrote: Prieks, ka tik daudz kur darbojies!


nevarētu teikt,ka tā bija mana mērķtiecīga izvēle - Berta ir ļoooti aktīva (pie tā enerģijas līmeņa,pie kāda biju pieradusi dzīvojot ar Frīdu) un es esmu spiesta viņu nodzīt,lai mājās ir miers

Henriete wrote:Par izstādēm, nav nekas traks. Ja iemācās, tad visbiežāk arī iepatīkas

paldies :), bet šaubos, man pats koncepts ir diezgan nesaprotams, ārpus tā,ka tiek novērtēta suņa atbilstība standartam. līdz ar to, ar visiem treniņiem, semināriem,sacensībām,nometnēm utt,kas mums jau ir, pilnīgi pietiek,ko darīt (un,kur tērēt naudu :kanepe: )

Izstāžu rezultātiem vienīgā nozīme varētu būt,ja es izdomātu Bertai kucēnus, bet tā kā vēl neesmu taisījusi displāziju + neesmu pārliecināta,ka man to vispār vajag darīt, tad izstādēm uz kādu brīdi liksim mieru.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby Henriete » 18 Apr 2017, 18:15

madja wrote:Par izstādēm, nav nekas traks. Ja iemācās, tad visbiežāk arī iepatīkas
paldies :), bet šaubos, man pats koncepts ir diezgan nesaprotams, ārpus tā,ka tiek novērtēta suņa atbilstība standartam. līdz ar to, ar visiem treniņiem, semināriem,sacensībām,nometnēm utt,kas mums jau ir, pilnīgi pietiek,ko darīt (un,kur tērēt naudu :kanepe: )
Izstāžu rezultātiem vienīgā nozīme varētu būt,ja es izdomātu Bertai kucēnus, bet tā kā vēl neesmu taisījusi displāziju + neesmu pārliecināta,ka man to vispār vajag darīt, tad izstādēm uz kādu brīdi liksim mieru.


Vienmēr bijis diskutabls temats. ;) Saprotu Tavu nostāju. Katram ir izvēle - piedalīties vai nē -, katrs reiz ar kaut ko sāk..Tāpēc saku, citiem iepatīkas, citi pamet (pārsvarā pēc sliktiem rezultātiem).
Man paticis jau no sākta gala, tāpēc iedomāties bez viņām nevaru. Citam jau paskatoties - vēmiens nāk. :jautri: Citam vienkārši lieka naudas izmešana. :aknee:
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby madja » 07 Jun 2017, 08:52

kardigans uz pjedestāla agility nullītēs (ja jau julika neliek pjedestāla bildes trijienkā :D)
Image

ļoti lepns ar sevi kardigans jo noskrējis tīras visas trases
Image

ļoti piekusis kardigans uz pjedestāla Obedience sacensībās Nacionālajā klasē
Image

pavisam,pavisam beigts un slapjš kardigans pēc mācībām ar zemessardzi un policiju - operācijas izspēles pazudušu cilvēku meklēšanā
Image
Image
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby Elbe » 07 Jun 2017, 12:22

madja, jūs tak esat malači! Esat apskrējušas pat tādus asus kā Natašu ar grifonu un Gunitu ar papillonu. Un tu vēl čīksti!
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 08 Jun 2017, 07:31

Nē vienmēr ātrums uzvar ;)
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Previous

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 25 guests

cron