Vācu aitu suņi / German Shepherd

Dog Breeds

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby peecis » 25 Jan 2013, 20:50

un vēl - vai problēma "kaimiņš baro suni" VAS gadījumā nav tomēr paša saimnieka vaina? vismaz es to uztveru kā audzināšanas problēmu.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby I am Sise » 28 Jan 2013, 17:17

Nesapratu humoru...
http://www.schaeferhund.lv/index.php?id=4158d67fb9b18
*(EST) Wunderstern Team Las Vegas +*Harpera Solo Rigoletto 24.03.2012(dzimšanas datums) 3(suņi) 3(kuces)
*(LV) Cezar Oaze +*Harpera Solo Rigoletto 09.11.2012 6 (suņi) 4(kuces)
Paga, tad kur paliek
4.7. Vaislas kucei atļauts tikai viens metiens gadā,bet ne ātrāk kā pēc 10 mēnešiem no iepriekšējā metiena dzimšanas.

Ja neko nepārpratu, tad man vienkārši vairs nav ilūziju...
I am Sise
Baby
Baby
 
Posts: 88
Joined: 11 Oct 2011, 23:07

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby vuks55 » 29 Jan 2013, 09:23

Jā, mums pilnīgi viss ir publiski pieejams, atšķirībā no citiem klubiem, tāpēc ar jūtu, ka vajadzēs darīt kā visiem, un būs viss ok. Ja paskatās pa visiem gadiem ( bet mums ir publiski pieejama informācija jau no 2006 gada, vairāk nevienu tādu gadījumu neatradīsiet, pie mums tiešām ar ciltsdarbu ir stingri un kucei lai tiktu līdz pārojumiem nepietiek tik ar izstāžu atzīmēm un displāzijas pārbaudi.

Konkrētais gadījums ir izņēmums, šajā gadījumā ir pieņemti gan kluba, gan LKFa lēmumi. Nav tā, ka vienkārši sapāro un viss. Ticiet man, arī audzētājam šis metiens ir izmaksājis dārgi.
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby DanaJansone » 29 Jan 2013, 11:08

vuks55 wrote:Jā, mums pilnīgi viss ir publiski pieejams, atšķirībā no citiem klubiem, tāpēc ar jūtu, ka vajadzēs darīt kā visiem, un būs viss ok. Ja paskatās pa visiem gadiem ( bet mums ir publiski pieejama informācija jau no 2006 gada, vairāk nevienu tādu gadījumu neatradīsiet, pie mums tiešām ar ciltsdarbu ir stingri un kucei lai tiktu līdz pārojumiem nepietiek tik ar izstāžu atzīmēm un displāzijas pārbaudi.

Konkrētais gadījums ir izņēmums, šajā gadījumā ir pieņemti gan kluba, gan LKFa lēmumi. Nav tā, ka vienkārši sapāro un viss. Ticiet man, arī audzētājam šis metiens ir izmaksājis dārgi.


Manuprāt, tā nebūtu informācija, kas ir slēpjama. Man ir prieks, ka ir klubs, kas kaut ko tādu neslēpj un oficiāli ieliek info! Galvenais - parādīt kluba biedriem, ka šādas "izdarības" (ja to tā var nosaukt), netiek atstātas novārtā un tiek sodītas, lai kalpotu citiem par piemēru (teiksim, "kluba sapulce nolēma tā un tā, ka tam un tam, par to un to, ir tas un tas. Ja Jūs saprotat, ko es domāju :D ). Lai kāds piemērs tas arī nebūtu!
Veiksmi! Un mums visiem ir jāatceras viens - gadās visādi, arī pieredzējušiem audzētājiem. Cilvēki ir tikai cilvēki un suņi tikai suņi. :) Citādāk, ja šādas lietas tiek "plānotas", nevis gadās netīšām... cik nu netīšām tas var gadīties.
Es, protams, atvainojos, ka tā "ielaužos" diskusijā, bet es nereti šeit ieskatos. :) Un tas ir tikai mans subjektīvais viedoklis un man vēl daudz jāmācās. :)
"A dog has the soul of a philosopher" / Plato
http://rastatheberner.jimdo.com/
Dana&Rasta Image
User avatar
DanaJansone
Puppy
Puppy
 
Posts: 473
Joined: 31 Oct 2011, 23:17
Location: Ventspils/Priekuļi, Latvia

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby Girts » 08 Feb 2013, 14:40

Kādā vecumā ir jāsāk uztraukties par suņa kājām/displāzijām un t.t.? Lieta tāda, ka "bērnībā" diezgan regulāri gadījās tā, ka pēc aktīvas spēlēšanās ar mazāka izmēra suņiem manējais VAS sāk klibot ar priekšķepu/ām. Mazos suņus pieminu tāpēc, ka tur nesanāk kā ar lielajiem - skriet pa taisni lielā ātrumā, bet gan ļoti daudz asi līkumi (mazie laipo pa labi un kreisi, lai izvairītos no viņa). Gadījās, ka klibo 2 dienas, gadās, ka 2 nedēļas. Vetārsts stāstīja, ka augošam organismam tā var būt. Tagad viņam ir 2 gadu vecums un nekas nav mainījies. Ja skrien mazam sunim pakaļ, kurš lavierē ap kokiem, krūmiem,soliņiem, tad vakarā mājās jau priekšķepa sāp. Tas ir normāli vai ir jāsāk uztraukties? Esmu barojis iepriekš ar glykoflex un audzētāja ieteikto sauso barību, kur uz pakas arī ir "viss locītavām" bildīte :D
Girts
Baby
Baby
 
Posts: 72
Joined: 27 Feb 2011, 15:10
Location: Ventspils

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby vuks55 » 08 Feb 2013, 14:47

Vajadzētu uztaisīt rentgenu pie zinoša speciālista( G.Avdoško piemēram MBH)
Runājot par priekšķepām, man vaisvairāk uztrauktu, ja kucēns sāktu pieklibot vecumā no kādiem 4 -7 mēnešiem, izskatās pēc nesaauguša kauliņa elkonī.
http://www.mbh.lv/elkona_displazija.html
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby I am Sise » 16 Feb 2013, 01:38

Es ļoti ilgi domāju, vai šo rakstīt, vai nē, bet tomēr-par tēmu, kuru es pirms laika pacēlu

*(EST) Wunderstern Team Las Vegas +*Harpera Solo Rigoletto 24.03.2012(dzimšanas datums) 3(suņi) 3(kuces)
*(LV) Cezar Oaze +*Harpera Solo Rigoletto 09.11.2012 6 (suņi) 4(kuces)

KĀ VISPĀR 'audzētājam', KURAM TĀ IR 'GADĪJIES', pietiek nekaunības 'dzīvot mācīt' citam audzētājam?!?!?
TAS IR KAS?!?
Jautājums Solvitai, jā tieši Solorigoletto audzētavas īpašniecei/ kur man radās šāds jautājums-skatīt 'Bārtas krasta' blogā/
I am Sise
Baby
Baby
 
Posts: 88
Joined: 11 Oct 2011, 23:07

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby Fiji » 16 Feb 2013, 22:13

I am Sise wrote: KĀ VISPĀR 'audzētājam', KURAM TĀ IR 'GADĪJIES', pietiek nekaunības 'dzīvot mācīt' citam audzētājam?!?!?
TAS IR KAS?!?
Jautājums Solvitai, jā tieši Solorigoletto audzētavas īpašniecei/ kur man radās šāds jautājums-skatīt 'Bārtas krasta' blogā/


Mīļā Sise! Kur pusdivos naktī tāda neapmierināta..... :jaut: KAS IR TAS?!?

Mīlestībā taču dzimst tik skaisti bērni!
Kā tad ar leģendārā Ergo no Bārtas Krasta tēvu ???? :sirsninas2:
Fiji
Baby
Baby
 
Posts: 90
Joined: 19 Jan 2010, 09:40

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby solvita » 16 Feb 2013, 22:39

Sise! (diemžēl nezinu Jūsu vārdu)

Kaut Jums dzīvē nekad nekas negadītos... LKF normatīvi nosaka rīcības, kas notiek, ja suņi neplānoti sapārojas un Jums iepriekš jau atbildēja LVASK ciltsdarba vadītāja, kaut arī tas šeit nemaz nebija nepieciešams.

Jūsu izmisīgie centieni pievērst uzmanību manu suņu "gadījuma sexam" izsauc smaidu... :sirsninas2: Kas attiecas uz Jūsu minēto par manu komentāru attiecībā uz S.Goricku, tad lūdzu mēģināt, ja vien to spējat, saprast manis rakstīto. Atkārtošu vien iepriekš rakstīto - katrs audzētājs var reklamēt sevi, kā to uzskata par labu, pieklājīgu, ētisku, nepieciešamu - savu spēju robežās, bet ja viņš aizraujas tiktāl, ka par visiem pārējiem izsakās nepamatoti nicinoši, tad ir pienāk brīdis viņu aicināt attapties un sajust savas pašreklāmas ētiskās robežas. Cik kurš blefo apzināti vai neapzināti - tas lai paliek katra paša ziņā. Par mums balso mūsu kucēnu saimnieki, kurus mums ir tā iespēja izvēlēties, nevis nejauši garāmgājēji.

Vēl piebildīšu - Jūsu redzesloka paplašināšanas labad, ka ķibeles šad un tad mēdz gadīties katram, savulaik Vācijā sapārojās vācu aitu suņu māte ar dēlu... un sanāca savulaik ļoti populārs suns (izskatīgs un drosmīgs ar teicamu fenotipu un velns viņu zina kādu genotipu un gēnos slēptām inbridētām problēmām, jo parasti tik tuvu radniecību nepieļauj), kas, savukārt ir tēvs kādam Jūsu minētā blogā ļoti slavētam sunim... neminēšu vārdā... tad kas tas ir Jūsu blefs vai nezināšana?. Ir lietas, par kurām, pirms izteikties, ir jāzina vairāk par šķirni, tās pārstāvjiem, to izcelsmi un īpatnībām, par ģenētiku, tipiem, to raksturīgām īpašībām utt.. IR KAUT KAS JĀSAPROT UN JĀZINA PAR VĀCU AITU SUŅIEM, LAI MĒĢINĀTU KOMPETENTI DISKUTĒT. :rej:

Tieši tāpēc es šajā forumā esmu tik reti , lai mazāk būtu jāsaskaras ar tik "kompetentiem" vācu aitu suņu faniem. Dzīve visu noliek savās vietās un katrs mēs esam tur, kur esam spējīgi būt. Atkārtošos vēlreiz - mums katram ir sava suņu reliģija un labāk neapstrīdēt citu gaumi. Bet - Gorickas izteikumi par vācu aitu suņu audzētājiem Latvijā nav akceptējami.
solvita
Baby
Baby
 
Posts: 24
Joined: 19 Jul 2010, 14:38

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby solvita » 16 Feb 2013, 22:41

Fiji laikam ir telepātija... kamēr es saceru savu sakāmo, vina visu 1 teikumā izšāvusi...
solvita
Baby
Baby
 
Posts: 24
Joined: 19 Jul 2010, 14:38

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby sanita » 17 Feb 2013, 00:54

solvita wrote:Sise! (diemžēl nezinu Jūsu vārdu)

Kaut Jums dzīvē nekad nekas negadītos... LKF normatīvi nosaka rīcības, kas notiek, ja suņi neplānoti sapārojas un Jums iepriekš jau atbildēja LVASK ciltsdarba vadītāja, kaut arī tas šeit nemaz nebija nepieciešams.

Jūsu izmisīgie centieni pievērst uzmanību manu suņu "gadījuma sexam" izsauc smaidu... :sirsninas2: Kas attiecas uz Jūsu minēto par manu komentāru attiecībā uz S.Goricku, tad lūdzu mēģināt, ja vien to spējat, saprast manis rakstīto. Atkārtošu vien iepriekš rakstīto - katrs audzētājs var reklamēt sevi, kā to uzskata par labu, pieklājīgu, ētisku, nepieciešamu - savu spēju robežās, bet ja viņš aizraujas tiktāl, ka par visiem pārējiem izsakās nepamatoti nicinoši, tad ir pienāk brīdis viņu aicināt attapties un sajust savas pašreklāmas ētiskās robežas. Cik kurš blefo apzināti vai neapzināti - tas lai paliek katra paša ziņā. Par mums balso mūsu kucēnu saimnieki, kurus mums ir tā iespēja izvēlēties, nevis nejauši garāmgājēji.

Vēl piebildīšu - Jūsu redzesloka paplašināšanas labad, ka ķibeles šad un tad mēdz gadīties katram, savulaik Vācijā sapārojās vācu aitu suņu māte ar dēlu... un sanāca savulaik ļoti populārs suns (izskatīgs un drosmīgs ar teicamu fenotipu un velns viņu zina kādu genotipu un gēnos slēptām inbridētām problēmām, jo parasti tik tuvu radniecību nepieļauj), kas, savukārt ir tēvs kādam Jūsu minētā blogā ļoti slavētam sunim... neminēšu vārdā... tad kas tas ir Jūsu blefs vai nezināšana?. Ir lietas, par kurām, pirms izteikties, ir jāzina vairāk par šķirni, tās pārstāvjiem, to izcelsmi un īpatnībām, par ģenētiku, tipiem, to raksturīgām īpašībām utt.. IR KAUT KAS JĀSAPROT UN JĀZINA PAR VĀCU AITU SUŅIEM, LAI MĒĢINĀTU KOMPETENTI DISKUTĒT. :rej:

Tieši tāpēc es šajā forumā esmu tik reti , lai mazāk būtu jāsaskaras ar tik "kompetentiem" vācu aitu suņu faniem. Dzīve visu noliek savās vietās un katrs mēs esam tur, kur esam spējīgi būt. Atkārtošos vēlreiz - mums katram ir sava suņu reliģija un labāk neapstrīdēt citu gaumi. Bet - Gorickas izteikumi par vācu aitu suņu audzētājiem Latvijā nav akceptējami.


S. Vēvere, tā patiešām ir liela kļūda , runāt ar cilvēkiem tik augstprātīgā toni nezinot par diskussijas oponentu, jo konkrēti šis cilvēks ir kinoloģijā tik sen, kad vienam otram pat domu galvā nebija par VASu iegādi( es pati biju bērns, kad šis cilvēks jau turēja ļoti skaistus un labus VASus). Un par vaislas principiem arī nav jēgas skaidrot, jo šim cilvēkam ir arī pietiekoši zināšanu, kā arī man, lai izvērtētu riskus vaislā, par kuriem ir rakstīts. Domāju, ka salīdzinājums ar risku pārojumam no tuvradnieciskas pārošanas ( kura arī notika tādā paša situācija kad tas bija negaidīti un netīšam) un pārojuma ar suni, kuram ir veselības stāvoklis uz bīstamas robežas ( ceru ka ir saprotams par ko rakstu) ir līdzvērtīgs. Vienā gan piekrītu, ka katrs izvēlās savu ceļu, kā nodarboties ar vaislu un blefošanas līmeni.
Lai neskartu neviena jūtas , esmu izveidojusi savas audzētavas blogu lai runātu un stāstītu par saviem suņiem , netraucējot dzīvot šai tēmai, un savā bloga gan varu atļauties izteiktiet viedokli par savā audzētavā dzimušiem un audzētiem suņiem. Ne vairāk un ne mazāk. Tapēc atvainojos VASu faniem, ka tēma tiek izmantota nepareizam mērķim.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby Retrīvers » 17 Feb 2013, 16:25

Sveiciens VASiniekiem!
Vai varat ieteikt kādu labu FCI garspalvaino vācu aitu suņu audzētavu Latvijā, Lietuvā, Igaunijā vai Vācijā?
Tagad taču garspalvainie VASi ir atzīti, ne?
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby Buga » 17 Feb 2013, 17:17

Retrīvers wrote:Sveiciens VASiniekiem!
Vai varat ieteikt kādu labu FCI garspalvaino vācu aitu suņu audzētavu Latvijā, Lietuvā, Igaunijā vai Vācijā?
Tagad taču garspalvainie VASi ir atzīti, ne?



Labdien!!! :jaa:

Pacentīšos Jums atbildēt par garspalvainajiem VASIEM. Par Baltijas valstīm vēl nezinu,bet labas audzētavas ir Polijā un Vācijā.Ja gribat sīkāku informāciju,rakstiet.
Bet es tomēr ieteiktu paskatīties tepat Latvijā. Šobrīd ir divi ļoti labi metieni no divkārtēja pasaules čempiona ,kuros ir arī garspalvainie. Starpcitu,Polijas skaistākie "gariņie spalvainīši"ir tieši šī tēva bērni.
Ja interese ir patiešām nopietna,dodiet ziņu. Garspalvainie šobrīd ir atzīti un aktīvi sāk piedalīties izstādēs. :meitenedejo:
User avatar
Buga
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 20 Mar 2011, 21:26

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby NARDICUM » 17 Feb 2013, 17:28

solvita
Bez inbrīdinga nav iespējams ciltsdarbs. Un nevajag spēlēt uz diletantu jūtām, apgalvojot, ka inbridēta suņa izmantošana vaislā ir audzētāja nekompetence!
Es esmu cilvēks pilnīgi no malas, bet nu nebija pareizs Tavs uzbrauciens :sarkstosa:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby Rio » 17 Feb 2013, 18:22

NARDICUM wrote:Es esmu cilvēks pilnīgi no malas, bet nu nebija pareizs Tavs uzbrauciens :sarkstosa:

Es jau Sanitas blogā uzrakstīju ,ka neiet runa par Sanitas suņiem(skaisti dzīvnieki ) ,vai viņu sasniegumiem ,vai viņas vīziju attiecībā uz šķirni ,bet pie vainas kā reizi ir viņas attieksme(savos komentāros,un ne tikai šai forumā ) pret pārējiem savas organizācijas biedriem -Latvijas VAS audzētājiem .
Solvita vienkārši to pateica tieši un bez aplinkiem ,nevis lavierējot starp rindiņām ,bet nu tāda viņa ir .......

ps .skaidrības labad piebildīšu ,ka man nav Solvitas audzētavas suņu ...
Rio
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 12 Mar 2012, 12:44

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby vuks55 » 17 Feb 2013, 20:46

Runājot par garspalvainajiem..

Jums nemzn nevajag meklēt kādu garspalvaino audzētavu, ja vēlaties garspalvaino kucēnu. Praktiski lielākai daļai audzētāju ik pa laiciņam ir arī garspalvaini kucēni( pēc cūcības likuma parasti košākie metienā). Tā ka jāuzzin, kam ir vai gaidāmi kucēni un gan jau būs arī Jūsu garspalvainais tur.
Nopietnu tieši garspalvaino VASu audzētāju Baltijā sevišķi nav, lielākā daļa pārsvarā tomēr audzē īsspalvainos.
Bet nu smukus spalvuķus praktiski katrā otrā metienā nākas aktēt...
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby undd » 18 Feb 2013, 21:52

kariņu starp VASistiem un rotveileristiem tagad varat uzspēlēt šeit viewtopic.php?f=27&t=4400 :rej:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby Nensy » 18 Feb 2013, 22:28

В Болдерае найдена собака. Кобель. Чипирован. Информация по телефону 29793069.

Image
User avatar
Nensy
Baby
Baby
 
Posts: 49
Joined: 28 Apr 2010, 20:00

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby Dogfarm » 18 Feb 2013, 22:54

Retrīvers wrote:Sveiciens VASiniekiem!
Vai varat ieteikt kādu labu FCI garspalvaino vācu aitu suņu audzētavu Latvijā, Lietuvā, Igaunijā vai Vācijā?
Tagad taču garspalvainie VASi ir atzīti, ne?


Šobrīd (cik sapratu pēc bildēm)ir metiens, kur ir gadījušies garspalvainie:
*Remo Fichtenschlag +*(LV) Margman Santa Mary 26.01.2013
Links no VASu kluba lapas: http://www.schaeferhund.lv/index.php?id=510fc40cda6cc
Links no galerijas LV iedzīvotāju reģistrā aka draugos.lv: http://dra.lv/gKCJI7
User avatar
Dogfarm
Puppy
Puppy
 
Posts: 131
Joined: 19 Jan 2010, 18:30

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby vuks55 » 19 Feb 2013, 09:31

Neesmu pārliecināta, vai tur būs garspalvainie kucēni. Labi apspalvoti, jā... bet pagaidīsim nedēļu, divas, tad redzēs vai ir vai nav tie 2 aizdomīgie garspalvaini. :smarzas:
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests